Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 23 maj 2015

Öppen motion 1

2 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak RingelsOK Klemmingen58:3622:32
2Anton TruedssonSkogsluffarnas OK59:31+0:5522:53
3Ruben HårdSkogsluffarnas OK59:40+1:0422:56
4Dag SochmanSkogsluffarnas OK1:06:35+7:5925:36
5Märta NamslauerSkogsluffarnas OK1:07:33+8:5725:58
6Stina GoetzingerSkogsluffarnas OK1:09:43+11:0726:48
7Stig SochmanSkogsluffarnas OK1:12:58+14:2228:03
8Sandro PruthSkogsluffarnas OK1:13:14+14:3828:10
9Hilda BylundSkogsluffarnas OK1:27:51+29:1533:47
10Tuva Jonssonklubblös1:31:16+32:4035:06
11Linnea Svenssonklubblös1:36:22+37:4637:03
12Jakob KolkerSkogsluffarnas OK1:39:24+40:4838:13
13Folke SvanängenSkogsluffarnas OK1:39:37+41:0138:18
Akseli HenrikssonSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 3

3 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktoria Rubinklubblös49:1314:03
2Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK50:10+0:5714:20
3Lina LindhSkogsluffarnas OK51:14+2:0114:38
4Tindra JonssonSkarpnäcks OL52:04+2:5114:52
5Jenny MagnvallOK Södertörn56:10+6:5716:02
6Bo Landarvklubblös56:15+7:0216:04
7Hanna AnderssonSkogsluffarnas OK56:53+7:4016:15
8Simon StridhSkogsluffarnas OK59:16+10:0316:56
9Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK1:00:54+11:4117:24
10Oili DahlIFK Enskede1:01:59+12:4617:42
11Heidi Bjerkhaugklubblös1:04:57+15:4418:33
12Emma PalmSkogsluffarnas OK1:05:32+16:1918:43
13Olle SynnemarkSkogsluffarnas OK1:16:54+27:4121:58
13Josefin AhlSkogsluffarnas OK1:16:54+27:4121:58
15Sigrid SörbomSkogsluffarnas OK1:17:13+28:0022:03
16Blenda LenasSkogsluffarnas OK1:18:24+29:1122:24
17Matilda Henriksonklubblös1:19:16+30:0322:38
18Nora LundinSkogsluffarnas OK1:25:44+36:3124:29
19Sofia HagnellSkogsluffarnas OK1:27:20+38:0724:57
20Josefina HårdSkogsluffarnas OK1:45:13+56:0030:03
21Alex PruthSkogsluffarnas OK3:03:16+2:14:0352:21
22Ulrika NyblomSkogsluffarnas OK3:41:12+2:51:591:03:12
Otto PerssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Helen GrenbäckSkogsluffarnas OKej godkänd
Robert RylanderSpårvägens OKej godkänd
Christian MoragaSkogsluffarnas OKej godkänd
Melker GoetzingerOkändutgått

Öppen motion 5

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aleksandr ManoilovJärfälla OK39:5811:06
2Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby40:11+0:1311:09
3Liv SperlingHaninge SOK1:09:57+29:5919:25
4Johanna Jonssonklubblös1:11:06+31:0819:45
5Håkan FalkOK Ravinen1:12:19+32:2120:05
6Miriam FagSkogsluffarnas OK1:31:54+51:5625:31
7Ingvar Oskarssonklubblös1:44:17+1:04:1928:58
8Sofie Bergströmklubblös2:45:06+2:05:0845:51
9Adina CarlingerSkogsluffarnas OK2:45:07+2:05:0945:51
Karin Franssonklubblösej godkänd
Oskar Jakobssonklubblösej godkänd
Bertil RydgrenIFK Enskedeej godkänd
Fabian Martinezklubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina RingelsOK Klemmingen44:5514:02
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:03:33+18:3819:51
3Anders MaxsonSkogsluffarnas OK1:08:32+23:3721:25
4Anna BlomgrenTullinge SK1:09:06+24:1121:35
5Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:27:27+42:3227:19
Emma Jonssonklubblösej godkänd
Anki Landarvklubblösutgått

Öppen motion 8

5 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LjungStockholms OK48:309:19
2Niklas WansölinOK Ravinen48:50+0:209:23
3Daniel AnderssonIK Gandvik54:46+6:1610:31
4Mattias SkepplingOK Södertörn54:56+6:2610:33
5Aleksandr ManoilovJärfälla OK56:26+7:5610:51
6Mats HainkeSnättringe SK56:40+8:1010:53
7Guillermo Bossi SilvaJärfälla OK1:03:23+14:5312:11
8Fredrik Saxrissonklubblös1:12:13+23:4313:53
9Jan LindgrenOK Södertörn1:13:07+24:3714:03
10Mats Gardklubblös1:13:17+24:4714:05
11Jan SturestigOK Södertörn1:16:04+27:3414:37
12Martin Jonssonklubblös1:25:22+36:5216:25
13Christina NordströmSPÅNGA1:36:17+47:4718:30
14Håkan LindströmOK Södertörn1:36:57+48:2718:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser