Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Götlandsmästerskapen, individuell publiktävling, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Götlandsmästerskapen, individuell publiktävling, medel
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: söndag 14 augusti 2016

D21 Elit

4 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin MånssonIFK Göteborg41:049:09
2Lina BergmanOK Skogsfalken43:37+2:339:44
3Camilla EngstrandSävedalens AIK44:09+3:059:51
4Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad50:28+9:2411:15
5Åsa HellquistIFK Göteborg50:34+9:3011:17
6Ingela AlvmyrenHalmstad OK50:50+9:4611:20
7Filippa SpånérSävedalens AIK51:02+9:5811:23
8Frida NeroGöteborg-Majorna OK53:29+12:2511:56
9Louise GötforsGöteborg-Majorna OK54:44+13:4012:13
10Annica EngIFK Göteborg55:04+14:0012:17
11Ida HördegårdIFK Göteborg56:39+15:3512:38
12Emma BacklundSäterbygdens OK1:04:06+23:0214:18
13Karolina NorinIFK Göteborg1:19:57+38:5317:50

H21 Elit

5 450 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PilbladIFK Göteborg37:466:55
2Eskil KinnebergIFK Göteborg38:09+0:237:00
3Niclas JonassonIFK Göteborg40:11+2:257:22
4Erik EngstrandIFK Göteborg41:22+3:367:35
5Edvin SmedbergOK Skogsfalken42:27+4:417:47
6Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad44:23+6:378:08
7Eric KempOrienteering Canada44:24+6:388:08
8Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad44:25+6:398:08
9Johan TörnrothHestra IF45:45+7:598:23
10Ola SkeppSävedalens AIK45:46+8:008:23
11Brent GodmanOrienteering Canada45:47+8:018:24
12Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK46:18+8:328:29
13Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad46:29+8:438:31
14Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK46:50+9:048:35
15Håkan PeterssonIFK Göteborg47:15+9:298:40
15Anton WibergOK Skogsfalken47:15+9:298:40
17Lukas LundgrenVäxjö OK47:19+9:338:40
18Simon WikströmOK Pan-Kristianstad47:28+9:428:42
19Jakob EngIFK Göteborg48:42+10:568:56
20Stefan RingOK Löftan48:59+11:138:59
21Johan G HördegårdhIFK Göteborg49:08+11:229:00
22Albin AnderssonMarkbygdens OK49:25+11:399:04
23Christian KarldénKvillebyns SK49:47+12:019:08
24Will CritchleyOrienteering Canada51:35+13:499:27
25Adam GeorgssonKarlskrona SOK52:47+15:019:41
26Damian KonotopetzOrienteering Canada55:36+17:5010:12
27Johnny HålsjöVänersborgs SK57:18+19:3210:30
28Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:04:11+26:2511:46
Robbie AndersonOrienteering Canadaej godkänd
Fredrik EdénIFK Göteborgutgått
Loke AgmarkenHalmstad OKej start
Mattias KarlssonIK Trenne Ullaredej start

D20 Elit

3 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine KristianssonTrollhättans SOK37:399:29
2Louise LundgrenVäxjö OK38:57+1:189:48
3Moa PetterssonKarlskrona SOK40:37+2:5810:13
4Emma PetterssonOK Roxen41:40+4:0110:29
5Amanda JohanssonOK Orion43:53+6:1411:03
6Sara KindlundOK Tranan45:37+7:5811:29

D18 Elit

3 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida KristianssonTrollhättans SOK46:5412:09
2Alice HultinOK Löftan50:53+3:5913:10
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Maria ErikssonEds SKej godkänd

H18 Elit

4 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel HalvarssonKarlskrona SOK36:289:00
2Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna39:32+3:049:45
3Tino PolsiniEksjö SOK40:01+3:339:52
4Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK40:43+4:1510:03
5Axel ForsmanFK Herkules49:31+13:0312:13
Emil PetterssonKarlskrona SOKej start

D21

3 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mette StubPI-København54:0913:38
2Mathilda JägrydSkåneslättens OL1:08:13+14:0417:10
3Madeleine AttforsSävedalens AIK1:11:04+16:5517:54
4Maria LönnHalmstad OK1:18:20+24:1119:43
5Maria PollMölndal Outdoor IF1:20:55+26:4620:22
6Frida KjellmanLidköpings VSK1:22:56+28:4720:53
7Maria LundStenungsunds OK1:36:36+42:2724:19
Amanda JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Emma JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Therese EkströmHalmstad OKej godkänd

H21

4 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan RoosIFK Göteborg47:4310:29
2Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK58:23+10:4012:49
3Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:28:14+40:3119:23
4Fredrik KjörkFrölunda OL1:29:30+41:4719:40
Magnus HomannOK Orintoej start
Anton HemlinIK Uvenej start

H18

3 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LundStenungsunds OK48:3012:58

D16

3 210 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

H16

3 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter BergstedtMarkbygdens OK41:1711:43
2Olle SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb49:31+8:1414:04
3Axel JohanssonSol Tranås59:17+18:0016:50
Jacob EnbergHalmstad OKej godkänd
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

D14

2 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa BogrenSundbybergs IK39:2313:12
2Lisa FalkGöteborg-Majorna OK51:35+12:1217:18
3Ida SüdhoffBrattås CK55:27+16:0418:36
4Sofia ElverlindOK Tranan1:00:15+20:5220:13
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

H14

2 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton BlomqvistMarkbygdens OK50:0216:47
2Johan LundStenungsunds OK50:43+0:4117:01
3Olle ElfströmOK Orinto1:03:30+13:2821:18
4Melker AnderssonEds SK1:05:52+15:5022:06
5Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:14:22+24:2024:57
6Hugo AuseliusBredaryds SOK1:21:56+31:5427:29
Robin CarlstedtHjärnarps OLej godkänd
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

D12

2 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EmilssonOK Skogsfalken23:3510:02
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna24:11+0:3610:17
3Amalie ErtmannCopenhagenO27:19+3:4411:37
4Emmy PalmFK Boken29:17+5:4212:27
5Marta TörnströmFK Friskus-Varberg30:11+6:3612:50
6Maja KarmstigFK Friskus-Varberg31:25+7:5013:22
7Annie ErikssonOK Löftan33:26+9:5114:13
8Matilda AspIFK Göteborg33:33+9:5814:16
9Sandra WiduchKarlskrona SOK44:55+21:2019:06
10Vera ElfströmOK Orinto46:55+23:2019:57
Alice TryggSävedalens AIKej start

H12

2 350 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK18:437:57
2Tobias JohanssonOK Löftan19:45+1:028:24
3Victor HanssonOK Löftan21:22+2:399:05
4Alexander GustafssonOK Njudung24:02+5:1910:13
5Karl GranforsOK Landehof24:30+5:4710:25
6Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna25:50+7:0710:59
7Elias ThunbergOK Vivill27:49+9:0611:50
8Olle PetersénOK Njudung29:21+10:3812:29
9Tom WeihartHestra IF29:25+10:4212:31
10Adam JohanssonSkåneslättens OL29:42+10:5912:38
11Isak BengtssonOK Lindéna30:38+11:5513:02
12Adam SjööarvOK Nackhe31:25+12:4213:22
13Gustav AnderssonOK Löftan32:11+13:2813:41
14Ebbe HolmqvistSjövalla FK32:44+14:0113:55
15Jakob AspIFK Göteborg36:20+17:3715:27
16Casper GunnarssonOK Lindéna38:52+20:0916:32
17Albin JägstedtHalmstad OK47:36+28:5320:15
18Gustav LundqvistHalmstad OK55:16+36:3323:31
19Alexander PerssonHalmstad OK1:08:40+49:5729:13
20Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg1:21:40+1:02:5734:45
Albin HugossonLunds OKej godkänd
Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Stepan KhakimovKarlskrona SOKej start

H12 Kort

1 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig FuxborgSjövalla FK23:5915:28

D10

1 560 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg18:0511:35
2Lova JohanssonFK Friskus-Varberg18:42+0:3711:59
3Signe HördegårdhIFK Göteborg19:29+1:2412:29
4Emilia ElverlindOK Tranan20:48+2:4313:20
5Kajsa ElfströmOK Orinto21:30+3:2513:46
6Julia LönnHalmstad OK21:42+3:3713:54
7Emelina HolmqvistSjövalla FK22:05+4:0014:09
8Emma PerssonHalmstad OK22:39+4:3414:31
9Emy HjertströmFK Friskus-Varberg24:46+6:4115:52
10Signe JohanssonFK Friskus-Varberg29:46+11:4119:04
11Elin JohanssonIFK Göteborg43:58+25:5328:11
12Hedda RoosIFK Göteborg46:06+28:0129:33
Alice CarlqvistFK Friskus-Varbergej godkänd

H10

1 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:457:31
2Isak TörnströmFK Friskus-Varberg13:50+2:058:52
3Wilhelm KarmetunOK Njudung14:01+2:168:59
4Emil LingIK Hakarpspojkarna14:28+2:439:16
5Samuel DahlbergIK Trenne Ullared16:37+4:5210:39
6Filip HanssonOK Löftan16:45+5:0010:44
7Gabriel EkströmHalmstad OK46:13+34:2829:37
8Albin ThunbergOK Vivill47:03+35:1830:09
Elliot JägstedtHalmstad OKej godkänd

D35

3 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara JägstedtHalmstad OK1:32:0424:37
Ingela RoosIFK Göteborgej start

H35

4 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik WeihardSävedalens AIK42:259:47
2Erik BengtssonFK Åsen42:38+0:139:50
3Magnus BengtssonWellington OC46:49+4:2410:48
4Jari HuttunenSOK Aneby47:53+5:2811:03
5Anders SjööarvOK Nackhe51:45+9:2011:57
6Martin AnderssonSjövalla FK1:00:44+18:1914:01

D40

3 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Von SchoultzSundsvalls OK41:3811:49
2Maria HolmqvistSjövalla FK42:46+1:0812:08
3Linnéa BäckströmHestra IF43:14+1:3612:16
4Ulrika KindlundOK Tranan46:53+5:1513:19
5Frida PalmFK Boken49:04+7:2613:56
6Katrin SkeppSävedalens AIK49:40+8:0214:06
7Sylvia KarlssonOK Lindéna59:09+17:3116:48
8Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:09:10+27:3219:38
9Jenny JohanssonIFK Göteborg1:10:40+29:0220:04
10Karin AlthoffKungälvs OK1:14:48+33:1021:15
11Lotta EnbergHalmstad OK1:36:21+54:4327:22
Maria AspIFK Göteborgej godkänd
Anna LarssonOK Gipenej start
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullaredej start

H40

4 080 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven GranforsOK Landehof36:048:50
2Fredrik PerssonHalmstad OK38:01+1:579:19
3Mikael LundqvistHalmstad OK39:20+3:169:38
4Ola JodalGöteborg-Majorna OK39:37+3:339:42
5Magnus HanssonOK Löftan41:24+5:2010:08
6Fredrik HugossonLunds OK41:32+5:2810:10
7Joakim KarmetunOK Njudung41:46+5:4210:14
8Emil ErdeliusIF Rigor49:01+12:5712:00
9Erik AderstedtKungälvs OK49:04+13:0012:01
10Ola SöderbergOK Skogsfalken51:24+15:2012:35
11Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK51:49+15:4512:42
12Per ThunbergOK Vivill57:15+21:1114:01
13Ulrik MagnussonHalmstad OK59:51+23:4714:40
14Johan GranforsIF Rigor1:14:18+38:1418:12

D45

3 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK34:5010:09
2Åse FuxborgSjövalla FK46:09+11:1913:27
3Susanne LundgrenVäxjö OK50:02+15:1214:35
4Kristina NilssonOK Tranan52:09+17:1915:12
5Lena TuressonBurseryds IF58:14+23:2416:58
6Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:02:19+27:2918:10
7Camilla WeihartOK Orinto1:07:12+32:2219:35

H45

3 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna29:417:28
2Jan LagerHalmstad OK34:10+4:298:36
3Torbjörn JohanssonBredaryds SOK34:32+4:518:41
4Magnus JohanssonOK Löftan35:28+5:478:56
5Jussi AumoKungälvs OK37:05+7:249:20
6Håkan PalmFK Boken40:25+10:4410:10
7Martin SvenssonMarkbygdens OK41:23+11:4210:25 Ladda ner rutt i gpx-format
8Peter AspIFK Göteborg42:09+12:2810:37
9Anders LingIK Hakarpspojkarna43:04+13:2310:50
10Kenth VenöstrandOK Nackhe43:38+13:5710:59
11Jan OlaussonMarkbygdens OK48:28+18:4712:12
12Brett WeihartOK Orinto52:12+22:3113:08
13Kevin MatrosovsSage Orienteering and Rogaining Club1:03:59+34:1816:07
14Michael ErtmannCopenhagenO1:10:35+40:5417:46
15Jan GrahnIK Uven1:16:13+46:3219:11
16Niklas PerssonHalmstad OK1:47:51+1:18:1027:09
Martin JohanssonOK Orintoej godkänd
Jan HildingHestra IFej start
Björn KristianssonTrollhättans SOKej start

D50

3 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva PetterssonKarlskrona SOK44:0313:43
2Karin BergdahlIK Uven1:20:15+36:1225:00
3Ulrika JohanssonOK Löftan1:24:05+40:0226:11
Karin JägrydSkåneslättens OLej start

H50

3 740 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats NylundBredaryds SOK31:528:31
2Thomas AspIFK Göteborg34:20+2:289:10
3Bertil ÅkessonMarkbygdens OK35:27+3:359:28
4Lars SvantessonHjärnarps OL38:02+6:1010:10
5Bengt NorrmanTrollhättans SOK38:41+6:4910:20
6Sven LundgrenVäxjö OK39:14+7:2210:29
7Lars G JohanssonIFK Göteborg40:52+9:0010:55
8Jan-Olof BogrenSundbybergs IK41:56+10:0411:12
9Jan TuressonBurseryds IF42:05+10:1311:15
10Magnus AbrahamssonHalmstad OK42:44+10:5211:25
11Patrik FalkGöteborg-Majorna OK44:01+12:0911:46
12Per JohanssonOK Reftele44:24+12:3211:52
13Magnus BacklundSäterbygdens OK47:47+15:5512:46
14Kennet HorvathHalmstad OK50:01+18:0913:22
15Torbjörn KjörkFrölunda OL51:47+19:5513:50
16Jan JohanssonSkåneslättens OL58:07+26:1515:32
17Bertil JohanssonKristinehamns OK1:07:45+35:5318:06
18Henrik RosenkvistIF Rigor1:16:40+44:4820:29
19Graham KempGöteborg-Majorna OK1:20:48+48:5621:36
20Hans VokseppOK Skogshjortarna1:33:39+1:01:4725:02
Bernt BerndtssonFrölunda OLej godkänd
Mårten WikströmHalmstad OKej godkänd
Per FlakbergIFK Göteborgej godkänd
Hans LindgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Thomas BäckströmIF Rigorutgått
Niclas KjellmanLidköpings VSKej start
Magnus KarlssonOK Landehofej start
Anders JägrydSkåneslättens OLej start
Anders PetterssonKarlskrona SOKej start
Magnus WideFrölunda OLej start
Anders YngströmGöteborg-Majorna OKej start

D55

3 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SöderblomÄtrans IF42:1213:36
2Monica KnutssonSävedalens AIK44:24+2:1214:19
3Märit GustafssonEds SK58:20+16:0818:49
4Maria AnderssonBredaryds SOK1:15:01+32:4924:11
5Lisa LarssonSjövalla FK1:23:52+41:4027:03
6Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:25:53+43:4127:42
7Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:30:07+47:5529:04
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd

H55

3 430 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK33:429:49
2Lennart JosefssonRydboholms SK34:50+1:0810:09
3Jan-Olof SvenssonHalmstad OK35:49+2:0710:26
4Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb36:58+3:1610:46
5Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK37:13+3:3110:51
6Thomas AttforsSävedalens AIK39:04+5:2211:23
7Stefan SjöblomFrölunda OL40:42+7:0011:51
8Jan IvarssonOK Skogshjortarna42:52+9:1012:29
9Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared43:10+9:2812:35
10Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK43:11+9:2912:35
11Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK44:45+11:0313:02
12Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK45:19+11:3713:12
13Per-Martin JohanssonIF Rigor45:58+12:1613:24
14Bruno StubPI-København46:56+13:1413:40
15Anders SpånérGöteborg-Majorna OK49:04+15:2214:18
16Christer CarlssonIK Uven51:07+17:2514:54
17Arne SääfGudhems IF51:51+18:0915:06
18Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK52:10+18:2815:12
19Björn BorgGöteborg-Majorna OK59:23+25:4117:18
20Arne LundStenungsunds OK59:57+26:1517:28

D60

2 730 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK49:0617:59
2Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared1:01:49+12:4322:38
3Marita LarssonMarkbygdens OK1:02:04+12:5822:44
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:02:09+13:0322:45
5Gun-Britt MolinMarkbygdens OK1:08:05+18:5924:56
Titti BergendahlOK Måsenej godkänd
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej godkänd

H60

3 210 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas GeorgssonOK Nackhe33:2310:23
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna35:25+2:0211:01
3Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF36:36+3:1311:24
4Mikael BodénMarkbygdens OK37:49+4:2611:46
5Arne PerssonMarkbygdens OK42:19+8:5613:10
6Björn PetterssonUlricehamns OK45:21+11:5814:07
7Per ArnellMarkbygdens OK50:08+16:4515:37
8Roger AnderssonSävedalens AIK52:39+19:1616:24
9Sven-Åke AnderssonIF Rigor52:48+19:2516:26
10Urban LarssonOK Gipen53:47+20:2416:45
11Bernt AnderssonIF Rigor1:00:00+26:3718:41
12Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK1:11:58+38:3522:25
13Lars LarssonSjövalla FK1:21:20+47:5725:20
Arne AnderssonBredaryds SOKej godkänd

H65

3 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK37:1011:59
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK37:23+0:1312:03
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto38:39+1:2912:28
4Henry DjurbäckMarkbygdens OK41:36+4:2613:25
5Håkan WinnbergIK Trenne Ullared42:39+5:2913:45
6Hans AntonssonOK Löftan43:16+6:0613:57
7Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb46:54+9:4415:07
8Christer LjungdahlHjärnarps OL47:38+10:2815:21
9Lennart AnderssonOK Orion51:05+13:5516:28
10Lennart NylanderOK Lindéna1:18:31+41:2125:19
11Bo SenjeHalmstad OK1:20:05+42:5525:50
12Christer SamuelssonOK Löftan1:28:34+51:2428:34
13Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:36:03+58:5330:59
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start
Ove ThorssonIK Trenne Ullaredej start

D70

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof42:3219:58
2Margareta BengtssonOK Gläntan42:49+0:1720:06
3Maja-Lisa HanssonOK Lindéna48:34+6:0222:48
4Barbro AnderssonOK Skogshjortarna54:19+11:4725:30
5Anna-Stina ArnessonIK Dran1:17:12+34:4036:14

H70

2 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran BengtssonTockarps IK40:2914:49
2Ingemar ArnessonIK Dran41:15+0:4615:06
3Erling SamuelssonOK Vilse 8743:12+2:4315:49
4Gösta LindqvistOK Löftan45:33+5:0416:41
5Bengt MattssonOK Orinto46:58+6:2917:12
6Lars-Göran MolinMarkbygdens OK47:19+6:5017:19
7Stig-Ove TollIK Stern47:58+7:2917:34
8Kjell BengtssonSävedalens AIK49:05+8:3617:58
9Ronny AnderssonOK Skogshjortarna50:46+10:1718:35
10Lars TuvessonUlricehamns OK55:53+15:2420:28
11Erling EkelöfVärend GN OL1:16:04+35:3527:51
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej start
Gunnar JohanssonOK Nackheej start

H75

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne HagströmFrölunda OL41:4216:44
2Roland BrandshageSävedalens AIK53:47+12:0521:35
3Göran OlofssonFjärås AIK1:18:03+36:2131:20
4Bengt HanssonOK Löftan2:23:18+1:41:3657:33
Göran LefflerLerums SOKej start
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej start

H80

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne ÖstenssonSävedalens AIK51:3824:14
2Karl-Eric WannbergIK Omega55:27+3:4926:01
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:06:02+14:2431:00
4Rune KarlssonOK Löftan1:15:03+23:2535:14

Inskolning

1 480 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Laura AlthoffKlubblösfullföljt
Henning AndreassonOK Skogshjortarnafullföljt
Olle BlomqvistMarkbygdens OKfullföljt
Märta BöregårdOK Gläntanfullföljt
Anton EliassonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Herman EngIFK Göteborgfullföljt
Karla Ericsson- -fullföljt
Svante Ericsson- -fullföljt
Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Vera LindbergIFK Göteborgfullföljt
Vidar NilssonOK Orintofullföljt
Sally PilbladIFK Göteborgfullföljt
Albin SkoglundMarkbygdens OKfullföljt
Tova SkoglundFK Friskus-Varbergfullföljt
Alma SvenssonFalkenbergs OKfullföljt
Oskar WallinFalkenbergs OKfullföljt

U1

1 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AspIFK Göteborg13:189:30
2Elsie HördegårdhIFK Göteborg13:47+0:299:50
3William BjörnbeckerSjövalla FK14:17+0:5910:12
4Linus WeihardSävedalens AIK15:52+2:3411:20
5Nikki WeihartOK Orinto18:16+4:5813:02
6Ella AnderssonOK Löftan18:54+5:3613:30
7Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg19:07+5:4913:39
8Olle JohanssonIFK Göteborg21:51+8:3315:36
9Leon RybergFalkenbergs OK24:27+11:0917:27
10Milton RybergFalkenbergs OK24:35+11:1717:33
11Cristoffer KärrbergFalkenbergs OK24:45+11:2717:40
12Elsa SchmidtFrölunda OL25:55+12:3718:30
13Stina AnderssonOK Löftan26:29+13:1118:55
14Olle RoosIFK Göteborg29:15+15:5720:53
15Karl Hugo NilssonOK Orinto32:58+19:4023:32
16Alma AhnoffGöteborg-Majorna OK36:56+23:3826:22
17Johannes DahlbergIK Trenne Ullared46:38+33:2033:18
Axel MagnussonHalmstad OKej start

U2

1 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin LundgrenVäxjö OK18:1012:36
2Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad19:07+0:5713:16
3Elin BlomqvistMarkbygdens OK21:03+2:5314:37
4Emil SkeppSävedalens AIK21:17+3:0714:46
5Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg25:02+6:5217:23
5Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg25:02+6:5217:23
7Cecilie ErtmannCopenhagenO26:58+8:4818:43
8Elvina BergdalOK Orinto27:49+9:3919:19
9Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg29:30+11:2020:29
10Isak SvenssonFalkenbergs OK30:12+12:0220:58
11Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK34:37+16:2724:02
12Mira WallinFalkenbergs OK41:15+23:0528:38
13Jacob BörstellSävedalens AIK43:59+25:4930:32
14Emelie MagnussonHalmstad OK1:03:13+45:0343:54
15Amanda PersonHalmstad OK1:14:19+56:0951:36
16Kelsall USA1:14:37+56:2751:49

Öppen motion 1

1 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida OdénFjärås AIK21:2513:49
2Felicia GustafssonOK Njudung24:29+3:0415:47
3Sophie WiduchKarlskrona SOK29:19+7:5418:54

Öppen motion 3

2 340 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennie RybergFalkenbergs OK31:0213:15
2Simon BergdahlIK Ymer32:05+1:0313:42
3Pia JohanssonIK Stern37:00+5:5815:48
4Jenny AnderssonÄtrans IF37:16+6:1415:55
5Erik HanssonKarlskrona SOK38:59+7:5716:39
6Maria PetterssonOK Njudung40:45+9:4317:24
7Kristina TörnströmFK Friskus-Varberg42:46+11:4418:16
8Annika SedvallKlubblös46:40+15:3819:56
9Emmelie GeorgssonOK Nackhe47:28+16:2620:17
10Pia NilssonHalmstad OK53:50+22:4823:00
11Ulla RagnarssonMarkbygdens OK54:46+23:4423:24
12Ulrika FranssonOK Njudung1:00:01+28:5925:38
13Ingalill MullinsSjövalla FK1:02:31+31:2926:42
14Susanna CaleklintKarlskrona SOK1:05:39+34:3728:03
15Göran GahmHalmstad OK1:08:15+37:1329:10
16Ella NilssonHalmstad OK1:10:20+39:1830:03
Ayan LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Marina ProninaFK Åsenej start

Öppen motion 5

2 910 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan CaleklintKarlskrona SOK45:0015:27
2Annie LarssonOK Skogshjortarna45:36+0:3615:40
3Amanda CarlssonIK Trenne Ullared45:49+0:4915:44
4Fredrik EkströmHalmstad OK48:48+3:4816:46
5Louise BöregårdOK Gläntan49:04+4:0416:51
6Liselotte JohanssonOK Löftan49:50+4:5017:07
7Marina JohanssonOK Njudung52:07+7:0717:54
8Marika ElverlindOK Tranan56:13+11:1319:19
9Marie KrantzSOK Aneby57:23+12:2319:43
10William RönnborgIK Uven57:49+12:4919:52
11Linda AnderssonIFK Göteborg57:58+12:5819:55
12Ulrika GreenIK Stern1:02:11+17:1121:22
13Amanda MullinsSjövalla FK1:02:16+17:1621:23
14Lena OlssonKlubblös1:03:09+18:0921:42
15Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:03:54+18:5421:57
16Johan GustafssonOK Nackhe1:06:29+21:2922:50
17Per-Erok OlssonFK Friskus-Varberg1:06:37+21:3722:53
18Amanda Jankvist- -1:06:39+21:3922:54
19Mikael SedvallIK Ymer1:08:11+23:1123:25
20Katarina AnderssonÄtrans IF1:08:13+23:1323:26
21Annica BörjessonSävedalens AIK1:08:20+23:2023:28
22Ann-Louise EliassonGöteborg1:12:00+27:0024:44
23Rickard NilssonHalmstad OK1:13:31+28:3125:15
24Matilda NilssonHalmstad OK1:14:11+29:1125:29
25Albin SchmidtFrölunda OL1:20:32+35:3227:40
26Jenny RönkvistOK Löftan1:21:03+36:0327:51
27Pernilla RehnLandvetter1:22:58+37:5828:30
28Line StubB Köpenhamn1:27:21+42:2130:01
29Kristina PerssonHalmstad OK1:28:13+43:1330:18
30Susane Stub- -1:29:05+44:0530:36
31Cecilia HugossonLunds OK1:35:12+50:1232:42
32Ingrid AnderssonIF Rigor1:36:34+51:3433:11
33Emmy WallinFalkenbergs OK2:06:54+1:21:5443:36
34Sandra WallinFalkenbergs OK2:07:02+1:22:0243:39
35Ylva KelsallUSA2:16:19+1:31:1946:50
Carola AnderssonOK Löftanej godkänd
Tim KarlssonKlubblösej godkänd
Jonas JohanssonIK Sternutgått

Öppen motion 7

3 090 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theodor WahlbomOK Orion35:1711:25
2Marie NordSol Tranås42:06+6:4913:37
2Karl NilssonOK Orinto42:06+6:4913:37
4Josefine CarlssonMölnlycke44:29+9:1214:23
5Helena ErikssonEds SK46:18+11:0114:59
6Per AnderssonBOLLEBYGD46:58+11:4115:11
7Magnus IvarssonOK Gläntan49:20+14:0315:57
8Lars ErikssonMarkbygdens OK56:33+21:1618:18
9Otto ErikssonFK Friskus-Varberg57:56+22:3918:44
10Johan NilssonKlubblös1:02:41+27:2420:17
11Ronny RagnarssonMarkbygdens OK1:05:51+30:3421:18
12Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared1:09:49+34:3222:35
13Vera BogrenSundbybergs IK1:10:29+35:1222:48
14Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:13:51+38:3423:53
15Viktor VallinGöteborg-Majorna OK1:14:17+39:0024:02
16Per SundqvistOK Tranan1:14:37+39:2024:08
17Helena AnderssonMarkbygdens OK1:15:17+40:0024:21
18Fabian OdénFjärås AIK1:15:54+40:3724:33
19Pertti HeedOK Orinto1:17:46+42:2925:10
20Josefin StråeBocksten trailrun1:19:30+44:1325:43
21Kristofer HolmbergOK Tranan1:20:56+45:3926:11
22Magnus ElverlindOK Tranan1:23:03+47:4626:52
23Bengt-Rune WallströmIK Uven1:25:01+49:4427:30
24Mattias KorskulleBocksten trailrun1:35:11+59:5430:48
25Ida ThumbergOK Vivill1:48:51+1:13:3435:13
26Ture ErikssonED2:08:07+1:32:5041:27
27Linus Karlsson- -2:08:35+1:33:1841:36
Ulf KristenssonHalmstad OKej godkänd
Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mats GustafssonGMOKej godkänd
Linda SternöTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Embla Niklasson SternöTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ann SvärmOK Gisleej godkänd
Anne TuressonBredaryds SOKutgått

Öppen motion 8

4 560 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders CarlssonAgeo OL Club34:367:35
2Johan StrandGöteborg-Majorna OK35:29+0:537:46
3Fredrik LöwegrenIFK Göteborg38:52+4:168:31
4Emil AndreassonOK Skogshjortarna44:54+10:189:50
5Johan PerssonOK Skogsfalken49:29+14:5310:51
6Niklas AnderssonMarkbygdens OK50:44+16:0811:07
7Lisa RisbyOK Kåre52:35+17:5911:31
8Björn LindkvistSjövalla FK54:48+20:1212:01
9Tobias HolmqvistSjövalla FK55:33+20:5712:10
10Thomas BörstellSävedalens AIK55:57+21:2112:16
11Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK56:01+21:2512:17
12Stefan SvenssonBredaryds SOK56:06+21:3012:18
13Filip SjöforsOK Älme56:46+22:1012:26
14Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK58:19+23:4312:47
15Fredrik JohanssonOK Nackhe1:00:25+25:4913:14
16Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK1:02:43+28:0713:45
17Göran NordSol Tranås1:04:16+29:4014:05
18Stefan OlofssonOK Gisle1:06:48+32:1214:38
19Pål SchmidtFrölunda OL1:07:27+32:5114:47
20Adam OdénFjärås AIK1:09:54+35:1815:19
21Åsa AlsiöFalköpings AIK OK1:11:36+37:0015:42
22Magdalena JohanssonHalmstad OK1:13:52+39:1616:11
23Jan KarlssonHalmstad OK1:15:58+41:2216:39
24Mia JodalGöteborg-Majorna OK1:18:35+43:5917:13
25Jonas AmbjörnssonOK Landehof1:22:36+48:0018:06
26Benny WallinFalkenbergs OK1:40:42+1:06:0622:05
27Jonas BergdalOK Orinto1:43:37+1:09:0122:43
28Phil MullinsSjövalla FK1:47:02+1:12:2623:28
29Emelie RönnborgIK Uven1:49:31+1:14:5524:01
30Mats RönnborgIK Uven1:50:14+1:15:3824:10
Dan SjöholmOK Pan-Kristianstadej godkänd
Albin LisöIF Hagenej godkänd
David HellerströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Olle JosarpVarbergej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser