Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: fredag 23 september 2016 - lördag 24 september 2016

KvalFinalFinal (totalt)

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
6Sara EskilssonD21 Kval D33:15+2:157:39A
9Josefine HeikkaD21 Kval B35:22+3:478:12A

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
21Rasmus MöllerH18 Kval C27:41+6:457:55C

Attunda OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
10Oskar DanielsH21 Kval D30:22+3:056:01B
12Karl EngesH20 Kval A30:39+4:377:17A
23Johan PerssonH18 Kval C28:14+7:188:05C
24Daniel RoosH21 Kval C37:06+7:047:23C
27Christian RedtzerH18 Kval A30:02+8:318:39C
27Axel WrådheH21 Kval A36:33+8:077:17D
31Christopher WilestedtH18 Kval D30:31+9:188:50D
33Lucas NorrmanH18 Kval C43:07+22:1112:21D
37Oskar EngesH18 Kval B42:27+20:5412:31D
Johannes KnutasH21 Kval Aej godkändE
Simon MarteliusH21 Kval Aej startE

Bergnäsets AIK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
17Robin SalénH18 Kval D25:12+3:597:18B
17Nils HenrikssonH20 Kval A36:00+9:588:34B
18Oskar ÖqvistH20 Kval B35:21+9:328:29B
24Joar SvartholmH21 Kval D36:05+8:487:09C
29Gunnar HolmgrenH21 Kval C39:21+9:197:50D
32Albert AskengrenH21 Kval A42:27+14:018:28D
33Harald LarssonH18 Kval A39:57+18:2611:30D
Erik TuuriH18 Kval Aej godkändD

Brattås CK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
15Tim OlssonH18 Kval A27:02+5:317:47B

Bredaryds SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
4Amelia SkalbergD18 Kval B25:33+1:338:09A
7Elsa AnderssonD18 Kval A28:02+2:028:59A
7Filip TrofastH18 Kval B23:48+2:157:01A
10Moa HanssonD18 Kval A28:40+2:409:11A
13Emil AuseliusH18 Kval D24:23+3:107:04B
14Amanda HanssonD21 Kval C35:07+4:318:10B
16Carina SvenssonD21 Kval A36:36+6:598:29B
18Klara ElmbladD18 Kval B33:03+9:0310:33B
31Fredrik JohanssonH21 Kval A41:53+13:278:21D
32Henrik AnderssonH21 Kval D42:18+15:018:23D
34Mimmi DahlbergD18 Kval C38:40+13:4512:21C

Domnarvets GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Emma JohanssonD21 Kval D31:30+0:307:15A
15Elin DahlinD21 Kval C36:05+5:298:23B
21Sara JohanssonD21 Kval C36:31+5:558:29C

Eds SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
27Maria ErikssonD18 Kval B36:59+12:5911:48C

Eksjö SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Gabriella S BerganderD18 Kval C25:10+0:158:02A
5Linnéa GolsäterD20 Kval B27:12+2:258:10A
6Sanna FastD18 Kval A27:52+1:528:55A
7Lucas SundbladH20 Kval A29:24+3:227:00A
9Oskar LindH20 Kval B30:26+4:377:18A
16Fanny SundbladD18 Kval A29:15+3:159:22B
21August KollbergH20 Kval C37:27+10:118:48B
23Philip EdvardssonH20 Kval B39:37+13:489:31B
26Viktor AntonssonH21 Kval C37:39+7:377:30D
28Andreas BerganderH21 Kval A36:41+8:157:19D

Emmaboda Verda OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
11Ellen KallerbäckD18 Kval B28:33+4:339:07A
31Lovisa TorstenssonD18 Kval B38:25+14:2512:16C
38Carl TorstenssonH21 Kval B1:01:25+33:3312:15E

Falkenbergs OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
16Frida AnderssonD21 Kval B39:00+7:259:02B
27Matilda MartinssonD21 Kval B53:09+21:3412:19C
32Sofie SöderblomD21 Kval C49:27+18:5111:30D

Falköpings AIK OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Sara HagströmD21 Kval B31:357:19A
5Johanna HagströmD18 Kval C26:24+1:298:26A

Finspångs SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
8Per LindmanH20 Kval A29:51+3:497:06A
17Simon LundinH21 Kval C34:32+4:306:52C
19Noak SanderbergH20 Kval C36:20+9:048:32B
19Alexander WiklundH20 Kval B36:30+10:418:46B
25Johan LindmanH18 Kval A29:48+8:178:35C

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
6Olle JosarpH18 Kval C22:58+2:026:34A

FK Göingarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
16Fritjof AxelssonH18 Kval D25:06+3:537:16B

Forsa OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
14Ronja HuggD18 Kval C29:35+4:409:27B
35Emelie JonassonD18 Kval B50:48+26:4816:13C
35Elin JohanssonD18 Kval C40:31+15:3612:56C
Hanna KjellinD18 Kval Bej godkändC

Frölunda OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
23Rasmus ArfwedsonH20 Kval C40:43+13:279:34B
28Martin LammH18 Kval B30:06+8:338:52C
Axel BlomH18 Kval Cej startD

Gustavsbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
30Simon FriskH18 Kval D30:30+9:178:50C

Gävle OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
13Emma HållströmD18 Kval B29:14+5:149:20B
20Albin SjöhedH21 Kval D35:14+7:576:59C
26Erik OlssonH18 Kval B29:16+7:438:37C
34Mårten OlssonH18 Kval B35:06+13:3310:21D
Simon SjöhedH21 Kval Eej startE
Erik BomanH21 Kval Aej startE

Göteborg-Majorna OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Lina StrandD21 Kval D31:007:08A
2Johan RunessonH21 Kval E28:51+0:525:40A
10Mikael EliassonH21 Kval E32:30+4:316:23B
10Ola MartnerH21 Kval B29:59+2:075:59B
11Emma BergmanD21 Kval B37:16+5:418:38B
12Anders HedbergH21 Kval D31:09+3:526:10B
13Agnes LeoD21 Kval A35:54+6:178:19B
15Erik ÖhlundH21 Kval B33:08+5:166:36B
18Martin Jellvert BörjesonH18 Kval D25:28+4:157:22B
19Viktor RunnbyH21 Kval C35:22+5:207:02C
27Kristine BergliaD21 Kval A40:50+11:139:28C
Frida NeroD21 Kval Cej startD
Viktoria ErnstssonD21 Kval Bej startD
Anna ForsbergD21 Kval Aej startD
Joakim EliassonH21 Kval Aej startE

Hagaby GoIF Örebro

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Martin RegbornH21 Kval D27:175:24A
5Viktor LarssonH21 Kval D29:36+2:195:52A
19Josefine WallenhammarD21 Kval A37:55+8:188:47B
22Maria GustafssonD20 Kval B39:23+14:3611:49B
Harald LarssonH20 Kval Aej startC

Haninge SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
10Hugo DahlbergH20 Kval C30:11+2:557:06A
20Joakim SkärlénH20 Kval B36:44+10:558:49B
22Egil MorastH18 Kval A29:01+7:308:21C

Hestra IF

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Filip GrahnH20 Kval B25:496:12A
3Samuel PlumppuH20 Kval C27:56+0:406:34A
6Linus LandergrenH20 Kval A29:20+3:186:59A
8Emil KarlssonH18 Kval D23:46+2:336:53A
9Victor HelgessonH18 Kval B24:36+3:037:15A
9Markus LarssonH20 Kval A29:53+3:517:06A
14Elsa LindeblomD18 Kval A29:00+3:009:17B
14Martin AhlbergerH21 Kval B32:44+4:526:32B
17Jesper SjögrenH21 Kval A32:26+4:006:28C
20Andreas HolmqvistH21 Kval C35:34+5:327:05C
20Martin LarssonH21 Kval B33:56+6:046:46C
21Alice AronengD18 Kval C32:04+7:0910:14B
21Lina LandergrenD20 Kval B38:32+13:4511:34B
24Erik ForsH20 Kval C47:11+19:5511:06B
27Sofia KlassonD18 Kval A32:57+6:5710:33C

Hjärnarps OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
23Erica ErikssonD20 Kval A36:49+10:5411:13B

Härlövs IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
12Irmalinn NilssonD18 Kval B28:45+4:459:11A
30Caroline LindelöwD21 Kval D50:58+19:5811:44C

IF Hagen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
10Marcus CarlssonH18 Kval D23:54+2:416:55A
10Daniel BogrenH18 Kval C24:21+3:256:58A
14Filip KarlssonH20 Kval B32:57+7:087:55B
16Olle HedmanH18 Kval C26:09+5:137:29B
16Albin AlsiöH18 Kval A27:19+5:487:52B
17Hampus NyströmH18 Kval C26:15+5:197:31B
23Jesper LindströmH20 Kval A41:46+15:449:56B
29Carl HolmbergH18 Kval A30:20+8:498:44C

IF Thor

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
8Erik HannrupH18 Kval C23:58+3:026:52A
13Lina SvärdD18 Kval A28:51+2:519:14B
14Gunilla SvärdD21 Kval D34:44+3:448:00B
Rebecka HoppeD20 Kval Aej startB

IFK Göteborg

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Eskil KinnebergH21 Kval A28:30+0:045:41A
4Johan HögstrandH21 Kval E28:58+0:595:42A
5Jonas PilbladH21 Kval B29:40+1:485:55A
7Elin MånssonD21 Kval D33:34+2:347:44A
8Vetle Ruud BråtenH21 Kval E32:05+4:066:18A
9Niclas JonassonH21 Kval D30:16+2:596:00B
11Kirsi NurmiD21 Kval A34:49+5:128:04B
11Elin PetterssonD20 Kval A28:59+3:048:50A
13Fredrik EdénH21 Kval B32:37+4:456:30B
16Anna NärhiD21 Kval D36:17+5:178:21B
23Frida GustafssonD21 Kval A38:38+9:018:57C
26John PerssonH21 Kval E38:25+10:267:33D
28Elin HögstrandD21 Kval D45:06+14:0610:23C
30Arvid VågH21 Kval B37:57+10:057:34D
30Erik EngstrandH21 Kval E40:07+12:087:53D
Erica PetterssonD21 Kval Dej godkändD
Max Peter BejmerH21 Kval Eej startE

IFK Lidingö SOK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
4Helena KarlssonD21 Kval B32:43+1:087:35A
5Simon SchusterH18 Kval B23:33+2:006:56A
6Alice HugossonD21 Kval A33:13+3:367:42A
7Julia RajanD18 Kval C27:23+2:288:44A
8Emma BjessmoD21 Kval C33:31+2:557:47A
9Anna BachmanD21 Kval C33:45+3:097:50A
9Nicolas SimoninH21 Kval C31:57+1:556:21B
12Sofia AdolfssonD21 Kval C34:32+3:568:01B
13Hector HainesH21 Kval E32:58+4:596:29B
20Sixten HillerhagH20 Kval A38:09+12:079:05B
21Anders CarlssonH21 Kval C36:05+6:037:11C
25Elin JarlemarkD18 Kval C32:59+8:0410:32C
32Ebba GanslandtD18 Kval B38:47+14:4712:23C
Rasmus Palmqvist AslaksenH21 Kval Cej godkändE
Sofia TörnqvistD21 Kval Bej startD

IFK Mora OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
5Artem PanchenkoH21 Kval C31:21+1:196:14A
10Magdalena OlssonD21 Kval A34:41+5:048:02A
13Olha PanchenkoD21 Kval D34:36+3:367:58B
16Johan LindbergH21 Kval D32:15+4:586:23B
22Adrian DahlströmH20 Kval A39:34+13:329:25B
36Erika DuhlboD18 Kval A36:55+10:5511:49C
Daniel DuhlboH20 Kval Bej godkändC
Nicola MüllerH18 Kval Aej startD
Linus RappH21 Kval Cej startE
Isabel SalénD20 Kval Bej startB

IFK Umeå

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
9Martin HederskogH21 Kval E32:25+4:266:22B
14Lukas PetersonH21 Kval D31:27+4:106:14B
21Hans PerssonH21 Kval E36:27+8:287:10C
23Jon AnderssonH21 Kval B35:11+7:197:01C
23Oskar MalmbergH21 Kval C36:21+6:197:14C
25Albin BjörnuddH18 Kval C30:55+9:598:51C
25Joel SjölanderH21 Kval D36:29+9:127:14D

IK Hakarpspojkarna

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
3Sara GranstedtD18 Kval A26:37+0:378:31A
3Isa EnvallD18 Kval C25:20+0:258:05A
3Filip OssianssonH20 Kval A28:05+2:036:41A
4Anton HanssonH20 Kval C29:06+1:506:50A
4Joakim HederskogH21 Kval C31:16+1:146:13A
5Martin DjerfH20 Kval A28:35+2:336:48A
6Ludwig LjungqvistH21 Kval D29:51+2:345:55A
9Elin GranstedtD18 Kval B27:20+3:208:43A
10Andreas JanssonH21 Kval A31:18+2:526:14B
12Gabriella GustafssonD20 Kval B30:46+5:599:14A
15Sophia BjörnlingerD18 Kval C30:46+5:519:49B
17Alice Svensson FinndahlD18 Kval A29:18+3:189:23B
17Elin SvenssonD21 Kval B39:30+7:559:09B
17Annie ÖnstenD20 Kval A31:25+5:309:34B
17Oskar LjungqvistH21 Kval C34:32+4:306:52C
18Amanda LeoD21 Kval D36:53+5:538:29B
19Andreas GustafssonH18 Kval D25:29+4:167:23B
20Joar HertinH18 Kval C27:19+6:237:49B
21Isak HertinH18 Kval A29:00+7:298:21C
22Elna ForsbergD21 Kval B42:12+10:379:47C
22Albin AxelssonH21 Kval D35:55+8:387:07C
22Eric HanssonH21 Kval B34:55+7:036:58C
24Amanda RangertD18 Kval A31:49+5:4910:11B
24Arvid NordH20 Kval B41:40+15:5110:00B
26Moa SvenssonD21 Kval C40:11+9:359:20C
27Tova OlssonD18 Kval C35:06+10:1111:12C
31Hampus LindmanH18 Kval C38:03+17:0710:54D
34Ebba EnvallD18 Kval B49:11+25:1115:42C
Viktor OssianssonH18 Kval Cej godkändD
Markus HederskogH21 Kval Dej godkändE
Emil BjörnlingerH18 Kval Aej startD
Gustaf SparrevikH21 Kval Eej startE

IK Uven

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
9Johan OlsonH18 Kval A24:58+3:277:11A
13Mattis HallbergH20 Kval B31:20+5:317:31B
28Sara ForsbergD18 Kval A33:02+7:0210:35C
29Hanna BoquistD18 Kval A33:07+7:0710:36C

Järfälla OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
4Kristin LöfgrenD21 Kval D31:45+0:457:18A
5Oskar EdvardssonH18 Kval A23:34+2:036:47A
10Rebecca WaldenfjordD18 Kval C28:50+3:559:12A
10Johan LangerakH18 Kval B25:50+4:177:37A
18Benjamin LangerakH18 Kval B27:25+5:528:05B
28Noel WaldenfjordH18 Kval D30:06+8:538:43C
28Anders BoströmH21 Kval E38:55+10:567:39D
30Jefta LangerakH21 Kval D40:09+12:527:57D
Ludwig BergfalkH20 Kval Aej startC

Järla Orientering

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Karolin OhlssonD21 Kval C30:367:06A
2Linnea MartinssonD21 Kval A30:38+1:017:06A
5Signe KlintingD21 Kval D32:44+1:447:32A
5David BejbomH21 Kval E30:54+2:556:04A
7Ingjerd MyhreD21 Kval C33:21+2:457:45A
8Anna Dahlgren-RosénD20 Kval B28:46+3:598:38A
9Elsa JanssonD21 Kval D34:13+3:137:53A
15Erik BerzellH21 Kval C34:17+4:156:49B
19Oscar BjörckH21 Kval E35:43+7:447:01C

Jönköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
10Arvid ClaessonH18 Kval A25:44+4:137:24A
25Oliver MalmkvistH20 Kval A49:55+23:5311:53C
25Filippa JohanssonD21 Kval D42:39+11:399:49C
26Victor HanssonH18 Kval D27:03+5:507:50C
Stina ErikssonD18 Kval Bej startC
Maria Rosén ThelinD21 Kval Bej startD

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
29Maria ArvidssonD21 Kval C43:23+12:4710:05C
Nils Hammaräng GripH18 Kval Bej startD

Karlskrona SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
9Moa PetterssonD20 Kval B29:13+4:268:46A
11Axel HalvarssonH18 Kval A25:54+4:237:27B
19Emil PetterssonH18 Kval C26:29+5:337:35B
24Oscar JohanssonH18 Kval D26:55+5:427:48C
25Ebba BerglinD18 Kval B35:31+11:3111:20C
27Adam GeorgssonH21 Kval C37:40+7:387:30D
30Lovisa JohanssonD18 Kval A33:36+7:3610:46C

Katrineholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
20Siri JeppssonD21 Kval B40:47+9:129:27B
Albin LarssonH18 Kval Cej startD

Kexholms SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
32Carl EkbringH18 Kval A32:01+10:309:13D

KFUM Örebro OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
3Jonatan GustafssonH18 Kval D22:07+0:546:24A
9Ellinor ErikssonD21 Kval A33:49+4:127:50A
15Jacob ErikssonH20 Kval C32:46+5:307:42B
22Olle LindgrenH20 Kval B38:14+12:259:11B
29Erik LindgrenH21 Kval A37:31+9:057:29D

Kils OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
5Lukas OlmH18 Kval D23:14+2:016:44A
10Andreas UllerH18 Kval B25:50+4:177:37A
21David RisbergH18 Kval D25:30+4:177:23C
22Elsa HolmgårdD18 Kval A30:25+4:259:44B
22Sanna SkoogD21 Kval D38:57+7:578:58C
29Jonathan UllerH18 Kval B30:50+9:179:05C
32Olof SkoglundH18 Kval D31:08+9:559:01D

Köping-Kolsva OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
19Elvira DanielssonD18 Kval B33:27+9:2710:41B
24Sofie LandqvistD21 Kval D42:00+11:009:40C
25Johanna LarssonD21 Kval B44:38+13:0310:21C

Leksands OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
13Erica EdmanD20 Kval A29:15+3:208:55A
16Linda LindkvistD21 Kval C36:08+5:328:24B
18Maria BjörklundD21 Kval B39:35+8:009:11B
24Johan SöderlundH21 Kval B35:27+7:357:04C
27Marie SpångmyrD21 Kval C41:40+11:049:41C

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
8Emma DjerfD18 Kval A28:30+2:309:08A

Linköpings OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
5Alva OlssonD21 Kval A32:57+3:207:38A
9Rasmus ElmelidH21 Kval A30:55+2:296:10B
11Tove EkströmD18 Kval C29:05+4:109:17A
11Per CarlborgH21 Kval E32:46+4:476:27B
13Therese KlintbergD21 Kval C34:40+4:048:03B
14Sven EngströmH20 Kval C32:25+5:097:37B
28Maria ElmelidD21 Kval C42:25+11:499:51C
28Henrik TostebergH21 Kval C38:34+8:327:40D
29Mikael AnderssonH21 Kval E39:28+11:297:46DLadda ner rutt i gpx-format

Lunds OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
6Jenny BredfeltD18 Kval B26:22+2:228:25A
18Erik VinbladH18 Kval C26:26+5:307:34B
23Karin HagwallD20 Kval B40:20+15:3312:06B
24Jesper ÅgrenH20 Kval A45:53+19:5110:55B
31Tova HermodssonD18 Kval C36:27+11:3211:38C
36Erik JönssonH18 Kval D50:12+28:5914:33D
Anna HellnerD21 Kval Dej godkändD

Lustens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
3Tom CampbellH20 Kval B28:04+2:156:44A

Långhundra IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Anton ForsbergH20 Kval C27:47+0:316:32A
7Waldemar AnderssonH18 Kval A24:21+2:507:01A
10Samuel HedlundH20 Kval B31:13+5:247:30A
22Simon JakobssonH21 Kval C36:07+6:057:11C
27Jesper Kullin AlfredssonH21 Kval B36:14+8:227:13D

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
26Oskar Jensen SondénH21 Kval D36:30+9:137:14D

Malungs OK Skogsmårdarna

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Oskar SandbergH20 Kval B27:05+1:166:30A
7William LindH21 Kval C31:53+1:516:21A
7Jakob LööfH21 Kval C31:53+1:516:21A
8Erik RostH21 Kval A30:21+1:556:03A
10Thomas CarlssonH21 Kval C32:34+2:326:29B
11Johan BäckmanH21 Kval B30:26+2:346:04B
12Rickard BörjessonH21 Kval B31:52+4:006:21B
14Ludvig ÅhlundH21 Kval A32:02+3:366:23B
21Jimmy LarssonH21 Kval B34:07+6:156:48C
25Lars ÅkermanH21 Kval C37:27+7:257:27D
34Stefan JonssonH21 Kval C41:48+11:468:19E
Linus BohmanH21 Kval Eej godkändE
Johan NordlundH21 Kval Bej godkändE

Markbygdens OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
8Felix AxelssonH18 Kval A24:48+3:177:08A
15Klara AxelssonD18 Kval B30:24+6:249:42B
18Albin AnderssonH21 Kval A32:37+4:116:30C
19Pontus KarlssonH21 Kval A32:54+4:286:34C
22Olle SörqvistH18 Kval C27:56+7:008:00C
24Anne HanssonD21 Kval A38:56+9:199:01C
30Josefin AnderssonD21 Kval A43:05+13:289:59C
Edvin CarlssonH20 Kval Bej godkändC

Mullsjö SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
William LundstedtH18 Kval Cej startD

Nyköpings OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Jens WängdahlH21 Kval B27:525:33A
8Ludvig EkH18 Kval B24:27+2:547:12A
13Daniel NilssonH21 Kval D31:24+4:076:13B
14Kristin HylanderD21 Kval B38:01+6:268:49B
14Didrik HallH21 Kval E33:32+5:336:36B
20Carl CarlssonH18 Kval A28:05+6:348:05B
24Philip CarlssonH18 Kval C28:37+7:418:11C
26Ida HylanderD21 Kval D42:45+11:459:51C
33Marcus BerggrenH21 Kval E44:54+16:558:50E
35Signe NilssonD18 Kval A36:06+10:0611:34C

OK Bävern

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Oliwer LundbergH18 Kval D21:136:08A
5Rasmus LundbergH18 Kval C22:30+1:346:26A
13Linus LundbergH18 Kval C25:33+4:377:19B

OK Denseln

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
3Mathias HallménH21 Kval B29:24+1:325:52A
6Algirdas BartkeviciusH21 Kval C31:47+1:456:19A
6Olle KaleredH21 Kval E30:57+2:586:05A
19Lovisa AdolfssonD21 Kval D37:11+6:118:34B
22Jenny BjörkD21 Kval A38:11+8:348:51C
Erik PetterssonH21 Kval Dej startE

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
16Frida JohanssonD18 Kval B30:46+6:469:49B

OK Hammaren

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
10Filip IvarssonH20 Kval A30:35+4:337:16A
15Andreas PerssonH18 Kval D24:53+3:407:12B
20Joakim IngelssonH21 Kval A33:35+5:096:42C
24Ida PalmbergD18 Kval C32:54+7:5910:30B
26Tove FlodmanD18 Kval C35:00+10:0511:10C
26Kevin StåhlH21 Kval A36:31+8:057:17D
29Emma BlixtD18 Kval C35:58+11:0311:29C
30Ellen SkoogD18 Kval B37:40+13:4012:02C
30Fredrik AhnlénH21 Kval C39:30+9:287:52D

OK Hällen

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
4Gustaf SundbüeH20 Kval A28:32+2:306:47A
7Peter ÖbergH21 Kval B29:45+1:535:56A
8Johanna EngströmD21 Kval A33:31+3:547:46A
9Chantelle HesselbergD18 Kval A28:36+2:369:10A
11Jonas EngströmH21 Kval C33:13+3:116:37B
19Simon LarssonH18 Kval D25:29+4:167:23B
31Tommy SöderbergH21 Kval D40:14+12:577:58D
32Linnéa GustafssonD18 Kval A34:02+8:0210:54C
36Linnéa CarlssonD18 Kval B54:33+30:3317:25C

OK Klemmingen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
Johan HagströmerH18 Kval Aej startD

OK Kolmården

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Lisa BerggrenD18 Kval A26:008:20A
5Oskar LeinonenH20 Kval B28:44+2:556:54A
7Ville JohanssonH20 Kval B29:16+3:277:02A
14Arvid WesterbergH18 Kval A26:41+5:107:41B
Joel SjödinH18 Kval Aej startD

OK Kåre

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Isac von KrusenstiernaH18 Kval A21:57+0:266:19A
3Lisa RisbyD21 Kval D31:33+0:337:16A
6Kajsa RisbyD21 Kval C32:24+1:487:32A
11André AnderssonH20 Kval A30:37+4:357:17A
12Matilda AnderssonD21 Kval D34:29+3:297:56B
13Emil ÅbergH20 Kval A31:02+5:007:23B
15Albin BergkvistH20 Kval A33:59+7:578:05B
15Kajsa MattssonD20 Kval B31:39+6:529:30A
16Fredrik MattssonH21 Kval E33:42+5:436:38B
17Ronja JungåkerD18 Kval B31:19+7:1910:00B
17Jenny ErikssonD21 Kval C36:19+5:438:26B
21Leif BaderH21 Kval A34:33+6:076:53C
28Vilma Von KrusenstiernaD18 Kval B37:18+13:1811:55C
29Linn GrällsD21 Kval A42:12+12:359:47C
30Gustav ÖhgrenH18 Kval C37:58+17:0210:52C
32Julia AdolfssonD21 Kval A53:38+24:0112:26D
Jonas GustafssonH20 Kval Cej godkändC
Martin MörsellH18 Kval Cej startD
Rebecka AdolfssonD21 Kval Bej startD
Ronja BjörklundD20 Kval Bej startB

OK Landehof

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Filip WadstenH20 Kval A27:02+1:006:26A
3Otto StuhlhoferH18 Kval C21:41+0:456:12A
14Hanna ÅbergD20 Kval A30:34+4:399:19A
15Samuel PihlströmH18 Kval C26:04+5:087:28B
34Emelie KarlssonD18 Kval A35:50+9:5011:29C

OK Linné

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Oskar SjöbergH21 Kval C30:025:58A
1Albin RidefeltH21 Kval B27:525:33A
2Sandra BoströmD18 Kval B24:45+0:457:54A
3Annika BillstamD21 Kval C30:59+0:237:12A
3Rassmus AnderssonH21 Kval C30:42+0:406:06A
4Olle GrywenzH18 Kval B23:22+1:496:53A
4Annika BjörkD21 Kval C31:29+0:537:19A
4Jan TroengH21 Kval D29:22+2:055:49A
5Johanna ÖbergD20 Kval A27:40+1:458:26A
6Daniel RönnqvistH18 Kval B23:36+2:036:57A
7Riina KuuseloD21 Kval A33:22+3:457:44A
10Hilda ForsgrenD21 Kval B36:18+4:438:25A
11Johannes RidefeltH20 Kval B31:15+5:267:30A
12Olle NilssonH20 Kval C31:02+3:467:18A
15Anna KarlströmD18 Kval A29:05+3:059:19B
15Viktor JanrikH20 Kval B34:07+8:188:12B
17Rebecka OlssonD21 Kval A36:50+7:138:32B
17Niklas AldénH21 Kval E34:40+6:416:49C
17David LingforsH21 Kval B33:17+5:256:38C
18Lisa CarlssonD21 Kval A37:05+7:288:36B
20Olof ErikssonH21 Kval E36:19+8:207:08C
21Daniel Carlson BjernaldH20 Kval A38:25+12:239:08B
22Maria JanssonD18 Kval C32:08+7:1310:15B
23Tuve MöllerH18 Kval D26:33+5:207:41C
27Johan HameliusH21 Kval D37:09+9:527:22D
31Pontus JohanssonH21 Kval B38:22+10:307:39D
32Oliver AngelsiööH18 Kval B33:06+11:339:45D
35William ErnlundH18 Kval B37:39+16:0611:06D
38Klara MandahlD18 Kval A40:48+14:4813:04C
Sandro SchmidH18 Kval Dej startD

OK Milan

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
10Saga SanderD18 Kval B27:25+3:258:45A
14Josefin ErlandssonD20 Kval B31:23+6:369:25A
18Jakob FranssonH20 Kval C35:10+7:548:16B
28Lisa WesterbergD21 Kval A41:23+11:469:36C

OK Måsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
30Felix Lindell ÖhmanH18 Kval B31:35+10:029:18C

OK Nackhe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
12Fredrik JohanssonH18 Kval B26:17+4:447:45B

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
33Victoria ErikssonD18 Kval B40:02+16:0212:47C
Simon DahlbergH18 Kval Dej startD

OK Orinto

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
11Elin ClassonD21 Kval D34:24+3:247:55B
12Erik ClassonH21 Kval A31:27+3:016:16B
32Magnus HomannH21 Kval E44:15+16:168:42D

OK Orion

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Tilda JohanssonD20 Kval B24:477:26A
2Andreas JonssonH18 Kval B23:02+1:296:47A
3Anton JohanssonH21 Kval A28:40+0:145:43A
9Amanda JohanssonD20 Kval A28:31+2:368:41A
11Johan WennermarkH20 Kval C30:35+3:197:11A
11Oskar LundqvistH21 Kval D31:07+3:506:10B
12Myrra CarlssonD18 Kval A28:46+2:469:13A
13Sara JonssonD21 Kval B37:21+5:468:39B
13Erik AnderssonH21 Kval A31:47+3:216:20B
17Elin LundqvistD20 Kval B32:43+7:569:49B
18Olof SandgrenH21 Kval D33:36+6:196:40C
21Ellen WahlbomD18 Kval B33:36+9:3610:44B
23Magnus SagerH21 Kval D36:01+8:447:08C
24Linnea DagsbergD18 Kval B34:59+10:5911:10B
Ola AnderssonH20 Kval Cej startC

OK Pan-Kristianstad

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Pim HedbergD20 Kval B25:51+1:047:45A
3Gernot KerschbaumerH21 Kval E28:55+0:565:41A
4Line CederbergD20 Kval B26:39+1:528:00A
5Simon WikströmH20 Kval C29:09+1:536:51A
6Nicole LjungdahlD21 Kval B34:57+3:228:06A
7Olivia NilssonD18 Kval B26:53+2:538:35A
7Niklas OlofssonH21 Kval E31:41+3:426:14A
7Elin CarlssonD20 Kval A28:06+2:118:34A
13Elise JosefssonD18 Kval C29:22+4:279:22B
15Algot NajvikH18 Kval B26:39+5:067:51B
16Johan LenningH20 Kval C34:05+6:498:01B
16Nelly CarlssonD20 Kval B31:41+6:549:30B
19Rasmus SvantessonH21 Kval D35:07+7:506:58C
20Jannie HagårdD21 Kval C36:26+5:508:28B
23Vilma SvantessonD18 Kval C32:18+7:2310:19B
23Klara AnderssonD18 Kval B34:50+10:5011:07B
28Oscar ModigH18 Kval A30:08+8:378:41C
35Björn CederbergH21 Kval C42:15+12:138:24E
36Sofie JosefssonD18 Kval C42:59+18:0413:43C
Johan ModigH21 Kval Dej startE

OK Ravinen

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Axel GranqvistH18 Kval A21:316:12A
1Gustav BergmanH21 Kval A28:265:40A
3Helena JanssonD21 Kval B32:16+0:417:29A
4Tone AlbrektssonD18 Kval A26:49+0:498:35A
4Kalle BergmanH21 Kval A29:41+1:155:55A
5Ruslan GlebovH21 Kval A30:04+1:386:00A
7Emil GranqvistH21 Kval A30:16+1:506:02A
9Moa WestbladD18 Kval C28:13+3:189:00A
10Josefine KlintbergD21 Kval C33:48+3:127:51A
12Erik HerneH18 Kval A25:56+4:257:28B
15Hanna KorhonenD20 Kval A30:47+4:529:23A
16Martin HunhammarH21 Kval B33:11+5:196:37B
18Lukas HellgrenH18 Kval A27:36+6:057:57B
19Albin AnderssonH18 Kval B27:28+5:558:06B
19Annie ForsbergD21 Kval B39:59+8:249:16B
20Ebba PegestamD20 Kval B37:35+12:4811:17B
28Hanna RöstinD18 Kval C35:26+10:3111:19C
29Viktoria HelmerssonD21 Kval D49:45+18:4511:27C
29Assar HellströmH21 Kval D38:14+10:577:35D
31Simon TörnqvistH18 Kval B32:28+10:559:34C
32Tilda AnderssonD18 Kval C36:55+12:0011:47C

OK Renen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
21Sigrid HolmgrenD20 Kval A34:52+8:5710:37B
22Josefine AnderssonD20 Kval A35:52+9:5710:56B
24Linnea SundströmD21 Kval B44:30+12:5510:19C

OK Rodhen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
15Henrik JonssonH21 Kval E33:38+5:396:37B
22Martin JanssonH21 Kval E36:37+8:387:12C
23Emil GrehnH18 Kval A29:04+7:338:22C
25Magnus BjörkH21 Kval B35:52+8:007:09D
32Torbjörn JacobssonH21 Kval B38:31+10:397:41D
33Simon AnderssonH21 Kval C41:30+11:288:16E
Sixten WalheimH21 Kval Dej godkändE

OK Roslagen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
11Rebecka LindbergD21 Kval B37:16+5:418:38B
17Agnes BromanD18 Kval C31:10+6:159:57B
19Ellen BromanD18 Kval C31:28+6:3310:03B
24Tommy LindbergH21 Kval A36:12+7:467:13C
25Liutauras BileviciusH21 Kval A36:18+7:527:14D

OK Roxen

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Fanny AsketunD20 Kval A25:557:54A
7Hugo LillieströmH18 Kval C23:27+2:316:43A
7Albin LillieströmH20 Kval C29:24+2:086:55A
12Tove PetterssonD18 Kval C29:19+4:249:21A
14Emma PetterssonD18 Kval B29:33+5:339:26B
15Ida DalhammerD21 Kval B38:19+6:448:53B
16Lova EvebornD18 Kval C31:08+6:139:56B
17Jonas AnderssonH18 Kval B27:07+5:347:59B
18Adam ThellsénH20 Kval A36:21+10:198:39B
20Victoria AsketunD18 Kval B33:35+9:3510:43B
26Tilda MarmelidD18 Kval B35:42+11:4211:24C
26Joel KarnehedH18 Kval A29:59+8:288:38C
27Pontus LindblomH18 Kval D27:34+6:217:59C
32Hugo DalhammerH18 Kval C39:08+18:1211:12D

OK Skogsfalken

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Lina BergmanD21 Kval C30:54+0:187:11A
8Edvin SmedbergH20 Kval B30:08+4:197:14A
16Isak BergmanH21 Kval A32:19+3:536:27B
17Jonas HammarskiöldH20 Kval C34:33+7:178:07B
17Lina SvenssonD21 Kval D36:52+5:528:29B
33Vilma PerssonD18 Kval A34:18+8:1810:59C
33Jakob HöstH18 Kval D31:54+10:419:14D
Jolanta KolosinskaD21 Kval Dej startD

OK Skogsstjärnan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
8Hanna MårtenssonD18 Kval C27:46+2:518:52A
14Axel OlssonH18 Kval C25:54+4:587:25B

OK Södertörn

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Tilde BacklundD18 Kval A26:24+0:248:27A
3Hanna LagerbergD18 Kval B25:10+1:108:02A
19Georg EklöwH18 Kval A27:59+6:288:03B
19Louise MarkstedtD21 Kval C36:21+5:458:27B
20Linus BacklundH18 Kval B27:32+5:598:07B
23Helena MarkstedtD21 Kval B42:14+10:399:47C
23Tove LagerbergD21 Kval D40:53+9:539:25C
30Hugo LindbärgH18 Kval A31:03+9:328:56C
37Linda RennerD18 Kval A38:41+12:4112:23C

OK Tisaren

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Filip JacobssonH20 Kval C27:166:24A
2Lilian ForsgrenD21 Kval B32:12+0:377:28A
3Andrea SvenssonD20 Kval B26:30+1:437:57A
4Josefin TjernlundD21 Kval A31:29+1:527:18A
14Lovisa PerssonD21 Kval A36:06+6:298:22B
14Daniel AttåsH21 Kval C33:56+3:546:45B
15Ellinor TjernlundD21 Kval A36:31+6:548:28B
17Martin SärnbrinkH20 Kval B35:02+9:138:25B
17Johan AronssonH21 Kval B33:17+5:256:38C
21Anna HallménD18 Kval A29:44+3:449:31B
22Rebecka NylinD21 Kval C37:19+6:438:40C
28Gustav HindérH21 Kval D37:14+9:577:23D
30Ivan ForsgrenH21 Kval A38:15+9:497:38D
35Jonas MerzH21 Kval B42:04+14:128:23E
36Jonathan KarlssonH21 Kval C42:22+12:208:26E
Johanna HenrikssonD20 Kval Aej startB

OK Tranan

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Lisa JohanssonD18 Kval C24:557:57A
16Emma NilssonD20 Kval A30:51+4:569:24B
18Sara KindlundD20 Kval B34:46+9:5910:26B
21Anton NilssonH21 Kval D35:21+8:047:00C

OK Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
16Per KarlssonH18 Kval B26:54+5:217:56B

OK Tyr

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
5Elin Ransjö ZanderD18 Kval A27:39+1:398:51A
21My WestlundD21 Kval D38:09+7:098:47C
30Lovisa MartinssonD18 Kval C36:13+11:1811:34C

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
20Elin SvenssonD18 Kval A29:38+3:389:29B

Rehns BK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
11Kristin OlovssonD21 Kval C34:23+3:477:59B
15Jesper LysellH21 Kval A32:09+3:436:25B
17Göran WinbladH21 Kval D33:28+6:116:38C
27Fredrik IngelssonH21 Kval E38:45+10:467:37D
28Walter LagerhällH18 Kval C33:34+12:389:37C
29Charlie StoltH21 Kval B37:50+9:587:33D
33Anton LifH21 Kval B38:40+10:487:43E
34Anders JohanssonH21 Kval B40:32+12:408:05E
Jerker LysellH21 Kval Dej godkändE
Wilma LagerhällD18 Kval Cej startC

Ronneby OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Henrik JohannessonH18 Kval D21:28+0:156:13A
6Denys ShcherbakovH21 Kval A30:06+1:406:00A
22Alexander GraadH18 Kval B27:58+6:258:14C
24Torgny LindströmH21 Kval E37:31+9:327:23C
29Anton GlivesonH18 Kval C33:38+12:429:38C

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
9John LarssonH18 Kval C24:15+3:196:56A

Sala OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
14Anton KällströmH18 Kval B26:23+4:507:46B
Mirjam DalénD18 Kval Bej startC

Skogsluffarnas OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
Elias TidevallH18 Kval Aej startD

Skogspojkarnas OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
8Anna WehlinD21 Kval D33:46+2:467:46A
13Johan WehlinH18 Kval A26:09+4:387:32B

Skåneslättens OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
6Erik ZeilonH20 Kval C29:17+2:016:53A
9Isak PrellnerH18 Kval D23:50+2:376:54A
21Adam SegerslättH18 Kval B27:50+6:178:12B
25David SvenssonH20 Kval C47:45+20:2911:14C
26Lisa Jonsson-NordinD18 Kval A32:51+6:5110:31C
31Angelica EngströmD21 Kval A52:10+22:3312:06D
33Fredrik BerntssonH21 Kval A44:09+15:438:48E

Snättringe SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Simon HectorH20 Kval A26:026:11A
22Vilma KarlssonD18 Kval B34:14+10:1410:56B
25Tobias KarlssonH18 Kval D26:56+5:437:48C
33David HectorH21 Kval D43:28+16:118:37E

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
22Pontus ErlandssonH18 Kval D26:05+4:527:33C
35Benjamin SturekH18 Kval D33:06+11:539:35D

Stora Tuna OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Henning SjökvistH18 Kval C20:565:59A
1Tove AlexanderssonD21 Kval A29:376:52A
2Jesper SvenskH18 Kval C21:37+0:416:11A
2Emil SvenskH21 Kval D28:10+0:535:35A
3Viktor SvenskH18 Kval B23:12+1:396:50A
8Joakim SvenskH21 Kval D29:59+2:425:56A
19Hanna BarkegrenD20 Kval A32:48+6:5310:00B
20Tilda ÖstbergD18 Kval C31:33+6:3810:04B
21Johanna ErlandssonD21 Kval A38:10+8:338:51C
23Markus LangH21 Kval A35:31+7:057:05C
26Mattias MårtsH21 Kval B36:02+8:107:11D
31Mikael AnderssonH21 Kval E43:52+15:538:38D
31Jonas AnderssonH21 Kval C40:06+10:047:59D
34Apostol AtanasovH21 Kval A44:43+16:178:55E
Nils AlexanderssonH20 Kval Cej startC
Anton SjökvistH21 Kval Aej startE

Storviks IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
8Johanna Börjesson ErikssonD18 Kval B27:12+3:128:41A
19Jennie Börjesson ErikssonD18 Kval A29:34+3:349:28B

Sundbybergs IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
4Niklas CarlssonH18 Kval A23:25+1:546:44A
12Kristoffer TengrothH18 Kval D24:09+2:567:00B
21Jonas CarlssonH20 Kval B37:38+11:499:02B
33Astrid SimonssonD18 Kval C37:56+13:0112:07C

Sundsvalls OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
4Stina NordinD18 Kval C25:54+0:598:16A
6Hanna HugossonD18 Kval C26:54+1:598:35A
6Hedwig HaasD20 Kval B27:22+2:358:13A
13Martin StorkampH18 Kval B26:18+4:457:45B
18Frida VikströmD18 Kval A29:26+3:269:26B
20Sara LundstenD21 Kval A38:05+8:288:50B
22Johan NordinH20 Kval C39:01+11:459:10B
24Truls LindholmH18 Kval B28:58+7:258:32C
25Oscar SundlöfH20 Kval B42:05+16:1610:06C
28Anders AxlingH21 Kval B36:46+8:547:20D
31Annika CarlbergD21 Kval C48:44+18:0811:20D
34Nils LundgrenH18 Kval D32:36+11:239:26D
34Gustav FrænellH18 Kval C51:53+30:5714:51D
36Anders VedinH21 Kval B43:33+15:418:41E
37Erik ToomingasH21 Kval B46:54+19:029:21E
Jonna JungåkerD18 Kval Aej startC
Johanna SjölundD20 Kval Aej startB

Surahammars SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
12John GunnarssonH20 Kval B31:18+5:297:31A

Svaide Roma SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
20Fredrik LevinH20 Kval C36:59+9:438:42B
33David LevinH18 Kval B33:21+11:489:50D
36Ludvig WaktelH18 Kval B38:10+16:3711:15D

Säterbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
5Frida SandbergD21 Kval B34:32+2:578:00A

Sävedalens AIK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
3Maria MagnussonD21 Kval A31:07+1:307:13A
5Amilia BjörklundD21 Kval C31:35+0:597:20A
6Albin ClaessonH18 Kval A24:16+2:456:59A
11Sergej FedatsenkaH21 Kval A31:20+2:546:15B
14Heino OllinH20 Kval A31:36+5:347:31B
16Oskar LindqvistH20 Kval A35:24+9:228:25B
19John GabrielssonH20 Kval A38:08+12:069:04B
20Camilla EngstrandD21 Kval D37:17+6:178:35B
23Lovisa NilssonD21 Kval C38:15+7:398:53C
32Johan WikströmH21 Kval C40:21+10:198:02D
Frida BrogrenD21 Kval Bej startD

Södertälje-Nykvarn OF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Jonas LeanderssonH21 Kval E27:595:30A
2Eric BörjeskogH21 Kval C30:33+0:316:05A
3Jeanette Jönsson HellstadiusD20 Kval A26:40+0:458:07A
6Joakim AndénH20 Kval B28:55+3:066:57A
7Anna KindlundhD20 Kval B28:43+3:568:37A
7Jakob EnmarkH21 Kval D29:58+2:415:56A
8Kent OhlssonH21 Kval B29:49+1:575:57A
9Jesper SjöblomH20 Kval C29:56+2:407:02A
12Frida Jönsson HellstadiusD21 Kval A35:19+5:428:11B
19Johan Ek-LarssonH21 Kval B33:33+5:416:41C
Ludvig ErikssonH21 Kval Cej startE

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
11Rickard DjerfH18 Kval C24:47+3:517:06B

Tjalve IF Norrköping

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
31Oscar PrytzH18 Kval A31:38+10:079:06D

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
29Elias LjungqvistH18 Kval D30:24+9:118:48C

Trollhättans SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
2Elvira BjörklundD20 Kval A26:04+0:097:56A
4Josefine KristianssonD20 Kval A27:38+1:438:25A
6Elias Bäcklund EkvallH18 Kval D23:26+2:136:47A
11Agnes WesterbergD20 Kval B30:20+5:339:06A
17Linus KristianssonH18 Kval A27:30+5:597:55B
19Anna KristianssonD20 Kval B35:38+10:5110:42B
23Ida KristianssonD18 Kval A31:38+5:3810:08B
27Eskil TryggöH18 Kval B29:58+8:258:50C
29Malin KristianssonD18 Kval B37:37+13:3712:01C

Tullinge SK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Simon ImarkH18 Kval B21:336:21A
3Victor ImarkH18 Kval A22:11+0:406:23A
4Niklas SundqvistH20 Kval B28:30+2:416:51A
6Magdalena Vande VoordeD20 Kval A27:43+1:488:27A
7Albin AnderssonH18 Kval D23:45+2:326:53A
7Johanna LönnkvistD21 Kval B35:03+3:288:07A
12Amanda BerggrenD20 Kval A29:02+3:078:51A
13Olle AnderssonH20 Kval C31:30+4:147:24B
14Oskar ForsbergH18 Kval D24:44+3:317:10B
14Markus AdolfssonH21 Kval D31:27+4:106:14B
25Emil AnderssonH21 Kval E38:21+10:227:32D
Rebecka HeinrupD21 Kval Dej startD
Frida JunegardD20 Kval Aej startB

Täby OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
5Hanna HänströmD18 Kval B25:39+1:398:11A
6Jens RönnolsH21 Kval B29:43+1:515:55A
11Emma HagrotD18 Kval A28:42+2:429:11A
16Martin HerbertH20 Kval B34:53+9:048:23B
24Edvin NordströmH18 Kval A29:16+7:458:26C
26Vidar PerssonH18 Kval C31:12+10:168:56C
34Robert JohanssonH21 Kval D43:34+16:178:38E

Uddevalla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
10Moa GustafssonD20 Kval B30:13+5:269:04A
21Linnea GustafssonD21 Kval B41:39+10:049:39C
Julia OlssonD21 Kval Bej startD

Umeå OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
8Åsa OtterbjörkD21 Kval B35:21+3:468:12A
13Klara YngvessonD20 Kval B31:21+6:349:24A
18Jenny WegebroD18 Kval C31:17+6:229:59B
20Freja VredinD20 Kval A33:43+7:4810:16B
24Stina NilssonD21 Kval C39:19+8:439:08C
26Stina PerssonD21 Kval B45:20+13:4510:31C

Waxholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
8Nils GumaeliusH20 Kval C29:32+2:166:56A

Vimmerby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
31Moa ErlandssonD18 Kval A33:58+7:5810:53C

Vittjärvs IK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
1Sofia WestinD18 Kval B24:007:40A
12Rasmus WickbomH18 Kval C25:19+4:237:15B
25Amanda HolmgrenD21 Kval A39:00+9:239:02C
25Evelina WickbomD21 Kval C39:46+9:109:14C
30Andrea WickbomD21 Kval C44:10+13:3410:16C

Vänersborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
4Viktor WassénH18 Kval D22:51+1:386:37A

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
8Matilda ErikssonD20 Kval A28:13+2:188:36A

Västerås SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
23Fredrik HamreforsH18 Kval B28:18+6:458:20C
25Alfred LönnH18 Kval B29:10+7:378:36C
25Jonna ForsD18 Kval A32:06+6:0610:17C
27Henrik HamreforsH18 Kval C31:35+10:399:02C
Sandra NäslundD20 Kval Bej startB

Växjö OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
3Patrik KarlssonH21 Kval D29:07+1:505:46A
4Isac EricssonH18 Kval C22:28+1:326:26A
10Louise LundgrenD20 Kval A28:51+2:568:47A
11Gustav RuneforsH18 Kval D24:01+2:486:57B
23Mattias KarlssonH21 Kval E37:27+9:287:22C
Lukas LundgrenH18 Kval Bej godkändD

Årsunda IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
18Emma BengtssonD20 Kval A32:38+6:439:56B

Älvdalens IF OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
Carolina OlssonD18 Kval Cej startC

Ärla IF

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidFHR
4Rudolfs ZernisH21 Kval B29:31+1:395:53A
9Robbin KantarpH21 Kval B29:54+2:025:58B
10Susen LöschD21 Kval D34:18+3:187:54A
11Emil AnderssonH21 Kval E32:46+4:476:27B
12Karl WalheimH21 Kval C33:27+3:256:39B
13Simon HedlundH21 Kval C33:38+3:366:41B
15Lisa AnderssonD21 Kval D36:04+5:048:18B
16Petter ErikssonH21 Kval C34:21+4:196:50B
18Lovisa Onsbring GustafsonD21 Kval C36:20+5:448:26B
18Patrik LindH21 Kval E34:41+6:426:49C
22Kalle LarssonH21 Kval A34:38+6:126:54C
26Julia DavidssonD21 Kval A39:56+10:199:15C
27Linn AxelssonD21 Kval D44:59+13:5910:21C
Viktor SilvemarkH21 Kval Eej startE

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser