Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 5 september 2015

Öppen motion 1

2 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda LundstedtSkogsluffarnas OK47:5317:44
2Hedvig TroseliusSkogsluffarnas OK48:10+0:1717:50
3Dag SochmanSkogsluffarnas OK49:14+1:2118:14
4Folke SvarnängenSkogsluffarnas OK49:15+1:2218:14
5Christian MoragaSkogsluffarnas OK53:33+5:4019:50
6Karl ClaessonSkogsluffarnas OK54:42+6:4920:15
7Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK1:00:35+12:4222:26
8Sandro PruthSkogsluffarnas OK1:00:38+12:4522:27
9Emilia WickleusSkogsluffarnas OK1:02:05+14:1222:59
10Jakob KolkerSkogsluffarnas OK1:03:22+15:2923:28
11Ivar HägerSkogsluffarnas OK1:03:54+16:0123:40
12Ruben HårdSkogsluffarnas OK1:10:35+22:4226:08
13Stina GoetzingerSkogsluffarnas OK1:13:43+25:5027:18
14Märta NamslauerSkogsluffarnas OK1:13:50+25:5727:20
15Stig SochmanSkogsluffarnas OK1:18:12+30:1928:57
16Ludmila KouttnySkogsluffarnas OK1:40:09+52:1637:05
Alan & Valter FornanderSkogsluffarnas OKej godkänd
Hanna Lenartklubblösej godkänd
Naser Ataklubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1VapenStefan (Simon Stridh)Skogsluffarnas OK37:5712:14
2Guster (Gustav Skogsjö)Skogsluffarnas OK38:08+0:1112:18
3Robert RylanderSpårvägens OK39:19+1:2212:40
4Sigge (Sixten Lindqvist)Skogsluffarnas OK40:55+2:5813:11
5Theodor HolmströmSkogsluffarnas OK46:05+8:0814:51
6Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK46:23+8:2614:57
7Andreas AnderssonSkogsluffarnas OK50:35+12:3816:19
8Melker GoetzingerSkogsluffarnas OK50:38+12:4116:20
9Järnjätten (Olle Synnermark)Skogsluffarnas OK50:41+12:4416:20
10Valdemar GranbergSkogsluffarnas OK50:42+12:4516:21
11Julle (Åke Falkenström)Skogsluffarnas OK51:01+13:0416:27
12Mats AnderssonSkogsluffarnas OK52:08+14:1116:49
13Emilie Heintzklubblös52:30+14:3316:56
14Steven Kentklubblös1:00:06+22:0919:23
15Hillevi Axelssonklubblös1:12:05+34:0823:15
16Lennart Lindmanklubblös1:17:49+39:5225:06

Öppen motion 5

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan FalkOK Ravinen46:4013:43
2Liv Sperling- -1:00:51+14:1117:53
3Jan LarssonTullinge SK1:24:05+37:2524:43
4Rickard PetterssonSkogsluffarnas OK1:34:11+47:3127:42
5Erik HägerSkogsluffarnas OK1:37:43+51:0328:44

Öppen motion 7

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Farhad Rouhani-KallehSolna OK1:01:4118:08
2Anders MaxsonSkogsluffarnas OK1:02:54+1:1318:30
3Petter Dahlinklubblös1:11:42+10:0121:05
4Bertil Blues Johanssonklubblös1:23:40+21:5924:36
5Mattias AdlerSkogsluffarnas OK1:28:53+27:1226:08
6Ina WidegrenSkogsluffarnas OK2:00:33+58:5235:27
7Lennart LagerströmGustavsbergs OK5:18:24+4:16:431:33:38

Öppen motion 8

5 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Guillermo Bossi SilvaJärfälla OK1:03:4312:44
2Annika LundströmSundbybergs IK1:04:33+0:5012:54
3Hans Christian Höieklubblös1:08:20+4:3713:40
4Lars HörnströmTäby OK1:13:00+9:1714:36
5Julia DalgrenCentrum OK1:18:54+15:1115:46
6Moretz HamerdSundbybergs IK1:24:06+20:2316:49
7Jörgen MårdbergSkane aktiv1:28:47+25:0417:45
8Håkan LindströmOK Södertörn1:29:50+26:0717:58
9Peter Sundströmklubblös1:34:13+30:3018:50
10Christina NordströmBodens BK1:37:42+33:5919:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser