Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisationer: Solna OK / Sundbybergs IK
Datum: torsdag 4 juni 2015

Öppen motion 1

2 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav NordströmSundbybergs IK23:4910:21
2Adrian KronhefferSolna OK30:15+6:2613:09
3Eleonora DellOrtoSolna OK31:15+7:2613:35
4Axel FröstadiusSundbybergs IK32:46+8:5714:14
5Kelvin NordströmSolna OK37:17+13:2816:12
6Elliot NordströmKlubblös37:41+13:5216:23
7Love DanielssonSolna OK39:26+15:3717:08
8Sofia DellOrtoSolna OK43:13+19:2418:47
9Bo WestlingHäverödals SK44:14+20:2519:13
10Lilly ThorellJärfälla OK49:24+25:3521:28

Öppen motion 3

3 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan StrandbergKlubblös21:127:04
2Max NilssonKlubblös28:47+7:359:35
3Kurt KissligWaxholms OK36:59+15:4712:19
4Fredrik ÖrnlidTäby OK43:30+22:1814:30
5Rebecka ÖrnlidSolna OK43:38+22:2614:32
6Ina WidegrenSkogsluffarnas OK55:12+34:0018:24
7Marie WiklundBromma-Vällingby SOK58:49+37:3719:36
8Gabriel SjöblomSolna OK1:04:37+43:2521:32
Ville HalldinBromma-Vällingby SOKdiskvalificerad

Öppen motion 4

4 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen LindströmSundbybergs IK55:5012:08
2Monica RingheimKlubblös1:14:21+18:3116:09
3Eugenia RingheimKlubblös1:14:22+18:3216:10
4Lena WilmoSundbybergs IK1:16:19+20:2916:35
5Valentina GonzalesKlubblös1:21:48+25:5817:46
6Ylva KällstedtKlubblös1:47:22+51:3223:20

Öppen motion 5

3 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eje EklöfKlubblös28:507:23
2Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby34:57+6:078:57
3K-G KarnebäckKlubblös36:30+7:409:21
4Håkan SteenGustavsbergs OK36:57+8:079:28
5Anders KökeritzSundbybergs IK38:19+9:299:49
6Daniel TurullKlubblös38:44+9:549:55
7Nuria FuertesKlubblös38:45+9:559:56
8Emelie LergeKlubblös39:45+10:5510:11
9Robert RylanderSpårvägens OK40:08+11:1810:17
10Carina GullbergOK Österåker40:49+11:5910:27
11Tord JanssonSödertälje-Nykvarn OF45:12+16:2211:35
12Björn BrindefalkKlubblös45:16+16:2611:36
13Liv SperlingHaninge SOK50:35+21:4512:58
14Max HalldinBromma-Vällingby SOK58:31+29:4115:00
15Johanna TreiberKlubblös1:01:48+32:5815:50
16Leif JehanderBromma-Vällingby SOK1:12:12+43:2218:30
17Johanna JonssonKlubblös1:12:53+44:0318:41
18Bengt ÅhlanderSkogsluffarnas OK1:18:21+49:3120:05
Charlotte ÖrnlidKlubblösdiskvalificerad

Öppen motion 6

5 700 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AnderssonForsa OK32:495:45
2Piero SannicoloTäby OK38:33+5:446:45
3Anna FalkSundbybergs IK39:09+6:206:52
4Tor NordqvistKlubblös42:01+9:127:22
5Moritz HammerSundbybergs IK42:08+9:197:23
6Daniel BergstenForsa OK42:23+9:347:26
7Daniel AnderssonIK Gandvik43:41+10:527:39
8Hans HenrikssonSundbybergs IK43:53+11:047:41
9Aleksander ManoilovJärfälla OK44:56+12:077:52
10Adam HallströmSvaide Roma SOK45:31+12:427:59
11Harald BauerIFK Lidingö SOK45:47+12:588:01
12Sten-Olof MatssonLeksands OK45:53+13:048:02
13Niklas BorgmanKlubblös46:58+14:098:14
14Tim LarssonKlubblös47:03+14:148:15
15Gustav KarnebäckKlubblös49:33+16:448:41
16Mikael HagströmHäverödals SK50:57+18:088:56
17Johan DanielssonSolna OK51:17+18:288:59
18Michael BergstenKlubblös51:18+18:299:00
19Pontus OlsonKlubblös52:38+19:499:14
20Henrik SpovinKlubblös53:14+20:259:20
21Peter LeggKlubblös55:21+22:329:42
22Johan GrafKlubblös55:39+22:509:45
23Robert JohanssonJärfälla OK56:39+23:509:56
24Anders JohnsonKlubblös1:00:15+27:2610:34
25Mattias NilssonKlubblös1:01:41+28:5210:49
26Peder Haugaard-PedersenSundbybergs IK1:04:08+31:1911:15
27Christina NordströmBodens BK1:05:23+32:3411:28
28Josef LagergrenKlubblös1:08:31+35:4212:01
29Åsa LindhSundbybergs IK1:09:22+36:3312:10
30Tim ZallinKlubblös1:13:58+41:0912:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser