Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, stafett
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: söndag 25 september 2016

D21, sträcka 1

49 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Emma BjessmoIFK Lidingö SOK 150:30
2Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK 150:34+0:04
3Linnea MartinssonJärla Orientering 250:37+0:07
3Lilian ForsgrenOK Tisaren 150:37+0:07
5Kirsi NurmiIFK Göteborg 150:41+0:11
6Amanda HanssonBredaryds SOK 151:13+0:43
7Maria MagnussonSävedalens AIK 151:31+1:01
8Elin DahlinDomnarvets GOIF 151:33+1:03
9Emma BergmanGöteborg-Majorna OK 252:01+1:31
10Susen LöschÄrla IF 152:02+1:32
11Gunilla SvärdIF Thor 152:03+1:33
12Klara AxelssonMarkbygdens OK 152:06+1:36
13Ingjerd MyhreJärla Orientering 152:30+2:00
14Sara JonssonOK Orion 152:50+2:20
15Rebecka OlssonOK Linné 252:51+2:21
16Riina KuuseloOK Linné 153:04+2:34
17Annie ForsbergOK Ravinen 253:05+2:35
18Magdalena OlssonIFK Mora OK 153:55+3:25
19Jenny ErikssonOK Kåre 253:57+3:27
20Frida AnderssonFalkenbergs OK 154:02+3:32
21Johanna HagströmFalköpings AIK OK 154:35+4:05
22Linda LindkvistLeksands OK 154:36+4:06
23Linnéa ClaesdotterOK Denseln 154:38+4:08
24Lovisa PerssonOK Tisaren 254:39+4:09
25Tilda ÖstbergStora Tuna OK 154:43+4:13
26Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK 154:46+4:16
27Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK 256:00+5:30
27Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK 156:00+5:30
29Matilda AnderssonOK Kåre 156:15+5:45
30Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK 156:21+5:51
31Elin PetterssonIFK Göteborg 256:31+6:01
32Frida ForsbergOK Ravinen 156:36+6:06
33Åsa OtterbjörkUmeå OK 158:25+7:55
34Maria ArvidssonKalmar OK 159:08+8:38
35Moa GustafssonUddevalla OK 159:35+9:05
36Emma AnderssonSävedalens AIK 259:38+9:08
37Johanna LönnkvistTullinge SK 11:00:14+9:44
38Kajsa HammarströmLinköpings OK 11:00:17+9:47
39Louise MarkstedtOK Södertörn 11:02:03+11:33
40Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad 11:02:55+12:25
41Evelina WickbomVittjärvs IK 11:04:35+14:05
41Linnea SundströmOK Renen 11:04:35+14:05
43Kristin HylanderNyköpings OK 11:08:03+17:33
44Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna 11:09:35+19:05
45Josefin ErlandssonOK Milan 11:09:51+19:21
46Sara Snogerup LinseLunds OK 11:12:44+22:14
47Sara LundstenSundsvalls OK 11:15:37+25:07
48Yevheniya ShcherbakovaRonneby OK 11:18:31+28:01
49Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF 21:20:25+29:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila