Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nackheträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nackheträffen
Arrangörsorganisation: OK Nackhe
Datum: lördag 26 mars 2016

D21

6 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LeoGöteborg-Majorna OK53:337:41
2Emma LindénFK Friskus-Varberg54:08+0:357:46
3Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK54:46+1:137:52
4Frida AnderssonFalkenbergs OK57:39+4:068:16
5Sofia HolmgårdKils OK58:51+5:188:27
6Amanda LeoIK Hakarpspojkarna59:59+6:268:37
7Sofie SöderblomFalkenbergs OK1:04:40+11:079:17
8Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:05:44+12:119:26
9Sofia AnderssonCentrum OK1:09:01+15:289:54
10Karin KarlssonHalmstad OK1:10:36+17:0310:08
11Åsa SöderblomFalkenbergs OK1:11:25+17:5210:15
12Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:15:27+21:5410:50
13Therese EkströmHalmstad OK1:50:32+56:5915:52
Emma AnderssonSävedalens AIKej start
Elin PetterssonIFK Göteborgej start

H21

9 570 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro52:425:30
2Marcus MillegårdSävedalens AIK56:58+4:165:57
3Johan StrandGöteborg-Majorna OK1:00:56+8:146:22
4Mats NordbrødenHalden SK1:06:08+13:266:54
5Erik JohanssonHalmstad OK1:06:53+14:116:59
6Emil LauriJärla Orientering1:07:06+14:247:00
7Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:08:21+15:397:08
8Björn KarlssonHalmstad OK1:09:05+16:237:13
9Rasmus LeoVäxjö OK1:11:40+18:587:29
10Johan AntonssonOK Löftan1:12:30+19:487:34
11Henrik AnderssonBredaryds SOK1:13:08+20:267:38
12Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK1:13:53+21:117:43
13Henrik BengtssonFalkenbergs OK1:14:17+21:357:45
14Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna1:14:45+22:037:48
15Erik MemmiHalmstad OK1:15:14+22:327:51
16Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:19:02+26:208:15
17Fredrik AnderssonIF Rigor1:19:15+26:338:16
18Lennart BengtssonFalkenbergs OK1:19:47+27:058:20
19Jesper NelsénFalkenbergs OK1:19:54+27:128:20
20Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:21:00+28:188:27
21Albin AnderssonFalkenbergs OK1:25:59+33:178:59
22Fredrik RegbornHagaby GoIF Örebro1:50:35+57:5311:33
23Kevin MatrosovsSage Orienteering and Rogaining Club2:18:03+1:25:2114:25
Jakob AnderssonOK Linnéej godkänd
Ola SkeppSävedalens AIKej start

D21 Kort

5 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara JohanssonBredaryds SOK57:5911:30
2Julia SvärdOskarströms OK1:01:55+3:5612:17
3Malin LjunggrenMarkbygdens OK1:08:45+10:4613:38
4Pernilla PeterssonBurseryds IF1:12:22+14:2314:21

H21 Kort

7 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael BogrenOK Vivill1:11:068:57
2Johan HagströmFalkenbergs OK1:15:37+4:319:31
3Ola WallnäsFalkenbergs OK1:32:55+21:4911:42
Simon EngelHässleholms OKej godkänd

D20

5 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BeskowFalkenbergs OK1:06:1111:56
2Elisabet AronssonFK Friskus-Varberg1:21:50+15:3914:46

H20

7 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas PeterssonBurseryds IF1:04:388:38

D18

5 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa HanssonBredaryds SOK46:029:08
2Amelia SkalbergBredaryds SOK48:36+2:349:38
3Emelie KarlssonOK Landehof53:13+7:1110:33
4Elsa HolmgårdKils OK55:42+9:4011:03
5Elsa AnderssonBredaryds SOK56:44+10:4211:15
6Alice HultinOK Löftan57:31+11:2911:24
7Emelie SvenssonIF Rigor1:02:54+16:5212:28
8Amanda CarlssonIK Trenne Ullared1:07:53+21:5113:28
9Ebba BengtssonOK Lindéna1:21:33+35:3116:10
Moa HenningssonIK Trenne Ullaredej start
Jonna HalonenFjärås AIKej start
Clara HenningssonIK Trenne Ullaredej start

H18

6 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle JosarpFK Friskus-Varberg45:426:49
2Filip TrofastBredaryds SOK51:14+5:327:38
3Jonas TofteredIF Rigor54:29+8:478:07
4Filip SvenssonOK Löftan1:09:39+23:5710:23

D17-20 Kort

4 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SKej godkänd

H17-20 Kort

5 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville GrahnIK Uven1:25:3515:26

D16

4 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LagerHalmstad OK44:199:58
2Emilia EngelOK Ravinen45:56+1:3710:20
3Elvira WildheimFK Friskus-Varberg46:17+1:5810:25
4Ebba BerglinKarlskrona SOK46:37+2:1810:29
5Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna47:11+2:5210:37
6Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad50:24+6:0511:21
7Linnea BengtssonFalkenbergs OK52:32+8:1311:49
8Linnea SkalbergBredaryds SOK55:10+10:5112:25
9Elin CarlssonIK Trenne Ullared55:18+10:5912:27
10Matilda RundqvistOK Nackhe55:58+11:3912:36
11Elsa EricssonFK Friskus-Varberg1:01:11+16:5213:46
12Evelina OlssonOK Nackhe1:01:19+17:0013:48
13Paulina JägstedtHalmstad OK1:04:59+20:4014:38
14Hedvig SeverinssonBredaryds SOK1:09:23+25:0415:37
15Lina ErdeliusIF Rigor1:11:35+27:1616:07
16Kajsa WardOK Vivill1:36:46+52:2721:47
Julia TuressonBurseryds IFej start

H16

5 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip BengtssonOK Lindéna44:268:01
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg47:09+2:438:30
3Noah BechtelFK Friskus-Varberg52:32+8:069:28
4Nils OttossonGävle OK55:51+11:2510:04
5Josef HelanderOK Roxen1:04:20+19:5411:36
6Daniel GlimténOK Löftan1:19:33+35:0714:21
7Anton HolmOK Djerf1:23:53+39:2715:08
Viktor KarlssonIK Trenne Ullaredej start
Adam BremerBoxholm-Mjölby OLej start

D14

3 860 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PerssonHalmstad OK36:379:29
2Emma ErikssonAnnebergs GIF38:44+2:0710:02
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK39:59+3:2210:21
4Thea BökmanHelsingborgs SOK40:27+3:5010:28
5Thilda SeldénIF Rigor42:37+6:0011:02
6Tilda HenningssonIK Trenne Ullared43:03+6:2611:09
7Ellen SigvardsonBredaryds SOK43:15+6:3811:12
8Alma GustafssonSOK Aneby44:24+7:4711:30
9Lisa ÅkessonMarkbygdens OK45:33+8:5611:48
10Unni GranforsIF Rigor46:16+9:3911:59
11Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:03:11+26:3416:22
12Johanna SvenssonOK Löftan1:06:10+29:3317:08
13Matilda HolmOK Djerf1:20:32+43:5520:51

H14

4 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan30:527:31
2Albin PerssonHalmstad OK34:22+3:308:22
3Casper SkeppSävedalens AIK36:30+5:388:54
4Alex JohanssonFK Friskus-Varberg40:00+9:089:45
5Måns HenningssonIK Trenne Ullared40:03+9:119:46
6Alfred ErdeliusIF Rigor40:35+9:439:53
7Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK40:49+9:579:57
8Pelle NilssonOK Linné43:43+12:5110:39
9Arvid LundqvistHalmstad OK48:48+17:5611:54
10Emil JägstedtHalmstad OK49:32+18:4012:04
11David JohanssonFK Friskus-Varberg53:09+22:1712:57
12Malte KristianssonHalmstad OK59:13+28:2114:26
13Ivar LampaIF Rigor1:26:47+55:5521:10
Axel BechtelFK Friskus-Varbergutgått
Fabian OdénFjärås AIKej start

D12

3 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK27:499:14
2Ebba OttossonGävle OK28:20+0:319:24
3Lisa NilssonOK Linné30:10+2:2110:01
4Maja KarmstigFK Friskus-Varberg33:17+5:2811:03
5Olivia EngelOK Ravinen33:45+5:5611:12
6Ella PetterssonSävedalens AIK34:35+6:4611:29
7Ida BruhnIF Rigor34:48+6:5911:33
8Sofie HelanderOK Roxen36:10+8:2112:00
9Ida AnderssonOK Löftan39:17+11:2813:03
10Ester EricssonFK Friskus-Varberg41:22+13:3313:44
11Anna SvenssonIF Rigor42:58+15:0914:16
Hanna MorénHjärnarps OLej start

H12

3 030 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK19:426:30
2Victor HanssonOK Löftan22:07+2:257:17
3Tobias JohanssonOK Löftan22:53+3:117:33
4Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK23:17+3:357:41
5Emil LarssonOK Tisaren24:33+4:518:06
6Simon CorneliussonOK Löftan24:45+5:038:10
7Emil SeldénIF Rigor25:07+5:258:17
8Jonathan RundqvistOK Nackhe26:36+6:548:46
9Adam SjööarvOK Nackhe27:09+7:278:57
10Victor BeischerIK Uven27:51+8:099:11
11Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb27:52+8:109:11
12Oscar EkenborgNyköpings OK29:32+9:509:44
13Gustav AnderssonOK Löftan30:30+10:4810:03
14David MorénHjärnarps OL31:25+11:4310:22
15Erik LundquistOK Ravinen31:41+11:5910:27
16Hannes EssungerSjövalla FK31:57+12:1510:32
17Elias PeterssonIK Ymer32:21+12:3910:40
18Karl GranforsOK Landehof34:31+14:4911:23
19Oskar BlomOK Löftan36:40+16:5812:06
20Albin PaulssonOK Löftan36:41+16:5912:06
21Johan Wall JungbjerGöteborgs SK39:55+20:1313:10
22Melwin WildheimFK Friskus-Varberg45:13+25:3114:55
23Isac SvenssonHalmstad OK46:54+27:1215:28
24Albin JägstedtHalmstad OK50:50+31:0816:46
25Olle FlorénIF Rigor53:50+34:0817:46
26Gustav LundqvistHalmstad OK54:28+34:4617:58
27Martin HanssonIF Rigor58:34+38:5219:19
Love GaudenzHalmstad OKej start
Isak BengtssonOK Lindénaej start
Isak HolmgårdKils OKej start

D12 Kort

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja NordinUlricehamns OK25:3311:00

H12 Kort

2 320 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Isak JohanssonOK Gisleej start

D10

2 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb20:258:48
2Sanna SigvardsonBredaryds SOK20:26+0:018:48
3Lova JohanssonFK Friskus-Varberg20:38+0:138:53
4Frida OdénFjärås AIK23:12+2:4710:00
5Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg24:47+4:2210:40
6Elin AnderssonOK Löftan26:49+6:2411:33
7Emma PerssonHalmstad OK26:58+6:3311:37
8Isabella HolmOK Djerf28:00+7:3512:04
9Signe JohanssonFK Friskus-Varberg30:45+10:2013:15
10Elin PeterssonIK Ymer58:03+37:3825:01

H10

2 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver CarlidenHalmstad OK21:569:27
2Samuel DahlbergIK Trenne Ullared23:16+1:2010:01
3Andy GranforsIF Rigor24:47+2:5110:40
4Albin SvenssonFK Herkules25:56+4:0011:10
5Filip HanssonOK Löftan27:45+5:4911:57
6Simon HanssonIF Rigor27:57+6:0112:02
7Oskar WardOK Vivill34:19+12:2314:47
8Elliot JägstedtHalmstad OK34:22+12:2614:48
9Gabriel EkströmHalmstad OK40:14+18:1817:20
Oskar Andrén SkoglundOK Vivillej start

D35

6 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof1:09:0911:22
2Eva CarlidenHalmstad OK1:10:40+1:3111:37
3Eva GustafssonFalkenbergs OK1:11:37+2:2811:46
4Elin TudénIK Hakarpspojkarna1:22:48+13:3913:37
5Anna RosnäsIK Stern1:23:38+14:2913:45
6Linda CorneliussonOK Löftan1:35:55+26:4615:46
Jenny GreenOK Vivillej start

H35

7 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan LjungqvistIK Gandvik1:13:149:13
2Mikael TrofastJönköpings OK1:14:32+1:189:23
3Fredrik EkströmHalmstad OK1:49:09+35:5513:44

D40

5 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny JohanssonOK Gisle47:569:30
2Helene NilssonOK Linné49:08+1:129:44
3Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK49:55+1:599:54
4Ulrika GranforsIF Rigor55:03+7:0710:55
5Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb57:52+9:5611:28
6Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:17:32+29:3615:23
7Jeanette BlomOK Löftan1:39:37+51:4119:45

H40

7 480 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter TudénIK Hakarpspojkarna53:137:06
2Mattias KarlssonIK Trenne Ullared54:04+0:517:13
3Mattias NilssonOK Linné54:43+1:307:18
4Mikael LundqvistHalmstad OK56:26+3:137:32
5Sven GranforsOK Landehof58:44+5:317:51
6Dan LarssonOK Tisaren58:47+5:347:51
7Mattias JägstedtHalmstad OK1:00:49+7:368:07
8Magnus HanssonOK Löftan1:02:19+9:068:19
9Ulrik MagnussonHalmstad OK1:03:12+9:598:26
10Anders BestermanIK Trenne Ullared1:08:52+15:399:12
11Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:09:18+16:059:15
12Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:10:20+17:079:24
13Martin JohanssonFalkenbergs OK1:13:07+19:549:46
14Emil ErdeliusIF Rigor1:14:33+21:209:57
15Fredrik EkenborgNyköpings OK1:17:04+23:5110:18
16Niklas FlorénIF Rigor1:19:14+26:0110:35
17Johan GranforsIF Rigor1:19:29+26:1610:37
18Magnus WallinIK Trenne Ullared1:20:01+26:4810:41
19William RexOK Landehof1:21:12+27:5910:51
20Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK1:24:02+30:4911:14
21Erik KöllerströmFjärås AIK1:24:31+31:1811:17
22Jan GrahnIK Uven1:25:36+32:2311:26

D45

3 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf35:219:01
2Camilla EngelOK Ravinen38:47+3:269:53
3Carina RegbornHagaby GoIF Örebro52:09+16:4813:18
4Marie-Louise PerssonFK Herkules52:39+17:1813:25
5Lena TuressonBurseryds IF52:52+17:3113:29
6Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared57:23+22:0214:38
7Anna HagströmFalkenbergs OK1:17:04+41:4319:39

H45

6 700 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna43:556:33
2Jan LagerHalmstad OK48:12+4:177:11
3Fredrik SvenssonJönköpings OK49:58+6:037:27
4Jens ArvidssonIF Rigor50:25+6:307:31
5Peter ThelinBredaryds SOK54:32+10:378:08
6Erik HelanderOK Roxen56:53+12:588:29
7Anders ArfwedsonFrölunda OL57:06+13:118:31
8Per SigvardsonBredaryds SOK57:09+13:148:31
9Peter AronssonFK Friskus-Varberg57:15+13:208:32
10Gert WildheimFK Friskus-Varberg59:05+15:108:49
11Mikael SvenssonFK Herkules1:03:27+19:329:28
12Magnus TrofastBredaryds SOK1:03:48+19:539:31
13Stefan LemurellSjövalla FK1:05:22+21:279:45
14Jan OlaussonMarkbygdens OK1:05:40+21:459:48
15Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK1:08:22+24:2710:12
16Johan BökmanHelsingborgs SOK1:08:51+24:5610:16
17Martin SvenssonIF Rigor1:10:51+26:5610:34
18Henrik EssungerSjövalla FK1:11:34+27:3910:40
19Mikael SvärdOskarströms OK1:13:52+29:5711:01
20Martin KruseIF Rigor1:15:27+31:3211:15
21Christer NordOskarströms OK1:18:19+34:2411:41
22Jan SkoglundOK Vivill1:37:47+53:5214:35
Jonas HultinOK Löftanej godkänd
Stefan TisellIK Sternej godkänd
Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OKej start
Magnus JohanssonOK Löftanej start
Ulf JohanssonOK Gisleej start

D50

3 720 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena ErikssonElfsborg SOK39:0710:30
2Kristina JohanssonBredaryds SOK41:26+2:1911:08
3Karin ÖhlinSOK Aneby42:13+3:0611:20
4Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF43:09+4:0211:35
5Annika EngelHässleholms OK43:44+4:3711:45
6Ingrid JohanssonLaholms IF OK43:55+4:4811:48
7Karin GreilertHaninge SOK44:16+5:0911:53
8Anne SvantessonHjärnarps OL48:27+9:2013:01
9Lena OlssonKinnaströms SK50:10+11:0313:29
10Annika PeterssonBurseryds IF55:33+16:2614:55
Ina SkalbergBredaryds SOKej godkänd
Marie WideFrölunda OLej start

H50

6 080 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK48:588:03
2Bertil ÅkessonMarkbygdens OK51:48+2:508:31
3Stefan PålssonSkåneslättens OL52:11+3:138:34
4Kjell ObergerIFK Lidingö SOK52:53+3:558:41
5Magnus AbrahamssonHalmstad OK54:44+5:469:00
6Per FranzénOK Södertörn58:56+9:589:41
7Patrik OttossonGävle OK59:51+10:539:50
8Jan TuressonBurseryds IF1:01:43+12:4510:09
9Lars HolmgårdKils OK1:04:00+15:0210:31
10Lars GreilertHaninge SOK1:06:39+17:4110:57
11Erik RuotsalainenFrölunda OL1:06:40+17:4210:57
12Magnus WideFrölunda OL1:08:53+19:5511:19
13Per GerdleHalmstad OK1:08:59+20:0111:20
14Magnus BacklundSäterbygdens OK1:09:58+21:0011:30
15Per JohanssonOK Reftele1:10:57+21:5911:40
16Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:18:18+29:2012:52
17Mikael MartinssonFalkenbergs OK1:21:28+32:3013:23
18Mats DahlrotIK Uven1:21:34+32:3613:24
19Thomas BäckströmIF Rigor1:21:44+32:4613:26
20Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:21:53+32:5513:28
21Leif HagmanIK Uven1:24:10+35:1213:50
22Tomas NilssonHässleholms OK1:27:01+38:0314:18
Stefan JohanssonBredaryds SOKej godkänd
Kennet HorvathHalmstad OKej godkänd
Lars SvantessonHjärnarps OLej godkänd

D55

3 720 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SöderblomÄtrans IF42:4411:29
2Lena RunessonOK Vivill47:00+4:1612:38
3Anne-Marie RöllikeOK Lindéna47:08+4:2412:40
4Monica JohanssonHjärnarps OL50:54+8:1013:40
5Sofie NylanderOK Kåre51:37+8:5313:52
6Lena KarlssonHalmstad OK52:37+9:5314:08
7Maria AnderssonBredaryds SOK52:43+9:5914:10
8Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:00:59+18:1516:23
9Anette AnderssonOK Nolaskogsarna1:06:42+23:5817:55
10Monika LarssonSkarpnäcks OL1:07:11+24:2718:03

H55

5 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olof SvenssonHalmstad OK44:248:00
2Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK52:34+8:109:29
3Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK54:58+10:349:55
4Jörgen BatzSkarpnäcks OL56:37+12:1310:13
5Lars RunessonOK Vivill1:00:47+16:2310:58
6Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared1:04:46+20:2211:41
7Stig NilssonOskarströms OK1:05:53+21:2911:53
8Johan KarlssonNorbergs OK1:13:40+29:1613:17
9Roger DjupsjöOskarströms OK1:23:13+38:4915:01

D60

3 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela NelsénFalkenbergs OK50:4514:47
2Eva AndreassonBorås GIF55:11+4:2616:05
3Eva PetterssonVäxjö OK56:13+5:2816:23
4Katarina BengtssonHalmstad OK1:06:23+15:3819:21
5Anita KarlssonOskarströms OK1:30:54+40:0926:30
Margareta JohanssonHalmstad OKej start

H60

5 040 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn KarlssonHalmstad OK50:3010:01
2Yngve NorellFrölunda OL50:33+0:0310:01
3Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF51:20+0:5010:11
4Bengt SvedjebySkattkärrs SOK53:12+2:4210:33
5Kenneth WalterssonBredaryds SOK56:57+6:2711:17
6Arne BogrenOK Vivill58:38+8:0811:38
7Arne AnderssonBredaryds SOK58:54+8:2411:41
8Bernt AnderssonIF Rigor1:04:31+14:0112:48
9Hans TrofastTenhults SOK1:05:07+14:3712:55
10Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna1:08:11+17:4113:31
11Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg1:13:44+23:1414:37

D65

3 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger LindholmFjärås AIK45:4513:20
2Maria NorellFrölunda OL48:19+2:3414:05
3Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK49:43+3:5814:29
4Karin AxelssonIK Uven50:23+4:3814:41
5Eva AlsinIK Ymer56:23+10:3816:26
6Lena JönssonLaholms IF OK1:07:21+21:3619:38
7Eva ErikssonFK Friskus-Varberg1:11:10+25:2520:44
8Sinikka KukkohoviAnderstorps OK1:22:23+36:3824:01
Maria NordvallOK Kolmårdenej start

H65

4 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BengtssonFalkenbergs OK41:109:16
2Kent KardellLjungskile FK44:06+2:569:55
3Håkan WinnbergIK Trenne Ullared45:15+4:0510:11
4Björn JägerströmIK Uven45:20+4:1010:12
5Jan ÅsbergHäverödals SK48:52+7:4211:00
6Christer HåkanssonFalkenbergs OK52:10+11:0011:44
7Ove ThorssonIK Trenne Ullared53:28+12:1812:02
8Sture GrytheimElfsborg SOK56:48+15:3812:47
9Christer SamuelssonOK Löftan58:03+16:5313:04
10Gösta ErikssonFK Friskus-Varberg58:14+17:0413:06
11Sune AnderssonHalmstad OK1:01:09+19:5913:46
12Benny IvarssonFjärås AIK1:01:50+20:4013:55
13Rune EliassonFalkenbergs OK1:01:51+20:4113:55
14Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:02:55+21:4514:10
15Clas-Göran HerrgårdTäby OK1:03:32+22:2214:18
16Jörgen HallbergIK Ymer1:15:14+34:0416:56
Lennart NylanderOK Lindénaej start

D70

3 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer45:4414:25
2Gun LarssonOK Lindéna48:00+2:1615:08
3Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK50:08+4:2415:48 Ladda ner rutt i gpx-format
4Ingrid JanssonSäterbygdens OK51:38+5:5416:17
5Ingrid Rex WallströmOK Landehof53:00+7:1616:43
6Kerstin JohanssonMarkbygdens OK1:02:33+16:4919:43

H70

3 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell ErlandssonOK Lindéna42:0310:43
2Morgan LjungVaggeryds SOK43:30+1:2711:05
3Per-Olof FernbergIS Skanne45:51+3:4811:41
4Göran BengtssonTockarps IK48:34+6:3112:23
5Rolf GjølbergLarvik OK50:26+8:2312:51
6Krister KarlssonIK Standard51:30+9:2713:08
7Bertil HolmgrenGävle OK52:35+10:3213:24
8Jan FlansbjerKinnaströms SK54:10+12:0713:49
9Bengt-Åke SvenssonIK Ymer59:48+17:4515:15
10Gösta LindqvistOK Löftan1:00:17+18:1415:22
11Bengt GardOskarströms OK1:04:10+22:0716:22

D75

3 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BörjessonIK Uven1:13:1023:04
2Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:13:21+0:1123:08
3Yvonne LiljelandVaggeryds SOK1:26:08+12:5827:10
4Gunni EkbergÄtrans IF1:34:44+21:3429:53
Inger HallbergIK Uvenej start

H75

3 440 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ernie BroströmHalmstad OK41:2612:02
2Magne HagströmFrölunda OL42:11+0:4512:15
3P-G JanssonSäterbygdens OK44:47+3:2113:01
4Ingemar AlfredssonIK Uven51:49+10:2315:03
5Kurt RydinOK Tranan1:00:35+19:0917:36
6Kåre TengnérFK Friskus-Varberg1:05:09+23:4318:56
7Göran OlofssonFjärås AIK1:09:10+27:4420:06
8Bengt HanssonOK Löftan1:46:02+1:04:3630:49
Börje JohanssonOK Stigenej start

H80

2 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig JohanssonHalmstad OK50:1318:03
2Holger PerssonOK Eken59:27+9:1421:23
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:05:15+15:0223:28
4Gunnar AnderssonIK Trenne Ullared1:06:05+15:5223:46
Carl-Henrik HallbergIK Uvenej start

H85

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helmer EkbergÄtrans IF1:04:2926:32

Inskolning

1 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Frank BaeckOK Gläntanfullföljt
Agnes BöregårdOK Gläntanfullföljt
Märta BöregårdOK Gläntanfullföljt
Dante CarlssonKlubblösfullföljt
Milla CarlssonKlubblösfullföljt
Maja EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Ester GranforsOK Landehoffullföljt
Axel GustafssonDegerfors OKfullföljt
Almer HanningOK Löftanfullföljt
Irene JohanssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Moa JohanssonOK Gislefullföljt
Sandra JohanssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Maja KorskulleKlubblösfullföljt
Alice LarssonKlubblösfullföljt
Alve NygrenOK Gläntanfullföljt
Noomi PerssonOK Nackhefullföljt
Alinda RundqvistOK Nackhefullföljt
Casper RylinOK Gläntanfullföljt
Oskar WallinFalkenbergs OKfullföljt
Saga WildheimMölndal Outdoor IFfullföljt
Emil VindervallSävedalens AIKfullföljt
Frans KaiserFK Friskus-Varbergej godkänd
Alva Rask Sanchez- -ej start
Isa Rask Sanchez- -ej start

U1

1 890 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg16:398:48
2Emil SkeppSävedalens AIK17:15+0:369:07
3Herman PetterssonSävedalens AIK19:02+2:2310:04
4Olle NordinUlricehamns OK20:25+3:4610:48
5Willam BjörnbeckerSjövalla FK22:33+5:5411:55
6Joar AnderssonFalkenbergs OK23:54+7:1512:38
7Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg25:52+9:1313:41
8Felix SvenssonJönköpings OK26:00+9:2113:45
9Olle JohanssonIFK Göteborg27:28+10:4914:31
10Rasmus EricsonKlubblös28:00+11:2114:48
11Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb28:16+11:3714:57
12Linn KorskulleKlubblös29:01+12:2215:21
13Jakob AnderssonOK Löftan29:08+12:2915:24
14Wilhelm SkärbäckOK Nackhe29:40+13:0115:41
15Folke FranssonFK Friskus-Varberg29:50+13:1115:47
16Oliver WallinFalkenbergs OK29:55+13:1615:49
17Alma AhnoffGöteborg-Majorna OK30:21+13:4216:03
18Linnéa RexOK Landehof32:44+16:0517:19
19Stina AnderssonOK Löftan33:12+16:3317:33
20Melker FlansbjerKinnaströms SK33:35+16:5617:46
21Jacob RuderfeltIF Rigor40:24+23:4521:22
22Agnes BestermanIK Trenne Ullared41:08+24:2921:45
23Hugo BestermanIK Trenne Ullared44:57+28:1823:46
24Hedda McloudÄtrans IF46:54+30:1524:48
25Johannes DahlbergIK Trenne Ullared50:04+33:2526:29
Joel HolmgårdKils OKej start

U2

2 370 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte SöderlundKarlsbyhedens IK21:349:05
2Alva AnderssonFK Friskus-Varberg24:26+2:5210:18
3Martin ErikssonAnnebergs GIF24:52+3:1810:29
4Oscar LundquistOK Ravinen25:42+4:0810:50
5Gustaf GusedFalkenbergs OK26:20+4:4611:06
6Tilde BlomOK Nackhe27:36+6:0211:38
7Ella AnderssonOK Löftan27:45+6:1111:42
8Mira WallinFalkenbergs OK28:09+6:3511:52
9Ludwig WallinFalkenbergs OK28:35+7:0112:03
10Albin FranzénOK Södertörn29:39+8:0512:30
11Gustav RexOK Landehof30:41+9:0712:56
12Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK30:48+9:1412:59
13Agnes PaulssonOK Löftan31:51+10:1713:26
14Emy HjertströmFK Friskus-Varberg35:00+13:2614:46
15Erik GustafssonDegerfors OK36:16+14:4215:18
16Mira FlansbjerKinnaströms SK37:59+16:2516:01
17Isak PerssonOK Nackhe39:12+17:3816:32
18Ludvig SvenssonVingåkers OK39:20+17:4616:35
19Johan GusedFalkenbergs OK40:42+19:0817:10
Hugo CorneliussonOK Löftanej start
Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 1

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina LampaIF Rigor37:2715:48
2Edvin NilssonOskarströms OK39:22+1:5516:36
3Madeleine NilssonOskarströms OK39:46+2:1916:46
4Ing-Mari LarssonOK Löftan47:10+9:4319:54
5Gertie OdelbergIK Ymer1:15:33+38:0631:52
Pirjo KoskinenTäby OKej godkänd

Öppen motion 2

3 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny AnderssonÄtrans IF31:059:15
2Lotta EliassonFK Friskus-Varberg33:20+2:159:55
3Marianne Granum HelsvigKonnerud IL34:35+3:3010:17
4Ann WillbrinkFalkenbergs OK35:15+4:1010:29
5Constance BengtssonKlubblös52:57+21:5215:45
6Pia HolménHylte OK53:04+21:5915:47
Jenny AnderssonÄtrans IFej godkänd

Öppen motion 3

3 170 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna GreilertHaninge SOK28:298:59
2Anders AxelssonOK Gläntan31:22+2:539:53
3Jesper AugustssonKinnaströms SK34:40+6:1110:56
4Rickard SimonssonKlubblös36:17+7:4811:26
5Ulf SkogmanMarkbygdens OK37:29+9:0011:49
6Kristina PerssonHalmstad OK37:48+9:1911:55
7Noa SimonssonKlubblös38:00+9:3111:59
8Ulrika LarssonKlubblös38:06+9:3712:01
9Pernilla LindOK Lindéna38:33+10:0412:09
10Madelene HanssonOK Löftan38:53+10:2412:15
11Annette JohanssonIF Rigor39:10+10:4112:21
12Jörgen JohanssonHylte OK39:15+10:4612:22
13Klara LemurellSjövalla FK40:38+12:0912:49
14Elin DjupsjöOskarströms OK41:06+12:3712:57
15Monika LindblomLaholms IF OK42:49+14:2013:30
16Gunnar BengtssonOK Gläntan43:25+14:5613:41
17Ulrika RylinOK Gläntan43:35+15:0613:44
18Julian SchönerKlubblös45:15+16:4614:16
19Erling SvenssonIK Trenne Ullared46:55+18:2614:48
20Hugo SimonssonÖREBRO47:22+18:5314:56
21Nathalie LangebachOK Nackhe47:33+19:0415:00
22Emmy WallinFalkenbergs OK48:58+20:2915:26
23Linnea LandinOK Lindéna50:01+21:3215:46
24Molly LindOK Lindéna50:02+21:3315:47
25Jennie PernhedenOK Gläntan50:12+21:4315:50
26JB LarssonOK Löftan51:36+23:0716:16
27Karin KarlssonHalmstad OK54:17+25:4817:07
28Marie BengtssonHalmstad OK54:20+25:5117:08
29Gunvor GöranssonLaholms IF OK54:42+26:1317:15
30Bertil SvenssonIK Trenne Ullared54:53+26:2417:18
31Anna DurgéKFUK-KFUM IA Göteborg55:32+27:0317:31
32Åsa HanssonIF Rigor55:33+27:0417:31
33Ulla BjörkmanIK Ymer56:21+27:5217:46
34Evelina GlänneskogKlubblös58:40+30:1118:30
Maria PeterssonIK Ymerej godkänd
Gabriel GlänneskogKlubblösej godkänd
Birgitta AxelssonOK Gläntanutgått

Öppen motion 4

3 880 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David NyquistKlubblös27:427:08
2Sofie EngelKlubblös31:32+3:508:07
3Åsa ErikssonHalmstad OK34:01+6:198:46
4Isak LemurellSjövalla FK38:27+10:459:54
5Malin LemurellSjövalla FK38:35+10:539:56
6Gustav BengtssonKlubblös40:20+12:3810:23
7Anneli SigvardsonBredaryds SOK44:09+16:2711:22
8Åsa DryseliusMarkbygdens OK47:34+19:5212:15
9Paula NygrenOK Gläntan48:38+20:5612:32

Öppen motion 5

3 430 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael SöderlundKarlsbyhedens IK29:438:39
2Fredrik EnbergHalmstad OK34:38+4:5510:05
3Daniel KarlssonOskarströms OK37:32+7:4910:56
4Fredrik HanssonIF Rigor38:18+8:3511:09
5Liselotte JohanssonOK Löftan38:43+9:0011:17
6Johan WedlinSävedalens AIK40:28+10:4511:47
7Jenny RönnqvistOK Löftan40:53+11:1011:55
8Jimmie KarlssonOskarströms OK41:33+11:5012:06
9Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK42:29+12:4612:23
10Christer LindOK Lindéna42:30+12:4712:23
11Charlotte NordlindOK Nackhe43:12+13:2912:35
12Lisa ErikssonHylte OK43:14+13:3112:36
13Lotta MorénHjärnarps OL43:55+14:1212:48
14Karin MemmiHalmstad OK44:10+14:2712:52
15Lars-Olof RönnqvistOK Löftan44:13+14:3012:53
16Kristin FranssonFK Friskus-Varberg44:15+14:3212:54
17Amelie AnderssonKlubblös44:43+15:0013:02
18Frida RönnqvistOK Löftan45:15+15:3213:11
19Katarina AnderssonÄtrans IF46:50+17:0713:39
20Sara SöderblomÄtrans IF47:07+17:2413:44
20Adam ErlandssonKlubblös47:07+17:2413:44
22Caroline OttossonGävle OK47:45+18:0213:55
23Marianne JönssonBredaryds SOK49:19+19:3614:22
24Anne GjölbergLarvik OK50:14+20:3114:38
25Mattias EricssonFK Friskus-Varberg50:41+20:5814:46
26Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg50:46+21:0314:48
27Sandra WallinFalkenbergs OK51:00+21:1714:52
28Christina SchultzOK Löftan52:49+23:0615:23
29Tony SchultzOK Löftan52:52+23:0915:24
30Marie KarlssonVäxjö OK56:41+26:5816:31
31Elisabeth KarlssonKlubblös57:32+27:4916:46
32Christer NelsénFalkenbergs OK57:45+28:0216:50
33Anna SöderlundKarlsbyhedens IK59:08+29:2517:14
34Lennart MagnussonLaholms IF OK59:37+29:5417:22
35Lena BobergIF Rigor59:48+30:0517:26
36Hjördis ErlandssonOK Lindéna1:00:05+30:2217:31
37Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg1:00:25+30:4217:36
38Birgitte AronssonFK Friskus-Varberg1:00:32+30:4917:38
39Kristina TellqvistIK Dran1:00:50+31:0717:44
40Thomas NordlinOK Nackhe1:02:07+32:2418:06
41Annelie WardOK Vivill1:06:15+36:3219:18
42Börje KarlssonHalmstad OK1:07:58+38:1519:48
43Ingolf BengtssonHalmstad OK1:08:48+39:0520:03
44Helen NilssonSimlångsdalens IF1:11:18+41:3520:47
45Camilla StengrenFalkenbergs OK1:18:21+48:3822:50
46Anita KarlssonKlubblös1:28:16+58:3325:44
47Susanne AndreassonGöteborgs SK1:28:21+58:3825:45

Öppen motion 6

5 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas SkärbäckOK Nackhe41:587:44
2Daniel SeverinssonHalmstad OK47:01+5:038:40
3Emmy TuressonBurseryds IF51:05+9:079:25
4Andreas EklundGöteborg-Majorna OK56:18+14:2010:23
5Magnus IvarssonOK Gläntan56:30+14:3210:25
6Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:02:28+20:3011:31
7Bo TorstenssonFalkenbergs OK1:03:46+21:4811:45
8Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL1:07:15+25:1712:24
9Johan KaiserFK Friskus-Varberg1:11:34+29:3613:12
10Anders SvenssonHalmstad OK1:12:39+30:4113:24
11Louise BöregårdOK Gläntan1:19:10+37:1214:36
12Daniel FrantzichFalkenbergs OK1:32:01+50:0316:58
Mattias SkärbäckOK Nackheutgått

Öppen motion 7

3 430 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna M WindevallSävedalens AIK31:369:12
2Adam OdénFjärås AIK33:50+2:149:51
3Marie Arnesson GallerOK Löftan35:16+3:4010:16
4Morgan CarlidenHalmstad OK35:36+4:0010:22
5Agnes PetterssonSävedalens AIK36:07+4:3110:31
6Carl JohanssonBredaryds SOK36:30+4:5410:38
7Sofia LauriJärla Orientering37:35+5:5910:57
8Fredrik LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb38:07+6:3111:06
9Jacob EnbergHalmstad OK38:15+6:3911:09
10Lotta EnbergHalmstad OK39:26+7:5011:29
11Jan SöderbergTeam36039:37+8:0111:33
12Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK39:55+8:1911:38
13Claes-Göran PeterssonBurseryds IF40:16+8:4011:44
14Arne SvärmOK Gisle40:42+9:0611:51
15Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK41:50+10:1412:11
16Mats JohanssonOK Tisaren42:27+10:5112:22
17Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK42:59+11:2312:31
18Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg43:22+11:4612:38
19Maria LarssonDegerfors OK44:12+12:3612:53
20Mats EliassonFK Friskus-Varberg44:24+12:4812:56
21Anna LundquistOK Ravinen44:32+12:5612:59
22Annika BechtelFK Friskus-Varberg44:56+13:2013:06
23Kristin SchybergKlubblös45:05+13:2913:08
24Runo SchybergFjärås AIK45:13+13:3713:10
25Göte JohanssonOK Tranan45:20+13:4413:13
26Göran EklundTrosabygdens OK45:24+13:4813:14
27Maria PetterssonHalmstad OK45:32+13:5613:16
28Rolf OlofssonFK Friskus-Varberg46:05+14:2913:26
29Gunilla MartinssonFalkenbergs OK46:40+15:0413:36
30Terese RuderfeltIF Rigor46:52+15:1613:39
31Mikael WardOK Vivill47:59+16:2313:59
32Frans JohanssonFK Friskus-Varberg48:25+16:4914:06
33Elinor LangeOK Ravinen48:42+17:0614:11
34Anne TuressonBredaryds SOK48:48+17:1214:13
35Sara BainbridgeLaholms IF OK49:18+17:4214:22
36Fredrik OdelbergIK Ymer49:53+18:1714:32
36Lars ErikssonMarkbygdens OK49:53+18:1714:32
38Bengt ArnessonIK Dran50:10+18:3414:37
39Malin JohanssonFK Friskus-Varberg50:14+18:3814:38
40Cecilia KarlssonGöteborgs SK50:18+18:4214:39
41Benny WallinFalkenbergs OK50:30+18:5414:43
42Ingrid ÖhlundUlricehamns OK53:29+21:5315:35
42Leif BjörkmanIK Ymer53:29+21:5315:35
44Krister KristianssonOK Lindéna53:43+22:0715:39
45Carl-Eric AnderssonFjärås AIK53:58+22:2215:44
46Jonatan LampaIF Rigor54:31+22:5515:53
46Per JohanssonOK Löftan54:31+22:5515:53
48Karin WahlgrenSjövalla FK55:55+24:1916:18
49Bo JohanssonFK Friskus-Varberg56:24+24:4816:26
50Britta EklundTrosabygdens OK56:36+25:0016:30
51Sara JägstedtHalmstad OK58:05+26:2916:56
52Ulrika OdénFjärås AIK58:28+26:5217:02
53Pia HjertströmFK Friskus-Varberg59:22+27:4617:18
54Ann SvärmOK Gisle59:25+27:4917:19
55Ingrid ÅhlundSvenljunga OK59:32+27:5617:21
56Bengt-Rune WallströmIK Uven59:36+28:0017:22
57Lotta KihlbergHalmstad OK59:51+28:1517:26
58Bernt LarssonOK Lindéna1:00:08+28:3217:31
59Ingvor JohanssonFalkenbergs OK1:00:32+28:5617:38
60Monica JohanssonFK Friskus-Varberg1:01:09+29:3317:49
61Anna GranforsOK Landehof1:02:22+30:4618:10
62Lars MobergOK Lindéna1:03:32+31:5618:31
63Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:03:33+31:5718:31
64Anna BeischerIK Uven1:05:38+34:0219:08
65Elin TuressonBurseryds IF1:07:32+35:5619:41
66Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:11:06+39:3020:43
67Jan Eric PerssonOK Löftan1:11:12+39:3620:45
68Bo WadensjöFK Finn1:11:22+39:4620:48
69Signe SteindahlStenungsunds OK1:11:53+40:1720:57
70Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:16:40+45:0422:21
71Torbjörn ToresonOK Löftan1:17:38+46:0222:38
72Birgitta JohanssonOK Tranan1:27:53+56:1725:37
Kenneth WerlinSimlångsdalens IFej godkänd
Kurt JohanssonOK Gisleej godkänd
Lennart SkärbäckOK Nackheej godkänd
Patrik CorneliussonOK Löftanej start
Gunilla GlimténOK Löftanej start

Öppen motion 8

4 940 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Wallentin TärkHalmstad OK36:537:27
2Fredrik PerssonHalmstad OK39:56+3:038:05
3Martin PetterssonSävedalens AIK40:38+3:458:13
4Björn LundquistOK Ravinen44:41+7:489:02
5John LingOK Gläntan45:19+8:269:10
6Jonas LindholmCentrum OK45:28+8:359:12
7Stefan NordinUlricehamns OK46:30+9:379:24
8Tobias EdströmOK Gisle47:00+10:079:30
9Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK49:19+12:269:58
10Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK49:22+12:299:59
11Torbjörn JohanssonBredaryds SOK49:24+12:3110:00
12Stefan SvenssonBredaryds SOK49:30+12:3710:01
13Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK50:08+13:1510:08
14Linus SvärmOK Gisle50:09+13:1610:09
15Per KristianssonOK Kontinent51:38+14:4510:27
16Martin AnderssonSjövalla FK52:48+15:5510:41
17Ann FranzénOK Södertörn53:29+16:3610:49
18Johan EliassonFalkenbergs OK53:43+16:5010:52
19Erika LindholmCentrum OK54:16+17:2310:59
20Lars Johan TengnérKlubblös54:49+17:5611:05
21Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg55:30+18:3711:14
22Anton BacklundSäterbygdens OK55:51+18:5811:18
23Henrik SvenssonOK Löftan56:26+19:3311:25
24Magnus EliassonFK Friskus-Varberg56:43+19:5011:28
25Åsa JosarpFK Friskus-Varberg57:39+20:4611:40
26Martin JohanssonHalmstad OK57:58+21:0511:44
27Jimmy JohanssonFK Friskus-Varberg58:30+21:3711:50
28Karolina WildheimMölndal Outdoor IF59:00+22:0711:56
29Maria JohanssonOK Löftan59:10+22:1711:58
30Henning GustavssonFalkenbergs OK59:24+22:3112:01
31Yngve KihlbergHalmstad OK1:00:26+23:3312:14
32Thomas SteindahlStenungsunds OK1:00:29+23:3612:14
33Fredrik BöregårdOK Gläntan1:01:08+24:1512:22
34Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:02:57+26:0412:44
35Peter NilssonSimlångsdalens IF1:03:35+26:4212:52
36Ingmar JohanssonFK Friskus-Varberg1:04:18+27:2513:00
37Alfred SteindahlKlubblös1:05:52+28:5913:19
38Gunnar GustavssonOK Reftele1:09:01+32:0813:58
39Hasse AdolfssonOK Gisle1:09:41+32:4814:06
40Johanna HenrikssonFalkenbergs OK1:11:04+34:1114:23
41Peter KjellssonFalkenbergs OK1:13:43+36:5014:55
42Ulrika JohanssonOK Löftan1:13:48+36:5514:56
43Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:16:16+39:2315:26
44Kjell Olof Ingemar KarlssonSvenljunga OK1:27:04+50:1117:37
45Kurt JohanssonSvenljunga OK1:50:38+1:13:4522:23

Öppen motion 9

6 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK47:056:55
2Stefan BerglinKarlskrona SOK56:10+9:058:15
3Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg59:01+11:568:40
4Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:01:48+14:439:05
5Marie BerglinKarlskrona SOK1:02:18+15:139:09
6Lars EkmanFK Friskus-Varberg1:03:41+16:369:21
7Anders H JohanssonGöteborg-Majorna OK1:05:07+18:029:34
8Per Arne WhalgrenSjövalla FK1:05:42+18:379:39
9Staffan EdströmOK Gisle1:35:28+48:2314:02
10Mattias LundinKlubblös1:37:35+50:3014:21
11Lars NyströmKlubblös1:41:23+54:1814:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser