Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisationer: Solna OK / Sundbybergs IK
Datum: torsdag 23 april 2015

Öppen motion 1

2 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HäggströmSundbybergs IK16:456:58
2Ylva KällstedtKlubblös29:02+12:1712:05
3Axel FröstadiusSundbybergs IK35:04+18:1914:36
4Maria AnderssonKlubblös35:43+18:5814:52
5Ulla KarnebäckKlubblös38:36+21:5116:05
6Olof NordströmSundbybergs IK41:44+24:5917:23
7Egon WistedtSundbybergs IK43:09+26:2417:58
8Elliot HahnSundbybergs IK43:38+26:5318:10
9Leopoldine HeldSundbybergs IK47:08+30:2319:38
10Anna MartinssonRimbo SOK59:53+43:0824:57
11Martta JunttilaKlubblös1:11:37+54:5229:50
12Laura AskenbergKlubblös1:14:17+57:3230:57

Öppen motion 3

3 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eje EklöfKlubblös25:308:13
2Robert RylanderSpårvägens OK32:40+7:1010:32
3Linnéa LindhKlubblös37:06+11:3611:58
3Ulrika WallinKlubblös37:06+11:3611:58
5Esther von ZweigbergkSundbybergs IK37:49+12:1912:11
6Helena NordströmKlubblös41:56+16:2613:31
7Karin BäckHede SK42:25+16:5513:40
8Johanna TreiberKlubblös49:29+23:5915:57
9Ann-Margret JönssonSolna OK52:07+26:3716:48
10Filip KarlströmSundbybergs IK52:57+27:2717:04
11Emil FranzenSundbybergs IK53:09+27:3917:08
12Maja FalkSundbybergs IK53:10+27:4017:09
13Mikael KökeritzSundbybergs IK53:13+27:4317:10
14Ebba HörlingSundbybergs IK53:17+27:4717:11
15Fredrik CederquistSundbybergs IK53:37+28:0717:17
16Emma ÅldinSundbybergs IK54:56+29:2617:43
17Moa FröstadiusSundbybergs IK54:58+29:2817:43
18Vilmer LarssonSundbybergs IK1:06:58+41:2821:36
19Gabriel HenrikssonSundbybergs IK1:07:09+41:3921:39
Kristina StrandbergKlubblösej godkänd

Öppen motion 4

5 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aleksandr ManoilovJärfälla OK39:137:50
2Emil LejonklouSundbybergs IK54:18+15:0510:51
3Daniel LovenedKlubblös55:08+15:5511:01
4Susanna LindströmNjurunda OK56:35+17:2211:19

Öppen motion 5

3 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger TinglöfVäsby OK30:499:03
2Hans-Erik PerssonSundbybergs IK32:53+2:049:40
3Britta AlstadKlubblös34:16+3:2710:04
4Max LundbladTäby OK34:40+3:5110:11
5Farhad Rouhani-KallehSolna OK42:12+11:2312:24
6Lisa ErikssonSundbybergs IK42:54+12:0512:37
7Anders KökeritzSundbybergs IK46:10+15:2113:34
8Alexander LindströmSundbybergs IK49:55+19:0614:40
9Miriam HammerSundbybergs IK50:43+19:5414:55
10Carina GullbergOK Österåker52:26+21:3715:25
11Joel ThalénSundbybergs IK53:12+22:2315:38
12Thomas FehrmSolna OK58:59+28:1017:20
13Kurt KissligBodens BK1:00:57+30:0817:55
14Magnus MischelKlubblös1:01:46+30:5718:10
15Göran ForsbergGrava SK1:08:36+37:4720:10

Öppen motion 6

6 100 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny FalkSundbybergs IK36:305:59
2Niklas CarlssonSundbybergs IK37:40+1:106:10
3Anders SjöbomNjurunda OK45:05+8:357:23
4Anna FalkSundbybergs IK45:22+8:527:26
5Aleksandr ManoilovJärfälla OK48:04+11:347:52
6Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK51:56+15:268:30
7Sten-Olof MatssonLeksands OK52:25+15:558:35
8Daniel FrodinKlubblös54:30+18:008:56
9Fredrik MatssonLeksands OK56:51+20:219:19
10Caroline IvarssonSundbybergs IK57:00+20:309:20
11Malin ForsbergKlubblös57:59+21:299:30
12Stefan LindströmSundbybergs IK59:09+22:399:41
13Moritz HammerSundbybergs IK59:58+23:289:49
14Henrik RindlöwJärfälla OK59:59+23:299:50
15Michael BergstenKlubblös1:00:58+24:289:59
16Anna Karin ÅbergOK Älvsjö-Örby1:03:40+27:1010:26
17Jesper LarssonOK Älvsjö-Örby1:03:43+27:1310:26
18Johan GrafEssinge BS1:08:09+31:3911:10
19Alf NilssonKlubblös1:08:53+32:2311:17
20Christina NordströmBodens BK1:14:37+38:0712:13
21Pontus OlssonKlubblös1:15:15+38:4512:20
22Martin KihlSundbybergs IK1:17:28+40:5812:41
23Gustav KarnebäckKlubblös1:21:11+44:4113:18
24Josef LagergrenKlubblös1:23:58+47:2813:45
25Bernd DrawsKlubblös1:25:27+48:5714:00
26Mattias NilssonKlubblös1:25:47+49:1714:03
27Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:42:42+1:06:1216:50
28Anna TuressonBromma-Vällingby SOK1:42:48+1:06:1816:51
Karl Gunnar KarnebäckAttunda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser