Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, stafett
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: söndag 25 september 2016

H21

75 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 12:59:26
Kalle Bergman1:03:389+1:111:03:389
Ruslan Glebov59:0212:02:401-8
Gustav Bergman56:462+0:592:59:2610
2Göteborg-Majorna OK 12:59:32
Mikael Eliasson1:02:312+0:041:02:312
Ola Martner1:00:133+1:112:02:4420
Johan Runesson56:483+1:012:59:3220
3IFK Lidingö SOK 13:03:56
Øystein Kvaal Østerbø1:03:389+1:111:03:389
Mårten Boström1:02:5711+3:552:06:357-2
Fredrik Bakkman57:215+1:343:03:563-4
4OK Linné 13:04:00
Rassmus Andersson1:02:2711:02:271
Oskar Sjöberg1:04:1315+5:112:06:409+8
Albin Ridefelt57:204+1:333:04:004-5
5Ärla IF 13:04:04
Robbin Kantarp1:02:354+0:081:02:354
Rudolfs Zernis1:00:215+1:192:02:5640
Karl Walheim1:01:0810+5:213:04:045+1
6Stora Tuna OK 13:04:09
Anton Sjökvist1:04:0318+1:361:04:0318
Joakim Svensk1:04:1916+5:172:08:2213-5
Emil Svensk55:4713:04:096-7
7Södertälje-Nykvarn OF 13:04:33
Ralph Street1:03:4213+1:151:03:4213
Ivar Lundanes1:00:296+1:272:04:115-8
Jonas Leandersson1:00:229+4:353:04:337+2
8OK Denseln 13:07:52
Algirdas Bartkevicius1:03:4112+1:141:03:4112
Mathias Hallmén1:04:2017+5:182:08:0110-2
Olle Kalered59:517+4:043:07:528-2
9IK Hakarpspojkarna 13:07:56
Andreas Jansson1:03:4011+1:131:03:4011
Joakim Hederskog1:02:5812+3:562:06:388-3
Ludwig Ljungqvist1:01:1812+5:313:07:569+1
10Rehns BK 13:09:10
Fredrik Ingelsson1:03:5417+1:271:03:5417
Jesper Lysell1:04:0714+5:052:08:0110-7
Jerker Lysell1:01:0911+5:223:09:10100
11OK Pan-Kristianstad 13:11:01
Johan Modig1:02:426+0:151:02:426
Simon Svensson1:08:0634+9:042:10:4820+14
Gernot Kerschbaumer1:00:138+4:263:11:0111-9
12Malungs OK Skogsmårdarna 13:11:03
Erik Rost1:05:4723+3:201:05:4723
Johan Bäckman1:06:3729+7:352:12:24230
William Lind58:396+2:523:11:0312-11
13Järla Orientering 13:11:05
Erik Berzell1:04:5621+2:291:04:5621
David Bejbom1:01:348+2:322:06:306-15
Oscar Björck1:04:3519+8:483:11:0513+7
14Göteborg-Majorna OK 23:13:06
Anders Hedberg1:02:365+0:091:02:365
Johan Strand1:06:2928+7:272:09:0516+11
Andreas Johansson1:04:0115+8:143:13:0614-2
15IFK Umeå 13:13:30
Martin Hederskog1:07:4437+5:171:07:4437
Lukas Peterson1:01:157+2:132:08:5914-23
Oskar Malmberg1:04:3118+8:443:13:3015+1
16IFK Mora OK 13:15:04
Zsolt Lenkei1:02:508+0:231:02:508
Johan Lindberg1:05:1320+6:112:08:0312+4
Artem Panchenko1:07:0123+11:143:15:0416+4
17OK Tisaren 23:15:20
Jonas Merz1:05:5628+3:291:05:5628
Oskar Andrén1:04:5419+5:522:10:5022-6
Johan Aronsson1:04:3017+8:433:15:2017-5
18Hagaby GoIF Örebro 13:16:27
Viktor Larsson1:02:333+0:061:02:333
Martin Regborn1:00:154+1:132:02:4830
Jakob Wallenhammar1:13:3935+17:523:16:2718+15
19Malungs OK Skogsmårdarna 23:17:59
Rickard Börjesson1:04:5520+2:281:04:5520
Thomas Carlsson1:09:2237+10:202:14:1729+9
Jakob Lööf1:03:4213+7:553:17:5919-10
20Markbygdens OK 13:19:13
Albin Andersson1:02:477+0:201:02:477
Felix Axelsson1:06:2427+7:222:09:1117+10
Pontus Karlsson1:10:0226+14:153:19:1320+3
21Södertälje-Nykvarn OF 23:19:55
Erik Liljequist1:10:2944+8:021:10:2944
Kent Ohlsson1:05:3925+6:372:16:0831-13
Eric Börjeskog1:03:4714+8:003:19:5521-10
22OK Rodhen 13:20:00
Sixten Walheim1:06:0930+3:421:06:0930
Martin Jansson1:07:3732+8:352:13:4626-4
Henrik Jonsson1:06:1422+10:273:20:0022-4
23Ronneby OK 13:21:04
Henrik Johannesson1:05:4825+3:211:05:4825
Denys Shcherbakov1:03:5413+4:522:09:4218-7
Torgny Lindström1:11:2231+15:353:21:0423+5
24IFK Göteborg 23:21:18
Erik Engstrand1:06:3936+4:121:06:3936
Niclas Jonasson1:02:229+3:202:09:0115-21
Fredrik Edén1:12:1733+16:303:21:1824+9
25IFK Lidingö SOK 23:22:18
Nicolas Simonin1:09:1241+6:451:09:1241
Erik Ivarsson Sandberg1:04:2718+5:252:13:3924-17
Anders Carlsson1:08:3924+12:523:22:1825+1
26OK Kåre 13:22:31
Fredrik Mattsson1:06:1232+3:451:06:1232
Kalle Dalin1:07:3531+8:332:13:4728-4
Leif Bader1:08:4425+12:573:22:3126-2
27Linköpings OK 13:23:02
Per Carlborg1:05:4926+3:221:05:4926
Mikael Andersson1:12:4841+13:462:18:3736+10
Rasmus Elmelid1:04:2516+8:383:23:0227-9
28Sävedalens AIK 13:23:16
Sergej Fedatsenka1:04:0719+1:401:04:0719
Johan Wikström1:14:1144+15:092:18:1835+16
Marcus Millegård1:04:5820+9:113:23:1628-7
29OK Orion 13:25:05
Oskar Lundqvist1:08:3739+6:101:08:3739
Erik Andersson1:11:1740+12:152:19:5441+2
Anton Johansson1:05:1121+9:243:25:0529-12
30OK Linné 23:25:23
Jan Troeng1:05:4723+3:201:05:4723
David Lingfors1:09:3338+10:312:15:2030+7
Johan Hamelius1:10:0327+14:163:25:23300
31Hestra IF 13:27:50
Martin Ahlberger1:05:5027+3:231:05:5027
Martin Larsson1:07:5633+8:542:13:4626-1
Andreas Holmqvist1:14:0436+18:173:27:5031+5
32Växjö OK 13:27:59
Mattias Karlsson1:13:3150+11:041:13:3150
Patrik Karlsson1:00:092+1:072:13:4025-25
Oskar Stensson-bohman1:14:1938+18:323:27:5932+7
33Nyköpings OK 13:31:27
Didrik Hall1:14:2354+11:561:14:2354
Jens Wängdahl1:05:1721+6:152:19:4039-15
Daniel Nilsson1:11:4732+16:003:31:2733-6
34Malungs OK Skogsmårdarna 33:33:57
Johan Nordlund1:06:2534+3:581:06:2534
Ludvig Åhlund1:14:5046+15:482:21:1543+9
Jimmy Larsson1:12:4234+16:553:33:5734-9
35IK Hakarpspojkarna 33:34:23
Henrik Jansson1:03:4915+1:221:03:4915
Eric Hansson1:12:5342+13:512:16:4233+18
Albin Axelsson1:17:4143+21:543:34:2335+2
36Göteborg-Majorna OK 33:35:34
Erik Öhlund1:03:5116+1:241:03:5116
Viktor Runnby1:06:5730+7:552:10:4820+4
Martin Jellvert Börjeson1:24:4652+28:593:35:3436+16
37OK Tisaren 13:35:42
Gustav Hindér1:18:4460+16:171:18:4460
Daniel Attås1:02:4910+3:472:21:3344-16
Filip Jacobsson1:14:0937+18:223:35:4237-7
38OK Ravinen 23:35:45
Martin Hunhammar1:14:1753+11:501:14:1753
Emil Granqvist1:05:2222+6:202:19:3937-16
Jacob Lindstam1:16:0640+20:193:35:4538+1
39Långhundra IF 13:35:48
Simon Jakobsson1:03:4414+1:171:03:4414
Jesper Kullin Alfredsson1:15:5648+16:542:19:4039+25
Conny Forsberg1:16:0841+20:213:35:48390
40OK Hällen 13:35:58
Jonas Engström1:13:2949+11:021:13:2949
Peter Öberg1:06:1026+7:082:19:3937-12
Tommy Söderberg1:16:1942+20:323:35:5840+3
41OK Pan-Kristianstad 23:38:57
Rasmus Svantesson1:23:1563+20:481:23:1563
Niklas Olofsson1:05:2324+6:212:28:3846-17
Björn Cederberg1:10:1928+14:323:38:5741-5
42Ärla IF 23:38:58
Simon Hedlund1:12:3147+10:041:12:3147
Emil Andersson1:08:2435+9:222:20:5542-5
Patrik Lind1:18:0344+22:163:38:58420
43Eksjö SOK 13:39:47
Andreas Bergander1:06:1131+3:441:06:1131
Viktor Antonsson1:10:1139+11:092:16:2232+1
August Kollberg1:23:2550+27:383:39:4743+11
44Attunda OK 13:49:57
Daniel Roos1:16:1656+13:491:16:1656
Oskar Daniels1:14:5547+15:532:31:1147-9
Axel Wrådhe1:18:4646+22:593:49:5744-3
45IFK Umeå 23:51:56
Joel Sjölander1:14:1052+11:431:14:1052
Hans Persson1:19:2549+20:232:33:3550-2
Jon Andersson1:18:2145+22:343:51:5645-5
46Malungs OK Skogsmårdarna 43:54:33
Oskar Sandberg1:10:2243+7:551:10:2243
Linus Bohman1:29:1761+30:152:39:3953+10
Lars Åkerman1:14:5439+19:073:54:3346-7
47Södertälje-Nykvarn OF 33:55:20
Joakim Andén1:08:3538+6:081:08:3538
Johan Ek-Larsson1:08:5536+9:532:17:3034-4
Frida Jönsson Hellstadius1:37:5060+42:033:55:2047+13
48OK Skogsfalken 13:56:44
Isak Bergman1:13:2748+11:001:13:2748
Daniel Millbourn1:20:0252+21:002:33:2949+1
Anton Wiberg1:23:1549+27:283:56:4448-1
49OK Roslagen 14:03:33
Tommy Lindberg1:18:0858+15:411:18:0858
Liutauras Bilevicius1:13:0943+14:072:31:1748-10
Rebecka Lindberg1:32:1654+36:294:03:3349+1
50Bergnäsets AIK 14:05:44
Gunnar Holmgren1:32:1967+29:521:32:1967
Joar Svartholm1:22:4154+23:392:55:0065-2
Ulrik Nordberg1:10:4430+14:574:05:4450-15
51Rehns BK 24:08:57
Anders Johansson1:18:0457+15:371:18:0457
Charlie Stolt1:27:2557+28:232:45:29570
Anton Lif1:23:2851+27:414:08:5751-6
52Tullinge SK 14:10:49
Markus Adolfsson1:12:2346+9:561:12:2346
Emil Andersson1:36:3167+37:292:48:5459+13
Jonas Lundblad1:21:5548+26:084:10:4952-7
53OK Hammaren 14:13:11
Kevin Ståhl1:37:0170+34:341:37:0170
Joakim Ingelsson1:14:1645+15:142:51:1760-10
Fredrik Ahnlén1:21:5447+26:074:13:1153-7
54Järfälla OK 14:13:20
Anders Boström1:18:1959+15:521:18:1959
Jefta Langerak1:20:5053+21:482:39:0951-8
Nils Edvardsson1:34:1157+38:244:13:2054+3
55OK Orinto 14:19:57
Erik Classon1:09:0440+6:371:09:0440
Magnus Homann1:33:4265+34:402:42:4656+16
Elin Classon1:37:1159+41:244:19:5755-1
56Gävle OK 14:20:56
Albin Sjöhed1:19:1061+16:431:19:1061
Mårten Olsson1:29:1560+30:132:48:2558-3
Erik Olsson1:32:3156+36:444:20:5656-2
57Täby OK 14:23:08
Jens Rönnols1:10:0442+7:371:10:0442
Robert Johansson1:29:2762+30:252:39:3152+10
Peter Nordström1:43:3762+47:504:23:0857+5
58Bredaryds SOK 14:23:13
Henrik Andersson1:25:0464+22:371:25:0464
Fredrik Johansson1:27:3158+28:292:52:35640
Peter Thelin1:30:3853+34:514:23:1358-6
59Stora Tuna OK 24:24:04
Markus Lang1:32:0766+29:401:32:0766
Mattias Mårts1:19:3651+20:342:51:4361-5
Jonas Andersson1:32:2155+36:344:24:0459-2
60Karlskrona SOK 14:33:52
Björn Andersson1:25:2965+23:021:25:2965
Adam Georgsson1:26:4656+27:442:52:1562-3
Anton Österblad1:41:3761+45:504:33:5260-2
61OK Rodhen 24:43:45
Torbjörn Jacobsson1:41:2971+39:021:41:2971
Emil Grehn1:27:5459+28:523:09:2368-3
Magnus Björk1:34:2258+38:354:43:4561-7
62Sundsvalls OK 14:45:27
Anders Axling1:19:1962+16:521:19:1962
Anders Vedin1:33:0064+33:582:52:1963+1
Erik Toomingas1:53:0863+57:214:45:2762-1
IFK Göteborg 1ej godkänd
Jonas Pilblad1:04:5621+2:291:04:5621
Vetle Ruud Bråten1:05:2222+6:202:10:1819-2
Johan Högstrandej godkändej godkänd
IK Hakarpspojkarna 2ej godkänd
Markus Hederskog1:06:0529+3:381:06:0529
Adam Granstedt1:35:2666+36:242:41:3155+26
Oskar Ljungqvistej godkändej godkänd
Finspångs SOK 1ej godkänd
Simon Lundin1:06:1933+3:521:06:1933
Johan Lindman1:53:0570+54:032:59:2467+34
Thorsten Svenssonej godkändej godkänd
IFK Lidingö SOK 3ej godkänd
Hector Haines1:06:3335+4:061:06:3335
Simon Schuster1:19:2850+20:262:26:0145+10
Rasmus Palmqvist Aslaksenej godkändej godkänd
OK Tisaren 3ej godkänd
Tomas Hallmén1:11:5645+9:291:11:5645
Martin Särnbrink1:46:3268+47:302:58:2866+21
vacant ej startej godkänd
Bergnäsets AIK 2ej godkänd
Albert Askengren1:13:3551+11:081:13:3551
Harald Larssonej godkändej godkänd
Sune Nordbergej startej godkänd
IFK Göteborg 3ej godkänd
Arvid Våg1:14:2455+11:571:14:2455
John Persson1:25:5455+26:522:40:1854-1
vacant ej startej godkänd
OK Alehof 1ej godkänd
Rasmus Larsson1:32:2668+29:591:32:2668
Mattias Nilssonej startej start
Albin Thunbergej startej godkänd
Attunda OK 2ej godkänd
Johannes Knutas1:32:5469+30:271:32:5469
Oskar Enges1:47:5069+48:483:20:44690
Lucas Norrmanej godkändej godkänd
Ärla IF 3ej godkänd
Kalle Larssonej godkändej godkänd
vacant ej startej godkänd
vacant ej startej godkänd
Linköpings OK 2ej godkänd
Joel Käll Karlssonej godkändej godkänd
Sven Engström1:32:1863+33:16ej godkänd
Henrik Tosteberg1:10:3829+14:51ej godkänd
OK Denseln 2ej godkänd
Emil Kaleredej godkändej godkänd
vacant ej startej godkänd
vacant ej startej godkänd
OK Linné 3ej godkänd
Olof Erikssonej godkändej godkänd
Pontus Johanssonej startej godkänd
Tuve Möllerej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila