Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lidingö Challenge - Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lidingö Challenge - Etapp 4
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: tisdag 19 maj 2015

Challenge 5 km

4 760 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan HållbergKlubblös26:455:37
2Anders HållbergKlubblös26:57+0:125:39
3Jonas TunelliIFK Lidingö SOK29:02+2:176:05
4Hans LiwångIFK Lidingö SOK29:26+2:416:11
5Aleksandr ManoilovJärfälla OK29:30+2:456:11 Ladda ner rutt i gpx-format
6Per HolmkvistKlubblös30:53+4:086:29
7Thomas NilssonKlubblös32:25+5:406:48
8Jonas ÅkermarkKlubblös34:19+7:347:12
9Niclas LundbergKlubblös35:00+8:157:21
10Nina KarlssonKlubblös35:32+8:477:27
11Hanna JanssonIFK Lidingö SOK37:15+10:307:49
12Jan SöderbergIFK Lidingö SOK38:11+11:268:01
13Mikael SvartzKlubblös38:15+11:308:02
14Mårten DahlstedtIFK Lidingö SOK38:19+11:348:02
15Folke Dchröder FrykhammarKlubblös38:20+11:358:03
16Erik WernolfKlubblös39:41+12:568:20
17Mia LiljaIFK Lidingö SOK40:32+13:478:30
18Teija LeppinenIFK Lidingö SOK41:01+14:168:37
19Wei HsiehKlubblös41:03+14:188:37
20Mats FrykhammarKlubblös41:29+14:448:42
21Michael ten SiethoffKlubblös41:36+14:518:44
22Johan FalkenströmKlubblös42:00+15:158:49
22Henrik SewringKlubblös42:00+15:158:49
24Peter JensenKlubblös42:24+15:398:54
25Isabella TapperIFK Lidingö SOK43:16+16:319:05
26Oscar LevinIFK Lidingö SOK43:51+17:069:12
27Olle WademarkKlubblös44:30+17:459:20
28Christina PernebyIFK Lidingö SOK44:32+17:479:21
29Mia HillerhagIFK Lidingö SOK45:01+18:169:27
30Anna-Karin FromholtzKlubblös47:33+20:489:59
31Einar SkauKlubblös48:54+22:0910:16
32Mats EkenbergSthlm Södra BK50:00+23:1510:30
33Svenne GustavssonKlubblös54:41+27:5611:29
34Molly EricsonKlubblös58:53+32:0812:22
35Nina EricsonKlubblös58:54+32:0912:22
36Lotta HärdelinKlubblös1:00:38+33:5312:44
37Magdalena BondeIFK Lidingö SOK1:00:45+34:0012:45
38Lisa ÅbergKlubblös1:00:50+34:0512:46
39Harry SkauKlubblös1:01:01+34:1612:49
40Anders EkbergKlubblös1:01:15+34:3012:52
41Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK1:02:21+35:3613:05

Challenge 2 km

2 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver LiwångIFK Lidingö SOK13:306:35
2Hjalmar LangdalKlubblös17:07+3:378:20
3Axel DahlstedtIFK Lidingö SOK17:10+3:408:22
4Sara LiwångKlubblös22:07+8:3710:47
5Hedda HolmkvistKlubblös23:02+9:3211:14
6Sofie DahlstedtIFK Lidingö SOK23:07+9:3711:16
7Isabella SällforsIFK Lidingö SOK26:41+13:1113:00
8Caroline GripKlubblös28:36+15:0613:57
9Evelina GripKlubblös29:22+15:5214:19
10Noak CarlssonIFK Lidingö SOK30:20+16:5014:47
11Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK30:41+17:1114:58
12Seble Tadesse KassaIFK Lidingö SOK31:10+17:4015:12
13Elsa DanielssonKlubblös31:17+17:4715:15

Trail 5 km

5 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel NilssonKlubblös24:234:52
2Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK28:07+3:445:37
3Daniel NilssonKlubblös41:13+16:508:14
3William NilssonKlubblös41:13+16:508:14
5Lolla LillieroteKlubblös51:21+26:5810:16
6Anneli BerggrenKlubblös51:23+27:0010:16
7Max StikkelbergKlubblös51:24+27:0110:16

Peak Challenge

700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan HållbergKlubblös3:405:14
2Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK4:20+0:406:11
3Anders HållbergKlubblös4:24+0:446:17
4Folke Dchröder FrykhammarKlubblös4:36+0:566:34
5Oliver LiwångIFK Lidingö SOK4:46+1:066:48
6Hjalmar LangdalIFK Lidingö SOK4:54+1:147:00
7William NilssonKlubblös5:07+1:277:18
8Per HolmkvistKlubblös5:26+1:467:45
9Hedda HolmkvistKlubblös5:30+1:507:51
10Axel DahlstedtIFK Lidingö SOK5:44+2:048:11
10Einar SkauKlubblös5:44+2:048:11
12Mårten DahlstedtIFK Lidingö SOK6:07+2:278:44
13Sofie DahlstedtIFK Lidingö SOK6:33+2:539:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser