Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #1, sprint (WRE), med Brösarpssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #1, sprint (WRE), med Brösarpssprinten
Arrangörsorganisationer: Andrarums IF / Ringsjö OK
Datum: lördag 9 april 2016

W21 Elit

3 420 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK13:403:59
2Lina StrandGöteborg-Majorna OK13:57+0:174:04
3Anastasia DenisovaSävedalens AIK14:00+0:204:05
4Karolin OhlssonJärla Orientering14:02+0:224:06
5Nadiya VolynskaOK Orion14:15+0:354:10
6Marika TeiniSK Pohjantähti14:16+0:364:10
7Alva OlssonLinköpings OK14:24+0:444:12
8Ursula KadanOK Pan-Kristianstad14:28+0:484:13
9Anna HaatajaSK Pohjantähti14:43+1:034:18
10Elsa JanssonJärla Orientering14:44+1:044:18
11Lisa RisbyOK Kåre14:49+1:094:19
12Irina NybergHellas Orientering14:50+1:104:20
13Sara HagströmFalköpings AIK OK14:57+1:174:22
14Lilian ForsgrenOK Tisaren15:00+1:204:23
15Josefin TjernlundOK Tisaren15:02+1:224:23
16Amilia BjörklundSävedalens AIK15:03+1:234:24
17Tuulia VibergMS Parma15:04+1:244:24
18Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken15:08+1:284:25
19Signe KlintingJärla Orientering15:12+1:324:26
20Tiia MiettinenMS Parma15:13+1:334:26
20Susen LöschÄrla IF15:13+1:334:26
22Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF15:14+1:344:27
23Helena KarlssonIFK Lidingö SOK15:17+1:374:28
24Andrine BenjaminsenLillomarka OL15:30+1:504:31
25Samantha SaegerOK Linné15:38+1:584:34
25Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK15:38+1:584:34
27Ellinor TjernlundOK Tisaren15:39+1:594:34
27Isia BassetIFK Göteborg15:39+1:594:34
29Evelina WickbomVittjärvs IK15:44+2:044:36
30Rebecka NylinOK Tisaren15:47+2:074:36
31Josefine EngströmAlfta-Ösa OK15:54+2:144:38
32Frida BrogrenSävedalens AIK16:01+2:214:40
33Linnéa ClaesdotterOK Denseln16:04+2:244:41
34Vera MüllerovaTisvilde Hegn OK16:10+2:304:43
35Emma BergmanGöteborg-Majorna OK16:11+2:314:43
35Lia PatscheiderOK Pan-Kristianstad16:11+2:314:43
37Anna NärhiIFK Göteborg16:15+2:354:45
38Kristin HylanderNyköpings OK16:17+2:374:45
39Krystal NeumannJärla Orientering16:19+2:394:46
40Kristin OlovssonRehns BK16:24+2:444:47
41Frida AnderssonFalkenbergs OK16:43+3:034:53
42Lisa AnderssonÄrla IF16:44+3:044:53
42Anna WehlinSkogspojkarnas OK16:44+3:044:53
44Julia DahlHelsingborgs SOK16:56+3:164:57
44Anna Maria RoubertOK Ravinen16:56+3:164:57
46Vendula HorčičkováSödertälje-Nykvarn OF17:00+3:204:58
47Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna17:15+3:355:02
48Louise MarkstedtOK Södertörn17:16+3:365:02
49Malin JohanssonOK Tylöskog17:25+3:455:05 Ladda ner rutt i gpx-format
50Angelica EngströmSkåneslättens OL17:29+3:495:06
51Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK17:30+3:505:07
52Sanna SkoogKils OK17:38+3:585:09
53Emma BergströmOK Vargen17:43+4:035:10
54Filippa JohanssonJönköpings OK17:54+4:145:14
55Therese KlintbergLinköpings OK17:56+4:165:14
56Alicia FribergFalköpings AIK OK17:58+4:185:15
57Sarah-Jane BarrableOK Ravinen18:05+4:255:17
58Annie LennartssonSkåneslättens OL18:07+4:275:17
59Caroline LindelöwHärlövs IF18:15+4:355:20
60Lovisa PerssonOK Tisaren18:51+5:115:30
61Sara LundstenSundsvalls OK19:22+5:425:39
62Junia BirgerssonVisborgs OK20:20+6:405:56
63Helen HanstockÖstersunds OK21:24+7:446:15
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstadej start

M21 Elit

4 200 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen14:223:25
2Emil SvenskStora Tuna OK14:25+0:033:25
3Martin RegbornHagaby GoIF Örebro14:34+0:123:28
4Albin RidefeltOK Linné14:47+0:253:31
5Andrey SalinSävedalens AIK14:49+0:273:31
6Oskar SjöbergOK Linné15:00+0:383:34
7Johan RunessonGöteborg-Majorna OK15:09+0:473:36
8Anton JohanssonOK Orion15:12+0:503:37
9Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF15:13+0:513:37
10Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF15:14+0:523:37
11Henrik JonssonOK Rodhen15:15+0:533:37
12Joakim SvenskStora Tuna OK15:18+0:563:38
13Martin HärbergJärla Orientering15:20+0:583:39
13Denys ShcherbakovRonneby OK15:20+0:583:39
15Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad15:21+0:593:39
16Daniel AttåsOK Tisaren15:22+1:003:39
17Rudolfs ZernisÄrla IF15:23+1:013:39
18Rassmus AnderssonOK Linné15:25+1:033:40
19Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna15:27+1:053:40
20Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK15:29+1:073:41
21Oscar BjörckJärla Orientering15:30+1:083:41
22Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna15:31+1:093:41
23Max Peter BejmerIFK Göteborg15:33+1:113:42
24Karl WalheimÄrla IF15:42+1:203:44
25Erik Folkesson BlomIFK Mora OK15:43+1:213:44
25Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF15:43+1:213:44
27Niklas AldénOK Linné15:46+1:243:45
28Patrik KarlssonVäxjö OK15:51+1:293:46
29Andreas HöyeFredrikstad SK15:52+1:303:46
30Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna15:53+1:313:46
31Jesper LysellRehns BK15:56+1:343:47
32Artem PanchenkoIFK Mora OK15:59+1:373:48
33Felix SpäthLillomarka OL16:01+1:393:48
34Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad16:03+1:413:49
35Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF16:04+1:423:49
36Didrik HallNyköpings OK16:11+1:493:51
37Remi DuboisIFK Göteborg16:13+1:513:51
38Aleksander BernaciakOK Orion16:14+1:523:51
38Rasmus ElmelidLinköpings OK16:14+1:523:51
38Jens WängdahlNyköpings OK16:14+1:523:51
41Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna16:18+1:563:52
42Erik ClassonOK Orinto16:20+1:583:53
43Johan TörnrothHestra IF16:26+2:043:54
44Martin AhlbergerHestra IF16:28+2:063:55
45Sergej FedatsenkaSävedalens AIK16:42+2:203:58
45Pontus KarlssonMarkbygdens OK16:42+2:203:58
47Björn CederbergOK Pan-Kristianstad16:45+2:233:59
48Markus AdolfssonTullinge SK16:47+2:253:59
49Oskar LundqvistOK Orion16:48+2:264:00
50Andreas SølbergIFK Göteborg16:50+2:284:00
51Valters AbolinsOK Klemmingen16:57+2:354:02
52Erik LindgrenKFUM Örebro OK17:02+2:404:03
53Philip PerssonOK Orion17:04+2:424:03
54Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna17:06+2:444:04
55Marcus BerggrenNyköpings OK17:08+2:464:04
56Nick BarrableOK Ravinen17:12+2:504:05
57Anders AxlingSundsvalls OK17:15+2:534:06
58Anton SundgrenLånghundra IF17:18+2:564:07
59Simon LundinFinspångs SOK17:21+2:594:07
60Ilya BeliankaSävedalens AIK17:26+3:044:09
61Johan WikströmSävedalens AIK17:28+3:064:09
61Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF17:28+3:064:09
63Emil AnderssonÄrla IF17:29+3:074:09
63Anders VedinSundsvalls OK17:29+3:074:09
65Emil AnderssonTullinge SK17:33+3:114:10
66Kevin StåhlOK Hammaren17:36+3:144:11
67Jesper SjögrenHestra IF17:37+3:154:11
68Jacob LindstamOK Ravinen17:39+3:174:12
69Jonathan GunnarssonMalmö OK17:40+3:184:12
69Assar HellströmOK Ravinen17:40+3:184:12
71Andres SaetaluMS Parma17:50+3:284:14
72Robin PousetteLånghundra IF17:58+3:364:16
73Anders JohanssonRehns BK17:59+3:374:16
74Andreas HolmqvistHestra IF18:01+3:394:17
75Mattias JohanssonIFK Mora OK18:07+3:454:18
76David HectorSnättringe SK18:23+4:014:22
77Petter JohanssonOK Tisaren18:41+4:194:26
78Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers20:55+6:334:58
79Fredrik EdénIFK Göteborg21:09+6:475:02
80Jonathan KarlssonOK Tisaren23:08+8:465:30
Davis DislersIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Anton SjökvistStora Tuna OKej godkänd
Henrik BengtssonFalkenbergs OKej start

D20 Elit

2 380 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine LindOK Pan Århus14:015:53
2Tilda JohanssonOK Orion14:40+0:396:09
3Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad14:45+0:446:11
4Amanda Falck WeberEksjö SOK14:53+0:526:15
5Johanna ÖbergRyda SK14:59+0:586:17
6Moa PetterssonKarlskrona SOK15:09+1:086:21
7Linnéa GolsäterEksjö SOK15:14+1:136:24
8Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna15:38+1:376:34
9Louise LundgrenVäxjö OK15:39+1:386:34
10Tove RönnbäckVisborgs OK15:44+1:436:36
11Sara KindlundOK Tranan15:52+1:516:40
11Elin PetterssonIFK Göteborg15:52+1:516:40
13Hedwig HaasSundsvalls OK15:55+1:546:41
14Hanna KorhonenOK Ravinen16:01+2:006:43
15Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF16:03+2:026:44
16Klara YngvessonUmeå OK16:18+2:176:50
17Josefin ErlandssonOK Milan16:20+2:196:51
17Moa GustafssonUddevalla OK16:20+2:196:51
19Elvira BjörklundTrollhättans SOK16:31+2:306:56
20Iben ValeryTisvilde Hegn OK16:34+2:336:57
21Anni ValtonenMS Parma16:35+2:346:58
22Sandra NäslundVästerås SOK16:36+2:356:58
23Josefine KristianssonTrollhättans SOK16:39+2:386:59
24Pim HedbergOK Pan-Kristianstad16:42+2:417:01
25Astrid MaagSøllerød OK16:43+2:427:01
26Amanda JohanssonOK Orion16:45+2:447:02
27Hanna LindströmOK Tranan16:52+2:517:05
28Emma HelmerssonVästerås SOK16:54+2:537:06
29Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad17:03+3:027:09
30Sigrid HolmgrenOK Renen17:04+3:037:10
31Märta Ransjö ZanderOK Tyr17:11+3:107:13
32Line CederbergOK Pan-Kristianstad17:14+3:137:14
33Fanny AsketunOK Roxen17:16+3:157:15
34Magdalena Vande VoordeTullinge SK17:18+3:177:16
35Mathilde Nørgård KrachtTisvilde Hegn OK17:22+3:217:17
36Josefine HöögHagaby GoIF Örebro17:29+3:287:20
37Erica EdmanLeksands OK17:39+3:387:24
38Emma KindbomIF Hagen17:57+3:567:32
39Hanna BarkegrenStora Tuna OK17:58+3:577:32
40Anna KristianssonTrollhättans SOK18:05+4:047:35
41Johanna HenrikssonOK Tisaren18:07+4:067:36
42Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering18:12+4:117:38
43Agnes WesterbergTrollhättans SOK18:13+4:127:39
44Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna18:17+4:167:40
45Erica ErikssonHjärnarps OL18:24+4:237:43
46Matilda ErikssonVästerbergslagens OL18:26+4:257:44
47Kajsa JohanssonJönköpings OK18:31+4:307:46
48Märta BerggrenOK Kolmården18:40+4:397:50
49Sara JosarpFK Friskus-Varberg18:44+4:437:52
50Petra VäliheikkiMS Parma19:08+5:078:02
51Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF19:26+5:258:09
52Emelie AnderssonVänersborgs SK19:35+5:348:13
53Elin LundqvistOK Orion19:41+5:408:16
54Petra OlejnikOK Skogsfalken19:53+5:528:21
55Josefine AnderssonOK Renen20:15+6:148:30
56Patricia EdgarssonAndrarums IF20:26+6:258:35
Amanda BerggrenTullinge SKej godkänd
Signe RosendahlOK Renenej start
Caroline FinderupOK Pan Århusej start

H20 Elit

2 580 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas CurigerOK Orion12:114:43
2Oskar LeinonenOK Kolmården13:03+0:525:03
3Emil ØbroOK Orion13:04+0:535:03
4Filip JacobssonOK Tisaren13:05+0:545:04
5Filip GrahnHestra IF13:16+1:055:08
6Ville JohanssonOK Kolmården13:20+1:095:10
7Johan WennermarkOK Orion13:26+1:155:12
8Arvid NordIK Hakarpspojkarna13:35+1:245:15
9Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF13:36+1:255:16
10Rafael DobnikEksjö SOK13:39+1:285:17
11Oskar LindEksjö SOK13:43+1:325:18
12Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna13:45+1:345:19
13Samuel HedlundLånghundra IF13:47+1:365:20
14Edvin SmedbergOK Skogsfalken13:50+1:395:21
15Mattis HallbergIK Uven13:53+1:425:22
16Albin LillieströmOK Roxen13:54+1:435:23
17Filip IvarssonOK Hammaren13:55+1:445:23
17Lucas SundbladEksjö SOK13:55+1:445:23
19Viktor JanrikOK Linné14:00+1:495:25
19Filip WadstenOK Landehof14:00+1:495:25
21Oskar LindqvistSävedalens AIK14:03+1:525:26
21Per LindmanFinspångs SOK14:03+1:525:26
23Sven EngströmLinköpings OK14:09+1:585:29
23Markus LarssonHestra IF14:09+1:585:29
25Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF14:10+1:595:29
26André AnderssonOK Kåre14:12+2:015:30
27Ola AnderssonOK Orion14:18+2:075:32
28Anton HanssonIK Hakarpspojkarna14:19+2:085:32
28Martin DjerfIK Hakarpspojkarna14:19+2:085:32
30Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK14:22+2:115:34
30Jonas GustafssonOK Kåre14:22+2:115:34
32Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken14:28+2:175:36
32Niklas SundqvistTullinge SK14:28+2:175:36
34Jaromir MielecIK Hakarpspojkarna14:30+2:195:37
35Carl Emil Schøier KovstedTisvilde Hegn OK14:33+2:225:38
36Malthe GaarsdalTisvilde Hegn OK14:35+2:245:39
37Anton ForsbergLånghundra IF14:45+2:345:43
38Andreas PeterssonBurseryds IF14:48+2:375:44
39Johannes RidefeltOK Linné14:52+2:415:45
40Karl EngesAttunda OK14:58+2:475:48
41Samuel PlumppuHestra IF15:02+2:515:49
42Mikkel Kaae-NielsenSøllerød OK15:08+2:575:51
43Emil TellsénOK Roxen15:33+3:226:01
44Philip EdvardssonEksjö SOK15:46+3:356:06
45Andreas Duc JørgensenTisvilde Hegn OK16:11+4:006:16
46Oskar ÖqvistBergnäsets AIK16:17+4:066:18
47Rasmus ArfwedsonFrölunda OL16:21+4:106:20
48Simon WikströmOK Pan-Kristianstad16:32+4:216:24
49Jakob FranssonOK Milan16:44+4:336:29
50Elias RankkaOK Roxen16:48+4:376:30
51Adam ThellsénOK Roxen16:53+4:426:32
51Asger Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OK16:53+4:426:32
53Ludwig BergfalkJärfälla OK17:32+5:216:47
54Nils HenrikssonBergnäsets AIK17:53+5:426:55
55Oscar SundlöfSundsvalls OK18:07+5:567:01
56Oskar EngmanNyköpings OK18:37+6:267:12
57John GabrielssonSävedalens AIK20:05+7:547:47
Johan NordinSundsvalls OKej godkänd
Erik ZeilonSkåneslättens OLej godkänd
Amadeus HanssonGotlands Bro OKej start
Filip KarlssonIF Hagenej start
Aaro RuoholaMS Parmaej start

D18 Elit

2 380 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF14:456:11
2Stina NordinSundsvalls OK14:59+0:146:17
3Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre15:09+0:246:21
4Erika Källvik LeufvénÅmåls OK15:15+0:306:24
5Hanna LagerbergOK Södertörn15:17+0:326:25
5Myrra CarlssonOK Orion15:17+0:326:25
7Isa EnvallIK Hakarpspojkarna15:29+0:446:30
8Tova OlssonIK Hakarpspojkarna15:39+0:546:34
9Sandra BoströmOK Linné15:51+1:066:39
10Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna15:55+1:106:41
11Johanna HagströmFalköpings AIK OK16:19+1:346:51
12Vilma KarlssonSnättringe SK16:22+1:376:52
12Emma PetterssonOK Roxen16:22+1:376:52
14Fanny SundbladEksjö SOK16:25+1:406:53
15Wilma LagerhällRehns BK16:29+1:446:55
15Hanna HugossonSundsvalls OK16:29+1:446:55
17Lisa BerggrenOK Kolmården16:31+1:466:56
18Agnes KrachtTisvilde Hegn OK16:33+1:486:57
19Hanna KjellinForsa OK16:34+1:496:57
20Gabriella S BerganderEksjö SOK16:37+1:526:58
21Moa HanssonBredaryds SOK16:41+1:567:00
22Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK16:47+2:027:03
23Sofia WestinVittjärvs IK16:48+2:037:03
23Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan16:48+2:037:03
25Lise TermansenOK-Htf16:50+2:057:04
25Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna16:50+2:057:04
27Amelia SkalbergBredaryds SOK16:52+2:077:05
28Nikoline Holm SplittorffFIF Hillerød16:55+2:107:06
29Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna17:02+2:177:09
30Hanna HänströmTäby OK17:03+2:187:09
31Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK17:04+2:197:10
32Elin WihlborgOK Gynge17:10+2:257:12
33Jenny WegebroUmeå OK17:13+2:287:14
34Lisa JohanssonOK Tranan17:18+2:337:16
35Ida ØbroOK Orion17:20+2:357:16
36Amanda KarlssonOK Ravinen17:21+2:367:17
37Klara AxelssonMarkbygdens OK17:23+2:387:18
38Ida KristianssonTrollhättans SOK17:25+2:407:19
39Anna KarlströmOK Linné17:37+2:527:24
40Amanda RangertIK Hakarpspojkarna17:38+2:537:24
41Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna17:40+2:557:25
42Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad17:44+2:597:27
43Ronja JungåkerKorsnäs IF OK17:45+3:007:27
44Astrid SimonssonSundbybergs IK17:47+3:027:28
45Emelie JonassonForsa OK17:49+3:047:29
46Mimmi DahlbergBredaryds SOK18:01+3:167:34
47Maria ErikssonEds SK18:16+3:317:40
48Heini RintanenEksjö SOK18:17+3:327:40
49Sofia KlassonHestra IF18:23+3:387:43
50Moa WestbladOK Ravinen18:26+3:417:44
51Emma HagrotTäby OK18:29+3:447:45
52Emma DjerfLerums SOK18:40+3:557:50
53Jenny BredfeltLunds OK19:01+4:167:59
54Ellen SkoogOK Hammaren19:02+4:177:59
55Hanna RöstinSöders-Tyresö19:04+4:198:00
56Moa ErlandssonVimmerby OK19:12+4:278:04
57Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb19:32+4:478:12
58Isabella LagoGöteborg-Majorna OK19:36+4:518:14
58Lovisa MartinssonOK Tyr19:36+4:518:14
60Emmy HelmerssonHässleholms OK19:41+4:568:16
61Ebba LeicktTullinge SK19:46+5:018:18
62Klara ElmbladBredaryds SOK19:47+5:028:18
63Jonna ForsVästerås SOK19:54+5:098:21
64Emelie LorénOK Landehof19:58+5:138:23
65Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad19:59+5:148:23
66Saga SanderOK Milan20:04+5:198:25
67Elin NallgårdVästerås SOK20:27+5:428:35
68Victoria AsketunOK Roxen20:59+6:148:48
69Sofia ÖstermanVänersborgs SK22:09+7:249:18
70Tilda MarmelidOK Roxen22:31+7:469:27
71Tove FlodmanOK Hammaren22:37+7:529:30
72Wilma JanssonVänersborgs SK23:56+9:1110:03
73Elinor DelinOK Pan-Kristianstad24:30+9:4510:17
Vilma PerssonOK Skogsfalkenej start

H18 Elit 1

2 580 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre12:484:57
2August MollénOK Denseln13:17+0:295:08
3Akseli RuoholaMS Parma13:23+0:355:11
4Jesper SvenskStora Tuna OK13:26+0:385:12
5Simon LarssonOK Hällen13:27+0:395:12
6Otto StuhlhoferOK Landehof13:38+0:505:17
7Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna13:39+0:515:17
8Simon ImarkTullinge SK13:48+1:005:20
9Oliwer LundbergOK Bävern13:52+1:045:22
10Henrik JohannessonRonneby OK13:54+1:065:23
11Victor ImarkTullinge SK13:55+1:075:23
12Elias EkvallTrollhättans SOK14:04+1:165:27
13Emil KarlssonHestra IF14:07+1:195:28
14Hugo LillieströmOK Roxen14:12+1:245:30
15Felix AxelssonMarkbygdens OK14:17+1:295:32
16Arvid ClaessonJönköpings OK14:23+1:355:34
17Viktor WassénVänersborgs SK14:24+1:365:34
18Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus14:30+1:425:37
19Felix Lindell ÖhmanOK Måsen14:32+1:445:37
19Fryderyk PryjmaRehns BK14:32+1:445:37
21Aaro JulkunenMS Parma14:35+1:475:39
22Johan PerssonAttunda OK14:38+1:505:40
22Olle GrywenzOK Linné14:38+1:505:40
24Benjamin SturekSOK Viljan14:39+1:515:40
25Erik HerneOK Ravinen14:41+1:535:41
26Oscar JohanssonKarlskrona SOK14:42+1:545:41
26Mikkel Lyskjær JensenTisvilde Hegn OK14:42+1:545:41
28Lukas LundgrenVäxjö OK14:46+1:585:43
29Robin SalénBergnäsets AIK14:48+2:005:44
30Eero LapilaMS Parma14:49+2:015:44
31Alfred LönnVästerås SOK14:51+2:035:45
31Eskil TryggöTrollhättans SOK14:51+2:035:45
33Axel HalvarssonKarlskrona SOK14:52+2:045:45
34Nils GripKalmar OK14:55+2:075:46
35Lasse Fugmann ThamdrupTisvilde Hegn OK15:06+2:185:51
36Oskar ForsbergTullinge SK15:07+2:195:51
36Andreas JonssonOK Orion15:07+2:195:51
38Lasse August HelwegTisvilde Hegn OK15:09+2:215:52
39Rickard DjerfTibro OK15:13+2:255:53
40Emil PetterssonKarlskrona SOK15:14+2:265:54
41Georg EklöwOK Södertörn15:15+2:275:54
42Per KarlssonOK Tylöskog15:16+2:285:55
43Andreas UllerKils OK15:17+2:295:55
44Fredrik JohanssonOK Nackhe15:18+2:305:55
45Isak HertinVästerviks OK15:21+2:335:56
46John LarssonRånäs OK15:23+2:355:57
46Olle JosarpFK Friskus-Varberg15:23+2:355:57
48Waldemar AnderssonLånghundra IF15:24+2:365:58
49Fredrik HamreforsVästerås SOK15:25+2:375:58
50Axel GranqvistOK Ravinen15:28+2:405:59
51Daniel RönnqvistOK Linné15:34+2:466:02
52Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna15:35+2:476:02
53Carl CarlssonNyköpings OK15:39+2:516:03
54Olle SörqvistMarkbygdens OK15:44+2:566:05
55Filip TrofastBredaryds SOK15:49+3:016:07
56Rasmus Damgaard NielsenCopenhagenO15:50+3:026:08
57Oskar EdvardssonJärfälla OK15:54+3:066:09
58Jonas AnderssonOK Roxen15:55+3:076:10
59Fritjof AxelssonFK Göingarna16:00+3:126:12
60Hugo LindbärgOK Södertörn16:01+3:136:12
61Johan WehlinSkogspojkarnas OK16:07+3:196:14
62Algot NajvikOK Pan-Kristianstad16:20+3:326:19
63Pontus ErlandssonSOK Viljan16:27+3:396:22
64Viktor BarkegrenStora Tuna OK16:31+3:436:24
65Johan LammFrölunda OL16:32+3:446:24
65Rasmus Møller JessOK Linné16:32+3:446:24
67Carl HolmbergIF Hagen16:35+3:476:25
68Rasmus MöllerArboga OK16:39+3:516:27
69Viktor WohlgemuthOK Ravinen16:44+3:566:29
70Hampus NyströmIF Hagen16:49+4:016:31
71Rasmus WickbomVittjärvs IK16:51+4:036:31
72Oscar PrytzGOIF Tjalve16:55+4:076:33
73Emil GrehnOK Rodhen17:07+4:196:38
74Egil MorastHaninge SOK18:44+5:567:15
Erik VinbladLunds OKej start
Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej start
Ludvig EkNyköpings OKej start

H18 Elit 2

2 340 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune ØstergaardSøllerød OK12:065:10
2Rasmus EkströmMS Parma12:27+0:215:19
3Walter LagerhällRehns BK12:35+0:295:22
4Konsta PiironenMS Parma12:46+0:405:27
5Douglas Fransson LeeOK Alehof13:01+0:555:33
6Aleks HiidenhoviMS Parma13:04+0:585:35
7Johan LindmanFinspångs SOK13:17+1:115:40
8David RisbergKils OK13:18+1:125:41
9Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna13:27+1:215:44
10Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät13:30+1:245:46 Ladda ner rutt i gpx-format
11Joel KarnehedOK Roxen13:50+1:445:54
12Julius MolsenSøllerød OK14:02+1:565:59
13Henrik HamreforsVästerås SOK14:10+2:046:03
14Ludvig HallabroHässleholms OK14:14+2:086:04
15Gustav FrænellSundsvalls OK14:17+2:116:06
16Erik NielsenOK Linné14:33+2:276:13
17Ludvig WaktelSvaide Roma SOK14:47+2:416:19
18William ErnlundOK Linné14:49+2:436:19
19Sixten TörnqvistVästerås SOK15:00+2:546:24
20Hugo DalhammerOK Roxen15:04+2:586:26
21Christopher WilestedtAttunda OK15:06+3:006:27
22Oskar EngesAttunda OK15:09+3:036:28
23Harald LarssonBergnäsets AIK15:17+3:116:31
24Hugo LomMarkbygdens OK16:31+4:257:03
25Adam LöfströmJönköpings OK16:48+4:427:10
26Lucas NorrmanAttunda OK17:24+5:187:26
27Erik JönssonLunds OK18:56+6:508:05
Pontus LindblomOK Roxenej start
Hampus LindmanIK Hakarpspojkarnaej start
Jonatan GustafssonKFUM Örebro OKej start

D21

2 820 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie EngOK Pan-Kristianstad19:316:55
2Siri JeppssonKatrineholms OK19:38+0:076:57
3Lisa FolinoKarlskrona SOK19:50+0:197:01
4Anna LööfOK Pan-Kristianstad20:14+0:437:10
5Anna IsgrenMalmö OK20:16+0:457:11
6Maja PetterssonKarlskrona SOK20:32+1:017:16
7Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK20:45+1:147:21
8Maria ElmelidLinköpings OK21:11+1:407:30
9Linda WesterbergTrollhättans SOK21:28+1:577:36
10Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad21:52+2:217:45
11Emelie AnderssonHässleholms OK21:55+2:247:46
12Eleonore BjerstedtHässleholms OK22:31+3:007:59
13Petra ÖrlegårdLunds OK22:55+3:248:07
14Sandra NilssonFK Åsen23:15+3:448:14
15Siri WahlströmMalmö OK26:31+7:009:24
16Therese EkströmHalmstad OK29:13+9:4210:21
17Marie SvenssonFK Åsen30:56+11:2510:58
Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FKej godkänd
Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OKej start
Wiviann OttossonMalmö OKej start

H21

2 840 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JakobssonLånghundra IF15:215:24
2Maxime BonneauLinköpings OK15:41+0:205:31
3Dag StridhUmeå OK16:38+1:175:51
4Jonas Falck WeberTisvilde Hegn OK16:43+1:225:53
5Felix AlnervikHelsingborgs SOK17:07+1:466:01
6Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK17:21+2:006:06
7Fredrik JohanssonBredaryds SOK17:26+2:056:08
8Stefan NilssonLunds OK17:50+2:296:16
9Mattias JägstedtHalmstad OK17:56+2:356:18
10Fredrik PerssonHalmstad OK19:44+4:236:56
11Anton ÖsterbladKarlskrona SOK20:08+4:477:05
12Mattias JacobssonMalmö OK20:40+5:197:16
13Karl UtterbackMalmö OK21:15+5:547:28
14Stefan GunnarssonOK Lindéna21:58+6:377:44
Rickard IngessonLunds OKej start

D18

2 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica HenrikssonSimrishamns OK21:458:23

H18

2 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl BörnstedtKungälvs OK18:556:42
2Thor Find AndersenSøllerød OK20:26+1:317:14

D16

2 270 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella OlssonGrycksbo IF OK14:056:12
2Hanna JohannessonRonneby OK14:37+0:326:26
3Ebba BerglinKarlskrona SOK14:40+0:356:27
4Malin KristianssonTrollhättans SOK14:43+0:386:28
5Ellen WahlbomOK Orion15:40+1:356:54
6Julia RangertIK Hakarpspojkarna15:45+1:406:56
7Lovisa WeidenSkåneslättens OL15:54+1:497:00
8Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK16:02+1:577:03
9Clara DahlHärlövs IF16:11+2:067:07
10Emilia EngelOK Ravinen16:13+2:087:08
11Hilda AxelssonFK Göingarna16:17+2:127:10
12Irmalinn NilssonHärlövs IF16:21+2:167:12
13Maja KindlundOK Tranan16:44+2:397:22
14Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad16:53+2:487:26
15Ebba JensenSkåneslättens OL17:06+3:017:31
16Linn LindblomMalmö OK17:16+3:117:36
17Lovisa JohanssonKarlskrona SOK17:33+3:287:43
18Maja TenghagenHärlövs IF18:27+4:228:07
18Alma LeijonHärlövs IF18:27+4:228:07
20Frida HectorSnättringe SK19:09+5:048:26
21Tina LjungqvistLunds OK21:06+7:019:17
22Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK21:50+7:459:37
23Paulina JägstedtHalmstad OK21:54+7:499:38
24Martina SundelinOK Orion26:25+12:2011:38
25Hanna AhlströmLunds OK26:36+12:3111:43
Elin BergOK Ravinenej start

H16

2 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BogrenIF Hagen13:595:23
2Lukas OlmKils OK14:12+0:135:28
3Axel OlssonOK Skogsstjärnan14:34+0:355:37
4Marcus CarlssonIF Hagen14:43+0:445:40
5Lasse Falck WeberTisvilde Hegn OK15:47+1:486:05
6Linus KristianssonTrollhättans SOK16:06+2:076:12
7Noel WaldenfjordJärfälla OK16:09+2:106:14
8Jakob ThellsénOK Roxen16:31+2:326:22
9Axel OrrhedeHelsingborgs SOK16:34+2:356:23
10Jacob EnbergHalmstad OK16:45+2:466:28
11Povel HedbergLunds OK17:10+3:116:37
12Aron ThorénRonneby OK17:21+3:226:41
13Gabriel LarssonGammelstads IF17:27+3:286:44
14Jacob MobergHelsingborgs SOK17:35+3:366:47
15Simon GiselssonRonneby OK17:47+3:486:51
16Pontus ErikssonHjärnarps OL19:05+5:067:22
17Samuel LåstbomHärlövs IF19:12+5:137:24
Julius PukeYstads OKej godkänd
Love CarlssonOK Orionej start

D14

2 190 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonOK Orion14:536:47
2Nellie RydlundHässleholms OK15:27+0:347:03
3Elin EmilssonOK Skogsfalken15:53+1:007:15
4Moa WallenborgOK Kontinent16:37+1:447:35
5Katja LeicktTullinge SK17:14+2:217:52
6Ella SöderbergOK Skogsfalken17:24+2:317:56
7Hanna RingRonneby OK17:28+2:357:58
8Ella BrattOK Orion17:52+2:598:09
9Klara PerssonHalmstad OK18:37+3:448:30
10Saga StålhandskeSkåneslättens OL19:01+4:088:41
11Ylva PrellnerSkåneslättens OL19:15+4:228:47
12Linnea LeijonHärlövs IF20:13+5:209:13
13Embla CinthioSkåneslättens OL20:15+5:229:14
14Hanna LarssonYstads OK21:38+6:459:52
15Agnes KnutssonÖrkelljunga FK22:32+7:3910:17
16Elsa EricssonLunds OK24:47+9:5411:18
17Olivia LarssonLunds OK25:41+10:4811:43
18Agnes GranOK Lindéna37:48+22:5517:15

H14

2 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin PerssonHalmstad OK14:546:10
2Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad15:05+0:116:15
3Theis MunktvedAllerød OK15:12+0:186:18
4Albin WeidenSkåneslättens OL15:28+0:346:25
5Ivar HelmerssonHässleholms OK16:07+1:136:41
6Anders Krogh MadsenOK Roskilde16:19+1:256:46
7Emil JägstedtHalmstad OK17:41+2:477:20
8Lukas CarlssonOK Pan-Kristianstad17:51+2:577:24
9Filip HåkanssonOK Orion18:48+3:547:48
10Max PerssonOK Skogsfalken19:01+4:077:53
11Alfred ThronéeHjärnarps OL23:28+8:349:44
12Emil ViktorssonOK Skogsfalken23:42+8:489:50
Carl ÅsLunds OKej start
Melvin NilssonHärlövs IFej start
Johan VinbladLunds OKej start

D12

1 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea RydlundHässleholms OK10:596:18
2Lisa SwartzOK Orion11:21+0:226:31
3Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna11:30+0:316:36
4Emma EmilssonOK Skogsfalken11:39+0:406:41
5Stella RangertIK Hakarpspojkarna12:19+1:207:04
6Emma ZettervallKarlskrona SOK13:01+2:027:28
7Wilma LeicktTullinge SK13:28+2:297:44
8Anna ViktorssonOK Skogsfalken15:56+4:579:09
9Embla ThorénRonneby OK23:24+12:2513:26
Linnéa GranOK Lindénaej godkänd

H12

1 740 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus VernströmRonneby OK10:005:44
2Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad11:19+1:196:30
3Isak BengtssonOK Lindéna11:56+1:566:51
4Nils SwartzOK Orion12:02+2:026:54
5Axel BrattOK Orion12:27+2:277:09
5Anton KruseLindebygdens OK12:27+2:277:09
7Isak AnderssonLunds OK12:28+2:287:09
8Casper GunnarssonOK Lindéna13:24+3:247:42
9Oskar ErikssonRonneby OK13:38+3:387:50
10Axel TenghagenHärlövs IF14:12+4:128:09
11Oliver HåkanssonOK Orion16:06+6:069:15
12Gustav ÅkessonSkåneslättens OL16:43+6:439:36
13Albin JägstedtHalmstad OK20:03+10:0311:31

D10

990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LjungqvistLunds OK6:436:47
2Meja EnvallIK Hakarpspojkarna7:07+0:247:11
3Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad8:34+1:518:39
4Emma PerssonHalmstad OK9:58+3:1510:04
5Selma VensrydEslövs FK11:11+4:2811:17
6Nanna SundelinOK Orion15:26+8:4315:35
7My WallenborgOK Kontinent21:55+15:1222:08
Aprilia CinthioSkåneslättens OLej godkänd

H10

990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna5:185:21
2Alfred LeijonHärlövs IF7:21+2:037:25
3Arvid ErikssonRonneby OK7:39+2:217:43
4Emil AnderssonLunds OK7:50+2:327:54
5Isak EngOK Pan-Kristianstad8:38+3:208:43
6Elliot JägstedtHalmstad OK8:58+3:409:03
7Jakob ÅkessonSkåneslättens OL9:00+3:429:05
8Gabriel EkströmHalmstad OK14:27+9:0914:35

D35

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara JägstedtHalmstad OK26:5510:00
2Kristina PerssonHalmstad OK34:02+7:0712:39

H35

2 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan GustafsonLunds OK18:496:37
2Fredrik EkströmHalmstad OK20:45+1:567:18
3Mikael PerssonFK Göingarna20:46+1:577:18
4Henrik EklundLunds OK21:45+2:567:39

D40

2 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan16:146:16
2Ingela AlvmyrenHalmstad OK16:44+0:306:27
3Outi SareilaMS Parma17:36+1:226:47
4Jenny HåkanssonOK Orion17:54+1:406:54
5Dorthe MunktvedAllerød OK21:43+5:298:23
6Lotte HenrikssonSimrishamns OK22:37+6:238:43
7Jenny VinbladLunds OK23:15+7:018:58
8Sylvia KarlssonOK Lindéna25:47+9:339:57
9Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna26:56+10:4210:23
10Maria HelmerssonHässleholms OK27:23+11:0910:34
11Annika BjörkOK Linné49:02+32:4818:55
Karolina NygrenGrycksbo IF OKej start

H40

2 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar ErikssonRonneby OK18:426:37
2Pär FridsellOK Pan-Kristianstad19:49+1:077:01
3Stefan CaleklintKarlskrona SOK25:09+6:278:55

D45

2 590 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EnvallIK Hakarpspojkarna16:046:12
2Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna16:06+0:026:12
3Carina RydlundHässleholms OK17:46+1:426:51
4Ulrika HermanssonOK Orion17:56+1:526:55
5Anna LjungqvistLunds OK18:34+2:307:10
6Susanne WallenborgOK Kontinent19:09+3:057:23
7Camilla EngelOK Ravinen19:14+3:107:25
8Josefine AlbinssonOK Skogsfalken20:12+4:087:47
9Marina AxelssonMarkbygdens OK21:16+5:128:12
10Åsa EricssonLunds OK21:22+5:188:14
11Lisa LeicktTullinge SK22:59+6:558:52
12Ingela AnderssonOK Orion23:04+7:008:54
13Maria TuressonHärlövs IF23:10+7:068:56
Kerstin JensenSkåneslättens OLej godkänd
Nina HerneOK Ravinenej start

H45

2 690 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LagerbergOK Södertörn14:435:28
2Niklas BrattOK Orion15:25+0:425:43
3Per EkNyköpings OK15:29+0:465:45
4Björn KristianssonTrollhättans SOK15:48+1:055:52
5Henrik PetterssonOK Roxen16:14+1:316:02
6Niklas NilssonHärlövs IF16:31+1:486:08
7Andreas RangertIK Hakarpspojkarna16:37+1:546:10
7Per ErlandssonVimmerby OK16:37+1:546:10
9Tomas VensrydEslövs FK16:55+2:126:17
10Anders LillieströmOK Roxen17:06+2:236:21
11Anders ArfwedsonFrölunda OL17:36+2:536:32
12Thomas LåstbomHärlövs IF17:51+3:086:38
13Lars MunktvedAllerød OK18:49+4:066:59
14Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve19:02+4:197:04
15Mats KarlssonIF Hagen19:15+4:327:09
16Magnus WallenborgOK Kontinent19:30+4:477:14
17Henrik MarmelidOK Roxen19:31+4:487:15
18Jonas HöstHjärnarps OL19:33+4:507:16
19Magnus TenghagenHärlövs IF19:47+5:047:21
20Anders EricssonLunds OK19:51+5:087:22
21Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK20:20+5:377:33
22Magnus RydlundHässleholms OK20:39+5:567:40
23Anders SundelinOK Orion20:49+6:067:44
24Erik AhlströmHelsingborgs SOK20:52+6:097:45
25Nils HelmerssonHässleholms OK21:45+7:028:05
26Lars ThorénRonneby OK22:29+7:468:21
27Peter RisbergSkattkärrs SOK26:29+11:469:50
28Stefan BerglinKarlskrona SOK35:18+20:3513:07
Anders HåkanssonOK Oriondiskvalificerad
Matti EnvallIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Johan JensenSkåneslättens OLej start

D50

2 430 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia BrattOK Orion15:376:25
2Helena ErikssonEds SK18:15+2:387:30
3Eva PetterssonKarlskrona SOK18:31+2:547:37
4Anna JohanssonJönköpings OK18:47+3:107:43
5Iben MaagSøllerød OK19:05+3:287:51
6Kristina SpångbergLunds OK19:22+3:457:58
7Kirsten MøllerSøllerød OK19:42+4:058:06
8Ingrid JohanssonLaholms IF OK19:53+4:168:10
9Anna BacklundOK Södertörn20:06+4:298:16
10Lena SwartzOK Orion20:30+4:538:26
11Annika EngelHässleholms OK20:50+5:138:34
12Ingela AnderssonLunds OK21:15+5:388:44
13Christel OlssonFK Åsen21:34+5:578:52
14Cecilia WestströmSundbybergs IK21:49+6:128:58
15Anne SvantessonHjärnarps OL24:51+9:1410:13
16Katarina SundelinOK Orion26:55+11:1811:04
Gunilla GustafssonOK Orionej start
Christina HalvarssonOK Kroppefjällej start

H50

2 560 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan ThellsénOK Roxen15:155:57
2Peter EkdahlEmmaboda Verda OK15:56+0:416:13
3Tim Falck WeberTisvilde Hegn OK15:57+0:426:13
4Peter HedbergLunds OK16:03+0:486:16
5Vidar BenjaminsenLillomarka OL16:04+0:496:16
6Anders DalhammerOK Roxen16:38+1:236:29
7Jörgen HectorSnättringe SK16:43+1:286:31
8Bengt OlssonEslövs FK16:57+1:426:37
9Joachim FribergFalköpings AIK OK17:03+1:486:39
10Lars SvantessonHjärnarps OL17:04+1:496:40
11Peter LindSOK Viljan17:10+1:556:42
12Lars HallabroHässleholms OK17:21+2:066:46 Ladda ner rutt i gpx-format
13Bengt NorrmanTrollhättans SOK17:22+2:076:47
14Kennet HorvathHalmstad OK17:48+2:336:57
15Risto RuoholaMS Parma17:52+2:376:58
16Per KällvikÅmåls OK17:56+2:417:00
17Kim Find AndersenSøllerød OK18:00+2:457:01
18Kalle PerssonOK Österåker18:22+3:077:10
19Lars PerssonOK Skogsfalken18:26+3:117:12
20Jan AsketunOK Roxen18:36+3:217:15
21Svend-Erik JepsenSøllerød OK18:46+3:317:19
22Anders LammFrölunda OL19:48+4:337:44
23Peter PukeYstads OK20:56+5:418:10
24Nils EklöwOK Södertörn21:09+5:548:15
25Nils ToftLunds OK21:35+6:208:25
26Mikael WahlbomOK Orion21:36+6:218:26
27Tomasz PryjmaUNTS Warszawa22:41+7:268:51
28Tomas NilssonHässleholms OK22:58+7:438:58
29Bo KonringSøllerød OK29:39+14:2411:34
Anders L OlssonGävle OKej start

D55

2 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK19:057:51
2Eva TykessonRävetofta OK19:25+0:207:59
3Lollo NybergOK Kontinent19:28+0:238:00
4Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad20:15+1:108:20
5Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK26:07+7:0210:44
Tina HagårdRävetofta OKej start

H55

2 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SkoogKils OK16:226:23
2Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK17:30+1:086:50
3Arne KlintbergEksjö SOK18:02+1:407:02
4Tryggve RönnqvistOK Linné18:16+1:547:08
5Mats LindqvistSävedalens AIK18:40+2:187:17
6Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK23:12+6:509:03
7Rolf SpångbergLunds OK23:13+6:519:04
Ulf JungstrandOK Skogsfalkendiskvalificerad

H60

2 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan WahlströmSnättringe SK20:458:06
2Stellan MartinssonOK Tyringe21:27+0:428:22
3Arne AnderssonOK Torfinn21:44+0:598:29
4Kalle LindqvistVäxjö OK22:03+1:188:36
5Karl MollénOK Denseln22:37+1:528:50
6Håkan AnderssonMarkbygdens OK22:42+1:578:52
Lars ErikssonKalmar OKej start
Håkan ForsmanRonneby OKej start
Bo SalomonsonKalmar OKej start

D65

1 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SöderbergOK Skogsfalken10:498:15
2Gunnel MånssonOK Vilse 8711:15+0:268:35
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK11:17+0:288:36
4Inger GlansOK Torfinn11:51+1:029:02
5Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:52+1:039:03
6Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK12:05+1:169:13
7Karin PerssonOK Tyringe12:22+1:339:26
8Åsa StåhlHjärnarps OL12:55+2:069:51
9Maj-Britt ByströmRävetofta OK13:11+2:2210:03
10Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK16:57+6:0812:56
11Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad17:29+6:4013:20

H65

2 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenth SundgrenSkåneslättens OL18:218:07
2Lars PerssonOK Kompassen18:36+0:158:13
3Leif SandgrenFrosta OK18:50+0:298:20
4Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK18:55+0:348:22
5Jan PerssonYstads OK19:47+1:268:45
6Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK21:01+2:409:17
7Bengt StåhlHjärnarps OL21:17+2:569:25
8Lars-Åke SjökvistVärend GN OL21:43+3:229:36
9Kaare HanssonMalmö OK21:58+3:379:43
10Rolf GustafssonHelsingborgs SOK23:14+4:5310:16
11Nils-Erik BondessonFrosta OK24:06+5:4510:39
12Tommy HeldFK Åsen24:30+6:0910:50
Lars-Åke ÅbergKalmar OKej start

D70

1 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vibeke BøgevigSøllerød OK10:388:07
2Birgitta JohanssonKristinehamns OK12:37+1:599:37
3Torill SvendsenFrosta OK13:54+3:1610:36
4Kristina SkoglundHellas Orientering17:23+6:4513:16
5Gunilla GrönbladHärlövs IF17:31+6:5313:22
6Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK19:15+8:3714:41
Gullevi SvenssonRonneby OKej godkänd
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OLej start

H70

2 260 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt BergmanLunds OK17:467:51
2Rolf SkoglundHellas Orientering18:08+0:228:01
3Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK18:31+0:458:11
4Inge PerssonFK Boken19:18+1:328:32
5Styrbjörn JanssonIF Hagen20:51+3:059:13
6Ingvar PerssonFK Åsen21:28+3:429:29
7Runo JohanssonKristinehamns OK22:40+4:5410:01
8Gert BøgevigSøllerød OK23:03+5:1710:11
9Christer GrönbladHärlövs IF24:04+6:1810:38
10Claes-Göran GrenMalmö OK25:20+7:3411:12
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OLej start

D75

1 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonYstads OK17:2113:14
2Barbro HugossonLunds OK37:02+19:4128:16
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej godkänd

H75

1 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Eric EricsonFK Åsen10:458:12
2Roland KarlssonRonneby OK11:55+1:109:05
2Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK11:55+1:109:05
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad12:25+1:409:28
5Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad12:41+1:569:40
6Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL13:46+3:0110:30

H80

1 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo UllmanOK Pan-Kristianstad8:267:57
2Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF10:58+2:3210:20
Klas TykessonSkåneslättens OLej start

Inskolning

1 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ture CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
Amanda EngOK Pan-Kristianstadfullföljt
Linnea JagenheimFrosta OKfullföljt
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKfullföljt
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OKfullföljt

U1

1 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Botvid SimonssonSundbybergs IK8:027:39
2Albin EmilssonOK Skogsfalken8:44+0:428:19
3Anna WesterströmKlubblös9:34+1:329:06
4Olivia SvenssonFK Åsen12:21+4:1911:45
5Max NilssonLunds OK15:50+7:4815:04

U2

990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil RingRonneby OK5:525:55
2Anton HeldFK Åsen6:46+0:546:50
3Matilda SöderbergOK Skogsfalken7:22+1:307:26
4Erik ZettervallKarlskrona SOK9:10+3:189:15
5Ella KruseLindebygdens OK9:28+3:369:33
6Alma CarlssonKFUM Örebro OK10:44+4:5210:50
7Erik OlssonFrosta OK10:51+4:5910:57
8Emilia HåkanssonOK Orion11:53+6:0112:00

Öppen motion 1

990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida LindebergOK Pan-Kristianstad7:067:10
2Petra AreskogFK Åsen13:17+6:1113:25

Öppen motion 3

1 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helén ÅkessonSkåneslättens OL16:089:16
2Katarina AnderssonÄtrans IF17:33+1:2510:05
3Åsa LomMarkbygdens OK17:45+1:3710:12
4Josefin MolanderSkåneslättens OL18:02+1:5410:21
5Lotta RangertIK Hakarpspojkarna18:14+2:0610:28
6Paula GranOK Lindéna19:24+3:1611:08
7Evy ÖsterbladFK Boken19:39+3:3111:17
8Frida BjörkKlubblös19:40+3:3211:18
9Katarina HöstHjärnarps OL20:20+4:1211:41
10Kerstin ÅstedtHärlövs IF23:40+7:3213:36

Öppen motion 5

2 430 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ross NugentOK Tyringe18:327:37
2Håkan NybergOK Kontinent18:59+0:277:48
3Robert KruseLindebygdens OK19:03+0:317:50
4Johan IdbergOK Pan-Kristianstad19:31+0:598:01
5Nellie NilssonOK Orion20:26+1:548:24
6Jan  WesterströmKlubblös20:34+2:028:27
7Andreas PernetunHässleholms OK21:13+2:418:43
8Carina AronssonHässleholms OK21:27+2:558:49
9Camilla KruseLindebygdens OK21:34+3:028:52
10Josefin SällbergFK Åsen22:18+3:469:10
11Anders HanssonOK Kontinent22:49+4:179:23
12Mia HallabroHässleholms OK22:54+4:229:25
13Mia GustafssonOK Kåre22:57+4:259:26
14Eskil EllmanHässleholms OK23:02+4:309:28
14Samuel GiselssonRonneby OK23:02+4:309:28
16Ulf WidemarkYstads OK23:26+4:549:38
17Ola SvenssonFK Åsen23:55+5:239:50
18Karin JohanssonLunds OK25:02+6:3010:18
19Carl PernetunHässleholms OK25:33+7:0110:30
20Roger NilssonFK Åsen25:50+7:1810:37
21Jan-Erik NilssonYstads OK26:12+7:4010:46
22Kerstin DahlHärlövs IF26:13+7:4110:47
23Anne-Li AugustssonOK Tyringe26:21+7:4910:50
24Clara LundbladLunds OK27:28+8:5611:18
25Klaus HolmFK Åsen27:36+9:0411:21
26Maria SällbergFK Åsen28:08+9:3611:34
27Carina GöranssonYstads OK30:19+11:4712:28
28Leila EkmanYstads OK31:03+12:3112:46
29Anne HammarskiöldLunds OK31:32+13:0012:58
30Carina JönssonFK Åsen33:37+15:0513:50
31Maria BergströmOK Vargen42:37+24:0517:32
32Lars AdolfssonEslövs FK48:47+30:1520:04

Öppen motion 7

2 410 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad14:346:02
2Peter ÖbergOK Hällen15:18+0:446:20
3Raul HindovLunds OK16:01+1:276:38
4Simon EngelHässleholms OK16:11+1:376:42
5Anders KarlssonSnättringe SK16:22+1:486:47
6Mikael LarssonOK Hällen16:27+1:536:49
7Stina BergSävedalens AIK16:34+2:006:52
8Oskar HandmarkKlubblös16:35+2:016:52
9Björn ÅkessonSkåneslättens OL17:53+3:197:25
10Anders  BergKlubblös18:00+3:267:28
11Henrik ThronéeHjärnarps OL18:23+3:497:37
12Anders NilssonOK Orion18:52+4:187:49
13Malin LeijonHärlövs IF19:19+4:458:00
14Ragnar OlssonTibro OK20:18+5:448:25
15Tomas EinarssonTormestorps IF20:21+5:478:26
16Oscar LundbladLunds OK20:22+5:488:27
17Henrik ViktorssonOK Skogsfalken20:26+5:528:28
18Joel EinarssonTormestorps IF20:35+6:018:32
19Peter HeldFK Åsen20:43+6:098:35
20Annika JosefssonKarlskrona SOK20:54+6:208:40
21Susanna BergHalmstad OK21:28+6:548:54
22Lars OlssonFK Göingarna21:29+6:558:54
23Elin CarlssonKFUM Örebro OK21:39+7:058:59
24Eva OlssonFrosta OK22:52+8:189:29
25Kerstin SegerLaholms IF OK23:22+8:489:41
26Susanna CaleklintKarlskrona SOK23:25+8:519:42
27Camilla CarlssonHärlövs IF23:52+9:189:54
28Ing-Britt SwedenborgLunds OK25:09+10:3510:26
29Sven GiselssonRonneby OK26:04+11:3010:48
30Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK26:45+12:1111:05
31Torgny ÅstedtHärlövs IF30:17+15:4312:33
32Olle RingRonneby OK32:16+17:4213:23
Helen NilssonHärlövs IFej godkänd
Siri EinarssonTormestorps IFej godkänd
Christoffer KarlssonFalkenbergs OKej godkänd
Thomas VinbladLunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser