Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tormestorpsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tormestorpsträffen
Arrangörsorganisationer: OK Tuvan / Tormestorps IF
Datum: söndag 24 april 2016

D21

6 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina PerssonOK Skogsfalken52:317:47
2Lindha HellnerFK Göingarna1:02:24+9:539:15
3Sara Snogerup LinseLunds OK1:02:26+9:559:15
4Amanda LeoIK Hakarpspojkarna1:02:41+10:109:18
5Josefin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:06:08+13:379:48
6Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK1:06:59+14:289:56
7Mette StubPI-København1:08:08+15:3710:06
8Caroline LindelöwHärlövs IF1:14:31+22:0011:03
9Linnea GillbergCentrum OK1:19:37+27:0611:48
10Anna WikströmHästveda OK1:24:10+31:3912:29
11Petra ÖrlegårdLunds OK2:11:36+1:19:0519:31 Ladda ner rutt i gpx-format

H21

9 880 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak BergmanOK Skogsfalken58:405:56
2Jonathan GunnarssonMalmö OK1:04:37+5:576:32
3Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:05:41+7:016:38
4Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad1:06:37+7:576:44
5Daniel MillbournOK Skogsfalken1:07:12+8:326:48
6Björn KarlssonHalmstad OK1:07:38+8:586:50
7Patrik LindebergSkåneslättens OL1:08:11+9:316:54
8Jesper HåkanssonFK Göingarna1:08:43+10:036:57
9Henrik BerlinOK Orion1:08:57+10:176:58
10Niclas TjernlundOK Vilse 871:11:42+13:027:15
11Mikael LundqvistHalmstad OK1:12:16+13:367:18
12Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:12:34+13:547:20
13Stefan PålssonSkåneslättens OL1:16:50+18:107:46
14Rickard IngessonLunds OK1:19:38+20:588:03
15Lars DavidssonHalmstad OK1:20:15+21:358:07
16Jonas PrellnerSkåneslättens OL1:21:22+22:428:14
17Johan AlfredssonOK Tylöskog1:28:21+29:418:56
18Emanuel StridOK Torfinn1:41:27+42:4710:16
Lars JohanssonOK Älmeej godkänd
Andreas FermFK Göingarnaej start
André BjärbyFrosta OKej start

D21 Kort

5 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MickelåkerAndrarums IF52:1510:05
2Martina JohanssonBredareds IF56:25+4:1010:53
3Carolina NilssonOK Kompassen57:35+5:2011:06
4Anja NylanderHärlövs IF1:01:46+9:3111:55
5Linnea GustafssonOK Gynge1:01:55+9:4011:57
6Matilda NilssonFK Göingarna1:04:58+12:4312:32
7Elinor DelinOK Pan-Kristianstad1:09:01+16:4613:19
8Hannah PetersonOK Torfinn1:30:07+37:5217:23
9Marie SvenssonFK Åsen1:33:39+41:2418:04

H21 Kort

7 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian GlantzAndrarums IF1:08:108:35
2Thom BarbusKarlskrona SOK1:12:08+3:589:05
3David LarssonLunds OK1:25:17+17:0710:44
4Leif LinseLunds OK2:02:30+54:2015:25
5Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad2:17:18+1:09:0817:17

D18

5 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ThornemanHelsingborgs SOK52:5210:12
2Emmy HelmerssonHässleholms OK54:54+2:0210:35
Sofia DahlHärlövs IFej godkänd

D16

4 450 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba BerglinKarlskrona SOK36:348:13
2Elin SvenssonOK Älme38:13+1:398:35
3Linnea DagsbergOK Orion40:32+3:589:06
3Ellen WahlbomOK Orion40:32+3:589:06
5Lovisa LagerHalmstad OK40:42+4:089:08
6Irmalinn NilssonHärlövs IF41:04+4:309:13
7Clara DahlHärlövs IF41:48+5:149:23
8Hilda AxelssonFK Göingarna41:50+5:169:24
9Alma LeijonHärlövs IF46:38+10:0410:28
10Maja TenghagenHärlövs IF49:10+12:3611:02
11Lovisa WeidenSkåneslättens OL49:14+12:4011:03
12Linn LindblomMalmö OK49:31+12:5711:07
13Wilma MarkholmSkåneslättens OL51:29+14:5511:34
14Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK52:26+15:5211:46
15Ellemina RasmussenOK Kontinent1:03:20+26:4614:13
16Linnea BriggnerSkåneslättens OL1:04:02+27:2814:23
Cornelia LydinOK Kontinentej godkänd

H16

5 530 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken34:266:13
2Allan HedbergLunds OK41:35+7:097:31
3Oscar ModigOK Pan-Kristianstad44:03+9:377:57 Ladda ner rutt i gpx-format
4Jesper JohanssonOK Löftan45:09+10:438:09
5Albin KronkvistÖrkelljunga FK51:25+16:599:17
6Axel OrrhedeHelsingborgs SOK51:28+17:029:18
7Ludvig HallabroHässleholms OK52:23+17:579:28
8Daniel HellbergLunds OK57:59+23:3310:29
9Jacob MobergHelsingborgs SOK1:01:19+26:5311:05
10Axel ToressonLunds OK1:02:45+28:1911:20
11Måns PerssonAndrarums IF1:03:53+29:2711:33
12Pontus ErikssonHjärnarps OL1:04:03+29:3711:34
13Tobias CarlstedtHjärnarps OL1:05:58+31:3211:55
14Jakob ZällHjärnarps OL1:11:53+37:2712:59
15Julius PukeYstads OK1:15:15+40:4913:36
16Simon OlssonHjärnarps OL1:15:51+41:2513:42
17Samuel LåstbomHärlövs IF1:16:08+41:4213:46
18Anton SvenssonHässleholms OK1:17:06+42:4013:56
19Eskil EllmanHässleholms OK1:29:46+55:2016:13
20Erland ÖstbergSkåneslättens OL1:30:57+56:3116:26
21Povel HedbergLunds OK1:30:59+56:3316:27
22Ludvig ZaarLunds OK1:31:57+57:3116:37
23Oscar EhrnbornAndrarums IF1:32:10+57:4416:40
24Tyr HäggströmAndrarums IF1:43:59+1:09:3318:48
Oliver SchmidtOK Kontinentej godkänd
Simon GiselssonRonneby OKej godkänd
Algot NajvikOK Pan-Kristianstadej godkänd

D16 Kort

3 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonFK Göingarna53:2013:59
2Elin DjupsjöOskarströms OK56:31+3:1114:50
3Sara SällbergSkåneslättens OL1:04:23+11:0316:53
4Hanna AhlströmLunds OK1:08:22+15:0217:56
5Emilia SelanderSkåneslättens OL1:10:23+17:0318:28
6Maja GelknerSkåneslättens OL1:17:55+24:3520:27

H16 Kort

3 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil NilssonAndrarums IF50:2113:12
2Andreas GrönvallHelsingborgs SOK1:08:05+17:4417:52

D14

3 810 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie RydlundHässleholms OK32:198:28
2Tea MarkholmSkåneslättens OL34:19+2:009:00
3Agnes LindblomMalmö OK34:27+2:089:02
4Thea BökmanHelsingborgs SOK38:39+6:2010:08
5Klara PerssonHalmstad OK38:49+6:3010:11
6Ylva PrellnerSkåneslättens OL40:14+7:5510:33
7Moa WallenborgOK Kontinent40:26+8:0710:36
8Elin NilssonAndrarums IF42:29+10:1011:09
9Kajsa HeydenLunds OK45:20+13:0111:53
10Alva NystedtSkåneslättens OL48:29+16:1012:43
11Linnea LeijonHärlövs IF50:36+18:1713:16
12Rebecca HardenFK Boken53:17+20:5813:59
13Saga StålhandskeSkåneslättens OL53:38+21:1914:04
14Selma LarssonLunds OK54:27+22:0814:17
15Agnes KnutssonÖrkelljunga FK55:11+22:5214:29
16Clara EhrnbornAndrarums IF59:52+27:3315:42
17Cornelia MöllerOK Kontinent1:00:27+28:0815:51
18Lovisa KullbergSkåneslättens OL1:04:48+32:2917:00
19Hanna LarssonYstads OK1:12:40+40:2119:04
20Tova LevinssonMalmö OK1:14:15+41:5619:29
21Sofia RämmalLunds OK1:17:10+44:5120:15
22Elvira PerssonOK Kontinent1:28:29+56:1023:13
23Felicia LindbergHässleholms OK1:36:18+1:03:5925:16
Elin HugossonLunds OKej godkänd
Saga SchmidtOK Kontinentej godkänd
Embla CinthioSkåneslättens OLej start
Hilma HolmströmHärlövs IFej start

H14

3 810 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK27:147:08
2Loke HedbergLunds OK28:11+0:577:23
3Albin PerssonHalmstad OK28:40+1:267:31
4Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad29:25+2:117:43
5Viggo JohanssonSkåneslättens OL30:59+3:458:07
6Albin WeidenSkåneslättens OL31:32+4:188:16
7Edvin SelinFK Göingarna34:21+7:079:00
8Felix GustafssonLunds OK34:37+7:239:05
9Agust KronkvistÖrkelljunga FK35:26+8:129:18
10Carl ÅsLunds OK36:27+9:139:34
11Adam LindblomMalmö OK37:41+10:279:53
12Arvid LundqvistHalmstad OK39:52+12:3810:27
13Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK41:50+14:3610:58
14Erik ThoressonAndrarums IF42:44+15:3011:12
15Ivar HelmerssonHässleholms OK43:11+15:5711:20
16Johan VinbladLunds OK44:04+16:5011:33
17Alfred AhltinMalmö OK46:11+18:5712:07
18Anton TörnqvistKarlskrona SOK48:01+20:4712:36
19Henning KarlbergSkåneslättens OL59:40+32:2615:39
20Erik JohanssonFK Boken1:02:42+35:2816:27
21Erik AlbinssonHjärnarps OL1:04:26+37:1216:54
22Sverre HäggströmAndrarums IF1:04:30+37:1616:55
23Carl PernetunHässleholms OK1:06:23+39:0917:25
24Stellan GradinAndrarums IF1:08:40+41:2618:01
25Pontus ThuressonSkåneslättens OL1:19:35+52:2120:53
26Noah PernetunHässleholms OK1:42:54+1:15:4027:00
27Robin CarlstedtHjärnarps OL1:57:21+1:30:0730:48
Melvin NilssonHärlövs IFej start

D14 Kort

2 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tess EkstrandHässleholms OK45:4915:44
2Tyra PeterssonHelsingborgs SOK51:50+6:0117:48
3Rebecca AdlercreutzLunds OK54:51+9:0218:50
4Olivia LarssonLunds OK1:07:10+21:2123:04

H14 Kort

2 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar RagnarssonHjärnarps OL48:2716:38
2Robin WibergHässleholms OK52:08+3:4117:54
3Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK1:01:59+13:3221:18
4Jakob HelmerssonFK Göingarna1:08:18+19:5123:28
Gustav NilssonHärlövs IFej godkänd

D12

2 910 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice OlvegårdFK Göingarna27:479:32
2Linnea RydlundHässleholms OK27:50+0:039:33
3Tuva SelinFK Göingarna33:36+5:4911:32
4Hanne HusbySkåneslättens OL36:00+8:1312:22
5Agnes BerlinOK Orion36:37+8:5012:34
6Alva SvenssonFK Åsen40:29+12:4213:54
7Linnéa SäfströmHästveda OK44:03+16:1615:08
8Alice PerssonOK Tyringe44:46+16:5915:23
9Linda RingdahlSkåneslättens OL50:40+22:5317:24
10Joanna PerssonOK Tyringe53:26+25:3918:21
11Johanna RagnarssonHjärnarps OL53:35+25:4818:24
12Ida BenattiSkåneslättens OL54:53+27:0618:51
13Nora LevinFK Åsen57:04+29:1719:36
14Lovisa WahlbomLunds OK58:29+30:4220:05
15Märta HenningssonLunds OK59:09+31:2220:19
16Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL1:06:48+39:0122:57
17Johanna OttossonÖrkelljunga FK1:08:23+40:3623:29
18Ida MeijerFK Åsen1:16:07+48:2026:09
19Ebba BjörkOK Pan-Kristianstad1:29:52+1:02:0530:52
20Elsa KarlssonAndrarums IF1:41:56+1:14:0935:01

H12

2 910 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus VernströmRonneby OK21:387:26
2Svante SelinFK Göingarna24:24+2:468:23
3Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad25:24+3:468:43
4Tobias JohanssonOK Löftan25:25+3:478:44
5Isak AnderssonLunds OK27:05+5:279:18
6Wilmer SelinFK Göingarna27:33+5:559:28
7Albin HugossonLunds OK28:55+7:179:56
8Jakob IngelströmOK Gynge29:48+8:1010:14
9David MorénHjärnarps OL30:00+8:2210:18
10Simon LydinOK Kontinent30:48+9:1010:35
11Stepan KhakimovKarlskrona SOK30:54+9:1610:37
12Hugo CedervallÖrkelljunga FK32:01+10:2311:00
13Albin AnderssonOK Torfinn33:18+11:4011:26
14Alfred KjellénHelsingborgs SOK36:07+14:2912:24
15Melker KarlbergSkåneslättens OL36:19+14:4112:28
16Axel TenghagenHärlövs IF36:23+14:4512:30
17Gustav FribergHelsingborgs SOK37:15+15:3712:48
18Olle BorkmarHelsingborgs SOK38:43+17:0513:18
19Gunnar WessbergHärlövs IF43:46+22:0815:02
20Erik NilssonOK Pan-Kristianstad45:15+23:3715:32
21Noah KrikströmHjärnarps OL46:48+25:1016:04
22Jakob TerménLunds OK48:26+26:4816:38
23Ludwig AnderssonAndrarums IF48:57+27:1916:49
24Tim HjalmarssonHjärnarps OL52:47+31:0918:08
25Arvid AlbinssonHjärnarps OL53:01+31:2318:13
26Albin TagessonFK Finn54:14+32:3618:38
27Gustav ÅkessonSkåneslättens OL54:32+32:5418:44
28Felix ThomassonFK Göingarna57:11+35:3319:39
29Isak LevinFK Åsen1:00:24+38:4620:45
30Cazper NilssonAndrarums IF1:10:58+49:2024:23
31Atle RystedtLunds OK1:19:09+57:3127:11
32Viktor HugossonHelsingborgs SOK1:28:18+1:06:4030:20
33Elias NilssonAndrarums IF1:29:26+1:07:4830:43
Emil ThomassonLunds OKej godkänd
Magnus LundsgaardOK Kontinentej godkänd
Gustav LundqvistHalmstad OKej godkänd
Anton ElmerfjordLunds OKej start
Casper TuressonHärlövs IFej start
Viktor AhltinMalmö OKej start
Casper GunnarssonOK Lindénaej start
Adam JohanssonSkåneslättens OLej start

H12 Kort

2 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edwin FalkstrandTormestorps IF23:028:57
2Olle HugosonÖrkelljunga FK25:32+2:309:56
3Isak EdholmÖrkelljunga FK27:16+4:1410:36
4Olle RosénLunds OK27:22+4:2010:38
5Ville EkstrandHässleholms OK27:50+4:4810:49
6William SteffertOK Tyringe28:59+5:5711:16
7Axel DüringHärlövs IF29:22+6:2011:25
8Jonathan PalmingerMalmö OK38:57+15:5515:09
Måns LevinssonMalmö OKej godkänd
Viggo AhlmAndrarums IFej godkänd

D10

2 570 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MorénHjärnarps OL17:596:59
2Lina ÅsLunds OK19:25+1:267:33
3Anna BenattiSkåneslättens OL21:05+3:068:12
4Sara LjungqvistLunds OK23:02+5:038:57
5Aprilia CinthioSkåneslättens OL24:32+6:339:32
6Alice JohanssonFK Boken24:59+7:009:43
7Emma PerssonHalmstad OK25:36+7:379:57
8Ebba RanbroHelsingborgs SOK26:42+8:4310:23
9Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad27:35+9:3610:43
10My WallenborgOK Kontinent31:48+13:4912:22
11Clara SvenssonHässleholms OK35:27+17:2813:47
12Elsa TerménLunds OK36:08+18:0914:03
13Vide HäggströmAndrarums IF36:10+18:1114:04
14Amanda WibergHässleholms OK36:29+18:3014:11
15Klara FribergHelsingborgs SOK36:56+18:5714:22
16Klara MöllerOK Kontinent42:12+24:1316:25
17Sara CarlstedtHjärnarps OL1:10:00+52:0127:14
Ida HjalmarssonHjärnarps OLej godkänd
Felicia PerssonHelsingborgs SOKej start

H10

2 570 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna18:007:00
2Hugo ThoressonAndrarums IF23:08+5:089:00
3Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna24:46+6:469:38
4Kasper FagerKarlskrona SOK25:14+7:149:49
5Alfred LeijonHärlövs IF25:33+7:339:56
6Samuel RasmussenOK Kontinent28:15+10:1510:59
7Wille VernströmRonneby OK29:15+11:1511:22
8Viggo TunestålAndrarums IF31:13+13:1312:08
9Arvid FalkstrandTormestorps IF32:32+14:3212:39
10Hugo HjelmLunds OK33:37+15:3713:04
11Kurt SjöbergHelsingborgs SOK33:38+15:3813:05
12Emil BrunnbergOK Kontinent34:13+16:1313:18
13Albin GranqvistFK Göingarna38:44+20:4415:04
14Emil AnderssonLunds OK39:00+21:0015:10
15Edvin SanderSkåneslättens OL39:51+21:5115:30
16Jonathan EdholmÖrkelljunga FK40:01+22:0115:34
17Nils PerssonOK Tyringe49:24+31:2419:13
18Jakob ÅkessonSkåneslättens OL51:52+33:5220:10

H35

7 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Erik JönssonOK Torfinn1:02:347:52
2Mikael NilssonLunds OK1:07:57+5:238:33
3Henrik AnderssonHässleholms OK1:22:11+19:3710:21

D40

5 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda RanbroHelsingborgs SOK49:019:27
2Camilla SelinFK Göingarna56:02+7:0110:49
3Kajsa BenattiSkåneslättens OL58:14+9:1311:14
4Sara PalmingerMalmö OK58:16+9:1511:14
5Malin LeijonHärlövs IF1:01:05+12:0411:47
6Carina ThynellHärlövs IF1:02:04+13:0311:58
7Jenny VinbladLunds OK1:02:44+13:4312:06
8Anna PrellnerSkåneslättens OL1:06:05+17:0412:45
9Kristina BerlinKarlskrona SOK1:07:06+18:0512:57
10Anna MöllerOK Kontinent1:10:43+21:4213:39
11Josefina BerglundFK Boken1:37:26+48:2518:48
Lisa ElmerfjordLunds OKej start

H40

7 380 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BengtssonFK Åsen57:437:49
2Heide PerssonAndrarums IF1:00:05+2:228:08
3Fredrik PerssonHalmstad OK1:00:35+2:528:12
4Mikael PihlOK Pan-Kristianstad1:01:39+3:568:21
5Conny RaskHjärnarps OL1:01:47+4:048:22
6Pär FridsellOK Pan-Kristianstad1:04:57+7:148:48
7Ulf ÅkessonHärlövs IF1:05:22+7:398:51
8Magnus JonassonMalmö OK1:09:18+11:359:23
9Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:11:04+13:219:37
10Ola MarkholmSkåneslättens OL1:13:41+15:589:59
11Mattias KovacicFrosta OK1:14:11+16:2810:03
12Fredrik StålhandskeSkåneslättens OL1:14:30+16:4710:05
13Johan AxelssonOK Älme1:16:24+18:4110:21
14Urban SchmidtOK Kontinent1:17:19+19:3610:28
15David EkstrandHässleholms OK1:20:04+22:2110:50
16Tobias NilssonOK Kompassen1:21:17+23:3411:00
17Patrik IngelströmOK Gynge1:29:02+31:1912:03
18Björn MöllerOK Kontinent1:31:10+33:2712:21
19Michael NilssonAndrarums IF1:32:34+34:5112:32
Henrik LindblomMalmö OKej godkänd
Fredrik WahlbomLunds OKej godkänd

D45

4 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne FoghOK Sorø38:138:42
2Carina GustafssonOK Gynge38:21+0:088:44
3Carina RydlundHässleholms OK38:31+0:188:46
4Louise AxelssonFK Göingarna39:21+1:088:57
5Josefine AlbinssonOK Skogsfalken39:35+1:229:01
6Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK44:57+6:4410:14
7Linda WesterlundFrosta OK45:51+7:3810:26
8Malin WeidenSkåneslättens OL50:59+12:4611:36
9Helena KristianssonHässleholms OK51:28+13:1511:43
10Ingela ThoressonAndrarums IF52:14+14:0111:53
11Helena AnderssonHärlövs IF53:22+15:0912:09
12Maria TuressonHärlövs IF58:04+19:5113:13
13Christina OlssonSkåneslättens OL58:55+20:4213:25
Marie MarkholmSkåneslättens OLej godkänd

H45

6 350 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonOK Löftan43:136:48
2Jan LagerHalmstad OK44:25+1:126:59
3Magnus LarssonFK Göingarna48:44+5:317:40
4Håkan AxelssonFK Göingarna49:37+6:247:48
5Fredrik HugossonLunds OK50:15+7:027:54
6Michael LönnHjärnarps OL51:12+7:598:03
7Anders SelinFK Göingarna51:29+8:168:06
8Fabian LjungqvistLunds OK53:05+9:528:21
9Magnus LarsenFK Boken54:08+10:558:31
10Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad55:35+12:228:45
11Fredrik PerssonHelsingborgs SOK55:50+12:378:47
12Magnus TenghagenHärlövs IF58:48+15:359:15
13Filip SjöforsOK Älme59:26+16:139:21
14Johan AnderssonOK Skogsfalken59:51+16:389:25
15Johan BökmanHelsingborgs SOK1:01:43+18:309:43
16Mats RanbroHelsingborgs SOK1:05:38+22:2510:20
17Håkan GrubbMalmö OK1:05:50+22:3710:22
18Nils HelmerssonHässleholms OK1:08:43+25:3010:49
19Thomas LåstbomHärlövs IF1:16:04+32:5111:58
20Magnus RydlundHässleholms OK1:18:30+35:1712:21
21Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:18:42+35:2912:23
22Lennart MorénHjärnarps OL1:27:58+44:4513:51
Stefan NäsmanHelsingborgs SOKej godkänd
Niklas WelanderÖrkelljunga FKej godkänd
Stefan GunnarssonOK Lindénaej start

D50

3 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika JosefssonKarlskrona SOK39:329:54
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK41:29+1:5710:23
3Christel OlssonFK Åsen42:26+2:5410:38
4Christina SternerOK Njudung42:46+3:1410:43
5Annika EngelHässleholms OK45:50+6:1811:29
6Ingela AnderssonLunds OK47:10+7:3811:49
7Anette ThoressonAndrarums IF52:02+12:3013:02
8Maritha SchönAndrarums IF53:53+14:2113:30
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Maritha HenrikssonJönköpings OKej start

H50

5 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik LarssonFK Göingarna46:517:50
2Anders BlomqvistOK Skogsfalken49:36+2:458:18
3Bengt OlssonEslövs FK51:10+4:198:34
4Staffan AhltinMalmö OK53:06+6:158:53
5Michael AnderssonLunds OK1:02:55+16:0410:32
6Lars HallabroHässleholms OK1:05:16+18:2510:55
7Mikael WahlbomOK Orion1:07:24+20:3311:17
8Jan JohanssonSkåneslättens OL1:08:00+21:0911:23
9Björn CarlstedtHjärnarps OL1:14:23+27:3212:27
10Ulf LinderfalkSkåneslättens OL1:14:56+28:0512:33
11Kjell SvenssonOK Älme1:25:33+38:4214:19
12Magnus OlssonHjärnarps OL1:32:17+45:2615:27
13Lars ErikssonHjärnarps OL1:34:58+48:0715:54
14Petter ÖstbergSkåneslättens OL1:39:59+53:0816:44
15Mats SjöbergFrosta OK1:40:45+53:5416:52
Nils ToftLunds OKej start
Glen HåkanssonVäxjö OKej start

D55

3 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad36:139:04
2Christina SegerslättSkåneslättens OL41:10+4:5710:19
3Agneta ErforsOK Torfinn48:39+12:2612:11
4Lena OlssonSkåneslättens OL49:12+12:5912:19
5Ann-Kristin SjöströmLunds OK57:00+20:4714:17
6Yvonne AnderssonHässleholms OK1:02:41+26:2815:42
7Wiveka ErnstssonFK Göingarna1:02:57+26:4415:46
8Tina HagårdRävetofta OK1:03:52+27:3916:00
9Gun EricssonSkåneslättens OL1:05:28+29:1516:24
10Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:14:26+38:1318:39
Anna Thorell-JönssonOK Kontinentej godkänd
Lollo NybergOK Kontinentej start
Lotta HanssonOK Kontinentej start

H55

5 420 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf JungstrandOK Skogsfalken41:257:38
2Mats BrorssonTockarps IK41:37+0:127:40
3Göran MånssonKarlskrona SOK45:06+3:418:19
4Thomas HenmyrOK Vilse 8746:00+4:358:29
5Inge GötessonKarlskrona SOK47:12+5:478:42
6Bo JohanssonOK Älme51:29+10:049:29
7Bruno StubPI-København52:34+11:099:41
8Sverker ErikssonOK Gynge54:07+12:429:59
9Ingemar MånssonRonneby OK54:59+13:3410:08
10Sten SegerslättSkåneslättens OL56:07+14:4210:21
11Benjamin ViebkeMalmö OK56:12+14:4710:22
12Patrick AdlercreutzLunds OK56:38+15:1310:26
13Roger DjupsjöOskarströms OK57:38+16:1310:38
14Lars MagnussonOK Älme57:52+16:2710:40
15Leif LindauOK Torfinn1:01:17+19:5211:18
16Kyrre ThalbergLunds OK1:10:15+28:5012:57
17Anders JohanssonLunds OK1:11:19+29:5413:09
18Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:15:59+34:3414:01
19Håkan JönssonOK Kontinent1:21:56+40:3115:07
20Tony DellrosHjärnarps OL1:24:09+42:4415:31
Håkan LindbergOK Vilse 87ej start
Leif KarlssonOK Kontinentej start

D60

3 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva TykessonRävetofta OK36:0010:26
2Eva Konring OlesenFIF Hillerød43:01+7:0112:28
3Eva PetterssonVäxjö OK44:15+8:1512:49
4Ingrid E StrömRonneby OK44:21+8:2112:51
5Kristin JohanssonKarlskrona SOK50:05+14:0514:31
Erén Lång AlbinssonBredaryds SOKej start
Gudrun NilssonLunds OKej start

H60

5 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban LarssonOK Gipen47:109:06
2Urban ArnessonOK Torfinn47:34+0:249:10
3Carl-Johan RoubertFK Finn51:45+4:359:59
4Stellan MartinssonOK Tyringe54:21+7:1110:29
5Per Arne EvaldssonOK Gynge55:16+8:0610:40
6Torgny OttossonOK Torfinn57:59+10:4911:11
7Thomas DagsbergOK Orion1:03:41+16:3112:17
8Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:08:15+21:0513:10
9Olle EnforsTockarps IK1:08:21+21:1113:11
10Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:10:32+23:2213:36
Lennart SmedenmarkRonneby OKej godkänd
Roger ThörnOK Vilse 87ej godkänd
Ken RagnarssonOK Kompassenej start
Sven-Inge SvenssonHässleholms OKej start
Thomas AlbinssonBredaryds SOKej start

D65

3 450 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel MånssonOK Vilse 8738:3111:09
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK40:58+2:2711:52
3Inger GlansOK Torfinn43:55+5:2412:43
4Berit SchannongMalmö OK44:47+6:1612:58
5Åsa StåhlHjärnarps OL45:28+6:5713:10
6Karin PerssonOK Tyringe45:42+7:1113:14
7Lena JönssonLaholms IF OK49:16+10:4514:16
8Maj-Britt ByströmRävetofta OK49:45+11:1414:25
9Christina NilssonAndrarums IF53:48+15:1715:35
10Karin LarssonOK Kompassen58:53+20:2217:04
11Britt BülowMalmö OK59:58+21:2717:22
12Barbro NilssonAndrarums IF1:16:22+37:5122:08
13Margareta HeldFK Åsen1:17:34+39:0322:28
14Britt ÅkessonHässleholms OK1:27:33+49:0225:22
15Kristin LindbergLunds OK1:32:20+53:4926:45

H65

4 390 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK39:329:00
2Kenth SundgrenSkåneslättens OL40:59+1:279:20
3Göran JohnssonSkåneslättens OL41:37+2:059:28
4Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK42:35+3:039:42
5Lennart AnderssonOK Orion44:26+4:5410:07
6Kent R NilssonAndrarums IF45:45+6:1310:25
7Bo JohanssonOK Vilse 8746:35+7:0310:36
8Anders LarssonSkarpnäcks OL47:20+7:4810:46
9Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK47:25+7:5310:48
10Bo Anders NilssonLunds OK47:41+8:0910:51
11Jan JönssonMalmö OK47:59+8:2710:55
12Emil OlesenFIF Hillerød48:51+9:1911:07
13Kim FolanderOK Sorø49:08+9:3611:11
14Arne JohanssonOK Älme49:21+9:4911:14
15Lars JohanssonMalmö OK50:52+11:2011:35
16Mats HåkanssonMalmö OK52:12+12:4011:53
17Bengt StåhlHjärnarps OL52:40+13:0811:59
18Åke PerssonHjärnarps OL53:02+13:3012:04
19Gert OlssonSkåneslättens OL55:32+16:0012:38
20Jan PerssonYstads OK57:44+18:1213:09
21Anders WidénOLG Säuliamt58:07+18:3513:14
22Håkan NilssonMalmö OK58:46+19:1413:23
23Bengt HanssonAndrarums IF59:05+19:3313:27
24Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK1:00:02+20:3013:40
25Kaare HanssonMalmö OK1:00:32+21:0013:47
26Ingvar SchönAndrarums IF1:03:41+24:0914:30
27Lars PerssonOK Kompassen1:03:42+24:1014:30
28Nils-Erik BondessonFrosta OK1:08:12+28:4015:32
29Anders YngveOK Kontinent1:08:26+28:5415:35
30Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK1:08:36+29:0415:37
31Börje ÅkessonFrosta OK1:09:31+29:5915:50
32Roland NilssonOK Kompassen1:10:48+31:1616:07
33Tommy HeldFK Åsen1:10:58+31:2616:09
Tommy PetersonHelsingborgs SOKej start
Sven-Erik PerssonFrosta OKej start

D70

3 080 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK37:4712:16
2Ulla HåkanssonOK Gynge38:21+0:3412:27
3Ann-Charlotte JensenHässleholms OK38:32+0:4512:30
4Helen AndertoftMarkaryds FK42:08+4:2113:40
5Torill SvendsenFrosta OK45:24+7:3714:44
6Bodil RuterOK Älme47:57+10:1015:34
7Gull SvenssonTockarps IK49:17+11:3016:00
8Lena PehrssonOK Silva49:33+11:4616:05
9Gunbritt FalkmanÖrkelljunga FK49:35+11:4816:05
10Birgit PalmFK Boken49:57+12:1016:13
11Berit ByströmOK Virdarna52:11+14:2416:56
12Berit NilssonOK Älme55:13+17:2617:55
13Marianne CarlssonSkåneslättens OL1:03:28+25:4120:36
14Astrid JohannessonHelsingborgs SOK1:03:40+25:5320:40
15Gunilla GrönbladHärlövs IF1:07:04+29:1721:46

H70

3 990 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland MartinssonOK Tyringe39:309:53
2Inge PerssonFK Boken41:58+2:2810:31
3Lennart BohmanKarlskrona SOK42:08+2:3810:33
4Ingvar PerssonFK Åsen42:17+2:4710:35
5Åke OlssonHässleholms OK42:28+2:5810:38
6Göran BengtssonTockarps IK43:05+3:3510:47
7Kjell MånssonKarlskrona SOK43:55+4:2511:00
8Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK45:19+5:4911:21
9Sven-Åke GranquistHästveda OK45:21+5:5111:21
10Christer GrönbladHärlövs IF45:58+6:2811:31
11Leif KarlssonFrosta OK47:20+7:5011:51
12Ingemar AnderssonOK Orion47:42+8:1211:57
13Tommy OlssonKarlskrona SOK47:53+8:2312:00
13Kent JohanssonÖrkelljunga FK47:53+8:2312:00
15Ebbe MalmMarkaryds FK49:40+10:1012:26
16Christer JönssonLunds OK50:19+10:4912:36
17Sven RuterOK Älme50:52+11:2212:44
18Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad52:01+12:3113:02
19Lars HenrikssonOK Älme52:02+12:3213:02
20Göran SvenssonFK Finn53:37+14:0713:26
21Erling SamuelssonOK Vilse 8754:57+15:2713:46
22Kjell LindauOK Kompassen54:59+15:2913:46
23Jan-Evert  OlssonAndrarums IF58:32+19:0214:40
24Tom LindbergLunds OK1:03:40+24:1015:57
25Sven ThelanderssonLunds OK1:05:19+25:4916:22
26Bo BülowMalmö OK1:09:17+29:4717:21
27Håkan JonssonOK Silva1:10:52+31:2217:45
28Johnny MalmgrenHjärnarps OL1:11:23+31:5317:53
29Claes-Göran GrenMalmö OK1:15:00+35:3018:47
30Yngve MagnussonOK Orion1:30:31+51:0122:41 Ladda ner rutt i gpx-format
Jan HanssonLunds OKej godkänd
Björn NordströmHässleholms OKej godkänd
Nils KarlssonVäxjö AISej start

D75

3 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8742:0813:40
2Elsa SvenssonOK Vilse 8750:44+8:3616:28
3Karin LexellOK Torfinn53:20+11:1217:18
4Clarie EkOK Pan-Kristianstad58:35+16:2719:01
Barbro HugossonLunds OKej godkänd
Gun HanssonYstads OKej start

H75

3 450 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Eric EricsonFK Åsen35:1310:12
2Arne GustafssonMalmö OK37:07+1:5410:45
3Ingemar SvenssonLunds OK39:33+4:2011:27
4Gunnar NilssonHärlövs IF40:10+4:5711:38
5Bo SvenssonTockarps IK40:19+5:0611:41
6Bertil ErikssonMalmö OK40:23+5:1011:42
7Nils-Åke NilssonFK Göingarna42:55+7:4212:26
8Torsten ClaessonOK Älme44:13+9:0012:48
9Nils-Åke NilssonHärlövs IF46:10+10:5713:22
10Ernie BroströmHalmstad OK46:33+11:2013:29
11Bertil LööfOK Pan-Kristianstad46:43+11:3013:32
12Kurt BergstrandLessebo OK46:47+11:3413:33
13Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK48:01+12:4813:55
14Leif SjögrenOK Orion48:45+13:3214:07
15Bertil OlofssonAndrarums IF48:59+13:4614:11
16Hubert HugossonOK Gynge49:17+14:0414:17
17Benny JohanssonMalmö OK50:46+15:3314:42
18Kenneth LindborgHässleholms OK51:40+16:2714:58
19Håkan BrostMalmö OK52:33+17:2015:13
20Paul SchannongMalmö OK52:44+17:3115:17
21Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL54:30+19:1715:47
22Roland EdvinssonFK Göingarna55:28+20:1516:04
23Kjell OlofssonEslövs FK55:40+20:2716:08
24Ragnar OlssonRonneby OK56:19+21:0616:19
25Allan SunnergrenHjärnarps OL59:36+24:2317:16
26Roland AkselssonLunds OK1:13:48+38:3521:23

D80

2 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunvor GöranssonLaholms IF OK51:4020:10

H80

3 080 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad39:2912:49
2Anders AdlerLinköpings AIK40:22+0:5313:06
3Bo UllmanOK Pan-Kristianstad41:15+1:4613:23
4Bo BengtssonHässleholms OK41:24+1:5513:26
5Johan JanssonVäxjö OK43:07+3:3813:59
6Stig JohanssonHalmstad OK45:53+6:2414:53
7Ingvar PeterssonHässleholms OK49:58+10:2916:13
8Jan-Eric NelkingFK Åsen51:24+11:5516:41
9Klas TykessonSkåneslättens OL59:18+19:4919:15
10Bengt EdvardssonOK Torfinn1:01:34+22:0519:59
Kjell BjörupLunds OKej godkänd

H85

3 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL52:0616:54
2Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF52:09+0:0316:55
3Bertil JohanssonSkåneslättens OL1:04:25+12:1920:54
4Nils-Åke NilssonAndrarums IF1:39:34+47:2832:19

Inskolning

1 810 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ebba BjörnssonTormestorps IFfullföljt
Leon BjörnssonTormestorps IFfullföljt
George GrähsHelsingborgs SOKfullföljt
Isak GrönlundLunds OKfullföljt
Alice JönssonOK Torfinnfullföljt
Vidar KarlbergSkåneslättens OLfullföljt
Oskar LindbergHjärnarps OLfullföljt
Alfons MickelåkerAndrarums IFfullföljt
Frida MobergFK Göingarnafullföljt
Alfred SvenssonLunds OKfullföljt
Linnea SvenssonLunds OKfullföljt

U1

1 810 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo ThimFK Åsen17:259:37
2Linnea LindulfSkåneslättens OL18:00+0:359:56
3August AxelssonHärlövs IF19:26+2:0110:44
4Jon WikströmHästveda OK19:59+2:3411:02
5Sofia EdmanHelsingborgs SOK20:06+2:4111:06
6Amathea YngveOK Kontinent20:15+2:5011:11
7Ebba RosénLunds OK21:59+4:3412:08
8Valter SanderSkåneslättens OL23:53+6:2813:11
9Lukas PerssonÖrkelljunga FK24:43+7:1813:39
10Ebba NilssonOK Gynge27:32+10:0715:12
11Gustav GranqvistFK Göingarna27:43+10:1815:18
12Janna HolmströmMalmö OK27:55+10:3015:25
13Olivia SvenssonFK Åsen28:01+10:3615:28
14Linn ThuressonSkåneslättens OL28:04+10:3915:30
15Valter NelkingSkåneslättens OL28:11+10:4615:34
16Axel FalkstrandTormestorps IF29:00+11:3516:01
17Hugo GranqvistFK Göingarna29:02+11:3716:02
18Emma LundsgaardOK Kontinent29:52+12:2716:30
19Ester WanstadiusFK Åsen30:49+13:2417:01
20Ines KarlssonOK Gynge31:10+13:4517:13
21Linn RystedtLunds OK31:13+13:4817:14
22Filip PerssonMalmö OK33:23+15:5818:26
23Lilly AxelssonHärlövs IF33:36+16:1118:33
24Meliza NilssonAndrarums IF34:26+17:0119:01
25Anton CarlströmFK Boken37:37+20:1220:46
26Elin NordströmFK Göingarna38:10+20:4521:05
27Elna JönssonFK Åsen39:36+22:1121:52
28Lovisa LindbergHjärnarps OL46:33+29:0825:43
29Rasmus NilssonOK Gynge52:41+35:1629:06
30Signe JohanssonOK Gynge52:47+35:2229:09
Wilhelm LindbergHässleholms OKej godkänd
Erik DüringHärlövs IFej godkänd
Eskil SoelbergAndrarums IFej start

U2 Dam

2 570 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka LindulfSkåneslättens OL32:4612:44
2Linnéa SandströmOK Älme33:28+0:4213:01
3Tove RosbergVäxjö OK33:44+0:5813:07
4Smilla ThomassonFK Göingarna34:36+1:5013:27
5Ronja GérardOK Kontinent34:47+2:0113:32
6Liv LundsgaardOK Kontinent37:32+4:4614:36
7Wilma JönssonÖrkelljunga FK41:36+8:5016:11
8Alva ErikssonHjärnarps OL42:34+9:4816:33
9Ellen MobergFK Göingarna43:39+10:5316:59
10Emelia CarlströmFK Boken44:21+11:3517:15
11Jenifer NäsmanHelsingborgs SOK44:39+11:5317:22
12Cornelia GrähsHelsingborgs SOK44:40+11:5417:22
13Freja GustafsonLunds OK50:30+17:4419:38
14Nellie WetterlövIS Skanne56:32+23:4621:59
15Klara HallHjärnarps OL58:16+25:3022:40
16Märta HavenbergOK Kontinent59:23+26:3723:06
16Wilda SchmidtOK Kontinent59:23+26:3723:06
18Lovisa ErichsenFK Boken1:12:22+39:3628:09
19Tova BjerleOK Tyringe1:13:40+40:5428:39
20Carla BirgerssonOK Pan-Kristianstad1:23:24+50:3832:27
21Sonia KurashovaFK Åsen1:35:50+1:03:0437:17

U2 Herr

2 570 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love PerssonMalmö OK22:118:37
2Elia KämpeÖrkelljunga FK25:32+3:219:56
3Anton HeldFK Åsen25:53+3:4210:04
4Alfred OlssonLunds OK28:56+6:4511:15
5Milton Sydbo GunnarssonÖrkelljunga FK29:59+7:4811:40
6Nikolai LönnÖrkelljunga FK30:38+8:2711:55
7David PerssonHelsingborgs SOK34:57+12:4613:35
8Erik OlssonFrosta OK36:03+13:5214:01
9Sverre KarlssonAndrarums IF36:18+14:0714:07
10Valdemar PukeYstads OK36:36+14:2514:14
11Joel Sigfridsson ToftHjärnarps OL39:40+17:2915:26
12Simon OlssonÖrkelljunga FK44:33+22:2217:20
13Isak ThysellOK Kontinent48:05+25:5418:42
14Wiggo JönssonÖrkelljunga FK48:20+26:0918:48
15Olle ErikssonHjärnarps OL1:00:33+38:2223:33
16Alexander Haglinklubblös1:07:28+45:1726:15

Öppen motion 1

2 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Flor  VillafuerteLunds OK53:2220:45
2Marie KempffHässleholms OK56:45+3:2322:04
3Jenny PerssonOK Kontinent57:04+3:4222:12
4Annika JohanssonMalmö OK1:09:17+15:5526:57

Öppen motion 2

3 420 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivan NylanderHärlövs IF49:2214:26
2Annika KämpeÖrkelljunga FK56:49+7:2716:36
3Annika PukeYstads IF1:05:33+16:1119:10
4Emily NilssonHärlövs IF1:13:48+24:2621:34
5Mats OlssonFrosta OK1:24:13+34:5124:37
6Anton PerssonHärlövs IF1:45:15+55:5330:46
7Jacob RothmanHärlövs IF1:45:21+55:5930:48
Elsa Perssonklubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 010 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas BogsjöHelsingborgs SOK29:579:57
2Daniel EdmanHelsingborgs SOK37:09+7:1212:20
3Jonas TunestålAndrarums IF48:32+18:3516:07
4Gordon GustafsonLunds OK49:01+19:0416:17
5Niklas GustafsonLunds OK49:07+19:1016:19
6Annelie ThomassonFK Göingarna49:13+19:1616:21
7Ida OlssonTorsås OK49:21+19:2416:23
8Eva WildmarkFK Boken49:40+19:4316:30
9Karin HjälmLunds OK50:17+20:2016:42
10Alfred WessbergHärlövs IF51:58+22:0117:15
11Maria RagnarssonHjärnarps OL53:10+23:1317:39
12Bengt PeterssonOK Älme58:08+28:1119:18
13Roger PerssonOK Gynge59:41+29:4419:49
14Börje MagnussonHästveda OK1:02:45+32:4820:50
15Linnea Widellklubblös1:04:03+34:0621:16
16Thomas PerssonOK Tyringe1:04:57+35:0021:34
17Maria KarlbergOK Silva1:05:10+35:1321:39
18Karin LundeqvistFK Åsen1:06:01+36:0421:55
18Maria PernetunHässleholms OK1:06:01+36:0421:55
20Eva JohanssonOK Älme1:06:58+37:0122:14
21Therese CollinFK Göingarna1:07:23+37:2622:23
22Aina NordströmFK Göingarna1:08:02+38:0522:36
23Margareta RingRonneby OK1:11:36+41:3923:47
24Anna LevinFK Åsen1:12:06+42:0923:57
25Jessica HermanssonFK Åsen1:18:47+48:5026:10
26Helén ÅkessonSkåneslättens OL1:20:43+50:4626:48
27Filip EllmanHässleholms OK1:24:05+54:0827:56
28Asta NilssonHärlövs IF1:24:31+54:3428:04
29Jessica PerssonOK Älme1:25:02+55:0528:15
30MariAnne MånssonRonneby OK1:32:36+1:02:3930:45
31Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:41:10+1:11:1333:36
32Bertil AhlbergOK Gynge1:48:12+1:18:1535:56
33Tomas ErichsenFK Boken1:50:04+1:20:0736:34
34Ulla KarlssonOK Tyringe2:17:22+1:47:2545:38
Veronika EkstrandHässleholms OKej godkänd

Öppen motion 4

3 780 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan Olof FermFK Göingarna45:3812:04
2Jenny Anderssonklubblös49:40+4:0213:08
3Fredrik SambergsIS Kullen49:48+4:1013:10
4Karin JohanssonLunds OK53:58+8:2014:16
5Liane GunnarssonÖrkelljunga FK55:22+9:4414:38
6Ludvig PernetunHässleholms OK59:46+14:0815:48
7Carina AronssonHässleholms OK1:00:34+14:5616:01
8Ola KrikstanHjärnarps OL1:02:44+17:0616:35
9Susanna CaleklintKarlskrona SOK1:14:10+28:3219:37
10Emil SchwantesOK Kompassen1:18:28+32:5020:45
11Helena SchytzdelerHässleholms OK1:20:27+34:4921:16
12Persson HelenHässleholms OK1:23:23+37:4522:03
13Anki PålbrinkOK Gynge1:25:25+39:4722:35
14Karolina Widellklubblös1:29:36+43:5823:42
15Lukas CarlssonOK Pan-Kristianstad1:34:11+48:3324:54
16Mette ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:39:34+53:5626:20
Hanna Thomassonklubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 460 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan CaleklintKarlskrona SOK41:2011:56
2Tobias LindulfSkåneslättens OL41:28+0:0811:59
3Ola SvenssonFK Åsen41:30+0:1011:59
4Samuel PerssonMalmö OK42:15+0:5512:12
5Liselotte JohanssonOK Löftan42:42+1:2212:20
5Dan NilssonFK Göingarna42:42+1:2212:20
7Peter RasmussenOK Kontinent42:47+1:2712:21
8Andreas PernetunHässleholms OK44:14+2:5412:47
9Karolina SvenssonFK Åsen46:19+4:5913:23
10Jan WessbergHärlövs IF47:00+5:4013:35
11Peter SvenssonHelsingborgs SOK47:59+6:3913:52
12Lotta MorénHjärnarps OL48:26+7:0613:59
13Marie AlbinssonHjärnarps OL49:42+8:2214:21
14Marie NordströmHjärnarps OL49:44+8:2414:22
15Magdalena NordinSkåneslättens OL50:22+9:0214:33
16André EkbergFK Åsen50:42+9:2214:39
17Kerstin OlvegårdFK Göingarna51:29+10:0914:52
18Rickard HugossonHelsingborgs SOK52:10+10:5015:04
19Frida BjörkÖrkelljunga FK52:52+11:3215:16
20Aina JeppssonLunds OK53:48+12:2815:32
21Jenny RystedtLunds OK54:47+13:2715:50
22Johan Eliassonklubblös55:41+14:2116:05
23Eva TullbergIS Kullen56:18+14:5816:16
24Sven-Otto JönssonEslövs FK56:39+15:1916:22
25Markus ThysellOK Kontinent56:45+15:2516:24
26Maria SällbergFK Åsen58:38+17:1816:56
27Anne-Li AugustssonOK Tyringe59:20+18:0017:08
28Jennifer SvenssonOK Gynge59:55+18:3517:19
29Mattias LindbergHässleholms OK1:00:00+18:4017:20
30Carina JönssonFK Åsen1:00:29+19:0917:28
31Maja StrandFK Åsen1:01:25+20:0517:45
32Bea WanstadiusFK Åsen1:01:27+20:0717:45
33Claes OlvegårdFK Göingarna1:03:13+21:5318:16
34Klaus HolmFK Åsen1:03:19+21:5918:17
35Hanna NorrestamHelsingborgs SOK1:03:22+22:0218:18
36Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:03:24+22:0418:19
37Lena DanielssonHärlövs IF1:03:27+22:0718:20
38Kerstin WessbergHärlövs IF1:03:37+22:1718:23
39Jenny LindblomMalmö OK1:05:09+23:4918:49
40Caroline LindulfSkåneslättens OL1:05:31+24:1118:56
41Kerstin DahlHärlövs IF1:08:31+27:1119:48
42Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad1:09:43+28:2320:08
43Harriethe Bengtsson NicklassonLunds OK1:10:20+29:0020:19
44David OscarssonHelsingborgs SOK1:11:56+30:3620:47
45Martin CarlströmFK Boken1:13:12+31:5221:09
46Mia HallabroHässleholms OK1:13:13+31:5321:09
47Magnus KullbergSkåneslättens OL1:17:47+36:2722:28
48Kristina PerssonHalmstad OK1:19:43+38:2323:02
49Anna MobergFK Göingarna1:20:48+39:2823:21
50Pamela Svenssonklubblös1:22:18+40:5823:47
51Henrik AnderssonOK Gynge1:23:32+42:1224:08
52Emma CarlstedtHjärnarps OL1:47:59+1:06:3931:12
53Ann Kristin LarssonLunds OK2:20:19+1:38:5940:33
Gunila MårtenssonSimrishamns OKej godkänd
Karolina  HellfalkSkåneslättens OLej godkänd
Martin SällbergSkåneslättens OLej godkänd
Fredrik NilssonAndrarums IFej godkänd
Cecilia SvenssonHässleholms OKej godkänd
Anders Sandbergklubblösej godkänd
Mikael FribergHelsingborgs SOKej start
Niklas GelknerSkåneslättens OLej start

Öppen motion 6

6 050 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ThomassonFK Göingarna1:02:5710:24
2Kenneth FagerKarlskrona SOK1:06:40+3:4311:01
3Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:12:02+9:0511:54
4Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:12:25+9:2811:58
5Björn IsraelssonBurseryds IF1:15:47+12:5012:31
6Johanna HärwellEslövs FK1:16:09+13:1212:35
7Emmy TuressonBurseryds IF1:21:35+18:3813:29
8Mats OrrhedeHelsingborgs SOK1:22:50+19:5313:41
9Mika Morathklubblös1:22:51+19:5413:41
10Henrik WeidenSkåneslättens OL1:25:44+22:4714:10
11Magnus NilssonHärlövs IF1:31:27+28:3015:06
12Peter WetterlövIS Skanne1:37:05+34:0816:02
13Martin NilssonHässleholms OK1:38:30+35:3316:16
14Jakob FagerFK Vittus1:40:22+37:2516:35
15Göran RylanderSkåneslättens OL1:47:48+44:5117:49
16Kajsa PerssonOK Tyringe2:08:43+1:05:4621:16
Johan Wensäterklubblösej godkänd
Jerker NilssonOK Älmeej godkänd
Melissa MillbournOK Skogsfalkenej godkänd

Öppen motion 7

3 050 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan GunnarssonFK Göingarna19:396:26
2Peter HeldFK Åsen29:37+9:589:42
3Marie SäfströmHästveda OK31:51+12:1210:26
4Eva-Lotta BengtslinLunds OK34:30+14:5111:18
5Kaj NilssonOK Tyringe35:34+15:5511:39
6Niclas Delinklubblös36:07+16:2811:50
7Bjarne Holmgrenklubblös36:17+16:3811:53
8Conny BerggrenVäxjö AIS36:21+16:4211:55
9Britt ThörnOK Vilse 8737:27+17:4812:16
10Camilla CarlssonHärlövs IF39:17+19:3812:52
11Matts Lennart AnderssonHässleholms OK39:20+19:4112:53
12Elin NordahlSimrishamns OK40:17+20:3813:12
13Anna AnderssonLunds OK40:26+20:4713:15
14Lotta  MagnussonMalmö OK40:39+21:0013:19
15Sten Åke KvistIS Kullen40:55+21:1613:24
16Ingvar OlofssonFK Snapphanarna41:19+21:4013:32
17Jan-Erik NilssonYstads OK41:36+21:5713:38
18Anna LarssonOK Gipen41:42+22:0313:40
19Lena NorrmanIS Kullen42:23+22:4413:53
20Bengt IvarssonOK Tyringe42:49+23:1014:02
21Annemarie HolmAlstermo IF43:22+23:4314:13
22Bengt LarssonYstads OK43:39+24:0014:18
23Waste ByströmOK Virdarna43:43+24:0414:20
24Ingrid LarssonFK Göingarna43:55+24:1614:23
25Anna BjärbyFrosta OK44:15+24:3614:30
26Helen NilssonHärlövs IF44:44+25:0514:40
27Ingvar PerssonOK Tyringe44:47+25:0814:40
28Jessica NilssonOK Tyr44:55+25:1614:43
29Richard AnderssonLunds OK44:56+25:1714:43
30Olle RingRonneby OK45:01+25:2214:45
31Katarina FastOK Pan-Kristianstad46:00+26:2115:04
32Roland ErikssonHästveda OK48:01+28:2215:44
33Thomas VinbladLunds OK49:00+29:2116:03
34Elna RosénLunds OK49:13+29:3416:08
35Håkan MalmgrenMalmö OK49:16+29:3716:09
36Eva OlssonFrosta OK50:31+30:5216:33
37Jan VernströmRonneby OK50:42+31:0316:37
38Maria VernströmRonneby OK50:44+31:0516:38
39Gert OlssonMalmö OK52:34+32:5517:14
40LarsOwe StrömRonneby OK52:42+33:0317:16
41Ingrid OlofssonFK Snapphanarna53:13+33:3417:26
42Mats RosénHästveda OK53:48+34:0917:38
43Rolf HaglundÖrkelljunga FK54:11+34:3217:45
44Lars KarlssonRingsjö OK54:27+34:4817:51
45Rolf NilssonAndrarums IF54:31+34:5217:52
46Mona EnforsTockarps IK54:36+34:5717:54
47Erik RidderbyFrosta OK57:37+37:5818:53
48Fredy SchwyterOL Amriswil58:11+38:3219:04
49Sonja HammarOK Kompassen58:20+38:4119:07
50Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK58:29+38:5019:10
51Magnus CinthioSkåneslättens OL59:15+39:3619:25
52Ann-Mari NilssonYstads OK1:00:59+41:2019:59
53Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:04:30+44:5121:08
54Allan HammarOK Kompassen1:05:35+45:5621:30
55Christer LjungquistLunds OK1:06:44+47:0521:52
56Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK1:09:30+49:5122:47
57Inga LjungquistLunds OK1:10:50+51:1123:13
58Karin MalmgrenHjärnarps OL1:11:34+51:5523:27
59Susanne GöranssonFrosta OK1:17:46+58:0725:29
60Kristina LandgrenMalmö OK1:29:37+1:09:5829:22
61Kjell NybergIS Kullen2:10:12+1:50:3342:41
Anders NilssonHässleholms OKej godkänd

Öppen motion 8

4 380 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad27:416:19
2Simon YngveOK Kontinent32:12+4:317:21 Ladda ner rutt i gpx-format
3Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad33:48+6:077:43
4Martin JönssonSkåneslättens OL35:44+8:038:09
5Erik ÅsLunds OK35:47+8:068:10
6Håkan ErikssonHästveda OK37:18+9:378:30
7Magnus WallenborgOK Kontinent37:22+9:418:31
8Marie OlssonÖrkelljunga FK38:22+10:418:45
9Bengt LarssonFK Göingarna38:38+10:578:49
10Mikael PerssonFK Göingarna39:13+11:328:57
11David BengtssonFK Åsen39:15+11:348:57
12Oskar CervinHelsingborgs SOK39:25+11:448:59
13Marcus BillOK Pan-Kristianstad39:58+12:179:07
14Marcus HenningssonLunds OK40:09+12:289:10
15Ulf MinörLunds OK41:25+13:449:27
16Johan MickelåkerAndrarums IF42:16+14:359:38
17Peter EkströmMalmö OK42:21+14:409:40
18Kjell LönnHjärnarps OL43:22+15:419:54
19Jonas EdvardssonHästveda OK43:47+16:069:59
20Camilla HaglundÖrkelljunga FK43:48+16:0710:00
21Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF44:06+16:2510:04
22Raul HindovLunds OK44:19+16:3810:07
23Axel LindénRonneby OK44:45+17:0410:13
24Anja Minörklubblös45:09+17:2810:18
25Ambjörn LassingFrosta OK46:03+18:2210:30
26Maria ModigOK Pan-Kristianstad46:30+18:4910:36
27Henrik BirgerssonOK Pan-Kristianstad46:36+18:5510:38
28Yngve ErnstssonFK Göingarna46:45+19:0410:40
29Maureen Olsson LoLunds OK46:54+19:1310:42
30Peter PukeYstads OK47:05+19:2410:44
31Casper LindemanOK Roskilde47:14+19:3310:47
32Daniel NilssonHästveda OK47:42+20:0110:53
33Niklas RystedtLunds OK47:49+20:0810:55
34Mats JonssonSkåneslättens OL48:06+20:2510:58
35Ingela SmedenmarkRonneby OK49:15+21:3411:14
36Kadri KuuskLunds OK49:16+21:3511:14
37David SällbergFK Åsen49:38+21:5711:19
38Eva NelkingSkåneslättens OL49:56+22:1511:24
39Jonas BoströmLunds OK52:49+25:0812:03 Ladda ner rutt i gpx-format
40Miklos MolnarLunds OK52:59+25:1812:05
41Jon MobergFK Göingarna53:07+25:2612:07
42Mantas ZalagaSkåneslättens OL53:44+26:0312:16
43Göran LassingFrosta OK53:56+26:1512:18
44Göran FastOK Pan-Kristianstad54:23+26:4212:24
45Fredrik HolmerHästveda OK54:36+26:5512:27
46Roland StrandFK Åsen55:16+27:3512:37
47Viveka LassingFrosta OK55:26+27:4512:39
48Johan RosénSkåneslättens OL56:40+28:5912:56
49Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK57:12+29:3113:03
50Eva AndreassonOK Gynge58:25+30:4413:20
51Oscar GrönvallHelsingborgs SOK58:39+30:5813:23
52Jan GradinAndrarums IF59:14+31:3313:31
53Susanne KarlssonHärlövs IF59:21+31:4013:33
54Rasmus LindbergHjärnarps OL59:32+31:5113:35
55Sandra NilssonFK Åsen59:34+31:5313:35
56Annika LarssonFK Göingarna1:00:46+33:0513:52
57Sven GiselssonRonneby OK1:01:01+33:2013:55
58Lars DahlHärlövs IF1:02:24+34:4314:14
59Jens TermenLunds OK1:02:51+35:1014:20
60Mats OlssonSkåneslättens OL1:03:39+35:5814:31
61Sven Erik JönssonOK Tyringe1:04:00+36:1914:36
62Karin JohanssonFK Göingarna1:04:06+36:2514:38
63Kjell VilhelmssonAndrarums IF1:04:48+37:0714:47
64Erik Jorderklubblös1:07:09+39:2815:19
64Angelika LarssonÖrkelljunga FK1:07:09+39:2815:19
66Håkan NordahlSimrishamns OK1:07:56+40:1515:30
67Monika LydinOK Kontinent1:09:21+41:4015:50
68Eva RämmalLunds OK1:11:43+44:0216:22
69Jenny GustafssonLunds OK1:12:41+45:0016:35
70Göran RosenkvistHelsingborgs SOK1:28:38+1:00:5720:14
71Richard BengtssonLunds OK1:31:26+1:03:4520:52
72Fredrik JagenheimFrosta OK1:37:18+1:09:3722:12
73Alexander StridOK Torfinn1:44:45+1:17:0423:54
Anna ÅsLunds OKej godkänd
Peter WilhelmssonKarlskrona SOKej godkänd
Maria SvenssonLunds OKej godkänd

Öppen motion 9

7 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HärwellEslövs FK1:00:258:09
2Stefan BerglinKarlskrona SOK1:00:44+0:198:12
3Rasmus GrönlundLunds OK1:01:57+1:328:22
4Jan Ackesjöklubblös1:02:18+1:538:25
5David HåkanssonOK Gynge1:02:48+2:238:29
6Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers1:03:18+2:538:33
7Magnus GranqvistFK Göingarna1:05:30+5:058:51
8Johan SanderSkåneslättens OL1:08:06+7:419:12
9Henrik JohanssonOK Pan-Kristianstad1:10:16+9:519:29
10Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:11:06+10:419:36
11Fredrik StåhlHjärnarps OL1:11:16+10:519:37
12Anders Lundborgklubblös1:12:14+11:499:45
13Ola HäggströmAndrarums IF1:17:52+17:2710:31
14Robert BertilssonLunds OK1:19:25+19:0010:43
15Willie OlssonRävetofta OK1:21:30+21:0511:00
16Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:21:37+21:1211:01
17Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:24:57+24:3211:28
18Esben ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:25:21+24:5611:32
19Peter BengtslinLunds OK1:30:31+30:0612:13
20Mikael RubenssonHjärnarps OL1:39:20+38:5513:25
21Lucie KomarkovaHjärnarps OL1:41:12+40:4713:40
22Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:44:10+43:4514:04
23Jonas GustafssonAndrarums IF1:44:53+44:2814:10

Öppen motion 12

1 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip LydinOK Kontinent30:3116:51
2Robin AhlmAndrarums IF36:46+6:1520:18
3Ulf JönssonLaholms IF OK1:16:14+45:4342:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser