Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dolkampen, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dolkampen, lång
Arrangörsorganisation: Dalaportens OL
Datum: söndag 1 maj 2016

Stora Tuna OK

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Viktor SvenskH16 (21)34:586:21
1Jesper SvenskH18 Elit (13)45:235:55
1Ing-Marie MozéliusD70 (11)40:2712:50
1Ingrid AlexanderssonD45 (20)41:159:30
1Pia BirkebokÖppen motion 7 (36)25:518:15
1Tilda ÖstbergD16 (23)40:069:03
1Mattias ÖstbergH14 (36)23:385:53
1Johanna MaxénÖppen motion 17 (23)27:078:39
1Anna MårsellD21 Elit (11)1:05:077:27
1Moa BirkebækD12 (33)19:427:00
2Nils AlexanderssonH20 Elit (7)1:00:04+0:446:52
2Maja MasesD10 (17)23:20+1:069:09
2Mikael AnderssonH21 (8)59:46+1:076:50
2Jonas CarlssonH14 (36)27:13+3:356:47
2Staffan ErikssonH40 (27)49:30+4:216:28
3Frank KrouwelH14 Kort (3)36:27+3:5212:58
4Karin SvenskD50 (22)39:35+4:439:44
4Niklas AldinÖppen motion 8 (32)39:32+7:178:36
4Torbjörn OttossonH60 (16)45:08+5:119:32
5Gustav NorbergU1 (12)25:28+10:5313:54
5Emma ÖstbergÖppen motion 7 (36)28:55+3:049:14
5Mari-Louise LundgrenD55 (11)46:47+9:2511:31
6Hans NykvistÖppen motion 6 (10)1:05:34+18:1311:06Ladda ner rutt i gpx-format
6Jonas ErikssonH20 Elit (7)1:04:24+5:047:22
6Sofia ErikssonD18 Elit (14)1:05:11+14:0010:46
7Helena NorbergÖppen motion 8 (32)41:17+9:028:59
7Elin Melina TovenD20 Elit (9)1:16:35+20:3110:43
8Ulrika ErikssonD50 (22)42:11+7:1910:23
8Jakob CarlssonH12 (28)24:03+5:428:33
8Claes NidebornH65 (23)47:43+7:5210:59
9Peo SvenskH55 (16)54:20+11:369:48
10Maja MaxénU2 (11)39:25+20:3115:27
10Hanna ÖstbergD12 (33)25:34+5:529:05
10Thomas NorgrenÖppen motion 8 (32)44:05+11:509:36
10Anders MasesH45 (16)1:08:50+19:3210:17
11Rikard ClaessonH21 Elit (28)1:29:15+7:596:51
11Viktor NorbergH12 (28)25:59+7:389:14
12Viktor BarkegrenH18 Elit (13)1:08:07+22:448:54
13Helmer JöhnemarkH12 (28)27:40+9:199:50
13Markus LangH21 Elit (28)1:33:17+12:017:10
13Ola TorvenÖppen motion 9 (21)1:23:08+21:5710:40
14Gunde HjalmarssonH60 (16)1:06:25+26:2814:02
14Lena MasesÖppen motion 8 (32)47:45+15:3010:24
15Per CarlssonH45 (16)1:19:22+30:0411:51
18Astrid NorgrenD16 (23)1:04:18+24:1214:30
18Mats MårtenssonH65 (23)56:37+16:4613:02
19Lovisa MasesD12 (33)31:00+11:1811:01
19Axel ErikssonH12 (28)30:38+12:1710:54
22Ulrika N ErikssonÖppen motion 7 (36)41:55+16:0413:23
25Henrik NorgrenH14 (36)40:03+16:259:59
26Karolina SunnanhagenD12 (33)40:55+21:1314:33
27Sander KrouwelH14 (36)43:36+19:5810:52
27Nora Cedeberg LöwgrenD12 (33)41:13+21:3114:40
Nora AldinInskolning (22)fullföljt
Arvid ErikssonInskolning (22)fullföljt
Märta ErikssonInskolning (22)fullföljt
Hanna BarkegrenD20 Elit (9)ej start
Gunilla RylanderD55 (11)ej start
Susanna MårtenssonD21 Elit (11)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser