Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: fredag 23 september 2016 - lördag 24 september 2016

KvalFinalFinal (totalt)

D18 Kval C

3 130 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffFH
1Lisa JohanssonOK Tranan24:55A
2Gabriella S BerganderEksjö SOK25:10+0:15A
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna25:20+0:25A
4Stina NordinSundsvalls OK25:54+0:59A
5Johanna HagströmFalköpings AIK OK26:24+1:29A
6Hanna HugossonSundsvalls OK26:54+1:59A
7Julia RajanIFK Lidingö SOK27:23+2:28A
8Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan27:46+2:51A
9Moa WestbladOK Ravinen28:13+3:18A
10Rebecca WaldenfjordJärfälla OK28:50+3:55A
11Tove EkströmLinköpings OK29:05+4:10A
12Tove PetterssonOK Roxen29:19+4:24A
13Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad29:22+4:27B
14Ronja HuggForsa OK29:35+4:40B
15Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna30:46+5:51B
16Lova EvebornOK Roxen31:08+6:13B
17Agnes BromanOK Roslagen31:10+6:15B
18Jenny WegebroUmeå OK31:17+6:22B
19Ellen BromanOK Roslagen31:28+6:33B
20Tilda ÖstbergStora Tuna OK31:33+6:38B
21Alice AronengHestra IF32:04+7:09B
22Maria JanssonOK Linné32:08+7:13B
23Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad32:18+7:23B
24Ida PalmbergOK Hammaren32:54+7:59B
25Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK32:59+8:04C
26Tove FlodmanOK Hammaren35:00+10:05C
27Tova OlssonIK Hakarpspojkarna35:06+10:11C
28Hanna RöstinOK Ravinen35:26+10:31C
29Emma BlixtOK Hammaren35:58+11:03C
30Lovisa MartinssonOK Tyr36:13+11:18C
31Tova HermodssonLunds OK36:27+11:32C
32Tilda AnderssonOK Ravinen36:55+12:00C
33Astrid SimonssonSundbybergs IK37:56+13:01C
34Mimmi DahlbergBredaryds SOK38:40+13:45C
35Elin JohanssonForsa OK40:31+15:36C
36Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad42:59+18:04C
Carolina OlssonÄlvdalens IF OKej startC
Wilma LagerhällRehns BKej startC

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser