Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, stafett
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: söndag 25 september 2016

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Attunda OK 2H21 (75)ej godkänd
1. Johannes Knutas1:32:5469+30:271:32:5469
2. Oskar Enges1:47:5069+48:483:20:44690
3. Lucas Norrmanej godkändej godkänd
Attunda OK 2H20 (59)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. Christopher Wilestedtej startej start

Göteborg-Majorna OK

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Göteborg-Majorna OK 3D21 (49)ej start
1. Frida Neroej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

IFK Göteborg

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9IFK Göteborg 1D21 (49)2:37:49
1. Kirsi Nurmi50:415+0:1150:415
2. Anna Närhi55:3716+6:071:46:188+3
3. Elin Månsson51:3112+7:062:37:499+1
24IFK Göteborg 2H21 (75)3:21:18
1. Erik Engstrand1:06:3936+4:121:06:3936
2. Niclas Jonasson1:02:229+3:202:09:0115-21
3. Fredrik Edén1:12:1733+16:303:21:1824+9
28IFK Göteborg 2D21 (49)3:03:54
1. Elin Pettersson56:3131+6:0156:3131
2. Åsa Hellquist1:03:1029+13:401:59:4129-2
3. Frida Gustafsson1:04:1329+19:483:03:5428-1
IFK Göteborg 1H21 (75)ej godkänd
1. Jonas Pilblad1:04:5621+2:291:04:5621
2. Vetle Ruud Bråten1:05:2222+6:202:10:1819-2
3. Johan Högstrandej godkändej godkänd
OK Tisaren 3H21 (75)ej godkänd
1. Tomas Hallmén1:11:5645+9:291:11:5645
2. Martin Särnbrink1:46:3268+47:302:58:2866+21
3. vacant ej startej godkänd
IFK Göteborg 3H21 (75)ej godkänd
1. Arvid Våg1:14:2455+11:571:14:2455
2. John Persson1:25:5455+26:522:40:1854-1
3. vacant ej startej godkänd
Attunda OK 2H21 (75)ej godkänd
1. Johannes Knutas1:32:5469+30:271:32:5469
2. Oskar Enges1:47:5069+48:483:20:44690
3. Lucas Norrmanej godkändej godkänd
Ärla IF 3H21 (75)ej godkänd
1. Kalle Larssonej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd
OK Denseln 2H21 (75)ej godkänd
1. Emil Kaleredej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd
OK Orion 2D20 (39)ej godkänd
1. Ellen Wahlbom49:5526+4:5749:5526
2. Klara Andersson55:5716+10:441:45:5222-4
3. vacant ej startej godkänd
Västerås SOK 1D20 (39)ej godkänd
1. Jonna Forsej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd
Attunda OK 2H20 (59)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. Christopher Wilestedtej startej start
Järfälla OK 2H20 (59)ej start
1. Noel Waldenfjordej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
Södertälje-Nykvarn OF 1H20 (59)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
OK Tisaren 1D20 (39)ej start
1. Anna Hallménej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
Göteborg-Majorna OK 3D21 (49)ej start
1. Frida Neroej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
Jönköpings OK 1D21 (49)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

Järfälla OK

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Järfälla OK 2H20 (59)ej start
1. Noel Waldenfjordej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Denseln 2H21 (75)ej godkänd
1. Emil Kaleredej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd

OK Orion

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Orion 2D20 (39)ej godkänd
1. Ellen Wahlbom49:5526+4:5749:5526
2. Klara Andersson55:5716+10:441:45:5222-4
3. vacant ej startej godkänd

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Tisaren 3H21 (75)ej godkänd
1. Tomas Hallmén1:11:5645+9:291:11:5645
2. Martin Särnbrink1:46:3268+47:302:58:2866+21
3. vacant ej startej godkänd
OK Tisaren 1D20 (39)ej start
1. Anna Hallménej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Västerås SOK 1D20 (39)ej godkänd
1. Jonna Forsej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Ärla IF 3H21 (75)ej godkänd
1. Kalle Larssonej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila