Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ljungsbrokampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ljungsbrokampen
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: tisdag 3 maj 2016

OK Roxen

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Inger GustafssonD75 (1)36:1518:07
1Christer SandhH70 (16)34:2111:04
1Tilde EvebornD10 (8)21:4910:54
1Johanna JosefssonD12 Kort (1)31:1115:35
1Edvin WalterssonH14 Kort (3)40:4715:41
1Tove PetterssonD16 (11)34:109:45
2Roland AlsénH70 (16)35:15+0:5411:22
2Pontus LindblomH18 (7)34:19+6:089:31
2Gustaf NordströmH14 Kort (3)41:53+1:0616:06
2Lova EvebornD18 (8)36:14+1:1510:03
2Malte EvebornH14 (21)24:13+2:198:21
2Mattias ZachrissonÖppen motion 8 (40)34:57+0:047:35
3Moa PihlströmD10 (8)29:18+7:2914:39
3Henrik MarmelidH45 (25)30:09+2:397:43
4Moa HjortD14 (27)32:42+8:2811:16
4Anton NinoU1 (19)24:40+5:3412:20
4Sofia GustafssonD50 (11)36:16+2:3111:41
4Tilda MarmelidD18 (8)42:52+7:5311:54
4Linnea HanssonD16 (11)40:54+6:4411:41
5Elsa NyanderU2 (14)33:52+2:4212:32
5Josef HelanderH16 (8)31:07+3:298:53
5Gunnar CarlsonH70 (16)42:16+7:5513:38
5Olivia AsketunD14 (27)32:58+8:4411:22
5Måns BjörnskiöldH14 (21)28:21+6:279:46
5Adam ThellsénÖppen motion 8 (40)37:12+2:198:05
6Tora KolmodinD10 (8)40:55+19:0620:27
6Nils NedforsÖppen motion 8 (40)40:13+5:208:44
6Rasmus PåledalH12 (27)23:06+3:518:53
7Wilhelm RankkaÖppen motion 3 (14)37:07+8:0212:22
7Inger EkmanD60 (7)1:05:12+31:2725:04
8Ellen LindahlÖppen motion 3 (14)38:13+9:0812:44
8Mille LangerH10 (19)20:13+4:0510:06
8Albin AlfredssonH14 (21)32:59+11:0511:22
9Sofia SvedevallD50 (11)52:52+19:0717:03
9Sofie HelanderD12 (15)32:14+11:5012:23
10Helli VibergÖppen motion 3 (14)53:32+24:2717:50
10Kent StrömbergÖppen motion 7 (42)42:16+13:0613:38
10Ida HjortD12 (15)35:27+15:0313:38
10Elvira KarnehedD14 (27)34:58+10:4412:03
10Malva EvebornD16 (11)49:28+15:1814:08
11Anders SternöH70 (16)48:43+14:2215:42
12Alice MarmelidD14 (27)36:12+11:5812:28
12Jenny SandhD21 (21)49:55+12:3811:05
12Bo FrisbergÖppen motion 5 (32)48:51+15:5914:22
13Björn EkmanÖppen motion 5 (32)53:20+20:2815:41
13Tyra LindellD12 (15)42:47+22:2316:27
13Adrian SandellH10 (19)34:45+18:3717:22
14Mindra LangerD12 (15)49:22+28:5818:59
14Jacob PåledalH12 (27)27:09+7:5410:26
15Linn AldénD14 (27)37:46+13:3213:01
15Fanny WalterssonD12 (15)54:21+33:5720:54
15Selma EekU1 (19)35:13+16:0717:36
16Lars-Erik OlsH70 (16)1:13:00+38:3923:32
16Bo SvedevallH50 (16)58:37+32:4416:16
17Per JonssonÖppen motion 5 (32)1:00:09+27:1717:41
19Karolina FalkD21 (21)55:04+17:4712:14
20Per-Ove EkmanH60 (20)1:07:07+34:2119:10
22Erik SandhH21 (36)39:11+6:307:23
22Sigrid FröbergD14 (27)52:32+28:1818:06
23Elias ThellsénH12 (27)38:45+19:3014:54
24Charlotte ÖstlundÖppen motion 7 (42)49:54+20:4416:05
24Jonna AlfredssonD14 (27)1:01:29+37:1521:12
24Rasmus VibergH12 (27)53:13+33:5820:28
25Marcus PetterssonH12 (27)54:26+35:1120:56
25Erik HelanderH21 (36)43:44+11:038:15
26Lukas EvebornH21 (36)44:29+11:488:23
28Björn CarlsonH21 (36)46:47+14:068:49
35Helena HolmÖppen motion 7 (42)1:04:25+35:1520:46
36Patrik EvebornÖppen motion 8 (40)1:08:53+34:0014:58
37Dan JosefssonÖppen motion 7 (42)1:05:19+36:0921:04
Hugo AldénInskolning (20)fullföljt
Elin AlfredssonInskolning (20)fullföljt
Ardvid ErikssonInskolning (20)fullföljt
Vilmer ErikssonInskolning (20)fullföljt
Vera HedströmInskolning (20)fullföljt
Stina JonssonInskolning (20)fullföljt
Lukas LarssonInskolning (20)fullföljt
Saga LindellInskolning (20)fullföljt
Tage NyanderInskolning (20)fullföljt
Linnéa PåledalInskolning (20)fullföljt
Ingela LindahlÖppen motion 5 (32)ej godkänd
Britt-Marie OlsD70 (6)ej godkänd
Mattias JosefssonH12 (27)ej godkänd
Jakob ThellsénH16 (8)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser