Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisationer: Solna OK / Sundbybergs IK
Datum: torsdag 21 maj 2015

Öppen motion 1

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav NordströmSundbybergs IK32:2312:27
2Siri Tiger ArmeliusSundbybergs IK33:06+0:4312:43
3Eleonora DellOrtoSolna OK39:13+6:5015:05
4Bo WestlingHäverödals SK39:54+7:3115:20
5Milla KlaarKlubblös49:37+17:1419:05
6Maria ArveströmKlubblös49:46+17:2319:08
7Love DanielssonSolna OK50:17+17:5419:20
8Axel FröstadiusSundbybergs IK56:20+23:5721:40
Alve WistedtSundbybergs IKdiskvalificerad
Olof NordströmSundbybergs IKdiskvalificerad

Öppen motion 3

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert RylanderSpårvägens OK29:059:22
2Martta JunttilaKlubblös40:37+11:3213:06
3Johanna AnderssonKlubblös42:25+13:2013:40
4Carl RingheimKlubblös43:41+14:3614:05
5Monica RingheimKlubblös43:52+14:4714:09
6Lena WilmoSundbybergs IK44:26+15:2114:20
7Lisen JohanssonKlubblös44:41+15:3614:24
8Carina KliströmKlubblös46:18+17:1314:56
9Kristina SörensenKlubblös46:20+17:1514:56
10Viggo VidinSolna OK51:48+22:4316:42
11Adrian KronhefferSolna OK52:52+23:4717:03
12Rebecka ÖrnlidSolna OK54:01+24:5617:25
13Charlotte ÖrnlidKlubblös54:02+24:5717:25
14Alfred HäggSolna OK55:03+25:5817:45
Ester Von ZweigbergSundbybergs IKdiskvalificerad
Fred ErikssonSolna OKdiskvalificerad

Öppen motion 4

5 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans HenrikssonKlubblös36:107:14
2Therese HäggeborgKlubblös47:37+11:279:31
3Ylva KällstedtKlubblös55:01+18:5111:00
4Morgan SkoghKlubblös56:06+19:5611:13
5Maria AnderssonKlubblös57:21+21:1111:28
6Olof KarlbergKlubblös1:03:32+27:2212:42
7Johan GeijerKlubblös1:08:44+32:3413:44
Per DanielssonKlubblösdiskvalificerad
Jörgen LindströmSundbybergs IKdiskvalificerad

Öppen motion 5

3 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK25:577:00
2Fredrik ÖrnlidTäby OK31:38+5:418:32
3Mats LundbladTäby OK39:06+13:0910:34
4Jon KonradsenKlubblös41:14+15:1711:08
5Jan LindgrenOK Södertörn41:35+15:3811:14
6Aline VullioudOK Ravinen45:16+19:1912:14
7Ander KökeritzSundbybergs IK48:20+22:2313:03
8Lars UnellKlubblös49:51+23:5413:28
9Kristoffer PehrsonKlubblös51:29+25:3213:54
10Kalle PakarinenKlubblös51:47+25:5013:59
11Sofia UnellKlubblös53:10+27:1314:22
12Lars DyrahageJärfälla OK1:00:00+34:0316:12
13Fredrik FehrmSolna OK1:00:06+34:0916:14
14Thomas FehrmSolna OK1:00:10+34:1316:15
15Johanna TeiberKlubblös1:03:09+37:1217:04
16Helena NordströmKlubblös1:04:00+38:0317:17
17Barbro UndvallTäby OK1:05:12+39:1517:37
18Ingvar OskarssonKlubblös1:27:35+1:01:3823:40

Öppen motion 6

6 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AnderssonForsa OK36:445:44
2Fredrik WallinCentrum OK38:50+2:066:04
3Tor NordqvistKlubblös49:23+12:397:42
4Moritz HammerSundbybergs IK49:28+12:447:43
5Harald BauerIFK Lidingö SOK52:11+15:278:09
6Niklas BorgmanKlubblös54:14+17:308:28
7Tim LarssonKlubblös54:18+17:348:29
8Gustav KarnebäckKlubblös55:39+18:558:41
9Alexander ManoilovJärfälla OK56:33+19:498:50
10Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:00:10+23:269:24
11Johan StenbergIF Thor1:07:45+31:0110:35
12Anders JohnssonKlubblös1:13:43+36:5911:31
13Mikael HagströmHäverödals SK1:14:09+37:2511:35
13Christina NordströmBodens BK1:14:09+37:2511:35
15Jonas MillingerKlubblös1:17:41+40:5712:08
16Robert JohanssonJärfälla OK1:26:30+49:4613:30
17Malin BörjesjöSundbybergs IK1:32:05+55:2114:23
Josef LagergrenKlubblösdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser