Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Kontinent, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Kontinent, medel
Arrangörsorganisation: OK Kontinent
Datum: lördag 20 augusti 2016

D21

3 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad28:448:02
2Marlene BjärehedMalmö OK31:26+2:428:48
3Sara Snogerup LinseLunds OK32:23+3:399:04
4Lindha HellnerFK Göingarna32:31+3:479:06
5Moa KjellstrandCentrum OK33:23+4:399:21
6Tova HermodssonLunds OK35:25+6:419:55
7Pia OlssonOK Pan-Kristianstad36:15+7:3110:09
8Linnea GillbergCentrum OK39:04+10:2010:56
9Carolina NilssonOK Kompassen40:07+11:2311:14
10Anna HellnerLunds OK41:18+12:3411:34
11Johanna BerntssonMalmö OK42:49+14:0511:59
12Matilda NilssonOK Gynge49:08+20:2413:45
13Louise RolanderOK Pan-Kristianstad49:57+21:1313:59
14Anna IsgrenMalmö OK52:07+23:2314:35
15Elin NordahlSimrishamns OK56:25+27:4115:48

H21

4 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus JohanssonIFK Göteborg27:216:04
2Simon HardenFK Boken27:58+0:376:12
3Jon AnderssonIFK Umeå31:12+3:516:56
4Henrik OlofssonOK Kompassen32:21+5:007:11
5Patrik JohanssonHelsingborgs SOK33:32+6:117:27
6Conny RaskHjärnarps OL34:32+7:117:40
7Stefan PålssonSkåneslättens OL37:08+9:478:15
8Mikael PihlOK Pan-Kristianstad37:45+10:248:23
9Fritjof AxelssonFK Göingarna38:59+11:388:39
10Erik VinbladLunds OK39:04+11:438:40
11Ulf NilssonHjärnarps OL39:31+12:108:46
12Martin AnderssonSjövalla FK40:05+12:448:54
13Erik SchultzLunds OK42:04+14:439:20
14Loke AgmarkenHalmstad OK42:35+15:149:27
15Marcus HenningssonLunds OK42:44+15:239:29
16Henrik AnderssonHässleholms OK47:58+20:3710:39
17Tommy GartingMalmö OK52:14+24:5311:36
Jonathan GunnarssonMalmö OKej godkänd

D18

3 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia DahlHärlövs IF36:3510:57
2Elinor DelinOK Pan-Kristianstad44:50+8:1513:25
3Erica HenrikssonSimrishamns OK45:01+8:2613:28

D16

3 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa WeidenSkåneslättens OL31:449:08
2Hilda AxelssonFK Göingarna33:17+1:339:35
3Lovisa LagerHalmstad OK36:03+4:1910:23
4Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad37:09+5:2510:42
5Clara DahlHärlövs IF38:45+7:0111:10
6Ebba JensenSkåneslättens OL45:58+14:1413:14
7Tina LjungqvistLunds OK48:32+16:4813:59
8Cornelia LydinOK Kontinent1:02:14+30:3017:56 Ladda ner rutt i gpx-format

H16

3 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel HellbergLunds OK32:189:01
2Axel OrrhedeHelsingborgs SOK33:27+1:099:20
3Viggo JohanssonSkåneslättens OL33:34+1:169:22
4Jacob MobergHelsingborgs SOK38:58+6:4010:53
5Jakob ZällHjärnarps OL42:03+9:4511:44
6Simon GiselssonRonneby OK43:48+11:3012:14
7Emil NilssonAndrarums IF51:53+19:3514:29
8Simon OlssonHjärnarps OL55:11+22:5315:24

D14

2 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LindblomMalmö OK25:549:23
2Nellie RydlundHässleholms OK28:45+2:5110:25
3Rebecca HardenFK Boken29:08+3:1410:33
4Sofia PalmFK Boken29:25+3:3110:39
5Elin HugossonLunds OK31:29+5:3511:24
6Elin NilssonAndrarums IF33:52+7:5812:16
7Moa WallenborgOK Kontinent35:33+9:3912:52
8Hilma HolmströmHärlövs IF38:05+12:1113:47
9Alva NystedtSkåneslättens OL38:06+12:1213:48
10Hanna LarssonYstads OK43:58+18:0415:55

H14

2 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin WeidenSkåneslättens OL23:328:31
2Erik JohanssonFK Boken35:30+11:5812:51
3Klas LjungqvistLunds OK50:27+26:5518:16
4Erik AlbinssonHjärnarps OL1:11:25+47:5325:52
Johan VinbladLunds OKej godkänd
Alfred AhltinMalmö OKej start

H14 Kort

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin VensrydEslövs FK42:2818:52

D12

2 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Enni LindskogOK Älme22:299:59
2Alice OlvegårdFK Göingarna22:44+0:1510:06
3Linnea RydlundHässleholms OK24:31+2:0210:53
4Emmy PalmFK Boken25:43+3:1411:25
5Tuva SelinFK Göingarna27:51+5:2212:22
6Hanna MorénHjärnarps OL38:52+16:2317:16
7Ebba BjörkOK Pan-Kristianstad1:30:02+1:07:3340:00
Sandra WiduchKarlskrona SOKej godkänd

H12

2 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo CedervallÖrkelljunga FK19:408:44
2Wilmer SelinFK Göingarna19:44+0:048:46
3Svante SelinFK Göingarna24:20+4:4010:48
4Albin HugossonLunds OK28:45+9:0512:46
5Simon LydinOK Kontinent33:10+13:3014:44
6Arvid AlbinssonHjärnarps OL33:37+13:5714:56
7Elia KämpeÖrkelljunga FK34:48+15:0815:28
8William SteffertOK Tyringe54:26+34:4624:11
9Erik OlssonFrosta OK58:18+38:3825:54
10Elias NilssonAndrarums IF1:47:45+1:28:0547:53
Olle RosénLunds OKej godkänd
Viktor AhltinMalmö OKej godkänd

D10

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice JohanssonFK Boken26:4811:54
2Selma VensrydEslövs FK54:18+27:3024:08
My WallenborgOK Kontinentej start

H10

2 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna19:088:30
2Ville LindskogOK Älme21:31+2:239:33
3Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna24:43+5:3510:59
4Albin GranqvistFK Göingarna26:26+7:1811:44
5Milton Sydbo GunnarssonÖrkelljunga FK31:23+12:1513:56
6Gustav GranqvistFK Göingarna31:33+12:2514:01

D40

3 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken33:499:41
2Camilla SelinFK Göingarna41:43+7:5411:57
3Lotta EkbergÖrkelljunga FK44:07+10:1812:38
4Jenny VinbladLunds OK46:30+12:4113:19
5Karin KallioniemiSkåneslättens OL55:27+21:3815:53
6Lotte HenrikssonSimrishamns OK59:58+26:0917:10
7Maria PetterssonHalmstad OK1:03:17+29:2818:07
8Jeanette HenningssonLunds OK1:22:17+48:2823:34
Kajsa BenattiSkåneslättens OLej godkänd

H40

3 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus GranqvistFK Göingarna30:387:47
2Johan SanderSkåneslättens OL36:10+5:329:12
3Mikael NilssonLunds OK36:18+5:409:14
4Martin JohanssonHalmstad OK37:07+6:299:26
5Jon LindskogOK Älme37:31+6:539:32
6Fredrik NystedtSkåneslättens OL39:44+9:0610:06
7Tobias NilssonOK Kompassen40:23+9:4510:16
8Ola MarkholmSkåneslättens OL41:38+11:0010:35
9Michael NilssonAndrarums IF42:22+11:4410:46

D45

3 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise AxelssonFK Göingarna32:259:58
2Ingela ThoressonAndrarums IF34:05+1:4010:29
3Carina RydlundHässleholms OK35:59+3:3411:04
4Åse FuxborgSjövalla FK39:10+6:4512:03
5Malin WeidenSkåneslättens OL43:34+11:0913:24
6Helena ÅhlinHelsingborgs SOK44:37+12:1213:43
7Kerstin JensenSkåneslättens OL44:52+12:2713:48
8Karin WikforssLunds OK1:00:10+27:4518:30

H45

3 930 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK26:386:46
2Michael LönnHjärnarps OL28:03+1:257:08
3Fredrik HugossonLunds OK29:11+2:337:25
4Håkan PalmFK Boken30:56+4:187:52
5Anders SelinFK Göingarna31:33+4:558:01
6Magnus LarsenFK Boken33:03+6:258:24
7Fabian LjungqvistLunds OK33:36+6:588:32
8Stefan AgmarkenHalmstad OK35:07+8:298:56
9Tomas VensrydEslövs FK36:48+10:109:21
10Jonas HöstHjärnarps OL36:54+10:169:23
11Dan JohanssonFK Boken37:08+10:309:26
12Magnus BackanHelsingborgs SOK39:34+12:5610:04
13Johan JensenSkåneslättens OL40:49+14:1110:23
14Lennart MorénHjärnarps OL41:24+14:4610:32
15Mats OrrhedeHelsingborgs SOK44:59+18:2111:26
16Lars DahlHärlövs IF54:38+28:0013:54
17Dennis HansenOK Kompassen1:03:04+36:2616:02
Håkan AxelssonFK Göingarnaej godkänd

D50

2 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SternerOK Njudung34:5311:59
2Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK35:54+1:0112:20
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK37:20+2:2712:49
4Karin JägrydSkåneslättens OL57:30+22:3719:45
5Leila EkmanYstads OK1:11:54+37:0124:42

H50

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SvantessonHjärnarps OL29:078:05
2Anders JägrydSkåneslättens OL31:48+2:418:50
3Staffan AhltinMalmö OK32:29+3:229:01
4Michael AnderssonLunds OK33:13+4:069:13
5Bengt OlssonEslövs FK34:25+5:189:33
6Ulf LinderfalkSkåneslättens OL35:02+5:559:43
7Magnus OlssonHjärnarps OL35:29+6:229:51
8Ulf MinörLunds OK37:34+8:2710:26
9Olof BarrSkåneslättens OL41:03+11:5611:24
10Jan JohanssonSkåneslättens OL43:07+14:0011:58
11Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK43:55+14:4812:11
12Håkan NordahlSimrishamns OK49:55+20:4813:51
13Jan GradinAndrarums IF53:17+24:1014:48

D55

2 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann NilssonMarkaryds FK30:5710:38
2Ewa RoosHelsingborgs SOK34:07+3:1011:43
3Kati NémethStigmännen Karlshamns OK43:22+12:2514:54

H55

3 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ForsstedtSöders-Tyresö32:189:15
2Thomas JohanssonÖrkelljunga FK33:07+0:499:29
3Mats BrorssonTockarps IK34:42+2:249:56
4Kyrre ThalbergLunds OK43:58+11:4012:35
5Benjamin ViebkeMalmö OK46:20+14:0213:16
6Ulf WidemarkYstads OK58:55+26:3716:52
7Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:13:14+40:5620:59
8Ulf BengtssonOK Kompassen1:17:35+45:1722:13

D60

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun NilssonLunds OK32:5213:31
2Mona EnforsTockarps IK37:13+4:2115:18
3Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared43:28+10:3617:53
Kristin JohanssonKarlskrona SOKej start

H60

3 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Gunnar OlssonLunds OK40:2711:35
2Lennart ErforsOK Torfinn41:00+0:3311:44
3Olle EnforsTockarps IK57:24+16:5716:26
Thomas DagsbergOK Orionej start

D65

2 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa StåhlHjärnarps OL33:1713:41
2Inger GlansOK Torfinn35:01+1:4414:24
3Karin PerssonOK Tyringe40:35+7:1816:42
4Christina NilssonAndrarums IF41:37+8:2017:07
5Sonja HammarOK Kompassen44:33+11:1618:20
6Karin LarssonOK Kompassen48:55+15:3820:07
7Britt BülowMalmö OK50:37+17:2020:49
8Margareta HeldFK Åsen1:08:39+35:2228:15
Britt ÅkessonHässleholms OKej start

H65

3 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan WinnbergIK Trenne Ullared31:399:44
2Torgny PetterssonMarkbygdens OK33:13+1:3410:13
3Göran JohnssonSkåneslättens OL36:13+4:3411:08
4Bengt StåhlHjärnarps OL43:31+11:5213:23
5Åke PerssonHjärnarps OL47:05+15:2614:29
6Jan PerssonYstads OK47:35+15:5614:38
7Kent R NilssonAndrarums IF47:49+16:1014:42
8Bo Anders NilssonLunds OK49:53+18:1415:20
9Janne LindholmFrosta OK50:33+18:5415:33
10Tommy HeldFK Åsen54:00+22:2116:36
11Nils-Erik BondessonFrosta OK57:10+25:3117:35
12Göran LarssonOK Kompassen57:28+25:4917:40
13Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK58:36+26:5718:01
14Roland NilssonOK Kompassen1:03:02+31:2319:23
Kaare HanssonMalmö OKej start

D70

2 430 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torill SvendsenFrosta OK39:5916:27
2Birgit PalmFK Boken44:34+4:3518:20
3Berit ByströmOK Virdarna45:04+5:0518:32
4Lena PehrssonOK Silva45:27+5:2818:42
5Karin LexellOK Torfinn47:56+7:5719:43
6Astrid JohannessonHelsingborgs SOK48:08+8:0919:48
7Marianne CarlssonSkåneslättens OL48:36+8:3720:00
8Gunilla GrönbladHärlövs IF50:20+10:2120:42
9Gull SvenssonTockarps IK50:57+10:5820:58
10Anna-Stina ArnessonIK Dran54:13+14:1422:18
11Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad1:03:14+23:1526:01
Brita DahlbergHässleholms OKej godkänd

H70

2 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland MartinssonOK Tyringe31:4710:53
2Tommy OlssonKarlskrona SOK33:03+1:1611:19
3Ingemar ArnessonIK Dran33:31+1:4411:28
4Morgan LjungVaggeryds SOK34:05+2:1811:40
5Bertil OttossonFK Göingarna43:06+11:1914:45
6Sten Åke KvistIS Kullen46:10+14:2315:48
7Kjell MånssonKarlskrona SOK48:54+17:0716:44
8Jan HanssonLunds OK52:25+20:3817:57
9Waste ByströmOK Virdarna53:35+21:4818:21
10Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK54:54+23:0718:48
11Bo BülowMalmö OK55:11+23:2418:53
12Ewert NilssonOK Kompassen55:46+23:5919:05
13Christer LjungquistLunds OK1:10:42+38:5524:12
Christer GrönbladHärlövs IFej godkänd
Benkt AnderssonFrosta OKej start
Åke OlssonHässleholms OKej start

H75

2 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar SvenssonLunds OK40:5914:02
2Nils-Åke NilssonFK Göingarna48:34+7:3516:37
3Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL52:12+11:1317:52
4Paul SchannongMalmö OK1:06:32+25:3322:47
5Allan HammarOK Kompassen1:26:36+45:3729:39
Arne GustafssonMalmö OKej godkänd
Gunnar NilssonHärlövs IFej start

D80

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonYstads OK40:4421:26
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej godkänd

H80

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AdlerLinköpings AIK36:1015:35
2Klas TykessonSkåneslättens OL38:38+2:2816:39
3Leif ClaessonTormestorps IF42:21+6:1118:15
4Jan-Eric NelkingFK Åsen46:22+10:1219:59
5Bengt EdvardssonOK Torfinn48:02+11:5220:42

Inskolning

2 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Saga ChristensenLandskrona CKfullföljt
Wille HellnerLunds OKfullföljt
Moa HenrikssonLaholms IF OKfullföljt
Arvid JentschKlubblösfullföljt
Frida MobergFK Göingarnafullföljt
Rasmus MårtenssonEslövs FKfullföljt
Ammi OrrhedeHelsingborgs SOKfullföljt
Anton StenEslövs FKfullföljt
Jakob StenEslövs FKfullföljt
Alfred SvenssonLunds OKfullföljt
Linnea SvenssonLunds OKfullföljt
Stina SvenssonLunds OKfullföljt

U1

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HenrikssonLaholms IF OK35:0314:47
2Max NilssonLunds OK36:25+1:2215:21
3Anton CarlströmFK Boken37:38+2:3515:52

U2

2 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor VerkströmStigmännen Karlshamns OK27:1312:05
2Tuva ChristensenLandskrona CK31:37+4:2414:03
3Klara PalmFK Boken33:12+5:5914:45
4Emelia CarlströmFK Boken35:00+7:4715:33
5August CinthioSkåneslättens OL38:39+11:2617:10
6Malte WisslerSkåneslättens OL38:41+11:2817:11
7Ebba RosénLunds OK41:14+14:0118:19

Öppen motion 1

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bontu JohnsonHelsingborgs SOK37:4416:46
2Marita JohanssonMarkbygdens OK41:51+4:0718:36
3Flor VillafuerteLunds OK51:36+13:5222:56
4Einar SjöströmRävetofta OK1:13:34+35:5032:41

Öppen motion 3

2 250 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel KämpeÖrkelljunga FK33:3814:56
2Joakim BengtssonKlubblös40:12+6:3417:52
3Annamoa LindskogOK Älme42:48+9:1019:01
4Liane GunnarssonÖrkelljunga FK44:36+10:5819:49
5Catrin AnderssonFrosta OK49:12+15:3421:52
6Kerstin ÅstedtHärlövs IF50:57+17:1922:38
7Susanne Modig TjärnströmLaholms IF OK51:44+18:0622:59
8Amalia AnderssonFrosta OK52:23+18:4523:16
9Ture AugustssonFK Boken56:08+22:3024:56
10Petra VensrydEslövs FK57:50+24:1225:42
11Jan DahlbergHässleholms OK1:00:10+26:3226:44
12Ann-Charlotte PålssonKlubblös1:03:38+30:0028:16
13Iveta HolaskovaOK Kontinent1:11:35+37:5731:48
14Cecilia WiduchKarlskrona SOK1:12:18+38:4032:08
15Ulla KarlssonOK Tyringe1:36:08+1:02:3042:43
Kerstin MartinssonOK Tyringeej godkänd
Andrej TschirpkeKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 300 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Catarina HardenFK Boken40:1512:11
2Adrian HardenFK Boken47:20+7:0514:20
3Karin JohanssonLunds OK49:49+9:3415:05
4Per StenEslövs FK50:39+10:2415:20
5Maria SvenssonLunds OK51:05+10:5015:28
6Anne-Li AugustssonOK Tyringe53:22+13:0716:10
7Kerstin DahlHärlövs IF55:50+15:3516:55
8Kerstin OlvegårdFK Göingarna58:04+17:4917:35
9Daniel HenrikssonLaholms IF OK58:21+18:0617:40
10Cecilia HugossonLunds OK1:03:19+23:0419:11
11Jenny LindblomMalmö OK1:06:56+26:4120:16
12David MorénHjärnarps OL1:11:31+31:1621:40
13Ebba ElofssonHelsingborgs SOK1:12:47+32:3222:03
14Carina GöranssonYstads OK1:15:13+34:5822:47
15Sven-Otto JönssonEslövs FK1:21:35+41:2024:43
16Gunila MårtenssonSimrishamns OK1:23:44+43:2925:22
17Håkan MalmgrenMalmö OK1:24:34+44:1925:37
18Carina JönssonFK Åsen1:30:41+50:2627:28
19Barbro NilssonAndrarums IF1:31:30+51:1527:43
20Iréne BengtssonOK Kompassen1:44:32+1:04:1731:40
21Marianne ErikssonKlubblös1:45:32+1:05:1731:58
Martin KimMalmö OKej godkänd
Nils-Olof JohanssonOK Kompassenej godkänd
Jakob SvenssonKlubblösej godkänd
Henriette JareklevHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 020 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PerssonFK Göingarna26:078:38
2Pär JohanssonKlubblös26:50+0:438:53
3Lars GunnarssonKlubblös32:26+6:1910:44
4Peter EkströmMalmö OK37:16+11:0912:20
5Hans LarssonHässleholms OK38:10+12:0312:38
6Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad39:31+13:2413:05
7Louise PihlOK Pan-Kristianstad39:56+13:4913:13
8Anna WikströmHästveda OK40:27+14:2013:23
9Enar MagnussonIS Skanne41:23+15:1613:42
10Christina StenEslövs FK41:36+15:2913:46
11Bo SvenssonTockarps IK41:42+15:3513:48
12Linda GranqvistFK Göingarna42:01+15:5413:54
13Lena StrandMarkaryds FK44:19+18:1214:40
14Anders PerssonOK Pan-Kristianstad44:55+18:4814:52
15Johannes BjörkOK Pan-Kristianstad45:00+18:5314:54
16Mattias WesterKlubblös47:18+21:1115:39
17Anders HenrikssonIS Skanne48:23+22:1616:01
18Anders CarlssonSkåneslättens OL49:24+23:1716:21
19Bengt LarssonYstads OK49:50+23:4316:30
20Kerstin OlssonFK Snapphanarna50:15+24:0816:38
21Elna RosénLunds OK51:37+25:3017:05
22Henrik RosénLunds OK52:33+26:2617:24
23Rolf HaglundÖrkelljunga FK52:57+26:5017:31
24Thomas VinbladLunds OK53:35+27:2817:44
25Magnus CinthioSkåneslättens OL54:53+28:4618:10
26Christine EdenbrandtLunds OK55:37+29:3018:24
27Nils PerssonIS Skanne55:47+29:4018:28
28John OlanderssonÖrkelljunga FK57:58+31:5119:11
29Leif KarlssonFrosta OK58:05+31:5819:13
30Katarina FastOK Pan-Kristianstad58:44+32:3719:26
31Anna BjärbyFrosta OK59:43+33:3619:46
32Eva EskilssonHässleholms OK1:01:36+35:2920:23
33Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:04:30+38:2321:21
34Laila PerssonIS Skanne1:09:27+43:2022:59
35Anna-Carin OlanderssonOK Tyringe1:11:12+45:0523:34
36Torgny ÅstedtHärlövs IF1:13:23+47:1624:17
37Samuel GiselssonRonneby OK1:17:46+51:3925:45
38Eva RolanderOK Pan Kristianstad1:17:50+51:4325:46
39Rolf NilssonAndrarums IF1:25:14+59:0728:13
40Sophia GabrielssonSöders-Tyresö1:25:39+59:3228:21
41Gustaf SchejaFrosta OK1:35:06+1:08:5931:29
Lizkulla PetterssonMarkbygdens OKej godkänd

Öppen motion 8

4 510 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil HjalmarssonSkåneslättens OL30:146:42
2Oscar BacklundÄrla IF40:16+10:028:55
3Moltas ViebkeMalmö OK41:33+11:199:12
4Matilda OlssonSkåneslättens OL43:31+13:179:38
5Jonny SelanderOK Tyringe44:17+14:039:49
6Robert SundströmFK Friskus-Varberg45:34+15:2010:06
7Björn CarlssonSkåneslättens OL47:30+17:1610:31
8Lars EdenbrandtLunds OK47:57+17:4310:37
9Camilla HaglundÖrkelljunga FK48:16+18:0210:42
10Roger NilssonLaholms IF OK49:44+19:3011:01
11Fredrik HjortHelsingborgs SOK50:24+20:1011:10
12Niklas WelanderÖrkelljunga FK50:29+20:1511:11
13Jan KarlssonHalmstad OK51:11+20:5711:20
14Peter HeldFK Åsen52:22+22:0811:36
15Jan-I NygrenFK Boken53:26+23:1211:50
16Bo-Arne OlssonEslövs FK53:28+23:1411:51
17Henrik LindblomMalmö OK54:33+24:1912:05
18Jesper KolmodinAndrarums IF56:15+26:0112:28
19Louise JohanssonKlubblös56:36+26:2212:32
20Torgny HolmströmHärlövs IF56:44+26:3012:34
21Jon MobergFK Göingarna57:15+27:0112:41
22Bengt JohnsonHelsingborgs SOK57:38+27:2412:46
23Pia-Maria BondessonFrosta OK57:56+27:4212:50
24Sven GiselssonRonneby OK58:14+28:0012:54
25Hans PerssonAndrarums IF58:45+28:3113:01
26Henrik WeidenSkåneslättens OL58:54+28:4013:03
27Sven Erik JönssonOK Tyringe1:02:45+32:3113:54
28Göran FastOK Pan-Kristianstad1:03:58+33:4414:10
29Erik AhlströmHelsingborgs SOK1:05:48+35:3414:35
30Simon SvenssonLaholms IF OK1:06:43+36:2914:47
31Marie AlbinssonHjärnarps OL1:06:49+36:3514:48
32Alex LönnHjärnarps OL1:06:54+36:4014:50
33Sebastian LönnHjärnarps OL1:07:04+36:5014:52
34Stina OlanderssonOK Tyringe1:13:48+43:3416:21
35Mats HolgerssonKlubblös1:17:29+47:1517:10
36Jan ElofssonHelsingborgs SOK1:18:05+47:5117:18
37Lotta MorénHjärnarps OL1:19:42+49:2817:40
38Åsa JentschKlubblös1:22:27+52:1318:16
39Hannes TschirpkeKlubblös1:52:12+1:21:5824:52
40Kerstin HolgerssonKlubblös1:58:28+1:28:1426:16
Andreas JentschKlubblösej godkänd

Öppen motion 12

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LundeqvistFK Åsen48:5821:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser