*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Hästveda OK, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hästveda OK, lång
Arrangörsorganisation: Hästveda OK
Datum: söndag 28 augusti 2016

D21

7 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria ArvidssonKalmar OK1:01:548:46
2Lindha HellnerFK Göingarna1:08:03+6:099:38
3Anna HellnerLunds OK1:13:33+11:3910:25
4Elinor LindelöwHärlövs IF1:25:46+23:5212:08
5Sofia DahlHärlövs IF1:26:47+24:5312:17
Helena LindénVäxjö OKej godkänd

H21

9 680 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF57:515:58
2Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:01:43+3:526:22
3Henrik BerlinOK Orion1:05:14+7:236:44
4Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:09:59+12:087:13
5Jesper HåkanssonFK Göingarna1:11:26+13:357:22
6Mikael PihlOK Pan-Kristianstad1:15:23+17:327:47
7Erik LindqvistVäxjö OK1:15:32+17:417:48
8Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:16:15+18:247:52
9Pontus ErlandssonSOK Viljan1:17:38+19:478:01
10Rickard IngessonLunds OK1:18:05+20:148:03
11Niklas KarlssonVäxjö OK1:18:34+20:438:06
12Fritjof AxelssonFK Göingarna1:19:24+21:338:12
13Klas JohanssonOK Kolmården1:20:25+22:348:18
14Lars JohanssonOK Älme1:22:14+24:238:29
15Moltas ViebkeMalmö OK1:32:30+34:399:33
16Johan ModigOK Pan-Kristianstad1:39:49+41:5810:18

D17-20 Kort

4 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elinor DelinOK Pan-Kristianstad1:02:3913:42

D16

4 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonOK Orion41:129:00
2Hilda AxelssonFK Göingarna47:45+6:3310:26
3Alma LeijonHärlövs IF1:06:08+24:5614:28
4Elin DjupsjöOskarströms OK1:08:37+27:2515:00
5Maja TenghagenHärlövs IF1:15:21+34:0916:29
Clara DahlHärlövs IFej start

H16

5 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob EnbergHalmstad OK44:248:04
2Ludvig HallabroHässleholms OK44:48+0:248:08
3Gustav ÅmanOK Vilse 8746:54+2:308:31
4Axel OrrhedeHelsingborgs SOK48:05+3:418:44
5Samuel LåstbomHärlövs IF55:37+11:1310:06
6Anton SvenssonHässleholms OK1:00:18+15:5410:57
Eskil EllmanHässleholms OKej start
Viggo JohanssonSkåneslättens OLej start

D14

4 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia PalmFK Boken42:519:57
2Rebecca HardenFK Boken43:24+0:3310:05
3Elin NilssonAndrarums IF45:48+2:5710:39
4Selma LarssonLunds OK1:05:50+22:5915:18
5Hanna LarssonYstads OK1:09:38+26:4716:11
6Linnea LeijonHärlövs IF1:24:26+41:3519:38
7Felicia LindbergHässleholms OK2:08:08+1:25:1729:47
Vilmalee SuwanOK Vilse 87ej start

H14

4 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK31:597:26
2Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad36:59+5:008:36
3Edvin SelinFK Göingarna39:08+7:099:06
4Albin PerssonHalmstad OK39:09+7:109:06
5Erik JohanssonFK Boken55:49+23:5012:58
Adam JohanssonSkåneslättens OLej start
Alfred AhltinMalmö OKej start
Erik AlbinssonHjärnarps OLej start

D12

3 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Enni LindskogOK Älme39:5611:59
2Emmy PalmFK Boken40:26+0:3012:08
3Hanna MorénHjärnarps OL42:16+2:2012:41
4Anna BenattiSkåneslättens OL46:59+7:0314:06
5Tuva SelinFK Göingarna1:00:03+20:0718:01
6Johanna OttossonÖrkelljunga FK1:13:48+33:5222:09
Alva SvenssonFK Åsenej start

H12

3 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SelinFK Göingarna29:588:59
2Wilmer SelinFK Göingarna30:02+0:049:01
3Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad36:57+6:5911:05
4Jakob IngelströmOK Gynge42:01+12:0312:37
5Axel TenghagenHärlövs IF44:32+14:3413:22
6Isak EdholmÖrkelljunga FK49:08+19:1014:45
7Felix ThomassonFK Göingarna1:02:57+32:5918:54
8Albin TagessonFK Finn1:17:28+47:3023:15
9Noah SchmidtOL-Team Filder1:23:29+53:3125:04
Erik JönssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej start
Viktor AhltinMalmö OKej start
Hugo CedervallÖrkelljunga FKej start

D10

2 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice JohanssonFK Boken1:00:5321:30
2Smilla ThomassonFK Göingarna1:03:42+2:4922:30
3Wilma JönssonÖrkelljunga FK1:31:22+30:2932:17
Aprilia CinthioSkåneslättens OLej godkänd
Josefina AndraeOK Vilse 87ej start

H10

2 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna32:5911:39
2Eddie KarlssonOK Vilse 8737:03+4:0413:05
3Ville LindskogOK Älme42:16+9:1714:56
4Jonathan EdholmÖrkelljunga FK1:07:02+34:0323:41
Isak EngOK Pan-Kristianstadej start

H35

8 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Erik JönssonOK Torfinn1:09:078:35
2Casper LindemannOK Roskilde1:29:42+20:3511:08
3Mattias LindbergHässleholms OK2:01:10+52:0315:03

D40

5 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken46:499:16
2Camilla HaglundÖrkelljunga FK53:04+6:1510:30
3Camilla SelinFK Göingarna53:27+6:3810:35
4Catarina HardenFK Boken53:39+6:5010:37
5Malin LeijonHärlövs IF58:05+11:1611:30
6Martina KarlssonOK Vilse 8759:08+12:1911:42
7Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:01:48+14:5912:14
8Lotte HenrikssonSimrishamns OK1:07:59+21:1013:27
9Lotta MorénHjärnarps OL1:33:13+46:2418:27
Maria Rosén ThelinJönköpings OKej start

H40

7 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf ÅkessonHärlövs IF1:07:568:52
2Johan AxelssonOK Älme1:09:34+1:389:04
3Michael NilssonAndrarums IF1:49:38+41:4214:18
Jon LindskogOK Älmeej godkänd

D45

4 650 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad46:269:59
2Ingela ThoressonAndrarums IF48:12+1:4610:21
3Louise AxelssonFK Göingarna50:12+3:4610:47
4Carina ThynellHärlövs IF50:37+4:1110:53
5Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK53:13+6:4711:26
6Malin ÅmanOK Vilse 871:00:26+14:0012:59
7Camilla CarlssonHärlövs IF1:05:37+19:1114:06
8Maria TuressonHärlövs IF1:17:07+30:4116:35
9Cecilia SvenssonHässleholms OK1:34:57+48:3120:25
Josefine AlbinssonOK Skogsfalkenej start

H45

6 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion48:427:30
2Håkan LindbergOK Vilse 8754:25+5:438:23
3Anders SelinFK Göingarna55:20+6:388:31
4Magnus TenghagenHärlövs IF58:47+10:059:03
5Johan AnderssonOK Skogsfalken58:48+10:069:03
6Magnus LarsenFK Boken1:00:05+11:239:15
7Örjan LarssonLunds OK1:03:11+14:299:44
8Raul HindovLunds OK1:05:45+17:0310:07
9Dan JohanssonFK Boken1:06:35+17:5310:15
10Thomas LåstbomHärlövs IF1:07:11+18:2910:21
11Lennart MorénHjärnarps OL1:09:03+20:2110:38
12Roger SvenssonHässleholms OK1:18:15+29:3312:03
13Mats OrrhedeHelsingborgs SOK1:20:39+31:5712:25
14Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:41:52+53:1015:41
Ola JönssonOK Vilse 87ej godkänd
Ulf JungstrandOK Skogsfalkenej start
Håkan PalmFK Bokenej start
Ulf ÅmanOK Vilse 87ej start

D50

4 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christel OlssonFK Åsen47:2511:01
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK50:30+3:0511:44
3Ingrid LarssonFK Göingarna57:57+10:3213:28
Christina SternerOK Njudungej start

H50

5 810 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna44:037:34
2Staffan AhltinMalmö OK45:58+1:557:54
3Glen HåkanssonVäxjö OK47:30+3:278:10
4Henrik LarssonFK Göingarna47:42+3:398:12
5Mats AnderssonOK Orion48:49+4:468:24
6Johan RisbergTormestorps IF51:09+7:068:48
7Bengt OlssonEslövs FK51:35+7:328:52
8Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL55:24+11:219:32
9Ulf LinderfalkSkåneslättens OL56:59+12:569:48
10Mikael WahlbomOK Orion57:20+13:179:52
11Anders BlomqvistOK Skogsfalken59:45+15:4210:17
12Olof BarrSkåneslättens OL1:09:08+25:0511:53
13Jan GradinAndrarums IF1:20:59+36:5613:56
14Stefan EdvardssonOK Torfinn1:34:36+50:3316:16
Marko KarkulehtoOK Vilse 87ej start
Jan JohanssonSkåneslättens OLej start

D55

4 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann NilssonMarkaryds FK44:3610:29
2Anna Thorell-JönssonOK Kontinent45:07+0:3110:36
3Agneta ErforsOK Torfinn45:10+0:3410:37
4Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad45:34+0:5810:43
5Kerstin PerssonFK Göingarna46:35+1:5910:57
6Kerstin TjernlundOK Vilse 8747:08+2:3211:05
7Eva EklundVäxjö OK47:29+2:5311:10
8Ewa RoosHelsingborgs SOK47:36+3:0011:12
9Lena OlssonSkåneslättens OL53:01+8:2512:28
10Eva WildmarkFK Boken1:05:23+20:4715:23
11Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1:07:39+23:0315:55
12Wiveka ErnstssonFK Göingarna1:10:00+25:2416:28

H55

5 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK44:098:10
2Göran MånssonKarlskrona SOK47:24+3:158:46
3Tore TjernlundOK Vilse 8751:53+7:449:36
4Bo JohanssonOK Älme54:53+10:4410:09
5Benjamin ViebkeMalmö OK55:13+11:0410:13
6Ingemar MånssonRonneby OK57:08+12:5910:34
7Sverker ErikssonOK Gynge57:21+13:1210:37
8Leif LindauOK Torfinn1:00:38+16:2911:13
9Roger DjupsjöOskarströms OK1:01:53+17:4411:27
10Lars MagnussonOK Älme1:01:54+17:4511:27
11Lars LindgrenFK Finn1:02:21+18:1211:32
12Ingmar OlssonOK Vilse 871:02:40+18:3111:36
13Håkan JönssonOK Kontinent1:10:51+26:4213:07
14Hans-Erik KarlssonOK Torfinn1:13:22+29:1313:35
15Jürgen SchmidtOL-Team Filder1:24:46+40:3715:41
16Stig NilssonOskarströms OK1:25:25+41:1615:49
Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OKej start

D60

3 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL38:0311:15
2Mona EnforsTockarps IK1:00:52+22:4918:00
Arja IngvarssonOK Vilse 87ej godkänd
Bente KällVäxjö OKej start

H60

5 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen44:348:49
2Bengt LarssonFK Göingarna46:25+1:519:11 Ladda ner rutt i gpx-format
3Göran SvensonSOK Viljan46:33+1:599:13
4Jan-Ola KarlssonOK Njudung53:18+8:4410:33
5Carl-Johan RoubertFK Finn53:30+8:5610:35
6Lars EklundVäxjö OK55:42+11:0811:01
7Jan KarlssonOK Virdarna1:05:39+21:0513:00
8Torgny OttossonOK Torfinn1:06:53+22:1913:14
9Mats IngvarssonOK Vilse 871:10:44+26:1014:00
10Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:11:43+27:0914:12
11Olle EnforsTockarps IK1:23:40+39:0616:34
12Stefan NilssonOK Kontinent1:33:37+49:0318:32
Lars PerssonOK Älmeej godkänd
Tommy HautopOK Pan-Kristianstadej godkänd
Anders WallnerOK Pan-Kristianstadej start
Olle BohmanHjärnarps OLej start
Jan Olof FermFK Göingarnaej start

D65

3 380 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8741:5212:23
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK44:25+2:3313:08
3Gunnel MånssonOK Vilse 8752:13+10:2115:26
4Lena JönssonLaholms IF OK53:10+11:1815:43
5Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK53:52+12:0015:56
6Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL59:58+18:0617:44
7Britt BülowMalmö OK1:06:32+24:4019:41
8Karin LarssonOK Kompassen1:07:56+26:0420:05
9Christina NilssonAndrarums IF1:12:30+30:3821:26
10Margareta HeldFK Åsen1:38:36+56:4429:10
Inger GlansOK Torfinnej start
Berit SchannongMalmö OKej start

H65

4 650 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK42:259:07
2Krister NilssonVäxjö OK49:20+6:5510:36
3Christer LjungdahlHjärnarps OL49:26+7:0110:37
4Hans SvensonSOK Viljan50:01+7:3610:45
5Hans LarssonHässleholms OK52:08+9:4311:12
6Jan JönssonMalmö OK54:15+11:5011:39
7Åke PerssonHjärnarps OL55:49+13:2412:00
8Bo JohanssonOK Vilse 8756:04+13:3912:03
9Göran AnderssonEnebybergs IF57:20+14:5512:19
10Ronald Mc GrailHjärnarps OL58:05+15:4012:29
11Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK58:50+16:2512:39
12Gunnar ErikssonFK Finn59:14+16:4912:44
13Göran JohnssonSkåneslättens OL1:00:32+18:0713:01
14Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK1:04:16+21:5113:49
15Lars JohanssonMalmö OK1:07:50+25:2514:35
16Arne JohanssonOK Älme1:08:15+25:5014:40
17Leif MalmMarkaryds FK1:11:21+28:5615:20
18Mats HåkanssonMalmö OK1:13:19+30:5415:46
19Nils-Erik BondessonFrosta OK1:13:56+31:3115:53
20Tommy HeldFK Åsen1:18:17+35:5216:50
21Kaare HanssonMalmö OK1:20:16+37:5117:15
22Börje ÅkessonFrosta OK1:33:21+50:5620:04
Göran LarssonOK Kompassenej godkänd
Kent BornlinderHelsingborgs SOKej godkänd
Connie RoslundHässleholms OKej start

D70

2 870 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK36:5612:52
2Torill SvendsenFrosta OK43:58+7:0215:19
3Bodil RuterOK Älme44:59+8:0315:40
4Gull SvenssonTockarps IK46:01+9:0516:02
5Berit ByströmOK Virdarna52:06+15:1018:09
6Astrid JohannessonHelsingborgs SOK52:26+15:3018:16
7Berit NilssonOK Älme53:11+16:1518:31
8Birgit PalmFK Boken54:52+17:5619:07
9Gunbritt FalkmanÖrkelljunga FK56:47+19:5119:47
10Marianne CarlssonSkåneslättens OL1:06:17+29:2123:05
11Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad1:06:53+29:5723:18
Karin JakobssonEslövs FKej start

H70

4 250 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy OlssonKarlskrona SOK41:389:47
2Erland MartinssonOK Tyringe42:49+1:1110:04
3Nils KarlssonVäxjö AIS48:13+6:3511:20
4Inge PerssonFK Boken48:56+7:1811:30
5Göran SvenssonFK Finn49:35+7:5711:40
6Stig LarssonRävetofta OK49:59+8:2111:45
7Jan-Evert  OlssonAndrarums IF50:09+8:3111:48
8Kent JohanssonÖrkelljunga FK51:55+10:1712:12
9Roland OffrellFrosta OK52:41+11:0312:23
10Gerth SällströmLessebo OK54:40+13:0212:51
11Kjell MånssonKarlskrona SOK55:18+13:4013:00
12Göran BengtssonTockarps IK55:36+13:5813:04
13Erling SamuelssonOK Vilse 8756:59+15:2113:24
14Kent EkdahlEmmaboda Verda OK58:22+16:4413:44
15Lars FinbomOK Landehof59:01+17:2313:53
16Lars HenrikssonOK Älme59:15+17:3713:56
17Leif KarlssonFrosta OK1:01:03+19:2514:21
18Sten Åke KvistIS Kullen1:04:51+23:1315:15
19Göte GustafssonEmmaboda Verda OK1:06:32+24:5415:39
20Bo BülowMalmö OK1:07:16+25:3815:49
21Sven RuterOK Älme1:07:27+25:4915:52
22Verner LönnquistHärlövs IF1:07:34+25:5615:53
Erling LarssonHässleholms OKej start
Ingemar AnderssonOK Orionej start

D75

2 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SvenssonOK Vilse 8758:5420:31
2Karin LexellOK Torfinn1:02:07+3:1321:38
3Barbro HugossonLunds OK1:12:51+13:5725:22

H75

3 380 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torsten ClaessonOK Älme45:4213:31
2Nils-Åke NilssonFK Göingarna46:23+0:4113:43
3Arne GustafssonMalmö OK46:34+0:5213:46
4Stig KarlssonLessebo OK46:39+0:5713:48
5Kurt BergstrandLessebo OK48:31+2:4914:21
6Allan SunnergrenHjärnarps OL48:47+3:0514:25
7Anders CarlssonSkåneslättens OL49:58+4:1614:46
8Hubert HugossonOK Gynge52:02+6:2015:23
9Bertil LööfOK Pan-Kristianstad52:32+6:5015:32
10Ernie BroströmHalmstad OK53:30+7:4815:49
11Kjell OlofssonEslövs FK53:42+8:0015:53
12Bo SvenssonTockarps IK53:43+8:0115:53
13Inge NilssonOK Älme54:19+8:3716:04
14Håkan BrostMalmö OK57:32+11:5017:01
15Bengt I NilssonFrosta OK1:00:48+15:0617:59
16Bertil OlofssonAndrarums IF1:03:33+17:5118:48
17Roland AkselssonLunds OK1:09:54+24:1220:40
18Göran ThourVärend GN OL1:12:43+27:0121:30
Rolf AnderssonLaholms IF OKej godkänd
Göran FolkessonRonneby OKej godkänd
Ivar NilssonHässleholms OKej godkänd
Bertil ErikssonMalmö OKej godkänd
Paul SchannongMalmö OKej start

D80

2 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8750:0620:57
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H80

2 870 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad42:2314:46
2Allan HåkanssonSOK Viljan43:07+0:4415:01
3Werner TörnblomVäxjö OK45:50+3:2715:58
4Anders AdlerLinköpings AIK46:07+3:4416:04
5Johan JanssonVäxjö OK48:44+6:2116:58
6Gillis AlmVäxjö OK49:48+7:2517:21
7Leif ClaessonTormestorps IF50:53+8:3017:43
8Bo UllmanOK Pan-Kristianstad53:04+10:4118:29
9Stig JohanssonHalmstad OK55:04+12:4119:11
10Torsten HannrupOK Kompassen55:18+12:5519:16
11Bengt EdvardssonOK Torfinn56:45+14:2219:46
Bo BengtssonHässleholms OKej godkänd
Ingvar PeterssonHässleholms OKej start
Kjell BjörupLunds OKej start

H85

2 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF39:3816:34
Rune IsakssonHelsingborgs SOKej start

Inskolning

1 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ammi OrrhedeHelsingborgs SOKfullföljt
Filippa KarkulehtoOK Vilse 87ej start
Ella SchmidtOL-Team Filderej start

U1

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK17:489:19
2Ebba NilssonOK Gynge20:27+2:3910:42
3Emelia CarlströmFK Boken24:23+6:3512:45
4Anton CarlströmFK Boken26:15+8:2713:44
Noah  MulariOK Vilse 87ej godkänd

U2

2 830 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PalmFK Boken1:05:5023:15
2Yanik GerbethMarkaryds FK1:06:30+0:4023:29
3Wiggo JönssonÖrkelljunga FK1:07:57+2:0724:00
4Alexander BjärbyFrosta OK1:16:01+10:1126:51
5Linnéa BjärbyFrosta OK1:16:17+10:2726:57
6Wilhelm LindbergHässleholms OK1:56:04+50:1441:00

Öppen motion 1

2 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip ErikssonOskarströms OK1:07:1723:46
2Edvin NilssonOskarströms OK1:07:25+0:0823:49

Öppen motion 2

3 650 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Helena SvenssonOK Vilse 87ej start

Öppen motion 3

3 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annamoa LindskogOK Älme42:1412:40
2Maria DelinOK Pan-Kristianstad1:00:40+18:2618:13
3Annelie ThomassonFK Göingarna1:01:01+18:4718:19
4Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:01:54+19:4018:35
5Carl PernetunHässleholms OK1:04:48+22:3419:27
6Maria PernetunHässleholms OK1:04:56+22:4219:29
7Eva JohanssonOK Älme1:05:58+23:4419:48
8Astrid GüntherOL-Team Filder1:38:15+56:0129:30
Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Öppen motion 4

4 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HägerAndrarums IF1:32:5021:03

Öppen motion 5

3 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias SvenssonFK Finn29:098:22
2Anette NilssonOK Gynge37:49+8:4010:52
3Andreas PernetunHässleholms OK39:03+9:5411:13
4Lucas LarssonKlubblös42:26+13:1712:11
5Albin StrömbergOK Gynge45:14+16:0512:59
6Embla CinthioSkåneslättens OL46:21+17:1213:19
7Stellan GradinAndrarums IF48:33+19:2413:57
8Simon LydinOK Kontinent57:17+28:0816:27
9David MorénHjärnarps OL59:38+30:2917:08
10Anna BjärbyFrosta OK1:09:36+40:2720:00
11David LundinKlubblös1:20:12+51:0323:02
12Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad1:21:39+52:3023:27

Öppen motion 6

5 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta EnbergHalmstad OK1:13:5512:25
2Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:26:10+12:1514:28
3Louise RolanderOK Pan-Kristianstad1:36:56+23:0116:17
4Jakob SvenssonKlubblös1:41:39+27:4417:05

Öppen motion 7

3 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan AxelssonFK Göingarna26:058:24
2Maria HåkanssonVäxjö OK36:00+9:5511:36
3Magnus CinthioSkåneslättens OL42:09+16:0413:35
4Åke OlssonHässleholms OK43:44+17:3914:06
5Linnea GustafssonOK Gynge43:56+17:5114:10
6Per OlssonFK Boken47:23+21:1815:17
7Monika LydinOK Kontinent47:29+21:2415:19
8Bengt LarssonYstads OK49:06+23:0115:50
9Lena StrandMarkaryds FK51:13+25:0816:31
10John OlanderssonÖrkelljunga FK51:59+25:5416:46
11Josefina BerglundFK Boken53:07+27:0217:08
12Bengt PetterssonOK Älme54:24+28:1917:32
13Rolf HaglundÖrkelljunga FK55:18+29:1317:50
14Kennet OlssonFK Boken57:42+31:3718:36
15Claes-Göran GreenMalmö OK57:50+31:4518:39
16Lars LindebergSkåneslättens OL1:01:55+35:5019:58
17Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:02:45+36:4020:14
18Leif MagnussonOK Torfinn1:05:49+39:4421:13
19Rolf NilssonAndrarums IF1:11:45+45:4023:08
20Britt ÅkessonHässleholms OK1:12:31+46:2623:23
21Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:23:17+57:1226:51
Maria PetterssonHalmstad OKej godkänd

Öppen motion 8

4 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers38:198:27
1Theodor WahlbomOK Orion38:198:27
3Thomas HenmyrOK Vilse 8740:37+2:188:57
4Martin JohanssonHalmstad OK42:49+4:309:27
5Pernilla OlssonSkåneslättens OL43:54+5:359:41
6Carina GustafssonOK Gynge44:38+6:199:51
7Patrik IngelströmOK Gynge44:53+6:349:54
8Yngve ErnstssonFK Göingarna51:59+13:4011:28
9Håkan BerlinHästveda OK53:46+15:2711:52
10Louise PihlOK Pan-Kristianstad56:59+18:4012:34
11Anders PerssonTockarps IK1:03:11+24:5213:56
12Martin NilssonHelsingborgs SOK1:07:24+29:0514:52
13Gert OlssonTockarps IK1:08:21+30:0215:05
14Jonas GustafssonAndrarums IF1:13:43+35:2416:16

Öppen motion 9

7 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea MartinssonJärla Orientering58:487:40
2Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:06:50+8:028:43
3Ellinor TjernlundOK Tisaren1:07:41+8:538:50
4Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:22:41+23:5310:47
5Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:25:52+27:0411:12
6André BjärbyFrosta OK1:30:03+31:1511:45
7Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:40:08+41:2013:04
8Pia-Maria BondessonFrosta OK1:48:11+49:2314:07
9Jessica KarlssonOK Torfinn2:01:10+1:02:2215:49
Thomas DagsbergOK Orionej godkänd

Öppen motion 12

1 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus NilssonOK Gynge28:3119:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser