Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Götalandsmästerskapen, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Götalandsmästerskapen, sprint
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: fredag 12 augusti 2016

D21

2 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anastasia DenisovaSävedalens AIK14:356:41
2Linnéa BäckströmHestra IF15:58+1:237:19
3Carina SvenssonBredaryds SOK16:15+1:407:27
4Sofie SöderblomFalkenbergs OK16:22+1:477:30
5Frida AnderssonFalkenbergs OK16:58+2:237:46
6Mette StubPI-København18:13+3:388:21
7Johanna HenrikssonFalkenbergs OK20:45+6:109:31
8Sara SöderblomÄtrans IF22:35+8:0010:21
9Karin JägrydSkåneslättens OL23:00+8:2510:33
10Lotta EnbergHalmstad OK23:45+9:1010:53
11Sara JägstedtHalmstad OK24:15+9:4011:07
12Therese EkströmHalmstad OK25:03+10:2811:29
Vakant - -ej start

H21

2 750 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Will CritchleyOrienteering Canada14:175:11
2Damian KonotopetzOrienteering Canada14:54+0:375:25
3Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK15:10+0:535:30
4Johan TörnrothHestra IF15:29+1:125:37
5Robbie AndersonOrienteering Canada15:37+1:205:40
6Anton NilssonOK Tranan15:46+1:295:44
6Christian KarldénKvillebyns SK15:46+1:295:44
8Pontus KarlssonMarkbygdens OK15:56+1:395:47
9Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK16:13+1:565:53
10Mattias KarlssonIK Trenne Ullared16:30+2:136:00
11Fredrik JohanssonOK Nackhe16:32+2:156:00
12Martin BobergIF Rigor16:37+2:206:02
13Brent GodmanOrienteering Canada16:38+2:216:02
14Anton WibergOK Skogsfalken16:45+2:286:05
15Mikael LundqvistHalmstad OK16:59+2:426:10
16Hans FranssonOK Njudung17:11+2:546:14
17Johan GustafssonOK Nackhe17:20+3:036:18
18Joakim KarmetunOK Njudung18:01+3:446:33
19Anders AspMölndal Outdoor IF18:07+3:506:35
20Kenth VenöstrandOK Nackhe18:44+4:276:48
21Sten GustafssonEds SK18:54+4:376:52
22Anders ArfwedsonFrölunda OL19:02+4:456:55
22Fredrik PerssonHalmstad OK19:02+4:456:55
24Anders BestermanIK Trenne Ullared19:03+4:466:55
25Martin AnderssonSjövalla FK19:44+5:277:10
26Jari HuttunenSOK Aneby19:52+5:357:13
27Ulrik MagnussonHalmstad OK19:57+5:407:15
28Magnus WallinIK Trenne Ullared20:04+5:477:17
29Anders JägrydSkåneslättens OL20:12+5:557:20
30Mats NylundBredaryds SOK20:20+6:037:23
31Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK20:43+6:267:32
32Kevin MatrosovsSage Orienteering and Rogaining Club21:07+6:507:40
33Emil ErdeliusIF Rigor21:43+7:267:53
34Fredrik EkströmHalmstad OK22:07+7:508:02
35Johan HagströmFalkenbergs OK22:10+7:538:03
36Per FlakbergIFK Göteborg22:26+8:098:09
37Kennet HorvathHalmstad OK23:42+9:258:37
38Fredrik EnbergHalmstad OK24:15+9:588:49
39Bruno StubPI-København26:48+12:319:44
Filip SjöforsOK Älmeej godkänd
Vakant - -ej start
Magnus AbrahamssonHalmstad OKej start
Ola SteneborgOK Orintoej start
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Vakant - -ej start
Jon LarbornIFK Göteborgej start

D20

2 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine KristianssonTrollhättans SOK13:416:23
2Moa PetterssonKarlskrona SOK13:56+0:156:30
3Louise LundgrenVäxjö OK14:05+0:246:34
4Amanda JohanssonOK Orion15:05+1:247:02
Vakant - -ej start
Agnes WesterbergTrollhättans SOKej start

H20

2 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon WikströmOK Pan-Kristianstad14:135:39
2Andreas PeterssonBurseryds IF14:18+0:055:41
2Edvin SmedbergOK Skogsfalken14:18+0:055:41
4Filip KarlssonIF Hagen14:41+0:285:50
5Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken15:40+1:276:14
6Linus LandergrenHestra IF16:27+2:146:33
7Rasmus ArfwedsonFrölunda OL17:07+2:546:49
8John GabrielssonSävedalens AIK18:03+3:507:11
Loke AgmarkenHalmstad OKej godkänd
Vakant - -ej start

D18

2 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna15:257:16
2Emma PetterssonOK Roxen16:17+0:527:40
3Klara AxelssonMarkbygdens OK16:21+0:567:42
4Ida KristianssonTrollhättans SOK16:24+0:597:44
5Maria ErikssonEds SK17:35+2:108:17
6Sofia KlassonHestra IF18:43+3:188:49
7Moa HenningssonIK Trenne Ullared19:06+3:419:00
8Lisa DammvikStora Tuna OK20:37+5:129:43
9Agnes AspMölndal Outdoor IF21:48+6:2310:16
Vakant - -ej start

H18

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliwer LundbergOK Bävern13:255:35
2Lukas LundgrenVäxjö OK13:30+0:055:37
3Felix AxelssonMarkbygdens OK13:55+0:305:47
4Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna14:23+0:585:59
5Oscar JohanssonKarlskrona SOK14:27+1:026:01
6Johan WehlinSkogspojkarnas OK14:39+1:146:06
7Olle HedmanIF Hagen15:00+1:356:15
7Axel HalvarssonKarlskrona SOK15:00+1:356:15
9Adam BrobergIF Rigor15:40+2:156:31
10Axel ForsmanFK Herkules16:03+2:386:41
Emil PetterssonKarlskrona SOKej start
Vakant - -ej start

D16

2 000 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna Källvik LeufvénBohuslän-Dals Orienteringsförbund12:576:28
2Erika Källvik LeufvénBohuslän-Dals Orienteringsförbund13:08+0:116:34
2Ebba HjertbergVästergötlands Orienteringsförbund13:08+0:116:34
4Tove EkströmÖstergötlands Orienteringsförbund13:14+0:176:37
5Tuva NikolaussonGotlands Orienteringsförbund13:18+0:216:39
6Elsa LindeblomVästergötlands Orienteringsförbund13:20+0:236:40
7Ellen KallerbäckSmålands Orienteringsförbund13:44+0:476:52
8Maja KindlundVästergötlands Orienteringsförbund13:46+0:496:53
9Siri SuterSmålands Orienteringsförbund13:48+0:516:54
10Linnea HanssonÖstergötlands Orienteringsförbund13:55+0:586:57
11Ellen WahlbomBlekinge Orienteringsförbund14:01+1:047:00
12Elvira WildheimHallands Orienteringsförbund14:06+1:097:03
13Kajsa RaskGöteborgs Orienteringsförbund14:17+1:207:08
14Vilma SvantessonSkånes Orienteringsförbund14:19+1:227:09
15Irmalinn NilssonSkånes Orienteringsförbund14:21+1:247:10
16Ella PalmSmålands Orienteringsförbund14:25+1:287:12
17Alva SellgrenGöteborgs Orienteringsförbund14:27+1:307:13
18Selma MoqvistGöteborgs Orienteringsförbund14:30+1:337:15
19Lotten KindlundhSmålands Orienteringsförbund14:46+1:497:23
20Tindra HjortVästergötlands Orienteringsförbund14:57+2:007:28
21Elin SvenssonSmålands Orienteringsförbund15:03+2:067:31
21Elin JohanssonVästergötlands Orienteringsförbund15:03+2:067:31
23Elina HansonGöteborgs Orienteringsförbund15:18+2:217:39
24Frida SahlmanÖstergötlands Orienteringsförbund15:25+2:287:42
24Sofia JohanssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund15:25+2:287:42
26Linnea DagsbergBlekinge Orienteringsförbund15:31+2:347:45
27Lovisa BlomgrenSmålands Orienteringsförbund15:45+2:487:52
28Lovisa NordSmålands Orienteringsförbund16:20+3:238:10
29Wilma MarkholmSkånes Orienteringsförbund16:22+3:258:11
30Alma LiderudVästergötlands Orienteringsförbund16:46+3:498:23
30Lovisa RingHallands Orienteringsförbund16:46+3:498:23
32Julia ElverlindVästergötlands Orienteringsförbund17:13+4:168:36
33Tilda GunnarssonSmålands Orienteringsförbund17:20+4:238:40
34Linn LindblomSkånes Orienteringsförbund17:41+4:448:50
35Lisa BörnstedtGöteborgs Orienteringsförbund18:15+5:189:07
36Stina JohanssonSmålands Orienteringsförbund18:17+5:209:08
37Paulina JägstedtHallands Orienteringsförbund18:45+5:489:22
38Malva EvebornÖstergötlands Orienteringsförbund19:40+6:439:50
39Malin NilssonVästergötlands Orienteringsförbund19:53+6:569:56
40Johanna WilhelmssonBlekinge Orienteringsförbund20:24+7:2710:12
Ebba JensenSkånes Orienteringsförbundej godkänd
Sara GranstedtSmålands Orienteringsförbundej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Frida AnderssonGöteborgs Orienteringsförbundej start

H16

2 290 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav RuneforsSmålands Orienteringsförbund13:065:43
2William LundstedtVästergötlands Orienteringsförbund13:18+0:125:48
3Emil AuseliusSmålands Orienteringsförbund13:25+0:195:51
4Daniel BogrenVästergötlands Orienteringsförbund13:35+0:295:55
5Marcus CarlssonVästergötlands Orienteringsförbund13:49+0:436:02
6Isac EricssonSmålands Orienteringsförbund13:50+0:446:02
7Simon HardenSkånes Orienteringsförbund13:55+0:496:04
8Elias LjungqvistGöteborgs Orienteringsförbund14:09+1:036:10
9Anders BjörklundVästergötlands Orienteringsförbund14:15+1:096:13
10Victor HanssonSmålands Orienteringsförbund14:40+1:346:24
11Jonathan JylltorpÖstergötlands Orienteringsförbund14:42+1:366:25
12Tim JohanssonHallands Orienteringsförbund14:47+1:416:27
13Loke ÖstangårdSmålands Orienteringsförbund14:53+1:476:29
14Ludvig HallabroSkånes Orienteringsförbund14:56+1:506:31
15Axel BlomGöteborgs Orienteringsförbund14:57+1:516:31
16Algot NajvikSkånes Orienteringsförbund15:07+2:016:36
17Filip BengtssonHallands Orienteringsförbund15:12+2:066:38
18Gabriel SturessonGöteborgs Orienteringsförbund15:31+2:256:46
19Lukas GranstedtSmålands Orienteringsförbund15:32+2:266:46
19Gunnar EngströmÖstergötlands Orienteringsförbund15:32+2:266:46
21Oscar ModigSkånes Orienteringsförbund15:41+2:356:50
22Martin LammGöteborgs Orienteringsförbund15:42+2:366:51
23Daniel BrandströmVästergötlands Orienteringsförbund15:47+2:416:53
24Jakob IngströmSmålands Orienteringsförbund15:54+2:486:56
25Jacob EnbergHallands Orienteringsförbund16:15+3:097:05
26Anton GlivesonBlekinge Orienteringsförbund16:19+3:137:07
27Thorsten SvenssonÖstergötlands Orienteringsförbund16:21+3:157:08
28Filip JohanssonVästergötlands Orienteringsförbund16:28+3:227:11
29Love CarlssonBlekinge Orienteringsförbund16:55+3:497:23
30Eric BerlinVästergötlands Orienteringsförbund16:58+3:527:24
31Hugo HåkanssonVästergötlands Orienteringsförbund17:18+4:127:33
32Klas JohanssonVästergötlands Orienteringsförbund17:31+4:257:38
33Felix FalkGöteborgs Orienteringsförbund17:34+4:287:40
33Eric NystrandVästergötlands Orienteringsförbund17:34+4:287:40
35Daniel HellbergSkånes Orienteringsförbund17:55+4:497:49
36Oskar SvahnSmålands Orienteringsförbund18:40+5:348:09
37Oskar CarlssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:08+6:028:21
37Oscar KarlssonVästergötlands Orienteringsförbund19:08+6:028:21
39Axel ÅkessonVästergötlands Orienteringsförbund20:28+7:228:56
40Kalle LundgrenGöteborgs Orienteringsförbund21:03+7:579:11
41Julius PukeSkånes Orienteringsförbund24:41+11:3510:46
42Oscar EhrnbornSkånes Orienteringsförbund26:49+13:4311:42
43Benjamin PauliVästergötlands Orienteringsförbund40:04+26:5817:29
Olle SvangrenGotlands Orienteringsförbundej godkänd
Axel ToressonSkånes Orienteringsförbundej godkänd
Axel OlssonVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Malthe PoulsenBlekinge Orienteringsförbundej start

D15

1 910 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowVästergötlands Orienteringsförbund11:536:13
2Ebba BerglinBlekinge Orienteringsförbund12:10+0:176:22
3Alva SonessonVästergötlands Orienteringsförbund12:20+0:276:27
4Tove PetterssonÖstergötlands Orienteringsförbund12:45+0:526:40
4Alma VilhelmssonVästergötlands Orienteringsförbund12:45+0:526:40
6Ellika GrothGöteborgs Orienteringsförbund13:29+1:367:03
7Alicia LundgrenSmålands Orienteringsförbund13:34+1:417:06
8Lovisa JohanssonBlekinge Orienteringsförbund13:35+1:427:06
9Ebba LindmanSmålands Orienteringsförbund13:48+1:557:13
10Alma Holmqvist JohanssonSmålands Orienteringsförbund13:53+2:007:16
11Ida RoosVästergötlands Orienteringsförbund14:02+2:097:20
12Moa AlsiöVästergötlands Orienteringsförbund14:07+2:147:23
13Clara DahlSkånes Orienteringsförbund14:10+2:177:25
14Isabella AumoGöteborgs Orienteringsförbund14:17+2:247:28
15Julia RangertSmålands Orienteringsförbund14:18+2:257:29
16Malin KristianssonVästergötlands Orienteringsförbund14:20+2:277:30
17Anna FlakbergGöteborgs Orienteringsförbund14:32+2:397:36
18Nora AronengVästergötlands Orienteringsförbund14:41+2:487:41
19Linnea SamuelssonÖstergötlands Orienteringsförbund14:51+2:587:46
20Lovisa WeidenSkånes Orienteringsförbund14:54+3:017:48
21Anna JohnssonÖstergötlands Orienteringsförbund15:05+3:127:53
22Hilda AxelssonSkånes Orienteringsförbund15:06+3:137:54
23Klara WallinderGöteborgs Orienteringsförbund15:20+3:278:01
24Linnea SkalbergSmålands Orienteringsförbund15:28+3:358:05
25Maja PorleSmålands Orienteringsförbund15:38+3:458:11
26Elin CarlssonHallands Orienteringsförbund15:41+3:488:12
26Matilda HagstrandGöteborgs Orienteringsförbund15:41+3:488:12
28Ida HelgessonVästergötlands Orienteringsförbund15:53+4:008:18
29Elsa Aderstedt AlthoffGöteborgs Orienteringsförbund16:03+4:108:24
30Klara HöglundSmålands Orienteringsförbund16:13+4:208:29
31Lovisa TunessonÖstergötlands Orienteringsförbund16:16+4:238:30
32Elsa EricssonHallands Orienteringsförbund16:22+4:298:34
33Evelina OlssonHallands Orienteringsförbund16:38+4:458:42
34Kajsa EkdahlSmålands Orienteringsförbund17:11+5:188:59
35Maja TenghagenSkånes Orienteringsförbund17:13+5:209:00
36Hanna CarlqvistHallands Orienteringsförbund17:17+5:249:02
37Tove ErikssonVästergötlands Orienteringsförbund17:41+5:489:15
38Alma LeijonSkånes Orienteringsförbund18:03+6:109:27
39Kajsa ToftnerSkånes Orienteringsförbund19:08+7:1510:01
40Linnea BriggnerSkånes Orienteringsförbund19:13+7:2010:03
41Elisabet MikkelsenSmålands Orienteringsförbund21:31+9:3811:15
42Hanna JohannessonBlekinge Orienteringsförbund22:32+10:3911:47
43Moa KristianssonHallands Orienteringsförbund28:18+16:2514:49
Emelie MagnussonHallands Orienteringsförbundej godkänd
Lovisa LagerHallands Orienteringsförbundej godkänd
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Wilma BerganderSmålands Orienteringsförbundej start

H15

2 260 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred PetterssonVästergötlands Orienteringsförbund12:395:35
2Joar HertinSmålands Orienteringsförbund12:47+0:085:39
3Samuel PihlströmGöteborgs Orienteringsförbund12:48+0:095:39
4Emil ÖhlundSmålands Orienteringsförbund13:28+0:495:57
5Hugo DjurstedtSmålands Orienteringsförbund13:41+1:026:03
6Emanuel HerberthsonÖstergötlands Orienteringsförbund13:43+1:046:04
7Duncan RobertsonGotlands Orienteringsförbund13:47+1:086:05
8Per NordholmGöteborgs Orienteringsförbund13:52+1:136:08
9Olof LjunggrenÖstergötlands Orienteringsförbund13:53+1:146:08
10Linus LundbergSmålands Orienteringsförbund13:55+1:166:09
11Leo JohanssonÖstergötlands Orienteringsförbund14:00+1:216:11
12Carl JosefssonGöteborgs Orienteringsförbund14:04+1:256:13
13Adrian VartiaHallands Orienteringsförbund14:05+1:266:13
13Jakob ZällSkånes Orienteringsförbund14:05+1:266:13
15Linus KristianssonVästergötlands Orienteringsförbund14:15+1:366:18
16Arvid WesterbergÖstergötlands Orienteringsförbund14:16+1:376:18
17Hugo SetthagenVästergötlands Orienteringsförbund14:23+1:446:21
18Albin TollSmålands Orienteringsförbund14:30+1:516:24
19Allan HedbergSkånes Orienteringsförbund14:39+2:006:28
20Joar TryggöVästergötlands Orienteringsförbund14:43+2:046:30
21Gustav ÅmanBlekinge Orienteringsförbund14:48+2:096:32
22Albin KronkvistSkånes Orienteringsförbund15:11+2:326:43
23Axel JohanssonSmålands Orienteringsförbund15:16+2:376:45
24Olle BergstedtVästergötlands Orienteringsförbund15:17+2:386:45
25Anton KarlssonVästergötlands Orienteringsförbund15:18+2:396:46
26Axel BerglundVästergötlands Orienteringsförbund15:37+2:586:54
27Axel OrrhedeSkånes Orienteringsförbund15:41+3:026:56
28Hugo JakobssonSmålands Orienteringsförbund15:44+3:056:57
29Gustav ÖstenssonVästergötlands Orienteringsförbund15:45+3:066:58
30Petter BergstedtVästergötlands Orienteringsförbund15:53+3:147:01
31Povel HedbergSkånes Orienteringsförbund15:56+3:177:03
32Noah BechtelHallands Orienteringsförbund15:58+3:197:03
33Mattis PerssonSmålands Orienteringsförbund16:06+3:277:07
34Melker ElofssonSmålands Orienteringsförbund16:12+3:337:10
35Petter JonssonGöteborgs Orienteringsförbund16:15+3:367:11
36Edvin NilssonGotlands Orienteringsförbund16:24+3:457:15
37Jacob MobergSkånes Orienteringsförbund16:29+3:507:17
38Simon GiselssonBlekinge Orienteringsförbund16:35+3:567:20
38Mattias LevinGotlands Orienteringsförbund16:35+3:567:20
40Simon SvahnSmålands Orienteringsförbund16:39+4:007:22
41Erik HogedalGöteborgs Orienteringsförbund16:59+4:207:30
42Albin LindgrenGotlands Orienteringsförbund17:09+4:307:35
43Tobias CarlstedtSkånes Orienteringsförbund18:09+5:308:01
44Pontus ErikssonSkånes Orienteringsförbund18:52+6:138:20
45Axel ErikssonHallands Orienteringsförbund19:44+7:058:43
46Samuel LåstbomSkånes Orienteringsförbund20:30+7:519:04
47Erik HanssonBlekinge Orienteringsförbund21:00+8:219:17
48Alfred AnderVästergötlands Orienteringsförbund21:17+8:389:25
49Anton SvenssonSkånes Orienteringsförbund23:10+10:3110:15
Ludvig ZaarSkånes Orienteringsförbundej godkänd
Mattias ÖsterdahlGotlands Orienteringsförbundej godkänd
Samuel ErikssonBohuslän-Dals Orienteringsförbundej godkänd
Viktor WaernqvistÖstergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Hugo StrömVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
August AbrahamssonVästergötlands Orienteringsförbundej start
Vakant - -ej start
Simon OlssonSkånes Orienteringsförbundej start
Edvin SchillerSmålands Orienteringsförbundej start
Gustav TräffÖstergötlands Orienteringsförbundej start

D14

1 850 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LingSmålands Orienteringsförbund10:515:51
2Alma HjertbergVästergötlands Orienteringsförbund10:54+0:035:53
3Jennifer DavidsonGöteborgs Orienteringsförbund11:25+0:346:10
4Nellie RydlundSkånes Orienteringsförbund11:36+0:456:16
5Elin EmilssonBlekinge Orienteringsförbund12:13+1:226:36
6Tea MarkholmSkånes Orienteringsförbund12:27+1:366:43
6Amanda KarmetunSmålands Orienteringsförbund12:27+1:366:43
8Thea FagerströmGöteborgs Orienteringsförbund12:29+1:386:44
9Märta LjungbergGöteborgs Orienteringsförbund12:32+1:416:46
10Hanna GabrielssonGöteborgs Orienteringsförbund12:53+2:026:57
11Elin RindstigSmålands Orienteringsförbund12:56+2:056:59
12Alma GustafssonSmålands Orienteringsförbund13:00+2:097:01
12Rebecca HardenSkånes Orienteringsförbund13:00+2:097:01
14Klara AnderssonBlekinge Orienteringsförbund13:14+2:237:09
15Agnes LindblomSkånes Orienteringsförbund13:18+2:277:11
16Elvira KarnehedÖstergötlands Orienteringsförbund13:40+2:497:23
17Maria LogrenGöteborgs Orienteringsförbund13:42+2:517:24
18Ebba LindBohuslän-Dals Orienteringsförbund13:45+2:547:25
19Clara JohanssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund13:57+3:067:32
20Lovisa MoqvistGöteborgs Orienteringsförbund13:59+3:087:33
21Alice MarmelidÖstergötlands Orienteringsförbund14:11+3:207:40
22Emely WeihartVästergötlands Orienteringsförbund14:13+3:227:41
23Linn MauritzsonGöteborgs Orienteringsförbund14:14+3:237:41
24Moa HjortÖstergötlands Orienteringsförbund14:20+3:297:44
25Sofia PalmSkånes Orienteringsförbund14:39+3:487:55
26Ellen SigvardsonSmålands Orienteringsförbund14:56+4:058:04
27Nellie NilssonBlekinge Orienteringsförbund15:03+4:128:08
28Erica BogrenVästergötlands Orienteringsförbund15:07+4:168:10
29Ida SüdhoffBohuslän-Dals Orienteringsförbund15:11+4:208:12
30Elin HugossonSkånes Orienteringsförbund15:36+4:458:25
31Olivia AspGöteborgs Orienteringsförbund15:43+4:528:29
32Irma SvenssonVästergötlands Orienteringsförbund15:46+4:558:31
33Tilda HenningssonHallands Orienteringsförbund16:08+5:178:43
34Elin JennerstrandSmålands Orienteringsförbund16:21+5:308:50
35Tuva LövdahlSmålands Orienteringsförbund17:59+7:089:43
35Ida EdvardssonSmålands Orienteringsförbund17:59+7:089:43
37Saga StålhandskeSkånes Orienteringsförbund18:12+7:219:50
38Elin NilssonSkånes Orienteringsförbund18:47+7:5610:09
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Ebba KleinÖstergötlands Orienteringsförbundej start

H14

2 090 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladSmålands Orienteringsförbund11:485:38
2Jesper JohanssonHallands Orienteringsförbund12:06+0:185:47
3Karl PetersénSmålands Orienteringsförbund12:20+0:325:54
4Erik ÅkessonSmålands Orienteringsförbund12:23+0:355:55
5Felix BäckstädeGotlands Orienteringsförbund12:35+0:476:01
5Simon JohanssonÖstergötlands Orienteringsförbund12:35+0:476:01
7Maxim OmelchenkoBlekinge Orienteringsförbund12:36+0:486:01
8Aron ÖstangårdSmålands Orienteringsförbund12:37+0:496:02
9Arvid KronmarBlekinge Orienteringsförbund12:38+0:506:02
10Hugo MandingerVästergötlands Orienteringsförbund12:45+0:576:06
11Benjamin ClaessonSmålands Orienteringsförbund13:22+1:346:23
12Isak OlssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund13:23+1:356:24
13Melker AnderssonSkånes Orienteringsförbund13:24+1:366:24
14Arvid AronssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund13:29+1:416:27
15Rasmus Johansson FjordsideGöteborgs Orienteringsförbund13:32+1:446:28
16Anton GunnarssonSmålands Orienteringsförbund13:38+1:506:31
17Jakob GunnarssonGöteborgs Orienteringsförbund13:40+1:526:32
18Axel NalbinVästergötlands Orienteringsförbund13:45+1:576:34
19Albin PerssonHallands Orienteringsförbund13:48+2:006:36
20Nils GrimbeckGöteborgs Orienteringsförbund13:52+2:046:38
21Gustav OhlinVästergötlands Orienteringsförbund14:00+2:126:41
22Mattis NilssonÖstergötlands Orienteringsförbund14:04+2:166:43
23Erik IngemarssonVästergötlands Orienteringsförbund14:19+2:316:51
24Viktor Jellvert BörjesonGöteborgs Orienteringsförbund14:32+2:446:57
25Arvid BlomsterBlekinge Orienteringsförbund15:00+3:127:10
26Adam LindblomSkånes Orienteringsförbund15:36+3:487:27
27Carl ÅsSkånes Orienteringsförbund15:44+3:567:31
28Jakob WilhelmssonBlekinge Orienteringsförbund16:05+4:177:41
29Gabriel ÖhgrenGöteborgs Orienteringsförbund16:13+4:257:45
30Viggo JohanssonSkånes Orienteringsförbund16:21+4:337:49
31Felix AbrahamssonHallands Orienteringsförbund16:25+4:377:51
32Malte EvebornÖstergötlands Orienteringsförbund16:27+4:397:52
33Ludvig ClassonÖstergötlands Orienteringsförbund16:56+5:088:06
34Jacob ÖstermanVästergötlands Orienteringsförbund16:57+5:098:06
35Måns HenningssonHallands Orienteringsförbund17:07+5:198:11
36Arvid LundqvistHallands Orienteringsförbund17:29+5:418:21
37Joel IngemarssonVästergötlands Orienteringsförbund21:27+9:3910:15
38Zebastian ArfwedsonGöteborgs Orienteringsförbund23:57+12:0911:27
Johan VinbladSkånes Orienteringsförbundej godkänd
David JohanssonHallands Orienteringsförbundej start
Vakant - -ej start
Emil AxelssonGöteborgs Orienteringsförbundej start
Melvin NilssonSkånes Orienteringsförbundej start
Felix DrejmoGöteborgs Orienteringsförbundej start
Fabian AnderssonBlekinge Orienteringsförbundej start

D13

1 730 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida EskilssonSmålands Orienteringsförbund12:107:01
2Tilda PalmSmålands Orienteringsförbund12:13+0:037:03
3Kerstin LjungemyrÖstergötlands Orienteringsförbund12:27+0:177:11
4Evelina Svensson FinndahlSmålands Orienteringsförbund12:29+0:197:12
5Klara PerssonHallands Orienteringsförbund12:30+0:207:13
6Thea BökmanSkånes Orienteringsförbund12:37+0:277:17
7Alva SvenskÖstergötlands Orienteringsförbund12:42+0:327:20
8Eleonora AlinderGöteborgs Orienteringsförbund12:48+0:387:23
9Erika ÅkessonVästergötlands Orienteringsförbund12:49+0:397:24
10Sabina AumoGöteborgs Orienteringsförbund13:16+1:067:40
11Elsa SonessonVästergötlands Orienteringsförbund13:20+1:107:42
12Moa SkoogVästergötlands Orienteringsförbund13:33+1:237:49
13Vera PetterssonVästergötlands Orienteringsförbund13:34+1:247:50
14Olivia LundstedtGöteborgs Orienteringsförbund13:36+1:267:51
15Linnea LundÖstergötlands Orienteringsförbund13:41+1:317:54
16Vilmalee SuwanBlekinge Orienteringsförbund13:43+1:337:55
17Ella SöderbergBlekinge Orienteringsförbund14:22+2:128:18
18Ida WaernqvistÖstergötlands Orienteringsförbund14:25+2:158:20
19Moa WallenborgSkånes Orienteringsförbund14:33+2:238:24
20Thea AbajiSmålands Orienteringsförbund14:40+2:308:28
21Elin FlakbergGöteborgs Orienteringsförbund14:47+2:378:32
22Selma LarssonSkånes Orienteringsförbund14:59+2:498:39
23Frida JohanssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund15:19+3:098:51
24Stina LindSmålands Orienteringsförbund15:23+3:138:53
25Moa ErikssonVästergötlands Orienteringsförbund15:30+3:208:57
26Kajsa HeydenSkånes Orienteringsförbund15:38+3:289:02
27Malin KindbomVästergötlands Orienteringsförbund15:41+3:319:03
28Elsa AspGöteborgs Orienteringsförbund16:01+3:519:15
29Agnes DjurstedtSmålands Orienteringsförbund16:21+4:119:27
30Sara WänströmÖstergötlands Orienteringsförbund16:26+4:169:29
31Rebecka PihlströmGöteborgs Orienteringsförbund16:35+4:259:35
31Emma EliassonHallands Orienteringsförbund16:35+4:259:35
33Eira HertinSmålands Orienteringsförbund16:36+4:269:35
34Rakel HansonGöteborgs Orienteringsförbund16:58+4:489:48
35Unni GranforsHallands Orienteringsförbund17:01+4:519:50
35Linnea LeijonSkånes Orienteringsförbund17:01+4:519:50
37Siri LarsenGöteborgs Orienteringsförbund17:20+5:1010:01
38Hanna LarssonSkånes Orienteringsförbund17:51+5:4110:19
39Olivia LarssonSkånes Orienteringsförbund17:58+5:4810:23
40Alva NystedtSkånes Orienteringsförbund18:16+6:0610:33
41Alva WallinHallands Orienteringsförbund19:58+7:4811:32
42Olivia GrönkvistSmålands Orienteringsförbund20:00+7:5011:33
43Ronja AnderssonVästergötlands Orienteringsförbund20:21+8:1111:45
44Elsa EricssonSkånes Orienteringsförbund21:36+9:2612:29
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Moa SteneborgVästergötlands Orienteringsförbundej start
Elsa KarlssonGöteborgs Orienteringsförbundej start
Lisa ÅkessonVästergötlands Orienteringsförbundej start

H13

2 060 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BraunSmålands Orienteringsförbund11:325:35
2Arvid BjörkVästergötlands Orienteringsförbund12:24+0:526:01
3Alfons PetersonÖstergötlands Orienteringsförbund12:36+1:046:06
4Lukas LarssonVästergötlands Orienteringsförbund12:45+1:136:11
5Viktor GunnarssonSmålands Orienteringsförbund12:46+1:146:11
6Casper SkeppGöteborgs Orienteringsförbund12:47+1:156:12
7Anton CarlssonVästergötlands Orienteringsförbund12:50+1:186:13
8Hugo EricssonSmålands Orienteringsförbund12:59+1:276:18
9Anton TörnqvistBlekinge Orienteringsförbund13:10+1:386:23
10Johan MårtenssonVästergötlands Orienteringsförbund13:11+1:396:23
11Loke HedbergSkånes Orienteringsförbund13:37+2:056:36
11Alex JohanssonHallands Orienteringsförbund13:37+2:056:36
13Mattias ÖhlundSmålands Orienteringsförbund13:52+2:206:43
14Edvin SelinSkånes Orienteringsförbund13:53+2:216:44
15Albin WeidenSkånes Orienteringsförbund14:22+2:506:58
16Isak FranssonSmålands Orienteringsförbund14:35+3:037:04
17Olle KallerbäckSmålands Orienteringsförbund14:40+3:087:07
18Oscar HultgrenSmålands Orienteringsförbund14:41+3:097:07
19Ivar HelmerssonSkånes Orienteringsförbund14:57+3:257:15
20Willy FjällborgBohuslän-Dals Orienteringsförbund15:05+3:337:19
21William SturessonGöteborgs Orienteringsförbund15:44+4:127:38
22Felix GustafssonSkånes Orienteringsförbund15:48+4:167:40
23Olle MelénVästergötlands Orienteringsförbund15:55+4:237:43
24Alfred AhltinSkånes Orienteringsförbund16:03+4:317:47
25Johan HedmanVästergötlands Orienteringsförbund16:29+4:578:00
26Axel BechtelHallands Orienteringsförbund16:35+5:038:03
27Albin HjellströmSmålands Orienteringsförbund16:46+5:148:08
28Emil JägstedtHallands Orienteringsförbund16:47+5:158:08
29Philip VibergVästergötlands Orienteringsförbund17:25+5:538:27
30Klas LjungqvistSkånes Orienteringsförbund17:48+6:168:38
31Erik JohanssonSkånes Orienteringsförbund18:02+6:308:45
32Melker AnderssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund18:09+6:378:48
33Olle ErlandssonSmålands Orienteringsförbund18:34+7:029:00
34Arvid ÖhrvallVästergötlands Orienteringsförbund19:01+7:299:13
35Erik LingSmålands Orienteringsförbund19:04+7:329:15
36Victor ModigSkånes Orienteringsförbund19:35+8:039:30
37Albin NyqvistGöteborgs Orienteringsförbund19:51+8:199:38
38Malte KristianssonHallands Orienteringsförbund20:17+8:459:50
39Arvid EkströmBohuslän-Dals Orienteringsförbund20:47+9:1510:05
40Filip JennerstrandSmålands Orienteringsförbund21:06+9:3410:14
41Alfred ErdeliusHallands Orienteringsförbund22:08+10:3610:44
42Stellan GradinSkånes Orienteringsförbund25:40+14:0812:27
43Robin CarlstedtSkånes Orienteringsförbund26:06+14:3412:40
Fritjof Aderstedt AlthoffGöteborgs Orienteringsförbundej godkänd
Oscar OlinSmålands Orienteringsförbundej start
Vakant - -ej start
Agust KronkvistSkånes Orienteringsförbundej start
Vakant - -ej start

Öppen motion 1

1 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg14:119:50
2Lova JohanssonFK Friskus-Varberg14:12+0:019:51
3Axel GrimbeckSävedalens AIK16:53+2:4211:43
4Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg19:10+4:5913:18
5Signe JohanssonFK Friskus-Varberg23:23+9:1216:14
6Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg26:08+11:5718:08
7Arne BornefalkFK Friskus-Varberg26:50+12:3918:38
8Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg27:46+13:3519:16
9Isak BengtssonFalkenbergs OK57:45+43:3440:06
Vilma RingHalmstad OKej start

Öppen motion 3

1 610 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander GustassonOK Njudung12:327:47
2Wilhelm KarmetunOK Njudung13:25+0:538:20
3Maja KarmstigFK Friskus-Varberg15:26+2:549:35
4Olle PetersenOK Njudung16:55+4:2310:30
5Elsa BobergIF Rigor18:08+5:3611:15
6Marta TörnströmFK Friskus-Varberg19:10+6:3811:54
7Lars-Olof RönnqvistOK Löftan20:29+7:5712:43
8Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK21:03+8:3113:04
9Katharina MyrénIK Trenne Ullared21:18+8:4613:13
10Viggo WallinIK Trenne Ullared21:27+8:5513:19
11Emelie GeorgssonOK Nackhe21:29+8:5713:20
12Lena WeimingNybergKinnaströms SK22:32+10:0013:59
13Jennifer JohanssonOK Löftan22:54+10:2214:13
14Gustav LundqvistHalmstad OK24:06+11:3414:58
15Albin JägstedtHalmstad OK25:34+13:0215:52
16Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad38:31+25:5923:55
17Gabriel EkströmHalmstad OK48:59+36:2730:25
Iska TörnströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Christer SjöforsOK Älmeej godkänd

Öppen motion 5

2 310 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel KarnehedOK Roxen16:187:03
2Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby16:21+0:037:04
3Magnus WallenborgOK Kontinent17:29+1:117:34
4Teodor WahlbomOK Orion17:42+1:247:39
5Dennis Toll- -17:56+1:387:45
6Mats AnderssonOK Orion17:59+1:417:47
7Per KällvikÅmåls OK18:05+1:477:49
8Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK18:34+2:168:02
9Bengt NorrmanTrollhättans SOK18:36+2:188:03
10Rasmus PerssonSkåneslättens OL18:37+2:198:03
11Laus SörensenGöteborg-Majorna OK18:54+2:368:10
12Tobias JohanssonOK Löftan19:31+3:138:26
13Anders NilssonOK Orion19:39+3:218:30
14Linda CorneliussonOK Löftan20:28+4:108:51
15Björn FredmanOK Älvsjö-Örby20:30+4:128:52
16Henning GustavssonFalkenbergs OK20:40+4:228:56
17Caleklint Karlskrona SOK20:42+4:248:57
18Sofia ÖstermanVänersborgs SK20:52+4:349:01
19Marina JohanssonOK Njudung20:55+4:379:03
20Peter BrobergIF Rigor21:06+4:489:08
21Per KristianssonOK Kontinent21:28+5:109:17
22Henrik RosenkvistIF Rigor21:30+5:129:18
23Mathilda JägrydSkåneslättens OL21:44+5:269:24
24Helena ErikssonEds SK21:51+5:339:27
24Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb21:51+5:339:27
26Hampus Fredman- -22:39+6:219:48
27Karin KarlssonHalmstad OK22:49+6:319:52
28Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared22:50+6:329:53
29Mia DamvikStora Tuna OK22:51+6:339:53
30Jennie RybergFalkenbergs OK23:26+7:0810:08
31Annie ErikssonOK Löftan24:39+8:2110:40
32Felicia KarlssonIK Trenne Ullared24:49+8:3110:44
33Märit GustafssonEds SK25:09+8:5110:53
34Line StubPI-København25:28+9:1011:01
35Viktor FredmanOK Älvsjö-Örby25:32+9:1411:03
36Charlotte ÖstermanVänersborgs SK25:51+9:3311:11
37Ronny AnderssonOK Skogshjortarna25:55+9:3711:13
38Frida KjellmanLidköpings VSK26:25+10:0711:26
39Peter Fredman- -26:40+10:2211:32
40Katarina RingHalmstad OK27:24+11:0611:51
41Annelie FredmanOK Älvsjö-Örby28:22+12:0412:16
42Ronny RagnarssonMarkbygdens OK28:29+12:1112:19
43Mårten WikströmHalmstad OK33:11+16:5314:21
44Ulla RagnarssonMarkbygdens OK33:56+17:3814:41
45Ingvor JohanssonFalkenbergs OK35:51+19:3315:31
45Martin WiklundKlubblös35:51+19:3315:31
47Susan StubPI-København36:26+20:0815:46
Stig WallemanBorås GIFej godkänd
Fredrik OlinderssonOK Löftanej godkänd
Simon CorneliussonOK Löftanej godkänd
Niclas KjellmanLidköpings VSKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser