Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ålems OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ålems OK
Arrangörsorganisation: Ålems OK
Datum: söndag 2 oktober 2016

Alstermo IF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Annemarie HolmD50 (4)ej start

Ankarsrums OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Margareta SvenssonD65 (5)1:08:24+23:2818:44
9Åke BorgerH70 (12)53:30+19:4914:39
11Anders SvenssonH70 (12)59:11+25:3016:12
Meja BergerD12 (6)ej start

Berga SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Stellan HäggbrinkH60 (12)1:21:06+38:5415:54

Centrum OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malin AnnegårdD21 (8)1:07:248:48
1Henny SamuelssonD21 Kort (1)1:10:1513:46
1Gustaf GergeH21 Kort (2)1:42:0412:51
1Oskar KarlinÖppen motion 8 (19)34:167:37
1Anders RyrmanÖppen motion 9 (1)2:24:5318:56
2Sara JonassonÖppen motion 7 (11)30:38+4:5011:20
3Jonas KjällH21 (10)1:12:02+5:537:28
3Moa KjellstrandD21 (8)1:12:51+5:279:31
4Linnea BörjarsD21 (8)1:16:25+9:019:59
5Mattias ÅgrenH21 (10)1:22:42+16:338:34
5Mattias HolmbergH45 (12)1:00:23+9:429:07
7Magnus KarlssonH21 (10)1:35:15+29:069:52
7Linnea GillbergD21 (8)1:26:52+19:2811:21
7Ulrica AxelssonÖppen motion 7 (11)53:32+27:4419:49
9Maria CarlströmÖppen motion 8 (19)59:18+25:0213:12
9Mattias RobertsonH45 (12)1:16:58+26:1711:37
9Martin KarlssonH21 (10)1:44:39+38:3010:51
15Anders EkströmÖppen motion 8 (19)1:16:10+41:5416:57
16Helena PerssonÖppen motion 8 (19)1:16:25+42:0917:01
Anders MökanderÖppen motion 8 (19)ej godkänd
Hevig WijkströmÖppen motion 5 (8)ej godkänd
Joel BergkvistH21 (10)utgått
Jens WicksénH21 (10)utgått
Gro DahlbomD21 (8)ej start

Emmaboda Verda OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ronny HjalmarssonH65 (5)41:159:11
1Kerstin HjalmarssonD60 (2)50:2613:49
1Gun-Britt FranssonD65 (5)44:5612:18
2Monica PåhlstorpD65 (5)48:57+4:0113:24
2Peter EkdahlH50 (9)48:07+1:347:59
4Sofie EkdahlÖppen motion 3 (7)29:09+2:3010:45
5Kent EkdahlH70 (12)45:28+11:4712:27
5Nina EkdahlÖppen motion 3 (7)48:49+22:1018:00
8Jan PåhlstorpÖppen motion 7 (11)53:45+27:5719:54

FK Finn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Carl-Johan RoubertH60 (12)52:23+10:1110:16

Gamleby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ingemar PerssonH60 (12)55:57+13:4510:58
Arvid RudbergH21 Kort (2)utgått
Johnny GustafssonH65 (5)ej start

Garphyttans IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Leif KrügerH45 (12)1:25:36+34:5512:55

Gotlands Bro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Magnus IhreskogH50 (9)54:25+7:529:02
10Filip NilssonH21 (10)2:03:29+57:2012:48
Karin MårtenssonD65 (5)ej start

Hässleby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ulf IsakssonH45 (12)1:52:44+1:02:0317:01

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tommy LjungdahlH55 (4)47:58+8:459:06Ladda ner rutt i gpx-format

Jönköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Leif AsplundH60 (12)1:06:35+24:2313:03

Kalmar OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elin AnderssonD14 Kort (1)29:5111:00
1Linn BjörneldD12 Kort (1)39:5616:38
1Sivert AxelssonH75 (7)42:4611:43
1Kristina JohanssonD50 (4)46:3411:13
1Ferdinand KlingsellH14 Kort (2)43:5016:10
1Adam HesselmarkH12 Kort (1)27:0711:17
1Saga FredrikssonU2 (12)22:569:33
1Petra LundgrenÖppen motion 3 (7)26:399:50
1Tobias BorgerH45 (12)50:417:39
1Alma FredrikssonD10 (3)16:557:02
1Malin FredrikssonÖppen motion 5 (8)47:0712:37
1Ove LernåH55 (4)39:137:26
1Svante ArbrandtU1 (4)16:349:55
2Benjamin KlemmingU2 (12)23:23+0:279:44
2Anne LindellD50 (4)50:45+4:1112:13
2Gunnar HanssonH21 Kort (2)1:52:56+10:5214:13
2Adrian SkobeH16 (3)1:11:41+29:0113:36
2Hugo UnossonH14 (3)48:40+3:4113:02
2Maria ArvidssonD21 (8)1:09:14+1:509:03
2Jan DanielssonH60 (12)49:20+7:089:40
3Viktor SkobeH40 (4)1:12:07+5:419:25
3Oscar AnderssonU2 (12)26:51+3:5511:11
3Mats SöderbergH50 (9)49:17+2:448:11
3Ville LundgrenH12 (7)26:49+5:419:53
3Ulisse BacchioU1 (4)20:51+4:1712:29
4Sofia NylanderÖppen motion 5 (8)1:01:17+14:1016:25
4Magnus ArgusH40 (4)1:17:36+11:1010:08
4Jan AnderssonH55 (4)1:02:42+23:2911:53
4Viktor ArgusH10 (5)22:41+6:549:27
4Lars-Åke ÅbergH65 (5)57:04+15:4912:42
5Liselotte KlemmingD21 (8)1:17:05+9:4110:04
5Filippa SöderbergD14 (5)59:41+26:5016:00
5Emil HesselmarkH10 (5)29:16+13:2912:11
5Linnea SkobeD12 (6)44:44+21:0616:30
5Hugo LundgrenH12 (7)38:45+17:3714:17
6Anders MårtenssonH45 (12)1:02:23+11:429:25
6Thomas HesselmarkÖppen motion 5 (8)1:49:00+1:01:5329:13
6Ann-Louise KlingsellÖppen motion 3 (7)1:00:47+34:0822:25
7Heino OtsH75 (7)1:12:20+29:3419:49
8Hanna KlingsellU2 (12)33:16+10:2013:51
8Olle BjörneldH45 (12)1:16:15+25:3411:31
8Bo SalomonsonH60 (12)57:03+14:5111:11
9Stefan NormanH50 (9)2:03:10+1:16:3720:27
11Alma CondrypU2 (12)37:35+14:3915:39
11Kent LindbladH45 (12)1:46:58+56:1716:09
13Magnus LindstrandÖppen motion 8 (19)1:07:51+33:3515:06
Axel CondrupH14 Kort (2)ej godkänd
Anna AnderssonÖppen motion 5 (8)ej start
Mattias AnderssonÖppen motion 6ej start
Ebba LindstrandD14 Kort (1)ej start

Karlskrona SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tommy OlssonH70 (12)33:419:13
Kristin JohanssonD60 (2)ej godkänd

Kexholms SK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Angelica LivfÖppen motion 2 (1)1:03:4920:43
1Mats LjungqvistH50 (9)46:337:43
2Magnus ErikssonH40 (4)1:10:47+4:219:15
2Neo LivfÖppen motion 1 (2)29:19+0:4812:12
2Ulrika LjungqvistÖppen motion 3 (7)27:31+0:5210:09
2Markus LjungqvistH12 (7)23:42+2:348:44
3Axel ErikssonH10 (5)21:47+6:009:04
3Alexander LivfÖppen motion 8 (19)44:29+10:139:54
4Thomas KarlssonÖppen motion 7 (11)41:30+15:4215:22
4Björn KarlssonH45 (12)59:05+8:248:55
Tomas KarlssonH45 (12)ej start

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ebba AnderssonU1 (4)21:31+4:5712:53

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Arvid AnderssonU2 (12)29:47+6:5112:24

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jimmy KarlssonÖppen motion 4 (2)1:44:3523:05

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kristofer AlströmÖppen motion 4 (2)1:44:40+0:0523:06

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Pär LindmanÖppen motion 4 (2)utgått

Lessebo OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kurt BergstrandH75 (7)46:24+3:3812:42
6Gerth SällströmH70 (12)46:54+13:1312:50
8Folke RingbergH70 (12)51:21+17:4014:04

Målilla OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Marie SvalbringD45 (3)1:04:54+16:4114:27
4Laila ErlandssonD70 (5)1:01:17+14:1522:41
7Anders SvalbringH45 (12)1:07:22+16:4110:10
Gunnar EnbergH65 (5)ej start

Nybro OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mikael GummessonH40 (4)1:06:268:41
1Filip GummessonH10 (5)15:476:34
1Ros-Mari KarlssonD70 (5)47:0217:25
2Anders BuhréH70 (12)40:05+6:2410:58
2Molly WirefeldtD10 (3)20:50+3:558:40
3Britt NybergD70 (5)51:59+4:5719:15
3Caroline LiljebjörnD45 (3)1:25:45+37:3219:05
3Emilia JakobssonD10 (3)20:58+4:038:44
3Marie-Louise KarlssonD65 (5)59:55+14:5916:24
3Leif LindströmH70 (12)43:07+9:2611:48
4Alvin JakobssonU2 (12)27:25+4:2911:25
5Linda PeterssonÖppen motion 5 (8)1:11:49+24:4219:15
6Hilda HelmerssonU2 (12)29:49+6:5312:25
7Lena JakobssonÖppen motion 8 (19)57:04+22:4812:42
8Håkan AlmqvistH21 (10)1:40:57+34:4810:28
9Erik NybergÖppen motion 7 (11)58:21+32:3321:36
9Hilda Hartwig LöhnertU2 (12)35:24+12:2814:45
10Karl-wincent Hartwig LöhnertU2 (12)36:12+13:1615:05
10Amanda BohmanÖppen motion 8 (19)1:00:39+26:2313:30
11Thomas BhomanÖppen motion 8 (19)1:02:05+27:4913:49
12Henrik PeterssonÖppen motion 8 (19)1:04:25+30:0914:20
14Andreas CarlssonÖppen motion 8 (19)1:16:01+41:4516:55
17Jenny LönertÖppen motion 8 (19)1:55:02+1:20:4625:37
Britt AxelssonÖppen motion 7 (11)ej godkänd
Fredrik KarlssonH45 (12)ej start

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Bengt HesslekransH50 (9)59:37+13:049:54
Leif JohanssonH45 (12)ej start

OK Orion

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan SwartzÖppen motion 7 (11)25:489:33
3Klara AnderssonD14 (5)45:03+12:1212:04
3Lisa SwartzD12 (6)27:41+4:0310:12
3Gunilla GustafssonD50 (4)50:47+4:1312:14
3Lennart AnderssonH65 (5)51:49+10:3411:32
4Lena SwartzD50 (4)54:15+7:4113:04
4Mats AnderssonH50 (9)50:38+4:058:24
4Nils SwartzH12 (7)26:51+5:439:54
5Lennart SohlinH60 (12)54:40+12:2810:43
5Leif SjögrenH75 (7)55:38+12:5215:14
7Ottilia ÅkessonÖppen motion 5 (8)1:50:34+1:03:2729:38
10Ingemar AnderssonH70 (12)53:41+20:0014:42
Ingela AnderssonD45 (3)utgått

Ronneby OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ingemar MånssonH55 (4)58:22+19:0911:04
6Göran FolkessonH75 (7)1:03:10+20:2417:18
8Ingela SmedenmarkD21 (8)1:44:58+37:3413:43
9Lennart SmedenmarkH60 (12)1:00:36+18:2411:52

Sala OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Frida StenströmÖppen motion 5 (8)56:15+9:0815:04

SOK Viljan

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna SvenssonD45 (3)48:1310:44
1Elin RindstigD14 (5)32:518:48
1Leif CarlssonH60 (12)42:128:16
1Vendela SturekD12 (6)23:388:43
1Theo LövdahlH12 (7)21:087:47
2Emma RindstigD12 (6)26:12+2:349:40
2Linus HanssonH10 (5)18:44+2:577:48
2Isak HultbergH16 (3)1:11:41+29:0113:36
2Våge RindstigÖppen motion 8 (19)35:42+1:267:57
2Tord HultbergH21 (10)1:09:32+3:237:12
2Anna HanssonÖppen motion 5 (8)52:53+5:4614:10
2Hans SvensonH65 (5)46:01+4:4610:14
2Jack ÅkerbergU1 (4)17:36+1:0210:32
3Göran SvensonH60 (12)50:10+7:589:50
3Martina SturekÖppen motion 7 (11)36:24+10:3613:28
3Johan HanssonH14 (3)54:32+9:3314:37
4Klara HultbergD12 (6)29:35+5:5710:54
4Tuva LövdahlD14 (5)56:37+23:4615:10
4Roland NilssonH70 (12)43:26+9:4511:53
5Ulla NilssonD70 (5)1:25:56+38:5431:49
5Britt-Marie CarlssonÖppen motion 7 (11)44:12+18:2416:22
5Majvie AnnegårdD65 (5)1:21:38+36:4222:21
5Karl-Evert AnnegårdH65 (5)1:12:51+31:3616:13
6Fredrik SturekÖppen motion 8 (19)56:04+21:4812:29
6Benjamin SturekH21 (10)1:35:03+28:549:51
6Jonas BergforsH50 (9)55:47+9:149:15
6Bertil KalénH60 (12)55:55+13:4310:57
6William ElfstrandH12 (7)52:58+31:5019:32
8Jerry SvenssonÖppen motion 8 (19)57:29+23:1312:48
10Stefan CarlssonH60 (12)1:01:48+19:3612:07
12Hanna ElfstrandU2 (12)38:30+15:3416:02
Lukas BergforsH12 (7)ej godkänd
Lennart KalénH60 (12)utgått
Åsa BergforsD45 (3)ej start

Torsås OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon WaxiegårdÖppen motion 1 (2)28:3111:52
1Gustav OlssonH16 (3)42:408:05
1Simon FogelströmH14 (3)44:5912:03
2Jonas PerssonH45 (12)55:22+4:418:21
2Lisa OlssonD14 (5)44:27+11:3611:55
3Magnus NilssonÖppen motion 3 (7)28:39+2:0010:34
4Stig KarlssonH75 (7)50:59+8:1313:58
5Magnus OlssonÖppen motion 8 (19)51:58+17:4211:34
6Maria JohanssonD21 (8)1:19:38+12:1410:24
7Tiffany KarlssonU2 (12)30:14+7:1812:35
10Harriet KarlssonÖppen motion 7 (11)1:29:52+1:04:0433:17

Vimmerby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Robert HjelmH45 (12)58:47+8:068:52

Värend GN OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Erling EkelöfH70 (12)47:23+13:4212:58

Väsby OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lars PerssonH75 (7)ej start

Västerviks OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Britt-Marie BjörklundD70 (5)47:06+0:0417:26
3Olof HjortvidH75 (7)46:58+4:1212:52
4Oscar LangÖppen motion 8 (19)45:55+11:3910:13
6Mikaela JohanssonD12 (6)1:03:23+39:4523:23
7Ann-Katrin JohanssonÖppen motion 3 (7)1:04:30+37:5123:48
8Rolf E JohanssonH50 (9)1:00:21+13:4810:01
12Lennart SturessonH70 (12)1:01:11+27:3016:45
Maria LangÖppen motion 8 (19)ej godkänd
Åke BjörklundH75 (7)utgått

Växjö OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mattias KarlssonH21 (10)1:06:096:51
4Niklas KarlssonH21 (10)1:15:28+9:197:49
Elina LindenInskolning (2)fullföljt

Ålems OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Allan KarlssonÖppen motion 7 (11)49:32+23:4418:20
Alvin DernegårdInskolning (2)fullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser