Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Påskdubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Påskdubbeln, medel
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: måndag 28 mars 2016

D21

4 570 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena JanssonOK Ravinen29:216:25
2Saara NorrgrannPaimion Rasti33:32+4:117:20
3Alva OlssonLinköpings OK33:46+4:257:23
4Josefine KlintbergOK Ravinen34:31+5:107:33
5Johanna ErlandssonStora Tuna OK35:43+6:227:48
6Inga DambePaimion Rasti36:05+6:447:53
7Matilda AnderssonOK Kåre36:14+6:537:55
8Alice HugossonIFK Lidingö SOK36:31+7:107:59
9Linda LindkvistLeksands OK37:17+7:568:09
10Emma SilvennoinenPaimion Rasti37:42+8:218:14
11Emma DahlstedtIFK Lidingö SOK37:43+8:228:15
12Masha SemakTisvilde Hegn OK37:59+8:388:18
13Sara JonssonOK Orion39:10+9:498:34
14Anna EnvallIK Hakarpspojkarna39:57+10:368:44
15Anna Maria RoubertOK Ravinen40:04+10:438:46
16Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad40:12+10:518:47
17Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna40:40+11:198:53
18Marie SpångmyrLeksands OK41:09+11:489:00
19Maria BjörklundLeksands OK41:45+12:249:08
20Sarah LindströmRonneby OK42:15+12:549:14
21Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna42:51+13:309:22
22Maria JohanssonTorsås OK44:27+15:069:43
23Yevheniya ShcherbakovaRonneby OK44:47+15:269:47
24Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK45:09+15:489:52
25Camilla ÖhmanNTNUI45:48+16:2710:01
26Frida AnderssonLinköpings OK48:17+18:5610:33
27Viktoria HelmerssonOK Ravinen49:04+19:4310:44
28Anna LööfOK Pan-Kristianstad49:35+20:1410:50
29Anna ArvidssonKalmar OK52:57+23:3611:35
30Lisa FolinoKarlskrona SOK52:58+23:3711:35
31Stina PerssonEmmaboda Verda OK54:24+25:0311:54
32Karna ThorssonOK Linné59:18+29:5712:58
33Wiviann OttossonMalmö OK1:04:59+35:3814:13 Ladda ner rutt i gpx-format
Anna SameliusVisborgs OKej godkänd
Maria HolmstrandOK Landehofej godkänd
Salla FageruddPaimion Rastiej godkänd
Jenny ErikssonOK Kåreej godkänd
Josephine RegnellVäxjö OKej start
Signe KlintingJärla Orienteringej start

H21

5 520 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredric PortinPaimion Rasti29:365:21
2Jon Aukrust OsmoenNTNUI30:39+1:035:33
3Frédéric TranchandPaimion Rasti30:58+1:225:36
4William LindMalungs OK Skogsmårdarna31:28+1:525:42
5Denys ShcherbakovRonneby OK31:30+1:545:42
6Jonas PilbladIFK Göteborg31:56+2:205:47
7Patrik KarlssonVäxjö OK32:01+2:255:48
8Erik AnderssonOK Orion32:11+2:355:49
9Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna32:16+2:405:50
10Simen AamodtNTNUI32:17+2:415:50
11Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna32:25+2:495:52
12Daniel HájekMalungs OK Skogsmårdarna32:47+3:115:56
13Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna32:49+3:135:56
14Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna32:50+3:145:56
15Martin AhlbergerHestra IF33:05+3:295:59
16Mathias HallménOK Denseln33:12+3:366:00
17Kalle BergmanOK Ravinen33:20+3:446:02
18Johan TörnrothHestra IF33:22+3:466:02
19Johan ModigOK Pan-Kristianstad33:33+3:576:04
20Oskar DanielsAttunda OK33:40+4:046:05
21Oskar LundqvistOK Orion33:49+4:136:07
22Olof SandgrenOK Orion33:57+4:216:09
23Mikko HuhtinenPaimion Rasti34:09+4:336:11
24Sami ValkamaPaimion Rasti34:22+4:466:13
25Rasmus ElmelidLinköpings OK34:40+5:046:16
26Sindre Østgulen DeiszNTNUI34:44+5:086:17
27Bjørn LundanesNTNUI34:48+5:126:18
28Jacob LindstamOK Ravinen35:08+5:326:21
29Magne JutulstadNTNUI35:12+5:366:22
30Jesse LaukkarinenPaimion Rasti35:14+5:386:22
31Jere SipponenPaimion Rasti35:24+5:486:24
32Janne NieminenPaimion Rasti35:35+5:596:26
32Kim FageruddPaimion Rasti35:35+5:596:26
34Aleksander BernaciakOK Orion35:53+6:176:30
35Sverre Turter SandvoldNTNUI35:57+6:216:30
36Jonas Madslien BakkenNTNUI35:58+6:226:30
37Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad36:03+6:276:31
38Johan SöderlundLeksands OK36:11+6:356:33
39Anders VedinSundsvalls OK37:11+7:356:44
40Björn HellrupOK Pan-Kristianstad37:17+7:416:45
41Henri KalvePaimion Rasti37:20+7:446:45
42Håkan GunnarssonFK Göingarna37:35+7:596:48
43Henrik TostebergLinköpings OK38:04+8:286:53
44Linus KajsajunttiIFK Lidingö SOK38:15+8:396:55
45Emil SvalbringMålilla OK38:17+8:416:56
46Andreas HolmqvistHestra IF38:22+8:466:57
46Niklas OlssonLinköpings OK38:22+8:466:57
48Marcus BerggrenNyköpings OK38:31+8:556:58
49Niclas TjernlundOK Vilse 8738:38+9:026:59
50Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna38:50+9:147:02
51Mattias KarlssonVäxjö OK39:08+9:327:05
52Erik LennartssonSOK Viljan39:17+9:417:06
53Håkon Fruseth ChristiansenNTNUI39:26+9:507:08
54Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad39:31+9:557:09
55Radosław PiotrowskiOK Orion39:35+9:597:10
56Jesper HåkanssonFK Göingarna39:39+10:037:10
57Simen Eid NielsenNTNUI39:49+10:137:12
58Juuso LindeqvistPaimion Rasti40:04+10:287:15
59Tord HultbergSOK Viljan40:37+11:017:21
60Anders AxlingSundsvalls OK40:59+11:237:25
61David RunemalmNybro OK41:22+11:467:29
62David SundströmSöderhamns OK41:26+11:507:30
63Erik BjörklundLeksands OK41:39+12:037:32
64Mats DahlénPaimion Rasti41:52+12:167:35
65Przemyslaw OlechUKS Siodemka Rumia42:09+12:337:38
66Harald KalagerNTNUI42:43+13:077:44
67Henrik UpsalNTNUI42:53+13:177:46
68Viktor TovessonOK Orion43:58+14:227:57
69Erik ToomingasSundsvalls OK44:50+15:148:07
70Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK45:29+15:538:14
71Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna46:31+16:558:25
72Niklas NilssonHärlövs IF50:13+20:379:05
73Marcus RamströmOK Kåre52:11+22:359:27
74Aleksandr ManoilovJärfälla OK53:14+23:389:38
75Erik GustafssonNTNUI57:33+27:5710:25
76Sebastian WahlströmMalmö OK59:01+29:2510:41
77Mattias JacobssonMalmö OK59:09+29:3310:42
78Ludvig WallénVäxjö OK1:06:26+36:5012:02
79Jimmy KarlssonOK Torfinn1:11:05+41:2912:52
80Johnny RahlénOK Ravinen1:19:48+50:1214:27
Johan LindbergIFK Mora OKej godkänd
Mikkel SørensenNTNUIej godkänd
Isak BergsetNTNUIej godkänd
Gunnar HolmgrenBergnäsets AIKej start
Daniel RoosAttunda OKej start
Torgny LindströmRonneby OKej start
Martin LarssonHestra IFej start
Oskar SondénMalmö OKej start
Jon AnderssonIFK Umeåej start
Gustav BergmanOK Ravinenej start
Emil FolinoKarlskrona SOKej start

D20

3 750 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise LundgrenVäxjö OK27:077:13
2Pim HedbergOK Pan-Kristianstad27:44+0:377:23
3Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad29:35+2:287:53
4Hanna KorhonenOK Ravinen30:08+3:018:02
5Johanna SjölundSundsvalls OK30:13+3:068:03
6Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering30:26+3:198:06
7Alice TörnlundOK Ravinen30:45+3:388:12
8Amanda JohanssonOK Orion31:15+4:088:20
9Moa PetterssonKarlskrona SOK31:34+4:278:25
10Hedwig HaasSundsvalls OK32:44+5:378:43
11Ronja BjörklundOK Kåre33:20+6:138:53
12Maja EngesLeksands OK34:24+7:179:10
13Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad34:55+7:489:18
14Elin LundqvistOK Orion37:37+10:3010:01
15Matilda NilssonFK Göingarna46:08+19:0112:18
16Sigrid HolmgrenOK Renen46:12+19:0512:19
17Linnea GustafssonOK Gynge46:24+19:1712:22
Linnea BorgLinköpings OKej godkänd
Lina LandergrenHestra IFej godkänd

H20

4 570 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GrahnHestra IF26:205:45
2Simon HectorSnättringe SK26:40+0:205:50
3Ola AnderssonOK Orion27:14+0:545:57
4Harald LarssonHagaby GoIF Örebro27:38+1:186:02
5Markus LarssonHestra IF28:04+1:446:08
6Thomas CurigerOK Orion28:10+1:506:09
7Simon WikströmOK Pan-Kristianstad28:38+2:186:15
8Jonas GustafssonOK Kåre29:00+2:406:20
9Linus LandergrenHestra IF32:18+5:587:04
10Emil ÅbergOK Kåre32:27+6:077:06
11Samuel PlumppuHestra IF32:35+6:157:07
12Simon RuneforsVäxjö OK32:47+6:277:10
13Karl EngesAttunda OK32:48+6:287:10
14Albin BergkvistOK Kåre34:05+7:457:27
15Sven EngströmLinköpings OK34:31+8:117:33
16Filip IvarssonOK Hammaren34:32+8:127:33
17Hampus LarssonFK Göingarna37:13+10:538:08
18Erik ForsHestra IF38:39+12:198:27
19David SvenssonSkåneslättens OL40:19+13:598:49
20Amadeus HanssonGotlands Bro OK40:21+14:018:49
21Johan NordinSundsvalls OK46:43+20:2310:13
22David GunnarssonIK Hakarpspojkarna46:55+20:3510:15
23Oscar SundlöfSundsvalls OK50:07+23:4710:57
24Arne LindströmTorsås OK1:03:50+37:3013:58
August KollbergEksjö SOKej godkänd
André AnderssonOK Kåreej start

D18

3 750 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre26:557:10
2Jonna JungåkerKorsnäs IF OK27:24+0:297:18
3Myrra CarlssonOK Orion29:24+2:297:50
4Klara AxelssonMarkbygdens OK29:26+2:317:50
5Hanna HugossonSundsvalls OK29:36+2:417:53
6Moa WestbladOK Ravinen29:43+2:487:55
7Tone AlbrektssonOK Ravinen30:26+3:318:06
8Ronja JungåkerKorsnäs IF OK32:28+5:338:39
9Alice AronengHestra IF32:44+5:498:43
10Stina NordinSundsvalls OK32:55+6:008:46
11Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK33:03+6:088:48
12Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK33:24+6:298:54
13Jenny WegebroUmeå OK33:33+6:388:56
14Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna33:56+7:019:02
15Klara LjunggrenLinköpings OK34:32+7:379:12
16Klara DjerfLerums SOK35:53+8:589:34
17Sarah MagnussonLinköpings OK35:55+9:009:34
18Amanda KarlssonOK Ravinen36:44+9:499:47
19Oliwia KreftUKS Siodemka Rumia36:48+9:539:48
20Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK38:24+11:2910:14
21Emma DjerfLerums SOK39:00+12:0510:24
22Emmy HelmerssonHässleholms OK40:18+13:2310:44
23Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna43:32+16:3711:36
24Emma S JohanssonLinköpings OK44:02+17:0711:44
25Johanna GuståsLinköpings OK49:25+22:3013:10
26Moa KjellbergBjörkfors GOIF52:50+25:5514:05
27Anna LampinenSundsvalls OK57:21+30:2615:17
28Sofia KlassonHestra IF1:01:14+34:1916:19
Sofia GrahnHestra IFej start
Hannele MöllerLinköpings OKej start
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Olivia NilssonOK Pan-Kristianstadej start
Sofia BorgLinköpings OKej start

H18

3 750 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre20:315:28
2Oliwer LundbergOK Bävern21:05+0:345:37
3Henrik JohannessonRonneby OK22:08+1:375:54
4Felix AxelssonMarkbygdens OK22:41+2:106:02
5Oscar JohanssonKarlskrona SOK22:59+2:286:07
6Lukas LundgrenVäxjö OK23:14+2:436:11
7Andreas JonssonOK Orion23:32+3:016:16
8Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK23:47+3:166:20
9Axel GranqvistOK Ravinen24:03+3:326:24
10Nils GripKalmar OK24:56+4:256:38
11Martin MörsellOK Kåre24:58+4:276:39
12Emil KarlssonHestra IF25:22+4:516:45
13Alexander GraadRonneby OK25:34+5:036:49
14Victor HelgessonHestra IF25:38+5:076:50
15Mikkel Lyskjær JensenTisvilde Hegn OK25:39+5:086:50
16Erik HerneOK Ravinen26:09+5:386:58
17Adam SegerslättSkåneslättens OL26:12+5:416:59
18Mikkel MeldgaardAllerød OK26:21+5:507:01
19Albin AnderssonOK Ravinen26:32+6:017:04
19Pontus ErlandssonSOK Viljan26:32+6:017:04
21Hannes SvahnOK Ravinen26:39+6:087:06
22Filip TrofastBredaryds SOK26:56+6:257:10
23Viktor WohlgemuthOK Ravinen27:08+6:377:14
24Martin StorkampSundsvalls OK28:14+7:437:31
25Rasmus Møller JessOK Linné28:19+7:487:33
26Fritjof AxelssonFK Göingarna28:45+8:147:40
27Emil Olander LorenzCopenhagenO28:48+8:177:40
28Albin HenryssonKarlskrona SOK30:02+9:318:00
29Emil PetterssonKarlskrona SOK30:27+9:568:07
30Mathias BlomsterRonneby OK30:52+10:218:13
31Viktor ÖstergrenVäxjö OK32:08+11:378:34
32Erik VinbladLunds OK34:13+13:429:07
33Lasse August HelwegTisvilde Hegn OK34:50+14:199:17
34Max KlassonOK Ravinen35:41+15:109:30
35Truls LindholmSundsvalls OK36:40+16:099:46
36Sixten ElehedLinköpings OK40:36+20:0510:49
37Erik LiljebjörnNybro OK43:34+23:0311:37
38Eskil Nordahl FundalAllerød OK46:47+26:1612:28
Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start

D16

3 250 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna20:596:27
2Hanna JohannessonRonneby OK23:19+2:207:10
3Ebba BerglinKarlskrona SOK24:15+3:167:27
4Tove EkströmLinköpings OK25:05+4:067:43
5Aleksandra BieleckaUKS Siodemka Rumia26:10+5:118:03
6Frida SahlmanLinköpings OK26:56+5:578:17
7Maja PorleVäxjö OK27:19+6:208:24
8Ellen WahlbomOK Orion27:46+6:478:32
9Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad28:01+7:028:37
10Alicia LundgrenVäxjö OK28:10+7:118:40
11Maria DeptulskaUKS Siodemka Rumia28:21+7:228:43
12Hilda AxelssonFK Göingarna28:56+7:578:54
13Lovisa JohanssonKarlskrona SOK29:07+8:088:57
14Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK30:08+9:099:16
15Julia WannerAvesta OK32:26+11:279:58
16Zofia MelzerUKS Siodemka Rumia32:57+11:5810:08
17Sofia GidingVallentuna-Össeby OL38:43+17:4411:54
18Elin DahlVisborgs OK39:31+18:3212:09
19Alma KappelVisborgs OK43:09+22:1013:16
20Kajsa EkdahlEmmaboda Verda OK45:23+24:2413:57
21Else HolmgrenBergnäsets AIK46:26+25:2714:17
22Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL50:53+29:5415:39
23Matilda DrottenmyrVisborgs OK1:00:31+39:3218:37
Linnea DagsbergOK Orionej start

H16

3 250 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AuseliusBredaryds SOK17:465:28
2Isac EricssonVäxjö OK18:32+0:465:42
3Topias ArolaPaimion Rasti19:06+1:205:52
4Olof LjunggrenLinköpings OK19:54+2:086:07
5Rasmus Krogh MadsenTisvilde Hegn OK20:10+2:246:12
6Gustav RuneforsVäxjö OK20:12+2:266:12
7Simon FriskGustavsbergs OK20:49+3:036:24
8Jonathan JylltorpLinköpings OK20:53+3:076:25
9Emanuel HerberthsonLinköpings OK20:54+3:086:25
10Oscar ModigOK Pan-Kristianstad21:05+3:196:29
11Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK21:17+3:316:32
12Albin KronkvistÖrkelljunga FK21:20+3:346:33
13Ludvig HallabroHässleholms OK21:45+3:596:41
14Klaus HaanpääPaimion Rasti22:11+4:256:49
15Jakub KuzbaUKS Siodemka Rumia23:01+5:157:04
16Algot NajvikOK Pan-Kristianstad23:33+5:477:14
17Gustav OlssonTorsås OK24:19+6:337:28
18Love CarlssonOK Orion24:21+6:357:29
19Simon GiselssonRonneby OK24:52+7:067:39
20Bartlomiej OgdowskiUKS Siodemka Rumia24:56+7:107:40
21Gustav ÅmanOK Vilse 8725:22+7:367:48
22Anton GlivesonRonneby OK25:26+7:407:49
23Gunnar EngströmLinköpings OK25:45+7:597:55
24Albin LindgrenVisborgs OK26:05+8:198:01
25Grzegorz ZurekUKS Siodemka Rumia27:27+9:418:26
26Samuel LåstbomHärlövs IF28:35+10:498:47
27Linus LundbergOK Bävern32:49+15:0310:05
28Loke ÖstangårdGamleby OK34:12+16:2610:31
29Erik HanssonKarlskrona SOK37:30+19:4411:32
30Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK37:39+19:5311:35
Adrian SkobeKalmar OKej start

D16 Kort

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda GraadRonneby OK24:358:46
2Martina BraunVäxjö OK30:20+5:4510:50
3Sofia MagnussonLinköpings OK30:50+6:1511:00
4Siri RosengrenTumba-Mälarhöjden OK41:50+17:1514:56

H16 Kort

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton DanielssonVäxjö OK27:189:45
2Jonathan LjungbergOK Skogsfalken37:01+9:4313:13
3Alfred WessbergHärlövs IF59:47+32:2921:21

D14

2 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin EmilssonOK Skogsfalken18:386:39
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna20:47+2:097:25
3Ella SöderbergOK Skogsfalken21:47+3:097:46
4Linn KarlssonOK Vilse 8723:17+4:398:18
5Zuzanna MoskalUKS Siodemka Rumia23:40+5:028:27
6Amanda SvenssonOK Orion25:01+6:238:56 Ladda ner rutt i gpx-format
7Ebba KleinBjörkfors GOIF25:02+6:248:56
8Hanna RingRonneby OK25:25+6:479:04
9Lisa OlssonTorsås OK27:06+8:289:40
10Marta ZurekUKS Siodemka Rumia27:19+8:419:45
11Julia ZurekUKS Siodemka Rumia27:21+8:439:46
12Vilmalee SuwanOK Vilse 8727:27+8:499:48
13Olivia AspIFK Göteborg28:16+9:3810:05
14Elvira LjungbergOK Skogsfalken28:28+9:5010:10
15Elin KjellmanLinköpings OK28:51+10:1310:18
16Hanna LundgrenLinköpings OK30:29+11:5110:53
17Kristin HerberthsonLinköpings OK31:00+12:2211:04
18Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF34:27+15:4912:18
19Tuva LövdahlSOK Viljan41:09+22:3114:41

H14

2 800 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BraunVäxjö OK15:355:33
2Erik ÅkessonVäxjö OK17:24+1:496:12
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna17:55+2:206:23
4Hugo EricssonVäxjö OK18:26+2:516:35
5Theis MunktvedAllerød OK18:28+2:536:35
6Arvid KronmarKarlskrona SOK19:08+3:336:50
7Hugo LarssonKarlskrona SOK19:22+3:476:55
8Emil AxelssonLerums SOK19:32+3:576:58
9Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK20:22+4:477:16
10Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb20:29+4:547:18
11Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK20:43+5:087:23
12Aron ÖstangårdGamleby OK21:03+5:287:31
13Anton TörnqvistKarlskrona SOK21:09+5:347:33
14Arvid BlomsterRonneby OK21:21+5:467:37
15Agust KronkvistÖrkelljunga FK22:40+7:058:05
16Oscar David Broman JensenAllerød OK22:49+7:148:08
17Filip HåkanssonOK Orion23:51+8:168:31
18Johan VinbladLunds OK25:22+9:479:03
19Max PerssonOK Skogsfalken25:55+10:209:15
20William BjörkmanVäxjö OK26:30+10:559:27
21Felix BäckstädeVisborgs OK31:31+15:5611:15
22Fabian AnderssonRonneby OK31:54+16:1911:23
23Victor ModigOK Pan-Kristianstad33:06+17:3111:49
24Emil ViktorssonOK Skogsfalken36:37+21:0213:04
25Gustaf KullbergBjörkfors GOIF43:44+28:0915:37
26Adam ÖsterdahlVisborgs OK48:17+32:4217:14
Anders Krogh MadsenCopenhagenOej godkänd
Herman AlbinssonOK Skogsfalkenej start

D14 Kort

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara DanielssonVäxjö OK27:3212:01
2Malin BorgLinköpings OK31:29+3:5713:44
Julia KarlssonOK Skogsfalkenej start

H14 Kort

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo AuseliusBredaryds SOK21:339:24
2Linar JonassonKarlskrona SOK48:21+26:4821:06

D12

2 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina ÅmanOK Vilse 8719:068:20
2Hedda Kärner GroossAllerød OK19:21+0:158:26
3Tuva ÖstangårdGamleby OK20:02+0:568:44
4Emma EmilssonOK Skogsfalken20:21+1:158:53
5Ellida StengårdKarlskrona SOK20:52+1:469:06
6Lisa SwartzOK Orion21:15+2:099:16
7Sigrid LjunggrenLinköpings OK22:21+3:159:45
8Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK22:25+3:199:47
9Maja AxelssonLerums SOK23:02+3:5610:03
10Vilma EngströmOK Orion23:41+4:3510:20
11Agnes BerlinOK Orion25:07+6:0110:58
12Sandra WiduchKarlskrona SOK26:27+7:2111:33
13Emma LarssonKarlskrona SOK27:05+7:5911:49
14Maja LindénVäxjö OK27:38+8:3212:04
15Hilda PeterssonVäxjö OK39:35+20:2917:17
16Anna ViktorssonOK Skogsfalken47:25+28:1920:42

H12

2 290 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus VernströmRonneby OK13:546:04
2Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK16:09+2:157:03
3Theo LövdahlSOK Viljan19:11+5:178:22
4Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK19:41+5:478:35
5Nils SwartzOK Orion20:02+6:088:44
6Melker LarssonOK Orion20:10+6:168:48
7Emil AlbinssonOK Skogsfalken20:47+6:539:04
8Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF21:55+8:019:34
9Samuel KleinBjörkfors GOIF22:05+8:119:38
10Stepan KhakimovKarlskrona SOK22:22+8:289:46
11Arvid SvenssonBjörkfors GOIF24:50+10:5610:50
12Albin KjellbergBjörkfors GOIF26:04+12:1011:22
13Simon BååthSävedalens AIK26:11+12:1711:26 Ladda ner rutt i gpx-format
14Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna27:39+13:4512:04
15Jakob AspIFK Göteborg50:27+36:3322:01
Oskar ErikssonRonneby OKej godkänd
Michal BeleckiUKS Siodemka Rumiaej godkänd
Lucas WannerAvesta OKej godkänd
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start
Oliver HåkanssonOK Orionej start
Gunnar WessbergHärlövs IFej start

D12 Kort

2 270 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Amelia SvenssonOK Orionej start

H12 Kort

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Theo SunessonFK Göingarnaej godkänd

D10

2 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova KronmarKarlskrona SOK20:158:55
2Filippa BraunVäxjö OK20:23+0:088:58
3Frida LindénVäxjö OK23:22+3:0710:17
4Emma LindénVäxjö OK24:52+4:3710:57
5Selma LeopoldOK Orion28:15+8:0012:26
6Hilda LindénVäxjö OK28:29+8:1412:32
7Kerstin DomeijKarlskrona SOK33:02+12:4714:33
8Ebba SkullmanLinköpings OK36:21+16:0616:00
9Alva EngströmOK Orion36:51+16:3616:14
Meja EnvallIK Hakarpspojkarnaej start

H10

2 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eddie KarlssonOK Vilse 8717:567:54
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna18:20+0:248:04
3Wille VernströmRonneby OK22:33+4:379:56
4Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK23:03+5:0710:09
5Arvid ErikssonRonneby OK27:13+9:1711:59
Kasper FagerKarlskrona SOKej godkänd
Melker WaldfeltFinspångs SOKej start

D35

3 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie EngOK Pan-Kristianstad37:1010:02
2Karin LindqvistRonneby OK44:43+7:3312:05
3Maureen Olsson LoLunds OK45:56+8:4612:24
4Marion BüchliOLG Suhr48:34+11:2413:07
5Anna WikströmHästveda OK49:09+11:5913:17
6Susanna CaleklintKarlskrona SOK54:14+17:0414:39

H35

4 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BengtssonFK Åsen36:307:38
2Peter WirenstedtRonneby OK43:25+6:559:04
3Mattias EngströmOK Orion46:24+9:549:42
4Markus HenrikssonLinköpings OK49:07+12:3710:16
5Martin RosénOK Stigen56:16+19:4611:46
Joakim KjellbergBjörkfors GOIFej godkänd

D40

3 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SvenssonOK Orion32:168:43
2Anna-Karin JonssonOK Orion32:23+0:078:45
3Jenny HåkanssonOK Orion35:43+3:279:39
4Linda LarssonKarlskrona SOK37:47+5:3110:12
5Maria BraunVäxjö OK39:21+7:0510:38
6Cecilia EnbergLinköpings OK44:31+12:1512:01
7Jenny VinbladLunds OK44:52+12:3612:07
8Anna KullbergBjörkfors GOIF46:26+14:1012:32
9Kristina BerlinKarlskrona SOK47:26+15:1012:49
10Kornelia BieleckaUKS Siodemka Rumia50:42+18:2613:42
11Maria AspIFK Göteborg54:23+22:0714:41
12Eva-Lotta JohanssonRonneby OK59:47+27:3116:09
Dorthe MunktvedAllerød OKej godkänd
Marianne NilssonOK Pan-Kristianstadej start

H40

4 150 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PihlOK Pan-Kristianstad30:147:17
2Tomas HenrikssonAttunda OK30:56+0:427:27
3Christian EnbergLinköpings OK30:58+0:447:27
4Henrik ModigOK Pan-Kristianstad31:00+0:467:28
5Niklas HenrikssonAttunda OK31:42+1:287:38
6Ingemar ErikssonRonneby OK32:25+2:117:48
7Olof IngemarssonKarlskrona SOK33:55+3:418:10
8Mattias NilssonBjörkfors GOIF38:06+7:529:10
9Johan SwartzOK Orion39:45+9:319:34
10Daniel AxelssonMålilla OK40:35+10:219:46
11Stig Magnus Henrik OlssonTorsås OK40:54+10:409:51
12Johan AxelssonOK Älme41:13+10:599:55
13Peter SunnegårdhRonneby OK43:42+13:2810:31
14Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK47:03+16:4911:20
15Jonny LindénVäxjö OK1:01:30+31:1614:49
Tony LövdahlSOK Viljanej start

D45

3 200 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK26:188:13
2Ulrika HermanssonOK Orion29:22+3:049:10
3Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna30:16+3:589:27
4Lena RegnellVäxjö OK30:40+4:229:35
5Marina AxelssonMarkbygdens OK31:10+4:529:44
6Inger GuståsLinköpings OK31:37+5:199:52
7Kristina LjunggrenLinköpings OK31:50+5:329:56
8Maria OlofssonLinköpings OK32:31+6:1310:09
9Åsa BergforsSOK Viljan33:13+6:5510:22
10Hanne FoghOK Sorø33:15+6:5710:23
11Carina GustafssonOK Gynge33:30+7:1210:28
12Charlotta GibergHellas Orientering34:11+7:5310:40
13Louise AxelssonFK Göingarna34:20+8:0210:43
14Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK34:50+8:3210:53
15Anne JohanssonKarlskrona SOK37:38+11:2011:45
16Maria ModigOK Pan-Kristianstad39:00+12:4212:11
17Karin OlofssonLinköpings OK39:18+13:0012:16
18Anna NyqvistKalmar OK40:13+13:5512:34
19Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK41:18+15:0012:54
20Susanne JohannessonRonneby OK41:21+15:0312:55
21Anna NordinSundsvalls OK42:41+16:2313:20
22Lotta BorgLinköpings OK46:03+19:4514:23
23Malin ÅmanOK Vilse 8746:50+20:3214:38
24Jytte Olander RasmussenAllerød OK46:51+20:3314:38
25Sara ElfvingRonneby OK48:14+21:5615:04
26Caroline LiljebjörnNybro OK48:56+22:3815:17
27Maria AuseliusBredaryds SOK1:01:39+35:2119:15
Anneli WihlborgOK Gyngeej start

H45

4 150 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion26:536:28
2Thomas JohannessonRonneby OK28:23+1:306:50
3Henrik BerlinOK Orion28:25+1:326:50
4Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna28:58+2:056:58
5Patrik RosénVäxjö OK30:04+3:117:14
6Johan EngesLeksands OK30:30+3:377:20
7Magnus LarssonFK Göingarna30:37+3:447:22
8Patrik RönnbäckVisborgs OK31:24+4:317:33
9Magnus LarssonKarlskrona SOK31:26+4:337:34
10Anders HåkanssonOK Orion31:32+4:397:35
11Lars-Ola LarssonOK Orion31:40+4:477:37
12Håkan AxelssonFK Göingarna31:44+4:517:38
13Matti EnvallIK Hakarpspojkarna32:26+5:337:48
14Jonas PerssonTorsås OK32:36+5:437:51
15Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna32:56+6:037:56
16Peter BraunVäxjö OK33:26+6:338:03
17Tobias BorgerKalmar OK33:53+7:008:09
18Mattias BååthSävedalens AIK33:59+7:068:11
19Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK34:00+7:078:11
20Anders KällTumba-Mälarhöjden OK34:01+7:088:11
21Åke LjunggrenLinköpings OK34:14+7:218:14
22Jonas AxelssonLerums SOK35:19+8:268:30
23Niklas EdvardssonHästveda OK35:34+8:418:34
24Magnus EricssonVäxjö OK36:39+9:468:49
25Magnus GraadRonneby OK37:00+10:078:54
26Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad37:24+10:319:00
27Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb37:53+11:009:07
28Lars MunktvedAllerød OK38:02+11:099:09
29Gustaf SameliusVisborgs OK38:08+11:159:11
30Patrik FriskGustavsbergs OK38:36+11:439:18
31Magnus TrofastBredaryds SOK39:02+12:099:24
32Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK40:55+14:029:51
33Håkan DanielssonVäxjö OK40:57+14:049:52
34Thomas LåstbomHärlövs IF41:06+14:139:54
35Björn ZettervallKarlskrona SOK41:26+14:339:59
36Ulf ÅmanOK Vilse 8744:20+17:2710:40
37Ola JönssonOK Vilse 8745:55+19:0211:03
38Svante JonsellVallentuna-Össeby OL46:08+19:1511:06
39Ole MeldgaardBallerup OK49:14+22:2111:51
40Mikael GustafssonOK Gynge49:27+22:3411:54
41Ulf LiljebjörnNybro OK51:19+24:2612:21
Peter AspIFK Göteborgej godkänd
Magnus SahlmanLinköpings OKej godkänd
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Michael AdamssonNybro OKej start
Håkan AuseliusBredaryds SOKej start
Niklas KronkvistÖrkelljunga FKej start

D50

3 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Von KrusenstiernaOK Kåre30:539:39
2Eva PetterssonKarlskrona SOK32:33+1:4010:10
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK35:53+5:0011:12
3Britt-Marie BengtssonFK Åsen35:53+5:0011:12
5Lotta JungåkerKorsnäs IF OK36:50+5:5711:30
6Lena SwartzOK Orion37:27+6:3411:42
7Birgitte Birck FrederiksenAllerød OK38:12+7:1911:56
7Gitte EngströmLinköpings OK38:12+7:1911:56
9Anne SvantessonHjärnarps OL40:14+9:2112:34
10Anne MaarupFIF Hillerød40:15+9:2212:34
11Anna KullbergLinköpings OK41:18+10:2512:54
12Charlotte BergmannAllerød OK41:49+10:5613:04
13Carina SvärdOK Orion42:09+11:1613:10
14Åsa Flink-SvenssonNässjö OK44:28+13:3513:53
15Gunilla GustafssonOK Orion49:22+18:2915:25
16Marita FilipssonMarkaryds FK51:02+20:0915:56
17Mia GustafssonOK Kåre51:38+20:4516:08
18Karin SkullmanLinköpings OK53:23+22:3016:40
19Nina DjerfLerums SOK1:10:16+39:2321:57

H50

3 070 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KlassonHestra IF24:257:57
2Peter EkdahlEmmaboda Verda OK24:41+0:168:02
3Sven LundgrenVäxjö OK24:53+0:288:06
4Henrik LarssonFK Göingarna25:04+0:398:09
5Stefan AronengHestra IF25:24+0:598:16
6Lars CarlssonOK Orion25:32+1:078:19
7Peter AlbrektssonOK Ravinen25:39+1:148:21
8Lars HelgessonHestra IF25:42+1:178:22
9Johnny NimvikLunds OK25:43+1:188:22
10Jonas GidingVallentuna-Össeby OL25:56+1:318:26
11Per GuståsLinköpings OK26:54+2:298:45
12Lars SvantessonHjärnarps OL28:09+3:449:10
13Magnus HerberthsonLinköpings OK28:25+4:009:15
14Stefan KarlssonOK Ravinen29:15+4:509:31
15Rikard BorgLinköpings OK29:53+5:289:44
16Anders PetterssonKarlskrona SOK29:59+5:349:45
17Göran PerssonVärend GN OL31:15+6:5010:10
18Mikael WahlbomOK Orion31:17+6:5210:11
19Magnus PorleVäxjö OK32:15+7:5010:30
20Ulf JohanssonKarlskrona SOK33:41+9:1610:58
21Lars HallabroHässleholms OK34:07+9:4211:06
22Håkan ÖstergrenVäxjö OK36:27+12:0211:52
23Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK37:39+13:1412:15
24Patrick DjerfLerums SOK38:25+14:0012:30
25Peter AnderssonOK Gynge40:22+15:5713:08
26Håkan SvahnOK Ravinen42:50+18:2513:57
27Stefan NormanKalmar OK48:07+23:4215:40
28Jan SvenssonOK Orion54:01+29:3617:35
29Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK55:28+31:0318:04
Magnus SvenssonNässjö OKej start

D55

3 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SegerslättSkåneslättens OL37:2311:40
2Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad37:29+0:0611:42
3Ewa RoosHelsingborgs SOK38:23+1:0011:59
4Kristina JohanssonKalmar OK39:32+2:0912:21
5Agneta ErforsOK Torfinn40:57+3:3412:47
6Britt ThörnOK Vilse 8741:55+4:3213:05
7Kerstin TjernlundOK Vilse 8743:03+5:4013:27
8Mona PalmLessebo OK43:14+5:5113:30
9Kati NémethStigmännen Karlshamns OK44:11+6:4813:48
10Wiveka ErnstssonFK Göingarna47:03+9:4014:42
11Tina HagårdRävetofta OK56:49+19:2617:45
12Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK59:51+22:2818:42
13Gunilla SandströmAlmby IK1:08:54+31:3121:31

H55

3 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan NordinSundsvalls OK26:366:56
2Ove LernåKalmar OK27:53+1:177:16
3Göran MånssonKarlskrona SOK28:44+2:087:30
4Thomas HenmyrOK Vilse 8734:45+8:099:04
5Kent OlssonOK Orion34:55+8:199:06
6Richard HolmgrenBergnäsets AIK35:42+9:069:19
7Tore TjernlundOK Vilse 8735:46+9:109:20
8Torbjörn SöderlundLeksands OK38:55+12:1910:09
9Lars MagnussonOK Älme40:34+13:5810:35
10Henrik AlbahnTisvilde Hegn OK44:43+18:0711:40
11Johan KarlssonNorbergs OK45:42+19:0611:55
12Hans-Erik KarlssonOK Torfinn51:12+24:3613:22
13Jan LundgrenLinköpings OK57:45+31:0915:04
14Martin WidmerOLG Suhr1:00:26+33:5015:46
Ingmar OlssonOK Vilse 87ej start
Sten SegerslättSkåneslättens OLej start

D60

2 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid LarssonFK Göingarna34:0512:34
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK35:09+1:0412:58
3Arja IngvarssonOK Vilse 8740:55+6:5015:05
4Kristin JohanssonKarlskrona SOK41:08+7:0315:10
5Maud LundgrenLinköpings OK49:04+14:5918:06
6Lena JohanssonSkogspojkarnas OK58:17+24:1221:30

H60

3 830 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK32:478:33
2Bengt LarssonFK Göingarna32:53+0:068:35
3Roger ThörnOK Vilse 8733:20+0:338:42
4Jan-Ola KarlssonOK Njudung35:09+2:229:10
5Göran SvensonSOK Viljan37:15+4:289:43
6Kjell NeroNässjö OK37:26+4:399:46
7Jan WahlströmSnättringe SK37:39+4:529:49
8Lennart SohlinOK Orion37:59+5:129:55
9Per NilssonStigmännen Karlshamns OK38:40+5:5310:05
10Thomas AlmqvistKarlskrona SOK40:05+7:1810:27
11Mats IngvarssonOK Vilse 8740:50+8:0310:39
12Pelle SkullmanLinköpings OK41:21+8:3410:47
13Kenneth FagerKarlskrona SOK42:29+9:4211:05
14Lennart SmedenmarkRonneby OK42:55+10:0811:12
15Torgny OttossonOK Torfinn44:30+11:4311:37
16Thomas DagsbergOK Orion45:33+12:4611:53
17Torgny JohanssonBjörkfors GOIF49:28+16:4112:54
Yngve ErnstssonFK Göingarnaej start
Bo SalomonsonKalmar OKej start
Stefan OlhedenSOK Viljanej start

D65

2 710 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8729:0010:42
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK32:53+3:5312:08
3Gunnel MånssonOK Vilse 8732:56+3:5612:09
4Gerda Marie ChristiansenKøge OK34:46+5:4612:49
5Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK36:33+7:3313:29
6Maj-Britt ByströmRävetofta OK39:42+10:4214:38
7Marie-Louise KarlssonNybro OK44:39+15:3916:28
8Majvie AnnegårdSOK Viljan47:43+18:4317:36
9Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad50:00+21:0018:27
10Marianne SellgrenSigtuna OK51:34+22:3419:01
11Kristina FranssonOK Virdarna56:27+27:2720:49
12Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:00:57+31:5722:29
13Lena OlssonOK Orion1:02:21+33:2123:00

H65

3 220 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar Grue-SørensenKøge OK29:469:14
2Hans SvensonSOK Viljan29:59+0:139:18
3Björn PalmLessebo OK30:08+0:229:21
4Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK30:15+0:299:23
5Hans GottfridssonTorsås OK32:02+2:169:56
6Gunnar EnbergMålilla OK34:42+4:5610:46
7Håkan NilssonMalmö OK35:16+5:3010:57
8Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK35:18+5:3210:57
9Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK35:21+5:3510:58
10Anders PerssonOK Vilse 8735:57+6:1111:09
11Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna36:33+6:4711:21
12Lennart AnderssonOK Orion36:54+7:0811:27
13Karl-Axel EngströmOK Orion39:08+9:2212:09
14Bo JohanssonOK Stigen40:30+10:4412:34
15Lars SvenssonOK Vilse 8740:45+10:5912:39
16Kim FolanderOK Sorø41:47+12:0112:58
17Lars-Åke ÅbergKalmar OK43:26+13:4013:29
18Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan43:37+13:5113:32
19Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK53:50+24:0416:43
20Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK59:36+29:5018:30
21Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:04:20+34:3419:58
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OKej start
Tommy OlaussonSOK Anebyej start

D70

2 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK31:2011:33
2Inge JørgensenOK Roskilde32:19+0:5911:55
3Gullevi SvenssonRonneby OK34:12+2:5212:37
4Bodil RuterOK Älme42:15+10:5515:35
5Ros-Mari KarlssonNybro OK52:34+21:1419:23
6Berit NilssonOK Älme54:06+22:4619:57
7Berit ByströmOK Virdarna1:01:30+30:1022:41
8Ulla NilssonSOK Viljan1:03:41+32:2123:29
9Siv EkelöfVärend GN OL1:04:37+33:1723:50
10Eva BergstrandVärend GN OL1:06:47+35:2724:38

H70

2 970 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BuhréNybro OK30:2410:14
2Tommy OlssonKarlskrona SOK31:38+1:1410:39
3Bengt BergmanLunds OK33:35+3:1111:18
4Erling SamuelssonOK Vilse 8733:44+3:2011:21
5Jan HanssonLunds OK34:59+4:3511:46
6Roland NilssonSOK Viljan35:04+4:4011:48
7Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK35:15+4:5111:52
8Lennart BohmanKarlskrona SOK36:21+5:5712:14
9Lennart PetterssonBjörkfors GOIF36:41+6:1712:21
10Ingemar AnderssonOK Orion37:30+7:0612:37
11Kjell MånssonKarlskrona SOK38:16+7:5212:53
12Kjell HolmströmBjörkfors GOIF39:22+8:5813:15
13Sven-Åke GranquistHästveda OK39:57+9:3313:27
14Göte GustafssonEmmaboda Verda OK40:29+10:0513:37
15Sven RuterOK Älme40:31+10:0713:38
16Gerth SällströmLessebo OK40:52+10:2813:45
17Kent EkdahlEmmaboda Verda OK41:54+11:3014:06
18Leif IngemarssonKarlskrona SOK43:09+12:4514:31
19Jan-Ulf KarlssonMålilla OK44:41+14:1715:02
20Bertil OttossonFK Göingarna44:56+14:3215:07
21Leif LindströmNybro OK45:37+15:1315:21
22Lars HenrikssonOK Älme46:24+16:0015:37
Yngve MagnussonOK Orionej godkänd
Anders SellgrenSigtuna OKej godkänd
Per EngqvistRonneby OKej start

D75

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SvenssonOK Vilse 8729:4414:52
2Britt AxelssonNybro OK34:14+4:3017:07
3Karin LexellOK Torfinn37:36+7:5218:48

H75

3 220 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK35:5911:10
2Sivert AxelssonKalmar OK38:29+2:3011:57
3Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad40:42+4:4312:38
4Gösta LingeKarlskrona SOK41:12+5:1312:47
5Leif SjögrenOK Orion41:56+5:5713:01
6Stig KarlssonLessebo OK42:42+6:4313:15
7Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad45:14+9:1514:02
8Stig KarlssonTorsås OK46:09+10:1014:19
9Kurt BergstrandLessebo OK48:21+12:2215:00
10Inge NilssonOK Älme49:09+13:1015:15
11Hubert HugossonOK Gynge50:38+14:3915:43
12Nils-Åke NilssonFK Göingarna53:23+17:2416:34
13Göran ThourVärend GN OL58:58+22:5918:18
14Ragnar OlssonRonneby OK1:00:30+24:3118:47
15Göran FolkessonRonneby OK1:05:16+29:1720:16

D80

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8729:5314:56
2Laila MalmqvistVäxjö OK43:30+13:3721:45
3Clarie EkOK Pan-Kristianstad43:31+13:3821:45

H80

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Werner TörnblomVäxjö OK33:5513:24
2Allan HåkanssonSOK Viljan35:51+1:5614:10
3Gillis AlmVäxjö OK37:21+3:2614:45
4Bernt PeterssonAlvesta SOK41:35+7:4016:26
5Torsten HannrupOK Kompassen43:50+9:5517:19
6Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK46:13+12:1818:16
7Bengt EdvardssonOK Torfinn51:55+18:0020:31

H85

1 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sture JanssonEmmaboda Verda OK45:0422:52

Inskolning

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Amanda EngOK Pan-Kristianstadfullföljt
Hugo GranqvistFK Göingarnafullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Filippa KarkulehtoOK Vilse 87fullföljt
Stina KleinBjörkfors GOIFfullföljt
Zeb MillbournOK Skogsfalkenfullföljt
Frida MobergFK Göingarnafullföljt
Eleonor PhilOK Pan Kristianstadfullföljt
Olle Schyberg-fullföljt
Sophie WiduchKarlskrona SOKfullföljt

U1

1 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla ThomassonFK Göingarna16:198:14
2Karl KullbergBjörkfors GOIF17:46+1:278:58
3Holger DomeijKarlskrona SOK18:06+1:479:08
4Linus LindénVäxjö OK18:22+2:039:16
5Ivar HolmstrandOK Landehof19:46+3:279:58
6Erik JohanssonOK Skogsfalken20:46+4:2710:29
7Elias VibergVäxjö OK21:54+5:3511:03
8Isak NorlinStigmännen Karlshamns OK22:58+6:3911:35
9Elsa SvenssonBjörkfors GOIF25:15+8:5612:45
10Vincent AlmgrenKarlskrona SOK26:42+10:2313:29
11David JohanssonOK Skogsfalken28:54+12:3514:35
12Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK29:51+13:3215:04
13Erik KällTumba-Mälarhöjden OK31:32+15:1315:55
14Anna EnbergLinköpings OK34:55+18:3617:38
15Sonia KurashovaFK Åsen45:10+28:5122:48

U2

2 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil RingRonneby OK15:117:35
2Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK15:34+0:237:47
3Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OK17:20+2:098:40
4Gustav GranqvistFK Göingarna18:41+3:309:20
5Malva LarssonOK Orion19:05+3:549:32
6Elias KronmarKarlskrona SOK19:06+3:559:33
7Matilda SöderbergOK Skogsfalken19:21+4:109:40
8Frida Kärner GroossAllerød OK19:24+4:139:42
9Albin GranqvistFK Göingarna19:25+4:149:42
10Isak EngPan Kristianstad19:56+4:459:58
11Linnea ClassonOK Stigen21:34+6:2310:47
12Bea MagnstedtOK Vilse 8721:59+6:4810:59
13Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK24:30+9:1912:15
14Ellen MobergFK Göingarna24:43+9:3212:21
15Amanda GustavssonVäxjö OK25:01+9:5012:30
16Elin AxelssonLerums SOK25:22+10:1112:41
17Alvin LundgrenVäxjö OK27:19+12:0813:39
18Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK28:58+13:4714:29
19Erik LeopoldOK Orion30:58+15:4715:29
20Jon WikströmHästveda OK35:31+20:2017:45
21Josefina AndraeOK Vilse 8740:37+25:2620:18
22Anton FaxénVäxjö OK43:09+27:5821:34
23Max JohanssonOK Skogsfalken44:19+29:0822:09
24Tina IvarssonKarlskrona SOK49:49+34:3824:54
Nora KleinBjörkfors GOIFej start
Alfred OlssonLunds OKej start

Öppen motion 1

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer HaraldssonStigmännen Karlshamns OK20:3410:17
2Annette HaraldssonStigmännen Karlshamns OK20:35+0:0110:17
3Pontus LindströmRonneby OK22:11+1:3711:05
4Jessica MagnstedtOK Vilse 8725:05+4:3112:32
5Angelina LydinRonneby OK26:41+6:0713:20
6Ellen KollbergEksjö SOK29:24+8:5014:42
7Helena SvenssonOK Vilse 8732:00+11:2616:00
Helena WaldfeltFinspångs SOKej start

Öppen motion 3

2 530 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer MagnstedtOK Vilse 8726:5710:39
2Jessica NorlinStigmännen Karlshamns OK28:22+1:2511:12
3Gunnel HanssonKarlskrona SOK28:53+1:5611:24
4Edith DomeijKarlskrona SOK29:13+2:1611:32
5Daniel DomeijKarlskrona SOK29:18+2:2111:34
6Annelie ThomassonFK Göingarna30:22+3:2512:00
7Mikael WiduchKarlskrona SOK31:39+4:4212:30
8Gunnar WessbergHärlövs IF31:40+4:4312:30
9Helen ÅkessonVäxjö AIS32:40+5:4312:54
10Karl AndraeOK Vilse 8732:57+6:0013:01
11Nina EkdahlEmmaboda Verda OK33:11+6:1413:06
12Hedda Rosengren SvenssonOK Orion34:00+7:0313:26
13Sven  NedforsKarlskrona SOK36:15+9:1814:19
14Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK36:16+9:1914:20
15Per-Erik NilssonFK Göingarna38:05+11:0815:03
16Ann-Charlotte NedforsKarlskrona SOK38:44+11:4715:18
17Felix ThomassonFK Göingarna38:55+11:5815:22
18John-Erik BergstrandVärend GN OL39:37+12:4015:39
19Frida EngströmOK Orion40:19+13:2215:56
20Katanna HöstHjärnarps OL41:19+14:2216:19
21Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad44:10+17:1317:27
22Linnea Almgren-47:33+20:3618:47
23Gunnel HenryssonOK Dacke48:20+21:2319:06
24Margareta RingRonneby OK49:33+22:3619:35
25Agneta ÖstergrenVäxjö OK52:26+25:2920:43
26Marianne ArvidssonKalmar OK52:49+25:5220:52
27Kerstin NilssonFK Göingarna53:28+26:3121:07
28Mia Häll-54:08+27:1121:23
29Eva LydinRonneby OK56:16+29:1922:14
30Rosita KarlssonVäxjö AIS1:13:42+46:4529:07
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej start

Öppen motion 5

3 390 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marko KarkulehtoOK Vilse 8723:106:50
2Kadri KalvoSundsvalls OK25:53+2:437:38
3Magnus ClassonOK Stigen26:42+3:327:52
4Vanja BökmanRonneby OK26:46+3:367:53
5Pernilla BökmanRonneby OK26:58+3:487:57
6Maria SibilevaKarlskrona SOK27:49+4:398:12
7Malin ClassonOK Stigen28:12+5:028:19
8Annika EricssonVäxjö OK28:22+5:128:22
8Jakob FagerKarlskrona SOK28:22+5:128:22
10Mikael NorlinStigmännen Karlshamns OK28:30+5:208:24
11Johan JylltorpLinköpings OK28:45+5:358:28
12Jonas K JohanssonOK Skogsfalken28:55+5:458:31
13Jennie GustavssonVäxjö OK29:28+6:188:41
14Peter JohanssonVäxjö OK29:32+6:228:42
15Erika DomeijKarlskrona SOK30:20+7:108:56
16Markus KleinBjörkfors GOIF30:33+7:239:00
17Annica RosengrenOK Orion30:34+7:249:01
18Magnus KronmarKarlskrona SOK31:01+7:519:08
19Fabian EvertssonLessebo OK31:06+7:569:10
20Anders LeopoldOK Orion31:17+8:079:13
21Frida KarlssonLinköpings OK31:44+8:349:21
22Åke StridAlmby IK33:22+10:129:50
23Stefan CaleklintKarlskrona SOK34:18+11:0810:07
24Eva AnderssonOK Gynge34:41+11:3110:13
25Jeanette AnderssonOK Dacke34:56+11:4610:18
26Karin JonsellVallentuna-Össeby OL35:36+12:2610:30
27Robert SvenssonBjörkfors GOIF36:37+13:2710:48
28Gustav ClassonOK Stigen37:05+13:5510:56
29Håkan ErikssonHästveda OK37:17+14:0710:59
30Ulf KarlssonVäxjö OK38:56+15:4611:29
31Mari GraadRonneby OK39:48+16:3811:44
32Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK39:49+16:3911:44
33Emma HultgrenOK Njudung39:51+16:4111:45
34Ann-Ki PålbrinkOK Gynge42:33+19:2312:33
35Mia HallabroHässleholms OK42:40+19:3012:35
36Johanna LindénVäxjö OK43:32+20:2212:50
37Line Larsen-44:36+21:2613:09
38Anna MobergFK Göingarna44:38+21:2813:09
39Christina EvertssonLessebo OK44:44+21:3413:11
40Ronnie KarlssonOK Vilse 8744:48+21:3813:12
41Jacob RosenfeldStigmännen Karlshamns OK46:04+22:5413:35
42Martin JohanssonRonneby OK46:28+23:1813:42
43Ulrik JohanssonRonneby OK46:40+23:3013:45
44Jan WessbergHärlövs IF46:54+23:4413:50
45Åsa KjellbergBjörkfors GOIF47:26+24:1613:59
46Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK47:58+24:4814:08
47Janni Anette HelwegBallerup OK48:36+25:2614:20
48Ann-Kristin HaraldssonStigmännen Karlshamns OK48:46+25:3614:23
49Kerstin WessbergHärlövs IF49:10+26:0014:30
50Oscar Schyberg-49:11+26:0114:30
51Sarah StutzOLG Suhr49:18+26:0814:32
52Mikael LindRonneby OK50:18+27:0814:50
53Ingegerd ThorellStigmännen Karlshamns OK53:38+30:2815:49
54Elena KurashovaFK Åsen54:06+30:5615:57
55Maria VernströmRonneby OK57:45+34:3517:02
56Jan VernströmRonneby OK57:49+34:3917:03
57Christian LangeTumba-Mälarhöjden OK1:00:15+37:0517:46
58Dan Erik LindénOK Tyr1:01:07+37:5718:01
59Tina NielsenBallerup OK1:06:11+43:0119:31
60Carolina MagnussonLinköpings OK1:11:38+48:2821:07

Öppen motion 7

2 800 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KollbergEksjö SOK20:057:10
2Kent BergmanOK Ravinen22:25+2:208:00
3Thord AnderssonAndrarums IF23:56+3:518:32
4Elinor LangeOK Ravinen26:20+6:159:24
5Maja AnderssonOK Orion26:31+6:269:28
6Jan SpännarOK Kåre26:55+6:509:36
7Lars EklundVäxjö OK27:47+7:429:55
8Axel StridKFUM Örebro OK28:56+8:5110:20
9Kalle LindqvistVäxjö OK29:01+8:5610:21
10Nils KarlssonVäxjö AIS29:26+9:2110:30
10Carin RosénGustavsbergs OK29:26+9:2110:30
12Eva EklundVäxjö OK29:54+9:4910:40
13Jessica ElmerssonOK Bävern30:26+10:2110:52
14Robin LarssonFK Göingarna30:34+10:2910:55
15Johan EklundVäxjö OK32:44+12:3911:41
16Kent SvenssonOK Skogsfalken32:54+12:4911:45
17Maria MagnussonKFUM Örebro OK33:03+12:5811:48
18Elin GustafssonOK Gynge33:58+13:5312:07
19Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK34:17+14:1212:14
20Conny BerggrenVäxjö AIS34:28+14:2312:18
20Catrine OlssonTorsås OK34:28+14:2312:18
22Per SvenssonRonneby OK35:05+15:0012:31
23Louise PihlOK Pan-Kristianstad35:42+15:3712:45
24Per O MagnussonLinköpings OK36:02+15:5712:52
25Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF36:10+16:0512:55
26Lena RisbyOK Ravinen36:16+16:1112:57
27Annika CarlbergSundsvalls OK36:34+16:2913:03
28Waste ByströmOK Virdarna36:47+16:4213:08
29Linda DanielssonLerums SOK37:32+17:2713:24
30Karolina KarlssonNybro OK37:45+17:4013:28
31Annika LarssonFK Göingarna38:00+17:5513:34
32Eva RådströmÖrkelljunga FK38:07+18:0213:36
33Olle RingRonneby OK39:24+19:1914:04
34Sofie EkdahlEmmaboda Verda OK39:37+19:3214:08
35Joakim EkdahlEmmaboda Verda OK39:51+19:4614:13
36Ole SvendsenOK Roskilde39:57+19:5214:16
37Conny AnderssonRonneby OK40:08+20:0314:20
38Mona LindénVäxjö OK40:14+20:0914:22
39Berit RuneforsVäxjö OK40:18+20:1314:23
40Rolf HallbergFK Finn42:57+22:5215:20
41Sofie JohannessonKarlskrona SOK43:32+23:2715:32
42Mats SvenssonOK Pan-Kristianstad43:45+23:4015:37
43Kenneth JohannessonKarlskrona SOK44:13+24:0815:47
44Pia ÖstangårdGamleby OK44:43+24:3815:58
45Lena DanielssonHärlövs IF45:04+24:5916:05
46Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK45:20+25:1516:11
47Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK45:22+25:1716:12
48Erling EkelöfVärend GN OL45:31+25:2616:15
49Barbro HåkanssonHärlövs IF45:32+25:2716:15
50Nina RingRonneby OK46:15+26:1016:31
51Gry HafskjoldBergnäsets AIK46:32+26:2716:37
52Christina GöranssonPan Kristianstad47:16+27:1116:52
53Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad47:19+27:1416:53
54Thorwald FranssonOK Virdarna47:33+27:2816:58
55Pi PerssonOK Orion47:42+27:3717:02
56Ruben EdvardssonHästveda OK48:10+28:0517:12
57Rebecca SvenssonVärend GN OL49:06+29:0117:32
58Annika ÖsterdahlVisborgs OK49:16+29:1117:35
59Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK49:25+29:2017:38
60Thomas VinbladLunds OK50:26+30:2118:00
61Katarina FastOK Pan-Kristianstad53:28+33:2319:05
62Hanne Möller JensenOK Roskilde53:51+33:4619:13
63Harriet KarlssonTorsås OK55:03+34:5819:39
64Carin BergmanLunds OK57:04+36:5920:22
65Jan-Åke HanssonStigmännen Karlshamns OK1:13:17+53:1226:10
66Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:15:28+55:2326:57
67Kristina LandgrenMalmö OK1:21:21+1:01:1629:03
Britt-Inger HallbergFK Finnej godkänd
Pia LarssonFK Göingarnaej godkänd

Öppen motion 8

5 220 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip PerssonOK Orion32:556:18
2Mattias HolmstrandOK Landehof37:47+4:527:14
3Henrik EklundVäxjö OK39:43+6:487:36
4Stefan BerglinOK Dacke40:56+8:017:50
5Lucian SemeniucFK Finn41:04+8:097:52
6Johan EngströmOK Orion41:22+8:277:55
7Håkan LindströmRonneby OK43:01+10:068:14
8Anton ÖsterbladKarlskrona SOK43:17+10:228:17
9Magnus GranqvistFK Göingarna43:29+10:348:19
10Emil OlssonOK Orion44:33+11:388:32
11Viberg DavidVäxjö OK45:07+12:128:38
12Magnus JohanssonKarlskrona SOK45:58+13:038:48
13Per AndreassonIFK Göteborg46:20+13:258:52
14Måns FaxénVäxjö OK46:24+13:298:53
15Martin FagerlundSol Tranås46:55+14:008:59
16Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb47:35+14:409:06
17Stefan KoggRonneby OK48:34+15:399:18
18Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK49:36+16:419:30
19Josefin CarlssonOK Pan-Kristianstad51:21+18:269:50
20Maja PetterssonKarlskrona SOK51:24+18:299:50
21Håkan AnderssonKarlskrona SOK51:58+19:039:57
22Mikkel LauAlleröd52:31+19:3610:03
23Richard EngOK Pan-Kristianstad53:14+20:1910:11
24David BengtssonFK Åsen53:30+20:3510:14
25Pär SvenssonVärend GN OL54:30+21:3510:26
26Rasmus SvenssonVärend GN OL56:59+24:0410:54
27Albin LiljaRonneby OK57:13+24:1810:57
28Per Arne EvaldssonOK Gynge57:29+24:3411:00
29Jonas HöstHjärnarps OL58:08+25:1311:08
30Mikaela RönnbäckVisborgs OK58:41+25:4611:14
31Markus AlmgrenKarlskrona SOK1:01:24+28:2911:45
32Linda VennerlundGöteborg-Majorna OK1:01:29+28:3411:46
33Magnus JohanssonFÖRSVARSMAKTEN1:04:14+31:1912:18
34Hans-Inge HanssonFrosta OK1:04:19+31:2412:19
35Per WikströmHästveda OK1:05:09+32:1412:28
36Håkan JönssonOK Pan Kristianstad1:05:10+32:1512:29
37Anna ErikssonRonneby OK1:05:15+32:2012:30
38Lennart NilssonOK Orion1:05:17+32:2212:30
39Urban PeterssonLinköpings OK1:05:24+32:2912:31
40Kersti KärnerAllerød OK1:06:38+33:4312:45
41Nils HansonBallerup OK1:08:21+35:2613:05
42Emma RisbyOK Ravinen1:10:11+37:1613:26
43Jessica KarlssonOK Torfinn1:13:07+40:1214:00
44Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:13:27+40:3214:04
45Göran FastOK Pan-Kristianstad1:13:51+40:5614:08
46Mikael ThomassonFK Göingarna1:13:57+41:0214:10
47Lucie KomarkovaHjärnarps OL1:17:44+44:4914:53
48Johan LiljebjörnNybro OK1:18:25+45:3015:01
49Alice OlssonVisborgs OK1:21:35+48:4015:37
50Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:23:26+50:3115:59
51Michael Leth JessOK Roskilde1:25:08+52:1316:18
52Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:44:54+1:11:5920:05
53Maria KjellmanLinköpings OK1:48:55+1:16:0020:51
Erik ZeilonSkåneslättens OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser