Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frosta OK, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frosta OK, medel
Arrangörsorganisation: Frosta OK
Datum: lördag 26 mars 2016

D21

4 620 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena OlssonIFK Mora OK32:267:01
2Pernilla OlssonSkåneslättens OL36:24+3:587:52
3Sara Snogerup LinseLunds OK37:42+5:168:09
4Marlene BjärehedMalmö OK37:56+5:308:12
5Frida AnderssonLinköpings OK40:45+8:198:49
6Marie OlssonÖrkelljunga FK41:01+8:358:52
7Pia OlssonOK Pan-Kristianstad41:05+8:398:53
8Annika WigrenLunds OK42:29+10:039:11
9Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK42:37+10:119:13
10Maria MickelåkerAndrarums IF43:30+11:049:24
11Annie LennartssonSkåneslättens OL45:30+13:049:50
12Rebecka HeinrupTullinge SK48:31+16:0510:30
13Ronja ArvidssonSkåneslättens OL49:41+17:1510:45
14Anna SjöströmLunds OK53:25+20:5911:33
15Emelie AnderssonHässleholms OK54:20+21:5411:45
16Marielle NilssonAndrarums IF56:01+23:3512:07
17Anna FreijLunds OK58:04+25:3812:34
18Marie JinnemoHjärnarps OL1:02:07+29:4113:26
Karin HagwallLunds OKej godkänd
Petra ÖrlegårdLunds OKej godkänd
Carolina NilssonOK Kompassenej start
Siri WahlströmMalmö OKej start

H21

5 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlssonLinköpings OK31:366:04
2Jonathan GunnarssonMalmö OK32:07+0:316:10
3Fredrik JohanssonBredaryds SOK34:12+2:366:34
4Patrik LindebergSkåneslättens OL34:31+2:556:38
5Mattias JohanssonIFK Mora OK35:50+4:146:53
6Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad36:00+4:246:55
7Andreas ErikssonLunds OK36:46+5:107:04
8Johan AspegrenOK Kontinent37:32+5:567:13
9Patrik JohanssonHelsingborgs SOK38:58+7:227:29
10Emil WestessonOK Kontinent39:49+8:137:39
11Robin WestessonOK Kontinent40:37+9:017:48
12Anton UddOK Tyr41:13+9:377:55
13Sebastian WahlströmMalmö OK43:36+12:008:23
14Emanuel StridOK Torfinn43:55+12:198:26
15Daniel NilssonSkåneslättens OL45:29+13:538:44
16Linus MalmstenMalmö OK47:47+16:119:11
17Magnus JonassonMalmö OK47:48+16:129:11
18Erik SchultzLunds OK52:39+21:0310:07
19Markus PÃ¥lssonOK Kompassen1:10:45+39:0913:36
Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OKej start
Per AspegrenOK Kontinentej start

D18

3 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carolina OlssonÄlvdalens IF OK37:589:39
2Elinor DelinOK Pan-Kristianstad46:43+8:4511:53

H18

4 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JönssonLunds OK48:5510:35

D16

3 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn LindblomMalmö OK43:4011:50
2Julia ElverlindOK Tranan47:04+3:2412:45
Astrid EricssonLunds OKej godkänd
Vera UhrbergBrattås CKej start

H16

3 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan HedbergLunds OK28:477:19
2Axel OrrhedeHelsingborgs SOK32:13+3:268:11
3Povel HedbergLunds OK37:07+8:209:26
4Jakob ZällHjärnarps OL43:41+14:5411:06

D14

3 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese NilssonOK Österåker31:029:12
2Agnes LindblomMalmö OK31:15+0:139:16
3Elin NilssonAndrarums IF39:04+8:0211:35
4Selma LarssonLunds OK50:30+19:2814:59
5Hanna LarssonYstads OK55:39+24:3716:30
6Sofia ElverlindOK Tranan59:07+28:0517:32
7Elsa EricssonLunds OK1:05:56+34:5419:33
8Olivia LarssonLunds OK1:17:15+46:1322:55

H14

3 640 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo JohanssonSkåneslättens OL31:328:39
2Carl ÅsLunds OK33:57+2:259:19
3Ivar HelmerssonHässleholms OK35:11+3:399:39
4Loke HedbergLunds OK35:17+3:459:41
5Brian AhlmAndrarums IF43:44+12:1212:00
6Adam LindblomMalmö OK45:29+13:5712:29
7Klas LjungqvistLunds OK54:42+23:1015:01
8Edvin VensrydEslövs FK1:49:48+1:18:1630:09

D12

2 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marta TörnströmFK Friskus-Varberg25:189:52
2Alice PerssonOK Tyringe30:51+5:3312:03
3Märta HenningssonLunds OK37:24+12:0614:36
4Alva SvenssonFK Åsen56:06+30:4821:54

H12

2 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SteneboAttunda OK15:185:58
2Linus NilssonOK Österåker18:16+2:587:08
3Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF21:23+6:058:21
4Isak AnderssonLunds OK22:09+6:518:39
5Adam JohanssonSkåneslättens OL24:44+9:269:39
6Alfred JohanssonOK Alehof26:15+10:5710:15
7Gustav ÅkessonSkåneslättens OL1:21:53+1:06:3531:59

D10

2 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina ÅsLunds OK16:286:49
2Sara LjungqvistLunds OK18:14+1:467:33
3Emilia ElverlindOK Tranan18:56+2:287:51

H10

2 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak TörnströmFK Friskus-Varberg17:267:14
2Felix JohanssonOK Alehof18:44+1:187:46
3Alvin WigrenLunds OK23:41+6:159:49
4Emil AnderssonLunds OK26:17+8:5110:54
5Kurt SjöbergHelsingborgs SOK37:04+19:3815:22
Nils PerssonOK Tyringeej godkänd

H35

4 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonOK Alehof41:518:37
2Stefan MagnussonLunds OK43:01+1:108:52
3Henrik EklundLunds OK1:08:18+26:2714:04
Jesper NilssonAndrarums IFej godkänd

D40

3 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petra NicanderJärla Orientering36:0910:00
2Jenny LindblomMalmö OK56:32+20:2315:39

H40

4 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Heide PerssonAndrarums IF34:457:09
2Martin LindsjöSävedalens AIK43:04+8:198:52
3Magnus BackanHelsingborgs SOK43:50+9:059:02
4Ulf ÅkessonHärlövs IF45:56+11:119:28
5Mikael NilssonLunds OK46:20+11:359:33
6Marcus HenningssonLunds OK49:33+14:4810:12
7Michael NilssonAndrarums IF49:36+14:5110:13
8Henrik LindblomMalmö OK1:05:43+30:5813:32
9Lars NicanderJärla Orientering1:05:46+31:0113:33

D45

3 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LjungqvistLunds OK31:399:08
2Ellinor JohanssonOK Alehof36:57+5:1810:40
3Åsa EricssonLunds OK42:13+10:3412:12
4Karin SteneboAttunda OK42:23+10:4412:14
5Helena ÅhlinHelsingborgs SOK47:02+15:2313:35

H45

4 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian LjungqvistLunds OK32:507:41
2Tomas VensrydEslövs FK34:25+1:358:03
3Peter HedbergLunds OK34:36+1:468:06
4Anders EricssonLunds OK38:02+5:128:54
5Raul HindovLunds OK39:47+6:579:19
6Nils HelmerssonHässleholms OK41:05+8:159:37
7Örjan LarssonLunds OK44:28+11:3810:24
8Niklas WelanderÖrkelljunga FK45:44+12:5410:42
9Erik AhlströmHelsingborgs SOK56:29+23:3913:13
10Dennis HansenOK Kompassen57:06+24:1613:22

D50

3 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christel OlssonFK Åsen36:5610:40
2Kristina SpångbergLunds OK38:38+1:4211:09
3Ingela AnderssonLunds OK38:42+1:4611:11
4Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK40:42+3:4611:45
5Ing-Britt SwedenborgLunds OK48:42+11:4614:04
6Lena PålssonOK Kompassen50:22+13:2614:33
Christina SternerOK Njudungej godkänd

H50

4 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SteneboAttunda OK29:506:59
2Elis BengtssonOK Norrvirdarna30:03+0:137:02
3Bengt OlssonEslövs FK35:43+5:538:21
4Jonas JönssonOK Tyringe39:32+9:429:15
5Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK44:52+15:0210:30
6Pär JohanssonOK Alehof49:00+19:1011:28
Jan JohanssonSkåneslättens OLej godkänd

D55

3 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lollo NybergOK Kontinent33:4810:01
2Anna Thorell-JönssonOK Kontinent35:47+1:5910:37
3Anne UddMarkbygdens OK36:42+2:5410:53
4Agneta ErforsOK Torfinn37:22+3:3411:05
5Lena OlssonSkåneslättens OL38:33+4:4511:26
6Ann-Kristin SjöströmLunds OK41:19+7:3112:15
7Gun EricssonSkåneslättens OL45:14+11:2613:25
8Karin AnderssonSkåneslättens OL45:16+11:2813:25
9Yvonne AnderssonHässleholms OK52:16+18:2815:30
Marianne RosgrenOK Njudungej start

H55

3 930 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats BrorssonTockarps IK28:337:15
2Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK35:42+7:099:05
3Leif LindauOK Torfinn37:06+8:339:26
4Jan UhrbergBrattås CK43:31+14:5811:04
5Håkan JönssonOK Kontinent46:00+17:2711:42
6Kyrre ThalbergLunds OK50:42+22:0912:54
7Alf WestessonOK Kontinent51:20+22:4713:03
8Lennart StenssonHelsingborgs SOK53:10+24:3713:31

D60

2 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina LindebergSkåneslättens OL28:049:32
2Eva TykessonRävetofta OK30:50+2:4610:29
3Gudrun NilssonLunds OK35:33+7:2912:05
4Inger GustafssonLunds OK38:54+10:5013:13
5Mona EnforsTockarps IK42:22+14:1814:24

H60

3 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna27:598:05
2Thom SandvikAvesta OK29:44+1:458:35
3Jan WahlströmSnättringe SK34:18+6:199:54
4Sven-Inge SvenssonHässleholms OK35:38+7:3910:17
5Lennart HävrénTullinge SK35:47+7:4810:20
6Lars StrandSkåneslättens OL35:48+7:4910:20
7Lennart ErforsOK Torfinn37:31+9:3210:50
8Torgny OttossonOK Torfinn38:44+10:4511:11
9Olle EnforsTockarps IK46:31+18:3213:26
10Tor UddMarkbygdens OK48:35+20:3614:02
11Stefan NilssonOK Kontinent1:32:29+1:04:3026:43

D65

2 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK34:0112:01
2Inger GlansOK Torfinn34:46+0:4512:17
3Margareta SjöbergLunds OK41:28+7:2714:39
4Berit SchannongMalmö OK46:09+12:0816:18
5Barbro NilssonAndrarums IF47:16+13:1516:42
6Britt BülowMalmö OK49:34+15:3317:30
7Sonja HammarOK Kompassen55:20+21:1919:33

H65

3 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agne BengtssonOK Kompassen30:259:13
2Bo Anders NilssonLunds OK34:30+4:0510:27
3Göran JohnssonSkåneslättens OL34:37+4:1210:29
4Lars PerssonOK Kompassen37:18+6:5311:18
5Connie RoslundHässleholms OK38:26+8:0111:38
6Lars JohanssonMalmö OK39:08+8:4311:51
7Roland NilssonOK Kompassen40:01+9:3612:07
8Kent R NilssonAndrarums IF40:24+9:5912:14
9Jan PerssonYstads OK41:58+11:3312:43
10Kaare HanssonMalmö OK42:56+12:3113:00
11Gösta LundgrenHjärnarps OL46:38+16:1314:07
12Leif MalmMarkaryds FK50:56+20:3115:26
13Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK51:35+21:1015:37
14Tommy HeldFK Åsen53:05+22:4016:05
15Bengt HanssonAndrarums IF57:49+27:2417:31
Åke PerssonHjärnarps OLej start

D70

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brita DahlbergHässleholms OK42:1618:13
2Karin BengtssonOK Kompassen52:01+9:4522:25
3Karin HelmerssonLunds OK1:10:01+27:4530:10

H70

3 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell LindauOK Kompassen37:2512:13
2Erling LarssonHässleholms OK38:41+1:1612:38
3Sven ThelanderssonLunds OK44:56+7:3114:41
4Mats TörngrenOK Linné45:30+8:0514:52
5Johnny MalmgrenHjärnarps OL49:02+11:3716:01
6Bo BülowMalmö OK49:05+11:4016:02
7Helge HelmerssonLunds OK1:41:04+1:03:3933:01

D75

2 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LexellOK Torfinn34:5216:45
2Barbro HugossonLunds OK35:43+0:5117:10
3Gun HanssonYstads OK39:06+4:1418:47

H75

2 940 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils-Eric EricsonFK Åsen30:3210:23
2Ingemar SvenssonLunds OK39:27+8:5513:25
3Arne GustafssonMalmö OK41:28+10:5614:06
4Håkan BrostMalmö OK42:00+11:2814:17
5Bertil OlofssonAndrarums IF44:12+13:4015:02
6Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL45:07+14:3515:20
7Paul SchannongMalmö OK51:07+20:3517:23
8Gert OlssonMalmö OK56:01+25:2919:03
9Roland AkselssonLunds OK1:00:46+30:1420:40
10Allan HammarOK Kompassen1:28:10+57:3829:59
Nils-Åke NilssonHärlövs IFej godkänd

H80

2 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif ClaessonTormestorps IF41:1614:34
2Ingvar PeterssonHässleholms OK44:10+2:5415:36
3Klas TykessonSkåneslättens OL45:05+3:4915:55
4Bengt EdvardssonOK Torfinn50:31+9:1517:51
5Kjell BjörupLunds OK55:35+14:1919:38

H85

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF33:3714:29
2Curth SvenssonSkåneslättens OL43:43+10:0618:50
3Bertil JohanssonSkåneslättens OL45:22+11:4519:33
4Rune IsakssonHelsingborgs SOK46:53+13:1620:12

Inskolning

1 790 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Robbin AhlmAndrarums IFfullföljt
Max BurströmIFK Mora OKfullföljt
Tuva ChristensenLandskrona CKfullföljt
August HärwellEslövs FKfullföljt
Hjalmar HärwellEslövs FKfullföljt
Eskil JussilaNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Oskar MagnussonKexholms SKfullföljt
Alfons MickelåkerAndrarums IFfullföljt
Wilma NilssonOK Kompassenfullföljt
Albin SjöSkåneslättens OLfullföljt
Ebba SjöSkåneslättens OLfullföljt
Juliette SjögrenEslövs FKfullföljt
Jakob StenEslövs FKfullföljt
Vidar SunessonOK Annehoffullföljt
Oscar Svantessonklubblösfullföljt
Alfred SvenssonLunds OKfullföljt
Linnea SvenssonLunds OKfullföljt
Andrej Tschirpheklubblösfullföljt
Jonas NicanderJärla Orienteringej start

U1

2 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg18:429:10
2Aervid FalkstrandTormestorps IF19:12+0:309:24
3Wilma Svantessonklubblös20:14+1:329:55
4Selma VensrydEslövs FK21:54+3:1210:44
5Markus EllmarkLunds OK21:57+3:1510:45
6Axel FalkstrandTormestorps IF24:20+5:3811:55
7Olivia SvenssonFK Åsen24:33+5:5112:02
8Evelina LindsjöSävedalens AIK26:14+7:3212:51
9Viggo AhlmAndrarums IF31:58+13:1615:40
10Hjalmar JohanssonOK Alehof37:10+18:2818:13

U2

2 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edwin FalkstrandTormestorps IF20:028:18
2Anton HeldFK Åsen22:43+2:419:25
3Embla KarlssonYstads OK25:24+5:2210:32
4Elias FeurstHelsingborgs SOK28:00+7:5811:37
5Jakob ÅkessonSkåneslättens OL29:10+9:0812:06
6Saga ChristensenLandskrona CK30:04+10:0212:28
7Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK31:09+11:0712:55
8Astrid UhrbergBrattås CK31:13+11:1112:57
9Amalia AnderssonFrosta OK31:26+11:2413:02
10Tove RosbergVäxjö OK33:22+13:2013:50
11Kerstin SpännarOK Kåre38:42+18:4016:03
Matilda EllmarkLunds OKej godkänd

Öppen motion 1

2 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva Lindebergklubblös22:2210:57
2Emma MånssonSödertälje-Nykvarn OF26:03+3:4112:46
3Hilda BengtssonTäby OK26:04+3:4212:46
4Kadri KuuskLunds OK34:26+12:0416:52
5Love Åströmklubblös38:50+16:2819:02
6Ida PalmingerMalmö OK40:30+18:0819:51
7Matilda AxbarrOK Kompassen48:36+26:1423:49
Jonathan PalmingerMalmö OKej godkänd

Öppen motion 2

2 560 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Iris JussilaNAIS Orienteringsklubb28:4411:13
2Mari NilssonNAIS Orienteringsklubb29:37+0:5311:34
3Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF30:07+1:2311:45
4Simon SchwantesOK Kompassen31:41+2:5712:22
5Lotta HanssonOK Kontinent31:51+3:0712:26
6Margareta Eriksson SmåBSävedalens AIK34:43+5:5913:33
7Emil SchwantesOK Kompassen36:42+7:5814:20
8Karin MalmgrenHjärnarps OL40:01+11:1715:37
9Kerstin KempeLinköpings OK45:21+16:3717:42
10Love EnerothLunds OK47:04+18:2018:23
11Jan DahlbergHässleholms OK51:11+22:2719:59
12Teo AxbarrOK Kompassen57:12+28:2822:20
13Christel HanssonOK Kontinent58:53+30:0923:00

Öppen motion 4

3 370 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik OlssonEslövs FK32:019:30
2Hanna RothLinköpings OK33:26+1:259:55
3Karin JohanssonMalmö OK43:13+11:1212:49
4Andreas FeurstHelsingborgs SOK45:34+13:3313:31
5Åsa BengtssonTäby OK46:19+14:1813:44
6Truls CarlssonSkåneslättens OL47:56+15:5514:13
7Carina AronssonHässleholms OK48:53+16:5214:30
8Mia ÅbergEslövs FK51:42+19:4115:20
9Ola SvenssonFK Åsen55:17+23:1616:24
10Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK57:28+25:2717:03
11Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK1:05:30+33:2919:26
12Katri RantonenOK Kontinent1:06:40+34:3919:46
13Carina JönssonFK Åsen1:07:55+35:5420:09
14Mikael NilssonOK Tyringe1:09:38+37:3720:39
15Adam Carlssonklubblös1:10:44+38:4320:59
16Lisa Palmklubblös1:14:30+42:2922:06
17Lilian HärwellEslövs FK1:18:54+46:5323:24
18Aidin HadzicÖrkelljunga FK1:22:34+50:3324:30
19Engla JohanssonÖrkelljunga FK1:22:39+50:3824:31
19Jonna JohanssonÖrkelljunga FK1:22:39+50:3824:31
21Vanja JinnemoHjärnarps OL1:26:37+54:3625:42
22Erik RidderbyFrosta OK1:28:20+56:1926:12
23Kjell NybergIS Kullen1:34:50+1:02:4928:08
24Agneta BengtssonSkåneslättens OL1:35:59+1:03:5828:28
25Anne Pommerklubblös1:36:00+1:03:5928:29
26Julia Adlercreutzklubblös1:40:54+1:08:5329:56
27Henriette JareklevHelsingborgs SOK1:44:44+1:12:4331:04
28Ann-Christin  LarssonLunds OK2:00:08+1:28:0735:38
Alice TryggSävedalens AIKej godkänd
Anna MagnussonKexholms SKej godkänd
Ann-Margret NilssonFrosta OKej godkänd
Mattias PalmingerMalmö OKej godkänd
Kristina JohanssonÖrkelljunga FKej godkänd

Öppen motion 5

3 930 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan SpännarOK Kåre40:2210:16
2Sylvain DebaeckerEslövs FK42:16+1:5410:45
3Sandra NilssonFK Åsen42:46+2:2410:52
4Leo EnerothLunds OK47:15+6:5312:01
5Anders HanssonOK Kontinent48:12+7:5012:15
6Erik PålssonOK Kontinent48:40+8:1812:23
7Roger NilssonFK Åsen50:50+10:2812:56
8Andrea ErforsOK Torfinn51:10+10:4813:01
9Denise NybergOK Kontinent52:04+11:4213:14
10Per EnerothLunds OK52:09+11:4713:16
11Johanna Lindebergklubblös52:12+11:5013:16
12Sara PalmingerMalmö OK52:39+12:1713:23
13Samuel PerssonMalmö OK54:51+14:2913:57
14Jessica SjögrenEslövs FK56:23+16:0114:20
15Carolina SvenssonFK Åsen57:44+17:2214:41
16Marika ElverlindOK Tranan59:26+19:0415:07
17Aina JeppssonLunds OK1:00:14+19:5215:19
18Olle Jonssonklubblös1:05:05+24:4316:33
19Bengt IvarssonOK Tyringe1:05:09+24:4716:34
20Kajsa PerssonOK Tyringe1:09:01+28:3917:33
21Lena NilssonOK Österåker1:10:47+30:2518:00
22Josefin SällbergFK Åsen1:17:17+36:5519:39
23Sofia StiblertTockarps IK1:20:18+39:5620:25
24Jonas NorénHelsingborgs SOK1:20:21+39:5920:26
25Madeleine HellqvistOK Kontinent1:23:29+43:0721:14
26Alexander StridOK Torfinn1:44:14+1:03:5226:31
Folke SjöbergLunds OKej godkänd
Björn ÅkessonSkåneslättens OLej godkänd
Per StenEslövs FKej godkänd

Öppen motion 7

3 300 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin TryggSävedalens AIK27:328:20
2Patrik KarlssonOK Kontinent30:32+3:009:15
3Jonas RothLinköpings OK31:31+3:599:33
4Jan KarlssonHässleholms OK31:37+4:059:34
5Lars-Ivar SvenssonRehns BK33:38+6:0610:11
6Simon LarssonOK Kontinent35:15+7:4310:40
7Leif KarlssonOK Kontinent36:27+8:5511:02
8Maria LundhRingsjö OK37:02+9:3011:13
9Matts Lennart AnderssonHässleholms OK37:04+9:3211:13
10Eva-Lotta BengtslinLunds OK37:20+9:4811:18
11Peter HeldFK Åsen39:14+11:4211:53
12Ida LjungkvistHässleholms OK39:37+12:0512:00
13Maritha SchönAndrarums IF40:44+13:1212:20
14Marie SvenssonFK Åsen41:56+14:2412:42
15Lena Åströmklubblös43:27+15:5513:10
16Kristina StenEslövs FK43:31+15:5913:11
17Lotta BerntssonSkåneslättens OL44:00+16:2813:20
18Eva HagwallLunds OK44:59+17:2713:37
19Anders HenrikssonIS Skanne45:11+17:3913:41
20Anna AnderssonLunds OK45:38+18:0613:49
21Siri EinarssonTormestorps IF47:43+20:1114:27
22Camilla NilssonOK Torfinn48:02+20:3014:33
23Hannah PetersonOK Torfinn48:46+21:1414:46
24Lennart SvenssonRävetofta OK48:47+21:1514:46
24Rikard SwedenborgLunds OK48:47+21:1514:46
26Ingvar SchönAndrarums IF48:52+21:2014:48
27Mona RosbergVäxjö OK49:27+21:5514:59
28Evelina BengtssonOK Tyringe50:01+22:2915:09
29Krister LindebergMalmö OK50:13+22:4115:13
30Anna SjöSkåneslättens OL50:28+22:5615:17
31Hans JeppssonLunds OK50:39+23:0715:20
32Bengt LarssonYstads OK50:52+23:2015:24
33Sten Åke KvistIS Kullen53:39+26:0716:15
34Gun SvenssonRehns BK56:46+29:1417:12
35Richard AnderssonLunds OK57:20+29:4817:22
36Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK58:31+30:5917:43
37Mats OrrhedeHelsingborgs SOK58:34+31:0217:44
38Maria SvenssonLunds OK58:45+31:1317:48
39Anna EllmarkLunds OK59:37+32:0518:03
40Lisbeth LindebergMalmö OK1:00:27+32:5518:19
41Robin WallbergFrosta OK1:00:43+33:1118:23
42Emma WallbergFrosta OK1:00:51+33:1918:26
43Rolf SpångbergLunds OK1:04:09+36:3719:26
44Lennart MånssonRingsjö OK1:05:30+37:5819:50
45Emilia SvenssonRävetofta OK1:08:20+40:4820:42
46Arvid EinarssonTormestorps IF1:09:07+41:3520:56
47Joel EinarssonTormestorps IF1:09:49+42:1721:09
48Ulla KarlssonTormestorps IF1:10:07+42:3521:14
49Peter RosvallFrosta OK1:17:23+49:5123:26
50Leif PerssonOK Torfinn1:25:36+58:0425:56
51Margareta HeldFK Åsen1:39:17+1:11:4530:05
Enar MagnussonIS Skanneej godkänd

Öppen motion 8

4 850 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald OttmerTormestorps IF37:007:37
2Håkan CarlssonSkåneslättens OL37:54+0:547:48
3Magnus HärwellEslövs FK37:58+0:587:49
4Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb39:18+2:188:06
5Erik ÅsLunds OK39:48+2:488:12
6Kristian SvenssonRävetofta OK40:43+3:438:23
7Anna PerssonFK Göingarna41:11+4:118:29
8Christian GlantzAndrarums IF41:49+4:498:37
9Stellan BorgSkåneslättens OL42:01+5:018:39
10Martin JönssonSkåneslättens OL43:01+6:018:52
11Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK43:21+6:218:56
12Egil SimesOK Tyr43:38+6:388:59
13Joel UddMarkbygdens OK43:59+6:599:04
14Niclas NilssonOK Österåker44:30+7:309:10
15Erik NordqvistHässleholms OK45:50+8:509:27
16Johan MickelåkerAndrarums IF46:22+9:229:33
17Tobias PerssonOK Kompassen47:51+10:519:51
18Stefan NilssonLunds OK48:16+11:169:57
19Jenny OlssonÖrkelljunga FK48:28+11:289:59
20Tobias NilssonOK Kompassen48:50+11:5010:04
21Ola BengtssonTäby OK49:56+12:5610:17
22Andreas EnforsTockarps IK50:37+13:3710:26
23Patrick AdlercreutzLunds OK51:13+14:1310:33
24Erik SimesOK Tyr51:22+14:2210:35
25Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK52:18+15:1810:47
26Anna ÅsLunds OK53:50+16:5011:05
27Johan RosénSkåneslättens OL54:24+17:2411:12
28Fredrik HolmerHästveda OK56:27+19:2711:38
29Jonathan MagnussonKexholms SK57:26+20:2611:50
30Magnus ElverlindOK Tranan57:54+20:5411:56
31Anders Hellrupklubblös58:21+21:2112:01
32Björn LinseLunds OK58:55+21:5512:08
33Peter EllmarkLunds OK59:08+22:0812:11
34Jan OttmerTormestorps IF1:00:10+23:1012:24
35Peter BengtslinLunds OK1:01:23+24:2312:39
36Rasmus JohanssonÖrkelljunga FK1:05:15+28:1513:27
37Thomas JohanssonÖrkelljunga FK1:05:17+28:1713:27
38Bengt BengtssonTormestorps IF1:06:48+29:4813:46
39Kajsa Lundbergklubblös1:17:43+40:4316:01
40Kurt Göte Lennart KarlssonTormestorps IF1:27:10+50:1017:58
41Martin OlssonÖrkelljunga FK1:27:13+50:1317:58
42Sven TörnkvistTormestorps IF1:35:44+58:4419:44
Jonas BjärehedMalmö OKej godkänd
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser