Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ljungsbrokampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ljungsbrokampen
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: tisdag 3 maj 2016

D21

4 500 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia SalomonssonLinköpings OK37:178:17
2Therese KlintbergLinköpings OK39:04+1:478:40
3Julia DavidssonÄrla IF41:04+3:479:07
4Sara HelanderDomnarvets GOIF42:50+5:339:31
5Amélie WallenhammarHagaby GOIF42:55+5:389:32
6Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna43:22+6:059:38
7Maria WesterÄrla IF43:27+6:109:39
8Maria ElmelidLinköpings OK46:16+8:5910:16
9Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK47:12+9:5510:29
10Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna47:31+10:1410:33
11Britta NorénBoxholm-Mjölby OL49:10+11:5310:55
12Jenny SandhOK Roxen49:55+12:3811:05
13Lovisa LjungOK Njudung50:23+13:0611:11
14Anneli BerggrenOK Denseln51:59+14:4211:33
15Frida KarlssonLinköpings OK52:34+15:1711:40
16Julia Modig TjärnströmLinköpings OK53:05+15:4811:47
17Anna KempeOK Denseln54:18+17:0112:04
18Maria RostLinköpings OK54:45+17:2812:10
19Karolina FalkOK Roxen55:04+17:4712:14
20Emelie LarssonÄrla IF59:58+22:4113:19
Lisa MalmströmGOIF Tjalveej godkänd
Emma KantarpÄrla IFej start
Carin RosanderFinspångs SOKej start

H21

5 300 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens WängdahlNyköpings OK32:416:10
2Per CarlborgLinköpings OK33:03+0:226:14
3Robbin KantarpÄrla IF33:20+0:396:17
4Karl WalheimÄrla IF33:39+0:586:20
5Olle KaleredOK Denseln33:56+1:156:24
6Marcus BerggrenNyköpings OK34:05+1:246:25
7Emil AnderssonÄrla IF34:36+1:556:31
8Viktor SilvemarkÄrla IF34:39+1:586:32
9Edvin KarlssonOK Denseln35:04+2:236:36
10Erik MartinssonLinköpings OK35:23+2:426:40
11Peter ErikssonLinköpings OK36:21+3:406:51
12Henrik JonssonOK Rodhen36:29+3:486:53
13Rasmus ElmelidLinköpings OK36:31+3:506:53
14Kristian AlgersSkogspojkarnas OK36:59+4:186:58
15Emil KaleredOK Denseln37:21+4:407:02
16Per BrolundOK Denseln37:26+4:457:03
17Hans BrolundOK Denseln37:33+4:527:05
18Henrik TostebergLinköpings OK37:56+5:157:09
19Jonas LundgrenLinköpings OK38:19+5:387:13
20Viktor AntonssonEksjö SOK38:40+5:597:17
21Niklas OlssonLinköpings OK38:54+6:137:20
22Erik SandhOK Roxen39:11+6:307:23
23Peter AronssonLinköpings OK40:40+7:597:40 Ladda ner rutt i gpx-format
24Björn KarlssonOK Denseln41:41+9:007:51
25Erik HelanderOK Roxen43:44+11:038:15
26Lukas EvebornOK Roxen44:29+11:488:23
27Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL46:15+13:348:43
28Björn CarlsonOK Roxen46:47+14:068:49
29Johan ErikssonLinköpings OK48:04+15:239:04
30Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL48:20+15:399:07
31Klas JohanssonOK Kolmården50:24+17:439:30
32Erik BacktemanLinköpings OK50:53+18:129:36
33Johan AllardLinköpings OK52:21+19:409:52
34Martin HammarlundMotala AIF OL53:47+21:0610:08
35Thomas GustafssonLinköpings OK58:56+26:1511:07
Johan PerssonHagaby GOIFej godkänd
Daniel NilssonNyköpings OKej start
Eric RosanderFinspångs SOKej start
Victor BergstrandMotala AIF OLej start

D20

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta BerggrenOK Kolmården35:099:45
2Maria GustafssonHagaby GOIF40:43+5:3411:18
3Julia ErikssonOK Kolmården41:18+6:0911:28
4Johanna HenrikssonOK Tisaren45:20+10:1112:35
5Mai Ly SorriGOIF Tjalve48:59+13:5013:36
Moa HedegårdOK Kolmårdenej start

D18

3 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BerggrenOK Kolmården34:599:43
2Lova EvebornOK Roxen36:14+1:1510:03
3Klara LjunggrenLinköpings OK37:56+2:5710:32
4Tilda MarmelidOK Roxen42:52+7:5311:54
5Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL44:50+9:5112:27
6Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb56:25+21:2615:40
7Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:15:02+40:0320:50
Sarah MagnussonLinköpings OKej godkänd
Tora WesterbergOK Kolmårdenej start

H18

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per KarlssonOK Tylöskog28:117:49
2Pontus LindblomOK Roxen34:19+6:089:31
3Gustaf HedegårdOK Kolmården39:44+11:3311:02
4Hugo EkingeOK Motala44:56+16:4512:28
5Joel SjödinOK Kolmården45:14+17:0312:33
6Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK45:16+17:0512:34
7Jakob TomassonLinköpings OK55:20+27:0915:22
Oscar PrytzGOIF Tjalveej start

D16

3 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen34:109:45
2Tove EkströmLinköpings OK37:39+3:2910:45
3Frida SahlmanLinköpings OK38:11+4:0110:54
4Linnea HanssonOK Roxen40:54+6:4411:41
5Madeleine KongslienSkogspojkarnas OK41:29+7:1911:51
6Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK42:18+8:0812:05
7Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb46:13+12:0313:12
8Emma ErikssonOK Kolmården47:42+13:3213:37
9Anna JohnssonSkogspojkarnas OK48:47+14:3713:56
10Malva EvebornOK Roxen49:28+15:1814:08
Lina KromnérSkogspojkarnas OKej godkänd

H16

3 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK27:387:53
2Arvid WesterbergOK Kolmården27:48+0:107:56
3Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb27:59+0:217:59
4Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb30:03+2:258:35
5Josef HelanderOK Roxen31:07+3:298:53
6Leo JohanssonOK Kolmården32:20+4:429:14
7Gunnar EngströmLinköpings OK35:04+7:2610:01
8Olof LjunggrenLinköpings OK38:07+10:2910:53
Jonathan JylltorpLinköpings OKej start
Jakob ThellsénOK Roxenej start

D16 Kort

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia MagnussonLinköpings OK35:4612:20

D14

2 900 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården24:148:21
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK26:18+2:049:04
3Linnea LundOK Kolmården31:13+6:5910:45
4Moa HjortOK Roxen32:42+8:2811:16
5Olivia AsketunOK Roxen32:58+8:4411:22
6Fanny ÖstlundOK Kolmården33:20+9:0611:29
7Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb33:43+9:2911:37
8Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK34:22+10:0811:51
9Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF34:45+10:3111:58
10Elvira KarnehedOK Roxen34:58+10:4412:03
11Elin NetzOK Kolmården35:19+11:0512:10
12Alice MarmelidOK Roxen36:12+11:5812:28
13Hanna KromnérSkogspojkarnas OK36:30+12:1612:35
14Hanna RothLinköpings OK36:59+12:4512:45
15Linn AldénOK Roxen37:46+13:3213:01
16Lova ElnegårdLinköpings OK39:10+14:5613:30
17Emmy LindgrenLinköpings OK42:22+18:0814:36
18Kristin HerberthsonLinköpings OK43:15+19:0114:54
19Siri BerglundLinköpings OK43:56+19:4215:08
20Märta KämmerlingOK Motala44:35+20:2115:22
21Elin KjellmanLinköpings OK47:09+22:5516:15
22Sigrid FröbergOK Roxen52:32+28:1818:06
23Ellen EkingeOK Motala59:06+34:5220:22
24Jonna AlfredssonOK Roxen1:01:29+37:1521:12
25Hanna LundgrenLinköpings OK1:01:50+37:3621:19
26Karolina RönnbäckOK Eken1:01:53+37:3921:20
27Ebba KleinBjörkfors GOIF1:03:28+39:1421:53
Erica MolinBoxholm-Mjölby OLej start
Sara WänströmFinspångs SOKej start

H14

2 900 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JohanssonOK Kolmården21:547:33
2Malte EvebornOK Roxen24:13+2:198:21
3Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb24:22+2:288:24
4Albin EronnLinköpings OK28:00+6:069:39
5Måns BjörnskiöldOK Roxen28:21+6:279:46
6Carl HedegårdOK Kolmården30:03+8:0910:21
7Sverre RöjgårdOK Kolmården31:11+9:1710:45
8Albin AlfredssonOK Roxen32:59+11:0511:22
9Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb33:50+11:5611:40
10Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb35:39+13:4512:17
11Erik JohnssonOK Kolmården36:54+15:0012:43
12Simon KarlssonOK Motala38:11+16:1713:10
13Oliver HöögOK Motala40:09+18:1513:50
14Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb43:25+21:3114:58
15Axel GjessingLinköpings OK43:54+22:0015:08
16Karl MoverareLinköpings OK44:56+23:0215:29
17Aron ReitheLinköpings OK47:11+25:1716:16
18Linus FridlundLinköpings OK55:09+33:1519:01
19Wille LarssonLinköpings OK59:34+37:4020:32
20Martin MuellerLinköpings OK1:17:31+55:3726:43
Gustav LevanderLinköpings OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Alfons PetersonOK Denselnej start
Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OKej start
Alexander LindströmLinköpings OKej start

H14 Kort

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin WalterssonOK Roxen40:4715:41
2Gustaf NordströmOK Roxen41:53+1:0616:06
3Ture SjöstedtTjällmo-Godegårds OK52:20+11:3320:07

D12

2 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK20:247:50
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården20:40+0:167:56
3Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK21:55+1:318:25
4Alice JohanssonFinspångs SOK23:43+3:199:07
5Sofia TunessonSkogspojkarnas OK24:59+4:359:36
6Annie LundOK Kolmården25:10+4:469:40
7Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK30:29+10:0511:43
8Julia ÅttingLinköpings OK30:38+10:1411:46
9Sofie HelanderOK Roxen32:14+11:5012:23
10Ida HjortOK Roxen35:27+15:0313:38
11Ellen LindforsBjörkfors GOIF36:06+15:4213:53
12Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK38:21+17:5714:45
13Tyra LindellOK Roxen42:47+22:2316:27
14Mindra LangerOK Roxen49:22+28:5818:59
15Fanny WalterssonOK Roxen54:21+33:5720:54
Greta BerglundLinköpings OKej start

H12

2 600 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo PerssonOK Denseln19:157:24
2Elis PetersonOK Denseln20:30+1:157:53
3Rasmus KarlssonOK Denseln20:39+1:247:56
4Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK21:21+2:068:12
5Simon FlankegårdGOIF Tjalve22:31+3:168:39
6Rasmus PåledalOK Roxen23:06+3:518:53
7Vilgot KämpeOK Denseln23:09+3:548:54
8Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK23:39+4:249:05
9Johan ÅrbrinkLinköpings OK23:41+4:269:06
10Samuel KleinBjörkfors GOIF24:21+5:069:21
11Ludvig EronnLinköpings OK25:26+6:119:46
12Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK26:00+6:4510:00
13Otto NilssonLinköpings OK26:30+7:1510:11
14Jacob PåledalOK Roxen27:09+7:5410:26
15Vilgot ElnegårdLinköpings OK28:47+9:3211:04
16Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb30:49+11:3411:51
17August EkingeOK Motala30:50+11:3511:51
18Arvid SvenssonBjörkfors GOIF31:14+11:5912:00
19Tim MartinssonOK Motala33:46+14:3112:59
20Allan WigrenOK Motala33:48+14:3313:00
21Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK34:12+14:5713:09
22Olle MalmströmLinköpings OK34:28+15:1313:15
23Elias ThellsénOK Roxen38:45+19:3014:54
24Rasmus VibergOK Roxen53:13+33:5820:28
25Marcus PetterssonOK Roxen54:26+35:1120:56
26Alvar ErjebyLinköpings OK54:31+35:1620:58
Mattias JosefssonOK Roxenej godkänd
Elias LångströmBoxholm-Mjölby OLej start
Theodor ThomassenLinköpings OKej start
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start
Albin ErikssonLinköpings OKej start
Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OKej start
Albin KjellbergBjörkfors GOIFej start

D12 Kort

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna JosefssonOK Roxen31:1115:35

D10

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde EvebornOK Roxen21:4910:54
2Ebba SkullmanLinköpings OK27:51+6:0213:55
3Moa PihlströmOK Roxen29:18+7:2914:39
4Ida EkholmBjörkfors GOIF36:48+14:5918:24
5Alva LindforsBjörkfors GOIF40:03+18:1420:01
6Tora KolmodinOK Roxen40:55+19:0620:27
7Clara NyströmLinköpings OK42:23+20:3421:11
8Frida SamuelssonBjörkfors GOIF46:15+24:2623:07
Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OKej start

H10

2 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK16:088:04
2Hugo BraamOK Denseln16:48+0:408:24
3Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK17:16+1:088:38
4Theo ÅrbrinkLinköpings OK18:05+1:579:02
5Edvin ÅttingLinköpings OK18:13+2:059:06
6Filip HöögOK Motala18:14+2:069:07
7Wilmer KämpeOK Denseln19:07+2:599:33
8Mille LangerOK Roxen20:13+4:0510:06
9Lucas BerggrenLinköpings OK20:58+4:5010:29
10Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK22:45+6:3711:22
11Markus MuellerLinköpings OK33:01+16:5316:30
12Oscar KjellmanLinköpings OK33:50+17:4216:55
13Adrian SandellOK Roxen34:45+18:3717:22
14Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK37:49+21:4118:54
15Samuel ReitheLinköpings OK43:15+27:0721:37
16Eskil BranzellLinköpings OK47:59+31:5123:59
17Gabriel BlomvallLinköpings OK51:05+34:5725:32
18Hannes HägglundLinköpings OK53:44+37:3626:52
19Jalmar OtterströmLinköpings OK1:00:57+44:4930:28
Melker WaldfeltFinspångs SOKej start

H35

4 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK35:417:55
2Stefan SchwarzenbergerLG Stettlen48:20+12:3910:44
3Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:35:37+59:5621:14

D40

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln33:509:40
2Mia EronnLinköpings OK34:08+0:189:45
3Annica CrispinOK Denseln36:20+2:3010:22
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK40:32+6:4211:34
5Susanne KarlssonOK Denseln41:56+8:0611:58
6Carina KaleredOK Denseln46:25+12:3513:15
7Liselott EricsonLinköpings OK58:07+24:1716:36
8Anna-Karin MagnussonLinköpings OK58:24+24:3416:41
9Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF58:30+24:4016:42

H40

3 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK28:067:12
2Per MagnussonLinköpings OK30:20+2:147:46
3Christian EnbergLinköpings OK31:50+3:448:09
4Henrik PetersonOK Denseln32:28+4:228:19
5Erik ErjebyLinköpings OK32:38+4:328:22
6Ulrik KarlssonMotala AIF OL33:31+5:258:35
7Jonas JohnssonOK Kolmården33:51+5:458:40
8Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK34:23+6:178:48
9Kristian NylanderMotala AIF OL36:12+8:069:16
10Magnus ForsbergOK Motala36:38+8:329:23
11Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK37:38+9:329:38
12Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK44:55+16:4911:31
Mats FröbergOK Linnéej start
Leif LindgrenLinköpings OKej start

D45

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK26:408:36
2Kristina LjunggrenLinköpings OK29:39+2:599:33
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL29:57+3:179:39
4Annica BerggrenOK Kolmården32:03+5:2310:20
5Agneta ErikssonOK Kolmården33:30+6:5010:48
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL33:40+7:0010:51
7Lena MalmströmGOIF Tjalve36:49+10:0911:52
8Silvia Schneider-SchiessLG Stettlen37:58+11:1812:14
9Lena LindmanFinspångs SOK38:10+11:3012:18
10Tina LindgrenLinköpings OK50:04+23:2416:09
11Karin OlofssonLinköpings OK51:45+25:0516:41
12Liselott RothLinköpings OK56:27+29:4718:12

H45

3 900 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala27:307:03
2Stefan KarlssonOK Denseln27:36+0:067:04
3Henrik MarmelidOK Roxen30:09+2:397:43
4Olle LindmanFinspångs SOK31:02+3:327:57
5Per JohanssonMotala AIF OL31:24+3:548:03
6Thomas PerssonOK Denseln31:40+4:108:07
7Fredrik EngmanOK Denseln31:57+4:278:11
8Christian ErikssonLinköpings OK32:13+4:438:15
9Mikael WesterbergOK Kolmården32:20+4:508:17
10Fredrik JönssonMotala AIF OL32:45+5:158:23
11Henrik LjungemyrOK Kolmården33:29+5:598:35
12Per KempeOK Denseln33:38+6:088:37
13Åke LjunggrenLinköpings OK33:57+6:278:42
14Andreas HellgrenHammarkinds OK37:27+9:579:36
15Magnus SahlmanLinköpings OK37:35+10:059:38
16Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve39:57+12:2710:14
17Johan WänströmFinspångs SOK42:36+15:0610:55
18Roger JohanssonOK Vargen45:12+17:4211:35
19Christer ErikssonOK Kolmården45:47+18:1711:44
20Anders EkingeOK Motala46:25+18:5511:54
21Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL47:57+20:2712:17
22Hans AxOK Eken50:45+23:1513:00
23Torbjörn AnderssonOK Motala52:05+24:3513:21
24Andreas PihlströmOK Landehof54:33+27:0313:59
Magnus DjerfstenLinköpings OKej godkänd

D50

3 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK33:4510:53
2Anna Sofie BarkLinköpings OK34:57+1:1211:16
3Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL35:55+2:1011:35
4Sofia GustafssonOK Roxen36:16+2:3111:41
5Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL37:52+4:0712:12
6Pia VångellLinköpings OK39:52+6:0712:51
7Gitte EngströmLinköpings OK41:20+7:3513:20
8Ebba HedegårdOK Kolmården46:57+13:1215:08
9Sofia SvedevallOK Roxen52:52+19:0717:03
10Anna KullbergLinköpings OK1:01:49+28:0419:56
11Lena StrömbäckLinköpings OK1:06:22+32:3721:24
Karin LundströmStjärnorps SKej start

H50

3 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK25:537:11
2Niklas RönnbäckOK Eken27:16+1:237:34
3Mats R JohanssonMotala AIF OL32:02+6:098:53
4Anders MolinBoxholm-Mjölby OL32:39+6:469:04
5Pedro LundqvistLinköpings OK34:40+8:479:37
6Johan MalmOK Kolmården35:25+9:329:50
7Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK35:41+9:489:54
8Anders BruhnMotala AIF OL36:40+10:4710:11
9Jörgen SköldLinköpings OK40:00+14:0711:06
10Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL42:11+16:1811:43
11Johan ÅttingLinköpings OK43:22+17:2912:02
12Thomas RimhagenLinköpings OK43:58+18:0512:12
13Jonas DetterfeltLinköpings OK45:25+19:3212:36
14Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL55:04+29:1115:17
15Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL58:04+32:1116:07
16Bo SvedevallOK Roxen58:37+32:4416:16

D55

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta RuntegenBoxholm-Mjölby OL46:5415:07
2Eva LindsténStjärnorps SK47:59+1:0515:28
3Ingrid RoosMotala AIF OL53:45+6:5117:20
4Lena RosanderFinspångs SOK54:39+7:4517:37
Marianne NymanTjällmo-Godegårds OKej start

H55

3 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL31:359:01
2Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb32:11+0:369:11
3Mats RosanderFinspångs SOK33:51+2:169:40
4Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK34:09+2:349:45
5Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL35:00+3:2510:00
6Bengt SchwartzOK Kolmården36:24+4:4910:24
7Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL39:52+8:1711:23
8Börje AnderssonLinköpings OK41:04+9:2911:44
9Christer FranssonMotala AIF OL41:11+9:3611:46
10Jan LundgrenLinköpings OK46:59+15:2413:25

D60

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb33:4512:58
2Lena FröbergGOIF Tjalve38:26+4:4114:46
3Lena JohanssonSkogspojkarnas OK46:56+13:1118:03
4Gerd HagströmGOIF Tjalve48:25+14:4018:37
5Catharina ForsénOK Denseln52:58+19:1320:22
6Marie SvernestamLinköpings OK59:15+25:3022:47
7Inger EkmanOK Roxen1:05:12+31:2725:04

H60

3 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK32:469:21
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK33:46+1:009:38
3Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL35:52+3:0610:14
4Göran BlombergGOIF Tjalve36:03+3:1710:18
5Leif EfraimssonMotala AIF OL36:38+3:5210:28
6Karl MollénOK Denseln38:18+5:3210:56
7Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK39:42+6:5611:20
8Pär ForsströmStjärnorps SK40:34+7:4811:35
9Lenn AronssonLinköpings OK40:39+7:5311:36
10Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF41:35+8:4911:52
11Christer FolkessonEksjö SOK43:36+10:5012:27
12Kjell ErikssonStjärnorps SK43:46+11:0012:30
13Pelle SkullmanLinköpings OK46:39+13:5313:19
14Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb50:33+17:4714:26
15Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL52:00+19:1414:51
16Sven GranathTjällmo-Godegårds OK53:09+20:2315:11
17Torgny JohanssonBjörkfors GOIF56:13+23:2716:03
18Lennart SvernestamLinköpings OK56:58+24:1216:16
19Hans OlstrandStjärnorps SK58:39+25:5316:45
20Per-Ove EkmanOK Roxen1:07:07+34:2119:10

D65

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordvallOK Kolmården33:0712:44
2Louise-Marie NilssonOK Klemmingen38:45+5:3814:54
3Kerstin BlomOK Kolmården1:01:39+28:3223:42
4Catharina JohanssonOK Kolmården1:10:20+37:1327:03
Stina KorallMotala AIF OLej godkänd
Britt-Marie AldénOK Kolmårdenej godkänd

H65

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL36:3511:48
2Runar AldénOK Kolmården39:56+3:2112:52
3Tord FranssonMotala AIF OL41:11+4:3613:17
4Ove JohanssonOK Kolmården43:14+6:3913:56
5Peter HagströmGOIF Tjalve43:22+6:4713:59
6Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL45:31+8:5614:40
7Anders HedinMotala AIF OL50:20+13:4516:14
Gunnar EnbergMålilla OKej start
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OLej start
Christer JohanssonOK Motalaej start
Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OKej start

D70

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva LindgrenLinköpings OK49:3219:03
2Kerstin BengtssonMotala AIF OL54:14+4:4220:51
3Chatarina AnderssonOK Motala1:11:05+21:3327:20
4Ulla NilssonSOK Viljan1:28:52+39:2034:10
Sonja HanssonGOIF Tjalveej godkänd
Britt-Marie OlsOK Roxenej godkänd

H70

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen34:2111:04
2Roland AlsénOK Roxen35:15+0:5411:22
3Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK41:08+6:4713:16
4Jerry MartinssonOK Motala41:51+7:3013:30
5Gunnar CarlsonOK Roxen42:16+7:5513:38
6Kjell NilssonOK Klemmingen44:55+10:3414:29
7Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL47:52+13:3115:26
8Nils SjödinGOIF Tjalve47:55+13:3415:27
9Kjell HolmströmBjörkfors GOIF48:21+14:0015:35
10Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK48:25+14:0415:37
11Anders SternöOK Roxen48:43+14:2215:42
12Leif SamorTjällmo-Godegårds OK48:57+14:3615:47
13Ulf WaldenfjordLinköpings OK49:45+15:2416:02
14Arne AnderssonOK Motala58:17+23:5618:48
15Roland NilssonSOK Viljan1:00:55+26:3419:39
16Lars-Erik OlsOK Roxen1:13:00+38:3923:32
Roger DanielssonLinköpings OKej start

D75

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GustafssonOK Roxen36:1518:07
Monica LindgrenLinköpings OKej start

H75

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny WallingeOK Kolmården54:0917:28
2Kjell HagströmLinköpings OK54:46+0:3717:40
3Stig BengtssonMotala AIF OL56:20+2:1118:10
4Alf MattssonOK Kolmården57:59+3:5018:42
5Bengt KarlssonLinköpings AIK1:04:18+10:0920:44
6Anders AdlerLinköpings AIK1:04:42+10:3320:52
7Gunnar BrystHjobygdens OK1:10:43+16:3422:48
8Curt TillmanLinköpings OK1:26:49+32:4028:00
9Leif AnderssonOK Motala1:36:12+42:0331:01

H80

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Holger PerssonOK Eken55:4421:26
2Rune FritzLinköpings OK1:03:01+7:1724:14
3Carleric ThigerLinköpings AIK1:05:55+10:1125:21
4Ola KleistBoxholm-Mjölby OL1:07:35+11:5125:59

H85

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:00:3130:15
2Ivar KarlssonLinköpings AIK1:20:40+20:0940:20

Inskolning

1 700 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hugo AldénOK Roxenfullföljt
Elin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Moa BahlmannLinköpings OKfullföljt
Ardvid ErikssonOK Roxenfullföljt
Vilmer ErikssonOK Roxenfullföljt
Nanook HaavistoLinköpings OKfullföljt
Vera HedströmOK Roxenfullföljt
David HägglundLinköpings OKfullföljt
Stina JonssonOK Roxenfullföljt
Stina KleinBjörkfors GOIFfullföljt
Lukas LarssonOK Roxenfullföljt
Moa LarssonLinköpings OKfullföljt
Julie LindbladLinköpings OKfullföljt
Saga LindellOK Roxenfullföljt
Tuva LindholmLinköpings OKfullföljt
Adam LundbyGOIF Tjalvefullföljt
Tage NyanderOK Roxenfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Ludvig RantzerLinköpings OKfullföljt
Selma WielanderLinköpings OKfullföljt

U1

2 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova BraamOK Denseln19:069:33
2Hannes PetterssonOK Denseln20:02+0:5610:01
3Sandrine LindbladLinköpings OK24:01+4:5512:00
4Anton NinoOK Roxen24:40+5:3412:20
5Stina BerggrenLinköpings OK24:44+5:3812:22
6Emilia MarcussonLinköpings OK25:53+6:4712:56
7Emma BahlmannLinköpings OK26:27+7:2113:13
8Felix GustafssonBjörkfors GOIF27:19+8:1313:39
9Malte ForsbergOK Motala29:11+10:0514:35
10Amanda BlomvallLinköpings OK32:20+13:1416:10
11Vilgot LidvikLinköpings OK32:30+13:2416:15
12Hugo RantzerLinköpings OK32:43+13:3716:21
13Frida SöderqvistLinköpings OK34:49+15:4317:24
14Erik SjöstrandLinköpings OK34:52+15:4617:26
15Selma EekOK Roxen35:13+16:0717:36
16Siri AnderssonLinköpings OK35:36+16:3017:48
17Måns FrejdBjörkfors GOIF36:03+16:5718:01
18Cassandra GustafssonBjörkfors GOIF53:23+34:1726:41
Ella JohanssonFinspångs SOKej godkänd
Elvira ErikssonLinköpings OKej start

U2

2 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper AxénLinköpings OK31:1011:32
2Arvid RothLinköpings OK31:29+0:1911:39
3Tilda MalmströmGOIF Tjalve31:32+0:2211:40
4Tilde ArwidssonLinköpings OK32:47+1:3712:08
5Elsa NyanderOK Roxen33:52+2:4212:32
6Stina SöderqvistLinköpings OK41:23+10:1315:19
7Ester GabrielssonLinköpings OK45:24+14:1416:48
8Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK47:11+16:0117:28
9Tova KihlbergLinköpings OK47:43+16:3317:40
10Vera KällsandLinköpings OK51:58+20:4819:14
11Greta StåhlklooBoxholm-Mjölby OL59:45+28:3522:07
12Love OtterströmLinköpings OK1:03:30+32:2023:31
Vera NyströmLinköpings OKej godkänd
Hilda BranzellLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 1

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David KarlssonOK Motala46:5917:24
2Linda HylénOK Motala48:02+1:0317:47

Öppen motion 3

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf JonareLinköpings OK29:059:41
2Peter WigrenOK Motala32:25+3:2010:48
3Magnus AnderssonOK Denseln33:16+4:1111:05
4Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL34:00+4:5511:20
5Sara AnderssonOK Denseln36:19+7:1412:06
6Hans GuldbrandMotala AIF OL36:32+7:2712:10
7Wilhelm RankkaOK Roxen37:07+8:0212:22
8Ellen LindahlOK Roxen38:13+9:0812:44
9Stefan IvehammarLinköpings OK41:08+12:0313:42
10Helli VibergOK Roxen53:32+24:2717:50
11Ulla KjellLinköpings OK58:28+29:2319:29
12Pernilla IvehammarLinköpings OK59:40+30:3519:53
13Isak PetterssonLinköpings Skidklubb1:00:18+31:1320:06
14Anna WirenLinköpings Skidklubb1:00:34+31:2920:11

Öppen motion 5

3 400 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar LindströmLinköpings OK32:529:40
2Jonas RothLinköpings OK38:51+5:5911:25
3Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb39:56+7:0411:44
4Henrik SöderqvistLinköpings OK40:29+7:3711:54
5Matz HöögOK Motala42:36+9:4412:31
6Vilma KarlssonOK Denseln44:56+12:0413:12
7Emma KarlssonOK Denseln45:22+12:3013:20
8Fredrik BerggrenLinköpings OK45:24+12:3213:21
9Robert SvenssonBjörkfors GOIF45:34+12:4213:24
10Karin BacktemanLinköpings OK47:57+15:0514:06
11Nicklas AhlanderOK Denseln48:26+15:3414:14
12Bo FrisbergOK Roxen48:51+15:5914:22
13Björn EkmanOK Roxen53:20+20:2815:41
14Emma BacktemanOK Denseln58:05+25:1317:05
15Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL58:51+25:5917:18
16Robert HögbergLinköpings OK59:32+26:4017:30
17Per JonssonOK Roxen1:00:09+27:1717:41
18Amanda IvehammarLinköpings OK1:00:10+27:1817:41
19Terese OhlssonMotala AIF OL1:00:59+28:0717:56
20Christian KämmerlingOK Motala1:01:52+29:0018:11
21Sara GertssonLinköpings OK1:03:01+30:0918:32
22Ida JohanssonBoxholm-Mjölby OL1:04:27+31:3518:57
23Smilla TengvallBoxholm-Mjölby OL1:08:04+35:1220:01
24Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL1:13:35+40:4321:38
25Malin AxÖdeshögs SK1:28:28+55:3626:01
26Anita AllardTjällmo-Godegårds OK1:31:18+58:2626:51
27Susanne DahlbergGOIF Tjalve1:38:17+1:05:2528:54
Amaru Ubillusklubblösej godkänd
Emelie MidforsLinköpings OKej godkänd
Tommi MidforsLinköpings OKej godkänd
Åsa KjellbergBjörkfors GOIFej godkänd
Ingela LindahlOK Roxenej godkänd

Öppen motion 7

3 100 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL29:109:24
2Fredrika VångellLinköpings OK31:10+2:0010:03
3Kjell SvenssonStjärnorps SK31:45+2:3510:14
4Arne IrevallGOIF Tjalve36:42+7:3211:50
5Stephan SvenssonLinköpings OK37:49+8:3912:11
6Henrik Wiellanderklubblös37:55+8:4512:13
7Johanna PetterssonOK Denseln38:24+9:1412:23
8Erik HallgrenFinspångs SOK40:42+11:3213:07
9Anna GillerforsNAIS Orienteringsklubb40:56+11:4613:12
10Kent StrömbergOK Roxen42:16+13:0613:38
11Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb42:32+13:2213:43
12Björn MorénLinköpings OK42:36+13:2613:44
13Karin AnderssonBoxholm-Mjölby OL44:11+15:0114:15
14Eva EngmanOK Denseln45:02+15:5214:31
15Lars StrömTjällmo-Godegårds OK45:16+16:0614:36
16Torgny FaxénLinköpings OK45:58+16:4814:49
17Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL46:22+17:1214:57
18Anna KullbergBjörkfors GOIF46:25+17:1514:58
19Markus KleinBjörkfors GOIF46:33+17:2315:00
20Emma BerggrenLinköpings OK46:39+17:2915:02
21Maria KjellmanLinköpings OK47:39+18:2915:22
22Åsa HägglundLinköpings OK48:15+19:0515:33
23Mattias BerglundLinköpings OK49:32+20:2215:58
24Charlotte ÖstlundOK Roxen49:54+20:4416:05
25Lars Sonnertklubblös49:56+20:4616:06
26Yngve PetterssonLinköpings OK51:16+22:0616:32
27Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK51:36+22:2616:38
28Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK53:33+24:2317:16
29Per-Inge Johanssonklubblös53:41+24:3117:19
30Carina FaxénLinköpings OK53:48+24:3817:21
31Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL58:15+29:0518:47
32Per O MagnussonLinköpings OK1:00:41+31:3119:34
33Malin Carlssonklubblös1:02:48+33:3820:15
34Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:03:49+34:3920:35
35Helena HolmOK Roxen1:04:25+35:1520:46
36Astrid LundmarkLinköpings OK1:04:37+35:2720:50
37Dan JosefssonOK Roxen1:05:19+36:0921:04
38Roger StigssonLinköpings OK1:07:01+37:5121:37
39Per SilénLinköpings OK1:07:46+38:3621:51
40Anniken GustafssonÖdeshögs SK1:23:17+54:0726:51
Ingrid JohanssonLinköpings OKej godkänd
Åsa DetterfeltLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 8

4 600 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LindmanFinspångs SOK34:537:35
2Mattias ZachrissonOK Roxen34:57+0:047:35
3Andreas AxelssonLinköpings OK36:25+1:327:55
4Mikael AnderssonLinköpings OK36:51+1:588:00 Ladda ner rutt i gpx-format
5Adam ThellsénOK Roxen37:12+2:198:05
6Nils NedforsOK Roxen40:13+5:208:44
7Rikard ErikssonTjällmo-Godegårds OK41:06+6:138:56
8Niklas KarlssonBoxholm-Mjölby OL41:10+6:178:56
9Jonas BraamOK Denseln42:26+7:339:13
10Peter LundOK Kolmården43:29+8:369:27
11Lukas GustavssonLinköpings OK43:58+9:059:33
12Anders KnutssonLinköpings OK44:59+10:069:46
13Sixten ElehedLinköpings OK45:17+10:249:50
14Jan JohanssonBjörkfors GOIF48:06+13:1310:27
15Fredrik JohanssonLinköpings OK49:39+14:4610:47
16Lena StrömTjällmo-Godegårds OK49:55+15:0210:51
17Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb50:17+15:2410:55
18Jenny BjörkOK Denseln50:49+15:5611:02
19Martin HägglundLinköpings OK51:04+16:1111:06
20Hanna ErikssonOK Denseln52:02+17:0911:18
21Maja AnderssonOK Orion52:35+17:4211:25
22Örjan PetterssonTjällmo-Godegårds OK53:48+18:5511:41
23Per GuståsLinköpings OK54:27+19:3411:50
24Anders JohanssonFinspångs SOK54:58+20:0511:56
25Jesper WaldfeltFinspångs SOK55:47+20:5412:07
26Erik AnderssonIK Gandvik56:34+21:4112:17
27Johan FridströmFinspångs SOK1:01:12+26:1913:18
28Magnus JohanssonOK Kolmården1:01:29+26:3613:21
29Klaus Siegelklubblös1:02:53+28:0013:40
30Henric KarlssonMotala AIF OL1:04:01+29:0813:55
31Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:04:51+29:5814:05
32Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK1:05:24+30:3114:13
33Tobias KonradssonÖdeshögs SK1:05:28+30:3514:13
34Max HellgrenHammarkinds OK1:05:38+30:4514:16
35Hans PetterssonLinköpings Skidklubb1:08:27+33:3414:52
36Patrik EvebornOK Roxen1:08:53+34:0014:58
37Fredrik UrbergHammarkinds OK1:11:28+36:3515:32
38Jenny SelldinStjärnorps SK1:21:46+46:5317:46
39Kennet LindqvistOK Kolmården1:23:46+48:5318:12
Anders BergLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser