Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ljungsbrokampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ljungsbrokampen
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: tisdag 3 maj 2016

Björkfors GOIF

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Joakim KjellbergH35 (3)1:35:37+59:5621:14
4Ida EkholmD10 (8)36:48+14:5918:24
5Alva LindforsD10 (8)40:03+18:1420:01
7Moa KjellbergD18 (8)1:15:02+40:0320:50
8Frida SamuelssonD10 (8)46:15+24:2623:07
8Felix GustafssonU1 (19)27:19+8:1313:39
9Cecilia BjörkhammerD40 (9)58:30+24:4016:42
9Filippa BjörkhammerD14 (27)34:45+10:3111:58
9Kjell HolmströmH70 (16)48:21+14:0015:35
9Robert SvenssonÖppen motion 5 (32)45:34+12:4213:24
10Bengt-Ove BlomkvistH60 (20)41:35+8:4911:52
10Samuel KleinH12 (27)24:21+5:069:21
11Ellen LindforsD12 (15)36:06+15:4213:53
14Jan JohanssonÖppen motion 8 (40)48:06+13:1310:27
17Måns FrejdU1 (19)36:03+16:5718:01
17Torgny JohanssonH60 (20)56:13+23:2716:03
18Anna KullbergÖppen motion 7 (42)46:25+17:1514:58
18Cassandra GustafssonU1 (19)53:23+34:1726:41
18Arvid SvenssonH12 (27)31:14+11:5912:00
19Markus KleinÖppen motion 7 (42)46:33+17:2315:00
27Ebba KleinD14 (27)1:03:28+39:1421:53
Stina KleinInskolning (20)fullföljt
Åsa KjellbergÖppen motion 5 (32)ej godkänd
Albin KjellbergH12 (27)ej start

Boxholm-Mjölby OL

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars WistedtÖppen motion 7 (42)29:109:24
1Margareta RuntegenD55 (4)46:5415:07
1Göran ValfridssonH55 (10)31:359:01
1Håkan GustafssonH65 (7)36:3511:48
3Mia LindbergD50 (11)35:55+2:1011:35
3Maria PetterssonD45 (12)29:57+3:179:39
3Per-Åke TengvallH60 (20)35:52+3:0610:14
4Niklas HallkvistÖppen motion 3 (14)34:00+4:5511:20
4Ola KleistH80 (4)1:07:35+11:5125:59
4Anders MolinH50 (16)32:39+6:469:04
5Annelie AleniusD50 (11)37:52+4:0712:12
5Ulf LindbergH55 (10)35:00+3:2510:00
5Julia KnutssonD18 (8)44:50+9:5112:27
6Bodil MolinD45 (12)33:40+7:0010:51
6Håkan TengvallH65 (7)45:31+8:5614:40
7Ingemar MagnussonH70 (16)47:52+13:3115:26
7Christer KarlssonH55 (10)39:52+8:1711:23
8Niklas KarlssonÖppen motion 8 (40)41:10+6:178:56
10Conny BruhnH50 (16)42:11+16:1811:43
11Greta StåhlklooU2 (14)59:45+28:3522:07
11Britta NorénD21 (21)49:10+11:5310:55
13Karin AnderssonÖppen motion 7 (42)44:11+15:0114:15
14Roger KarlssonH50 (16)55:04+29:1115:17
15Helen AnderssonÖppen motion 5 (32)58:51+25:5917:18
15Karl-Johan NorénH60 (20)52:00+19:1414:51
15Peter LaudonH50 (16)58:04+32:1116:07
17Jan-Erik KarlssonÖppen motion 7 (42)46:22+17:1214:57
21Johan KnutssonH45 (25)47:57+20:2712:17
22Ida JohanssonÖppen motion 5 (32)1:04:27+31:3518:57
23Smilla TengvallÖppen motion 5 (32)1:08:04+35:1220:01
24Johan FrisellÖppen motion 5 (32)1:13:35+40:4321:38
27Henrik TengvallH21 (36)46:15+13:348:43
30Joar LönngrenH21 (36)48:20+15:399:07
31Mats LönngrenÖppen motion 7 (42)58:15+29:0518:47
Erica MolinD14 (27)ej start
Elias LångströmH12 (27)ej start
Anders MonteliusH65 (7)ej start

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sara HelanderD21 (21)42:50+5:339:31

Eksjö SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lars-Gunnar NilssonH55 (10)34:09+2:349:45
11Christer FolkessonH60 (20)43:36+10:5012:27
20Viktor AntonssonH21 (36)38:40+5:597:17

Finspångs SOK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per LindmanÖppen motion 8 (40)34:537:35
3Mats RosanderH55 (10)33:51+2:169:40
4Lena RosanderD55 (4)54:39+7:4517:37
4Alice JohanssonD12 (15)23:43+3:199:07
4Olle LindmanH45 (25)31:02+3:327:57
8Erik HallgrenÖppen motion 7 (42)40:42+11:3213:07
9Lena LindmanD45 (12)38:10+11:3012:18
17Johan WänströmH45 (25)42:36+15:0610:55
24Anders JohanssonÖppen motion 8 (40)54:58+20:0511:56
25Jesper WaldfeltÖppen motion 8 (40)55:47+20:5412:07
27Johan FridströmÖppen motion 8 (40)1:01:12+26:1913:18
Ella JohanssonU1 (19)ej godkänd
Eric RosanderH21 (36)ej start
Sara WänströmD14 (27)ej start
Melker WaldfeltH10 (19)ej start
Carin RosanderD21 (21)ej start
Elmer WaldfeltH12 (27)ej start

GOIF Tjalve

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lena FröbergD60 (7)38:26+4:4114:46
3Tilda MalmströmU2 (14)31:32+0:2211:40
4Arne IrevallÖppen motion 7 (42)36:42+7:3211:50
4Gerd HagströmD60 (7)48:25+14:4018:37
4Göran BlombergH60 (20)36:03+3:1710:18
5Mai Ly SorriD20 (5)48:59+13:5013:36
5Peter HagströmH65 (7)43:22+6:4713:59
5Simon FlankegårdH12 (27)22:31+3:168:39
7Lena MalmströmD45 (12)36:49+10:0911:52
8Nils SjödinH70 (16)47:55+13:3415:27
16Sven-Johan PrytzH45 (25)39:57+12:2710:14
27Susanne DahlbergÖppen motion 5 (32)1:38:17+1:05:2528:54
Adam LundbyInskolning (20)fullföljt
Lisa MalmströmD21 (21)ej godkänd
Sonja HanssonD70 (6)ej godkänd
Oscar PrytzH18 (7)ej start

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Mats StrandhagenH60 (20)39:42+6:5611:20

Hagaby GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Maria GustafssonD20 (5)40:43+5:3411:18
5Amélie WallenhammarD21 (21)42:55+5:389:32
Johan PerssonH21 (36)ej godkänd

Hammarkinds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Andreas HellgrenH45 (25)37:27+9:579:36
34Max HellgrenÖppen motion 8 (40)1:05:38+30:4514:16
37Fredrik UrbergÖppen motion 8 (40)1:11:28+36:3515:32

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Gunnar BrystH75 (9)1:10:43+16:3422:48

IK Gandvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Erik AnderssonÖppen motion 8 (40)56:34+21:4112:17

IK Hakarpspojkarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Elin SvenssonD21 (21)43:22+6:059:38
10Moa SvenssonD21 (21)47:31+10:1410:33

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Amaru UbillusÖppen motion 5 (32)ej godkänd

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Henrik WiellanderÖppen motion 7 (42)37:55+8:4512:13

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Lars SonnertÖppen motion 7 (42)49:56+20:4616:06

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Per-Inge JohanssonÖppen motion 7 (42)53:41+24:3117:19

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Malin CarlssonÖppen motion 7 (42)1:02:48+33:3820:15

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Klaus SiegelÖppen motion 8 (40)1:02:53+28:0013:40

LG Stettlen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Stefan SchwarzenbergerH35 (3)48:20+12:3910:44
8Silvia Schneider-SchiessD45 (12)37:58+11:1812:14

Linköpings AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ivar KarlssonH85 (2)1:20:40+20:0940:20
3Carleric ThigerH80 (4)1:05:55+10:1125:21
5Bengt KarlssonH75 (9)1:04:18+10:0920:44
6Anders AdlerH75 (9)1:04:42+10:3320:52

Linköpings OK

168 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sofia MagnussonD16 Kort (1)35:4612:20
1Emanuel HerberthsonH16 (8)27:387:53
1Bertil EronnH40 (12)28:067:12
1Annika IvarssonD45 (12)26:408:36
1Oskar LindströmÖppen motion 5 (32)32:529:40
1Sofia SalomonssonD21 (21)37:178:17
1Sigrid LjunggrenD12 (15)20:247:50
1Casper AxénU2 (14)31:1011:32
1Eva LindgrenD70 (6)49:3219:03
1Ulf JonareÖppen motion 3 (14)29:059:41
2Fredrika VångellÖppen motion 7 (42)31:10+2:0010:03
2Per MagnussonH40 (12)30:20+2:147:46
2Arvid RothU2 (14)31:29+0:1911:39
2Ebba SkullmanD10 (8)27:51+6:0213:55
2Anna Sofie BarkD50 (11)34:57+1:1211:16
2Mia EronnD40 (9)34:08+0:189:45
2Kristina LjunggrenD45 (12)29:39+2:599:33
2Therese KlintbergD21 (21)39:04+1:478:40
2Rune FritzH80 (4)1:03:01+7:1724:14
2Kjell HagströmH75 (9)54:46+0:3717:40
2Tove EkströmD16 (11)37:39+3:2910:45
2Per CarlborgH21 (36)33:03+0:226:14
2Jonas RothÖppen motion 5 (32)38:51+5:5911:25
3Sandrine LindbladU1 (19)24:01+4:5512:00
3Christian EnbergH40 (12)31:50+3:448:09
3Andreas AxelssonÖppen motion 8 (40)36:25+1:327:55
3Klara LjunggrenD18 (8)37:56+2:5710:32
3Frida SahlmanD16 (11)38:11+4:0110:54
4Henrik SöderqvistÖppen motion 5 (32)40:29+7:3711:54
4Mikael AnderssonÖppen motion 8 (40)36:51+1:588:00Ladda ner rutt i gpx-format
4Tilde ArwidssonU2 (14)32:47+1:3712:08
4Albin EronnH14 (21)28:00+6:069:39
4Theo ÅrbrinkH10 (19)18:05+1:579:02
5Erik ErjebyH40 (12)32:38+4:328:22
5Stephan SvenssonÖppen motion 7 (42)37:49+8:3912:11
5Stina BerggrenU1 (19)24:44+5:3812:22
5Edvin ÅttingH10 (19)18:13+2:059:06
5Pedro LundqvistH50 (16)34:40+8:479:37
6Pia VångellD50 (11)39:52+6:0712:51
6Marie SvernestamD60 (7)59:15+25:3022:47
6Emilia MarcussonU1 (19)25:53+6:4712:56
6Stina SöderqvistU2 (14)41:23+10:1315:19
7Gitte EngströmD50 (11)41:20+7:3513:20
7Clara NyströmD10 (8)42:23+20:3421:11
7Liselott EricsonD40 (9)58:07+24:1716:36
7Gunnar EngströmH16 (8)35:04+7:2610:01
7Jakob TomassonH18 (7)55:20+27:0915:22
7Ester GabrielssonU2 (14)45:24+14:1416:48
7Emma BahlmannU1 (19)26:27+7:2113:13
8Olof LjunggrenH16 (8)38:07+10:2910:53
8Anna-Karin MagnussonD40 (9)58:24+24:3416:41
8Fredrik BerggrenÖppen motion 5 (32)45:24+12:3213:21
8Julia ÅttingD12 (15)30:38+10:1411:46
8Börje AnderssonH55 (10)41:04+9:2911:44
8Curt TillmanH75 (9)1:26:49+32:4028:00
8Christian ErikssonH45 (25)32:13+4:438:15
8Maria ElmelidD21 (21)46:16+8:5910:16
9Stefan IvehammarÖppen motion 3 (14)41:08+12:0313:42
9Tova KihlbergU2 (14)47:43+16:3317:40
9Hanna Modig TjärnströmD21 (21)47:12+9:5510:29
9Lucas BerggrenH10 (19)20:58+4:5010:29
9Lenn AronssonH60 (20)40:39+7:5311:36
9Jörgen SköldH50 (16)40:00+14:0711:06
9Johan ÅrbrinkH12 (27)23:41+4:269:06
10Vera KällsandU2 (14)51:58+20:4819:14
10Erik MartinssonH21 (36)35:23+2:426:40
10Anna KullbergD50 (11)1:01:49+28:0419:56
10Tina LindgrenD45 (12)50:04+23:2416:09
10Jan LundgrenH55 (10)46:59+15:2413:25
10Karin BacktemanÖppen motion 5 (32)47:57+15:0514:06
10Amanda BlomvallU1 (19)32:20+13:1416:10
11Lena StrömbäckD50 (11)1:06:22+32:3721:24
11Ulla KjellÖppen motion 3 (14)58:28+29:2319:29
11Lukas GustavssonÖppen motion 8 (40)43:58+9:059:33
11Karin OlofssonD45 (12)51:45+25:0516:41
11Vilgot LidvikU1 (19)32:30+13:2416:15
11Markus MuellerH10 (19)33:01+16:5316:30
11Peter ErikssonH21 (36)36:21+3:406:51
11Johan ÅttingH50 (16)43:22+17:2912:02
11Ludvig EronnH12 (27)25:26+6:119:46
12Anders KnutssonÖppen motion 8 (40)44:59+10:069:46
12Pernilla IvehammarÖppen motion 3 (14)59:40+30:3519:53
12Björn MorénÖppen motion 7 (42)42:36+13:2613:44
12Hugo RantzerU1 (19)32:43+13:3716:21
12Liselott RothD45 (12)56:27+29:4718:12
12Oscar KjellmanH10 (19)33:50+17:4216:55
12Love OtterströmU2 (14)1:03:30+32:2023:31
12Thomas RimhagenH50 (16)43:58+18:0512:12
13Ulf WaldenfjordH70 (16)49:45+15:2416:02
13Frida SöderqvistU1 (19)34:49+15:4317:24
13Rasmus ElmelidH21 (36)36:31+3:506:53
13Otto NilssonH12 (27)26:30+7:1510:11
13Sixten ElehedÖppen motion 8 (40)45:17+10:249:50
13Jonas DetterfeltH50 (16)45:25+19:3212:36
13Åke LjunggrenH45 (25)33:57+6:278:42
13Pelle SkullmanH60 (20)46:39+13:5313:19
14Erik SjöstrandU1 (19)34:52+15:4617:26
14Hanna RothD14 (27)36:59+12:4512:45
15Frida KarlssonD21 (21)52:34+15:1711:40
15Fredrik JohanssonÖppen motion 8 (40)49:39+14:4610:47
15Samuel ReitheH10 (19)43:15+27:0721:37
15Magnus SahlmanH45 (25)37:35+10:059:38
15Axel GjessingH14 (21)43:54+22:0015:08
15Vilgot ElnegårdH12 (27)28:47+9:3211:04
16Robert HögbergÖppen motion 5 (32)59:32+26:4017:30
16Siri AnderssonU1 (19)35:36+16:3017:48
16Julia Modig TjärnströmD21 (21)53:05+15:4811:47
16Lova ElnegårdD14 (27)39:10+14:5613:30
16Torgny FaxénÖppen motion 7 (42)45:58+16:4814:49
16Karl MoverareH14 (21)44:56+23:0215:29
16Eskil BranzellH10 (19)47:59+31:5123:59
17Emmy LindgrenD14 (27)42:22+18:0814:36
17Gabriel BlomvallH10 (19)51:05+34:5725:32
17Aron ReitheH14 (21)47:11+25:1716:16
18Amanda IvehammarÖppen motion 5 (32)1:00:10+27:1817:41
18Kristin HerberthsonD14 (27)43:15+19:0114:54
18Maria RostD21 (21)54:45+17:2812:10
18Hannes HägglundH10 (19)53:44+37:3626:52
18Linus FridlundH14 (21)55:09+33:1519:01
18Lennart SvernestamH60 (20)56:58+24:1216:16
18Henrik TostebergH21 (36)37:56+5:157:09
19Martin HägglundÖppen motion 8 (40)51:04+16:1111:06
19Siri BerglundD14 (27)43:56+19:4215:08
19Jalmar OtterströmH10 (19)1:00:57+44:4930:28
19Wille LarssonH14 (21)59:34+37:4020:32
19Jonas LundgrenH21 (36)38:19+5:387:13
20Emma BerggrenÖppen motion 7 (42)46:39+17:2915:02
20Martin MuellerH14 (21)1:17:31+55:3726:43
21Elin KjellmanD14 (27)47:09+22:5516:15
21Sara GertssonÖppen motion 5 (32)1:03:01+30:0918:32
21Maria KjellmanÖppen motion 7 (42)47:39+18:2915:22
21Niklas OlssonH21 (36)38:54+6:137:20
22Åsa HägglundÖppen motion 7 (42)48:15+19:0515:33
22Olle MalmströmH12 (27)34:28+15:1313:15
23Mattias BerglundÖppen motion 7 (42)49:32+20:2215:58
23Per GuståsÖppen motion 8 (40)54:27+19:3411:50
23Peter AronssonH21 (36)40:40+7:597:40Ladda ner rutt i gpx-format
25Hanna LundgrenD14 (27)1:01:50+37:3621:19
26Yngve PetterssonÖppen motion 7 (42)51:16+22:0616:32
26Alvar ErjebyH12 (27)54:31+35:1620:58
29Johan ErikssonH21 (36)48:04+15:239:04
30Carina FaxénÖppen motion 7 (42)53:48+24:3817:21
32Erik BacktemanH21 (36)50:53+18:129:36
32Per O MagnussonÖppen motion 7 (42)1:00:41+31:3119:34
33Johan AllardH21 (36)52:21+19:409:52
34Inga-Lill PetterssonÖppen motion 7 (42)1:03:49+34:3920:35
35Thomas GustafssonH21 (36)58:56+26:1511:07
36Astrid LundmarkÖppen motion 7 (42)1:04:37+35:2720:50
38Roger StigssonÖppen motion 7 (42)1:07:01+37:5121:37
39Per SilénÖppen motion 7 (42)1:07:46+38:3621:51
Moa BahlmannInskolning (20)fullföljt
Nanook HaavistoInskolning (20)fullföljt
David HägglundInskolning (20)fullföljt
Moa LarssonInskolning (20)fullföljt
Julie LindbladInskolning (20)fullföljt
Tuva LindholmInskolning (20)fullföljt
Ludvig RantzerInskolning (20)fullföljt
Selma WielanderInskolning (20)fullföljt
Emelie MidforsÖppen motion 5 (32)ej godkänd
Sarah MagnussonD18 (8)ej godkänd
Ingrid JohanssonÖppen motion 7 (42)ej godkänd
Magnus DjerfstenH45 (25)ej godkänd
Tommi MidforsÖppen motion 5 (32)ej godkänd
Gustav LevanderH14 (21)ej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Vera NyströmU2 (14)ej godkänd
Hilda BranzellU2 (14)ej godkänd
Åsa DetterfeltÖppen motion 7 (42)ej godkänd
Anders BergÖppen motion 8 (40)ej godkänd
Jonathan JylltorpH16 (8)ej start
Leif LindgrenH40 (12)ej start
Monica LindgrenD75 (1)ej start
Greta BerglundD12 (15)ej start
Roger DanielssonH70 (16)ej start
Theodor ThomassenH12 (27)ej start
Alexander LindströmH14 (21)ej start
Albin ErikssonH12 (27)ej start
Elvira ErikssonU1 (19)ej start

Linköpings Skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Isak PetterssonÖppen motion 3 (14)1:00:18+31:1320:06

Linköpings Skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Anna WirenÖppen motion 3 (14)1:00:34+31:2920:11

Linköpings Skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Hans PetterssonÖppen motion 8 (40)1:08:27+33:3414:52

Motala AIF OL

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kerstin BengtssonD70 (6)54:14+4:4220:51
3Ingrid RoosD55 (4)53:45+6:5117:20
3Stig BengtssonH75 (9)56:20+2:1118:10
3Tord FranssonH65 (7)41:11+4:3613:17
3Mats R JohanssonH50 (16)32:02+6:098:53
5Per JohanssonH45 (25)31:24+3:548:03
5Leif EfraimssonH60 (20)36:38+3:5210:28
6Hans GuldbrandÖppen motion 3 (14)36:32+7:2712:10
6Ulrik KarlssonH40 (12)33:31+5:258:35
7Anders HedinH65 (7)50:20+13:4516:14
8Anders BruhnH50 (16)36:40+10:4710:11
9Kristian NylanderH40 (12)36:12+8:069:16
9Christer FranssonH55 (10)41:11+9:3611:46
10Fredrik JönssonH45 (25)32:45+5:158:23
19Terese OhlssonÖppen motion 5 (32)1:00:59+28:0717:56
30Henric KarlssonÖppen motion 8 (40)1:04:01+29:0813:55
34Martin HammarlundH21 (36)53:47+21:0610:08
Stina KorallD65 (6)ej godkänd
Victor BergstrandH21 (36)ej start

Målilla OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gunnar EnbergH65 (7)ej start

NAIS Orienteringsklubb

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Inger JohanssonD60 (7)33:4512:58
2Thomas PeterssonH55 (10)32:11+0:369:11
3Viktor WaernqvistH16 (8)27:59+0:217:59
3Mattis NilssonH14 (21)24:22+2:288:24
3Linus ClassonÖppen motion 5 (32)39:56+7:0411:44
4Gustav TräffH16 (8)30:03+2:258:35
6Josefin BovellanD18 (8)56:25+21:2615:40
7Ida WaernqvistD14 (27)33:43+9:2911:37
7Linnea SamuelssonD16 (11)46:13+12:0313:12
9Anna GillerforsÖppen motion 7 (42)40:56+11:4613:12
9Erik WikströmH14 (21)33:50+11:5611:40
10Ludvig ClassonH14 (21)35:39+13:4512:17
11Carl-Gustav NöjdÖppen motion 7 (42)42:32+13:2213:43
14Mattis GranströmH14 (21)43:25+21:3114:58
14Ralf LindgrenH60 (20)50:33+17:4714:26
16Mattias SamuelssonH12 (27)30:49+11:3411:51
17Anders JohanssonÖppen motion 8 (40)50:17+15:2410:55
31Åsa GranströmÖppen motion 8 (40)1:04:51+29:5814:05

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jens WängdahlH21 (36)32:416:10
6Marcus BerggrenH21 (36)34:05+1:246:25
Daniel NilssonH21 (36)ej start

OK Denseln

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lova BraamU1 (19)19:069:33
1Nina AhlanderD40 (9)33:509:40
1Hugo PerssonH12 (27)19:157:24
2Hannes PetterssonU1 (19)20:02+0:5610:01
2Stefan KarlssonH45 (25)27:36+0:067:04
2Hugo BraamH10 (19)16:48+0:408:24
2Elis PetersonH12 (27)20:30+1:157:53
3Annica CrispinD40 (9)36:20+2:3010:22
3Magnus AnderssonÖppen motion 3 (14)33:16+4:1111:05
3Rasmus KarlssonH12 (27)20:39+1:247:56
4Henrik PetersonH40 (12)32:28+4:228:19
5Susanne KarlssonD40 (9)41:56+8:0611:58
5Catharina ForsénD60 (7)52:58+19:1320:22
5Sara AnderssonÖppen motion 3 (14)36:19+7:1412:06
5Olle KaleredH21 (36)33:56+1:156:24
6Carina KaleredD40 (9)46:25+12:3513:15
6Vilma KarlssonÖppen motion 5 (32)44:56+12:0413:12
6Thomas PerssonH45 (25)31:40+4:108:07
6Karl MollénH60 (20)38:18+5:3210:56
7Emma KarlssonÖppen motion 5 (32)45:22+12:3013:20
7Johanna PetterssonÖppen motion 7 (42)38:24+9:1412:23
7Fredrik EngmanH45 (25)31:57+4:278:11
7Wilmer KämpeH10 (19)19:07+2:599:33
7Vilgot KämpeH12 (27)23:09+3:548:54
9Jonas BraamÖppen motion 8 (40)42:26+7:339:13
9Edvin KarlssonH21 (36)35:04+2:236:36
11Nicklas AhlanderÖppen motion 5 (32)48:26+15:3414:14
12Per KempeH45 (25)33:38+6:088:37
14Eva EngmanÖppen motion 7 (42)45:02+15:5214:31
14Anneli BerggrenD21 (21)51:59+14:4211:33
14Emma BacktemanÖppen motion 5 (32)58:05+25:1317:05
15Emil KaleredH21 (36)37:21+4:407:02
16Per BrolundH21 (36)37:26+4:457:03
17Anna KempeD21 (21)54:18+17:0112:04
17Hans BrolundH21 (36)37:33+4:527:05
18Jenny BjörkÖppen motion 8 (40)50:49+15:5611:02
20Hanna ErikssonÖppen motion 8 (40)52:02+17:0911:18
24Björn KarlssonH21 (36)41:41+9:007:51
Alfons PetersonH14 (21)ej start

OK Eken

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Holger PerssonH80 (4)55:4421:26
2Niklas RönnbäckH50 (16)27:16+1:237:34
22Hans AxH45 (25)50:45+23:1513:00
26Karolina RönnbäckD14 (27)1:01:53+37:3921:20

OK Klemmingen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Louise-Marie NilssonD65 (6)38:45+5:3814:54
6Kjell NilssonH70 (16)44:55+10:3414:29

OK Kolmården

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Märta BerggrenD20 (5)35:099:45
1Maria NordvallD65 (6)33:0712:44
1Kerstin LjungemyrD14 (27)24:148:21
1Lisa BerggrenD18 (8)34:599:43
1Johnny WallingeH75 (9)54:0917:28
1Simon JohanssonH14 (21)21:547:33
2Arvid WesterbergH16 (8)27:48+0:107:56
2Yrsa RöjgårdD12 (15)20:40+0:167:56
2Runar AldénH65 (7)39:56+3:2112:52
3Kerstin BlomD65 (6)1:01:39+28:3223:42
3Julia ErikssonD20 (5)41:18+6:0911:28
3Linnea LundD14 (27)31:13+6:5910:45
3Gustaf HedegårdH18 (7)39:44+11:3311:02
4Catharina JohanssonD65 (6)1:10:20+37:1327:03
4Annica BerggrenD45 (12)32:03+5:2310:20
4Ove JohanssonH65 (7)43:14+6:3913:56
4Alf MattssonH75 (9)57:59+3:5018:42
5Agneta ErikssonD45 (12)33:30+6:5010:48
5Joel SjödinH18 (7)45:14+17:0312:33
6Leo JohanssonH16 (8)32:20+4:429:14
6Fanny ÖstlundD14 (27)33:20+9:0611:29
6Bengt SchwartzH55 (10)36:24+4:4910:24
6Annie LundD12 (15)25:10+4:469:40
6Johan MalmH50 (16)35:25+9:329:50
6Carl HedegårdH14 (21)30:03+8:0910:21
7Jonas JohnssonH40 (12)33:51+5:458:40
7Sverre RöjgårdH14 (21)31:11+9:1710:45
8Ebba HedegårdD50 (11)46:57+13:1215:08
8Emma ErikssonD16 (11)47:42+13:3213:37
9Mikael WesterbergH45 (25)32:20+4:508:17
10Peter LundÖppen motion 8 (40)43:29+8:369:27
11Elin NetzD14 (27)35:19+11:0512:10
11Erik JohnssonH14 (21)36:54+15:0012:43
11Henrik LjungemyrH45 (25)33:29+5:598:35
19Christer ErikssonH45 (25)45:47+18:1711:44
28Magnus JohanssonÖppen motion 8 (40)1:01:29+26:3613:21
31Klas JohanssonH21 (36)50:24+17:439:30
39Kennet LindqvistÖppen motion 8 (40)1:23:46+48:5318:12
Britt-Marie AldénD65 (6)ej godkänd
Moa HedegårdD20 (5)ej start
Tora WesterbergD18 (8)ej start

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Andreas PihlströmH45 (25)54:33+27:0313:59

OK Linné

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mats FröbergH40 (12)ej start

OK Motala

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1David KarlssonÖppen motion 1 (2)46:5917:24
1Johan PetterssonH45 (25)27:307:03
2Linda HylénÖppen motion 1 (2)48:02+1:0317:47
2Peter WigrenÖppen motion 3 (14)32:25+3:2010:48
3Chatarina AnderssonD70 (6)1:11:05+21:3327:20
4Hugo EkingeH18 (7)44:56+16:4512:28
4Jerry MartinssonH70 (16)41:51+7:3013:30
5Matz HöögÖppen motion 5 (32)42:36+9:4412:31
6Filip HöögH10 (19)18:14+2:069:07
9Malte ForsbergU1 (19)29:11+10:0514:35
9Leif AnderssonH75 (9)1:36:12+42:0331:01
10Magnus ForsbergH40 (12)36:38+8:329:23
12Simon KarlssonH14 (21)38:11+16:1713:10
13Oliver HöögH14 (21)40:09+18:1513:50
14Arne AnderssonH70 (16)58:17+23:5618:48
17August EkingeH12 (27)30:50+11:3511:51
19Tim MartinssonH12 (27)33:46+14:3112:59
20Christian KämmerlingÖppen motion 5 (32)1:01:52+29:0018:11
20Märta KämmerlingD14 (27)44:35+20:2115:22
20Allan WigrenH12 (27)33:48+14:3313:00
20Anders EkingeH45 (25)46:25+18:5511:54
23Ellen EkingeD14 (27)59:06+34:5220:22
23Torbjörn AnderssonH45 (25)52:05+24:3513:21
Christer JohanssonH65 (7)ej start

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Lovisa LjungD21 (21)50:23+13:0611:11

OK Orion

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Maja AnderssonÖppen motion 8 (40)52:35+17:4211:25

OK Rodhen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Henrik JonssonH21 (36)36:29+3:486:53

OK Roxen

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Inger GustafssonD75 (1)36:1518:07
1Christer SandhH70 (16)34:2111:04
1Tilde EvebornD10 (8)21:4910:54
1Johanna JosefssonD12 Kort (1)31:1115:35
1Edvin WalterssonH14 Kort (3)40:4715:41
1Tove PetterssonD16 (11)34:109:45
2Roland AlsénH70 (16)35:15+0:5411:22
2Pontus LindblomH18 (7)34:19+6:089:31
2Gustaf NordströmH14 Kort (3)41:53+1:0616:06
2Lova EvebornD18 (8)36:14+1:1510:03
2Malte EvebornH14 (21)24:13+2:198:21
2Mattias ZachrissonÖppen motion 8 (40)34:57+0:047:35
3Moa PihlströmD10 (8)29:18+7:2914:39
3Henrik MarmelidH45 (25)30:09+2:397:43
4Moa HjortD14 (27)32:42+8:2811:16
4Anton NinoU1 (19)24:40+5:3412:20
4Sofia GustafssonD50 (11)36:16+2:3111:41
4Tilda MarmelidD18 (8)42:52+7:5311:54
4Linnea HanssonD16 (11)40:54+6:4411:41
5Elsa NyanderU2 (14)33:52+2:4212:32
5Josef HelanderH16 (8)31:07+3:298:53
5Gunnar CarlsonH70 (16)42:16+7:5513:38
5Olivia AsketunD14 (27)32:58+8:4411:22
5Måns BjörnskiöldH14 (21)28:21+6:279:46
5Adam ThellsénÖppen motion 8 (40)37:12+2:198:05
6Tora KolmodinD10 (8)40:55+19:0620:27
6Nils NedforsÖppen motion 8 (40)40:13+5:208:44
6Rasmus PåledalH12 (27)23:06+3:518:53
7Wilhelm RankkaÖppen motion 3 (14)37:07+8:0212:22
7Inger EkmanD60 (7)1:05:12+31:2725:04
8Ellen LindahlÖppen motion 3 (14)38:13+9:0812:44
8Mille LangerH10 (19)20:13+4:0510:06
8Albin AlfredssonH14 (21)32:59+11:0511:22
9Sofia SvedevallD50 (11)52:52+19:0717:03
9Sofie HelanderD12 (15)32:14+11:5012:23
10Helli VibergÖppen motion 3 (14)53:32+24:2717:50
10Kent StrömbergÖppen motion 7 (42)42:16+13:0613:38
10Ida HjortD12 (15)35:27+15:0313:38
10Elvira KarnehedD14 (27)34:58+10:4412:03
10Malva EvebornD16 (11)49:28+15:1814:08
11Anders SternöH70 (16)48:43+14:2215:42
12Alice MarmelidD14 (27)36:12+11:5812:28
12Jenny SandhD21 (21)49:55+12:3811:05
12Bo FrisbergÖppen motion 5 (32)48:51+15:5914:22
13Björn EkmanÖppen motion 5 (32)53:20+20:2815:41
13Tyra LindellD12 (15)42:47+22:2316:27
13Adrian SandellH10 (19)34:45+18:3717:22
14Mindra LangerD12 (15)49:22+28:5818:59
14Jacob PåledalH12 (27)27:09+7:5410:26
15Linn AldénD14 (27)37:46+13:3213:01
15Fanny WalterssonD12 (15)54:21+33:5720:54
15Selma EekU1 (19)35:13+16:0717:36
16Lars-Erik OlsH70 (16)1:13:00+38:3923:32
16Bo SvedevallH50 (16)58:37+32:4416:16
17Per JonssonÖppen motion 5 (32)1:00:09+27:1717:41
19Karolina FalkD21 (21)55:04+17:4712:14
20Per-Ove EkmanH60 (20)1:07:07+34:2119:10
22Erik SandhH21 (36)39:11+6:307:23
22Sigrid FröbergD14 (27)52:32+28:1818:06
23Elias ThellsénH12 (27)38:45+19:3014:54
24Charlotte ÖstlundÖppen motion 7 (42)49:54+20:4416:05
24Jonna AlfredssonD14 (27)1:01:29+37:1521:12
24Rasmus VibergH12 (27)53:13+33:5820:28
25Marcus PetterssonH12 (27)54:26+35:1120:56
25Erik HelanderH21 (36)43:44+11:038:15
26Lukas EvebornH21 (36)44:29+11:488:23
28Björn CarlsonH21 (36)46:47+14:068:49
35Helena HolmÖppen motion 7 (42)1:04:25+35:1520:46
36Patrik EvebornÖppen motion 8 (40)1:08:53+34:0014:58
37Dan JosefssonÖppen motion 7 (42)1:05:19+36:0921:04
Hugo AldénInskolning (20)fullföljt
Elin AlfredssonInskolning (20)fullföljt
Ardvid ErikssonInskolning (20)fullföljt
Vilmer ErikssonInskolning (20)fullföljt
Vera HedströmInskolning (20)fullföljt
Stina JonssonInskolning (20)fullföljt
Lukas LarssonInskolning (20)fullföljt
Saga LindellInskolning (20)fullföljt
Tage NyanderInskolning (20)fullföljt
Linnéa PåledalInskolning (20)fullföljt
Ingela LindahlÖppen motion 5 (32)ej godkänd
Britt-Marie OlsD70 (6)ej godkänd
Mattias JosefssonH12 (27)ej godkänd
Jakob ThellsénH16 (8)ej start

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Johanna HenrikssonD20 (5)45:20+10:1112:35

OK Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per KarlssonH18 (7)28:117:49

OK Vargen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Roger JohanssonH45 (25)45:12+17:4211:35

Skogspojkarnas OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anita WehlinD50 (11)33:4510:53
1Arvid Algers OmholtH10 (19)16:088:04
3Lena JohanssonD60 (7)46:56+13:1118:03
5Sofia TunessonD12 (15)24:59+4:359:36
5Madeleine KongslienD16 (11)41:29+7:1911:51
6Lovisa TunessonD16 (11)42:18+8:0812:05
7Ulf JohnssonH50 (16)35:41+9:489:54
8Wilma FahlstedtU2 (14)47:11+16:0117:28
9Anna JohnssonD16 (11)48:47+14:3713:56
12Moa Algers OmholtD12 (15)38:21+17:5714:45
13Hanna KromnérD14 (27)36:30+12:1612:35
14Kristian AlgersH21 (36)36:59+4:186:58
32Ingvild KongslienÖppen motion 8 (40)1:05:24+30:3114:13
Lina KromnérD16 (11)ej godkänd

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ulla NilssonD70 (6)1:28:52+39:2034:10
15Roland NilssonH70 (16)1:00:55+26:3419:39

Stjärnorps SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Eva LindsténD55 (4)47:59+1:0515:28
3Kjell SvenssonÖppen motion 7 (42)31:45+2:3510:14
8Pär ForsströmH60 (20)40:34+7:4811:35
12Kjell ErikssonH60 (20)43:46+11:0012:30
19Hans OlstrandH60 (20)58:39+25:5316:45
38Jenny SelldinÖppen motion 8 (40)1:21:46+46:5317:46
Karin LundströmD50 (11)ej start

Tjällmo-Godegårds OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nils-Erik ÅbergH85 (2)1:00:3130:15
1Rolf AxelssonH60 (20)32:469:21
1Anders SvenskH50 (16)25:537:11
1Håkan SamorH35 (3)35:417:55
2Alva SvenskD14 (27)26:18+2:049:04
2Anders ÅbergH60 (20)33:46+1:009:38
3Sievert GustafssonH70 (16)41:08+6:4713:16
3Alice ErikssonD12 (15)21:55+1:318:25
3Ture SjöstedtH14 Kort (3)52:20+11:3320:07
3Arvid TrofastH10 (19)17:16+1:088:38
4Marie SvenskD40 (9)40:32+6:4211:34
4Daniel JonssonH12 (27)21:21+2:068:12
6Rasmus JonssonH18 (7)45:16+17:0512:34
7Rikard ErikssonÖppen motion 8 (40)41:06+6:138:56
7Ellen TrofastD12 (15)30:29+10:0511:43
8Tobias TrofastH40 (12)34:23+6:178:48
8Emma ErikssonD14 (27)34:22+10:0811:51
8Ludvig KarlqvistH12 (27)23:39+4:249:05
10Tore KarlssonH70 (16)48:25+14:0415:37
10Oskar KarlqvistH10 (19)22:45+6:3711:22
11Andreas KarlqvistH40 (12)37:38+9:329:38
12Thorbjörn GustafssonH40 (12)44:55+16:4911:31
12Leif SamorH70 (16)48:57+14:3615:47
12Elias OhlssonH12 (27)26:00+6:4510:00
14Oscar SvenskH10 (19)37:49+21:4118:54
15Lars StrömÖppen motion 7 (42)45:16+16:0614:36
16Lena StrömÖppen motion 8 (40)49:55+15:0210:51
16Sven GranathH60 (20)53:09+20:2315:11
21Max DoverforsH12 (27)34:12+14:5713:09
22Örjan PetterssonÖppen motion 8 (40)53:48+18:5511:41
26Anita AllardÖppen motion 5 (32)1:31:18+58:2626:51
27Anna KarlqvistÖppen motion 7 (42)51:36+22:2616:38
28Johan KarlssonÖppen motion 7 (42)53:33+24:2317:16
Marianne NymanD55 (4)ej start
Ebba HjärtsjöD10 (8)ej start
Per-Martin GustavsonH65 (7)ej start
Emil SöderbergH14 (21)ej start
Karl HjärtsjöH12 (27)ej start

Ärla IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Robbin KantarpH21 (36)33:20+0:396:17
3Julia DavidssonD21 (21)41:04+3:479:07
4Karl WalheimH21 (36)33:39+0:586:20
7Emil AnderssonH21 (36)34:36+1:556:31
7Maria WesterD21 (21)43:27+6:109:39
8Viktor SilvemarkH21 (36)34:39+1:586:32
20Emelie LarssonD21 (21)59:58+22:4113:19
Emma KantarpD21 (21)ej start

Ödeshögs SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Malin AxÖppen motion 5 (32)1:28:28+55:3626:01
33Tobias KonradssonÖppen motion 8 (40)1:05:28+30:3514:13
40Anniken GustafssonÖppen motion 7 (42)1:23:17+54:0726:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser