Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tyringerundan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tyringerundan
Arrangörsorganisation: OK Tyringe
Datum: lördag 23 april 2016

D21

4 010 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia DahlHelsingborgs SOK31:087:45
2Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK36:19+5:119:03
3Lina LångStora Tuna OK40:41+9:3310:08
4Marie OlssonÖrkelljunga FK42:13+11:0510:31
5Hilda AxelssonFK Göingarna44:20+13:1211:03
6Malin LeijonHärlövs IF44:44+13:3611:09
7Caroline LindelöwHärlövs IF44:55+13:4711:12
8Louise AxelssonFK Göingarna50:53+19:4512:41
9Anna WikströmHästveda OK53:27+22:1913:19
10Mathilda JägrydSkåneslättens OL55:50+24:4213:55
11Carina ThynellHärlövs IF1:09:17+38:0917:16
12Maria TuressonHärlövs IF1:14:35+43:2718:35
13Hannah PetersonOK Torfinn1:17:56+46:4819:26
Josefin CarlssonOK Pan-Kristianstadej godkänd

H21

4 910 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF29:225:58
2Jonathan GunnarssonMalmö OK31:17+1:556:22
3Mikael KristenssonOK Pan-Kristianstad31:58+2:366:30
4Andreas FermFK Göingarna36:04+6:427:20
5Niclas TjernlundOK Vilse 8737:31+8:097:38
6Mikael LundqvistHalmstad OK39:05+9:437:57
7Niklas NilssonHärlövs IF39:16+9:547:59
8Ted GustavssonMalmö OK41:56+12:348:32
9Patrik JohanssonHelsingborgs SOK43:17+13:558:48
10Conny RaskHjärnarps OL44:23+15:019:02
11Felix AlnervikHelsingborgs SOK45:37+16:159:17
12Stefan NilssonLunds OK47:07+17:459:35
13Emanuel StridOK Torfinn47:51+18:299:44
14Marcus TrulssonHärlövs IF1:01:32+32:1012:31
15Markus PÃ¥lssonOK Kompassen1:25:38+56:1617:26
Magnus JonassonMalmö OKej godkänd
Niklas ThörnOK Vilse 87ej godkänd

H18

3 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian LönnHjärnarps OL55:2614:42

D16

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa WeidenSkåneslättens OL33:259:18
2Lovisa LagerHalmstad OK37:01+3:3610:18
3Alma LeijonHärlövs IF44:35+11:1012:25
Kajsa ToftnerOK Kompassenej start

H16

3 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken24:296:49
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK25:30+1:017:06
3Jesper JohanssonOK Löftan26:08+1:397:16
4Jacob MobergHelsingborgs SOK36:24+11:5510:08
5Tobias CarlstedtHjärnarps OL36:29+12:0010:09
6Jakob ZällHjärnarps OL36:47+12:1810:14
7Simon OlssonHjärnarps OL37:09+12:4010:20
8Axel ToressonLunds OK37:53+13:2410:33

D14

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea BökmanHelsingborgs SOK25:398:50
2Sofia PalmFK Boken29:35+3:5610:12
3Elin NilssonAndrarums IF33:46+8:0711:38
4Linnea LeijonHärlövs IF37:41+12:0212:59
5Elin HugossonLunds OK37:49+12:1013:02
Embla CinthioSkåneslättens OLej start

H14

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK21:477:30
2Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK29:11+7:2410:03
3Klas LjungqvistLunds OK30:23+8:3610:28
4Arvid LundqvistHalmstad OK33:38+11:5111:35
5Erik AlbinssonHjärnarps OL36:56+15:0912:44
6Melvin NilssonHärlövs IF37:18+15:3112:51
7Oscar RagnarssonHjärnarps OL38:04+16:1713:07
8Albin WeidenSkåneslättens OL38:57+17:1013:25
9Alex LönnHjärnarps OL50:52+29:0517:32
10Robin CarlstedtHjärnarps OL1:25:24+1:03:3729:26
Alfred ThronéeHjärnarps OLej start

H12

2 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias JohanssonOK Löftan18:537:22
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna24:02+5:099:23
3Noah KrikströmHjärnarps OL27:15+8:2210:38
4Arvid AlbinssonHjärnarps OL36:30+17:3714:15
5Albin HugossonLunds OK36:38+17:4514:18
6Gustav LundqvistHalmstad OK37:49+18:5614:46

H12 Kort

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edwin FalkstrandTormestorps IF22:5010:52
2Tim HjalmarssonHjärnarps OL23:36+0:4611:14
3Ville EkstrandHässleholms OK26:49+3:5912:46

D10

1 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LjungqvistLunds OK14:567:32
2Aprilia CinthioSkåneslättens OL24:02+9:0612:08
3Josefina AndraeOK Vilse 8745:28+30:3222:57

H10

1 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred LeijonHärlövs IF21:3610:54
2Arvid FalkstrandTormestorps IF24:41+3:0512:27

D40

3 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken42:5212:16
2Maria PetterssonHalmstad OK45:53+3:0113:08

H40

4 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NilssonLunds OK42:2510:07
2Martin JohanssonHalmstad OK45:07+2:4210:46
3David EkstrandHässleholms OK47:33+5:0811:20
4Michael NilssonAndrarums IF50:35+8:1012:04
5Jon MobergFK Göingarna1:01:29+19:0414:40

D45

3 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK39:1211:33
2Malin WeidenSkåneslättens OL40:27+1:1511:55
3Karin KarlssonHalmstad OK49:17+10:0514:32

H45

4 180 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK29:116:58
2Håkan PalmFK Boken31:30+2:197:32
3Magnus JohanssonOK Löftan31:49+2:387:36
4Fredrik HugossonLunds OK33:26+4:157:59
5Håkan AxelssonFK Göingarna33:31+4:208:01
6Michael LönnHjärnarps OL33:58+4:478:07
7Fabian LjungqvistLunds OK34:17+5:068:12
8Magnus LarsenFK Boken37:04+7:538:52
9Mårten LindbergMalmö OK39:43+10:329:30
10Håkan ErikssonHästveda OK41:49+12:3810:00
11Niklas WelanderÖrkelljunga FK42:16+13:0510:06
12Johan BökmanHelsingborgs SOK43:18+14:0710:21
13Per WikströmHästveda OK59:56+30:4514:20
14Edo DrenthHelsingborgs SOK1:07:14+38:0316:05
15Dennis HansenOK Kompassen1:11:06+41:5517:00

D50

3 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie BengtssonFK Åsen36:0110:58
2Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK37:02+1:0111:17
3Annika EngelHässleholms OK40:37+4:3612:22
4Ingrid JohanssonLaholms IF OK41:50+5:4912:45
Maritha HenrikssonJönköpings OKej start

H50

3 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt OlssonEslövs FK34:258:59
2Ulf LinderfalkSkåneslättens OL36:17+1:529:28
3Magnus OlssonHjärnarps OL41:20+6:5510:47
4Stefan AdolfssonEslövs FK41:54+7:2910:56
5Nils ToftLunds OK50:06+15:4113:04
6Stefan DahlHelsingborgs SOK51:05+16:4013:20
7Mats ToftnerOK Kompassen1:09:26+35:0118:07
8Lars ErikssonHjärnarps OL1:12:27+38:0218:54
9Björn CarlstedtHjärnarps OL1:16:44+42:1920:02
Tomas NilssonHässleholms OKej godkänd
Johnny NimvikLunds OKej godkänd

D55

3 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK43:3013:33
2Eva TykessonRävetofta OK44:36+1:0613:53
3Agneta ErforsOK Torfinn45:54+2:2414:17
4Ann-Kristin SjöströmLunds OK46:37+3:0714:31
5Kati NémethStigmännen Karlshamns OK50:17+6:4715:39
6Tina HagårdRävetofta OK55:54+12:2417:24
7Yvonne AnderssonHässleholms OK58:25+14:5518:11
8Aina JeppssonLunds OK1:00:06+16:3618:43

H55

3 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran MånssonKarlskrona SOK31:408:53
2Per-Erik BengtssonLunds OK32:33+0:539:08
3Stig NilssonOskarströms OK49:29+17:4913:53
4Lennart StenssonHelsingborgs SOK54:08+22:2815:12
5Hans-Erik KarlssonOK Torfinn58:28+26:4816:25
Benjamin ViebkeMalmö OKej godkänd

D60

2 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad42:1615:49
2Eva Konring OlesenFIF Hillerød45:19+3:0316:58
3Barbro LiljequistOK Älme48:08+5:5218:01
Gudrun NilssonLunds OKej start

H60

3 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban ArnessonOK Torfinn30:248:35
2Sven-Inge SvenssonHässleholms OK31:38+1:148:56
3Roger ThörnOK Vilse 8731:45+1:218:58
4Ingmar EkelövSkåneslättens OL35:38+5:1410:03
5Jan WahlströmSnättringe SK38:05+7:4110:45
6Lennart ErforsOK Torfinn39:26+9:0211:08
7Torgny OttossonOK Torfinn44:41+14:1712:37
8Peter LincolnFK Snapphanarna47:32+17:0813:25
9Olle EnforsTockarps IK50:11+19:4714:10
10Roland DahlmanMalmö OK50:22+19:5814:13
Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstadej godkänd

D65

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8732:2412:27
2Inger GlansOK Torfinn35:41+3:1713:43
3Maj-Britt ByströmRävetofta OK38:10+5:4614:40
4Gunnel MånssonOK Vilse 8743:34+11:1016:45
5Lena JönssonLaholms IF OK45:12+12:4817:23
6Åsa StåhlHjärnarps OL45:33+13:0917:31
7Sonja HammarOK Kompassen54:13+21:4920:51
8Britt BülowMalmö OK54:22+21:5820:54
9Margareta SjöbergLunds OK57:44+25:2022:12
10Karin LarssonOK Kompassen1:00:04+27:4023:06
11Margareta HeldFK Åsen1:05:30+33:0625:11
12Britt ÅkessonHässleholms OK1:17:30+45:0629:48

H65

3 390 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK34:4610:15
2Bo Anders NilssonLunds OK38:13+3:2711:16
3Göran JohnssonSkåneslättens OL38:51+4:0511:27
4Kenth SundgrenSkåneslättens OL39:17+4:3111:35
5Jan JönssonMalmö OK42:30+7:4412:32
6Emil OlesenFIF Hillerød45:09+10:2313:19
7Tommy PetersonHelsingborgs SOK48:13+13:2714:13
8Bengt StåhlHjärnarps OL52:15+17:2915:24
9Krister NilssonVäxjö OK54:37+19:5116:06
10Leif MalmMarkaryds FK55:41+20:5516:25
11Anders WidénOLG Säuliamt58:02+23:1617:07
12Kaare HanssonMalmö OK58:15+23:2917:10
13Börje ÅkessonFrosta OK58:24+23:3817:13
14Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:04:22+29:3618:59
15Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:10:21+35:3520:45
16Tommy HeldFK Åsen1:13:01+38:1521:32
17Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:15:25+40:3922:14
18Nils-Erik BondessonFrosta OK1:18:10+43:2423:03
19Roland NilssonOK Kompassen1:18:29+43:4323:09
Lars PerssonOK Kompassenej godkänd
Håkan NilssonMalmö OKej godkänd
Tord MartinssonRävetofta OKej start
Connie RoslundHässleholms OKej start

D70

2 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK33:5813:25
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK36:26+2:2814:24
3Gull SvenssonTockarps IK40:40+6:4216:04
4Berit ByströmOK Virdarna45:28+11:3017:58
5Birgit PalmFK Boken47:30+13:3218:46
6Gunilla GrönbladHärlövs IF49:04+15:0619:23
7Berit NilssonOK Älme55:09+21:1121:47
8Torill SvendsenFrosta OK58:03+24:0522:56
9Siv EkelöfVärend GN OL1:04:04+30:0625:19
10Marianne CarlssonSkåneslättens OL1:15:33+41:3529:51
Eva BergstrandVärend GN OLej godkänd

H70

3 020 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK26:578:55
2Inge PerssonFK Boken27:17+0:209:02
3Roy OvessonHelsingborgs SOK31:55+4:5810:34
4Ingvar PerssonFK Åsen33:17+6:2011:01
5Nils KarlssonVäxjö AIS33:50+6:5311:12
6Kent JohanssonÖrkelljunga FK34:00+7:0311:15
7Leif KarlssonFrosta OK34:10+7:1311:18
8Kjell MånssonKarlskrona SOK34:46+7:4911:30
9Waste ByströmOK Virdarna39:24+12:2713:02
10Lars HenrikssonOK Älme40:12+13:1513:18
11Björn NordströmHässleholms OK40:25+13:2813:22
12Erling LarssonHässleholms OK42:40+15:4314:07
13Christer GrönbladHärlövs IF43:20+16:2314:20
14Åke OlssonHässleholms OK48:47+21:5016:09
15Ewert NilssonOK Kompassen49:58+23:0116:32
16John-Erik BergstrandVärend GN OL50:08+23:1116:36
Bo BülowMalmö OKej godkänd
Kjell LindauOK Kompassenej godkänd

D75

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clarie EkOK Pan-Kristianstad43:1419:28
2Karin LexellOK Torfinn56:00+12:4625:13
3Barbro HugossonLunds OK1:01:29+18:1527:41
Gun HanssonYstads OKej start

H75

2 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar SvenssonLunds OK32:0810:49
2Ernie BroströmHalmstad OK35:24+3:1611:55
3Nils-Åke NilssonHärlövs IF35:39+3:3112:00
4Allan SunnergrenHjärnarps OL44:39+12:3115:02
5Rolf AnderssonLaholms IF OK45:09+13:0115:12
6Bertil OlofssonAndrarums IF45:22+13:1415:16
7Kenneth LindborgHässleholms OK46:34+14:2615:40
8Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK49:28+17:2016:39
9Göran ThourVärend GN OL49:47+17:3916:45
10Gunnar NilssonHärlövs IF58:56+26:4819:50
11Inge NilssonOK Älme1:06:36+34:2822:25
Arne GustafssonMalmö OKej godkänd
Allan HammarOK Kompassenej godkänd

D80

2 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gunvor GöranssonLaholms IF OKej godkänd

H80

2 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AdlerLinköpings AIK29:0713:06
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad29:11+0:0413:08
3Leif ClaessonTormestorps IF31:38+2:3114:14
4Stig JohanssonHalmstad OK33:33+4:2615:06
5Jan-Eric NelkingFK Åsen36:55+7:4816:37
6Ingvar PeterssonHässleholms OK37:01+7:5416:40
7Bengt EdvardssonOK Torfinn42:17+13:1019:02
8Bo BengtssonHässleholms OK43:25+14:1819:33
9Klas TykessonSkåneslättens OL52:47+23:4023:46
10Kjell BjörupLunds OK1:01:13+32:0627:34

H85

2 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF35:0817:18
2Curth SvenssonSkåneslättens OL46:49+11:4123:03
3Curt HjalmarssonHässleholms OK1:39:40+1:04:3249:05

Inskolning

1 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Juliette DebaeckerEslövs FKfullföljt
Oskar LindbergHjärnarps OLfullföljt

U1

1 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma Svantessonklubblös16:408:40
2Olivia SvenssonFK Åsen21:11+4:3111:01
3Frida EmilssonFK Åsen24:33+7:5312:47
4Axel FalkstrandTormestorps IF25:06+8:2613:04
5Joel Sigfridsson ToftHjärnarps OL27:18+10:3814:13
6Anton CarlströmFK Boken40:32+23:5221:06
7Lovisa LindbergHjärnarps OL42:56+26:1622:21
8Mathea YngveOK Kontinent46:45+30:0524:20

U2

2 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK17:208:15
2Viktor Werkströmklubblös20:39+3:199:50
3Felicia PerssonHelsingborgs SOK24:26+7:0611:38
4Max NilssonLunds OK24:39+7:1911:44
5August CinthioSkåneslättens OL25:23+8:0312:05
6Klara PalmFK Boken25:53+8:3312:19
7Erik OlssonFrosta OK26:38+9:1812:40
8Oliver SäfströmHästveda OK26:40+9:2012:41
9Oscar Svantessonklubblös30:02+12:4214:18
10Emma WikströmHästveda OK31:52+14:3215:10
11Jon WikströmHästveda OK34:53+17:3316:36
12Tove RosbergVäxjö OK35:27+18:0716:52
13Alva ErissonHjärnarps OL36:34+19:1417:24
14Olle ErikssonHjärnarps OL37:49+20:2918:00
15Greta JonssonMalmö OK39:22+22:0218:44
16Clara HallHjärnarps OL41:47+24:2719:53
17Ida HjalmarssonHjärnarps OL44:40+27:2021:16
18Sonia KurashovaFK Åsen1:00:46+43:2628:56
19Alexander BjärbyFrosta OK1:00:47+43:2728:56
Linnéa BjärbyFrosta OKej godkänd
David PerssonHelsingborgs SOKej start

Öppen motion 1

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo AxbarrOK Kompassen45:2518:10
2Simon LydinOK Kontinent56:34+11:0922:37

Öppen motion 3

2 930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HugossonLunds OK39:4413:33
2Linnéa SäfströmHästveda OK42:04+2:2014:21
3Carina AronssonHässleholms OK42:30+2:4614:30
4Hanna SteinerÖrkelljunga FK44:39+4:5515:14
5Elin WulffOK Kompassen46:13+6:2915:46
6Eva WildmarkFK Boken47:26+7:4216:11
7Susanne Modig Laholms IF OK49:18+9:3416:49
8Ingrid NilssonVäxjö OK49:31+9:4716:53
9Mette ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK51:42+11:5817:38
10Marie CarlströmFK Boken54:27+14:4318:35
11Ola KrikströmHjärnarps OL55:52+16:0819:04
12Asta NilssonHärlövs IF56:44+17:0019:21
13Elin DrenthHelsingborgs SOK1:00:30+20:4620:38
14Lars AdolfssonEslövs FK1:09:30+29:4623:43
15Joel Aleniusklubblös1:26:18+46:3429:27
Monika LindblomLaholms IF OKej godkänd

Öppen motion 5

3 240 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NilssonHässleholms OK33:2210:17
2Liselotte JohanssonOK Löftan38:46+5:2411:57
3Rasmus LindbergHjärnarps OL38:53+5:3112:00
4Martin NilssonHelsingborgs SOK40:10+6:4812:23
5Sylvain DebaeckerEslövs FK41:12+7:5012:42
6Marie AlbinssonHjärnarps OL41:36+8:1412:50
7Jessica SjögrenEslövs FK46:58+13:3614:29
8Anki PålbrinkOK Gynge47:04+13:4214:31
9Maria TrulssonHärlövs IF50:25+17:0315:33
10Olof JohanssonOK Kompassen50:35+17:1315:36
11Lars-Ivar EricsonFK Åsen54:38+21:1616:51
12Patrik JönssonHjärnarps OL54:50+21:2816:55
13Ola SvenssonFK Åsen57:35+24:1317:46
14Josefin SällbergFK Åsen57:54+24:3217:52
15Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK59:44+26:2218:26
16Martin CarlströmFK Boken1:03:02+29:4019:27
17Leif MagnussonOK Torfinn1:15:26+42:0423:16
18Elena KurashovaFK Åsen1:18:58+45:3624:22
19Lennart MagnussonLaholms IF OK1:22:34+49:1225:29
20Karl AndraeOK Vilse 871:24:49+51:2726:10 Ladda ner rutt i gpx-format
21Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad1:43:44+1:10:2232:00
22Louise DrenthHelsingborgs SOK1:45:10+1:11:4832:27
Jörgen BritseHärlövs IFej godkänd
Clara SvenssonLaholms IF OKej godkänd

Öppen motion 7

3 230 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan LarssonFK Göingarna32:5010:09
2Felix GustafssonLunds OK38:54+6:0412:02
3Enar MagnussonIS Skanne42:42+9:5213:13
4Kim PetterssonHästveda OK46:07+13:1714:16
5Lars OlssonFK Göingarna46:51+14:0114:30
6Lars Göran KillanderHästveda OK48:46+15:5615:05
7Axel OrrhedeHelsingborgs SOK51:26+18:3615:55
8Ronny PalmFK Boken52:11+19:2116:09
9Lena StrandMarkaryds FK53:15+20:2516:29
10Helen NilssonHärlövs IF54:17+21:2716:48
11Rebecca HardenFK Boken54:39+21:4916:55
12Emma MånssonÖrkelljunga FK55:37+22:4717:13
13Rebecca SvenssonVärend GN OL55:52+23:0217:17
14Anders HenrikssonIS Skanne56:07+23:1717:22
15Marie SvenssonFK Åsen59:57+27:0718:33
16Mats RosénHästveda OK1:00:19+27:2918:40
17Mona RosbergVäxjö OK1:00:26+27:3618:42
18Eva AndreassonOK Gynge1:00:40+27:5018:46
19Per-Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK1:01:51+29:0119:08
20Magnus CinthioSkåneslättens OL1:02:32+29:4219:21
21Margareta HaraldssonSigtuna OK1:03:03+30:1319:31
22Kennet OlssonFK Boken1:06:20+33:3020:32
23Roland ErikssonHästveda OK1:06:39+33:4920:38
24Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:07:32+34:4220:54
25Jenny GummessonOK Vilse 871:09:16+36:2621:26
26Britt ThörnOK Vilse 871:09:27+36:3721:30
27Sara BainbridgeLaholms IF OK1:09:45+36:5521:35
28Paula AndraeOK Vilse 871:10:27+37:3721:48
29Göran LarssonOK Kompassen1:13:28+40:3822:44
30Gun-Britt KribladHjärnarps OL1:15:00+42:1023:13
31Kristian KribladHjärnarps OL1:15:09+42:1923:15
32Mikael NilssonFrosta OK1:19:04+46:1424:28
33Susanne GöranssonFrosta OK1:19:12+46:2224:31
34Göran LiljequistOK Älme1:24:11+51:2126:03
35Monika LydinOK Kontinent1:25:40+52:5026:31
36Tommy BengtssonHässleholms OK1:30:59+58:0928:10
37Inga LjungquistLunds OK1:39:55+1:07:0530:56
38Kristina LandgrenMalmö OK1:43:11+1:10:2131:56
39Christer LjungquistLunds OK1:52:39+1:19:4934:52
40Christian ErfurthOK Pan-Kristianstad2:00:01+1:27:1137:09
Håkan MalmgrenMalmö OKej godkänd
John OlanderssonÖrkelljunga FKej godkänd
Bibzi PerssonHässleholms OKej godkänd
Einar SjöströmRävetofta OKej godkänd
Eva OlssonFrosta OKej godkänd

Öppen motion 8

4 420 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion34:027:41
2Johan EkelövSkåneslättens OL39:23+5:218:54
3Patrik GunnarssonBigfoot Orinteers39:38+5:368:58
4Simon YngveOK Kontinent40:00+5:589:02 Ladda ner rutt i gpx-format
5Stefan RosénHästveda OK40:58+6:569:16
6Martin JönssonSkåneslättens OL41:10+7:089:18
7Mattias KillanderHästveda OK42:47+8:459:40
8Christian JohanssonHelsingborgs SOK44:14+10:1210:00
9Pär SvenssonVärend GN OL44:46+10:4410:07
10Angelika LarssonÖrkelljunga FK45:59+11:5710:24
11Magnus EmilssonFK Åsen46:06+12:0410:25
12Esben ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK46:35+12:3310:32
13David BengtssonFK Åsen46:51+12:4910:35
14Willie OlssonRävetofta OK47:03+13:0110:38
15Lars HallabroHässleholms OK48:05+14:0310:52
16Tobias PerssonOK Kompassen48:15+14:1310:54
17Fredrik HjortHelsingborgs SOK48:39+14:3711:00
18Kajsa BenattiSkåneslättens OL49:33+15:3111:12
19Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK50:03+16:0111:19
20Anna FrantzKungälvs OK50:35+16:3311:26
21Axel LindénRonneby OK52:27+18:2511:51
22Sören AnderssonFK Boken52:47+18:4511:56
23Mikael RubenssonHjärnarps OL52:52+18:5011:57
24Lucie KomarkovaHjärnarps OL53:05+19:0312:00
25Roger NilssonLaholms IF OK53:27+19:2512:05
26Per RudqvistHelsingborgs SOK54:29+20:2712:19
27Per GerdleHalmstad OK54:48+20:4612:23
28Rasmus SvenssonVärend GN OL55:31+21:2912:33
29Sandra NilssonFK Åsen55:35+21:3312:34
30Jan KarlssonHässleholms OK56:30+22:2812:46
31Ingela SmedenmarkRonneby OK59:00+24:5813:20
32Miklos MolnarLunds OK59:07+25:0513:22
33David SällbergFK Åsen59:26+25:2413:26
34Anders ÅbergSkåneslättens OL59:58+25:5613:34
35Anna SjöströmLunds OK1:00:00+25:5813:34
36Mikael WidénFK Boken1:00:16+26:1413:38
37Jerker NilssonOK Älme1:01:50+27:4813:59
38Rasmus PerssonSkåneslättens OL1:02:14+28:1214:04
39Robert BertilssonLunds OK1:02:27+28:2514:07
40Göran FastOK Pan-Kristianstad1:03:24+29:2214:20
41Lena NorrmanIS Kullen1:10:03+36:0115:50
42Per OlssonFK Boken1:11:00+36:5816:03
43Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:13:36+39:3416:39
44Emma KribladHjärnarps OL1:14:29+40:2716:51
45Sten Åke KvistIS Kullen1:14:43+40:4116:54
46Catarina HardenFK Boken1:15:22+41:2017:03
47Holger SigboOK Kompassen1:17:11+43:0917:27
48Fredrik JagenheimFrosta OK1:59:40+1:25:3827:04
Anna BjärbyFrosta OKej godkänd
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Anders BertilssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Olle NyströmIS Kullenej godkänd
Henrik ThronéeHjärnarps OLej start

Öppen motion 12

1 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia LydinOK Kontinent29:0414:49
2Sally AnderssonHässleholms OK44:33+15:2922:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser