Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, stafett
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: söndag 25 september 2016

D21

49 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Göteborg-Majorna OK 1 2:31:15
1. Kristine Berglia 54:46 26 +4:16 54:46 26
2. Anna Forsberg 51:29 5 +1:59 1:46:15 7 -19
3. Lina Strand 45:00 2 +0:35 2:31:15 1 -6
2 IFK Lidingö SOK 1 2:31:19
1. Emma Bjessmo 50:30 1 50:30 1
2. Helena Karlsson 51:35 6 +2:05 1:42:05 3 +2
3. Anna Bachman 49:14 10 +4:49 2:31:19 2 -1
3 OK Kåre 1 2:32:01
1. Matilda Andersson 56:15 29 +5:45 56:15 29
2. Kajsa Risby 49:57 2 +0:27 1:46:12 5 -24
3. Lisa Risby 45:49 3 +1:24 2:32:01 3 -2
4 OK Tisaren 1 2:32:25
1. Lilian Forsgren 50:37 3 +0:07 50:37 3
2. Ellinor Tjernlund 53:51 10 +4:21 1:44:28 4 +1
3. Josefin Tjernlund 47:57 8 +3:32 2:32:25 4 0
5 Domnarvets GOIF 1 2:33:49
1. Elin Dahlin 51:33 8 +1:03 51:33 8
2. Sara Johansson 54:45 13 +5:15 1:46:18 8 0
3. Emma Johansson 47:31 7 +3:06 2:33:49 5 -3
6 OK Orion 1 2:34:31
1. Sara Jonsson 52:50 14 +2:20 52:50 14
2. Tilda Johansson 55:32 15 +6:02 1:48:22 15 +1
3. Nadiya Volynska 46:09 5 +1:44 2:34:31 6 -9
7 OK Linné 1 2:34:37
1. Riina Kuuselo 53:04 16 +2:34 53:04 16
2. Annika Björk 53:18 9 +3:48 1:46:22 10 -6
3. Annika Billstam 48:15 9 +3:50 2:34:37 7 -3
8 OK Ravinen 1 2:35:51
1. Frida Forsberg 56:36 32 +6:06 56:36 32
2. Josefine Klintberg 53:09 8 +3:39 1:49:45 17 -15
3. Helena Jansson 46:06 4 +1:41 2:35:51 8 -9
9 IFK Göteborg 1 2:37:49
1. Kirsi Nurmi 50:41 5 +0:11 50:41 5
2. Anna Närhi 55:37 16 +6:07 1:46:18 8 +3
3. Elin Månsson 51:31 12 +7:06 2:37:49 9 +1
10 Järla Orientering 1 2:37:54
1. Ingjerd Myhre 52:30 13 +2:00 52:30 13
2. Signe Klinting 49:30 1 1:42:00 2 -11
3. Karolin Ohlsson 55:54 18 +11:29 2:37:54 10 +8
11 IFK Lidingö SOK 2 2:40:43
1. Sofia Adolfsson 56:00 27 +5:30 56:00 27
2. Frida Bakkman 50:25 3 +0:55 1:46:25 12 -15
3. Alice Hugosson 54:18 15 +9:53 2:40:43 11 -1
12 KFUM Örebro OK 1 2:42:35
1. Ellinor Eriksson 50:34 2 +0:04 50:34 2
2. Anette Carlsson 55:49 17 +6:19 1:46:23 11 +9
3. Elsa Ekelin 56:12 19 +11:47 2:42:35 12 +1
13 Järla Orientering 2 2:43:01
1. Linnea Martinsson 50:37 3 +0:07 50:37 3
2. Elsa Jansson 51:18 4 +1:48 1:41:55 1 -2
3. Sara Sjökvist 1:01:06 25 +16:41 2:43:01 13 +12
14 Stora Tuna OK 1 2:44:34
1. Tilda Östberg 54:43 25 +4:13 54:43 25
2. Johanna Erlandsson 1:05:26 32 +15:56 2:00:09 30 +5
3. Tove Alexandersson 44:25 1 2:44:34 14 -16
15 Alfta-Ösa OK 1 2:44:44
1. Ylva Kindlundh 56:00 27 +5:30 56:00 27
2. Josefine Heikka 56:48 20 +7:18 1:52:48 19 -8
3. Sara Eskilsson 51:56 14 +7:31 2:44:44 15 -4
16 OK Tisaren 2 2:45:54
1. Lovisa Persson 54:39 24 +4:09 54:39 24
2. Rebecka Nylin 59:36 25 +10:06 1:54:15 23 -1
3. Andrea Svensson 51:39 13 +7:14 2:45:54 16 -7
17 Göteborg-Majorna OK 2 2:46:06
1. Emma Bergman 52:01 9 +1:31 52:01 9
2. Runa Fremstad 54:25 12 +4:55 1:46:26 13 +4
3. Agnes Leo 59:40 22 +15:15 2:46:06 17 +4
18 OK Linné 2 2:46:50
1. Rebecka Olsson 52:51 15 +2:21 52:51 15
2. Lisa Carlsson 54:07 11 +4:37 1:46:58 14 -1
3. Kate Morrison 59:52 23 +15:27 2:46:50 18 +4
19 Linköpings OK 1 2:51:39
1. Kajsa Hammarström 1:00:17 38 +9:47 1:00:17 38
2. Therese Klintberg 56:36 19 +7:06 1:56:53 27 -11
3. Alva Olsson 54:46 16 +10:21 2:51:39 19 -8
20 Falköpings AIK OK 1 2:51:49
1. Johanna Hagström 54:35 21 +4:05 54:35 21
2. Ida Willén 1:09:49 38 +20:19 2:04:24 32 +11
3. Sara Hagström 47:25 6 +3:00 2:51:49 20 -12
21 Sävedalens AIK 2 2:52:19
1. Emma Andersson 59:38 36 +9:08 59:38 36
2. Camilla Engstrand 54:47 14 +5:17 1:54:25 24 -12
3. Lovisa Nilsson 57:54 21 +13:29 2:52:19 21 -3
22 Ärla IF 1 2:54:44
1. Susen Lösch 52:02 10 +1:32 52:02 10
2. Julia Davidsson 1:06:22 33 +16:52 1:58:24 28 +18
3. Lisa Andersson 56:20 20 +11:55 2:54:44 22 -6
23 IFK Mora OK 1 2:58:38
1. Magdalena Olsson 53:55 18 +3:25 53:55 18
2. Olha Panchenko 52:19 7 +2:49 1:46:14 6 -12
3. Erika Duhlbo 1:12:24 34 +27:59 2:58:38 23 +17
24 Bredaryds SOK 1 2:59:04
1. Amanda Hansson 51:13 6 +0:43 51:13 6
2. Carina Svensson 58:48 23 +9:18 1:50:01 18 +12
3. Katarina Östberg 1:09:03 31 +24:38 2:59:04 24 +6
25 OK Pan-Kristianstad 1 3:02:09
1. Nicole Ljungdahl 1:02:55 40 +12:25 1:02:55 40
2. Jannie Hagård 57:53 21 +8:23 2:00:48 31 -9
3. Frida Emanuelsson 1:01:21 26 +16:56 3:02:09 25 -6
26 Umeå OK 1 3:02:11
1. Åsa Otterbjörk 58:25 33 +7:55 58:25 33
2. Stina Persson 1:07:55 34 +18:25 2:06:20 35 +2
3. Stina Nilsson 55:51 17 +11:26 3:02:11 26 -9
27 OK Ravinen 2 3:02:29
1. Annie Forsberg 53:05 17 +2:35 53:05 17
2. Jenny Berg 1:01:30 27 +12:00 1:54:35 26 +9
3. Viktoria Helmersson 1:07:54 30 +23:29 3:02:29 27 +1
28 IFK Göteborg 2 3:03:54
1. Elin Pettersson 56:31 31 +6:01 56:31 31
2. Åsa Hellquist 1:03:10 29 +13:40 1:59:41 29 -2
3. Frida Gustafsson 1:04:13 29 +19:48 3:03:54 28 -1
29 IF Thor 1 3:03:56
1. Gunilla Svärd 52:03 11 +1:33 52:03 11
2. Lina Svärd 56:20 18 +6:50 1:48:23 16 +5
3. Annika Ridell 1:15:33 39 +31:08 3:03:56 29 +13
30 Falkenbergs OK 1 3:06:13
1. Frida Andersson 54:02 20 +3:32 54:02 20
2. Sofie Söderblom 59:21 24 +9:51 1:53:23 21 +1
3. Matilda Martinsson 1:12:50 36 +28:25 3:06:13 30 +9
31 Köping-Kolsva OK 1 3:06:41
1. Sofie Landqvist 56:21 30 +5:51 56:21 30
2. Elvira Danielsson 1:08:09 35 +18:39 2:04:30 33 +3
3. Johanna Larsson 1:02:11 27 +17:46 3:06:41 31 -2
32 OK Södertörn 1 3:09:19
1. Louise Markstedt 1:02:03 39 +11:33 1:02:03 39
2. Tove Lagerberg 1:04:09 31 +14:39 2:06:12 34 -5
3. Helena Markstedt 1:03:07 28 +18:42 3:09:19 32 -2
33 Markbygdens OK 1 3:16:29
1. Klara Axelsson 52:06 12 +1:36 52:06 12
2. Anne Hansson 1:02:20 28 +12:50 1:54:26 25 +13
3. Josefin Andersson 1:22:03 40 +37:38 3:16:29 33 +8
34 Leksands OK 1 3:17:06
1. Linda Lindkvist 54:36 22 +4:06 54:36 22
2. Erica Edman 1:13:23 41 +23:53 2:07:59 36 +14
3. Maria Björklund 1:09:07 32 +24:42 3:17:06 34 -2
35 IK Hakarpspojkarna 1 3:19:15
1. Elna Forsberg 1:09:35 44 +19:05 1:09:35 44
2. Amanda Leo 1:08:53 36 +19:23 2:18:28 42 -2
3. Elin Svensson 1:00:47 24 +16:22 3:19:15 35 -7
36 Kalmar OK 1 3:19:39
1. Maria Arvidsson 59:08 34 +8:38 59:08 34
2. Liselotte Klemming 1:10:34 40 +21:04 2:09:42 38 +4
3. Anna Arvidsson 1:09:57 33 +25:32 3:19:39 36 -2
37 Nyköpings OK 1 3:31:21
1. Kristin Hylander 1:08:03 43 +17:33 1:08:03 43
2. Rebecka Hylander 1:10:09 39 +20:39 2:18:12 40 -3
3. Ida Hylander 1:13:09 38 +28:44 3:31:21 37 -3
38 OK Milan 1 3:42:00
1. Josefin Erlandsson 1:09:51 45 +19:21 1:09:51 45
2. Saga Sander 1:09:46 37 +20:16 2:19:37 43 -2
3. Lisa Westerberg 1:22:23 41 +37:58 3:42:00 38 -5
39 Ronneby OK 1 3:56:16
1. Yevheniya Shcherbakova 1:18:31 48 +28:01 1:18:31 48
2. Ingela Smedenmark 1:24:55 46 +35:25 2:43:26 46 -2
3. Sarah Lindström 1:12:50 36 +28:25 3:56:16 39 -7
40 Lunds OK 1 4:00:21
1. Sara Snogerup Linse 1:12:44 46 +22:14 1:12:44 46
2. Anna Hellner 1:23:08 44 +33:38 2:35:52 45 -1
3. Kristina Spångberg 1:24:29 42 +40:04 4:00:21 40 -5
41 Sundsvalls OK 1 4:52:10
1. Sara Lundsten 1:15:37 47 +25:07 1:15:37 47
2. Anna Nystedt 2:23:58 47 +1:34:28 3:39:35 47 0
3. Annika Carlberg 1:12:35 35 +28:10 4:52:10 41 -6
OK Denseln 1 ej godkänd
1. Linnéa Claesdotter 54:38 23 +4:08 54:38 23
2. Lovisa Adolfsson 58:35 22 +9:05 1:53:13 20 -3
3. Jenny Björk ej godkänd ej godkänd
OK Kåre 2 ej godkänd
1. Jenny Eriksson 53:57 19 +3:27 53:57 19
2. Linn Grälls 1:00:14 26 +10:44 1:54:11 22 +3
3. Rebecka Adolfsson ej godkänd ej godkänd
OK Renen 1 ej godkänd
1. Linnea Sundström 1:04:35 41 +14:05 1:04:35 41
2. Sigrid Holmgren 1:13:47 42 +24:17 2:18:22 41 0
3. Josefine Andersson ej godkänd ej godkänd
Sävedalens AIK 1 ej godkänd
1. Maria Magnusson 51:31 7 +1:01 51:31 7
2. Amilia Björklund ej godkänd ej godkänd
3. Anastasia Denisova 50:41 11 +6:16 ej godkänd
Tullinge SK 1 ej godkänd
1. Johanna Lönnkvist 1:00:14 37 +9:44 1:00:14 37
2. Sara Lundblad 1:24:24 45 +34:54 2:24:38 44 +7
3. Yvonne Andersson ej godkänd ej godkänd
Uddevalla OK 1 ej godkänd
1. Moa Gustafsson 59:35 35 +9:05 59:35 35
2. Linnea Gustafsson 1:17:23 43 +27:53 2:16:58 39 +4
3. Moa Gustafsson ej start ej godkänd
Vittjärvs IK 1 ej godkänd
1. Evelina Wickbom 1:04:35 41 +14:05 1:04:35 41
2. Sofia Westin 1:03:42 30 +14:12 2:08:17 37 -4
3. Amanda Holmgren ej godkänd ej godkänd
Ärla IF 2 ej godkänd
1. Lovisa Onsbring Gustafson 1:20:25 49 +29:55 1:20:25 49
2. Linn Axelsson ej godkänd ej godkänd
3. Emelie Larsson 1:34:58 43 +50:33 ej godkänd
Göteborg-Majorna OK 3 ej start
1. Frida Nero ej start ej start
2. vacant ej start ej start
3. vacant ej start ej start
Jönköpings OK 1 ej start
1. vacant ej start ej start
2. vacant ej start ej start
3. vacant ej start ej start
OK Skogsfalken 1 ej start
1. Lina Bergman ej start ej start
2. Lina Svensson ej start ej start
3. Hanna Wåhlin ej start ej start

H21

75 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 OK Ravinen 1 2:59:26
1. Kalle Bergman 1:03:38 9 +1:11 1:03:38 9
2. Ruslan Glebov 59:02 1 2:02:40 1 -8
3. Gustav Bergman 56:46 2 +0:59 2:59:26 1 0
2 Göteborg-Majorna OK 1 2:59:32
1. Mikael Eliasson 1:02:31 2 +0:04 1:02:31 2
2. Ola Martner 1:00:13 3 +1:11 2:02:44 2 0
3. Johan Runesson 56:48 3 +1:01 2:59:32 2 0
3 IFK Lidingö SOK 1 3:03:56
1. Øystein Kvaal Østerbø 1:03:38 9 +1:11 1:03:38 9
2. Mårten Boström 1:02:57 11 +3:55 2:06:35 7 -2
3. Fredrik Bakkman 57:21 5 +1:34 3:03:56 3 -4
4 OK Linné 1 3:04:00
1. Rassmus Andersson 1:02:27 1 1:02:27 1
2. Oskar Sjöberg 1:04:13 15 +5:11 2:06:40 9 +8
3. Albin Ridefelt 57:20 4 +1:33 3:04:00 4 -5
5 Ärla IF 1 3:04:04
1. Robbin Kantarp 1:02:35 4 +0:08 1:02:35 4
2. Rudolfs Zernis 1:00:21 5 +1:19 2:02:56 4 0
3. Karl Walheim 1:01:08 10 +5:21 3:04:04 5 +1
6 Stora Tuna OK 1 3:04:09
1. Anton Sjökvist 1:04:03 18 +1:36 1:04:03 18
2. Joakim Svensk 1:04:19 16 +5:17 2:08:22 13 -5
3. Emil Svensk 55:47 1 3:04:09 6 -7
7 Södertälje-Nykvarn OF 1 3:04:33
1. Ralph Street 1:03:42 13 +1:15 1:03:42 13
2. Ivar Lundanes 1:00:29 6 +1:27 2:04:11 5 -8
3. Jonas Leandersson 1:00:22 9 +4:35 3:04:33 7 +2
8 OK Denseln 1 3:07:52
1. Algirdas Bartkevicius 1:03:41 12 +1:14 1:03:41 12
2. Mathias Hallmén 1:04:20 17 +5:18 2:08:01 10 -2
3. Olle Kalered 59:51 7 +4:04 3:07:52 8 -2
9 IK Hakarpspojkarna 1 3:07:56
1. Andreas Jansson 1:03:40 11 +1:13 1:03:40 11
2. Joakim Hederskog 1:02:58 12 +3:56 2:06:38 8 -3
3. Ludwig Ljungqvist 1:01:18 12 +5:31 3:07:56 9 +1
10 Rehns BK 1 3:09:10
1. Fredrik Ingelsson 1:03:54 17 +1:27 1:03:54 17
2. Jesper Lysell 1:04:07 14 +5:05 2:08:01 10 -7
3. Jerker Lysell 1:01:09 11 +5:22 3:09:10 10 0
11 OK Pan-Kristianstad 1 3:11:01
1. Johan Modig 1:02:42 6 +0:15 1:02:42 6
2. Simon Svensson 1:08:06 34 +9:04 2:10:48 20 +14
3. Gernot Kerschbaumer 1:00:13 8 +4:26 3:11:01 11 -9
12 Malungs OK Skogsmårdarna 1 3:11:03
1. Erik Rost 1:05:47 23 +3:20 1:05:47 23
2. Johan Bäckman 1:06:37 29 +7:35 2:12:24 23 0
3. William Lind 58:39 6 +2:52 3:11:03 12 -11
13 Järla Orientering 1 3:11:05
1. Erik Berzell 1:04:56 21 +2:29 1:04:56 21
2. David Bejbom 1:01:34 8 +2:32 2:06:30 6 -15
3. Oscar Björck 1:04:35 19 +8:48 3:11:05 13 +7
14 Göteborg-Majorna OK 2 3:13:06
1. Anders Hedberg 1:02:36 5 +0:09 1:02:36 5
2. Johan Strand 1:06:29 28 +7:27 2:09:05 16 +11
3. Andreas Johansson 1:04:01 15 +8:14 3:13:06 14 -2
15 IFK Umeå 1 3:13:30
1. Martin Hederskog 1:07:44 37 +5:17 1:07:44 37
2. Lukas Peterson 1:01:15 7 +2:13 2:08:59 14 -23
3. Oskar Malmberg 1:04:31 18 +8:44 3:13:30 15 +1
16 IFK Mora OK 1 3:15:04
1. Zsolt Lenkei 1:02:50 8 +0:23 1:02:50 8
2. Johan Lindberg 1:05:13 20 +6:11 2:08:03 12 +4
3. Artem Panchenko 1:07:01 23 +11:14 3:15:04 16 +4
17 OK Tisaren 2 3:15:20
1. Jonas Merz 1:05:56 28 +3:29 1:05:56 28
2. Oskar Andrén 1:04:54 19 +5:52 2:10:50 22 -6
3. Johan Aronsson 1:04:30 17 +8:43 3:15:20 17 -5
18 Hagaby GoIF Örebro 1 3:16:27
1. Viktor Larsson 1:02:33 3 +0:06 1:02:33 3
2. Martin Regborn 1:00:15 4 +1:13 2:02:48 3 0
3. Jakob Wallenhammar 1:13:39 35 +17:52 3:16:27 18 +15
19 Malungs OK Skogsmårdarna 2 3:17:59
1. Rickard Börjesson 1:04:55 20 +2:28 1:04:55 20
2. Thomas Carlsson 1:09:22 37 +10:20 2:14:17 29 +9
3. Jakob Lööf 1:03:42 13 +7:55 3:17:59 19 -10
20 Markbygdens OK 1 3:19:13
1. Albin Andersson 1:02:47 7 +0:20 1:02:47 7
2. Felix Axelsson 1:06:24 27 +7:22 2:09:11 17 +10
3. Pontus Karlsson 1:10:02 26 +14:15 3:19:13 20 +3
21 Södertälje-Nykvarn OF 2 3:19:55
1. Erik Liljequist 1:10:29 44 +8:02 1:10:29 44
2. Kent Ohlsson 1:05:39 25 +6:37 2:16:08 31 -13
3. Eric Börjeskog 1:03:47 14 +8:00 3:19:55 21 -10
22 OK Rodhen 1 3:20:00
1. Sixten Walheim 1:06:09 30 +3:42 1:06:09 30
2. Martin Jansson 1:07:37 32 +8:35 2:13:46 26 -4
3. Henrik Jonsson 1:06:14 22 +10:27 3:20:00 22 -4
23 Ronneby OK 1 3:21:04
1. Henrik Johannesson 1:05:48 25 +3:21 1:05:48 25
2. Denys Shcherbakov 1:03:54 13 +4:52 2:09:42 18 -7
3. Torgny Lindström 1:11:22 31 +15:35 3:21:04 23 +5
24 IFK Göteborg 2 3:21:18
1. Erik Engstrand 1:06:39 36 +4:12 1:06:39 36
2. Niclas Jonasson 1:02:22 9 +3:20 2:09:01 15 -21
3. Fredrik Edén 1:12:17 33 +16:30 3:21:18 24 +9
25 IFK Lidingö SOK 2 3:22:18
1. Nicolas Simonin 1:09:12 41 +6:45 1:09:12 41
2. Erik Ivarsson Sandberg 1:04:27 18 +5:25 2:13:39 24 -17
3. Anders Carlsson 1:08:39 24 +12:52 3:22:18 25 +1
26 OK Kåre 1 3:22:31
1. Fredrik Mattsson 1:06:12 32 +3:45 1:06:12 32
2. Kalle Dalin 1:07:35 31 +8:33 2:13:47 28 -4
3. Leif Bader 1:08:44 25 +12:57 3:22:31 26 -2
27 Linköpings OK 1 3:23:02
1. Per Carlborg 1:05:49 26 +3:22 1:05:49 26
2. Mikael Andersson 1:12:48 41 +13:46 2:18:37 36 +10
3. Rasmus Elmelid 1:04:25 16 +8:38 3:23:02 27 -9
28 Sävedalens AIK 1 3:23:16
1. Sergej Fedatsenka 1:04:07 19 +1:40 1:04:07 19
2. Johan Wikström 1:14:11 44 +15:09 2:18:18 35 +16
3. Marcus Millegård 1:04:58 20 +9:11 3:23:16 28 -7
29 OK Orion 1 3:25:05
1. Oskar Lundqvist 1:08:37 39 +6:10 1:08:37 39
2. Erik Andersson 1:11:17 40 +12:15 2:19:54 41 +2
3. Anton Johansson 1:05:11 21 +9:24 3:25:05 29 -12
30 OK Linné 2 3:25:23
1. Jan Troeng 1:05:47 23 +3:20 1:05:47 23
2. David Lingfors 1:09:33 38 +10:31 2:15:20 30 +7
3. Johan Hamelius 1:10:03 27 +14:16 3:25:23 30 0
31 Hestra IF 1 3:27:50
1. Martin Ahlberger 1:05:50 27 +3:23 1:05:50 27
2. Martin Larsson 1:07:56 33 +8:54 2:13:46 26 -1
3. Andreas Holmqvist 1:14:04 36 +18:17 3:27:50 31 +5
32 Växjö OK 1 3:27:59
1. Mattias Karlsson 1:13:31 50 +11:04 1:13:31 50
2. Patrik Karlsson 1:00:09 2 +1:07 2:13:40 25 -25
3. Oskar Stensson-bohman 1:14:19 38 +18:32 3:27:59 32 +7
33 Nyköpings OK 1 3:31:27
1. Didrik Hall 1:14:23 54 +11:56 1:14:23 54
2. Jens Wängdahl 1:05:17 21 +6:15 2:19:40 39 -15
3. Daniel Nilsson 1:11:47 32 +16:00 3:31:27 33 -6
34 Malungs OK Skogsmårdarna 3 3:33:57
1. Johan Nordlund 1:06:25 34 +3:58 1:06:25 34
2. Ludvig Åhlund 1:14:50 46 +15:48 2:21:15 43 +9
3. Jimmy Larsson 1:12:42 34 +16:55 3:33:57 34 -9
35 IK Hakarpspojkarna 3 3:34:23
1. Henrik Jansson 1:03:49 15 +1:22 1:03:49 15
2. Eric Hansson 1:12:53 42 +13:51 2:16:42 33 +18
3. Albin Axelsson 1:17:41 43 +21:54 3:34:23 35 +2
36 Göteborg-Majorna OK 3 3:35:34
1. Erik Öhlund 1:03:51 16 +1:24 1:03:51 16
2. Viktor Runnby 1:06:57 30 +7:55 2:10:48 20 +4
3. Martin Jellvert Börjeson 1:24:46 52 +28:59 3:35:34 36 +16
37 OK Tisaren 1 3:35:42
1. Gustav Hindér 1:18:44 60 +16:17 1:18:44 60
2. Daniel Attås 1:02:49 10 +3:47 2:21:33 44 -16
3. Filip Jacobsson 1:14:09 37 +18:22 3:35:42 37 -7
38 OK Ravinen 2 3:35:45
1. Martin Hunhammar 1:14:17 53 +11:50 1:14:17 53
2. Emil Granqvist 1:05:22 22 +6:20 2:19:39 37 -16
3. Jacob Lindstam 1:16:06 40 +20:19 3:35:45 38 +1
39 Långhundra IF 1 3:35:48
1. Simon Jakobsson 1:03:44 14 +1:17 1:03:44 14
2. Jesper Kullin Alfredsson 1:15:56 48 +16:54 2:19:40 39 +25
3. Conny Forsberg 1:16:08 41 +20:21 3:35:48 39 0
40 OK Hällen 1 3:35:58
1. Jonas Engström 1:13:29 49 +11:02 1:13:29 49
2. Peter Öberg 1:06:10 26 +7:08 2:19:39 37 -12
3. Tommy Söderberg 1:16:19 42 +20:32 3:35:58 40 +3
41 OK Pan-Kristianstad 2 3:38:57
1. Rasmus Svantesson 1:23:15 63 +20:48 1:23:15 63
2. Niklas Olofsson 1:05:23 24 +6:21 2:28:38 46 -17
3. Björn Cederberg 1:10:19 28 +14:32 3:38:57 41 -5
42 Ärla IF 2 3:38:58
1. Simon Hedlund 1:12:31 47 +10:04 1:12:31 47
2. Emil Andersson 1:08:24 35 +9:22 2:20:55 42 -5
3. Patrik Lind 1:18:03 44 +22:16 3:38:58 42 0
43 Eksjö SOK 1 3:39:47
1. Andreas Bergander 1:06:11 31 +3:44 1:06:11 31
2. Viktor Antonsson 1:10:11 39 +11:09 2:16:22 32 +1
3. August Kollberg 1:23:25 50 +27:38 3:39:47 43 +11
44 Attunda OK 1 3:49:57
1. Daniel Roos 1:16:16 56 +13:49 1:16:16 56
2. Oskar Daniels 1:14:55 47 +15:53 2:31:11 47 -9
3. Axel Wrådhe 1:18:46 46 +22:59 3:49:57 44 -3
45 IFK Umeå 2 3:51:56
1. Joel Sjölander 1:14:10 52 +11:43 1:14:10 52
2. Hans Persson 1:19:25 49 +20:23 2:33:35 50 -2
3. Jon Andersson 1:18:21 45 +22:34 3:51:56 45 -5
46 Malungs OK Skogsmårdarna 4 3:54:33
1. Oskar Sandberg 1:10:22 43 +7:55 1:10:22 43
2. Linus Bohman 1:29:17 61 +30:15 2:39:39 53 +10
3. Lars Åkerman 1:14:54 39 +19:07 3:54:33 46 -7
47 Södertälje-Nykvarn OF 3 3:55:20
1. Joakim Andén 1:08:35 38 +6:08 1:08:35 38
2. Johan Ek-Larsson 1:08:55 36 +9:53 2:17:30 34 -4
3. Frida Jönsson Hellstadius 1:37:50 60 +42:03 3:55:20 47 +13
48 OK Skogsfalken 1 3:56:44
1. Isak Bergman 1:13:27 48 +11:00 1:13:27 48
2. Daniel Millbourn 1:20:02 52 +21:00 2:33:29 49 +1
3. Anton Wiberg 1:23:15 49 +27:28 3:56:44 48 -1
49 OK Roslagen 1 4:03:33
1. Tommy Lindberg 1:18:08 58 +15:41 1:18:08 58
2. Liutauras Bilevicius 1:13:09 43 +14:07 2:31:17 48 -10
3. Rebecka Lindberg 1:32:16 54 +36:29 4:03:33 49 +1
50 Bergnäsets AIK 1 4:05:44
1. Gunnar Holmgren 1:32:19 67 +29:52 1:32:19 67
2. Joar Svartholm 1:22:41 54 +23:39 2:55:00 65 -2
3. Ulrik Nordberg 1:10:44 30 +14:57 4:05:44 50 -15
51 Rehns BK 2 4:08:57
1. Anders Johansson 1:18:04 57 +15:37 1:18:04 57
2. Charlie Stolt 1:27:25 57 +28:23 2:45:29 57 0
3. Anton Lif 1:23:28 51 +27:41 4:08:57 51 -6
52 Tullinge SK 1 4:10:49
1. Markus Adolfsson 1:12:23 46 +9:56 1:12:23 46
2. Emil Andersson 1:36:31 67 +37:29 2:48:54 59 +13
3. Jonas Lundblad 1:21:55 48 +26:08 4:10:49 52 -7
53 OK Hammaren 1 4:13:11
1. Kevin Ståhl 1:37:01 70 +34:34 1:37:01 70
2. Joakim Ingelsson 1:14:16 45 +15:14 2:51:17 60 -10
3. Fredrik Ahnlén 1:21:54 47 +26:07 4:13:11 53 -7
54 Järfälla OK 1 4:13:20
1. Anders Boström 1:18:19 59 +15:52 1:18:19 59
2. Jefta Langerak 1:20:50 53 +21:48 2:39:09 51 -8
3. Nils Edvardsson 1:34:11 57 +38:24 4:13:20 54 +3
55 OK Orinto 1 4:19:57
1. Erik Classon 1:09:04 40 +6:37 1:09:04 40
2. Magnus Homann 1:33:42 65 +34:40 2:42:46 56 +16
3. Elin Classon 1:37:11 59 +41:24 4:19:57 55 -1
56 Gävle OK 1 4:20:56
1. Albin Sjöhed 1:19:10 61 +16:43 1:19:10 61
2. Mårten Olsson 1:29:15 60 +30:13 2:48:25 58 -3
3. Erik Olsson 1:32:31 56 +36:44 4:20:56 56 -2
57 Täby OK 1 4:23:08
1. Jens Rönnols 1:10:04 42 +7:37 1:10:04 42
2. Robert Johansson 1:29:27 62 +30:25 2:39:31 52 +10
3. Peter Nordström 1:43:37 62 +47:50 4:23:08 57 +5
58 Bredaryds SOK 1 4:23:13
1. Henrik Andersson 1:25:04 64 +22:37 1:25:04 64
2. Fredrik Johansson 1:27:31 58 +28:29 2:52:35 64 0
3. Peter Thelin 1:30:38 53 +34:51 4:23:13 58 -6
59 Stora Tuna OK 2 4:24:04
1. Markus Lang 1:32:07 66 +29:40 1:32:07 66
2. Mattias Mårts 1:19:36 51 +20:34 2:51:43 61 -5
3. Jonas Andersson 1:32:21 55 +36:34 4:24:04 59 -2
60 Karlskrona SOK 1 4:33:52
1. Björn Andersson 1:25:29 65 +23:02 1:25:29 65
2. Adam Georgsson 1:26:46 56 +27:44 2:52:15 62 -3
3. Anton Österblad 1:41:37 61 +45:50 4:33:52 60 -2
61 OK Rodhen 2 4:43:45
1. Torbjörn Jacobsson 1:41:29 71 +39:02 1:41:29 71
2. Emil Grehn 1:27:54 59 +28:52 3:09:23 68 -3
3. Magnus Björk 1:34:22 58 +38:35 4:43:45 61 -7
62 Sundsvalls OK 1 4:45:27
1. Anders Axling 1:19:19 62 +16:52 1:19:19 62
2. Anders Vedin 1:33:00 64 +33:58 2:52:19 63 +1
3. Erik Toomingas 1:53:08 63 +57:21 4:45:27 62 -1
Attunda OK 2 ej godkänd
1. Johannes Knutas 1:32:54 69 +30:27 1:32:54 69
2. Oskar Enges 1:47:50 69 +48:48 3:20:44 69 0
3. Lucas Norrman ej godkänd ej godkänd
Bergnäsets AIK 2 ej godkänd
1. Albert Askengren 1:13:35 51 +11:08 1:13:35 51
2. Harald Larsson ej godkänd ej godkänd
3. Sune Nordberg ej start ej godkänd
Finspångs SOK 1 ej godkänd
1. Simon Lundin 1:06:19 33 +3:52 1:06:19 33
2. Johan Lindman 1:53:05 70 +54:03 2:59:24 67 +34
3. Thorsten Svensson ej godkänd ej godkänd
IFK Göteborg 1 ej godkänd
1. Jonas Pilblad 1:04:56 21 +2:29 1:04:56 21
2. Vetle Ruud Bråten 1:05:22 22 +6:20 2:10:18 19 -2
3. Johan Högstrand ej godkänd ej godkänd
IFK Göteborg 3 ej godkänd
1. Arvid Våg 1:14:24 55 +11:57 1:14:24 55
2. John Persson 1:25:54 55 +26:52 2:40:18 54 -1
3. vacant ej start ej godkänd
IFK Lidingö SOK 3 ej godkänd
1. Hector Haines 1:06:33 35 +4:06 1:06:33 35
2. Simon Schuster 1:19:28 50 +20:26 2:26:01 45 +10
3. Rasmus Palmqvist Aslaksen ej godkänd ej godkänd
IK Hakarpspojkarna 2 ej godkänd
1. Markus Hederskog 1:06:05 29 +3:38 1:06:05 29
2. Adam Granstedt 1:35:26 66 +36:24 2:41:31 55 +26
3. Oskar Ljungqvist ej godkänd ej godkänd
Linköpings OK 2 ej godkänd
1. Joel Käll Karlsson ej godkänd ej godkänd
2. Sven Engström 1:32:18 63 +33:16 ej godkänd
3. Henrik Tosteberg 1:10:38 29 +14:51 ej godkänd
OK Alehof 1 ej godkänd
1. Rasmus Larsson 1:32:26 68 +29:59 1:32:26 68
2. Mattias Nilsson ej start ej start
3. Albin Thunberg ej start ej godkänd
OK Denseln 2 ej godkänd
1. Emil Kalered ej godkänd ej godkänd
2. vacant ej start ej godkänd
3. vacant ej start ej godkänd
OK Linné 3 ej godkänd
1. Olof Eriksson ej godkänd ej godkänd
2. Pontus Johansson ej start ej godkänd
3. Tuve Möller ej godkänd ej godkänd
OK Tisaren 3 ej godkänd
1. Tomas Hallmén 1:11:56 45 +9:29 1:11:56 45
2. Martin Särnbrink 1:46:32 68 +47:30 2:58:28 66 +21
3. vacant ej start ej godkänd
Ärla IF 3 ej godkänd
1. Kalle Larsson ej godkänd ej godkänd
2. vacant ej start ej godkänd
3. vacant ej start ej godkänd

D20

39 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 OK Pan-Kristianstad 1 2:20:13
1. Line Cederberg 45:41 7 +0:43 45:41 7
2. Pim Hedberg 45:42 2 +0:29 1:31:23 1 -6
3. Elin Carlsson 48:50 8 +4:34 2:20:13 1 0
2 Eksjö SOK 1 2:25:40
1. Sanna Fast 45:58 14 +1:00 45:58 14
2. Gabriella S Bergander 48:28 6 +3:15 1:34:26 4 -10
3. Linnéa Golsäter 51:14 11 +6:58 2:25:40 2 -2
3 IK Hakarpspojkarna 1 2:27:34
1. Gabriella Gustafsson 49:32 19 +4:34 49:32 19
2. Sophia Björnlinger 51:44 12 +6:31 1:41:16 10 -9
3. Isa Envall 46:18 4 +2:02 2:27:34 3 -7
4 IK Hakarpspojkarna 2 2:27:39
1. Sara Granstedt 50:03 28 +5:05 50:03 28
2. Alice Svensson Finndahl 51:23 9 +6:10 1:41:26 11 -17
3. Tova Olsson 46:13 3 +1:57 2:27:39 4 -7
5 OK Linné 1 2:27:55
1. Sandra Boström 49:02 17 +4:04 49:02 17
2. Maria Jansson 54:37 15 +9:24 1:43:39 18 +1
3. Johanna Öberg 44:16 1 2:27:55 5 -13
6 OK Pan-Kristianstad 2 2:29:06
1. Olivia Nilsson 52:04 31 +7:06 52:04 31
2. Nelly Carlsson 45:13 1 1:37:17 5 -26
3. Sofie Josefsson 51:49 13 +7:33 2:29:06 6 +1
7 OK Roxen 1 2:29:11
1. Tove Pettersson 44:58 1 44:58 1
2. Lova Eveborn 58:01 22 +12:48 1:42:59 13 +12
3. Fanny Asketun 46:12 2 +1:56 2:29:11 7 -6
8 Forsa OK 1 2:29:12
1. Ronja Hugg 49:45 23 +4:47 49:45 23
2. Hanna Kjellin 49:18 8 +4:05 1:39:03 8 -15
3. Emelie Jonasson 50:09 9 +5:53 2:29:12 8 0
9 Trollhättans SOK 1 2:29:38
1. Josefine Kristiansson 45:44 8 +0:46 45:44 8
2. Ida Kristiansson 57:21 18 +12:08 1:43:05 14 +6
3. Elvira Björklund 46:33 5 +2:17 2:29:38 9 -5
10 Sundsvalls OK 1 2:30:53
1. Hedwig Haas 49:35 20 +4:37 49:35 20
2. Frida Vikström 49:15 7 +4:02 1:38:50 7 -13
3. Hanna Hugosson 52:03 14 +7:47 2:30:53 10 +3
11 Karlskrona SOK 1 2:32:49
1. Ebba Berglin 45:39 6 +0:41 45:39 6
2. Lovisa Johansson 59:29 24 +14:16 1:45:08 21 +15
3. Moa Pettersson 47:41 6 +3:25 2:32:49 11 -10
12 Tullinge SK 1 2:34:18
1. Frida Junegard 49:43 22 +4:45 49:43 22
2. Magdalena Vande Voorde 53:31 13 +8:18 1:43:14 15 -7
3. Amanda Berggren 51:04 10 +6:48 2:34:18 12 -3
13 Bredaryds SOK 1 2:35:22
1. Moa Hansson 46:37 15 +1:39 46:37 15
2. Amelia Skalberg 46:09 4 +0:56 1:32:46 3 -12
3. Elsa Andersson 1:02:36 27 +18:20 2:35:22 13 +10
14 Hestra IF 1 2:36:45
1. Elsa Lindeblom 45:47 10 +0:49 45:47 10
2. Alice Aroneng 54:32 14 +9:19 1:40:19 9 -1
3. Sofia Klasson 56:26 21 +12:10 2:36:45 14 +5
15 OK Södertörn 1 2:37:52
1. Hanna Lagerberg 52:02 30 +7:04 52:02 30
2. Linda Renner 57:30 21 +12:17 1:49:32 26 -4
3. Tilde Backlund 48:20 7 +4:04 2:37:52 15 -11
16 OK Ravinen 1 2:39:32
1. Hanna Korhonen 54:25 36 +9:27 54:25 36
2. Moa Westblad 51:29 10 +6:16 1:45:54 23 -13
3. Tone Albrektsson 53:38 17 +9:22 2:39:32 16 -7
17 Täby OK 1 2:40:17
1. Hanna Hänström 45:44 8 +0:46 45:44 8
2. Linnea Johansson 59:22 23 +14:09 1:45:06 20 +12
3. Emma Hagrot 55:11 19 +10:55 2:40:17 17 -3
18 OK Kåre 1 2:42:36
1. Ronja Jungåker 52:13 33 +7:15 52:13 33
2. Kajsa Mattsson 57:25 19 +12:12 1:49:38 27 -6
3. Vilma Von Krusenstierna 52:58 15 +8:42 2:42:36 18 -9
19 OK Tranan 1 2:42:54
1. Lisa Johansson 45:52 12 +0:54 45:52 12
2. Emma Nilsson 1:03:52 32 +18:39 1:49:44 29 +17
3. Sara Kindlund 53:10 16 +8:54 2:42:54 19 -10
20 Växjö OK 1 2:42:56
1. Louise Lundgren 45:31 4 +0:33 45:31 4
2. Maja Porle 1:00:24 28 +15:11 1:45:55 24 +20
3. Alicia Lundgren 57:01 23 +12:45 2:42:56 20 -4
21 Lunds OK 1 2:43:25
1. Tova Hermodsson 52:08 32 +7:10 52:08 32
2. Karin Hagwall 59:56 25 +14:43 1:52:04 31 -1
3. Jenny Bredfelt 51:21 12 +7:05 2:43:25 21 -10
22 IFK Lidingö SOK 1 2:44:43
1. Julia Rajan 45:47 10 +0:49 45:47 10
2. Elin Jarlemark 1:02:25 30 +17:12 1:48:12 25 +15
3. Ebba Ganslandt 56:31 22 +12:15 2:44:43 22 -3
23 IK Hakarpspojkarna 3 2:51:05
1. Amanda Rangert 49:22 18 +4:24 49:22 18
2. Ebba Envall 1:00:35 29 +15:22 1:49:57 30 +12
3. Annie Önsten 1:01:08 26 +16:52 2:51:05 23 -7
24 Lerums SOK 1 2:51:22
1. Klara Djerf 53:48 34 +8:50 53:48 34
2. Selma Moqvist 1:03:38 31 +18:25 1:57:26 32 -2
3. Emma Djerf 53:56 18 +9:40 2:51:22 24 -8
25 OK Hammaren 1 2:51:28
1. Ida Palmberg 46:39 16 +1:41 46:39 16
2. Ellen Skoog 56:48 17 +11:35 1:43:27 17 +1
3. Tove Flodman 1:08:01 30 +23:45 2:51:28 25 +8
26 OK Hällen 1 2:51:35
1. Chantelle Hesselberg 49:51 24 +4:53 49:51 24
2. Linnéa Gustafsson 51:39 11 +6:26 1:41:30 12 -12
3. Linnéa Carlsson 1:10:05 31 +25:49 2:51:35 26 +14
27 Umeå OK 1 2:52:10
1. Klara Yngvesson 45:37 5 +0:39 45:37 5
2. Jenny Wegebro 45:49 3 +0:36 1:31:26 2 -3
3. Freja Vredin 1:20:44 32 +36:28 2:52:10 27 +25
28 Trollhättans SOK 2 2:56:01
1. Malin Kristiansson 49:37 21 +4:39 49:37 21
2. Agnes Westerberg 1:00:01 27 +14:48 1:49:38 27 +6
3. Anna Kristiansson 1:06:23 29 +22:07 2:56:01 28 +1
29 OK Ravinen 2 3:01:53
1. Ebba Pegestam 50:00 27 +5:02 50:00 27
2. Hanna Röstin 1:13:21 34 +28:08 2:03:21 34 +7
3. Tilda Andersson 58:32 24 +14:16 3:01:53 29 -5
30 Bredaryds SOK 2 3:01:56
1. Linnéa Andersson 54:27 37 +9:29 54:27 37
2. Mimmi Dahlberg 1:08:24 33 +23:11 2:02:51 33 -4
3. Klara Elmblad 59:05 25 +14:49 3:01:56 30 -3
31 Linköpings OK 1 3:08:10
1. Tove Ekström 45:07 3 +0:09 45:07 3
2. Frida Sahlman 1:26:55 36 +41:42 2:12:02 36 +33
3. Sarah Magnusson 56:08 20 +11:52 3:08:10 31 -5
32 Snättringe SK 1 3:08:48
1. Vilma Karlsson 45:57 13 +0:59 45:57 13
2. Frida Hector 57:29 20 +12:16 1:43:26 16 +3
3. Sofia Fureby 1:25:22 33 +41:06 3:08:48 32 +16
33 OK Orion 1 3:12:39
1. Amanda Johansson 50:05 29 +5:07 50:05 29
2. Linnea Dagsberg 1:16:12 35 +30:59 2:06:17 35 +6
3. Elin Lundqvist 1:06:22 28 +22:06 3:12:39 33 -2
34 OK Roxen 2 3:15:42
1. Emma Pettersson 44:58 1 44:58 1
2. Victoria Asketun 59:58 26 +14:45 1:44:56 19 +18
3. Tilda Marmelid 1:30:46 34 +46:30 3:15:42 34 +15
OK Linné 2 ej godkänd
1. Anna Karlström 54:10 35 +9:12 54:10 35
2. Klara Mandahl ej godkänd ej godkänd
3. Klara Möller ej start ej godkänd
OK Orion 2 ej godkänd
1. Ellen Wahlbom 49:55 26 +4:57 49:55 26
2. Klara Andersson 55:57 16 +10:44 1:45:52 22 -4
3. vacant ej start ej godkänd
OK Pan-Kristianstad 3 ej godkänd
1. Elise Josefsson 1:04:24 38 +19:26 1:04:24 38
2. Klara Andersson ej godkänd ej godkänd
3. Vilma Svantesson ej start ej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 1 ej godkänd
1. Jeanette Jönsson Hellstadius 49:51 24 +4:53 49:51 24
2. Anna Kindlundh 47:28 5 +2:15 1:37:19 6 -18
3. Jeanette Jönsson Hellstadius ej start ej godkänd
Västerås SOK 1 ej godkänd
1. Jonna Fors ej godkänd ej godkänd
2. vacant ej start ej godkänd
3. vacant ej start ej godkänd
OK Skogsfalken 1 ej start
1. Julia Hed ej start ej start
2. Vilma Persson ej start ej start
3. Petra Olejnik ej start ej start
OK Tisaren 1 ej start
1. Anna Hallmén ej start ej start
2. vacant ej start ej start
3. vacant ej start ej start
Sundsvalls OK 2 ej start
1. Frida Vikström ej start ej start
2. Johanna Sjölund ej start ej start
3. Jonna Jungåker ej start ej start

H20

59 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 OK Kåre 1 2:26:03
1. André Andersson 49:03 9 +1:35 49:03 9
2. Jonas Gustafsson 50:36 4 +2:08 1:39:39 2 -7
3. Isac von Krusenstierna 46:24 2 +0:19 2:26:03 1 -1
2 Stora Tuna OK 1 2:29:27
1. Viktor Svensk 48:16 2 +0:48 48:16 2
2. Henning Sjökvist 55:06 14 +6:38 1:43:22 8 +6
3. Jesper Svensk 46:05 1 2:29:27 2 -6
3 Hestra IF 1 2:30:28
1. Emil Karlsson 52:58 22 +5:30 52:58 22
2. Markus Larsson 49:53 3 +1:25 1:42:51 6 -16
3. Filip Grahn 47:37 3 +1:32 2:30:28 3 -3
4 Tullinge SK 1 2:31:19
1. Victor Imark 47:28 1 47:28 1
2. Olle Andersson 54:51 12 +6:23 1:42:19 4 +3
3. Simon Imark 49:00 6 +2:55 2:31:19 4 0
5 OK Kolmården 1 2:31:22
1. Oskar Leinonen 49:05 10 +1:37 49:05 10
2. Emil Ljungemyr 50:50 5 +2:22 1:39:55 3 -7
3. Ville Johansson 51:27 10 +5:22 2:31:22 5 +2
6 IF Hagen 1 2:34:35
1. Daniel Bogren 48:45 4 +1:17 48:45 4
2. Marcus Carlsson 53:36 10 +5:08 1:42:21 5 +1
3. Filip Karlsson 52:14 14 +6:09 2:34:35 6 +1
7 OK Roxen 1 2:35:53
1. Jonas Andersson 55:15 31 +7:47 55:15 31
2. Hugo Lillieström 51:24 6 +2:56 1:46:39 12 -19
3. Albin Lillieström 49:14 7 +3:09 2:35:53 7 -5
8 IK Hakarpspojkarna 1 2:36:50
1. Martin Djerf 48:24 3 +0:56 48:24 3
2. Arvid Nord 54:57 13 +6:29 1:43:21 7 +4
3. Filip Ossiansson 53:29 15 +7:24 2:36:50 8 +1
9 OK Ravinen 1 2:38:07
1. Albin Andersson 53:13 25 +5:45 53:13 25
2. Erik Herne 53:24 9 +4:56 1:46:37 11 -14
3. Axel Granqvist 51:30 12 +5:25 2:38:07 9 -2
10 Karlskrona SOK 1 2:38:58
1. Axel Halvarsson 51:09 20 +3:41 51:09 20
2. Oscar Johansson 48:28 1 1:39:37 1 -19
3. Emil Pettersson 59:21 22 +13:16 2:38:58 10 +9
11 Långhundra IF 1 2:41:35
1. Samuel Hedlund 49:17 11 +1:49 49:17 11
2. Waldemar Andersson 1:02:20 34 +13:52 1:51:37 20 +9
3. Anton Forsberg 49:58 8 +3:53 2:41:35 11 -9
12 OK Linné 2 2:45:29
1. Viktor Janrik 49:23 12 +1:55 49:23 12
2. Daniel Rönnqvist 1:00:43 29 +12:15 1:50:06 16 +4
3. Johannes Ridefelt 55:23 17 +9:18 2:45:29 12 -4
13 Sävedalens AIK 1 2:45:31
1. Heino Ollin 53:44 27 +6:16 53:44 27
2. Albin Claesson 57:53 19 +9:25 1:51:37 20 -7
3. Oskar Lindqvist 53:54 16 +7:49 2:45:31 13 -7
14 OK Bävern 1 2:45:45
1. Linus Lundberg 59:06 44 +11:38 59:06 44
2. Rasmus Lundberg 58:02 21 +9:34 1:57:08 33 -11
3. Oliwer Lundberg 48:37 5 +2:32 2:45:45 14 -19
15 OK Linné 1 2:47:14
1. Olle Grywenz 56:03 33 +8:35 56:03 33
2. Daniel Carlson Bjernald 59:39 25 +11:11 1:55:42 32 -1
3. Olle Nilsson 51:32 13 +5:27 2:47:14 15 -17
16 Hestra IF 2 2:47:50
1. Samuel Plumppu 58:53 39 +11:25 58:53 39
2. Victor Helgesson 52:37 7 +4:09 1:51:30 19 -20
3. Linus Landergren 56:20 20 +10:15 2:47:50 16 -3
17 IK Hakarpspojkarna 2 2:49:30
1. Andreas Gustafsson 56:10 36 +8:42 56:10 36
2. Isak Hertin 57:30 18 +9:02 1:53:40 26 -10
3. Anton Hansson 55:50 18 +9:45 2:49:30 17 -9
18 Trollhättans SOK 1 2:49:39
1. Elias Bäcklund Ekvall 51:01 19 +3:33 51:01 19
2. Linus Kristiansson 59:13 23 +10:45 1:50:14 17 -2
3. Eskil Tryggö 59:25 23 +13:20 2:49:39 18 +1
19 OK Landehof 1 2:49:46
1. Samuel Pihlström 59:00 42 +11:32 59:00 42
2. Filip Wadsten 49:30 2 +1:02 1:48:30 13 -29
3. Otto Stuhlhofer 1:01:16 27 +15:11 2:49:46 19 +6
20 OK Pan-Kristianstad 1 2:49:48
1. Simon Wikström 54:59 30 +7:31 54:59 30
2. Johan Lenning 54:48 11 +6:20 1:49:47 15 -15
3. Oscar Modig 1:00:01 25 +13:56 2:49:48 20 +5
21 Järfälla OK 1 2:49:56
1. Johan Langerak 56:08 35 +8:40 56:08 35
2. Benjamin Langerak 55:29 16 +7:01 1:51:37 20 -15
3. Oskar Edvardsson 58:19 21 +12:14 2:49:56 21 +1
22 OK Skogsfalken 1 2:50:00
1. Edvin Smedberg 48:47 5 +1:19 48:47 5
2. Jonas Hammarskiöld 59:43 26 +11:15 1:48:30 13 +8
3. Jakob Höst 1:01:30 29 +15:25 2:50:00 22 +9
23 Tullinge SK 2 2:53:02
1. Albin Andersson 58:20 37 +10:52 58:20 37
2. Niklas Sundqvist 53:22 8 +4:54 1:51:42 23 -14
3. Oskar Forsberg 1:01:20 28 +15:15 2:53:02 23 0
24 Bergnäsets AIK 1 2:53:38
1. Robin Salén 48:47 5 +1:19 48:47 5
2. Nils Henriksson 1:03:20 36 +14:52 1:52:07 25 +20
3. Oskar Öqvist 1:01:31 30 +15:26 2:53:38 24 -1
25 OK Hällen 1 2:54:19
1. Simon Larsson 56:07 34 +8:39 56:07 34
2. Arvid Linder 1:07:53 44 +19:25 2:04:00 39 +5
3. Gustaf Sundbüe 50:19 9 +4:14 2:54:19 25 -14
26 OK Kåre 2 2:54:23
1. Gustav Öhgren 53:07 24 +5:39 53:07 24
2. Emil Åberg 1:00:48 30 +12:20 1:53:55 28 +4
3. Albin Bergkvist 1:00:28 26 +14:23 2:54:23 26 -2
27 Finspångs SOK 1 2:57:03
1. Per Lindman 53:16 26 +5:48 53:16 26
2. Alexander Wiklund 1:00:33 28 +12:05 1:53:49 27 +1
3. Noak Sanderberg 1:03:14 34 +17:09 2:57:03 27 0
28 Kils OK 1 2:57:58
1. Lukas Olm 55:58 32 +8:30 55:58 32
2. Olof Skoglund 58:01 20 +9:33 1:53:59 29 -3
3. David Risberg 1:03:59 35 +17:54 2:57:58 28 -1
29 Bredaryds SOK 1 3:00:03
1. Emil Auselius 58:53 39 +11:25 58:53 39
2. Axel Elmblad 58:17 22 +9:49 1:57:10 34 -5
3. Filip Trofast 1:02:53 32 +16:48 3:00:03 29 -5
30 Snättringe SK 1 3:02:29
1. Mattias Kallhauge 59:09 45 +11:41 59:09 45
2. Tobias Karlsson 1:15:40 49 +27:12 2:14:49 46 +1
3. Simon Hector 47:40 4 +1:35 3:02:29 30 -16
31 Växjö OK 1 3:07:23
1. Isac Ericsson 58:48 38 +11:20 58:48 38
2. Gustav Runefors 1:02:04 33 +13:36 2:00:52 37 -1
3. Henrik Eklund 1:06:31 36 +20:26 3:07:23 31 -6
32 IF Hagen 2 3:07:41
1. Albin Alsiö 50:14 18 +2:46 50:14 18
2. Hampus Nyström 1:07:12 41 +18:44 1:57:26 36 +18
3. Olle Hedman 1:10:15 38 +24:10 3:07:41 32 -4
33 OK Södertörn 1 3:08:24
1. Georg Eklöw 49:02 8 +1:34 49:02 8
2. Hugo Lindbärg 1:01:15 31 +12:47 1:50:17 18 +10
3. Linus Backlund 1:18:07 47 +32:02 3:08:24 33 +15
34 Sundbybergs IK 1 3:09:34
1. Kristoffer Tengroth 1:08:36 50 +21:08 1:08:36 50
2. Jonas Carlsson 1:04:42 39 +16:14 2:13:18 44 -6
3. Niklas Carlsson 56:16 19 +10:11 3:09:34 34 -10
35 IF Thor 1 3:09:44
1. Erik Hannrup 49:29 16 +2:01 49:29 16
2. Emil Jonsell 1:07:45 43 +19:17 1:57:14 35 +19
3. Hugo Bäsén 1:12:30 40 +26:25 3:09:44 35 0
36 OK Roxen 2 3:14:29
1. Adam Thellsén 1:00:12 46 +12:44 1:00:12 46
2. Joel Karnehed 1:07:26 42 +18:58 2:07:38 41 -5
3. Pontus Lindblom 1:06:51 37 +20:46 3:14:29 36 -5
37 Haninge SOK 1 3:16:55
1. Joakim Skärlén 1:14:55 55 +27:27 1:14:55 55
2. Egil Morast 1:02:01 32 +13:33 2:16:56 49 -6
3. Hugo Dahlberg 59:59 24 +13:54 3:16:55 37 -12
38 Jönköpings OK 1 3:17:49
1. Arvid Claesson 49:28 15 +2:00 49:28 15
2. Victor Hansson 55:20 15 +6:52 1:44:48 9 -6
3. Oliver Malmkvist 1:33:01 51 +46:56 3:17:49 38 +29
39 Täby OK 1 3:17:50
1. Martin Herbert 53:45 28 +6:17 53:45 28
2. Vidar Persson 1:22:23 53 +33:55 2:16:08 48 +20
3. Edvin Nordström 1:01:42 31 +15:37 3:17:50 39 -9
40 OK Orion 1 3:18:24
1. Johan Wennermark 53:03 23 +5:35 53:03 23
2. Andreas Jonsson 1:07:55 45 +19:27 2:00:58 38 +15
3. Love Carlsson 1:17:26 46 +31:21 3:18:24 40 +2
41 IK Hakarpspojkarna 3 3:22:12
1. Joar Hertin 49:26 14 +1:58 49:26 14
2. Viktor Ossiansson 1:04:38 37 +16:10 1:54:04 30 +16
3. Hampus Lindman 1:28:08 48 +42:03 3:22:12 41 +11
42 Västerås SOK 1 3:23:43
1. Fredrik Hamrefors 54:58 29 +7:30 54:58 29
2. Alfred Lönn 1:12:19 46 +23:51 2:07:17 40 +11
3. Henrik Hamrefors 1:16:26 45 +30:21 3:23:43 42 +2
43 Svaide Roma SOK 1 3:26:35
1. Ludvig Waktel 1:15:50 57 +28:22 1:15:50 57
2. Fredrik Levin 59:22 24 +10:54 2:15:12 47 -10
3. David Levin 1:11:23 39 +25:18 3:26:35 43 -4
44 OK Hammaren 1 3:27:02
1. Filip Ivarsson 58:55 41 +11:27 58:55 41
2. Andreas Persson 1:14:18 48 +25:50 2:13:13 43 +2
3. Kalle Johansson 1:13:49 42 +27:44 3:27:02 44 +1
45 Ronneby OK 1 3:27:48
1. Alexander Graad 1:08:06 49 +20:38 1:08:06 49
2. Anton Gliveson 1:05:05 40 +16:37 2:13:11 42 -7
3. Mathias Blomster 1:14:37 44 +28:32 3:27:48 45 +3
46 Attunda OK 1 3:28:45
1. Johan Persson 1:14:19 54 +26:51 1:14:19 54
2. Karl Enges 1:00:25 27 +11:57 2:14:44 45 -9
3. Christian Redtzer 1:14:01 43 +27:56 3:28:45 46 +1
47 OK Alehof 1 3:59:22
1. Martin Ankel 1:12:15 51 +24:47 1:12:15 51
2. Douglas Fransson Lee 1:16:47 51 +28:19 2:29:02 52 +1
3. Hugo Thunberg 1:30:20 50 +44:15 3:59:22 47 -5
47 Sundsvalls OK 1 3:59:22
1. Johan Nordin 1:06:52 48 +19:24 1:06:52 48
2. Gustav Frænell 1:23:21 54 +34:53 2:30:13 53 +5
3. Martin Storkamp 1:29:09 49 +43:04 3:59:22 47 -6
49 IF Thor 2 4:21:16
1. Matviy Khotyaintsev 1:21:56 58 +34:28 1:21:56 58
2. Victor Bylund 1:16:12 50 +27:44 2:38:08 54 -4
3. Jesper Nyström 1:43:08 53 +57:03 4:21:16 49 -5
50 Lunds OK 1 4:44:02
1. Erik Vinblad 59:03 43 +11:35 59:03 43
2. Jesper Ågren 1:20:15 52 +31:47 2:19:18 50 +7
3. Erik Jönsson 2:24:44 54 +1:38:39 4:44:02 50 0
Eksjö SOK 1 ej godkänd
1. Oskar Lind 48:51 7 +1:23 48:51 7
2. Philip Edvardsson 1:03:08 35 +14:40 1:51:59 24 +17
3. Lucas Sundblad ej godkänd ej godkänd
Frölunda OL 1 ej godkänd
1. Martin Lamm 49:32 17 +2:04 49:32 17
2. Rasmus Arfwedson 1:04:40 38 +16:12 1:54:12 31 +14
3. Axel Blom ej start ej godkänd
IFK Mora OK 1 ej godkänd
1. Adrian Dahlström 1:12:51 52 +25:23 1:12:51 52
2. Daniel Duhlbo ej godkänd ej godkänd
3. Henrik Sparr ej start ej godkänd
KFUM Örebro OK 1 ej godkänd
1. Jonatan Gustafsson 49:25 13 +1:57 49:25 13
2. Jacob Eriksson 56:20 17 +7:52 1:45:45 10 -3
3. Olle Lindgren ej godkänd ej godkänd
Kils OK 2 ej godkänd
1. Jonathan Uller 1:13:51 53 +26:23 1:13:51 53
2. Elsa Holmgård 1:12:27 47 +23:59 2:26:18 51 -2
3. Andreas Uller ej start ej godkänd
Nyköpings OK 1 ej godkänd
1. Philip Carlsson 52:56 21 +5:28 52:56 21
2. Carl Carlsson ej godkänd ej godkänd
3. Ludvig Ek 51:29 11 +5:24 ej godkänd
OK Kolmården 2 ej godkänd
1. Arvid Westerberg 1:03:57 47 +16:29 1:03:57 47
2. Leo Johansson ej godkänd ej godkänd
3. Lisa Berggren 1:12:57 41 +26:52 ej godkänd
Skåneslättens OL 1 ej godkänd
1. Isak Prellner 1:15:16 56 +27:48 1:15:16 56
2. Lisa Jonsson-Nordin ej godkänd ej godkänd
3. Adam Segerslätt 1:02:58 33 +16:53 ej godkänd
Sundsvalls OK 2 ej godkänd
1. Oscar Sundlöf ej godkänd ej godkänd
2. Nils Lundgren 1:25:09 55 +36:41 ej godkänd
3. Truls Lindholm 1:35:20 52 +49:15 ej godkänd
Attunda OK 2 ej start
1. vacant ej start ej start
2. vacant ej start ej start
3. Christopher Wilestedt ej start ej start
Järfälla OK 2 ej start
1. Noel Waldenfjord ej start ej start
2. vacant ej start ej start
3. vacant ej start ej start
Södertälje-Nykvarn OF 1 ej start
1. vacant ej start ej start
2. vacant ej start ej start
3. vacant ej start ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser