Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lidingö Challenge - Etapp 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lidingö Challenge - Etapp 8
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: tisdag 15 september 2015

Challenge 5 km

4 820 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HållbergKlubblös28:255:53
2Aleksandr ManoilovJärfälla OK31:47+3:226:35
3Hanna JanssonIFK Lidingö SOK31:59+3:346:38
4Lukas WernerIFK Lidingö SOK32:37+4:126:46
5Per HolmkvistKlubblös32:38+4:136:46
6Jessica WinbergKlubblös34:35+6:107:10
7Magdalena TannlundKlubblös34:42+6:177:11
8Erik BerggrenKlubblös35:30+7:057:21
9Nicolas SpiliersKlubblös36:04+7:397:28
10Nina KarlssonKlubblös36:05+7:407:29
11Peter JensenKlubblös36:09+7:447:30
12Bernt OtterströmKlubblös36:23+7:587:32
13Niklas LundbergKlubblös36:36+8:117:35
14Lisa ThunellIFK Lidingö SOK36:46+8:217:37
15Axel KierkegaardIFK Lidingö SOK38:13+9:487:55
16Henrik SewringKlubblös39:36+11:118:12
17Henrik BodingIFK Lidingö SOK40:51+12:268:28
18Oscar LevinIFK Lidingö SOK41:42+13:178:39
19Annica SandströmKlubblös42:04+13:398:43
20Cathrine JohanssonTierps SOK42:12+13:478:45
21Ove GustafsonKlubblös43:14+14:498:58
22Gunilla StälfeltKlubblös44:41+16:169:16
23Okänd löpareKlubblös45:21+16:569:24
24Clara KihlborgKlubblös45:39+17:149:28
25Lovisa KihlborgKlubblös45:48+17:239:30
26Johan FalkenströmKlubblös45:49+17:249:30
27Kjell BengtssonKlubblös46:07+17:429:34
28Thomas NilssonKlubblös50:25+22:0010:27
29Tommy WestbergKlubblös50:32+22:0710:29
30Mats EkenbergKlubblös50:39+22:1410:30
31Helene SwartzIFK Lidingö SOK50:41+22:1610:30
32Emma PeterssonKlubblös50:42+22:1710:31
33Fredrik OviedoKlubblös51:52+23:2710:45
34Alexandra BådenlidKlubblös51:53+23:2810:45
35Svenne GustavssonKlubblös52:07+23:4210:48
36Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK53:59+25:3411:11
37Victoria BjörkegrenKlubblös54:01+25:3611:12
38Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK54:48+26:2311:22
39Anna-Karin DahlstedtIFK Lidingö SOK55:17+26:5211:28
40Harry SkauKlubblös58:19+29:5412:05
41Gösta SkauKlubblös58:23+29:5812:06
42Lisa ÅbergKlubblös58:31+30:0612:08
42Einar SkauKlubblös58:31+30:0612:08
44Mia HillerhagIFK Lidingö SOK59:45+31:2012:23
45Anders EkborgKlubblös1:02:11+33:4612:54
46Åsa KnutssonKlubblös1:02:20+33:5512:55
47Marie WallmarkKlubblös1:02:22+33:5712:56
48Chi-Wei HsiehKlubblös1:05:15+36:5013:32
48Teija LeppinenIFK Lidingö SOK1:05:15+36:5013:32
50Molly EricsonKlubblös1:05:27+37:0213:34
51Nina EricsonKlubblös1:05:31+37:0613:35
52Gunnel BalckKlubblös1:13:01+44:3615:08
53Eva ForsbomKlubblös1:14:14+45:4915:24
54Johanna WiulltKlubblös1:21:37+53:1216:55
55Anna LewenhaupsKlubblös1:21:38+53:1316:56
Jacob NordgrenIFK Lidingö SOKej godkänd
Niklas NordgrenIFK Lidingö SOKej godkänd
Anna-Karin FromholtzIFK Lidingö SOKej godkänd
Albert LevinIFK Lidingö SOKej godkänd

Challenge 2 km

1 900 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK11:246:00
2Jonas BystedtKlubblös12:52+1:286:46
3Victor Bengtsson SohlmanKlubblös17:38+6:149:16
4Ralph BengtssonKlubblös17:44+6:209:20
5Sanna NorenKlubblös19:40+8:1610:21
6Sofia BäckströmKlubblös19:41+8:1710:21
7Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK21:53+10:2911:31
8Max StäcakelbergKlubblös23:29+12:0512:21
9Conny GripKlubblös23:37+12:1312:25
10Caroline GripKlubblös23:38+12:1412:26
11Göran WallenKlubblös24:38+13:1412:57
12Anneli BerggrenKlubblös26:02+14:3813:42
13Lotta LillierothKlubblös26:04+14:4013:43
14Siri SiriKlubblös26:28+15:0413:55
15Curt BalckKlubblös27:54+16:3014:41
16Noak CarlssonKlubblös28:51+17:2715:11
17Isabel CarlssonKlubblös29:09+17:4515:20
18Isabella SällforsIFK Lidingö SOK29:27+18:0315:30
19Olivia SällforsKlubblös30:26+19:0216:01
Robert Olsson KihborgIFK Lidingö SOKej godkänd
Maja LiljaIFK Lidingö SOKej godkänd

Trail 5 km

5 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William NilssonKlubblös25:275:05
2Daniel NilssonKlubblös25:33+0:065:06
3Elisabeth BengtssonKlubblös33:31+8:046:42
4Anetta FyllingKlubblös33:33+8:066:42
5Roland LycksellKlubblös34:12+8:456:50
6Filip LycksellKlubblös34:13+8:466:50
7Håkan SöderlundKlubblös36:48+11:217:21
8Mats OlssonKlubblös37:43+12:167:32

Trail 2,5 km

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe HillerhagIFK Lidingö SOK14:095:39
2Agnes NilssonKlubblös24:04+9:559:37
3Catarina NilssonKlubblös24:05+9:569:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser