Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands Höstträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands Höstträffen
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 18 september 2016

H21

9 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brent GodmanGotlands Bro OK1:01:326:39
2Andreas NikolaussonVisborgs OK1:13:02+11:307:54
3Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:13:50+12:187:59
4Kjell NilssonGotlands Bro OK1:19:09+17:378:33
5Olof PerssonSvaide Roma SOK1:20:17+18:458:41
6Patrik RönnbäckVisborgs OK1:27:25+25:539:27
7Ludvig WaktelSvaide Roma SOK1:39:51+38:1910:48
Anna SameliusVisborgs OKej start
Håkan MattssonGotlands Bro OKej start

D16

3 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DahlVisborgs OK1:02:2316:22

D14

3 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna WallinSvaide Roma SOK1:38:0328:35

H14

3 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix BäckstädeVisborgs OK27:588:09
2Folke SvangrenGotlands Bro OK37:59+10:0111:04
3Adam ÖsterdahlVisborgs OK48:41+20:4314:11
4Erik NilssonGotlands Bro OK55:31+27:3316:11
5Fabian MellbergSvaide Roma SOK1:04:34+36:3618:49

D12

2 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BäckstädeVisborgs OK46:2515:53
2Alma PetterssonGotlands Bro OK49:26+3:0116:55

H12

2 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peder PerssonGotlands Bro OK24:368:25
2Fabian KahlbomVisborgs OK31:19+6:4310:43
3David WestfältGotlands Bro OK33:34+8:5811:29
4Jonathan FlodmanGotlands Bro OK36:07+11:3112:22
5Edvard PetterssonGotlands Bro OK38:37+14:0113:13
6Albin Lindh SporreVisborgs OK41:34+16:5814:14
7Mathias MellbergSvaide Roma SOK51:07+26:3117:30
8Edwin KahlbomVisborgs OK55:32+30:5619:01
9Kasper UllbergSvaide Roma SOK1:03:03+38:2721:35
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburgej start
Henning NiklassonIF Hansa-Hoburgej start

D10

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida WestfältGotlands Bro OK21:078:26
2Ulrika PerssonGotlands Bro OK26:38+5:3110:39
Angelica VinbergGotlands Bro OKej start

H10

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof LevinSvaide Roma SOK20:378:14
2Neo CederqvistVisborgs OK22:31+1:549:00
3Christian GladhGotlands Bro OK24:58+4:219:59

D35

5 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny AnderssonGotlands Bro OK49:019:42
2Anna BäckstädeVisborgs OK1:23:22+34:2116:30

H35

7 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan WahlgrenVisborgs OK55:257:52
2Göran KimellGotlands Bro OK56:14+0:497:59
3Anders EklundSvaide Roma SOK59:41+4:168:29
4Martin GarlandVisborgs OK1:09:48+14:239:55
5Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:54:01+58:3616:13

D45

3 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita AxelssonOK Ravinen33:108:42
2Ylva SvangrenGotlands Bro OK40:38+7:2810:39 Ladda ner rutt i gpx-format
3Christina MellbergSvaide Roma SOK52:25+19:1513:45
4Monika JonssonSvaide Roma SOK56:17+23:0714:46
5Anki HallströmSvaide Roma SOK1:01:37+28:2716:10
6Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:02:06+28:5616:17

D55

3 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK47:0012:20
2Karin BengtssonVisborgs OK47:15+0:1512:24
3Lena NyströmVisborgs OK48:42+1:4212:46
Annika ErikssonGotlands Bro OKej godkänd
Monika LarssonSkarpnäcks OLej godkänd

H55

5 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen BatzSkarpnäcks OL42:048:19
2Peter AxelssonOK Ravinen52:12+10:0810:20
3Torsten FlemmingVisby IF Gute SOK52:33+10:2910:24
4Per WallinSvaide Roma SOK58:04+16:0011:29
5Åke KappelVisborgs OK1:00:43+18:3912:01
6Gunnar HallströmVisborgs OK1:06:49+24:4513:13
7Bo MagnussonVisborgs OK1:20:17+38:1315:53
8Anders BirgerssonVisborgs OK1:27:51+45:4717:23

D65

3 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg49:5815:14
2Gunnel FranssonVisborgs OK56:08+6:1017:06
3Ingrid DanielssonVisborgs OK1:05:13+15:1519:52
4Brita AugustssonVisborgs OK1:07:56+17:5820:42

H65

3 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg42:1711:05
2Björn AnderssonGotlands Bro OK51:09+8:5213:25
3Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg51:11+8:5413:26
Gert LundquistGotlands Bro OKej start

D70

3 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth KimellGotlands Bro OK49:3615:07
2Lena JacobssonVisborgs OK1:16:05+26:2923:11
3Edith BergvallVisby IF Gute SOK1:42:19+52:4331:11
4Siv JohanssonVisborgs OK1:55:22+1:05:4635:10

H70

3 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK50:2713:14
2Leif AnderssonVisborgs OK55:54+5:2714:40

H75

3 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan OlofssonSvaide Roma SOK49:2915:05
2Leo LövdahlVisby IF Gute SOK52:00+2:3115:51

H80

3 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sture LarssonVisborgs OK2:10:1539:42
Sauli JacobssonGotlands Bro OKej start

Inskolning

1 990 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Julia AllmungsIF Hansa-Hoburgfullföljt
Norah GardellGotlands Bro OKfullföljt
Elin JakobssonGarda OKfullföljt
Enar LöfstedtGotlands Bro OKfullföljt
Liv LöfstedtGotlands Bro OKfullföljt
Vidar LöfstedtGotlands Bro OKfullföljt
Alva NilssonGotlands Bro OKfullföljt
Alice SamuelssonGotlands Bro OKfullföljt
Ebba SamuelssonGotlands Bro OKfullföljt
Svante SamuelssonGotlands Bro OKfullföljt
Agnes SandgrenGotlands Bro OKfullföljt
Edvin SandgrenGotlands Bro OKfullföljt
Evelina SandgrenGotlands Bro OKfullföljt
Evelina SteniusVisborgs OKfullföljt
Alexander SwatlingVisborgs OKfullföljt
Francisca WageniusVisborgs OKfullföljt
Gustav WahlgrenVisborgs OKfullföljt
Cordelia VWageniusVisborgs OKfullföljt
Test TestssonGarda OKej godkänd
Elsa WahlgrenVisborgs OKej godkänd

U1

1 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elviria EneqvistGarda OK16:498:27
2Maja FlodmanGotlands Bro OK17:27+0:388:46
3Tuva Dertell FlodmanGotlands Bro OK17:31+0:428:48
4Elin Dertell FlodmanGotlands Bro OK17:40+0:518:52
5Frida DahlströmGotlands Bro OK22:06+5:1711:06
6Mona PetterssonKlubblös22:18+5:2911:12
7Tyra DahlströmGotlands Bro OK22:25+5:3611:15
8Hugo PetterssonKlubblös26:15+9:2613:11

U2

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1André DahlströmGotlands Bro OK25:1410:05
2Anna SteniusVisborgs OK28:49+3:3511:31
3Alice BergiusVisborgs OK29:24+4:1011:45
4Alva Lindh SporreVisborgs OK29:26+4:1211:46
5Klara MatssonVisborgs OK29:28+4:1411:47
6Benjamin SteniusVisborgs OK32:52+7:3813:08
7Edvin IvanellGarda OK35:44+10:3014:17
8Axel CösterKlubblös35:47+10:3314:18
9Viktor PetterssonVisborgs OK38:16+13:0215:18
Ida IvanellGarda OKej godkänd

Öppen motion 3

2 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan IvanellGarda OK38:0613:02
2Gerhard HåkanssonVisborgs OK41:43+3:3714:17
3Tord RighardKlubblös47:21+9:1516:12
4Margareta PerssonVisborgs OK50:43+12:3717:22
5Gunilla EkbergGarda OK50:54+12:4817:25
6Anki GustafssonSvaide Roma SOK58:55+20:4920:10
7Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK1:03:54+25:4821:53
8Anton IvanellGarda OK1:15:29+37:2325:51
Peter EkbergGarda OKej godkänd
Yvonne RighardKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Charlotte DahlVisborgs OK45:3111:56
Mattias PetterssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

6 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:22:0512:53
2Olle GardellGotlands Bro OK1:24:17+2:1213:13
3Sofia SchollerVisborgs OK1:25:36+3:3113:26
4Magnus ThomssonGotlands Bro OK1:29:31+7:2614:03
5Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK1:33:33+11:2814:41
6Andreas SteniusVisborgs OK1:57:19+35:1418:25

Öppen motion 7

3 280 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida BomanGotlands Bro OK42:1012:51
2Erland GardellGotlands Bro OK43:38+1:2813:18
3Maria PerssonVisborgs OK45:34+3:2413:53
4Bo SandahlGotlands Bro OK45:58+3:4814:00
5Stefan HellströmVisborgs OK49:11+7:0114:59
6Christina WahlgrenGotlands Bro OK49:55+7:4515:13
7Pär GustafssonSvaide Roma SOK53:26+11:1616:17
8Roland JohanssonVisborgs OK1:05:28+23:1819:57
9Helge GardelinGotlands Bro OK1:11:51+29:4121:54
10Jonas PetterssonGotlands Bro OK1:15:23+33:1322:58
11Matilda DrottenmyrVisborgs OK1:15:49+33:3923:06
12Gunnar ErikssonGotlands Bro OK1:22:05+39:5525:01
Inger WesterlundGotlands Bro OKej godkänd
Hasse MatthingVisborgs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser