Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, stafett
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: söndag 25 september 2016

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Alfta-Ösa OK 1D21 (49)2:44:44
1. Ylva Kindlundh56:0027+5:3056:0027
2. Josefine Heikka56:4820+7:181:52:4819-8
3. Sara Eskilsson51:5614+7:312:44:4415-4

Attunda OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
44Attunda OK 1H21 (75)3:49:57
1. Daniel Roos1:16:1656+13:491:16:1656
2. Oskar Daniels1:14:5547+15:532:31:1147-9
3. Axel Wrådhe1:18:4646+22:593:49:5744-3
46Attunda OK 1H20 (59)3:28:45
1. Johan Persson1:14:1954+26:511:14:1954
2. Karl Enges1:00:2527+11:572:14:4445-9
3. Christian Redtzer1:14:0143+27:563:28:4546+1
Attunda OK 2H21 (75)ej godkänd
1. Johannes Knutas1:32:5469+30:271:32:5469
2. Oskar Enges1:47:5069+48:483:20:44690
3. Lucas Norrmanej godkändej godkänd
Attunda OK 2H20 (59)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. Christopher Wilestedtej startej start

Bergnäsets AIK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24Bergnäsets AIK 1H20 (59)2:53:38
1. Robin Salén48:475+1:1948:475
2. Nils Henriksson1:03:2036+14:521:52:0725+20
3. Oskar Öqvist1:01:3130+15:262:53:3824-1
50Bergnäsets AIK 1H21 (75)4:05:44
1. Gunnar Holmgren1:32:1967+29:521:32:1967
2. Joar Svartholm1:22:4154+23:392:55:0065-2
3. Ulrik Nordberg1:10:4430+14:574:05:4450-15
Bergnäsets AIK 2H21 (75)ej godkänd
1. Albert Askengren1:13:3551+11:081:13:3551
2. Harald Larssonej godkändej godkänd
3. Sune Nordbergej startej godkänd

Bredaryds SOK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Bredaryds SOK 1D20 (39)2:35:22
1. Moa Hansson46:3715+1:3946:3715
2. Amelia Skalberg46:094+0:561:32:463-12
3. Elsa Andersson1:02:3627+18:202:35:2213+10
24Bredaryds SOK 1D21 (49)2:59:04
1. Amanda Hansson51:136+0:4351:136
2. Carina Svensson58:4823+9:181:50:0118+12
3. Katarina Östberg1:09:0331+24:382:59:0424+6
29Bredaryds SOK 1H20 (59)3:00:03
1. Emil Auselius58:5339+11:2558:5339
2. Axel Elmblad58:1722+9:491:57:1034-5
3. Filip Trofast1:02:5332+16:483:00:0329-5
30Bredaryds SOK 2D20 (39)3:01:56
1. Linnéa Andersson54:2737+9:2954:2737
2. Mimmi Dahlberg1:08:2433+23:112:02:5133-4
3. Klara Elmblad59:0525+14:493:01:5630-3
58Bredaryds SOK 1H21 (75)4:23:13
1. Henrik Andersson1:25:0464+22:371:25:0464
2. Fredrik Johansson1:27:3158+28:292:52:35640
3. Peter Thelin1:30:3853+34:514:23:1358-6

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Domnarvets GOIF 1D21 (49)2:33:49
1. Elin Dahlin51:338+1:0351:338
2. Sara Johansson54:4513+5:151:46:1880
3. Emma Johansson47:317+3:062:33:495-3

Eksjö SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Eksjö SOK 1D20 (39)2:25:40
1. Sanna Fast45:5814+1:0045:5814
2. Gabriella S Bergander48:286+3:151:34:264-10
3. Linnéa Golsäter51:1411+6:582:25:402-2
43Eksjö SOK 1H21 (75)3:39:47
1. Andreas Bergander1:06:1131+3:441:06:1131
2. Viktor Antonsson1:10:1139+11:092:16:2232+1
3. August Kollberg1:23:2550+27:383:39:4743+11
Eksjö SOK 1H20 (59)ej godkänd
1. Oskar Lind48:517+1:2348:517
2. Philip Edvardsson1:03:0835+14:401:51:5924+17
3. Lucas Sundbladej godkändej godkänd

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30Falkenbergs OK 1D21 (49)3:06:13
1. Frida Andersson54:0220+3:3254:0220
2. Sofie Söderblom59:2124+9:511:53:2321+1
3. Matilda Martinsson1:12:5036+28:253:06:1330+9

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20Falköpings AIK OK 1D21 (49)2:51:49
1. Johanna Hagström54:3521+4:0554:3521
2. Ida Willén1:09:4938+20:192:04:2432+11
3. Sara Hagström47:256+3:002:51:4920-12

Finspångs SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27Finspångs SOK 1H20 (59)2:57:03
1. Per Lindman53:1626+5:4853:1626
2. Alexander Wiklund1:00:3328+12:051:53:4927+1
3. Noak Sanderberg1:03:1434+17:092:57:03270
Finspångs SOK 1H21 (75)ej godkänd
1. Simon Lundin1:06:1933+3:521:06:1933
2. Johan Lindman1:53:0570+54:032:59:2467+34
3. Thorsten Svenssonej godkändej godkänd

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Forsa OK 1D20 (39)2:29:12
1. Ronja Hugg49:4523+4:4749:4523
2. Hanna Kjellin49:188+4:051:39:038-15
3. Emelie Jonasson50:099+5:532:29:1280

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Frölunda OL 1H20 (59)ej godkänd
1. Martin Lamm49:3217+2:0449:3217
2. Rasmus Arfwedson1:04:4038+16:121:54:1231+14
3. Axel Blomej startej godkänd

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56Gävle OK 1H21 (75)4:20:56
1. Albin Sjöhed1:19:1061+16:431:19:1061
2. Mårten Olsson1:29:1560+30:132:48:2558-3
3. Erik Olsson1:32:3156+36:444:20:5656-2

Göteborg-Majorna OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK 1D21 (49)2:31:15
1. Kristine Berglia54:4626+4:1654:4626
2. Anna Forsberg51:295+1:591:46:157-19
3. Lina Strand45:002+0:352:31:151-6
2Göteborg-Majorna OK 1H21 (75)2:59:32
1. Mikael Eliasson1:02:312+0:041:02:312
2. Ola Martner1:00:133+1:112:02:4420
3. Johan Runesson56:483+1:012:59:3220
14Göteborg-Majorna OK 2H21 (75)3:13:06
1. Anders Hedberg1:02:365+0:091:02:365
2. Johan Strand1:06:2928+7:272:09:0516+11
3. Andreas Johansson1:04:0115+8:143:13:0614-2
17Göteborg-Majorna OK 2D21 (49)2:46:06
1. Emma Bergman52:019+1:3152:019
2. Runa Fremstad54:2512+4:551:46:2613+4
3. Agnes Leo59:4022+15:152:46:0617+4
36Göteborg-Majorna OK 3H21 (75)3:35:34
1. Erik Öhlund1:03:5116+1:241:03:5116
2. Viktor Runnby1:06:5730+7:552:10:4820+4
3. Martin Jellvert Börjeson1:24:4652+28:593:35:3436+16
Göteborg-Majorna OK 3D21 (49)ej start
1. Frida Neroej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Hagaby GoIF Örebro 1H21 (75)3:16:27
1. Viktor Larsson1:02:333+0:061:02:333
2. Martin Regborn1:00:154+1:132:02:4830
3. Jakob Wallenhammar1:13:3935+17:523:16:2718+15

Haninge SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
37Haninge SOK 1H20 (59)3:16:55
1. Joakim Skärlén1:14:5555+27:271:14:5555
2. Egil Morast1:02:0132+13:332:16:5649-6
3. Hugo Dahlberg59:5924+13:543:16:5537-12

Hestra IF

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Hestra IF 1H20 (59)2:30:28
1. Emil Karlsson52:5822+5:3052:5822
2. Markus Larsson49:533+1:251:42:516-16
3. Filip Grahn47:373+1:322:30:283-3
14Hestra IF 1D20 (39)2:36:45
1. Elsa Lindeblom45:4710+0:4945:4710
2. Alice Aroneng54:3214+9:191:40:199-1
3. Sofia Klasson56:2621+12:102:36:4514+5
16Hestra IF 2H20 (59)2:47:50
1. Samuel Plumppu58:5339+11:2558:5339
2. Victor Helgesson52:377+4:091:51:3019-20
3. Linus Landergren56:2020+10:152:47:5016-3
31Hestra IF 1H21 (75)3:27:50
1. Martin Ahlberger1:05:5027+3:231:05:5027
2. Martin Larsson1:07:5633+8:542:13:4626-1
3. Andreas Holmqvist1:14:0436+18:173:27:5031+5

IF Hagen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6IF Hagen 1H20 (59)2:34:35
1. Daniel Bogren48:454+1:1748:454
2. Marcus Carlsson53:3610+5:081:42:215+1
3. Filip Karlsson52:1414+6:092:34:356+1
32IF Hagen 2H20 (59)3:07:41
1. Albin Alsiö50:1418+2:4650:1418
2. Hampus Nyström1:07:1241+18:441:57:2636+18
3. Olle Hedman1:10:1538+24:103:07:4132-4

IF Thor

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
29IF Thor 1D21 (49)3:03:56
1. Gunilla Svärd52:0311+1:3352:0311
2. Lina Svärd56:2018+6:501:48:2316+5
3. Annika Ridell1:15:3339+31:083:03:5629+13
35IF Thor 1H20 (59)3:09:44
1. Erik Hannrup49:2916+2:0149:2916
2. Emil Jonsell1:07:4543+19:171:57:1435+19
3. Hugo Bäsén1:12:3040+26:253:09:44350
49IF Thor 2H20 (59)4:21:16
1. Matviy Khotyaintsev1:21:5658+34:281:21:5658
2. Victor Bylund1:16:1250+27:442:38:0854-4
3. Jesper Nyström1:43:0853+57:034:21:1649-5

IFK Göteborg

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9IFK Göteborg 1D21 (49)2:37:49
1. Kirsi Nurmi50:415+0:1150:415
2. Anna Närhi55:3716+6:071:46:188+3
3. Elin Månsson51:3112+7:062:37:499+1
24IFK Göteborg 2H21 (75)3:21:18
1. Erik Engstrand1:06:3936+4:121:06:3936
2. Niclas Jonasson1:02:229+3:202:09:0115-21
3. Fredrik Edén1:12:1733+16:303:21:1824+9
28IFK Göteborg 2D21 (49)3:03:54
1. Elin Pettersson56:3131+6:0156:3131
2. Åsa Hellquist1:03:1029+13:401:59:4129-2
3. Frida Gustafsson1:04:1329+19:483:03:5428-1
IFK Göteborg 1H21 (75)ej godkänd
1. Jonas Pilblad1:04:5621+2:291:04:5621
2. Vetle Ruud Bråten1:05:2222+6:202:10:1819-2
3. Johan Högstrandej godkändej godkänd
OK Tisaren 3H21 (75)ej godkänd
1. Tomas Hallmén1:11:5645+9:291:11:5645
2. Martin Särnbrink1:46:3268+47:302:58:2866+21
3. vacant ej startej godkänd
IFK Göteborg 3H21 (75)ej godkänd
1. Arvid Våg1:14:2455+11:571:14:2455
2. John Persson1:25:5455+26:522:40:1854-1
3. vacant ej startej godkänd
Attunda OK 2H21 (75)ej godkänd
1. Johannes Knutas1:32:5469+30:271:32:5469
2. Oskar Enges1:47:5069+48:483:20:44690
3. Lucas Norrmanej godkändej godkänd
Ärla IF 3H21 (75)ej godkänd
1. Kalle Larssonej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd
OK Denseln 2H21 (75)ej godkänd
1. Emil Kaleredej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd
OK Orion 2D20 (39)ej godkänd
1. Ellen Wahlbom49:5526+4:5749:5526
2. Klara Andersson55:5716+10:441:45:5222-4
3. vacant ej startej godkänd
Västerås SOK 1D20 (39)ej godkänd
1. Jonna Forsej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd
Attunda OK 2H20 (59)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. Christopher Wilestedtej startej start
Järfälla OK 2H20 (59)ej start
1. Noel Waldenfjordej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
Södertälje-Nykvarn OF 1H20 (59)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
OK Tisaren 1D20 (39)ej start
1. Anna Hallménej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
Göteborg-Majorna OK 3D21 (49)ej start
1. Frida Neroej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
Jönköpings OK 1D21 (49)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

IFK Lidingö SOK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IFK Lidingö SOK 1D21 (49)2:31:19
1. Emma Bjessmo50:30150:301
2. Helena Karlsson51:356+2:051:42:053+2
3. Anna Bachman49:1410+4:492:31:192-1
3IFK Lidingö SOK 1H21 (75)3:03:56
1. Øystein Kvaal Østerbø1:03:389+1:111:03:389
2. Mårten Boström1:02:5711+3:552:06:357-2
3. Fredrik Bakkman57:215+1:343:03:563-4
11IFK Lidingö SOK 2D21 (49)2:40:43
1. Sofia Adolfsson56:0027+5:3056:0027
2. Frida Bakkman50:253+0:551:46:2512-15
3. Alice Hugosson54:1815+9:532:40:4311-1
22IFK Lidingö SOK 1D20 (39)2:44:43
1. Julia Rajan45:4710+0:4945:4710
2. Elin Jarlemark1:02:2530+17:121:48:1225+15
3. Ebba Ganslandt56:3122+12:152:44:4322-3
25IFK Lidingö SOK 2H21 (75)3:22:18
1. Nicolas Simonin1:09:1241+6:451:09:1241
2. Erik Ivarsson Sandberg1:04:2718+5:252:13:3924-17
3. Anders Carlsson1:08:3924+12:523:22:1825+1
IFK Lidingö SOK 3H21 (75)ej godkänd
1. Hector Haines1:06:3335+4:061:06:3335
2. Simon Schuster1:19:2850+20:262:26:0145+10
3. Rasmus Palmqvist Aslaksenej godkändej godkänd

IFK Mora OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16IFK Mora OK 1H21 (75)3:15:04
1. Zsolt Lenkei1:02:508+0:231:02:508
2. Johan Lindberg1:05:1320+6:112:08:0312+4
3. Artem Panchenko1:07:0123+11:143:15:0416+4
23IFK Mora OK 1D21 (49)2:58:38
1. Magdalena Olsson53:5518+3:2553:5518
2. Olha Panchenko52:197+2:491:46:146-12
3. Erika Duhlbo1:12:2434+27:592:58:3823+17
IFK Mora OK 1H20 (59)ej godkänd
1. Adrian Dahlström1:12:5152+25:231:12:5152
2. Daniel Duhlboej godkändej godkänd
3. Henrik Sparrej startej godkänd

IFK Umeå

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15IFK Umeå 1H21 (75)3:13:30
1. Martin Hederskog1:07:4437+5:171:07:4437
2. Lukas Peterson1:01:157+2:132:08:5914-23
3. Oskar Malmberg1:04:3118+8:443:13:3015+1
45IFK Umeå 2H21 (75)3:51:56
1. Joel Sjölander1:14:1052+11:431:14:1052
2. Hans Persson1:19:2549+20:232:33:3550-2
3. Jon Andersson1:18:2145+22:343:51:5645-5

IK Hakarpspojkarna

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3IK Hakarpspojkarna 1D20 (39)2:27:34
1. Gabriella Gustafsson49:3219+4:3449:3219
2. Sophia Björnlinger51:4412+6:311:41:1610-9
3. Isa Envall46:184+2:022:27:343-7
4IK Hakarpspojkarna 2D20 (39)2:27:39
1. Sara Granstedt50:0328+5:0550:0328
2. Alice Svensson Finndahl51:239+6:101:41:2611-17
3. Tova Olsson46:133+1:572:27:394-7
8IK Hakarpspojkarna 1H20 (59)2:36:50
1. Martin Djerf48:243+0:5648:243
2. Arvid Nord54:5713+6:291:43:217+4
3. Filip Ossiansson53:2915+7:242:36:508+1
9IK Hakarpspojkarna 1H21 (75)3:07:56
1. Andreas Jansson1:03:4011+1:131:03:4011
2. Joakim Hederskog1:02:5812+3:562:06:388-3
3. Ludwig Ljungqvist1:01:1812+5:313:07:569+1
17IK Hakarpspojkarna 2H20 (59)2:49:30
1. Andreas Gustafsson56:1036+8:4256:1036
2. Isak Hertin57:3018+9:021:53:4026-10
3. Anton Hansson55:5018+9:452:49:3017-9
23IK Hakarpspojkarna 3D20 (39)2:51:05
1. Amanda Rangert49:2218+4:2449:2218
2. Ebba Envall1:00:3529+15:221:49:5730+12
3. Annie Önsten1:01:0826+16:522:51:0523-7
35IK Hakarpspojkarna 3H21 (75)3:34:23
1. Henrik Jansson1:03:4915+1:221:03:4915
2. Eric Hansson1:12:5342+13:512:16:4233+18
3. Albin Axelsson1:17:4143+21:543:34:2335+2
35IK Hakarpspojkarna 1D21 (49)3:19:15
1. Elna Forsberg1:09:3544+19:051:09:3544
2. Amanda Leo1:08:5336+19:232:18:2842-2
3. Elin Svensson1:00:4724+16:223:19:1535-7
41IK Hakarpspojkarna 3H20 (59)3:22:12
1. Joar Hertin49:2614+1:5849:2614
2. Viktor Ossiansson1:04:3837+16:101:54:0430+16
3. Hampus Lindman1:28:0848+42:033:22:1241+11
IK Hakarpspojkarna 2H21 (75)ej godkänd
1. Markus Hederskog1:06:0529+3:381:06:0529
2. Adam Granstedt1:35:2666+36:242:41:3155+26
3. Oskar Ljungqvistej godkändej godkänd

Järfälla OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
21Järfälla OK 1H20 (59)2:49:56
1. Johan Langerak56:0835+8:4056:0835
2. Benjamin Langerak55:2916+7:011:51:3720-15
3. Oskar Edvardsson58:1921+12:142:49:5621+1
54Järfälla OK 1H21 (75)4:13:20
1. Anders Boström1:18:1959+15:521:18:1959
2. Jefta Langerak1:20:5053+21:482:39:0951-8
3. Nils Edvardsson1:34:1157+38:244:13:2054+3
Järfälla OK 2H20 (59)ej start
1. Noel Waldenfjordej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

Järla Orientering

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Järla Orientering 1D21 (49)2:37:54
1. Ingjerd Myhre52:3013+2:0052:3013
2. Signe Klinting49:3011:42:002-11
3. Karolin Ohlsson55:5418+11:292:37:5410+8
13Järla Orientering 1H21 (75)3:11:05
1. Erik Berzell1:04:5621+2:291:04:5621
2. David Bejbom1:01:348+2:322:06:306-15
3. Oscar Björck1:04:3519+8:483:11:0513+7
13Järla Orientering 2D21 (49)2:43:01
1. Linnea Martinsson50:373+0:0750:373
2. Elsa Jansson51:184+1:481:41:551-2
3. Sara Sjökvist1:01:0625+16:412:43:0113+12

Jönköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Jönköpings OK 1H20 (59)3:17:49
1. Arvid Claesson49:2815+2:0049:2815
2. Victor Hansson55:2015+6:521:44:489-6
3. Oliver Malmkvist1:33:0151+46:563:17:4938+29

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
36Kalmar OK 1D21 (49)3:19:39
1. Maria Arvidsson59:0834+8:3859:0834
2. Liselotte Klemming1:10:3440+21:042:09:4238+4
3. Anna Arvidsson1:09:5733+25:323:19:3936-2

Karlskrona SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Karlskrona SOK 1H20 (59)2:38:58
1. Axel Halvarsson51:0920+3:4151:0920
2. Oscar Johansson48:2811:39:371-19
3. Emil Pettersson59:2122+13:162:38:5810+9
11Karlskrona SOK 1D20 (39)2:32:49
1. Ebba Berglin45:396+0:4145:396
2. Lovisa Johansson59:2924+14:161:45:0821+15
3. Moa Pettersson47:416+3:252:32:4911-10
60Karlskrona SOK 1H21 (75)4:33:52
1. Björn Andersson1:25:2965+23:021:25:2965
2. Adam Georgsson1:26:4656+27:442:52:1562-3
3. Anton Österblad1:41:3761+45:504:33:5260-2

KFUM Örebro OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12KFUM Örebro OK 1D21 (49)2:42:35
1. Ellinor Eriksson50:342+0:0450:342
2. Anette Carlsson55:4917+6:191:46:2311+9
3. Elsa Ekelin56:1219+11:472:42:3512+1
KFUM Örebro OK 1H20 (59)ej godkänd
1. Jonatan Gustafsson49:2513+1:5749:2513
2. Jacob Eriksson56:2017+7:521:45:4510-3
3. Olle Lindgrenej godkändej godkänd

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28Kils OK 1H20 (59)2:57:58
1. Lukas Olm55:5832+8:3055:5832
2. Olof Skoglund58:0120+9:331:53:5929-3
3. David Risberg1:03:5935+17:542:57:5828-1
Kils OK 2H20 (59)ej godkänd
1. Jonathan Uller1:13:5153+26:231:13:5153
2. Elsa Holmgård1:12:2747+23:592:26:1851-2
3. Andreas Ullerej startej godkänd

Köping-Kolsva OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
31Köping-Kolsva OK 1D21 (49)3:06:41
1. Sofie Landqvist56:2130+5:5156:2130
2. Elvira Danielsson1:08:0935+18:392:04:3033+3
3. Johanna Larsson1:02:1127+17:463:06:4131-2

Leksands OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
34Leksands OK 1D21 (49)3:17:06
1. Linda Lindkvist54:3622+4:0654:3622
2. Erica Edman1:13:2341+23:532:07:5936+14
3. Maria Björklund1:09:0732+24:423:17:0634-2

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24Lerums SOK 1D20 (39)2:51:22
1. Klara Djerf53:4834+8:5053:4834
2. Selma Moqvist1:03:3831+18:251:57:2632-2
3. Emma Djerf53:5618+9:402:51:2224-8

Linköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19Linköpings OK 1D21 (49)2:51:39
1. Kajsa Hammarström1:00:1738+9:471:00:1738
2. Therese Klintberg56:3619+7:061:56:5327-11
3. Alva Olsson54:4616+10:212:51:3919-8
27Linköpings OK 1H21 (75)3:23:02
1. Per Carlborg1:05:4926+3:221:05:4926
2. Mikael Andersson1:12:4841+13:462:18:3736+10
3. Rasmus Elmelid1:04:2516+8:383:23:0227-9
31Linköpings OK 1D20 (39)3:08:10
1. Tove Ekström45:073+0:0945:073
2. Frida Sahlman1:26:5536+41:422:12:0236+33
3. Sarah Magnusson56:0820+11:523:08:1031-5
Linköpings OK 2H21 (75)ej godkänd
1. Joel Käll Karlssonej godkändej godkänd
2. Sven Engström1:32:1863+33:16ej godkänd
3. Henrik Tosteberg1:10:3829+14:51ej godkänd

Lunds OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
21Lunds OK 1D20 (39)2:43:25
1. Tova Hermodsson52:0832+7:1052:0832
2. Karin Hagwall59:5625+14:431:52:0431-1
3. Jenny Bredfelt51:2112+7:052:43:2521-10
40Lunds OK 1D21 (49)4:00:21
1. Sara Snogerup Linse1:12:4446+22:141:12:4446
2. Anna Hellner1:23:0844+33:382:35:5245-1
3. Kristina Spångberg1:24:2942+40:044:00:2140-5
50Lunds OK 1H20 (59)4:44:02
1. Erik Vinblad59:0343+11:3559:0343
2. Jesper Ågren1:20:1552+31:472:19:1850+7
3. Erik Jönsson2:24:4454+1:38:394:44:02500

Långhundra IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11Långhundra IF 1H20 (59)2:41:35
1. Samuel Hedlund49:1711+1:4949:1711
2. Waldemar Andersson1:02:2034+13:521:51:3720+9
3. Anton Forsberg49:588+3:532:41:3511-9
39Långhundra IF 1H21 (75)3:35:48
1. Simon Jakobsson1:03:4414+1:171:03:4414
2. Jesper Kullin Alfredsson1:15:5648+16:542:19:4039+25
3. Conny Forsberg1:16:0841+20:213:35:48390

Malungs OK Skogsmårdarna

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Malungs OK Skogsmårdarna 1H21 (75)3:11:03
1. Erik Rost1:05:4723+3:201:05:4723
2. Johan Bäckman1:06:3729+7:352:12:24230
3. William Lind58:396+2:523:11:0312-11
19Malungs OK Skogsmårdarna 2H21 (75)3:17:59
1. Rickard Börjesson1:04:5520+2:281:04:5520
2. Thomas Carlsson1:09:2237+10:202:14:1729+9
3. Jakob Lööf1:03:4213+7:553:17:5919-10
34Malungs OK Skogsmårdarna 3H21 (75)3:33:57
1. Johan Nordlund1:06:2534+3:581:06:2534
2. Ludvig Åhlund1:14:5046+15:482:21:1543+9
3. Jimmy Larsson1:12:4234+16:553:33:5734-9
46Malungs OK Skogsmårdarna 4H21 (75)3:54:33
1. Oskar Sandberg1:10:2243+7:551:10:2243
2. Linus Bohman1:29:1761+30:152:39:3953+10
3. Lars Åkerman1:14:5439+19:073:54:3346-7

Markbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20Markbygdens OK 1H21 (75)3:19:13
1. Albin Andersson1:02:477+0:201:02:477
2. Felix Axelsson1:06:2427+7:222:09:1117+10
3. Pontus Karlsson1:10:0226+14:153:19:1320+3
33Markbygdens OK 1D21 (49)3:16:29
1. Klara Axelsson52:0612+1:3652:0612
2. Anne Hansson1:02:2028+12:501:54:2625+13
3. Josefin Andersson1:22:0340+37:383:16:2933+8

Nyköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
33Nyköpings OK 1H21 (75)3:31:27
1. Didrik Hall1:14:2354+11:561:14:2354
2. Jens Wängdahl1:05:1721+6:152:19:4039-15
3. Daniel Nilsson1:11:4732+16:003:31:2733-6
37Nyköpings OK 1D21 (49)3:31:21
1. Kristin Hylander1:08:0343+17:331:08:0343
2. Rebecka Hylander1:10:0939+20:392:18:1240-3
3. Ida Hylander1:13:0938+28:443:31:2137-3
Nyköpings OK 1H20 (59)ej godkänd
1. Philip Carlsson52:5621+5:2852:5621
2. Carl Carlssonej godkändej godkänd
3. Ludvig Ek51:2911+5:24ej godkänd

OK Alehof

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
47OK Alehof 1H20 (59)3:59:22
1. Martin Ankel1:12:1551+24:471:12:1551
2. Douglas Fransson Lee1:16:4751+28:192:29:0252+1
3. Hugo Thunberg1:30:2050+44:153:59:2247-5
OK Alehof 1H21 (75)ej godkänd
1. Rasmus Larsson1:32:2668+29:591:32:2668
2. Mattias Nilssonej startej start
3. Albin Thunbergej startej godkänd

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
14OK Bävern 1H20 (59)2:45:45
1. Linus Lundberg59:0644+11:3859:0644
2. Rasmus Lundberg58:0221+9:341:57:0833-11
3. Oliwer Lundberg48:375+2:322:45:4514-19

OK Denseln

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8OK Denseln 1H21 (75)3:07:52
1. Algirdas Bartkevicius1:03:4112+1:141:03:4112
2. Mathias Hallmén1:04:2017+5:182:08:0110-2
3. Olle Kalered59:517+4:043:07:528-2
OK Denseln 2H21 (75)ej godkänd
1. Emil Kaleredej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd
OK Denseln 1D21 (49)ej godkänd
1. Linnéa Claesdotter54:3823+4:0854:3823
2. Lovisa Adolfsson58:3522+9:051:53:1320-3
3. Jenny Björkej godkändej godkänd

OK Hammaren

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
25OK Hammaren 1D20 (39)2:51:28
1. Ida Palmberg46:3916+1:4146:3916
2. Ellen Skoog56:4817+11:351:43:2717+1
3. Tove Flodman1:08:0130+23:452:51:2825+8
44OK Hammaren 1H20 (59)3:27:02
1. Filip Ivarsson58:5541+11:2758:5541
2. Andreas Persson1:14:1848+25:502:13:1343+2
3. Kalle Johansson1:13:4942+27:443:27:0244+1
53OK Hammaren 1H21 (75)4:13:11
1. Kevin Ståhl1:37:0170+34:341:37:0170
2. Joakim Ingelsson1:14:1645+15:142:51:1760-10
3. Fredrik Ahnlén1:21:5447+26:074:13:1153-7

OK Hällen

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
25OK Hällen 1H20 (59)2:54:19
1. Simon Larsson56:0734+8:3956:0734
2. Arvid Linder1:07:5344+19:252:04:0039+5
3. Gustaf Sundbüe50:199+4:142:54:1925-14
26OK Hällen 1D20 (39)2:51:35
1. Chantelle Hesselberg49:5124+4:5349:5124
2. Linnéa Gustafsson51:3911+6:261:41:3012-12
3. Linnéa Carlsson1:10:0531+25:492:51:3526+14
40OK Hällen 1H21 (75)3:35:58
1. Jonas Engström1:13:2949+11:021:13:2949
2. Peter Öberg1:06:1026+7:082:19:3937-12
3. Tommy Söderberg1:16:1942+20:323:35:5840+3

OK Kolmården

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5OK Kolmården 1H20 (59)2:31:22
1. Oskar Leinonen49:0510+1:3749:0510
2. Emil Ljungemyr50:505+2:221:39:553-7
3. Ville Johansson51:2710+5:222:31:225+2
OK Kolmården 2H20 (59)ej godkänd
1. Arvid Westerberg1:03:5747+16:291:03:5747
2. Leo Johanssonej godkändej godkänd
3. Lisa Berggren1:12:5741+26:52ej godkänd

OK Kåre

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre 1H20 (59)2:26:03
1. André Andersson49:039+1:3549:039
2. Jonas Gustafsson50:364+2:081:39:392-7
3. Isac von Krusenstierna46:242+0:192:26:031-1
3OK Kåre 1D21 (49)2:32:01
1. Matilda Andersson56:1529+5:4556:1529
2. Kajsa Risby49:572+0:271:46:125-24
3. Lisa Risby45:493+1:242:32:013-2
18OK Kåre 1D20 (39)2:42:36
1. Ronja Jungåker52:1333+7:1552:1333
2. Kajsa Mattsson57:2519+12:121:49:3827-6
3. Vilma Von Krusenstierna52:5815+8:422:42:3618-9
26OK Kåre 2H20 (59)2:54:23
1. Gustav Öhgren53:0724+5:3953:0724
2. Emil Åberg1:00:4830+12:201:53:5528+4
3. Albin Bergkvist1:00:2826+14:232:54:2326-2
26OK Kåre 1H21 (75)3:22:31
1. Fredrik Mattsson1:06:1232+3:451:06:1232
2. Kalle Dalin1:07:3531+8:332:13:4728-4
3. Leif Bader1:08:4425+12:573:22:3126-2
OK Kåre 2D21 (49)ej godkänd
1. Jenny Eriksson53:5719+3:2753:5719
2. Linn Grälls1:00:1426+10:441:54:1122+3
3. Rebecka Adolfssonej godkändej godkänd

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19OK Landehof 1H20 (59)2:49:46
1. Samuel Pihlström59:0042+11:3259:0042
2. Filip Wadsten49:302+1:021:48:3013-29
3. Otto Stuhlhofer1:01:1627+15:112:49:4619+6

OK Linné

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Linné 1H21 (75)3:04:00
1. Rassmus Andersson1:02:2711:02:271
2. Oskar Sjöberg1:04:1315+5:112:06:409+8
3. Albin Ridefelt57:204+1:333:04:004-5
5OK Linné 1D20 (39)2:27:55
1. Sandra Boström49:0217+4:0449:0217
2. Maria Jansson54:3715+9:241:43:3918+1
3. Johanna Öberg44:1612:27:555-13
7OK Linné 1D21 (49)2:34:37
1. Riina Kuuselo53:0416+2:3453:0416
2. Annika Björk53:189+3:481:46:2210-6
3. Annika Billstam48:159+3:502:34:377-3
12OK Linné 2H20 (59)2:45:29
1. Viktor Janrik49:2312+1:5549:2312
2. Daniel Rönnqvist1:00:4329+12:151:50:0616+4
3. Johannes Ridefelt55:2317+9:182:45:2912-4
15OK Linné 1H20 (59)2:47:14
1. Olle Grywenz56:0333+8:3556:0333
2. Daniel Carlson Bjernald59:3925+11:111:55:4232-1
3. Olle Nilsson51:3213+5:272:47:1415-17
18OK Linné 2D21 (49)2:46:50
1. Rebecka Olsson52:5115+2:2152:5115
2. Lisa Carlsson54:0711+4:371:46:5814-1
3. Kate Morrison59:5223+15:272:46:5018+4
30OK Linné 2H21 (75)3:25:23
1. Jan Troeng1:05:4723+3:201:05:4723
2. David Lingfors1:09:3338+10:312:15:2030+7
3. Johan Hamelius1:10:0327+14:163:25:23300
OK Linné 3H21 (75)ej godkänd
1. Olof Erikssonej godkändej godkänd
2. Pontus Johanssonej startej godkänd
3. Tuve Möllerej godkändej godkänd
OK Linné 2D20 (39)ej godkänd
1. Anna Karlström54:1035+9:1254:1035
2. Klara Mandahlej godkändej godkänd
3. Klara Möllerej startej godkänd

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38OK Milan 1D21 (49)3:42:00
1. Josefin Erlandsson1:09:5145+19:211:09:5145
2. Saga Sander1:09:4637+20:162:19:3743-2
3. Lisa Westerberg1:22:2341+37:583:42:0038-5

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55OK Orinto 1H21 (75)4:19:57
1. Erik Classon1:09:0440+6:371:09:0440
2. Magnus Homann1:33:4265+34:402:42:4656+16
3. Elin Classon1:37:1159+41:244:19:5755-1

OK Orion

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6OK Orion 1D21 (49)2:34:31
1. Sara Jonsson52:5014+2:2052:5014
2. Tilda Johansson55:3215+6:021:48:2215+1
3. Nadiya Volynska46:095+1:442:34:316-9
29OK Orion 1H21 (75)3:25:05
1. Oskar Lundqvist1:08:3739+6:101:08:3739
2. Erik Andersson1:11:1740+12:152:19:5441+2
3. Anton Johansson1:05:1121+9:243:25:0529-12
33OK Orion 1D20 (39)3:12:39
1. Amanda Johansson50:0529+5:0750:0529
2. Linnea Dagsberg1:16:1235+30:592:06:1735+6
3. Elin Lundqvist1:06:2228+22:063:12:3933-2
40OK Orion 1H20 (59)3:18:24
1. Johan Wennermark53:0323+5:3553:0323
2. Andreas Jonsson1:07:5545+19:272:00:5838+15
3. Love Carlsson1:17:2646+31:213:18:2440+2
OK Orion 2D20 (39)ej godkänd
1. Ellen Wahlbom49:5526+4:5749:5526
2. Klara Andersson55:5716+10:441:45:5222-4
3. vacant ej startej godkänd

OK Pan-Kristianstad

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan-Kristianstad 1D20 (39)2:20:13
1. Line Cederberg45:417+0:4345:417
2. Pim Hedberg45:422+0:291:31:231-6
3. Elin Carlsson48:508+4:342:20:1310
6OK Pan-Kristianstad 2D20 (39)2:29:06
1. Olivia Nilsson52:0431+7:0652:0431
2. Nelly Carlsson45:1311:37:175-26
3. Sofie Josefsson51:4913+7:332:29:066+1
11OK Pan-Kristianstad 1H21 (75)3:11:01
1. Johan Modig1:02:426+0:151:02:426
2. Simon Svensson1:08:0634+9:042:10:4820+14
3. Gernot Kerschbaumer1:00:138+4:263:11:0111-9
20OK Pan-Kristianstad 1H20 (59)2:49:48
1. Simon Wikström54:5930+7:3154:5930
2. Johan Lenning54:4811+6:201:49:4715-15
3. Oscar Modig1:00:0125+13:562:49:4820+5
25OK Pan-Kristianstad 1D21 (49)3:02:09
1. Nicole Ljungdahl1:02:5540+12:251:02:5540
2. Jannie Hagård57:5321+8:232:00:4831-9
3. Frida Emanuelsson1:01:2126+16:563:02:0925-6
41OK Pan-Kristianstad 2H21 (75)3:38:57
1. Rasmus Svantesson1:23:1563+20:481:23:1563
2. Niklas Olofsson1:05:2324+6:212:28:3846-17
3. Björn Cederberg1:10:1928+14:323:38:5741-5
OK Pan-Kristianstad 3D20 (39)ej godkänd
1. Elise Josefsson1:04:2438+19:261:04:2438
2. Klara Anderssonej godkändej godkänd
3. Vilma Svantessonej startej godkänd

OK Ravinen

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 1H21 (75)2:59:26
1. Kalle Bergman1:03:389+1:111:03:389
2. Ruslan Glebov59:0212:02:401-8
3. Gustav Bergman56:462+0:592:59:2610
8OK Ravinen 1D21 (49)2:35:51
1. Frida Forsberg56:3632+6:0656:3632
2. Josefine Klintberg53:098+3:391:49:4517-15
3. Helena Jansson46:064+1:412:35:518-9
9OK Ravinen 1H20 (59)2:38:07
1. Albin Andersson53:1325+5:4553:1325
2. Erik Herne53:249+4:561:46:3711-14
3. Axel Granqvist51:3012+5:252:38:079-2
16OK Ravinen 1D20 (39)2:39:32
1. Hanna Korhonen54:2536+9:2754:2536
2. Moa Westblad51:2910+6:161:45:5423-13
3. Tone Albrektsson53:3817+9:222:39:3216-7
27OK Ravinen 2D21 (49)3:02:29
1. Annie Forsberg53:0517+2:3553:0517
2. Jenny Berg1:01:3027+12:001:54:3526+9
3. Viktoria Helmersson1:07:5430+23:293:02:2927+1
29OK Ravinen 2D20 (39)3:01:53
1. Ebba Pegestam50:0027+5:0250:0027
2. Hanna Röstin1:13:2134+28:082:03:2134+7
3. Tilda Andersson58:3224+14:163:01:5329-5
38OK Ravinen 2H21 (75)3:35:45
1. Martin Hunhammar1:14:1753+11:501:14:1753
2. Emil Granqvist1:05:2222+6:202:19:3937-16
3. Jacob Lindstam1:16:0640+20:193:35:4538+1

OK Renen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Renen 1D21 (49)ej godkänd
1. Linnea Sundström1:04:3541+14:051:04:3541
2. Sigrid Holmgren1:13:4742+24:172:18:22410
3. Josefine Anderssonej godkändej godkänd

OK Rodhen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22OK Rodhen 1H21 (75)3:20:00
1. Sixten Walheim1:06:0930+3:421:06:0930
2. Martin Jansson1:07:3732+8:352:13:4626-4
3. Henrik Jonsson1:06:1422+10:273:20:0022-4
61OK Rodhen 2H21 (75)4:43:45
1. Torbjörn Jacobsson1:41:2971+39:021:41:2971
2. Emil Grehn1:27:5459+28:523:09:2368-3
3. Magnus Björk1:34:2258+38:354:43:4561-7

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
49OK Roslagen 1H21 (75)4:03:33
1. Tommy Lindberg1:18:0858+15:411:18:0858
2. Liutauras Bilevicius1:13:0943+14:072:31:1748-10
3. Rebecka Lindberg1:32:1654+36:294:03:3349+1

OK Roxen

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7OK Roxen 1H20 (59)2:35:53
1. Jonas Andersson55:1531+7:4755:1531
2. Hugo Lillieström51:246+2:561:46:3912-19
3. Albin Lillieström49:147+3:092:35:537-5
7OK Roxen 1D20 (39)2:29:11
1. Tove Pettersson44:58144:581
2. Lova Eveborn58:0122+12:481:42:5913+12
3. Fanny Asketun46:122+1:562:29:117-6
34OK Roxen 2D20 (39)3:15:42
1. Emma Pettersson44:58144:581
2. Victoria Asketun59:5826+14:451:44:5619+18
3. Tilda Marmelid1:30:4634+46:303:15:4234+15
36OK Roxen 2H20 (59)3:14:29
1. Adam Thellsén1:00:1246+12:441:00:1246
2. Joel Karnehed1:07:2642+18:582:07:3841-5
3. Pontus Lindblom1:06:5137+20:463:14:2936-5

OK Skogsfalken

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22OK Skogsfalken 1H20 (59)2:50:00
1. Edvin Smedberg48:475+1:1948:475
2. Jonas Hammarskiöld59:4326+11:151:48:3013+8
3. Jakob Höst1:01:3029+15:252:50:0022+9
48OK Skogsfalken 1H21 (75)3:56:44
1. Isak Bergman1:13:2748+11:001:13:2748
2. Daniel Millbourn1:20:0252+21:002:33:2949+1
3. Anton Wiberg1:23:1549+27:283:56:4448-1
OK Skogsfalken 1D20 (39)ej start
1. Julia Hedej startej start
2. Vilma Perssonej startej start
3. Petra Olejnikej startej start
OK Skogsfalken 1D21 (49)ej start
1. Lina Bergmanej startej start
2. Lina Svenssonej startej start
3. Hanna Wåhlinej startej start

OK Södertörn

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15OK Södertörn 1D20 (39)2:37:52
1. Hanna Lagerberg52:0230+7:0452:0230
2. Linda Renner57:3021+12:171:49:3226-4
3. Tilde Backlund48:207+4:042:37:5215-11
32OK Södertörn 1D21 (49)3:09:19
1. Louise Markstedt1:02:0339+11:331:02:0339
2. Tove Lagerberg1:04:0931+14:392:06:1234-5
3. Helena Markstedt1:03:0728+18:423:09:1932-2
33OK Södertörn 1H20 (59)3:08:24
1. Georg Eklöw49:028+1:3449:028
2. Hugo Lindbärg1:01:1531+12:471:50:1718+10
3. Linus Backlund1:18:0747+32:023:08:2433+15

OK Tisaren

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Tisaren 1D21 (49)2:32:25
1. Lilian Forsgren50:373+0:0750:373
2. Ellinor Tjernlund53:5110+4:211:44:284+1
3. Josefin Tjernlund47:578+3:322:32:2540
16OK Tisaren 2D21 (49)2:45:54
1. Lovisa Persson54:3924+4:0954:3924
2. Rebecka Nylin59:3625+10:061:54:1523-1
3. Andrea Svensson51:3913+7:142:45:5416-7
17OK Tisaren 2H21 (75)3:15:20
1. Jonas Merz1:05:5628+3:291:05:5628
2. Oskar Andrén1:04:5419+5:522:10:5022-6
3. Johan Aronsson1:04:3017+8:433:15:2017-5
37OK Tisaren 1H21 (75)3:35:42
1. Gustav Hindér1:18:4460+16:171:18:4460
2. Daniel Attås1:02:4910+3:472:21:3344-16
3. Filip Jacobsson1:14:0937+18:223:35:4237-7
OK Tisaren 3H21 (75)ej godkänd
1. Tomas Hallmén1:11:5645+9:291:11:5645
2. Martin Särnbrink1:46:3268+47:302:58:2866+21
3. vacant ej startej godkänd
OK Tisaren 1D20 (39)ej start
1. Anna Hallménej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

OK Tranan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19OK Tranan 1D20 (39)2:42:54
1. Lisa Johansson45:5212+0:5445:5212
2. Emma Nilsson1:03:5232+18:391:49:4429+17
3. Sara Kindlund53:1016+8:542:42:5419-10

Rehns BK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Rehns BK 1H21 (75)3:09:10
1. Fredrik Ingelsson1:03:5417+1:271:03:5417
2. Jesper Lysell1:04:0714+5:052:08:0110-7
3. Jerker Lysell1:01:0911+5:223:09:10100
51Rehns BK 2H21 (75)4:08:57
1. Anders Johansson1:18:0457+15:371:18:0457
2. Charlie Stolt1:27:2557+28:232:45:29570
3. Anton Lif1:23:2851+27:414:08:5751-6

Ronneby OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
23Ronneby OK 1H21 (75)3:21:04
1. Henrik Johannesson1:05:4825+3:211:05:4825
2. Denys Shcherbakov1:03:5413+4:522:09:4218-7
3. Torgny Lindström1:11:2231+15:353:21:0423+5
39Ronneby OK 1D21 (49)3:56:16
1. Yevheniya Shcherbakova1:18:3148+28:011:18:3148
2. Ingela Smedenmark1:24:5546+35:252:43:2646-2
3. Sarah Lindström1:12:5036+28:253:56:1639-7
45Ronneby OK 1H20 (59)3:27:48
1. Alexander Graad1:08:0649+20:381:08:0649
2. Anton Gliveson1:05:0540+16:372:13:1142-7
3. Mathias Blomster1:14:3744+28:323:27:4845+3

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Skåneslättens OL 1H20 (59)ej godkänd
1. Isak Prellner1:15:1656+27:481:15:1656
2. Lisa Jonsson-Nordinej godkändej godkänd
3. Adam Segerslätt1:02:5833+16:53ej godkänd

Snättringe SK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30Snättringe SK 1H20 (59)3:02:29
1. Mattias Kallhauge59:0945+11:4159:0945
2. Tobias Karlsson1:15:4049+27:122:14:4946+1
3. Simon Hector47:404+1:353:02:2930-16
32Snättringe SK 1D20 (39)3:08:48
1. Vilma Karlsson45:5713+0:5945:5713
2. Frida Hector57:2920+12:161:43:2616+3
3. Sofia Fureby1:25:2233+41:063:08:4832+16

Stora Tuna OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Stora Tuna OK 1H20 (59)2:29:27
1. Viktor Svensk48:162+0:4848:162
2. Henning Sjökvist55:0614+6:381:43:228+6
3. Jesper Svensk46:0512:29:272-6
6Stora Tuna OK 1H21 (75)3:04:09
1. Anton Sjökvist1:04:0318+1:361:04:0318
2. Joakim Svensk1:04:1916+5:172:08:2213-5
3. Emil Svensk55:4713:04:096-7
14Stora Tuna OK 1D21 (49)2:44:34
1. Tilda Östberg54:4325+4:1354:4325
2. Johanna Erlandsson1:05:2632+15:562:00:0930+5
3. Tove Alexandersson44:2512:44:3414-16
59Stora Tuna OK 2H21 (75)4:24:04
1. Markus Lang1:32:0766+29:401:32:0766
2. Mattias Mårts1:19:3651+20:342:51:4361-5
3. Jonas Andersson1:32:2155+36:344:24:0459-2

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
34Sundbybergs IK 1H20 (59)3:09:34
1. Kristoffer Tengroth1:08:3650+21:081:08:3650
2. Jonas Carlsson1:04:4239+16:142:13:1844-6
3. Niklas Carlsson56:1619+10:113:09:3434-10

Sundsvalls OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Sundsvalls OK 1D20 (39)2:30:53
1. Hedwig Haas49:3520+4:3749:3520
2. Frida Vikström49:157+4:021:38:507-13
3. Hanna Hugosson52:0314+7:472:30:5310+3
41Sundsvalls OK 1D21 (49)4:52:10
1. Sara Lundsten1:15:3747+25:071:15:3747
2. Anna Nystedt2:23:5847+1:34:283:39:35470
3. Annika Carlberg1:12:3535+28:104:52:1041-6
47Sundsvalls OK 1H20 (59)3:59:22
1. Johan Nordin1:06:5248+19:241:06:5248
2. Gustav Frænell1:23:2154+34:532:30:1353+5
3. Martin Storkamp1:29:0949+43:043:59:2247-6
62Sundsvalls OK 1H21 (75)4:45:27
1. Anders Axling1:19:1962+16:521:19:1962
2. Anders Vedin1:33:0064+33:582:52:1963+1
3. Erik Toomingas1:53:0863+57:214:45:2762-1
Sundsvalls OK 2H20 (59)ej godkänd
1. Oscar Sundlöfej godkändej godkänd
2. Nils Lundgren1:25:0955+36:41ej godkänd
3. Truls Lindholm1:35:2052+49:15ej godkänd
Sundsvalls OK 2D20 (39)ej start
1. Frida Vikströmej startej start
2. Johanna Sjölundej startej start
3. Jonna Jungåkerej startej start

Svaide Roma SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
43Svaide Roma SOK 1H20 (59)3:26:35
1. Ludvig Waktel1:15:5057+28:221:15:5057
2. Fredrik Levin59:2224+10:542:15:1247-10
3. David Levin1:11:2339+25:183:26:3543-4

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Sävedalens AIK 1H20 (59)2:45:31
1. Heino Ollin53:4427+6:1653:4427
2. Albin Claesson57:5319+9:251:51:3720-7
3. Oskar Lindqvist53:5416+7:492:45:3113-7
21Sävedalens AIK 2D21 (49)2:52:19
1. Emma Andersson59:3836+9:0859:3836
2. Camilla Engstrand54:4714+5:171:54:2524-12
3. Lovisa Nilsson57:5421+13:292:52:1921-3
28Sävedalens AIK 1H21 (75)3:23:16
1. Sergej Fedatsenka1:04:0719+1:401:04:0719
2. Johan Wikström1:14:1144+15:092:18:1835+16
3. Marcus Millegård1:04:5820+9:113:23:1628-7
Sävedalens AIK 1D21 (49)ej godkänd
1. Maria Magnusson51:317+1:0151:317
2. Amilia Björklundej godkändej godkänd
3. Anastasia Denisova50:4111+6:16ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Södertälje-Nykvarn OF 1H21 (75)3:04:33
1. Ralph Street1:03:4213+1:151:03:4213
2. Ivar Lundanes1:00:296+1:272:04:115-8
3. Jonas Leandersson1:00:229+4:353:04:337+2
21Södertälje-Nykvarn OF 2H21 (75)3:19:55
1. Erik Liljequist1:10:2944+8:021:10:2944
2. Kent Ohlsson1:05:3925+6:372:16:0831-13
3. Eric Börjeskog1:03:4714+8:003:19:5521-10
47Södertälje-Nykvarn OF 3H21 (75)3:55:20
1. Joakim Andén1:08:3538+6:081:08:3538
2. Johan Ek-Larsson1:08:5536+9:532:17:3034-4
3. Frida Jönsson Hellstadius1:37:5060+42:033:55:2047+13
Södertälje-Nykvarn OF 1D20 (39)ej godkänd
1. Jeanette Jönsson Hellstadius49:5124+4:5349:5124
2. Anna Kindlundh47:285+2:151:37:196-18
3. Jeanette Jönsson Hellstadiusej startej godkänd

Trollhättans SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Trollhättans SOK 1D20 (39)2:29:38
1. Josefine Kristiansson45:448+0:4645:448
2. Ida Kristiansson57:2118+12:081:43:0514+6
3. Elvira Björklund46:335+2:172:29:389-5
18Trollhättans SOK 1H20 (59)2:49:39
1. Elias Bäcklund Ekvall51:0119+3:3351:0119
2. Linus Kristiansson59:1323+10:451:50:1417-2
3. Eskil Tryggö59:2523+13:202:49:3918+1
28Trollhättans SOK 2D20 (39)2:56:01
1. Malin Kristiansson49:3721+4:3949:3721
2. Agnes Westerberg1:00:0127+14:481:49:3827+6
3. Anna Kristiansson1:06:2329+22:072:56:0128+1

Tullinge SK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Tullinge SK 1H20 (59)2:31:19
1. Victor Imark47:28147:281
2. Olle Andersson54:5112+6:231:42:194+3
3. Simon Imark49:006+2:552:31:1940
12Tullinge SK 1D20 (39)2:34:18
1. Frida Junegard49:4322+4:4549:4322
2. Magdalena Vande Voorde53:3113+8:181:43:1415-7
3. Amanda Berggren51:0410+6:482:34:1812-3
23Tullinge SK 2H20 (59)2:53:02
1. Albin Andersson58:2037+10:5258:2037
2. Niklas Sundqvist53:228+4:541:51:4223-14
3. Oskar Forsberg1:01:2028+15:152:53:02230
52Tullinge SK 1H21 (75)4:10:49
1. Markus Adolfsson1:12:2346+9:561:12:2346
2. Emil Andersson1:36:3167+37:292:48:5459+13
3. Jonas Lundblad1:21:5548+26:084:10:4952-7
Tullinge SK 1D21 (49)ej godkänd
1. Johanna Lönnkvist1:00:1437+9:441:00:1437
2. Sara Lundblad1:24:2445+34:542:24:3844+7
3. Yvonne Anderssonej godkändej godkänd

Täby OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17Täby OK 1D20 (39)2:40:17
1. Hanna Hänström45:448+0:4645:448
2. Linnea Johansson59:2223+14:091:45:0620+12
3. Emma Hagrot55:1119+10:552:40:1717-3
39Täby OK 1H20 (59)3:17:50
1. Martin Herbert53:4528+6:1753:4528
2. Vidar Persson1:22:2353+33:552:16:0848+20
3. Edvin Nordström1:01:4231+15:373:17:5039-9
57Täby OK 1H21 (75)4:23:08
1. Jens Rönnols1:10:0442+7:371:10:0442
2. Robert Johansson1:29:2762+30:252:39:3152+10
3. Peter Nordström1:43:3762+47:504:23:0857+5

Uddevalla OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Uddevalla OK 1D21 (49)ej godkänd
1. Moa Gustafsson59:3535+9:0559:3535
2. Linnea Gustafsson1:17:2343+27:532:16:5839+4
3. Moa Gustafssonej startej godkänd

Umeå OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
26Umeå OK 1D21 (49)3:02:11
1. Åsa Otterbjörk58:2533+7:5558:2533
2. Stina Persson1:07:5534+18:252:06:2035+2
3. Stina Nilsson55:5117+11:263:02:1126-9
27Umeå OK 1D20 (39)2:52:10
1. Klara Yngvesson45:375+0:3945:375
2. Jenny Wegebro45:493+0:361:31:262-3
3. Freja Vredin1:20:4432+36:282:52:1027+25

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Vittjärvs IK 1D21 (49)ej godkänd
1. Evelina Wickbom1:04:3541+14:051:04:3541
2. Sofia Westin1:03:4230+14:122:08:1737-4
3. Amanda Holmgrenej godkändej godkänd

Västerås SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
42Västerås SOK 1H20 (59)3:23:43
1. Fredrik Hamrefors54:5829+7:3054:5829
2. Alfred Lönn1:12:1946+23:512:07:1740+11
3. Henrik Hamrefors1:16:2645+30:213:23:4342+2
Västerås SOK 1D20 (39)ej godkänd
1. Jonna Forsej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd

Växjö OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20Växjö OK 1D20 (39)2:42:56
1. Louise Lundgren45:314+0:3345:314
2. Maja Porle1:00:2428+15:111:45:5524+20
3. Alicia Lundgren57:0123+12:452:42:5620-4
31Växjö OK 1H20 (59)3:07:23
1. Isac Ericsson58:4838+11:2058:4838
2. Gustav Runefors1:02:0433+13:362:00:5237-1
3. Henrik Eklund1:06:3136+20:263:07:2331-6
32Växjö OK 1H21 (75)3:27:59
1. Mattias Karlsson1:13:3150+11:041:13:3150
2. Patrik Karlsson1:00:092+1:072:13:4025-25
3. Oskar Stensson-bohman1:14:1938+18:323:27:5932+7

Ärla IF

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Ärla IF 1H21 (75)3:04:04
1. Robbin Kantarp1:02:354+0:081:02:354
2. Rudolfs Zernis1:00:215+1:192:02:5640
3. Karl Walheim1:01:0810+5:213:04:045+1
22Ärla IF 1D21 (49)2:54:44
1. Susen Lösch52:0210+1:3252:0210
2. Julia Davidsson1:06:2233+16:521:58:2428+18
3. Lisa Andersson56:2020+11:552:54:4422-6
42Ärla IF 2H21 (75)3:38:58
1. Simon Hedlund1:12:3147+10:041:12:3147
2. Emil Andersson1:08:2435+9:222:20:5542-5
3. Patrik Lind1:18:0344+22:163:38:58420
Ärla IF 3H21 (75)ej godkänd
1. Kalle Larssonej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. vacant ej startej godkänd
Ärla IF 2D21 (49)ej godkänd
1. Lovisa Onsbring Gustafson1:20:2549+29:551:20:2549
2. Linn Axelssonej godkändej godkänd
3. Emelie Larsson1:34:5843+50:33ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila