Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisationer: Solna OK / Sundbybergs IK
Datum: torsdag 7 maj 2015

Öppen motion 1

2 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil FranzénSundbybergs IK22:399:26
2Maja FalkSundbybergs IK23:32+0:539:48
3Alibin Bartelsklubblös26:16+3:3710:56
4Viggo VidinSolna OK34:41+12:0214:27
5Nora AlmebäckSundbybergs IK34:47+12:0814:29
6Ulrika Holderklubblös35:53+13:1414:57
7Elionor Bartelsklubblös37:29+14:5015:37
8Elliot HahnSundbybergs IK37:48+15:0915:45
9Ester FranzénSundbybergs IK37:51+15:1215:46
10Vilmer LarssonSundbybergs IK40:43+18:0416:57
11Birger NormanSundbybergs IK40:58+18:1917:04
12Maria Arveströmklubblös44:37+21:5818:35
13Milla Klaarklubblös44:39+22:0018:36
14Denice ErikssonSundbybergs IK57:40+35:0124:01
Olof NordströmSundbybergs IKej godkänd
Per Danielssonklubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 200 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert RylanderSpårvägens OK35:1110:59
2Jörgen Lindströmklubblös43:55+8:4413:43
3Fredrik Fehrmklubblös50:26+15:1515:45
4Ann-Margreth Jönssonklubblös50:46+15:3515:51
5Jessica Anderssonklubblös53:16+18:0516:38
6Emma HögbergSundbybergs IK53:21+18:1016:40
7Therese Häggeborgklubblös53:28+18:1716:42
8Anna KarlssonSundbybergs IK54:36+19:2517:03
9Martha Juntilaklubblös56:23+21:1217:37
10Kristina Strandbergklubblös58:29+23:1818:16
11Kurt KissligWaxholms OK58:56+23:4518:25
12Moa FröstadiusSundbybergs IK1:13:05+37:5422:50
13Emma OldinSundbybergs IK1:13:11+38:0022:52
14Kristina TinglöfDegerfors OK1:16:05+40:5423:46
15Loke Rudinklubblös1:43:07+1:07:5632:13
16Elin Fladvadklubblös2:24:20+1:49:0945:06
Tobias Baggmanklubblösej godkänd
Elin Baggmanklubblösej godkänd
Mikael KökeritzSundbybergs IKej godkänd
Ebba HörlingSundbybergs IKej godkänd
Anna MartinssonRimbo SOKej godkänd
Grim TjernströmSundbybergs IKej godkänd
Carina Kilströmklubblösej godkänd
Kristina Sörensenklubblösej godkänd
Mattias Holmklubblösej godkänd
Viktor Holmklubblösej godkänd

Öppen motion 4

5 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aleksandr ManoilovJärfälla OK36:087:13
2Jonas Mejertklubblös1:15:56+39:4815:11
3Jenny Richardklubblös1:16:04+39:5615:12
4Per Marklundklubblös1:16:06+39:5815:13
5Åsa Ekklubblös1:16:11+40:0315:14
6Sujit Royklubblös1:45:13+1:09:0521:02
7Nina Öhmanklubblös1:45:14+1:09:0621:02
Tomas FermSolna OKej godkänd
Ylva Källstedtklubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK24:076:53
2Vilde WoldSundbybergs IK31:10+7:038:54
3Farhad Rouhani-KallehSolna OK33:55+9:489:41
4Håkan SteenGustavsbergs OK35:07+11:0010:02
5Lisa ErikssonSundbybergs IK36:59+12:5210:34
6Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK38:42+14:3511:03
7Gustav Forssellklubblös39:03+14:5611:09
8Kristoffer Pehrssonklubblös42:14+18:0712:04
9Alfred Hernandezklubblös42:22+18:1512:06
10Joel ThalénSundbybergs IK45:40+21:3313:02
10Lars DyrhageJärfälla OK45:40+21:3313:02
12Alexander LindströmSundbybergs IK47:41+23:3413:37
13Max Nilssonklubblös47:56+23:4913:41
14Emmelie Lergeklubblös49:36+25:2914:10
15Anders KökeritzSundbybergs IK49:54+25:4714:15
16Anna EideforsSundbybergs IK50:08+26:0114:19
17Ulrika Wallinklubblös52:11+28:0414:54
18Linnéa Lindhklubblös52:12+28:0514:54
19Aline VullioudOK Ravinen53:13+29:0615:12
20Maria Linsmoklubblös53:27+29:2015:16
21Miriam HammerSundbybergs IK54:34+30:2715:35
22Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:02:03+37:5617:43
23Viktor LejonklouSundbybergs IK1:02:24+38:1717:49
24Ingvar Oskarssonklubblös1:22:25+58:1823:32
Morgan Skoghklubblösej godkänd
Peter Blombergklubblösej godkänd

Öppen motion 6

5 900 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AnderssonForsa OK37:476:24
2Fredrik WallinCentrum OK39:35+1:486:42
3Anna FalkSundbybergs IK42:56+5:097:16
4Göran JonssonSundbybergs IK46:04+8:177:48
5Aleksandr ManoilovJärfälla OK47:43+9:568:05
6Rasmus KihlSundbybergs IK48:23+10:368:12
7Eje Eklöfklubblös48:49+11:028:16
8Stefan LindströmSundbybergs IK49:24+11:378:22
9Olof Sundströmklubblös49:46+11:598:26
10Roger TinglöfVäsby OK50:54+13:078:37
11Adam HallströmSvaide Roma SOK51:47+14:008:46
12Harald BauerIFK Lidingö SOK51:57+14:108:48
13Petra SundströmCentrum OK54:46+16:599:16
14Moritz HammerSundbybergs IK56:04+18:179:30
15Sten-Olof MatssonLeksands OK56:15+18:289:32
16Sandra Petterssonklubblös57:41+19:549:46
17Joel Sällklubblös57:42+19:559:46
18Pontus Olsonklubblös57:44+19:579:47
19David Bladsjöklubblös58:51+21:049:58
20Gustav Karnebäckklubblös1:03:18+25:3110:43
21Tim Larssonklubblös1:03:58+26:1110:50
22Niklas Borgmanklubblös1:03:59+26:1210:50
23Henrik WiklundBandit1:04:30+26:4310:55
24Britta Alstadklubblös1:05:09+27:2211:02
25Anna Karin ÅbergOK Älvsjö-Örby1:05:52+28:0511:09
26Jesper LarssonOK Älvsjö-Örby1:05:54+28:0711:10
27Josef Lagergrenklubblös1:08:03+30:1611:32
28Mattias Nilssonklubblös1:12:09+34:2212:13
29Mikael HagströmHäverödals SK1:13:24+35:3712:26
30Christina NordströmBodens BK1:19:40+41:5313:30
31Alf Nilssonklubblös1:22:40+44:5314:00
32Peder Haugaard-PedersenSundbybergs IK1:39:24+1:01:3716:50
33Tim Zallinklubblös1:40:03+1:02:1616:57
Henning SällVäxjö OKej godkänd
Nedzad Muratovicklubblösutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser