Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lidingö Challenge - Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lidingö Challenge - Etapp 5
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: tisdag 25 augusti 2015

Challenge 5 km

4 570 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan HållbergKlubblös28:416:16
2Anders HållbergKlubblös29:54+1:136:32
3Per HolmkvistKlubblös33:12+4:317:15
4Jonas ThunelliKlubblös34:42+6:017:35
5Janne SöderbergKlubblös37:28+8:478:11
6Aleksandr ManoilovJärfälla OK37:33+8:528:12
7Nina KarlssonKlubblös37:50+9:098:16
8Axel KierkegaardKlubblös38:19+9:388:23
9Mikael SvartzKlubblös40:42+12:018:54
10Christina PernebyKlubblös42:08+13:279:13
11Mia HillerhagKlubblös42:09+13:289:13
12Olle WademarkKlubblös42:55+14:149:23
13Teija LeppinenKlubblös43:02+14:219:24
14Chi-Wei HsiehKlubblös43:06+14:259:25
15Julian KaijserKlubblös43:16+14:359:28
16Cornelia GårdmarkKlubblös43:20+14:399:28
17Louise GårdmarkKlubblös43:22+14:419:29
18Jonas KierkegaardKlubblös44:04+15:239:38
19Mia LiljaKlubblös45:05+16:249:51
20Henrik BodingKlubblös45:40+16:599:59
21Ewa RöstnerKlubblös47:05+18:2410:18
22Michael ten SiethoffKlubblös48:47+20:0610:40
23Erik WernolfKlubblös49:55+21:1410:55
24Annica SandströmKlubblös50:21+21:4011:01
25Marianne SöderbergKlubblös50:46+22:0511:06
26Johan FalkenströmKlubblös52:42+24:0111:31
27Bernt OtterströmKlubblös54:12+25:3111:51
28Birgitta ThunellKlubblös55:21+26:4012:06
29Sara Bergholz MelcherssonKlubblös56:50+28:0912:26
30Svenne GustavssonKlubblös57:12+28:3112:30
31Henrik SewringKlubblös58:54+30:1312:53
32Gunnel BalckKlubblös1:09:42+41:0115:15
33Molly EricsonKlubblös1:12:02+43:2115:45
34Nina EricsonKlubblös1:12:06+43:2515:46
35Emma PeterssonKlubblös1:16:07+47:2616:39
36Mats EkenbergKlubblös1:16:10+47:2916:40
37Eva ForsbomKlubblös1:36:17+1:07:3621:04
38Axel HedensiöKlubblös1:39:36+1:10:5521:47
39Christina HedensiöKlubblös1:39:44+1:11:0321:49
Solveig SpångbergKlubblösej godkänd
Anders EkborgKlubblösej godkänd
Lisa ÅbergKlubblösej godkänd
Einar SkauKlubblösej godkänd
Harry SkauKlubblösej godkänd
Evelyn WendeliusKlubblösej start

Challenge 2 km

1 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter BodingKlubblös12:276:15
2Lisa ThunellKlubblös14:58+2:317:31
3Signe HillerhagKlubblös17:41+5:148:53
4Maja LiljaKlubblös18:46+6:199:25
5Anna-Karin DahlstedtKlubblös26:57+14:3013:32
6Victor Bengtsson SohlmanKlubblös29:08+16:4114:38
7Ralph BengtssonKlubblös29:16+16:4914:42
8Catarina NilssonKlubblös33:03+20:3616:36
9Agnes NilssonKlubblös33:11+20:4416:40
10Curt BalckIFK Enskede36:53+24:2618:32
11Conny GripKlubblös38:25+25:5819:18
12Caroline GripKlubblös38:32+26:0519:21
13Noak CarlssonKlubblös40:45+28:1820:28
14Thilda BjörkegrenKlubblös49:15+36:4824:44
14Victoria BjörkegrenKlubblös49:15+36:4824:44
Isabella SällforsKlubblösej godkänd
Seble TedesseKlubblösej godkänd
Irma JarlemarkKlubblösej godkänd

Trail 5 km

5 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland LycksellKlubblös38:447:44
2Filip LycksellKlubblös38:47+0:037:45
3Monica KierkegaardKlubblös39:32+0:487:54
4Elisabeth BengtssonKlubblös40:32+1:488:06
5Anetta FyllingKlubblös42:04+3:208:24
6Annelie BerggrenKlubblös44:52+6:088:58
7Max StuckenbergKlubblös44:58+6:148:59
8Lotta LillierothKlubblös45:42+6:589:08

Trail 2,5 km

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta Bergman FredrikssonKlubblös10:114:04
2Torbjörn JarlemarkKlubblös15:20+5:096:08
3Pauline LycksellKlubblös23:14+13:039:17
4Marie LycksellKlubblös25:59+15:4810:23
5Ludvig JarlemarkKlubblös26:30+16:1910:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser