Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, stafett
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: söndag 25 september 2016

H20

59 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre 12:26:03
André Andersson49:039+1:3549:039
Jonas Gustafsson50:364+2:081:39:392-7
Isac von Krusenstierna46:242+0:192:26:031-1
2Stora Tuna OK 12:29:27
Viktor Svensk48:162+0:4848:162
Henning Sjökvist55:0614+6:381:43:228+6
Jesper Svensk46:0512:29:272-6
3Hestra IF 12:30:28
Emil Karlsson52:5822+5:3052:5822
Markus Larsson49:533+1:251:42:516-16
Filip Grahn47:373+1:322:30:283-3
4Tullinge SK 12:31:19
Victor Imark47:28147:281
Olle Andersson54:5112+6:231:42:194+3
Simon Imark49:006+2:552:31:1940
5OK Kolmården 12:31:22
Oskar Leinonen49:0510+1:3749:0510
Emil Ljungemyr50:505+2:221:39:553-7
Ville Johansson51:2710+5:222:31:225+2
6IF Hagen 12:34:35
Daniel Bogren48:454+1:1748:454
Marcus Carlsson53:3610+5:081:42:215+1
Filip Karlsson52:1414+6:092:34:356+1
7OK Roxen 12:35:53
Jonas Andersson55:1531+7:4755:1531
Hugo Lillieström51:246+2:561:46:3912-19
Albin Lillieström49:147+3:092:35:537-5
8IK Hakarpspojkarna 12:36:50
Martin Djerf48:243+0:5648:243
Arvid Nord54:5713+6:291:43:217+4
Filip Ossiansson53:2915+7:242:36:508+1
9OK Ravinen 12:38:07
Albin Andersson53:1325+5:4553:1325
Erik Herne53:249+4:561:46:3711-14
Axel Granqvist51:3012+5:252:38:079-2
10Karlskrona SOK 12:38:58
Axel Halvarsson51:0920+3:4151:0920
Oscar Johansson48:2811:39:371-19
Emil Pettersson59:2122+13:162:38:5810+9
11Långhundra IF 12:41:35
Samuel Hedlund49:1711+1:4949:1711
Waldemar Andersson1:02:2034+13:521:51:3720+9
Anton Forsberg49:588+3:532:41:3511-9
12OK Linné 22:45:29
Viktor Janrik49:2312+1:5549:2312
Daniel Rönnqvist1:00:4329+12:151:50:0616+4
Johannes Ridefelt55:2317+9:182:45:2912-4
13Sävedalens AIK 12:45:31
Heino Ollin53:4427+6:1653:4427
Albin Claesson57:5319+9:251:51:3720-7
Oskar Lindqvist53:5416+7:492:45:3113-7
14OK Bävern 12:45:45
Linus Lundberg59:0644+11:3859:0644
Rasmus Lundberg58:0221+9:341:57:0833-11
Oliwer Lundberg48:375+2:322:45:4514-19
15OK Linné 12:47:14
Olle Grywenz56:0333+8:3556:0333
Daniel Carlson Bjernald59:3925+11:111:55:4232-1
Olle Nilsson51:3213+5:272:47:1415-17
16Hestra IF 22:47:50
Samuel Plumppu58:5339+11:2558:5339
Victor Helgesson52:377+4:091:51:3019-20
Linus Landergren56:2020+10:152:47:5016-3
17IK Hakarpspojkarna 22:49:30
Andreas Gustafsson56:1036+8:4256:1036
Isak Hertin57:3018+9:021:53:4026-10
Anton Hansson55:5018+9:452:49:3017-9
18Trollhättans SOK 12:49:39
Elias Bäcklund Ekvall51:0119+3:3351:0119
Linus Kristiansson59:1323+10:451:50:1417-2
Eskil Tryggö59:2523+13:202:49:3918+1
19OK Landehof 12:49:46
Samuel Pihlström59:0042+11:3259:0042
Filip Wadsten49:302+1:021:48:3013-29
Otto Stuhlhofer1:01:1627+15:112:49:4619+6
20OK Pan-Kristianstad 12:49:48
Simon Wikström54:5930+7:3154:5930
Johan Lenning54:4811+6:201:49:4715-15
Oscar Modig1:00:0125+13:562:49:4820+5
21Järfälla OK 12:49:56
Johan Langerak56:0835+8:4056:0835
Benjamin Langerak55:2916+7:011:51:3720-15
Oskar Edvardsson58:1921+12:142:49:5621+1
22OK Skogsfalken 12:50:00
Edvin Smedberg48:475+1:1948:475
Jonas Hammarskiöld59:4326+11:151:48:3013+8
Jakob Höst1:01:3029+15:252:50:0022+9
23Tullinge SK 22:53:02
Albin Andersson58:2037+10:5258:2037
Niklas Sundqvist53:228+4:541:51:4223-14
Oskar Forsberg1:01:2028+15:152:53:02230
24Bergnäsets AIK 12:53:38
Robin Salén48:475+1:1948:475
Nils Henriksson1:03:2036+14:521:52:0725+20
Oskar Öqvist1:01:3130+15:262:53:3824-1
25OK Hällen 12:54:19
Simon Larsson56:0734+8:3956:0734
Arvid Linder1:07:5344+19:252:04:0039+5
Gustaf Sundbüe50:199+4:142:54:1925-14
26OK Kåre 22:54:23
Gustav Öhgren53:0724+5:3953:0724
Emil Åberg1:00:4830+12:201:53:5528+4
Albin Bergkvist1:00:2826+14:232:54:2326-2
27Finspångs SOK 12:57:03
Per Lindman53:1626+5:4853:1626
Alexander Wiklund1:00:3328+12:051:53:4927+1
Noak Sanderberg1:03:1434+17:092:57:03270
28Kils OK 12:57:58
Lukas Olm55:5832+8:3055:5832
Olof Skoglund58:0120+9:331:53:5929-3
David Risberg1:03:5935+17:542:57:5828-1
29Bredaryds SOK 13:00:03
Emil Auselius58:5339+11:2558:5339
Axel Elmblad58:1722+9:491:57:1034-5
Filip Trofast1:02:5332+16:483:00:0329-5
30Snättringe SK 13:02:29
Mattias Kallhauge59:0945+11:4159:0945
Tobias Karlsson1:15:4049+27:122:14:4946+1
Simon Hector47:404+1:353:02:2930-16
31Växjö OK 13:07:23
Isac Ericsson58:4838+11:2058:4838
Gustav Runefors1:02:0433+13:362:00:5237-1
Henrik Eklund1:06:3136+20:263:07:2331-6
32IF Hagen 23:07:41
Albin Alsiö50:1418+2:4650:1418
Hampus Nyström1:07:1241+18:441:57:2636+18
Olle Hedman1:10:1538+24:103:07:4132-4
33OK Södertörn 13:08:24
Georg Eklöw49:028+1:3449:028
Hugo Lindbärg1:01:1531+12:471:50:1718+10
Linus Backlund1:18:0747+32:023:08:2433+15
34Sundbybergs IK 13:09:34
Kristoffer Tengroth1:08:3650+21:081:08:3650
Jonas Carlsson1:04:4239+16:142:13:1844-6
Niklas Carlsson56:1619+10:113:09:3434-10
35IF Thor 13:09:44
Erik Hannrup49:2916+2:0149:2916
Emil Jonsell1:07:4543+19:171:57:1435+19
Hugo Bäsén1:12:3040+26:253:09:44350
36OK Roxen 23:14:29
Adam Thellsén1:00:1246+12:441:00:1246
Joel Karnehed1:07:2642+18:582:07:3841-5
Pontus Lindblom1:06:5137+20:463:14:2936-5
37Haninge SOK 13:16:55
Joakim Skärlén1:14:5555+27:271:14:5555
Egil Morast1:02:0132+13:332:16:5649-6
Hugo Dahlberg59:5924+13:543:16:5537-12
38Jönköpings OK 13:17:49
Arvid Claesson49:2815+2:0049:2815
Victor Hansson55:2015+6:521:44:489-6
Oliver Malmkvist1:33:0151+46:563:17:4938+29
39Täby OK 13:17:50
Martin Herbert53:4528+6:1753:4528
Vidar Persson1:22:2353+33:552:16:0848+20
Edvin Nordström1:01:4231+15:373:17:5039-9
40OK Orion 13:18:24
Johan Wennermark53:0323+5:3553:0323
Andreas Jonsson1:07:5545+19:272:00:5838+15
Love Carlsson1:17:2646+31:213:18:2440+2
41IK Hakarpspojkarna 33:22:12
Joar Hertin49:2614+1:5849:2614
Viktor Ossiansson1:04:3837+16:101:54:0430+16
Hampus Lindman1:28:0848+42:033:22:1241+11
42Västerås SOK 13:23:43
Fredrik Hamrefors54:5829+7:3054:5829
Alfred Lönn1:12:1946+23:512:07:1740+11
Henrik Hamrefors1:16:2645+30:213:23:4342+2
43Svaide Roma SOK 13:26:35
Ludvig Waktel1:15:5057+28:221:15:5057
Fredrik Levin59:2224+10:542:15:1247-10
David Levin1:11:2339+25:183:26:3543-4
44OK Hammaren 13:27:02
Filip Ivarsson58:5541+11:2758:5541
Andreas Persson1:14:1848+25:502:13:1343+2
Kalle Johansson1:13:4942+27:443:27:0244+1
45Ronneby OK 13:27:48
Alexander Graad1:08:0649+20:381:08:0649
Anton Gliveson1:05:0540+16:372:13:1142-7
Mathias Blomster1:14:3744+28:323:27:4845+3
46Attunda OK 13:28:45
Johan Persson1:14:1954+26:511:14:1954
Karl Enges1:00:2527+11:572:14:4445-9
Christian Redtzer1:14:0143+27:563:28:4546+1
47Sundsvalls OK 13:59:22
Johan Nordin1:06:5248+19:241:06:5248
Gustav Frænell1:23:2154+34:532:30:1353+5
Martin Storkamp1:29:0949+43:043:59:2247-6
47OK Alehof 13:59:22
Martin Ankel1:12:1551+24:471:12:1551
Douglas Fransson Lee1:16:4751+28:192:29:0252+1
Hugo Thunberg1:30:2050+44:153:59:2247-5
49IF Thor 24:21:16
Matviy Khotyaintsev1:21:5658+34:281:21:5658
Victor Bylund1:16:1250+27:442:38:0854-4
Jesper Nyström1:43:0853+57:034:21:1649-5
50Lunds OK 14:44:02
Erik Vinblad59:0343+11:3559:0343
Jesper Ågren1:20:1552+31:472:19:1850+7
Erik Jönsson2:24:4454+1:38:394:44:02500
Eksjö SOK 1ej godkänd
Oskar Lind48:517+1:2348:517
Philip Edvardsson1:03:0835+14:401:51:5924+17
Lucas Sundbladej godkändej godkänd
KFUM Örebro OK 1ej godkänd
Jonatan Gustafsson49:2513+1:5749:2513
Jacob Eriksson56:2017+7:521:45:4510-3
Olle Lindgrenej godkändej godkänd
Frölunda OL 1ej godkänd
Martin Lamm49:3217+2:0449:3217
Rasmus Arfwedson1:04:4038+16:121:54:1231+14
Axel Blomej startej godkänd
Nyköpings OK 1ej godkänd
Philip Carlsson52:5621+5:2852:5621
Carl Carlssonej godkändej godkänd
Ludvig Ek51:2911+5:24ej godkänd
OK Kolmården 2ej godkänd
Arvid Westerberg1:03:5747+16:291:03:5747
Leo Johanssonej godkändej godkänd
Lisa Berggren1:12:5741+26:52ej godkänd
IFK Mora OK 1ej godkänd
Adrian Dahlström1:12:5152+25:231:12:5152
Daniel Duhlboej godkändej godkänd
Henrik Sparrej startej godkänd
Kils OK 2ej godkänd
Jonathan Uller1:13:5153+26:231:13:5153
Elsa Holmgård1:12:2747+23:592:26:1851-2
Andreas Ullerej startej godkänd
Skåneslättens OL 1ej godkänd
Isak Prellner1:15:1656+27:481:15:1656
Lisa Jonsson-Nordinej godkändej godkänd
Adam Segerslätt1:02:5833+16:53ej godkänd
Sundsvalls OK 2ej godkänd
Oscar Sundlöfej godkändej godkänd
Nils Lundgren1:25:0955+36:41ej godkänd
Truls Lindholm1:35:2052+49:15ej godkänd
Attunda OK 2ej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
Christopher Wilestedtej startej start
Järfälla OK 2ej start
Noel Waldenfjordej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
Södertälje-Nykvarn OF 1ej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser