Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: fredag 23 september 2016 - lördag 24 september 2016

KvalFinalFinal (totalt)

D21 Kval A

4 310 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK29:376:52A
2Linnea MartinssonJärla Orientering30:38+1:017:06A
3Maria MagnussonSävedalens AIK31:07+1:307:13A
4Josefin TjernlundOK Tisaren31:29+1:527:18A
5Alva OlssonLinköpings OK32:57+3:207:38A
6Alice HugossonIFK Lidingö SOK33:13+3:367:42A
7Riina KuuseloOK Linné33:22+3:457:44A
8Johanna EngströmOK Hällen33:31+3:547:46A
9Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK33:49+4:127:50A
10Magdalena OlssonIFK Mora OK34:41+5:048:02A
11Kirsi NurmiIFK Göteborg34:49+5:128:04B
12Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF35:19+5:428:11B
13Agnes LeoGöteborg-Majorna OK35:54+6:178:19B
14Lovisa PerssonOK Tisaren36:06+6:298:22B
15Ellinor TjernlundOK Tisaren36:31+6:548:28B
16Carina SvenssonBredaryds SOK36:36+6:598:29B
17Rebecka OlssonOK Linné36:50+7:138:32B
18Lisa CarlssonOK Linné37:05+7:288:36B
19Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro37:55+8:188:47B
20Sara LundstenSundsvalls OK38:05+8:288:50B
21Johanna ErlandssonStora Tuna OK38:10+8:338:51C
22Jenny BjörkOK Denseln38:11+8:348:51C
23Frida GustafssonIFK Göteborg38:38+9:018:57C
24Anne HanssonMarkbygdens OK38:56+9:199:01C
25Amanda HolmgrenVittjärvs IK39:00+9:239:02C
26Julia DavidssonÄrla IF39:56+10:199:15C
27Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK40:50+11:139:28C
28Lisa WesterbergOK Milan41:23+11:469:36C
29Linn GrällsOK Kåre42:12+12:359:47C
30Josefin AnderssonMarkbygdens OK43:05+13:289:59C
31Angelica EngströmSkåneslättens OL52:10+22:3312:06D
32Julia AdolfssonOK Kåre53:38+24:0112:26D
Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKej startD

D21 Kval B

4 310 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Sara HagströmFalköpings AIK OK31:357:19A
2Lilian ForsgrenOK Tisaren32:12+0:377:28A
3Helena JanssonOK Ravinen32:16+0:417:29A
4Helena KarlssonIFK Lidingö SOK32:43+1:087:35A
5Frida SandbergSäterbygdens OK34:32+2:578:00A
6Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad34:57+3:228:06A
7Johanna LönnkvistTullinge SK35:03+3:288:07A
8Åsa OtterbjörkUmeå OK35:21+3:468:12A
9Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK35:22+3:478:12A
10Hilda ForsgrenOK Linné36:18+4:438:25A
11Emma BergmanGöteborg-Majorna OK37:16+5:418:38B
11Rebecka LindbergOK Roslagen37:16+5:418:38B
13Sara JonssonOK Orion37:21+5:468:39B
14Kristin HylanderNyköpings OK38:01+6:268:49B
15Ida DalhammerOK Roxen38:19+6:448:53B
16Frida AnderssonFalkenbergs OK39:00+7:259:02B
17Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna39:30+7:559:09B
18Maria BjörklundLeksands OK39:35+8:009:11B
19Annie ForsbergOK Ravinen39:59+8:249:16B
20Siri JeppssonKatrineholms OK40:47+9:129:27B
21Linnea GustafssonUddevalla OK41:39+10:049:39C
22Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna42:12+10:379:47C
23Helena MarkstedtOK Södertörn42:14+10:399:47C
24Linnea SundströmOK Renen44:30+12:5510:19C
25Johanna LarssonKöping-Kolsva OK44:38+13:0310:21C
26Stina PerssonUmeå OK45:20+13:4510:31C
27Matilda MartinssonFalkenbergs OK53:09+21:3412:19C
Rebecka AdolfssonOK Kåreej startD
Maria Rosén ThelinJönköpings OKej startD
Julia OlssonUddevalla OKej startD
Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOKej startD
Frida BrogrenSävedalens AIKej startD
Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKej startD

D21 Kval C

4 300 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Karolin OhlssonJärla Orientering30:367:06A
2Lina BergmanOK Skogsfalken30:54+0:187:11A
3Annika BillstamOK Linné30:59+0:237:12A
4Annika BjörkOK Linné31:29+0:537:19A
5Amilia BjörklundSävedalens AIK31:35+0:597:20A
6Kajsa RisbyOK Kåre32:24+1:487:32A
7Ingjerd MyhreJärla Orientering33:21+2:457:45A
8Emma BjessmoIFK Lidingö SOK33:31+2:557:47A
9Anna BachmanIFK Lidingö SOK33:45+3:097:50A
10Josefine KlintbergOK Ravinen33:48+3:127:51A
11Kristin OlovssonRehns BK34:23+3:477:59B
12Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK34:32+3:568:01B
13Therese KlintbergLinköpings OK34:40+4:048:03B
14Amanda HanssonBredaryds SOK35:07+4:318:10B
15Elin DahlinDomnarvets GOIF36:05+5:298:23B
16Linda LindkvistLeksands OK36:08+5:328:24B
17Jenny ErikssonOK Kåre36:19+5:438:26B
18Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF36:20+5:448:26B
19Louise MarkstedtOK Södertörn36:21+5:458:27B
20Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad36:26+5:508:28B
21Sara JohanssonDomnarvets GOIF36:31+5:558:29C
22Rebecka NylinOK Tisaren37:19+6:438:40C
23Lovisa NilssonSävedalens AIK38:15+7:398:53C
24Stina NilssonUmeå OK39:19+8:439:08C
25Evelina WickbomVittjärvs IK39:46+9:109:14C
26Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna40:11+9:359:20C
27Marie SpångmyrLeksands OK41:40+11:049:41C
28Maria ElmelidLinköpings OK42:25+11:499:51C
29Maria ArvidssonKalmar OK43:23+12:4710:05C
30Andrea WickbomVittjärvs IK44:10+13:3410:16C
31Annika CarlbergSundsvalls OK48:44+18:0811:20D
32Sofie SöderblomFalkenbergs OK49:27+18:5111:30D
Frida NeroGöteborg-Majorna OKej startD

D21 Kval D

4 340 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK31:007:08A
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF31:30+0:307:15A
3Lisa RisbyOK Kåre31:33+0:337:16A
4Kristin LöfgrenJärfälla OK31:45+0:457:18A
5Signe KlintingJärla Orientering32:44+1:447:32A
6Sara EskilssonAlfta-Ösa OK33:15+2:157:39A
7Elin MånssonIFK Göteborg33:34+2:347:44A
8Anna WehlinSkogspojkarnas OK33:46+2:467:46A
9Elsa JanssonJärla Orientering34:13+3:137:53A
10Susen LöschÄrla IF34:18+3:187:54A
11Elin ClassonOK Orinto34:24+3:247:55B
12Matilda AnderssonOK Kåre34:29+3:297:56B
13Olha PanchenkoIFK Mora OK34:36+3:367:58B
14Gunilla SvärdIF Thor34:44+3:448:00B
15Lisa AnderssonÄrla IF36:04+5:048:18B
16Anna NärhiIFK Göteborg36:17+5:178:21B
17Lina SvenssonOK Skogsfalken36:52+5:528:29B
18Amanda LeoIK Hakarpspojkarna36:53+5:538:29B
19Lovisa AdolfssonOK Denseln37:11+6:118:34B
20Camilla EngstrandSävedalens AIK37:17+6:178:35B
21My WestlundOK Tyr38:09+7:098:47C
22Sanna SkoogKils OK38:57+7:578:58C
23Tove LagerbergOK Södertörn40:53+9:539:25C
24Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK42:00+11:009:40C
25Filippa JohanssonJönköpings OK42:39+11:399:49C
26Ida HylanderNyköpings OK42:45+11:459:51C
27Linn AxelssonÄrla IF44:59+13:5910:21C
28Elin HögstrandIFK Göteborg45:06+14:0610:23C
29Viktoria HelmerssonOK Ravinen49:45+18:4511:27C
30Caroline LindelöwHärlövs IF50:58+19:5811:44C
Anna HellnerLunds OKej godkändD
Erica PetterssonIFK Göteborgej godkändD
Rebecka HeinrupTullinge SKej startD
Jolanta KolosinskaOK Skogsfalkenej startD

H21 Kval A

5 010 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Gustav BergmanOK Ravinen28:265:40A
2Eskil KinnebergIFK Göteborg28:30+0:045:41A
3Anton JohanssonOK Orion28:40+0:145:43A
4Kalle BergmanOK Ravinen29:41+1:155:55A
5Ruslan GlebovOK Ravinen30:04+1:386:00A
6Denys ShcherbakovRonneby OK30:06+1:406:00A
7Emil GranqvistOK Ravinen30:16+1:506:02A
8Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna30:21+1:556:03A
9Rasmus ElmelidLinköpings OK30:55+2:296:10B
10Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna31:18+2:526:14B
11Sergej FedatsenkaSävedalens AIK31:20+2:546:15B
12Erik ClassonOK Orinto31:27+3:016:16B
13Erik AnderssonOK Orion31:47+3:216:20B
14Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna32:02+3:366:23B
15Jesper LysellRehns BK32:09+3:436:25B
16Isak BergmanOK Skogsfalken32:19+3:536:27B
17Jesper SjögrenHestra IF32:26+4:006:28C
18Albin AnderssonMarkbygdens OK32:37+4:116:30C
19Pontus KarlssonMarkbygdens OK32:54+4:286:34C
20Joakim IngelssonOK Hammaren33:35+5:096:42C
21Leif BaderOK Kåre34:33+6:076:53C
22Kalle LarssonÄrla IF34:38+6:126:54C
23Markus LangStora Tuna OK35:31+7:057:05C
24Tommy LindbergOK Roslagen36:12+7:467:13C
25Liutauras BileviciusOK Roslagen36:18+7:527:14D
26Kevin StåhlOK Hammaren36:31+8:057:17D
27Axel WrådheAttunda OK36:33+8:077:17D
28Andreas BerganderEksjö SOK36:41+8:157:19D
29Erik LindgrenKFUM Örebro OK37:31+9:057:29D
30Ivan ForsgrenOK Tisaren38:15+9:497:38D
31Fredrik JohanssonBredaryds SOK41:53+13:278:21D
32Albert AskengrenBergnäsets AIK42:27+14:018:28D
33Fredrik BerntssonSkåneslättens OL44:09+15:438:48E
34Apostol AtanasovStora Tuna OK44:43+16:178:55E
Johannes KnutasAttunda OKej godkändE
Simon MarteliusAttunda OKej startE
Erik BomanGävle OKej startE
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej startE
Anton SjökvistStora Tuna OKej startE

H21 Kval B

5 010 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Albin RidefeltOK Linné27:525:33A
1Jens WängdahlNyköpings OK27:525:33A
3Mathias HallménOK Denseln29:24+1:325:52A
4Rudolfs ZernisÄrla IF29:31+1:395:53A
5Jonas PilbladIFK Göteborg29:40+1:485:55A
6Jens RönnolsTäby OK29:43+1:515:55A
7Peter ÖbergOK Hällen29:45+1:535:56A
8Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF29:49+1:575:57A
9Robbin KantarpÄrla IF29:54+2:025:58B
10Ola MartnerGöteborg-Majorna OK29:59+2:075:59B
11Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna30:26+2:346:04B
12Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna31:52+4:006:21B
13Fredrik EdénIFK Göteborg32:37+4:456:30B
14Martin AhlbergerHestra IF32:44+4:526:32B
15Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK33:08+5:166:36B
16Martin HunhammarOK Ravinen33:11+5:196:37B
17David LingforsOK Linné33:17+5:256:38C
17Johan AronssonOK Tisaren33:17+5:256:38C
19Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF33:33+5:416:41C
20Martin LarssonHestra IF33:56+6:046:46C
21Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna34:07+6:156:48C
22Eric HanssonIK Hakarpspojkarna34:55+7:036:58C
23Jon AnderssonIFK Umeå35:11+7:197:01C
24Johan SöderlundLeksands OK35:27+7:357:04C
25Magnus BjörkOK Rodhen35:52+8:007:09D
26Mattias MårtsStora Tuna OK36:02+8:107:11D
27Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF36:14+8:227:13D
28Anders AxlingSundsvalls OK36:46+8:547:20D
29Charlie StoltRehns BK37:50+9:587:33D
30Arvid VågIFK Göteborg37:57+10:057:34D
31Pontus JohanssonOK Linné38:22+10:307:39D
32Torbjörn JacobssonOK Rodhen38:31+10:397:41D
33Anton LifRehns BK38:40+10:487:43E
34Anders JohanssonRehns BK40:32+12:408:05E
35Jonas MerzOK Tisaren42:04+14:128:23E
36Anders VedinSundsvalls OK43:33+15:418:41E
37Erik ToomingasSundsvalls OK46:54+19:029:21E
38Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK1:01:25+33:3312:15E
Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarnaej godkändE

H21 Kval C

5 020 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Oskar SjöbergOK Linné30:025:58A
2Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF30:33+0:316:05A
3Rassmus AnderssonOK Linné30:42+0:406:06A
4Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna31:16+1:146:13A
5Artem PanchenkoIFK Mora OK31:21+1:196:14A
6Algirdas BartkeviciusOK Denseln31:47+1:456:19A
7William LindMalungs OK Skogsmårdarna31:53+1:516:21A
7Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna31:53+1:516:21A
9Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK31:57+1:556:21B
10Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna32:34+2:326:29B
11Jonas EngströmOK Hällen33:13+3:116:37B
12Karl WalheimÄrla IF33:27+3:256:39B
13Simon HedlundÄrla IF33:38+3:366:41B
14Daniel AttåsOK Tisaren33:56+3:546:45B
15Erik BerzellJärla Orientering34:17+4:156:49B
16Petter ErikssonÄrla IF34:21+4:196:50B
17Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna34:32+4:306:52C
17Simon LundinFinspångs SOK34:32+4:306:52C
19Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK35:22+5:207:02C
20Andreas HolmqvistHestra IF35:34+5:327:05C
21Anders CarlssonIFK Lidingö SOK36:05+6:037:11C
22Simon JakobssonLånghundra IF36:07+6:057:11C
23Oskar MalmbergIFK Umeå36:21+6:197:14C
24Daniel RoosAttunda OK37:06+7:047:23C
25Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna37:27+7:257:27D
26Viktor AntonssonEksjö SOK37:39+7:377:30D
27Adam GeorgssonKarlskrona SOK37:40+7:387:30D
28Henrik TostebergLinköpings OK38:34+8:327:40D
29Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK39:21+9:197:50D
30Fredrik AhnlénOK Hammaren39:30+9:287:52D
31Jonas AnderssonStora Tuna OK40:06+10:047:59D
32Johan WikströmSävedalens AIK40:21+10:198:02D
33Simon AnderssonOK Rodhen41:30+11:288:16E
34Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna41:48+11:468:19E
35Björn CederbergOK Pan-Kristianstad42:15+12:138:24E
36Jonathan KarlssonOK Tisaren42:22+12:208:26E
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKej godkändE
Linus RappIFK Mora OKej startE
Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej startE

H21 Kval D

5 040 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro27:175:24A
2Emil SvenskStora Tuna OK28:10+0:535:35A
3Patrik KarlssonVäxjö OK29:07+1:505:46A
4Jan TroengOK Linné29:22+2:055:49A
5Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro29:36+2:195:52A
6Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna29:51+2:345:55A
7Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF29:58+2:415:56A
8Joakim SvenskStora Tuna OK29:59+2:425:56A
9Niclas JonassonIFK Göteborg30:16+2:596:00B
10Oskar DanielsAttunda OK30:22+3:056:01B
11Oskar LundqvistOK Orion31:07+3:506:10B
12Anders HedbergGöteborg-Majorna OK31:09+3:526:10B
13Daniel NilssonNyköpings OK31:24+4:076:13B
14Markus AdolfssonTullinge SK31:27+4:106:14B
14Lukas PetersonIFK Umeå31:27+4:106:14B
16Johan LindbergIFK Mora OK32:15+4:586:23B
17Göran WinbladRehns BK33:28+6:116:38C
18Olof SandgrenOK Orion33:36+6:196:40C
19Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad35:07+7:506:58C
20Albin SjöhedGävle OK35:14+7:576:59C
21Anton NilssonOK Tranan35:21+8:047:00C
22Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna35:55+8:387:07C
23Magnus SagerOK Orion36:01+8:447:08C
24Joar SvartholmBergnäsets AIK36:05+8:487:09C
25Joel SjölanderIFK Umeå36:29+9:127:14D
26Oskar Jensen SondénMalmö OK36:30+9:137:14D
27Johan HameliusOK Linné37:09+9:527:22D
28Gustav HindérOK Tisaren37:14+9:577:23D
29Assar HellströmOK Ravinen38:14+10:577:35D
30Jefta LangerakJärfälla OK40:09+12:527:57D
31Tommy SöderbergOK Hällen40:14+12:577:58D
32Henrik AnderssonBredaryds SOK42:18+15:018:23D
33David HectorSnättringe SK43:28+16:118:37E
34Robert JohanssonTäby OK43:34+16:178:38E
Markus HederskogIK Hakarpspojkarnaej godkändE
Sixten WalheimOK Rodhenej godkändE
Jerker LysellRehns BKej godkändE
Johan ModigOK Pan-Kristianstadej startE
Erik PetterssonOK Denselnej startE

H21 Kval E

5 080 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF27:595:30A
2Johan RunessonGöteborg-Majorna OK28:51+0:525:40A
3Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad28:55+0:565:41A
4Johan HögstrandIFK Göteborg28:58+0:595:42A
5David BejbomJärla Orientering30:54+2:556:04A
6Olle KaleredOK Denseln30:57+2:586:05A
7Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad31:41+3:426:14A
8Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg32:05+4:066:18A
9Martin HederskogIFK Umeå32:25+4:266:22B
10Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK32:30+4:316:23B
11Per CarlborgLinköpings OK32:46+4:476:27B
11Emil AnderssonÄrla IF32:46+4:476:27B
13Hector HainesIFK Lidingö SOK32:58+4:596:29B
14Didrik HallNyköpings OK33:32+5:336:36B
15Henrik JonssonOK Rodhen33:38+5:396:37B
16Fredrik MattssonOK Kåre33:42+5:436:38B
17Niklas AldénOK Linné34:40+6:416:49C
18Patrik LindÄrla IF34:41+6:426:49C
19Oscar BjörckJärla Orientering35:43+7:447:01C
20Olof ErikssonOK Linné36:19+8:207:08C
21Hans PerssonIFK Umeå36:27+8:287:10C
22Martin JanssonOK Rodhen36:37+8:387:12C
23Mattias KarlssonVäxjö OK37:27+9:287:22C
24Torgny LindströmRonneby OK37:31+9:327:23C
25Emil AnderssonTullinge SK38:21+10:227:32D
26John PerssonIFK Göteborg38:25+10:267:33D
27Fredrik IngelssonRehns BK38:45+10:467:37D
28Anders BoströmJärfälla OK38:55+10:567:39D
29Mikael AnderssonLinköpings OK39:28+11:297:46D Ladda ner rutt i gpx-format
30Erik EngstrandIFK Göteborg40:07+12:087:53D
31Mikael AnderssonStora Tuna OK43:52+15:538:38D
32Magnus HomannOK Orinto44:15+16:168:42D
33Marcus BerggrenNyköpings OK44:54+16:558:50E
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarnaej godkändE
Simon SjöhedGävle OKej startE
Viktor SilvemarkÄrla IFej startE
Max Peter BejmerIFK Göteborgej startE
Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarnaej startE

D20 Kval A

3 280 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Fanny AsketunOK Roxen25:557:54A
2Elvira BjörklundTrollhättans SOK26:04+0:097:56A
3Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF26:40+0:458:07A
4Josefine KristianssonTrollhättans SOK27:38+1:438:25A
5Johanna ÖbergOK Linné27:40+1:458:26A
6Magdalena Vande VoordeTullinge SK27:43+1:488:27A
7Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad28:06+2:118:34A
8Matilda ErikssonVästerbergslagens OL28:13+2:188:36A
9Amanda JohanssonOK Orion28:31+2:368:41A
10Louise LundgrenVäxjö OK28:51+2:568:47A
11Elin PetterssonIFK Göteborg28:59+3:048:50A
12Amanda BerggrenTullinge SK29:02+3:078:51A
13Erica EdmanLeksands OK29:15+3:208:55A
14Hanna ÅbergOK Landehof30:34+4:399:19A
15Hanna KorhonenOK Ravinen30:47+4:529:23A
16Emma NilssonOK Tranan30:51+4:569:24B
17Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna31:25+5:309:34B
18Emma BengtssonÅrsunda IF32:38+6:439:56B
19Hanna BarkegrenStora Tuna OK32:48+6:5310:00B
20Freja VredinUmeå OK33:43+7:4810:16B
21Sigrid HolmgrenOK Renen34:52+8:5710:37B
22Josefine AnderssonOK Renen35:52+9:5710:56B
23Erica ErikssonHjärnarps OL36:49+10:5411:13B
Rebecka HoppeIF Thorej startB
Johanna HenrikssonOK Tisarenej startB
Frida JunegardTullinge SKej startB
Johanna SjölundSundsvalls OKej startB

D20 Kval B

3 330 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Tilda JohanssonOK Orion24:477:26A
2Pim HedbergOK Pan-Kristianstad25:51+1:047:45A
3Andrea SvenssonOK Tisaren26:30+1:437:57A
4Line CederbergOK Pan-Kristianstad26:39+1:528:00A
5Linnéa GolsäterEksjö SOK27:12+2:258:10A
6Hedwig HaasSundsvalls OK27:22+2:358:13A
7Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF28:43+3:568:37A
8Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering28:46+3:598:38A
9Moa PetterssonKarlskrona SOK29:13+4:268:46A
10Moa GustafssonUddevalla OK30:13+5:269:04A
11Agnes WesterbergTrollhättans SOK30:20+5:339:06A
12Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna30:46+5:599:14A
13Klara YngvessonUmeå OK31:21+6:349:24A
14Josefin ErlandssonOK Milan31:23+6:369:25A
15Kajsa MattssonOK Kåre31:39+6:529:30A
16Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad31:41+6:549:30B
17Elin LundqvistOK Orion32:43+7:569:49B
18Sara KindlundOK Tranan34:46+9:5910:26B
19Anna KristianssonTrollhättans SOK35:38+10:5110:42B
20Ebba PegestamOK Ravinen37:35+12:4811:17B
21Lina LandergrenHestra IF38:32+13:4511:34B
22Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro39:23+14:3611:49B
23Karin HagwallLunds OK40:20+15:3312:06B
Sandra NäslundVästerås SOKej startB
Ronja BjörklundOK Kåreej startB
Isabel SalénIFK Mora OKej startB

H20 Kval A

4 200 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Simon HectorSnättringe SK26:026:11A
2Filip WadstenOK Landehof27:02+1:006:26A
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna28:05+2:036:41A
4Gustaf SundbüeOK Hällen28:32+2:306:47A
5Martin DjerfIK Hakarpspojkarna28:35+2:336:48A
6Linus LandergrenHestra IF29:20+3:186:59A
7Lucas SundbladEksjö SOK29:24+3:227:00A
8Per LindmanFinspångs SOK29:51+3:497:06A
9Markus LarssonHestra IF29:53+3:517:06A
10Filip IvarssonOK Hammaren30:35+4:337:16A
11André AnderssonOK Kåre30:37+4:357:17A
12Karl EngesAttunda OK30:39+4:377:17A
13Emil ÅbergOK Kåre31:02+5:007:23B
14Heino OllinSävedalens AIK31:36+5:347:31B
15Albin BergkvistOK Kåre33:59+7:578:05B
16Oskar LindqvistSävedalens AIK35:24+9:228:25B
17Nils HenrikssonBergnäsets AIK36:00+9:588:34B
18Adam ThellsénOK Roxen36:21+10:198:39B
19John GabrielssonSävedalens AIK38:08+12:069:04B
20Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK38:09+12:079:05B
21Daniel Carlson BjernaldOK Linné38:25+12:239:08B
22Adrian DahlströmIFK Mora OK39:34+13:329:25B
23Jesper LindströmIF Hagen41:46+15:449:56B
24Jesper ÅgrenLunds OK45:53+19:5110:55B
25Oliver MalmkvistJönköpings OK49:55+23:5311:53C
Ludwig BergfalkJärfälla OKej startC
Harald LarssonHagaby GoIF Örebroej startC

H20 Kval B

4 160 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Filip GrahnHestra IF25:496:12A
2Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna27:05+1:166:30A
3Tom CampbellLustens OK28:04+2:156:44A
4Niklas SundqvistTullinge SK28:30+2:416:51A
5Oskar LeinonenOK Kolmården28:44+2:556:54A
6Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF28:55+3:066:57A
7Ville JohanssonOK Kolmården29:16+3:277:02A
8Edvin SmedbergOK Skogsfalken30:08+4:197:14A
9Oskar LindEksjö SOK30:26+4:377:18A
10Samuel HedlundLånghundra IF31:13+5:247:30A
11Johannes RidefeltOK Linné31:15+5:267:30A
12John GunnarssonSurahammars SOK31:18+5:297:31A
13Mattis HallbergIK Uven31:20+5:317:31B
14Filip KarlssonIF Hagen32:57+7:087:55B
15Viktor JanrikOK Linné34:07+8:188:12B
16Martin HerbertTäby OK34:53+9:048:23B
17Martin SärnbrinkOK Tisaren35:02+9:138:25B
18Oskar ÖqvistBergnäsets AIK35:21+9:328:29B
19Alexander WiklundFinspångs SOK36:30+10:418:46B
20Joakim SkärlénHaninge SOK36:44+10:558:49B
21Jonas CarlssonSundbybergs IK37:38+11:499:02B
22Olle LindgrenKFUM Örebro OK38:14+12:259:11B
23Philip EdvardssonEksjö SOK39:37+13:489:31B
24Arvid NordIK Hakarpspojkarna41:40+15:5110:00B
25Oscar SundlöfSundsvalls OK42:05+16:1610:06C
Edvin CarlssonMarkbygdens OKej godkändC
Daniel DuhlboIFK Mora OKej godkändC

H20 Kval C

4 250 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Filip JacobssonOK Tisaren27:166:24A
2Anton ForsbergLånghundra IF27:47+0:316:32A
3Samuel PlumppuHestra IF27:56+0:406:34A
4Anton HanssonIK Hakarpspojkarna29:06+1:506:50A
5Simon WikströmOK Pan-Kristianstad29:09+1:536:51A
6Erik ZeilonSkåneslättens OL29:17+2:016:53A
7Albin LillieströmOK Roxen29:24+2:086:55A
8Nils GumaeliusWaxholms OK29:32+2:166:56A
9Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF29:56+2:407:02A
10Hugo DahlbergHaninge SOK30:11+2:557:06A
11Johan WennermarkOK Orion30:35+3:197:11A
12Olle NilssonOK Linné31:02+3:467:18A
13Olle AnderssonTullinge SK31:30+4:147:24B
14Sven EngströmLinköpings OK32:25+5:097:37B
15Jacob ErikssonKFUM Örebro OK32:46+5:307:42B
16Johan LenningOK Pan-Kristianstad34:05+6:498:01B
17Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken34:33+7:178:07B
18Jakob FranssonOK Milan35:10+7:548:16B
19Noak SanderbergFinspångs SOK36:20+9:048:32B
20Fredrik LevinSvaide Roma SOK36:59+9:438:42B
21August KollbergEksjö SOK37:27+10:118:48B
22Johan NordinSundsvalls OK39:01+11:459:10B
23Rasmus ArfwedsonFrölunda OL40:43+13:279:34B
24Erik ForsHestra IF47:11+19:5511:06B
25David SvenssonSkåneslättens OL47:45+20:2911:14C
Jonas GustafssonOK Kåreej godkändC
Nils AlexanderssonStora Tuna OKej startC
Ola AnderssonOK Orionej startC

D18 Kval A

3 120 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Lisa BerggrenOK Kolmården26:008:20A
2Tilde BacklundOK Södertörn26:24+0:248:27A
3Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna26:37+0:378:31A
4Tone AlbrektssonOK Ravinen26:49+0:498:35A
5Elin Ransjö ZanderOK Tyr27:39+1:398:51A
6Sanna FastEksjö SOK27:52+1:528:55A
7Elsa AnderssonBredaryds SOK28:02+2:028:59A
8Emma DjerfLerums SOK28:30+2:309:08A
9Chantelle HesselbergOK Hällen28:36+2:369:10A
10Moa HanssonBredaryds SOK28:40+2:409:11A
11Emma HagrotTäby OK28:42+2:429:11A
12Myrra CarlssonOK Orion28:46+2:469:13A
13Lina SvärdIF Thor28:51+2:519:14B
14Elsa LindeblomHestra IF29:00+3:009:17B
15Anna KarlströmOK Linné29:05+3:059:19B
16Fanny SundbladEksjö SOK29:15+3:159:22B
17Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna29:18+3:189:23B
18Frida VikströmSundsvalls OK29:26+3:269:26B
19Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF29:34+3:349:28B
20Elin SvenssonOK Älme29:38+3:389:29B
21Anna HallménOK Tisaren29:44+3:449:31B
22Elsa HolmgårdKils OK30:25+4:259:44B
23Ida KristianssonTrollhättans SOK31:38+5:3810:08B
24Amanda RangertIK Hakarpspojkarna31:49+5:4910:11B
25Jonna ForsVästerås SOK32:06+6:0610:17C
26Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL32:51+6:5110:31C
27Sofia KlassonHestra IF32:57+6:5710:33C
28Sara ForsbergIK Uven33:02+7:0210:35C
29Hanna BoquistIK Uven33:07+7:0710:36C
30Lovisa JohanssonKarlskrona SOK33:36+7:3610:46C
31Moa ErlandssonVimmerby OK33:58+7:5810:53C
32Linnéa GustafssonOK Hällen34:02+8:0210:54C
33Vilma PerssonOK Skogsfalken34:18+8:1810:59C
34Emelie KarlssonOK Landehof35:50+9:5011:29C
35Signe NilssonNyköpings OK36:06+10:0611:34C
36Erika DuhlboIFK Mora OK36:55+10:5511:49C
37Linda RennerOK Södertörn38:41+12:4112:23C
38Klara MandahlOK Linné40:48+14:4813:04C
Jonna JungåkerSundsvalls OKej startC

D18 Kval B

3 130 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Sofia WestinVittjärvs IK24:007:40A
2Sandra BoströmOK Linné24:45+0:457:54A
3Hanna LagerbergOK Södertörn25:10+1:108:02A
4Amelia SkalbergBredaryds SOK25:33+1:338:09A
5Hanna HänströmTäby OK25:39+1:398:11A
6Jenny BredfeltLunds OK26:22+2:228:25A
7Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad26:53+2:538:35A
8Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF27:12+3:128:41A
9Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna27:20+3:208:43A
10Saga SanderOK Milan27:25+3:258:45A
11Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK28:33+4:339:07A
12Irmalinn NilssonHärlövs IF28:45+4:459:11A
13Emma HållströmGävle OK29:14+5:149:20B
14Emma PetterssonOK Roxen29:33+5:339:26B
15Klara AxelssonMarkbygdens OK30:24+6:249:42B
16Frida JohanssonOK Djerf30:46+6:469:49B
17Ronja JungåkerOK Kåre31:19+7:1910:00B
18Klara ElmbladBredaryds SOK33:03+9:0310:33B
19Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK33:27+9:2710:41B
20Victoria AsketunOK Roxen33:35+9:3510:43B
21Ellen WahlbomOK Orion33:36+9:3610:44B
22Vilma KarlssonSnättringe SK34:14+10:1410:56B
23Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad34:50+10:5011:07B
24Linnea DagsbergOK Orion34:59+10:5911:10B
25Ebba BerglinKarlskrona SOK35:31+11:3111:20C
26Tilda MarmelidOK Roxen35:42+11:4211:24C
27Maria ErikssonEds SK36:59+12:5911:48C
28Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre37:18+13:1811:55C
29Malin KristianssonTrollhättans SOK37:37+13:3712:01C
30Ellen SkoogOK Hammaren37:40+13:4012:02C
31Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK38:25+14:2512:16C
32Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK38:47+14:4712:23C
33Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna40:02+16:0212:47C
34Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna49:11+25:1115:42C
35Emelie JonassonForsa OK50:48+26:4816:13C
36Linnéa CarlssonOK Hällen54:33+30:3317:25C
Hanna KjellinForsa OKej godkändC
Stina ErikssonJönköpings OKej startC
Mirjam DalénSala OKej startC

D18 Kval C

3 130 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Lisa JohanssonOK Tranan24:557:57A
2Gabriella S BerganderEksjö SOK25:10+0:158:02A
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna25:20+0:258:05A
4Stina NordinSundsvalls OK25:54+0:598:16A
5Johanna HagströmFalköpings AIK OK26:24+1:298:26A
6Hanna HugossonSundsvalls OK26:54+1:598:35A
7Julia RajanIFK Lidingö SOK27:23+2:288:44A
8Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan27:46+2:518:52A
9Moa WestbladOK Ravinen28:13+3:189:00A
10Rebecca WaldenfjordJärfälla OK28:50+3:559:12A
11Tove EkströmLinköpings OK29:05+4:109:17A
12Tove PetterssonOK Roxen29:19+4:249:21A
13Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad29:22+4:279:22B
14Ronja HuggForsa OK29:35+4:409:27B
15Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna30:46+5:519:49B
16Lova EvebornOK Roxen31:08+6:139:56B
17Agnes BromanOK Roslagen31:10+6:159:57B
18Jenny WegebroUmeå OK31:17+6:229:59B
19Ellen BromanOK Roslagen31:28+6:3310:03B
20Tilda ÖstbergStora Tuna OK31:33+6:3810:04B
21Alice AronengHestra IF32:04+7:0910:14B
22Maria JanssonOK Linné32:08+7:1310:15B
23Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad32:18+7:2310:19B
24Ida PalmbergOK Hammaren32:54+7:5910:30B
25Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK32:59+8:0410:32C
26Tove FlodmanOK Hammaren35:00+10:0511:10C
27Tova OlssonIK Hakarpspojkarna35:06+10:1111:12C
28Hanna RöstinOK Ravinen35:26+10:3111:19C
29Emma BlixtOK Hammaren35:58+11:0311:29C
30Lovisa MartinssonOK Tyr36:13+11:1811:34C
31Tova HermodssonLunds OK36:27+11:3211:38C
32Tilda AnderssonOK Ravinen36:55+12:0011:47C
33Astrid SimonssonSundbybergs IK37:56+13:0112:07C
34Mimmi DahlbergBredaryds SOK38:40+13:4512:21C
35Elin JohanssonForsa OK40:31+15:3612:56C
36Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad42:59+18:0413:43C
Carolina OlssonÄlvdalens IF OKej startC
Wilma LagerhällRehns BKej startC

H18 Kval A

3 470 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Axel GranqvistOK Ravinen21:316:12A
2Isac von KrusenstiernaOK Kåre21:57+0:266:19A
3Victor ImarkTullinge SK22:11+0:406:23A
4Niklas CarlssonSundbybergs IK23:25+1:546:44A
5Oskar EdvardssonJärfälla OK23:34+2:036:47A
6Albin ClaessonSävedalens AIK24:16+2:456:59A
7Waldemar AnderssonLånghundra IF24:21+2:507:01A
8Felix AxelssonMarkbygdens OK24:48+3:177:08A
9Johan OlsonIK Uven24:58+3:277:11A
10Arvid ClaessonJönköpings OK25:44+4:137:24A
11Axel HalvarssonKarlskrona SOK25:54+4:237:27B
12Erik HerneOK Ravinen25:56+4:257:28B
13Johan WehlinSkogspojkarnas OK26:09+4:387:32B
14Arvid WesterbergOK Kolmården26:41+5:107:41B
15Tim OlssonBrattås CK27:02+5:317:47B
16Albin AlsiöIF Hagen27:19+5:487:52B
17Linus KristianssonTrollhättans SOK27:30+5:597:55B
18Lukas HellgrenOK Ravinen27:36+6:057:57B
19Georg EklöwOK Södertörn27:59+6:288:03B
20Carl CarlssonNyköpings OK28:05+6:348:05B
21Isak HertinIK Hakarpspojkarna29:00+7:298:21C
22Egil MorastHaninge SOK29:01+7:308:21C
23Emil GrehnOK Rodhen29:04+7:338:22C
24Edvin NordströmTäby OK29:16+7:458:26C
25Johan LindmanFinspångs SOK29:48+8:178:35C
26Joel KarnehedOK Roxen29:59+8:288:38C
27Christian RedtzerAttunda OK30:02+8:318:39C
28Oscar ModigOK Pan-Kristianstad30:08+8:378:41C
29Carl HolmbergIF Hagen30:20+8:498:44C
30Hugo LindbärgOK Södertörn31:03+9:328:56C
31Oscar PrytzTjalve IF Norrköping31:38+10:079:06D
32Carl EkbringKexholms SK32:01+10:309:13D
33Harald LarssonBergnäsets AIK39:57+18:2611:30D
Erik TuuriBergnäsets AIKej godkändD
Nicola MüllerIFK Mora OKej startD
Joel SjödinOK Kolmårdenej startD
Johan HagströmerOK Klemmingenej startD
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej startD
Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej startD

H18 Kval B

3 390 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Simon ImarkTullinge SK21:336:21A
2Andreas JonssonOK Orion23:02+1:296:47A
3Viktor SvenskStora Tuna OK23:12+1:396:50A
4Olle GrywenzOK Linné23:22+1:496:53A
5Simon SchusterIFK Lidingö SOK23:33+2:006:56A
6Daniel RönnqvistOK Linné23:36+2:036:57A
7Filip TrofastBredaryds SOK23:48+2:157:01A
8Ludvig EkNyköpings OK24:27+2:547:12A
9Victor HelgessonHestra IF24:36+3:037:15A
10Johan LangerakJärfälla OK25:50+4:177:37A
10Andreas UllerKils OK25:50+4:177:37A
12Fredrik JohanssonOK Nackhe26:17+4:447:45B
13Martin StorkampSundsvalls OK26:18+4:457:45B
14Anton KällströmSala OK26:23+4:507:46B
15Algot NajvikOK Pan-Kristianstad26:39+5:067:51B
16Per KarlssonOK Tylöskog26:54+5:217:56B
17Jonas AnderssonOK Roxen27:07+5:347:59B
18Benjamin LangerakJärfälla OK27:25+5:528:05B
19Albin AnderssonOK Ravinen27:28+5:558:06B
20Linus BacklundOK Södertörn27:32+5:598:07B
21Adam SegerslättSkåneslättens OL27:50+6:178:12B
22Alexander GraadRonneby OK27:58+6:258:14C
23Fredrik HamreforsVästerås SOK28:18+6:458:20C
24Truls LindholmSundsvalls OK28:58+7:258:32C
25Alfred LönnVästerås SOK29:10+7:378:36C
26Erik OlssonGävle OK29:16+7:438:37C
27Eskil TryggöTrollhättans SOK29:58+8:258:50C
28Martin LammFrölunda OL30:06+8:338:52C
29Jonathan UllerKils OK30:50+9:179:05C
30Felix Lindell ÖhmanOK Måsen31:35+10:029:18C
31Simon TörnqvistOK Ravinen32:28+10:559:34C
32Oliver AngelsiööOK Linné33:06+11:339:45D
33David LevinSvaide Roma SOK33:21+11:489:50D
34Mårten OlssonGävle OK35:06+13:3310:21D
35William ErnlundOK Linné37:39+16:0611:06D
36Ludvig WaktelSvaide Roma SOK38:10+16:3711:15D
37Oskar EngesAttunda OK42:27+20:5412:31D
Lukas LundgrenVäxjö OKej godkändD
Nils Hammaräng GripKalmar OKej startD

H18 Kval C

3 490 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Henning SjökvistStora Tuna OK20:565:59A
2Jesper SvenskStora Tuna OK21:37+0:416:11A
3Otto StuhlhoferOK Landehof21:41+0:456:12A
4Isac EricssonVäxjö OK22:28+1:326:26A
5Rasmus LundbergOK Bävern22:30+1:346:26A
6Olle JosarpFK Friskus-Varberg22:58+2:026:34A
7Hugo LillieströmOK Roxen23:27+2:316:43A
8Erik HannrupIF Thor23:58+3:026:52A
9John LarssonRånäs OK24:15+3:196:56A
10Daniel BogrenIF Hagen24:21+3:256:58A
11Rickard DjerfTibro OK24:47+3:517:06B
12Rasmus WickbomVittjärvs IK25:19+4:237:15B
13Linus LundbergOK Bävern25:33+4:377:19B
14Axel OlssonOK Skogsstjärnan25:54+4:587:25B
15Samuel PihlströmOK Landehof26:04+5:087:28B
16Olle HedmanIF Hagen26:09+5:137:29B
17Hampus NyströmIF Hagen26:15+5:197:31B
18Erik VinbladLunds OK26:26+5:307:34B
19Emil PetterssonKarlskrona SOK26:29+5:337:35B
20Joar HertinIK Hakarpspojkarna27:19+6:237:49B
21Rasmus MöllerArboga OK27:41+6:457:55C
22Olle SörqvistMarkbygdens OK27:56+7:008:00C
23Johan PerssonAttunda OK28:14+7:188:05C
24Philip CarlssonNyköpings OK28:37+7:418:11C
25Albin BjörnuddIFK Umeå30:55+9:598:51C
26Vidar PerssonTäby OK31:12+10:168:56C
27Henrik HamreforsVästerås SOK31:35+10:399:02C
28Walter LagerhällRehns BK33:34+12:389:37C
29Anton GlivesonRonneby OK33:38+12:429:38C
30Gustav ÖhgrenOK Kåre37:58+17:0210:52C
31Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna38:03+17:0710:54D
32Hugo DalhammerOK Roxen39:08+18:1211:12D
33Lucas NorrmanAttunda OK43:07+22:1112:21D
34Gustav FrænellSundsvalls OK51:53+30:5714:51D
Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkändD
Axel BlomFrölunda OLej startD
Albin LarssonKatrineholms OKej startD
Martin MörsellOK Kåreej startD
William LundstedtMullsjö SOKej startD

H18 Kval D

3 450 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Oliwer LundbergOK Bävern21:136:08A
2Henrik JohannessonRonneby OK21:28+0:156:13A
3Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK22:07+0:546:24A
4Viktor WassénVänersborgs SK22:51+1:386:37A
5Lukas OlmKils OK23:14+2:016:44A
6Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK23:26+2:136:47A
7Albin AnderssonTullinge SK23:45+2:326:53A
8Emil KarlssonHestra IF23:46+2:336:53A
9Isak PrellnerSkåneslättens OL23:50+2:376:54A
10Marcus CarlssonIF Hagen23:54+2:416:55A
11Gustav RuneforsVäxjö OK24:01+2:486:57B
12Kristoffer TengrothSundbybergs IK24:09+2:567:00B
13Emil AuseliusBredaryds SOK24:23+3:107:04B
14Oskar ForsbergTullinge SK24:44+3:317:10B
15Andreas PerssonOK Hammaren24:53+3:407:12B
16Fritjof AxelssonFK Göingarna25:06+3:537:16B
17Robin SalénBergnäsets AIK25:12+3:597:18B
18Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK25:28+4:157:22B
19Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna25:29+4:167:23B
19Simon LarssonOK Hällen25:29+4:167:23B
21David RisbergKils OK25:30+4:177:23C
22Pontus ErlandssonSOK Viljan26:05+4:527:33C
23Tuve MöllerOK Linné26:33+5:207:41C
24Oscar JohanssonKarlskrona SOK26:55+5:427:48C
25Tobias KarlssonSnättringe SK26:56+5:437:48C
26Victor HanssonJönköpings OK27:03+5:507:50C
27Pontus LindblomOK Roxen27:34+6:217:59C
28Noel WaldenfjordJärfälla OK30:06+8:538:43C
29Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb30:24+9:118:48C
30Simon FriskGustavsbergs OK30:30+9:178:50C
31Christopher WilestedtAttunda OK30:31+9:188:50D
32Olof SkoglundKils OK31:08+9:559:01D
33Jakob HöstOK Skogsfalken31:54+10:419:14D
34Nils LundgrenSundsvalls OK32:36+11:239:26D
35Benjamin SturekSOK Viljan33:06+11:539:35D
36Erik JönssonLunds OK50:12+28:5914:33D
Sandro SchmidOK Linnéej startD
Simon DahlbergOK Nolaskogsarnaej startD

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser