Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #1, sprint (WRE), med Brösarpssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #1, sprint (WRE), med Brösarpssprinten
Arrangörsorganisationer: Andrarums IF / Ringsjö OK
Datum: lördag 9 april 2016

Klasser: Visa alla | W21E | D21E1 | D21E2 | M21E | H21E1 | H21E2 | D20E | D20E1 | D20E2 | H20E | H20E1 | H20E2 | D18E | D18E1 | D18E2 | H18E | H18E1 | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | H90 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7

OK Orion

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonD1414:536:47
1Cecilia BrattD5015:376:25
1Thomas CurigerH20 Elit12:114:43
2Lisa SwartzD1211:21+0:226:31
2Niklas BrattH4515:25+0:425:43
2Tilda JohanssonD20 Elit14:40+0:396:09
3Emil ØbroH20 Elit13:04+0:535:03
4Nils SwartzH1212:02+2:026:54
4Ulrika HermanssonD4517:56+1:526:55
4Jenny HåkanssonD4017:54+1:406:54
5Ellen WahlbomD1615:40+1:356:54
5Axel BrattH1212:27+2:277:09
5Nellie NilssonÖppen motion 520:26+1:548:24
5Myrra CarlssonD18 Elit15:17+0:326:25
5Nadiya VolynskaW21 Elit14:15+0:354:10
6Nanna SundelinD1015:26+8:4315:35
7Johan WennermarkH20 Elit13:26+1:155:12
8Ella BrattD1417:52+2:598:09
8Emilia HåkanssonU211:53+6:0112:00
8Anton JohanssonM21 Elit15:12+0:503:37
9Filip HåkanssonH1418:48+3:547:48
10Lena SwartzD5020:30+4:538:26
11Oliver HåkanssonH1216:06+6:069:15
12Ingela AnderssonD4523:04+7:008:54
12Anders NilssonÖppen motion 718:52+4:187:49
16Katarina SundelinD5026:55+11:1811:04
23Anders SundelinH4520:49+6:067:44
24Martina SundelinD1626:25+12:2011:38
26Mikael WahlbomH5021:36+6:218:26
26Amanda JohanssonD20 Elit16:45+2:447:02
27Ola AnderssonH20 Elit14:18+2:075:32
35Ida ØbroD18 Elit17:20+2:357:16
36Andreas JonssonH18 Elit 115:07+2:195:51
38Aleksander BernaciakM21 Elit16:14+1:523:51
49Oskar LundqvistM21 Elit16:48+2:264:00
53Philip PerssonM21 Elit17:04+2:424:03
53Elin LundqvistD20 Elit19:41+5:408:16
Anders HåkanssonH45diskvalificerad
Gunilla GustafssonD50ej start
Love CarlssonH16ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
World Maze Race
Orienteringsmagasinet 1 kr