Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lidingö Challenge - Etapp 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lidingö Challenge - Etapp 7
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: tisdag 8 september 2015

Challenge 5 km

4 620 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HallbergKlubblös27:265:56
2Stefan HällbergKlubblös28:56+1:306:15
3Aleksandr ManilovJärfälla OK33:03+5:377:09
4Per HolmkvistKlubblös36:06+8:407:48
5Niclas LundbergKlubblös36:22+8:567:52
6Berit OtterströmKlubblös37:08+9:428:02
7Peter JensenKlubblös38:02+10:368:13
8Nicolas SpiliersIFK Lidingö SOK38:16+10:508:16
9Harald BauerIFK Lidingö SOK38:26+11:008:19
10Jan SöderbergIFK Lidingö SOK38:54+11:288:25
11Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK39:08+11:428:28
12Teija LeppinenIFK Lidingö SOK39:29+12:038:32
13Mikael SvartzKlubblös40:26+13:008:45
14Lisa ThunellIFK Lidingö SOK40:44+13:188:49
15Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK41:04+13:388:53
16Cathrine JohanssonTierps SOK42:03+14:379:06
17Lukas WernerIFK Lidingö SOK42:36+15:109:13
18Henrik SewringKlubblös42:43+15:179:14
19Jonas BystedtKlubblös43:32+16:069:25
20Johan FalkenströmKlubblös44:06+16:409:32
21Axel KierkegaardIFK Lidingö SOK45:16+17:509:47
22Olle WademarkKlubblös45:21+17:559:48
23Eva Rustner EklannKlubblös46:52+19:2610:08
24Jonas KierkegaardIFK Lidingö SOK47:28+20:0210:16
25Niklas NordgrenKlubblös47:34+20:0810:17
26Jacob NordgrenKlubblös47:38+20:1210:18
27Emma PeterssonKlubblös47:58+20:3210:22
27Robert EklannKlubblös47:58+20:3210:22
29Mats EkenbergStockholms Södra BK48:02+20:3610:23
30Anders EkborgKlubblös49:53+22:2710:47
31Signe HillerhagIFK Lidingö SOK49:58+22:3210:48
32Gunilla StålfeltKlubblös50:31+23:0510:56
33Annica SandströmKlubblös53:19+25:5311:32
34Albert LevinKlubblös54:46+27:2011:51
35Anna-Karin DahlstedtKlubblös55:11+27:4511:56
36Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK55:42+28:1612:03
37Laban SirenKlubblös56:46+29:2012:17
38Åsa KnutssonKlubblös57:16+29:5012:23
38Marie WallmarkKlubblös57:16+29:5012:23
40Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK58:41+31:1512:42
41Lovisa KihlborgKlubblös1:04:45+37:1914:00
42Clara KihlborgKlubblös1:04:46+37:2014:01
43Gunnel BalckKlubblös1:06:48+39:2214:27
44Lasse DahlstedtIFK Lidingö SOK1:08:17+40:5114:46
45Eva ForsbomKlubblös1:13:48+46:2215:58
Sverre GustavssonKlubblösej godkänd
Mia HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
Anna-Karin Fromholtz LevinKlubblösej godkänd

Challenge 2 km

1 870 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Ole ÖsterbackIFK Lidingö SOK19:1910:19
2Harry SkauKlubblös19:44+0:2510:33
3Lisa ÅbergKlubblös19:48+0:2910:35
4Olivia SällforsIFK Lidingö SOK21:05+1:4611:16
5Carolinne GripKlubblös21:14+1:5511:21
6Conny GripKlubblös21:18+1:5911:23
7Chi-Wei HsiehKlubblös21:30+2:1111:29
8Noak CarlssonKlubblös22:06+2:4711:49
9Isabella SällforsIFK Lidingö SOK22:35+3:1612:04
10Isabel CarlssonKlubblös22:50+3:3112:12
11Curt BalckKlubblös45:55+26:3624:33
12Birgitta MörnerKlubblös54:13+34:5428:59
13Malda BrunsKlubblös54:54+35:3529:21
Agnes NilssonKlubblösej godkänd

Trail 5 km

5 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotte LillierothKlubblös27:295:29
1Anneli BerggrenKlubblös27:295:29

Trail 2,5 km

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William NilssonKlubblös14:525:56
2Daniel NilssonKlubblös14:56+0:045:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser