Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 2-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 2-dagars
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 9 juli 2016 - söndag 10 juli 2016

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)

D21 Elit

9 890 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:10:597:10
2Benita HanssonHagaby GOIF1:24:33+13:348:32
3Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:24:34+13:358:33
4Linnea GustafssonVisborgs OK1:27:25+16:268:50
5Annika BjörkOK Linné1:27:46+16:478:52
6Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK1:28:18+17:198:55
7Karin ThernOK Skogshjortarna1:30:32+19:339:09
8Junia BirgerssonVisborgs OK1:30:55+19:569:11
9Anna SameliusVisborgs OK1:35:37+24:389:40
10Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:36:29+25:309:45
11Sanna BatzSkarpnäcks OL1:39:33+28:3410:03
12Emma LindgrenVisborgs OK2:09:52+58:5313:07

H21 Elit

13 510 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:24:326:15
2Max SuderbysIF Hagen1:29:05+4:336:35
3Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:31:52+7:206:47
3Henrik LöfåsOK Linné1:31:52+7:206:47
5Jörgen OhlinTullinge SK1:35:16+10:447:03
6Sebastian MånssonHagaby GOIF1:36:15+11:437:07
7Jonas GustafssonOK Kåre1:38:16+13:447:16
8Lars Håkan SandvikAttunda OK1:48:04+23:327:59
9Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:49:30+24:588:06
10Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:50:11+25:398:09
11Niklas WraneSöders-Tyresö1:50:49+26:178:12
12Andreas NikolaussonVisborgs OK1:55:05+30:338:31
13Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:56:18+31:468:36
14Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna1:57:33+33:018:42
15Ewan McCarthyBadenoch and Strathspey OC1:58:47+34:158:47
16Hugo DahlbergHaninge SOK2:01:22+36:508:59
17Alexander NilssonGotlands Bro OK2:07:46+43:149:27
18Christoffer SchönningJärfälla OK2:11:09+46:379:42
19Lucas SundbladEksjö SOK2:16:08+51:3610:04
Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Alexander HansenSöders-Tyresöej godkänd
Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Ulrik ImbergOK Linnéej godkänd
Lasse ForsbergOK Ravinenej godkänd
Niklas AldénOK Linnéej godkänd
Simon JakobssonLånghundra IFej godkänd
John OskarssonHagaby GOIFej godkänd
Brent GodmanGotlands Bro OKej godkänd
Amadeus HanssonGotlands Bro OKej start

D20 Elit

7 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise LundgrenVäxjö OK59:077:49
2Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:19:52+20:4510:34
3Kristin BomanGävle OK1:26:45+27:3811:29
Emma BeskowFalkenbergs OKej godkänd

D18 Elit

6 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HänströmTäby OK55:388:56
2Julia RajanIFK Lidingös Skid o OK1:01:54+6:169:57
3Hanna RöstinOK Ravinen1:08:24+12:4610:59
4Fanny SundbladEksjö SOK1:08:44+13:0611:03
5Tova HermodssonLunds OK1:08:51+13:1311:04
6Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK1:13:21+17:4311:47
7Siri HjärtbergJärfälla OK1:32:52+37:1414:55
8Tilda MarmelidOK Roxen1:44:27+48:4916:47
Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Tilda AnderssonOK Ravinenej godkänd
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKej start

H18 Elit

7 770 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EkNyköpings OK50:496:32
2Lukas LundgrenVäxjö OK51:35+0:466:38
3Hannes SvahnOK Ravinen1:01:29+10:407:54
4Olav Schmitt GranHalden SK1:02:39+11:508:03
5Georg EklöwOK Södertörn1:04:37+13:488:18
6Albin AnderssonOK Ravinen1:07:48+16:598:43
7Isak HertinIK Hakarpspojkarna1:08:19+17:308:47
8Christian RedtzerAttunda OK1:13:39+22:509:28
9Linus BacklundOK Södertörn1:16:59+26:109:54
10Axel GranqvistOK Ravinen1:19:06+28:1710:10
11Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna1:20:17+29:2810:19
12Ludvig WaktelSvaide Roma SOK1:26:52+36:0311:10
13Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK1:29:49+39:0011:33
14David LevinSvaide Roma SOK1:46:51+56:0213:45
Simon TörnqvistOK Ravinenej godkänd
Lukas HellgrenOK Ravinenej godkänd
Egil MorastHaninge SOKej godkänd
Edvin NordströmTäby OKej start

D21

6 880 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gro DahlbomCentrum OK1:12:0310:28
2Hanna BrusSnättringe SK1:18:27+6:2411:24
3Elin LöfåsOK Linné1:21:15+9:1211:48
4Elisabet LarssonSol Tranås1:32:03+20:0013:22
5Line Drange RuudRøyken O-lag1:46:03+34:0015:24
6Anna LindmarkSkarpnäcks OL1:47:30+35:2715:37
7Sara JonassonCentrum OK1:55:50+43:4716:50
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OKej godkänd
Henny SamuelssonCentrum OKej godkänd

H21

9 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard IngessonLunds OK1:24:108:35
2Leon HanssonVisborgs OK1:31:38+7:289:21
3Sune LevinGarda OK1:38:54+14:4410:05
4Edvin LindmarkSkarpnäcks OL1:53:24+29:1411:34
5Erik EdénWaxholms OK2:26:25+1:02:1514:56
6Robert LarssonGamleby OK2:58:10+1:34:0018:10
Tobias RöösGotlands Bro OKej godkänd
Andreas SchönningJärfälla OKej godkänd
Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OLej start
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej start

D21 Kort

4 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg1:06:5513:34
2Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:18:27+11:3215:54
3Camilla MatanovicVästerviks OK1:28:41+21:4617:59

H21 Kort

8 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov TallqvistTimrå SOK1:30:4611:17

D20

5 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea BorgLinköpings OK1:26:4615:27

H18

6 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LangVästerviks OK1:27:5713:19
2Seth WimanTäby OK2:02:18+34:2118:31
Peter HansenOK Sorøej godkänd
Nils AhlqvistVisborgs OKej godkänd
Anton NilssonGotlands Bro OKej start

D16

4 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK45:159:54
2Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK49:33+4:1810:50
3Elina HansonKungälvs OK51:35+6:2011:17
4Alicia LundgrenVäxjö OK54:33+9:1811:56
5Anna JohnssonSkogspojkarnas OK58:11+12:5612:43
6Olivia FröbergOK Roxen58:56+13:4112:53
7Lina KromnérSkogspojkarnas OK1:06:07+20:5214:28
8Elin BlomkvistSkattkärrs SOK1:08:00+22:4514:52
9Emelie BrudinIFK Moras OK1:13:03+27:4815:59
10Anna AnderssonPiteå IF1:20:30+35:1517:36
11Elin DahlVisborgs OK1:30:34+45:1919:49
Elin AntonischkiOK Orionej godkänd
Madeleine KongslienSkogspojkarnas OKej godkänd
Alma KappelVisborgs OKej start

H16

5 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK43:147:52
2Albin LindgrenVisborgs OK48:19+5:058:48
3Duncan RobertsonSvaide Roma SOK51:54+8:409:27
4Mattias KallhaugeSnättringe SK1:00:54+17:4011:05
5Olle SvangrenGotlands Bro OK1:03:00+19:4611:28
6Noel WaldenfjordJärfälla OK1:04:56+21:4211:49
7Edvin JohnssonSvaide Roma SOK1:10:57+27:4312:55
8Edvin NilssonGotlands Bro OK1:13:33+30:1913:23
Simon HardenFK Bokenej godkänd
Loke ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Gustaf MårsäterOK Linnéej godkänd
Philip EkbergTrollhättans SOKej start
Andreas JohnsonSigtuna OKej start

H16 Kort

3 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil NilssonJärfälla OK54:2713:55
2Olle LeichtVästerviks OK1:20:18+25:5120:32

D14

3 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes DjurstedtEksjö SOK36:289:28
2Alice MarmelidOK Roxen39:59+3:3110:23
3Marieluise Schmitt GranHalden SK40:03+3:3510:24
4Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK40:18+3:5010:28
5Linnéa SöderqvistOK Ravinen40:42+4:1410:34
6Hanna KromnérSkogspojkarnas OK44:38+8:1011:35
7Moa HjortOK Roxen45:36+9:0811:50
8Rebecca HardenFK Boken47:55+11:2712:26
9Alice EkNyköpings OK48:18+11:5012:32
10Maja SandvikAttunda OK54:53+18:2514:15
11Hanna WallinSvaide Roma SOK56:32+20:0414:41
12Sigrid FröbergOK Roxen1:02:35+26:0716:15
Amanda GranqvistOK Ravinenej godkänd
Eira HertinVästerviks OKej godkänd
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubbej start

D14 Kort

2 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida Warberg PlougBallerup OK34:3412:05
2Malin BorgLinköpings OK52:10+17:3618:14
Julia EkbergTrollhättans SOKej start

H14

4 020 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer LindgrenOK Kåre30:597:42
2Felix BäckstädeVisborgs OK33:11+2:128:15
3Aron ÖstangårdGamleby OK34:39+3:408:37
4Oscar AnelandOK Ravinen35:34+4:358:50
5Albin EronnLinköpings OK36:18+5:199:01
6Hugo KindbornOK Hällen36:55+5:569:10
7Erik ThoressonAndrarums IF37:04+6:059:13
8Erik BovalliusJärfälla OK38:54+7:559:40
9Otto BalckTäby OK39:33+8:349:50
10Teodor ÄlvegranVästerås SOK39:56+8:579:56
11Magnus AndersenBallerup OK40:38+9:3910:06
12Arvid EkströmStenungsunds OK40:48+9:4910:08
13Brian AhlmAndrarums IF42:06+11:0710:28
14Emil SoneAttunda OK44:11+13:1210:59
15Svante SirviöUmeå OK44:34+13:3511:05
16Folke SvangrenGotlands Bro OK44:41+13:4211:06
17Johan BergiusVisborgs OK44:43+13:4411:07
18Fabian MellbergSvaide Roma SOK45:12+14:1311:14
19Ludvig JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK52:53+21:5413:09
20Martin RinnbäckOK Ravinen1:02:06+31:0715:26
21Jonas CarlssonStora Tuna OK1:04:20+33:2116:00
22Erik NilssonGotlands Bro OK1:09:22+38:2317:15
23Adam ÖsterdahlVisborgs OK1:12:09+41:1017:56
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd

H14 Kort

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar NilssonJärfälla OK31:0310:02
2Olle HermodssonLunds OK35:34+4:3111:30
Johan LangVästerviks OKej godkänd

D12

3 050 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KindlundOK Tyr21:447:07
2Hanna ÖbergGamleby OK27:56+6:129:09
3Tuva ÖstangårdGamleby OK28:03+6:199:11
4Sofia TunessonSkogspojkarnas OK30:58+9:1410:09
5Märta SandvikAttunda OK31:54+10:1010:27
6Alva ErikssonÖstersunds OK32:17+10:3310:35
7Alice BergiusVisborgs OK34:05+12:2111:10
8Agnes BerlinOK Orion36:17+14:3311:53
9Maja NordinUlricehamns OK36:42+14:5812:01
10Natalie GardelinGotlands Bro OK37:55+16:1112:25
11Alma PetterssonGotlands Bro OK40:08+18:2413:09
12Klara BäckstädeVisborgs OK40:34+18:5013:18
13Angelina ÄlvegranVästerås SOK52:42+30:5817:16
Juliet WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej godkänd
Ida HjortOK Roxenej godkänd
Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OKej start
Meja LundinSvaide Roma SOKej start

D12 Kort

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda LindholmSkogsluffarnas OK27:1911:31

H12

3 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl KylbornAlmby IK19:296:19
2Odin EkNyköpings OK23:29+4:007:37
3Ludvig EronnLinköpings OK24:49+5:208:03
4Jakob CarlssonStora Tuna OK25:10+5:418:10
5Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK26:35+7:068:37
6Hugo LindskogOK Ravinen26:48+7:198:42
7Viktor SoneAttunda OK28:29+9:009:14
8Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg29:21+9:529:31
9David WestfältGotlands Bro OK29:41+10:129:38
10Axel BalckTäby OK31:21+11:5210:10
11Edvin ForsbergOK Ravinen31:49+12:2010:19
12Peder PerssonGotlands Bro OK32:04+12:3510:24
13Hugo NylundOK Linné32:51+13:2210:39
14Linus ForsbergOK Ravinen33:52+14:2310:59
15Jonathan FlodmanGotlands Bro OK35:37+16:0811:33
16Erik EkbergTrollhättans SOK47:01+27:3215:15
Edvard PetterssonGotlands Bro OKej godkänd
Mathias MellbergSvaide Roma SOKej godkänd
Isak DalinLeksands OKej start

H12 Kort

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HallAttunda OK22:159:25
2Johan BrolundSödertälje-Nykvarn OF23:05+0:509:46
3Martin G. DybvikStokke IL29:04+6:4912:18

D10

2 370 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina ThernOK Skogshjortarna18:257:46
2Tuva SirviöUmeå OK21:04+2:398:53
3Ellen AnelandOK Ravinen23:10+4:459:46
4Stella ÄlvegranVästerås SOK27:13+8:4811:29
5Felice GardelinGotlands Bro OK27:14+8:4911:29
6Ida WestfältGotlands Bro OK27:15+8:5011:29
7Felicia RööhsSkattkärrs SOK29:43+11:1812:32
8Sigrid Schmitt GranHalden SK33:02+14:3713:56
9Ulrika PerssonGotlands Bro OK42:59+24:3418:08
10Lovisa ThybeckLindebygdens OK43:26+25:0118:19
11Nora Svedin JakobssonLånghundra IF48:12+29:4720:20

H10

2 370 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel KylbornAlmby IK14:366:09
2Svante SandvikAttunda OK16:19+1:436:53
3Axel ThybeckLindebygdens OK16:27+1:516:56
4Carl ÖbergGamleby OK19:58+5:228:25
5Erik BalckTäby OK21:46+7:109:11
6Hugo ThoressonAndrarums IF26:01+11:2510:58
7Pontus AllmungsLeksands OK26:02+11:2610:59
8Joel AllmungsLeksands OK26:53+12:1711:20
9Olle NordinUlricehamns OK27:00+12:2411:23
10Olof LevinSvaide Roma SOK31:42+17:0613:22
11Neo CederqvistVisborgs OK34:57+20:2114:44
12Viggo LindgrenOK Kåre40:38+26:0217:08
13Tor NylundOK Linné43:53+29:1718:30
David Warberg PlougBallerup OKej godkänd

D35

6 220 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SuderbysIF Hagen1:01:369:54
2Emma MartinelleSöders-Tyresö1:06:03+4:2710:37
3Lina RööhsSkattkärrs SOK1:21:53+20:1713:09
4Ida Pihl SkogOK Linné1:26:56+25:2013:58
5Karin LundbergTullinge SK1:29:04+27:2814:19
6Marion BüchliOLG Suhr1:29:25+27:4914:22
7Andrea BalakovaNyköpings OK1:31:46+30:1014:45
8Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:39:29+37:5315:59
Karin StadigIFK Enskedeej godkänd

H35

8 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus MartinelleSöders-Tyresö54:206:46
2Andréas ThernOK Skogshjortarna58:05+3:457:14
3Jens LeibigerPost SV Dresden1:06:36+12:168:18
4Stefan WahlgrenVisborgs OK1:08:05+13:458:29
5Henrik Drange RuudRøyken O-lag1:14:56+20:369:20
6Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:20:12+25:5210:00
7David AndréGöteborg-Majorna OK1:25:57+31:3710:43
8Jonn BomanGotlands Bro OK1:29:21+35:0111:08
Johan Larsson WallinRävetofta OKej start

D40

5 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK44:118:39
2Johanna KindlundOK Tyr45:14+1:038:52
3Johanna DalinLeksands OK45:48+1:378:58
4Kristina AnelandOK Ravinen46:44+2:339:09
5Jenny AnderssonGotlands Bro OK47:48+3:379:22
6Maria LangVästerviks OK49:02+4:519:36
7Anna DuvanderOK Kåre50:18+6:079:51
8Annika LundströmSundbybergs IK51:16+7:0510:03
9Sofia CarlssonLindebygdens OK57:42+13:3111:18
10Ann HyvönenSkattkärrs SOK59:50+15:3911:43
11Kristina BerlinKarlskrona SOK1:02:41+18:3012:17
12Malin LindskogOK Ravinen1:05:02+20:5112:45
13Pernilla SvedinLånghundra IF1:05:27+21:1612:50
14Catarina HardenFK Boken1:11:15+27:0413:58
15Marina DickforsAvesta OK1:20:00+35:4915:41
16Katja KinnunenTäby OK1:24:16+40:0516:31
17Berit Ahlmann HansenOK Sorø1:31:21+47:1017:54
18Anna BäckstädeVisborgs OK1:38:08+53:5719:14
19Maiken AndersenBallerup OK1:47:45+1:03:3421:07
20Vibeke Warberg RohdeBallerup OK1:52:31+1:08:2022:03
Jessica WestmanFrösö IFej start

H40

7 790 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias WestfältGotlands Bro OK50:566:32
2Anders DalinLeksands OK52:15+1:196:42
3Magnus JohanssonNyköpings OK56:34+5:387:15
4Bertil EronnLinköpings OK59:48+8:527:40
5Jonas OlssonOK Roxen1:03:15+12:198:07
6Mårten WaldenfjordJärfälla OK1:06:17+15:218:30
7Andreas OlssonOK Linné1:11:21+20:259:09
8Robert HjelmVimmerby OK1:13:01+22:059:22
9Morten PlougBallerup OK1:20:41+29:4510:21
10Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø1:22:35+31:3910:36
11Christer ÖbergGamleby OK1:29:36+38:4011:30
12Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:41:07+50:1112:58
Jesper JensenFarum OKej start
Fredrik LarssonFrösö IFej start

D45

4 540 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK38:578:34
2Åsa BäckstrandUmeå OK39:15+0:188:38
3Marika Nylund EkNyköpings OK42:34+3:379:22
4Susanna DjurstedtEksjö SOK43:42+4:459:37
5Charlotta GibergHellas Orientering44:01+5:049:41
6Christin SöderqvistOK Ravinen47:10+8:1310:23
7Lotta SundbladEksjö SOK48:08+9:1110:36
8Frauke Schmitt GranHalden SK48:21+9:2410:38
9Josefine NordströmOK Triangeln51:11+12:1411:16
10Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK53:03+14:0611:41
11Gunilla KallhaugeSnättringe SK54:40+15:4312:02
12Anna StrandAttunda OK56:52+17:5512:31
13Ylva SvangrenGotlands Bro OK1:00:38+21:4113:21
14Kajsa NordinUlricehamns OK1:15:47+36:5016:41
15Lotta BorgLinköpings OK1:18:53+39:5617:22
16Maria KylbornAlmby IK1:22:47+43:5018:14
17Camilla ÄlvegranVästerås SOK1:28:48+49:5119:33
Pia ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Susanne LundgrenVäxjö OKej godkänd
Ann GranqvistOK Ravinenej godkänd
Susanne GranGamleby OKej godkänd
Ninni CarlssonStora Tuna OKej godkänd

H45

6 490 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik RönnbäckVisborgs OK44:566:55
2John SolbreckLånghundra IF46:22+1:267:08
3Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK47:50+2:547:22
4Henrik BerlinOK Orion48:38+3:427:29
5Kjell NilssonGotlands Bro OK50:32+5:367:47
6Ola HultinOK Roslagen52:33+7:378:05
7Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg55:10+10:148:30
8Ola BovalliusJärfälla OK55:34+10:388:33
9Henrik MarmelidOK Roxen55:50+10:548:36
10Ulf JanssonOK Triangeln56:54+11:588:46
11Jonas BergenfurSkattkärrs SOK56:59+12:038:46
12Pär EricsonNyköpings OK1:00:56+16:009:23
13Per NilssonJärfälla OK1:02:59+18:039:42
14Göran KimellGotlands Bro OK1:03:52+18:569:50
15Armin SchollerVisborgs OK1:06:11+21:1510:11
16Mikael LarssonSkattkärrs SOK1:06:25+21:2910:14
17Stefan TisellIK Stern1:08:27+23:3110:32
18Henrik MorastHaninge SOK1:09:54+24:5810:46
19Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:14:18+29:2211:26
20Christer JohanssonEksjö SOK1:16:25+31:2911:46
21Bjørn Axel GranHalden SK1:26:54+41:5813:23
22Johan JacobssonOK Orion1:28:37+43:4113:39
23Per CarlssonStora Tuna OK1:30:04+45:0813:52
24Jörgen HjortOK Roxen1:30:26+45:3013:56
25Audun KongslienSkogspojkarnas OK1:32:01+47:0514:10
26Stig DahlVisborgs OK2:02:02+1:17:0618:48
27Atakilte BeyeneNässjö OK2:02:03+1:17:0718:48
Stefan NordinUlricehamns OKej godkänd
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOKej godkänd
Carsten Gemmer HanghøjBallerup OKej godkänd
Björn AlmgrenVallentuna-Össeby OLej godkänd
Olof ErikssonIFK Moras OKej godkänd
Fredrik SoneAttunda OKej godkänd
Johan JakobssonLånghundra IFej godkänd

D50

4 130 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita AxelssonOK Ravinen39:369:35
2Lena PetterssonOK Tjärnen42:55+3:1910:23
3Anna BacklundOK Södertörn42:56+3:2010:23
4Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF44:32+4:5610:46
5Ann-Britt LevinGarda OK45:19+5:4310:58
6Annika SvenssonSolna OK45:45+6:0911:04
7Susanne AnderssonPiteå IF46:25+6:4911:14
8Marita FilipssonMarkaryds FK47:18+7:4211:27
9Carin KihlströmTäby OK48:39+9:0311:46
10Helena LindmanNässjö OK48:42+9:0611:47
11Lotta JungåkerKorsnäs IF OK49:33+9:5711:59
12Anki GustafssonSäterbygdens OK54:14+14:3813:07
13Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL54:51+15:1513:16
14Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK57:55+18:1914:01
15Christina GranathOK Södertörn1:10:00+30:2416:56
16Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:13:13+33:3717:43
17Monika PerssonOK Södertörn1:14:15+34:3917:58
18Monika LundqvistSkogspojkarnas OK1:15:40+36:0418:19
Maria HåkanssonVäxjö OKej godkänd

H50

6 170 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan MattssonGotlands Bro OK44:527:16
2Ulf NilssonGotlands Bro OK47:12+2:207:38
3Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF48:04+3:127:47
4Per KallhaugeSnättringe SK50:18+5:268:09
5Mats SigalitGotlands Bro OK51:43+6:518:22
6Glen HåkanssonVäxjö OK54:09+9:178:46
7Sten LeanderssonOK Tyr59:33+14:419:39
8Anders ÄlvegranVästerås SOK59:51+14:599:42
9Magnus HerberthsonLinköpings OK1:01:01+16:099:53
10Patrik ThybeckLindebygdens OK1:01:48+16:5610:00
11Peter NordströmTäby OK1:02:22+17:3010:06
12Tommy LindgrenSigtuna OK1:03:24+18:3210:16
13Joakim MarmelidSundsvalls OK1:05:17+20:2510:34
14Johan SköldJärfälla OK1:06:12+21:2010:43
15Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL1:08:39+23:4711:07
16Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK1:08:53+24:0111:09
17Lars-Åke DickforsAvesta OK1:10:24+25:3211:24
18Michael GranqvistOK Ravinen1:10:47+25:5511:28
19Stefan WångbergOK Ravinen1:11:00+26:0811:30
20Ove RinnbäckOK Ravinen1:15:12+30:2012:11
21Nils EklöwOK Södertörn1:16:18+31:2612:21
22Stefan AnderssonIFK Moras OK1:18:06+33:1412:39 Ladda ner rutt i gpx-format
23Mats LundquistÖstersunds OK1:18:36+33:4412:44
24Fredrik MorastHaninge SOK1:24:36+39:4413:42
Stefan FjelstreniusVästerviks OKej godkänd
Mikael KindbornOK Hällenej godkänd
Niklas GustafssonGarda OKej godkänd
Magnus IhreskogGotlands Bro OKej start
Rikard BorgLinköpings OKej start

D55

4 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sussie BjörkmanDalaportens OL46:1911:29
2Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK46:45+0:2611:36
3Eva SvanbergJärfälla OK48:41+2:2212:04
4Eva OskarssonHagaby GOIF49:39+3:2012:19
5Carola KarlssonOK Tyr1:02:49+16:3015:35
6Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna1:07:48+21:2916:49
7Ann LeesmentMälarö SOK1:12:06+25:4717:53
8Gittel KarlssonAttunda OK1:14:03+27:4418:22
9Silke KlickIK Stern1:22:48+36:2920:32
10Karin BengtssonVisborgs OK1:28:24+42:0521:56
Annika LeanderssonOK Tyrej start

H55

5 700 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK42:097:23
2Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK47:28+5:198:19
3Mats JönssonKorsnäs IF OK49:43+7:348:43
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF50:02+7:538:46
5Björn SöderbäckOK Linné52:17+10:089:10
6Klas ThybeckLindebygdens OK54:28+12:199:33
7Gunnar SvanbergJärfälla OK54:55+12:469:38
8Peter AxelssonOK Ravinen57:07+14:5810:01
9Johan PalmgrenTäby OK58:56+16:4710:20
10Leif SandahlOK Tyr59:59+17:5010:31
11Kurt LillroGarda OK1:00:15+18:0610:34
12Rolf CarlquistSkarpnäcks OL1:01:39+19:3010:48
13Gunnar HallströmVisborgs OK1:03:34+21:2511:09
14Åke KappelVisborgs OK1:05:00+22:5111:24
15Leif GustafssonSäterbygdens OK1:10:24+28:1512:21
16Martin WidmerOLG Suhr1:27:00+44:5115:15
17Anders BirgerssonVisborgs OK1:29:18+47:0915:40
18Anders WinaldHellas Orientering1:29:58+47:4915:47
19Per-Olof SvenssonLänna IF1:46:18+1:04:0918:38
Håkan CarlssonOK Roslagenej godkänd

D60

4 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie BackOK Södertörn43:3610:54
2Lena JanssonJärla Orientering47:29+3:5311:52
3Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna49:02+5:2612:15
4Riggan FrändénJärla Orientering56:01+12:2514:00
5Katarina KvickSkogslöparna56:25+12:4914:06
6Annika ErikssonGotlands Bro OK57:43+14:0714:25
7Lena NyströmVisborgs OK57:48+14:1214:27
8Gudrun PerssonHallstahammars OK58:15+14:3914:33
9Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK1:00:32+16:5615:08
10Elisabeth BybergerSolna OK1:02:05+18:2915:31
11Britt GunnarssonKristinehamns OK1:06:17+22:4116:34
12Catherine DawsonGafanhori1:21:49+38:1320:27
13Annelie AnderssonVisborgs OK1:29:21+45:4522:20
14Brith MohlinIK Stern1:33:40+50:0423:25
Susann HanssonGotlands Bro OKej godkänd
Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OKej start

H60

5 050 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LundbergDalaportens OL38:067:32
2Per LindgrenIK Hakarpspojkarna41:13+3:078:09
3Anders ÖbergIFK Moras OK44:15+6:098:45
4Jan GottfridssonNorbergs OK46:02+7:569:06
5Arne BackOK Södertörn47:26+9:209:23
6Hans OhlinRånäs OK47:55+9:499:29
7Göran HanssonTäby OK49:23+11:179:46
8Leif SvangrenGotlands Bro OK51:00+12:5410:05 Ladda ner rutt i gpx-format
9Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby52:19+14:1310:21
10Stefan GunnarssonKristinehamns OK53:07+15:0110:31
11Mats SandewallUmeå OK55:16+17:1010:56
12Carl-Erik BerglövFagersta OK56:40+18:3411:13
13Erik OskarssonHagaby GOIF56:42+18:3611:13
14Mats LandquistKöping-Kolsva OK57:58+19:5211:28
15Thomas AlmqvistVästerviks OK1:01:08+23:0212:06
16Hans EkbergTrollhättans SOK1:02:33+24:2712:23
17Lennart LundquistOK Nalle1:03:48+25:4212:38
18Robert GustafssonVisborgs OK1:03:53+25:4712:39
19Johan KarlstenSolna OK1:05:35+27:2912:59
19Bo PetterssonKFUM Örebro OK1:05:35+27:2912:59
21Anders LavforsCentrum OK1:12:44+34:3814:24
22Kari TallqvistTimrå SOK1:17:09+39:0315:16
23Kalle HögbergOK Södertörn1:39:39+1:01:3319:43

D65

3 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK40:2712:15
2Ulla ClevnertSpårvägens OK43:25+2:5813:09
3Lena JansonArboga OK43:56+3:2913:18
4Annika NorströmHallstahammars OK46:00+5:3313:56
5Gunilla PetterssonVästerviks OK47:32+7:0514:24
6Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF48:02+7:3514:33
7Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg49:40+9:1315:03
8Ing-Marie BergmanVisborgs OK50:18+9:5115:14
9Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg54:28+14:0116:30
10Carin RunqvistJärfälla OK55:45+15:1816:53
11Annie GunnarstorpOK Motala1:02:28+22:0118:55
12Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK1:03:26+22:5919:13
13Ingrid DanielssonVisborgs OK1:05:54+25:2719:58
14Ingrid EnekvistVisborgs OK1:06:44+26:1720:13
15Brita AugustssonVisborgs OK1:06:47+26:2020:14
16Lena LindgrenOK Järnbärarna1:23:57+43:3025:26
17Karin AnderssonLjusdals OK1:32:02+51:3527:53
Maud AnderssonGotlands Bro OKej start

H65

4 650 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert LundquistGotlands Bro OK36:217:49
2Tommie OlssonVisborgs OK43:36+7:159:22
3Kurt Håkan AnderssonOK Tor47:49+11:2810:16
4Per LindskogGotlands Bro OK48:44+12:2310:28
5Olle BlomgrenOK Södertörn50:04+13:4310:46
6Björn EdénWaxholms OK52:53+16:3211:22
7Jan-Olof NybergIK Hakarpspojkarna53:05+16:4411:24
8Bertil AnderssonLjusdals OK53:45+17:2411:33
9Ulf KjellinOK Hedströmmen54:27+18:0611:42
10Åke WansölinSöders-Tyresö56:20+19:5912:06
11Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna56:29+20:0812:08
12Leif NordinAttunda OK56:39+20:1812:10
13Roy DawsonGafanhori57:07+20:4612:16
14Staffan StålbergOckelbo OK57:08+20:4712:17
15Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg57:51+21:3012:26
16Lennart LindgrenOK Järnbärarna59:14+22:5312:44
17Johnny GustafssonGamleby OK1:00:33+24:1213:01
18Claes AnderssonSnättringe SK1:00:39+24:1813:02
19Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK1:00:46+24:2513:04
20Kjell SkalbergGotlands Bro OK1:00:57+24:3613:06
21Gerhard LilliestiernaOK Roslagen1:03:48+27:2713:43
22Torgny PetterssonVästerviks OK1:06:11+29:5014:13
23Ulf ErikssonOK Linné1:10:36+34:1515:10
24Måns ÖhmanVisborgs OK1:11:34+35:1315:23
25Jan ÅsbergHäverödals SK1:14:41+38:2016:03
26Bo WinanderJärfälla OK1:21:54+45:3317:36
27Ola HedbergOK Linné1:43:50+1:07:2922:19
28Anders MohlinIK Stern1:59:34+1:23:1325:42
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburgej godkänd
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburgej start
Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OKej start

D70

3 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JørgensenOK Roskilde37:0811:19
2Eva-Stina SvärdHaninge SOK43:36+6:2813:17
3Eva LindgrenLinköpings OK53:20+16:1216:15
4Elisabeth KimellGotlands Bro OK53:55+16:4716:26
5GunBritt SvenssonVästerviks OK55:40+18:3216:58
6Ingrid ÅhlundSvenljunga OK59:29+22:2118:08
7Britt-Marie BjörklundVästerviks OK1:06:24+29:1620:14
8Lena JacobssonVisborgs OK1:08:55+31:4721:00
9Inger LundSala OK1:10:19+33:1121:26
10Edith BergvallVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb1:11:43+34:3521:51
11Gunnel BalckIFK Enskede1:13:59+36:5122:33
12Monica KrigOK Nipan1:16:24+39:1623:17
13Siv JohanssonVisborgs OK1:58:40+1:21:3236:10

H70

4 040 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernt ErikssonSpårvägens OK40:2410:00
2Anders NilssonGotlands Bro OK42:05+1:4110:25
3Jerry MartinssonOK Motala47:48+7:2411:49
4Björn AnderssonGotlands Bro OK51:05+10:4112:38
5Stig LarssonRävetofta OK51:15+10:5112:41
6Roger DanielssonLinköpings OK51:40+11:1612:47
7Stefan ErlandssonGarda OK52:56+12:3213:06
8Sören JohanssonSala OK53:17+12:5313:11
9Ole  SvendsenOK Roskilde55:49+15:2513:48
10Rolf MalmrosVisborgs OK55:52+15:2813:49
11Jan BojlingSolna OK56:41+16:1714:01
12Svenerik JohanssonVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb59:37+19:1314:45
13Lars JonassonJärfälla OK1:02:17+21:5315:25
14Christer LundinOK Renen1:02:45+22:2115:31
15Ulf SkogtjärnOK Linné1:05:17+24:5316:09
16Kurt JohanssonSvenljunga OK1:05:24+25:0016:11
17Ingemar JohnssonOK Södertörn1:06:56+26:3216:34
18Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg1:08:00+27:3616:49
19John ÖstlundSundbybergs IK1:08:32+28:0816:57
20Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:09:12+28:4817:07
21Leif AnderssonVisborgs OK1:15:58+35:3418:48
22Sören AnderssonJärbo OK1:26:01+45:3721:17
23Uno BergOK Motala1:35:06+54:4223:32
24Torbjörn TirénHellas Orientering2:40:41+2:00:1739:46
Sven PihlEnköpings AIFej godkänd
Bo HanssonArboga OKej start

D75

3 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna53:5916:33
2Birgitta BergGarda OK59:30+5:3118:15
3Gudrun ThigerLinköpings AIK1:03:03+9:0419:20
4Gunnel GranqvistNynäshamns OK1:05:56+11:5720:13
5Inger BylanderSvenljunga OK1:23:34+29:3525:38
6Monica LindgrenLinköpings OK1:51:30+57:3134:12

H75

3 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna38:2411:03
2Kjell MjöbergHallstahammars OK39:28+1:0411:22
3Mats ErikssonSala OK41:26+3:0211:56
4Bjarne ErlandssonHammarby IF OF45:32+7:0813:07
5Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK46:30+8:0613:24
6John VallinOK Hedströmmen51:49+13:2514:55
7Göran JohanssonSnättringe SK52:06+13:4215:00
8Bo HedlundIFK Enskede57:14+18:5016:29
9Björn EkblomSkogsluffarnas OK57:28+19:0416:33
10Gustav KrigOK Nipan58:50+20:2616:57
11Bengt KarlssonLinköpings AIK1:07:11+28:4719:21
12Nils HallgrenVisborgs OK1:07:14+28:5019:22
13Åke BjörklundVästerviks OK1:07:19+28:5519:23
14Ove JohanssonHaninge SOK1:07:54+29:3019:34
15Folke LindgrenVisborgs OK1:18:31+40:0722:37
16Roland JohanssonVisborgs OK1:20:23+41:5923:09

H80

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF47:3414:24
2Berndt BergGarda OK1:10:59+23:2521:30
3Jan JesslénVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb1:20:16+32:4224:19
Carleric ThigerLinköpings AIKej start

H85

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen AxelssonIF Thor1:05:2728:12
2Sture LarssonVisborgs OK1:47:39+42:1246:24

Inskolning

1 750 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin BergHalmstad OKfullföljt
Elsa BergGarda OKfullföljt
Lilly BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Frida BrudinIFK Moras OKfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Norah GardellGotlands Bro OKfullföljt
Malte HallmanAttunda OKfullföljt
Erik Larsson WallinRävetofta OKfullföljt
Adam NordströmTäby OKfullföljt
Ellen StadigOK Ravinenfullföljt
Emmy TheanderHaninge SOKfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt

U1

2 310 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HertinVästerviks OK17:507:43
2Erik KylbornAlmby IK17:58+0:087:46
3Samuel JakobssonFrölunda OL19:45+1:558:32
4Alvilde Gemmer HanghøjBallerup OK21:58+4:089:30
5Elias TrossingTäby OK23:32+5:4210:11
6Ture LindskogOK Ravinen24:56+7:0610:47
7Isa WestmanFrösö IF25:08+7:1810:52
8Greta SandvikAttunda OK25:31+7:4111:02
9Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK25:55+8:0511:13
10Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburg25:59+8:0911:14
11Thea WestmanFrösö IF26:09+8:1911:19
12viktor brolundSödertälje-Nykvarn OF28:42+10:5212:25
13Olga Bertilsson SkogOK Linné29:19+11:2912:41
14Elsa SvenssonBjörkfors GOIF30:30+12:4013:12
15Henry GrundellKlubblös31:52+14:0213:47
16Max BoströmJärfälla OK33:12+15:2214:22
17Edith BergenfurSkattkärrs SOK36:36+18:4615:50
18Rasmus HermanssonIF Hansa-Hoburg37:41+19:5116:18
19Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg37:44+19:5416:20
20Jakob BrudinIFK Moras OK38:57+21:0716:51
21Emilia EricsonNyköpings OK41:15+23:2517:51
22Freja LoréSundsvalls OK42:14+24:2418:16
23Estrid Loré SundbladSvaide Roma SOK42:15+24:2518:17

U2

2 360 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asbjørn Gemmer HanghøjBallerup OK21:239:03
2Simon TrossingTäby OK25:34+4:1110:50
3Alvin LundgrenVäxjö OK26:01+4:3811:01
4Eskild Gemmer HanghøjBallerup OK27:58+6:3511:51
5Blenda LenasSkogsluffarnas OK30:30+9:0712:55
6Marcus OlanderTäby OK34:18+12:5514:32
7Love FerrariSkogsluffarnas OK35:42+14:1915:07
8Amanda LindquistLånghundra IF42:05+20:4217:49
9Pontus LindquistLånghundra IF42:56+21:3318:11
10Signe HansenOK Sorø43:27+22:0418:24
11Christian GladhGotlands Bro OK47:28+26:0520:06
12Angelica GladhGotlands Bro OK47:30+26:0720:07
13Hilma EkströmStenungsunds OK48:28+27:0520:32
Elin TheanderHaninge SOKej godkänd

Öppen motion 1

2 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OF23:5910:02
2Hampus FahlstedtSkogspojkarnas OK31:47+7:4813:17
3Afred EkblomSkogsluffarnas OK32:53+8:5413:45
4Mille FerrariSkogsluffarnas OK32:55+8:5613:46
5Anna-Klara ImbergGOIF Tjalve37:25+13:2615:39
6Inger FjelstreniusVästerviks OK43:13+19:1418:04
7Oskar Svedin JakobssonLånghundra IF43:30+19:3118:12
8Nina LindquistLånghundra IF43:53+19:5418:21
Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Öppen motion 2

3 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa DikvallWaxholms OK47:3512:23
2Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg56:19+8:4414:39
3Mikael HäglundKlubblös1:17:20+29:4520:08
4Kristina DuvanderOK Roslagen2:08:27+1:20:5233:27

Öppen motion 3

2 990 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eira HertinVästerviks OK23:417:55
2Tobias WestrinKlubblös26:04+2:238:43
3Herman SvahnOK Ravinen27:14+3:339:06
4Amanda GustafssonSäterbygdens OK27:41+4:009:15
5Michelle PetterssonOK Tjärnen27:48+4:079:17
6Margareta WilhelmAttunda OK31:20+7:3910:28
7Karin FolkessonOK Älme31:22+7:4110:29
8Johnny LindholmOK Ravinen34:02+10:2111:22
9Gunilla LangettKlubblös34:47+11:0611:37
10Ann-Sofi KromnérSkogspojkarnas OK35:47+12:0611:58
11Stig HultgrenOK Bävern36:31+12:5012:12
12Rasmus HedarOK Tor38:12+14:3112:46
13Marie HedarOK Tor38:15+14:3412:47
14Gunilla EkbergGarda OK38:53+15:1213:00
15Erik HöglundTurebergs IF41:06+17:2513:44
16Bert SvenssonVästerviks OK41:33+17:5213:53
16Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK41:33+17:5213:53
18Harald LangettTurebergs IF42:24+18:4314:10
19Kristina LindholmSkogsluffarnas OK42:41+19:0014:16
20Kerry KempeLinköpings OK43:01+19:2014:23
21Anna TörnfeltGarda OK43:07+19:2614:25
22Axel TörnfeltGarda OK43:12+19:3114:26
23Olof MusslinderNyköpings OK43:45+20:0414:37
24Arvid TörnfeltGarda OK44:17+20:3614:48
25Anita ArneforsKlubblös44:35+20:5414:54
26Maria JohanssonLunds OK44:55+21:1415:01
27Margareta PerssonVisborgs OK48:42+25:0116:17
28Sanna RinnbäckOK Ravinen49:22+25:4116:30
29Ulla EkblomSkogsluffarnas OK49:52+26:1116:40
30Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK49:54+26:1316:41
31Arvid SvenssonBjörkfors GOIF51:22+27:4117:10
32Anna BjörkBjörkfors GOIF51:24+27:4317:11
33Kerstin KempeLinköpings OK51:25+27:4417:11
34Ann-Marie LarsonVisborgs OK51:47+28:0617:19
35UllaKarin HolmbergOK Måsen54:14+30:3318:08
36Oskar DalinLeksands OK55:10+31:2918:27
37Anders EjewallSnättringe SK56:49+33:0819:00
38Karolina ErikssonKlubblös1:01:44+38:0320:38
39Ylva GribornGotlands Bro OK1:17:08+53:2725:47
40Karin KongslienSkogspojkarnas OK1:19:57+56:1626:44
41Yvonne RighardKlubblös1:21:12+57:3127:09
Hasse MatthingVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 4

4 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban AllmungsIF Hansa-Hoburg49:2610:24
2Therese BoströmJärfälla OK56:54+7:2811:58
3Calle JoverKlubblös1:04:16+14:5013:31
4Kristina HedinSöders-Tyresö1:08:04+18:3814:19
5Lars JovérKlubblös1:15:25+25:5915:52
6Jonas EkelöwKlubblös1:21:19+31:5317:07
Joel EkelöwKlubblösej godkänd
Pontus LingebrandSäterbygdens OKej godkänd

Öppen motion 5

3 960 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias GrundellGotlands Bro OK32:578:19
2Gunnar NilssonGotlands Bro OK46:14+13:1711:40
3Björn BoströmJärfälla OK46:17+13:2011:41
4Bernt-Olof GustafssonTäby OK47:26+14:2911:58
5Mats KarlssonGOIF Tjalve54:26+21:2913:44
6Erica MolinBoxholm-Mjölby OL55:43+22:4614:04
7Peter EkbergGarda OK56:01+23:0414:08
8Robert SvenssonBjörkfors GOIF59:57+27:0015:08
9Agneta SkohgTäby OK1:01:24+28:2715:30
10Signe HanghøjBallerup OK1:01:48+28:5115:36
11Stefan OlssonKlubblös1:03:22+30:2516:00
12Jörn AntonischkiOK Orion1:08:24+35:2717:16
13Jonas MusslinderNyköpings OK1:09:34+36:3717:34
14Karin HemmingsVimmerby OK1:13:43+40:4618:36
15Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:17:15+44:1819:30
16Katarina WåhlinTullinge SK1:18:44+45:4719:52
17Annica KarlssonGOIF Tjalve1:30:01+57:0422:43
18Thord RighardKlubblös1:32:20+59:2323:18
19Rose HaasdykKlubblös1:40:14+1:07:1725:18
20Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:49:31+1:16:3427:39
21Torulv NorbäckARGUS2:43:16+2:10:1941:13
Filip HanssonGotlands Bro OKej godkänd
Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinenej godkänd
Anne WimanTäby OKej godkänd

Öppen motion 6

6 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven LundgrenVäxjö OK58:059:35
2Magnus StafstedtFrämmestads IK1:49:01+50:5617:59
Olle MårsäterOK Linnéej godkänd
David DahlVisborgs OKej godkänd
Stig ThörnvikCentrum OKej godkänd
Jan HäglundKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 390 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton WibergOK Skogsfalken27:358:08
2Anders MolinBoxholm-Mjölby OL28:11+0:368:18
3Karin E GustafssonHagaby GOIF28:21+0:468:21
4Jan GustafssonHagaby GOIF31:01+3:269:08
5Eva GustafssonHagaby GOIF35:56+8:2110:35
6Olle GardellGotlands Bro OK36:43+9:0810:49
7Lisa RondahlVisborgs OK37:09+9:3410:57
8Marcus GrahnSödertälje-Nykvarn OF37:17+9:4210:59
9Birgitta GustafssonHagaby GOIF37:49+10:1411:09
10Frida BomanGotlands Bro OK38:53+11:1811:28
11Bo KarlssonTrollhättans SOK41:30+13:5512:14
12Håkan SvahnOK Ravinen43:16+15:4112:45
13Camilla JovérKlubblös43:50+16:1512:55
14Claes-Erik KarlssonKlubblös44:09+16:3413:01
14Johannes PerssonGårdsby IK44:09+16:3413:01
16Stefan GustafssonSkarpnäcks OL44:32+16:5713:08
17Erland GardellGotlands Bro OK46:23+18:4813:40
18Stefan HellströmVisborgs OK46:25+18:5013:41
19Thomas LiljaOK Denseln46:56+19:2113:50
20Kenneth OlssonOK Skärmen47:03+19:2813:52
21Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK48:07+20:3214:11
22Alf LundkvistOK Tor48:25+20:5014:16
23Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK49:29+21:5414:35
24Anton MohlinIK Stern49:38+22:0314:38
25Ingemar PetterssonGarda OK49:50+22:1514:42
26Ulf CarnbyTäby OK50:08+22:3314:47
27Johan RosénOK Södertörn51:29+23:5415:11
28Christina WahlgrenGotlands Bro OK52:16+24:4115:25
29Gurli RondahlVisborgs OK53:08+25:3315:40
30Anna NylundOK Södertörn53:52+26:1715:53
31Gerhard HåkanssonVisborgs OK55:35+28:0016:23
32Malin MarmelidOK Roxen56:54+29:1916:47
33Lars-Olov AnderssonSigtuna OK56:59+29:2416:48
34Anna SylvanJärfälla OK57:56+30:2117:05
35Madeleine SandmanKlubblös58:03+30:2817:07
36Ove DrangeVaregg Fleridrett59:37+32:0217:35
37Daniela NorbäckARGUS59:47+32:1217:38
38Anikken G. DybvikStokke IL1:00:06+32:3117:43
39Bengt ImbergGOIF Tjalve1:00:11+32:3617:45
40Bo EkströmDalaportens OL1:01:25+33:5018:07
41Yvonne EkströmDalaportens OL1:02:08+34:3318:19
42Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:03:03+35:2818:35
43Elisabet HöökKlubblös1:03:10+35:3518:37
44Kristine HjortOK Roxen1:03:39+36:0418:46
45Kenneth DybvikStokke IL1:04:34+36:5919:02
46Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:04:37+37:0219:03
47Elin Sjödin DrangeVaregg Fleridrett1:06:57+39:2219:44
48Marie ThörnvikCentrum OK1:07:47+40:1219:59
49Åsa NylundOK Södertörn1:07:55+40:2020:02
50Monica OhlinRånäs OK1:08:13+40:3820:07
51Bo AdofssonIK Ymer1:08:36+41:0120:14
52Leif BjörkegrenGotlands Bro OK1:10:02+42:2720:39
53Eva AdolfssonIK Ymer1:10:09+42:3420:41
54Anna FröbergOK Roxen1:11:25+43:5021:04
55Dag KarlssonGustavsbergs OK1:21:47+54:1224:07
56Gunilla SchönningJärfälla OK1:30:19+1:02:4426:38
57Jan BurellOK Enen1:38:17+1:10:4228:59
58Viviann AnderssonSnättringe SK1:49:03+1:21:2832:10
59Roland ErikssonKlubblös1:49:11+1:21:3632:12
Ulf CarnbyTäby OKej godkänd
Jennie AxinHagaby GOIFej godkänd
Håkan SvahnOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 8

4 580 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LoréSundsvalls OK33:177:16
2Oskar LundbergDalaportens OL33:24+0:077:17
3Pär WestbladOK Ravinen36:00+2:437:51
4Michael HertinVästerviks OK36:19+3:027:55
5Niklas SundqvistTullinge SK37:35+4:188:12
6Felix HellgrenOK Ravinen38:26+5:098:23
7Moa WestbladOK Ravinen38:45+5:288:27
8Stefan DjurstedtEksjö SOK38:55+5:388:29
9Jonas HallmanAttunda OK40:18+7:018:47
10Fredrik KylbornAlmby IK40:38+7:218:52
11Daniel BringbySödertälje-Nykvarn OF41:49+8:329:07 Ladda ner rutt i gpx-format
12Pär JonssonGävle OK41:56+8:399:09
13Madelene AllmungsLeksands OK42:36+9:199:18
14Gunnar HedinSöders-Tyresö44:50+11:339:47
15Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg45:17+12:009:53
16Malin DahlströmTullinge SK45:28+12:119:55
17Olle PetterssonKlubblös45:55+12:3810:01
18Lars TingsborgKlubblös49:11+15:5410:44
19Elin WåhlinTullinge SK50:03+16:4610:55
20Mattias VejlensVisborgs OK51:13+17:5611:10
21Mats LindströmOK Skärmen52:09+18:5211:23
22Mattias WhiteGarda OK52:33+19:1611:28
23Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg53:09+19:5211:36
24Pär DahlströmTullinge SK53:31+20:1411:41
25Claes-Göran SkohgTäby OK58:27+25:1012:45
26Erik BengtssonSala OK59:12+25:5512:55
27Gustaf GergeCentrum OK59:24+26:0712:58
28Dan WidercrantzOK Skärmen1:00:21+27:0413:10
29Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg1:01:35+28:1813:26
30Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:02:06+28:4913:33
31Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK1:05:06+31:4914:12
32Roland MattssonOK Skärmen1:05:16+31:5914:15
33Ann-Charlotte DahlVisborgs OK1:07:04+33:4714:38
34Mats LövdahlVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb1:07:15+33:5814:41
35Stefan MusslinderNyköpings OK1:09:18+36:0115:07
36Torbjörn JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK1:09:32+36:1515:10
37Hans SylvanJärfälla OK1:09:48+36:3115:14
38John WilsonKlubblös1:10:32+37:1515:24
39Henrik DikvallWaxholms OK1:11:12+37:5515:32
40Sofia AdolfssonKlubblös1:11:45+38:2815:39
41Albin GrahnCentrum OK1:16:20+43:0316:40
42Jonas PetterssonGotlands Bro OK1:24:14+50:5718:23
43Anders RöstinSöders-Tyresö1:25:43+52:2618:42
44Peter ÖsterdahlVisborgs OK1:27:24+54:0719:04
Lars Bech JensenFSK Orienteringej godkänd
Torbjörn ErikssonOK Linnéej godkänd
Tomas PetterssonHaninge SOKej godkänd
Siwert JonassonÄrna IFej start

Öppen motion 9

7 740 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LindskogOK Ravinen49:316:23
2Mattias ErikssonOK Denseln55:58+6:277:13
3Erik PetterssonOK Linné58:36+9:057:34
4Johan BernhardCentrum OK1:07:26+17:558:42 Ladda ner rutt i gpx-format
5Jens LindquistLånghundra IF1:07:31+18:008:43
6Mikael AxinHagaby GOIF1:08:15+18:448:49
7Pål JanssonOK Roslagen1:16:37+27:069:53
8Sverker LenasCentrum OK1:23:31+34:0010:47
9Jan NylundOK Linné1:29:38+40:0711:34
10Mikaela RönnbäckVisborgs OK1:32:15+42:4411:55
11Anders KallingsVisborgs OK1:34:28+44:5712:12
12Nicklas EnlundGamleby OK1:47:14+57:4313:51
Jörgen TheanderHaninge SOKej godkänd
Gustaf SameliusVisborgs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser