Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Torfinn, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Torfinn, medel
Arrangörsorganisation: OK Torfinn
Datum: onsdag 24 augusti 2016

D21

3 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla OlssonSkåneslättens OL33:438:29
2Carina RydlundHässleholms OK38:56+5:139:48
3Britt-Marie BengtssonFK Åsen41:19+7:3610:24
4Emmy HelmerssonHässleholms OK41:30+7:4710:27
5Eva CarlidenHalmstad OK43:52+10:0911:02
6Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK44:19+10:3611:09
7Maria HelmerssonHässleholms OK51:31+17:4812:58
8Matilda NilssonOK Gynge52:02+18:1913:06
9Helena KristianssonHässleholms OK56:11+22:2814:09
10Yvonne AnderssonHässleholms OK1:01:42+27:5915:32
11Karin JägrydSkåneslättens OL1:12:34+38:5118:16
Annika EngelHässleholms OKej godkänd
Tina LjungqvistLunds OKej start
Carina ThynellHärlövs IFej start

H21

4 720 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas TjernlundSkåneslättens OL29:446:17
2Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad31:00+1:166:34
3Isak PrellnerSkåneslättens OL31:12+1:286:36
4Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad33:49+4:057:09
5Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad33:58+4:147:11
6Ludvig HallabroHässleholms OK34:26+4:427:17
7Joel KristianssonSkåneslättens OL35:46+6:027:34
8Conny RaskHjärnarps GH OL37:12+7:287:52
9Ulrik MagnussonHalmstad OK39:00+9:168:15
10Anders JägrydSkåneslättens OL39:34+9:508:22
11Ivar HelmerssonHässleholms OK41:07+11:238:42
12Henrik AnderssonHässleholms OK43:50+14:069:17
13Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK44:02+14:189:19
14David EkstrandHässleholms OK47:51+18:0710:08
15Lars HallabroHässleholms OK47:53+18:0910:08 Ladda ner rutt i gpx-format
16Wiktor RydlundHässleholms OK50:52+21:0810:46
17Nils HelmerssonHässleholms OK53:40+23:5611:22
18Tomas NilssonHässleholms OK55:38+25:5411:47
19Anton SvenssonHässleholms OK58:14+28:3012:20
20Tobias MånssonHässleholms OK1:03:12+33:2813:23
Jonas PrellnerSkåneslättens OLej godkänd
Ulf ÅkessonHärlövs IFej start

H20

3 280 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Marcus NilssonLaholms IF OKej start

H18

3 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian ZetterquistLaholms IF OK58:0417:42

D14

2 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie RydlundHässleholms OK23:358:38

H14

2 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo CedervallÖrkelljunga FK29:4610:54 Ladda ner rutt i gpx-format
Gabriel SteffertOK Tyringeej godkänd

D12

2 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea RydlundHässleholms OK25:449:56
2Joanna PerssonOK Tyringe32:47+7:0312:39
3Alice PerssonOK Tyringe33:53+8:0913:04

H12

2 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elia KämpeÖrkelljunga FK39:1115:07
2Erik OlssonFrosta OK59:27+20:1622:57
3William SteffertOK Tyringe1:08:39+29:2826:30

H12 Kort

2 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah SchmidtOL-Team Filder29:2911:59
2Edwin FalkstrandTormestorps IF33:06+3:3713:27
Ville EkstrandHässleholms OKej start

D10

2 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara SvenssonHässleholms OK25:0310:10
2Amanda WibergHässleholms OK33:47+8:4413:43
3Sara MånssonHässleholms OK43:53+18:5017:50

H10

2 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver CarlidenHalmstad OK38:4515:45
2Nils PerssonOK Tyringe39:20+0:3515:59
3Arvid FalkstrandTormestorps IF49:11+10:2619:59

H40

3 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AxelssonOK Älme34:008:48

H45

3 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian LjungqvistLunds OK33:328:41
2Magnus NilssonOK Älme51:35+18:0313:21

D50

2 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christel OlssonFK Åsen36:4113:08

H50

3 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Olof AnderssonOK Tyringe28:338:28
2Jonas JönssonOK Tyringe36:17+7:4410:45
3Anders SvenssonLaholms IF OK39:52+11:1911:49
Anders NilssonTäby OKej godkänd
Jerry NilssonLaholms IF OKej start

D55

2 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann NilssonMarkaryds FK25:068:59
2Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad26:05+0:599:20
3Anne UddMarkbygdens OK28:41+3:3510:16

H55

3 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sverker ErikssonOK Gynge44:2212:36
2Jürgen SchmidtOL-Team Filder51:49+7:2714:43

D60

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ÅkessonHässleholms OK57:3723:54

H60

3 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK33:299:56

H65

3 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK28:489:19
2Åke OlssonHässleholms OK37:52+9:0412:15
3Hans LarssonHässleholms OK40:01+11:1312:57
4Arne JohanssonOK Älme44:15+15:2714:19
5Tord MartinssonRävetofta OK50:13+21:2516:15
6Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK52:24+23:3616:57
Nils-Erik BondessonFrosta OKej start

D70

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK27:3311:25
2Gull SvenssonTockarps IK31:50+4:1713:12
3Brita DahlbergHässleholms OK42:35+15:0217:40
4Marianne CarlssonSkåneslättens OL59:56+32:2324:52

H70

2 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran SvenssonFK Finn31:5611:26
2Erling SamuelssonOK Vilse 8734:59+3:0312:32
3Björn NordströmHässleholms OK35:34+3:3812:44
4Sven-Åke GranquistHästveda OK35:44+3:4812:48
5Verner LönnquistHärlövs IF43:25+11:2915:33
6Erland MartinssonOK Tyringe49:10+17:1417:37

H75

2 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo SvenssonTockarps IK36:0512:55
2Allan SunnergrenHjärnarps GH OL37:45+1:4013:31
3Bertil LööfOK Pan-Kristianstad38:52+2:4713:55
4Torsten ClaessonOK Älme39:11+3:0614:02
5Anders CarlssonSkåneslättens OL42:05+6:0015:05
6Nils-Åke NilssonHärlövs IF48:52+12:4717:30
7Ivar NilssonHässleholms OK57:34+21:2920:37
8Gunnar BrystHjobygdens OK1:01:16+25:1121:57
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FKej godkänd

H80

2 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF33:0413:43
2Jan-Eric NelkingFK Åsen35:43+2:3914:49
Bo BengtssonHässleholms OKej godkänd

U1

1 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar Svantessonklubblös23:3312:31
2Jennifer PerssonMarkaryds FK23:41+0:0812:35
3Linn AnderssonMarkaryds FK23:59+0:2612:45
4Marcus VoongOK Tyringe24:06+0:3312:49
5Carl JohanssonOK Tyringe24:27+0:5413:00
6Hugo JohanssonOK Tyringe24:56+1:2313:15

U2

2 460 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma Svantessonklubblös28:3911:38
2Villyam JohanssonOK Tyringe31:04+2:2512:37
3Alice KristenssonMarkaryds FK34:48+6:0914:08
4Tova BjerleOK Tyringe38:10+9:3115:30
5Jon WikströmHästveda OK39:37+10:5816:06
6Emma WikströmHästveda OK39:42+11:0316:08
7Villemo RönnblomOK Tyringe40:34+11:5516:29
Jakob MånssonHässleholms OKej godkänd
Axel FalkstrandTormestorps IFej godkänd

Öppen motion 1

2 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nike RosvallOK Klyftamo28:3811:38
2Astrid GüntherOL-Team Filder34:47+6:0914:08
3Ann-christin KristenssonMarkaryds FK34:54+6:1614:11
4Maria DelinOK Pan-Kristianstad39:24+10:4616:00
5Bertil AhlbergOK Gynge57:57+29:1923:33

Öppen motion 3

2 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin StrömbergOK Gynge42:5015:31
2Daniel KämpeÖrkelljunga FK43:49+0:5915:52
3William Tengstrand NugentOK Tyringe56:43+13:5320:32
4CARINA SVENSSONMarkaryds FK59:04+16:1421:24
5Asta NilssonHärlövs IF1:17:08+34:1827:56
Ingvar LennerstedtLunds OKej godkänd
Martin KimMalmö OKej godkänd

Öppen motion 5

2 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BjärbyFrosta OK38:5814:16
Ulrika DanielssonOK Gyngeej godkänd

Öppen motion 7

3 170 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecca HardenFK Boken32:2010:11
2Morgan CarlidenHalmstad OK38:27+6:0712:07
3Anna WikströmHästveda OK39:41+7:2112:31
4Catarina HardenFK Boken46:38+14:1814:42
5Elinor DelinOK Pan-Kristianstad47:21+15:0114:56
6Adrian HardenFK Boken48:15+15:5515:13
7Lena StrandMarkaryds FK50:38+18:1815:58
8Katarina FastOK Pan-Kristianstad54:37+22:1717:13
9Hubert HugossonOK Gynge55:14+22:5417:25
10Anders HenrikssonIS Skanne57:55+25:3518:16
11Josefin SällbergFK Åsen58:49+26:2918:33
12Ruben EdvardssonHästveda OK1:00:52+28:3219:12
13Leif MalmMarkaryds FK1:01:02+28:4219:15
14Leif AxelssonSK Graal1:01:22+29:0219:21
15Tommy BengtssonHässleholms OK1:01:39+29:1919:26
16Eva GustavssonHässleholms OK1:04:05+31:4520:12
17Eva OlssonFrosta OK1:11:12+38:5222:27
Roland GustavssonHässleholms OKej godkänd
Kerstin MartinssonOK Tyringeej godkänd
Bengt AnderssonTormestorps IFej godkänd

Öppen motion 8

4 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JönssonSkåneslättens OL36:268:16
2Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers37:28+1:028:30
3Jonas EdvardssonHästveda OK44:03+7:3710:00
4Björn CarlssonSkåneslättens OL44:38+8:1210:08
5Fajer WennerbergOK Klyftamo49:14+12:4811:11
6Hans PerssonAndrarums IF51:04+14:3811:36
7David SällbergFK Åsen52:41+16:1511:58
8Linnea GustafssonOK Gynge54:22+17:5612:21
9Sandra NilssonFK Åsen54:41+18:1512:25
10Jan KarlssonHässleholms OK54:42+18:1612:25
11Roger SvenssonHässleholms OK57:14+20:4813:00
12Göran FastOK Pan-Kristianstad57:37+21:1113:05
13Stefan AdolfssonEslövs FK59:05+22:3913:25
14Ola AndertoftMarkaryds FK59:08+22:4213:26
15Tobias PerssonOK Tyringe59:23+22:5713:29
16Gert OlssonTockarps IK1:09:33+33:0715:48
17Jan KristenssonMarkaryds FK1:11:00+34:3416:08
18Cecilia SvenssonHässleholms OK1:19:34+43:0818:05
Ross NugentOK Tyringeej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser