Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallandspremiären, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallandspremiären, medel
Arrangörsorganisation: Halmstad OK
Datum: lördag 12 mars 2016

D21

3 780 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WallinGöteborg-Majorna OK25:546:51
2Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK26:09+0:156:55
3Elsa JanssonJärla Orientering27:24+1:307:14
4Frida BakkmanIFK Lidingö SOK27:40+1:467:19
5Johanna ErlandssonStora Tuna OK28:08+2:147:26
6Emma LindénFK Friskus-Varberg28:52+2:587:38
7Julia DahlHelsingborgs SOK29:23+3:297:46
8Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna29:37+3:437:50
9Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK30:18+4:248:00
10Frida AnderssonFalkenbergs OK30:22+4:288:02
11Julia OlssonUddevalla OK30:44+4:508:07
12Pernilla OlssonSkåneslättens OL31:19+5:258:17
13Kristin SkaarRyda SK31:40+5:468:22
14Lovisa LemanGöteborgs SK31:53+5:598:26
15Elin ClassonOK Orinto32:05+6:118:29
16Anna Maria RoubertOK Ravinen32:54+7:008:42
17Linn GrällsOK Kåre33:21+7:278:49
18Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro33:32+7:388:52
19Pia OlssonOK Pan-Kristianstad33:33+7:398:52
20Agnes LeoGöteborg-Majorna OK33:56+8:028:58
20Amanda LeoIK Hakarpspojkarna33:56+8:028:58
22Lina LångStora Tuna OK34:18+8:249:04
23Sofia HolmgårdKils OK35:29+9:359:23
24Emelie SvalinVänersborgs SK35:33+9:399:24
25Åsa SöderblomFalkenbergs OK35:45+9:519:27
26Agnes AdolfssonEksjö SOK38:17+12:2310:07
27Karin HåkanssonOK Gränsen41:01+15:0710:51
28Camilla SjöstrandFK Snapphanarna41:43+15:4911:02
29Amanda HallénTrollhättans SOK44:56+19:0211:53
30Marie JinnemoHjärnarps OL46:22+20:2812:15
31Sara SöderblomÄtrans IF46:30+20:3612:18
32Alicia FribergFalköpings AIK OK47:11+21:1712:28
33Cherie SjöblomFrölunda OL48:39+22:4512:52
34Julia SvärdOskarströms OK49:36+23:4213:07
35Sara BerganderEksjö SOK50:15+24:2113:17
36Jennie RybergFalkenbergs OK57:43+31:4915:16
Sofia AnderssonCentrum OKej godkänd
Madeleine AttforsSävedalens AIKej start
Lisa RisbyOK Kåreej start

H21

5 620 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LindbergIFK Mora OK28:315:04
2Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF29:26+0:555:14
3Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF30:44+2:135:28
4Johan TörnrothHestra IF31:52+3:215:40
5Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF32:02+3:315:41
6Mats NordbrødenHalden SK32:27+3:565:46
7Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK32:43+4:125:49
8Petter JönssonGöteborg-Majorna OK33:20+4:495:55
9Erik Folkesson BlomIFK Mora OK33:37+5:065:58
10Albin PetterssonOK Tisaren33:57+5:266:02
11Anders CarlssonIFK Lidingö SOK34:00+5:296:02
12Mattias NilssonOK Alehof34:06+5:356:04
13Pontus KarlssonMarkbygdens OK34:13+5:426:05
14Andreas BerganderEksjö SOK34:17+5:466:06
15Erik GustafssonNTNUI34:39+6:086:09
16Oscar VångellÄrla IF34:45+6:146:10
17Johan AntonssonOK Löftan35:42+7:116:21
18Niklas OlssonLinköpings OK36:11+7:406:26
19Anton WibergOK Skogsfalken36:38+8:076:31
20Jonatan AnderssonFalkenbergs OK36:47+8:166:32
21Per AspegrenOK Kontinent37:35+9:046:41
22Patrik JohanssonHelsingborgs SOK38:04+9:336:46
23Andreas NilssonMarkaryds FK38:33+10:026:51
24Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF39:10+10:396:58
25Fredrik AnderssonIF Rigor39:31+11:007:01
26Rasmus GrönlundLunds OK40:04+11:337:07
27Lucian SemeniucFK Finn40:05+11:347:07
28Oscar SvalinOK Alehof41:30+12:597:23
29Albin AnderssonFalkenbergs OK45:09+16:388:02
30Johan DavidssonSimlångsdalens IF46:37+18:068:17
31Johan GustafssonOK Nackhe48:30+19:598:37
32Niklas HelmertzFrölunda OL48:43+20:128:40
33Fredrik ErikssonBredaryds SOK53:31+25:009:31
34Johan HagströmFalkenbergs OK54:02+25:319:36
35Kevin MatrosovsSage Orienteering and Rogaining Club57:00+28:2910:08
36Tobias PerssonOK Kompassen57:01+28:3010:08
37Andreas JohnssonBredaryds SOK59:43+31:1210:37
38Oskar VigrenSävedalens AIK1:00:06+31:3510:41
39Ola WallnäsFalkenbergs OK1:01:23+32:5210:55
40Anders OlssonUddevalla OK1:05:29+36:5811:39
41Simon SvärdOskarströms OK1:10:58+42:2712:37
Jonas LundgrenStora Tuna OKej godkänd
Erik ClassonOK Orintoej godkänd
Simon NilssonEksjö SOKej start
Stefan LundOK Linnéej start
Halvor Eid NielsenÄrla IFej start

D20

3 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica ErikssonHjärnarps OL31:468:49
2Lina PålssonKungälvs OK33:45+1:599:22
3Klara HolmgårdKils OK41:57+10:1111:39
4Benedicte PedersenSarpsborg OL42:24+10:3811:46
5Emma SvärdOskarströms OK53:53+22:0714:58
Viola EckermarkGöteborg-Majorna OKej godkänd

H20

3 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas PeterssonBurseryds IF25:196:41
2Mattias JohanssonStångenäs AIS27:55+2:367:23
3John GabrielssonSävedalens AIK30:00+4:417:56
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd

D18

3 580 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK26:297:23
2Klara AxelssonMarkbygdens OK29:46+3:178:18
3Kristin OttesenFredrikstad SK31:45+5:168:52
4Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad32:12+5:438:59
5Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad32:27+5:589:03
6Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK33:26+6:579:20
7Emelie KarlssonOK Landehof35:24+8:559:53
8Elsa HolmgårdKils OK36:13+9:4410:06
9Tova HermodssonLunds OK38:17+11:4810:41
10Sigrid Saur ModahlFredrikstad SK38:36+12:0710:46
11Nora TorgersenHalden SK38:46+12:1710:49
12Emelie SvenssonIF Rigor39:14+12:4510:57
13Alice HultinOK Löftan40:42+14:1311:22
14Moa HenningssonIK Trenne Ullared40:51+14:2211:24
15Tine DalgaardKolding OK43:17+16:4812:05
16Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL43:44+17:1512:12
17Siri PedersenSarpsborg OL50:50+24:2114:11
18Clara HenningssonIK Trenne Ullared55:22+28:5315:27
19Emma RenbergSävedalens AIK1:06:38+40:0918:36
Isabella LagoGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma DjerfLerums SOKej start
Malin ThornemanHelsingborgs SOKej start
Jonna HalonenFjärås AIKej start
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKej start
Klara DjerfLerums SOKej start

H18

3 730 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonOK Nackhe21:405:48
2Andreas UllerKils OK22:23+0:436:00
3Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK22:28+0:486:01
4Olle JosarpFK Friskus-Varberg22:38+0:586:04
5Felix AxelssonMarkbygdens OK23:09+1:296:12
6Johan OlsonIK Uven23:28+1:486:17
7Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna24:00+2:206:26
8August Asheim  BirkelandHalden SK24:02+2:226:26
9Fritjof AxelssonFK Göingarna25:10+3:306:44
10Johan LammFrölunda OL27:00+5:207:14
11Erlend BrendstuenHalden SK27:09+5:297:16
12Adam LöfströmJönköpings OK30:04+8:248:03
13Edvin LjungbergSjövalla FK30:35+8:558:11
14Benjamin AasenSarpsborg OL31:55+10:158:33
15Adam BrobergIF Rigor32:05+10:258:36
16Filip SvenssonOK Löftan34:27+12:479:14
17Alexander Skaug YtterbølHalden SK37:31+15:5110:03
18Ville GrahnIK Uven39:48+18:0810:40
Haakon JohannesenIndre Østfold OKej godkänd
Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FKej godkänd
Gustav NilssonHelsingborgs SOKej start

D16

3 540 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK25:077:05
2Annika SimonsenFIF Hillerød25:11+0:047:06
3Elsa LindeblomHestra IF27:21+2:147:43
4Hedda Raadal BjørloHalden SK27:22+2:157:43
5Frida JohanssonOK Djerf27:51+2:447:52
6Alva SonessonFalköpings AIK OK28:17+3:107:59
7Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad29:09+4:028:14
8Hedvig GydesenOK Melfar29:30+4:238:20
9Tindra HjortFalköpings AIK OK30:03+4:568:29
10Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK30:31+5:248:37
11Elvira WildheimFK Friskus-Varberg30:42+5:358:40
12Amanda JanssonOK Djerf31:20+6:138:51
13Ebba HjertbergHestra IF31:55+6:489:00
14Lovisa NordSol Tranås32:23+7:169:08
15Lovisa WeidenSkåneslättens OL32:34+7:279:11
16Elin LindbladOK Djerf32:35+7:289:12
17Lovisa LagerHalmstad OK34:34+9:279:45
18Lotten KindlundhFK Finn35:04+9:579:54
19Tilda BellanderGustavsbergs OK37:10+12:0310:29
20Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna37:25+12:1810:34
21Lovisa RingHalmstad OK37:55+12:4810:42
22Lisa JenssenHalden SK38:24+13:1710:50
23Lina ErdeliusIF Rigor38:48+13:4110:57
24Marie Helene HansenSarpsborg OL38:55+13:4810:59
25Kaisa AntonsenFredrikstad SK38:58+13:5111:00
26Hanna Lye MoumHalden SK39:27+14:2011:08
27Sara ErlandssonOK Vivill39:52+14:4511:15
28Matilda RundqvistOK Nackhe40:35+15:2811:27
29Ida ErikssonOK Landehof40:36+15:2911:28
30Emma DanevadFredrikstad SK41:04+15:5711:36
31Christa Blach MadsenKolding OK41:26+16:1911:42
32Elsa EricssonFK Friskus-Varberg41:40+16:3311:46
33Hilda AxelssonFK Göingarna41:41+16:3411:46
34Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK42:04+16:5711:52
35Trine Eg StaugaardKolding OK42:24+17:1711:58
36Paulina JägstedtHalmstad OK42:43+17:3612:04
37Cecilie KreutzmannFIF Hillerød43:36+18:2912:18
38Tova ErikssonOK Djerf43:51+18:4412:23
39Ida-Synnøve KristiansenFredrikstad SK44:05+18:5812:27
40Wilma MarkholmSkåneslättens OL44:06+18:5912:27
41Elisabeth BrækkeHalden SK45:15+20:0812:46
42Evelina OlssonOK Nackhe48:31+23:2413:42
43Ida Aabogen HauggaardIndre Østfold OK50:07+25:0014:09
44Elin DjupsjöOskarströms OK51:02+25:5514:24
45Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg52:11+27:0414:44
46Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK58:27+33:2016:30
47Maren GulliksenIndre Østfold OK1:02:03+36:5617:31
48Emelie RönnborgIK Uven1:08:28+43:2119:20
Linnea BengtssonFalkenbergs OKej godkänd
Jorid Nandrup NielsenIndre Østfold OKej start
Stina JohanssonOK Bävernej start
Emma NilssonAlvesta SOKej start

H16

3 650 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK23:156:22
2Bendik EliassenFredrikstad SK25:14+1:596:54
3Lukas OlmKils OK25:19+2:046:56
4Simon FriskGustavsbergs OK25:46+2:317:03
5Victor HanssonJönköpings OK26:00+2:457:07
6Niels Christian HellerudHalden SK26:36+3:217:17
7Filip BengtssonOK Lindéna26:37+3:227:17
8Jonathan UllerKils OK26:45+3:307:19
9Tim JohanssonFK Friskus-Varberg26:53+3:387:21
10Sören Eg StaugaardKolding OK27:08+3:537:26
11Alfred PetterssonFalköpings AIK OK27:11+3:567:26
12Adrian VartiaOK Löftan27:53+4:387:38
13Thorsten SvenssonFinspångs SOK29:01+5:467:56
14Carl JosefssonSävedalens AIK29:43+6:288:08
15Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö29:56+6:418:12
16Petter BergstedtMarkbygdens OK30:01+6:468:13
17Noah BechtelFK Friskus-Varberg30:18+7:038:18
17Sondre OttesenFredrikstad SK30:18+7:038:18
19Frederik Holm SplittorffFIF Hillerød30:21+7:068:18
20Eirik BlågestadIndre Østfold OK30:44+7:298:25
21Johannes HolmgrenSävedalens AIK30:49+7:348:26
22William LundstedtMullsjö SOK30:52+7:378:27
22Axel OrrhedeHelsingborgs SOK30:52+7:378:27
24Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK31:09+7:548:32
25Melker ForsbergKFUM Örebro OK31:11+7:568:32
26Gustav ÖstenssonOK Tranan32:56+9:419:01
27Hugo HåkanssonIK Ymer34:25+11:109:25
28Erik LundStenungsunds OK34:47+11:329:31
29Eirik ImrikFredrikstad SK35:06+11:519:36
30Oscar NilssonAlvesta SOK35:28+12:139:43
31Oliver Hagaseth MydskeFredrikstad SK35:50+12:359:49
32Jacob EnbergHalmstad OK35:52+12:379:49
33Runar Saur ModahlFredrikstad SK36:00+12:459:51
34Per NordholmSävedalens AIK36:09+12:549:54
35Haakon Johann Slang-SundsetvikHalden SK36:20+13:059:57
36Daniel HolmgrenSävedalens AIK37:01+13:4610:08
37Jacob MobergHelsingborgs SOK38:10+14:5510:27
38Hugo SetthagenOK Tranan40:03+16:4810:58
39Vegar SkinneIndre Østfold OK40:07+16:5210:59
40Anton HanssonOK Djerf40:46+17:3111:10
41Mattis PerssonEksjö SOK40:57+17:4211:13
42Pontus ErikssonHjärnarps OL42:03+18:4811:31
43Oliver SchmidtOK Kontinent44:21+21:0612:09
44Axel ErikssonOK Löftan47:51+24:3613:06
45Daniel GlimténOK Löftan51:28+28:1314:06
46Karl PalmqvistOK Kontinent58:43+35:2816:05
Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start

D16 Kort

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie Louise HenningKolding OK52:0716:48

H16 Kort

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LagerbergSävedalens AIK39:4312:48
2Elliot LarsonSävedalens AIK41:19+1:3613:19

D14

3 100 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK24:127:48
2Tea MarkholmSkåneslättens OL24:25+0:137:52
3Nellie RydlundHässleholms OK25:43+1:318:17
4Nora HolmgårdKils OK27:42+3:308:56
5Rebecca HardenFK Boken29:29+5:179:30
6Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK29:48+5:369:36
7Freya Halberg PetersenFIF Hillerød29:59+5:479:40
8Thea BökmanHelsingborgs SOK30:25+6:139:48
9Klara PerssonHalmstad OK30:52+6:409:57
10Siri SimonsenFIF Hillerød30:58+6:469:59
11Vera PetterssonFalköpings AIK OK31:53+7:4110:17
12Unni GranforsIF Rigor32:03+7:5110:20
13Elsa KarlssonOK Landehof32:11+7:5910:22
14Irma SvenssonOK Klyftamo32:51+8:3910:35
15Alma HjertbergHestra IF33:43+9:3110:52
16Julia BergKFUM Örebro OK36:23+12:1111:44
17Elsa SonessonFalköpings AIK OK37:07+12:5511:58
18Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL37:39+13:2712:08
19Karin LindgrenKFUM Örebro OK37:52+13:4012:12
20Thilda SeldénIF Rigor38:51+14:3912:31
21Ylva JohanssonOK Djerf39:47+15:3512:50
22Nina PedersenSarpsborg OL40:06+15:5412:56
23Embla KamsvågGustavsbergs OK41:41+17:2913:26
24Johanna LaurinGustavsbergs OK42:41+18:2913:46
25Emma EliassonFK Friskus-Varberg43:04+18:5213:53
26Emma BellanderGustavsbergs OK43:05+18:5313:53
27Johanna SvenssonOK Löftan43:34+19:2214:03
28Vera WallinFalköpings AIK OK44:43+20:3114:25
29Tilda HenningssonIK Trenne Ullared45:24+21:1214:38
30Alexandra AngvollFredrikstad SK47:54+23:4215:27
31Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL48:23+24:1115:36
32Olivia LundstedtSjövalla FK49:01+24:4915:48
33Fredrika KindlundhFK Finn51:23+27:1116:34
34Moa WallenborgOK Kontinent52:25+28:1316:54
35Johanna PetterssonGustavsbergs OK59:02+34:5019:02
36Erica MolinBoxholm-Mjölby OL1:00:26+36:1419:29
37Johanna AlmyrenFalköpings AIK OK1:11:32+47:2023:04
38Eline Signore MyhrvoldIndre Østfold OK1:12:11+47:5923:17
Vigga Graff FrederiksenFIF Hillerødej godkänd
Thea FagerströmIFK Göteborgej start

H14

3 100 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan20:386:39
2Alexander JanssonOK Djerf22:11+1:337:09
3Gustav OhlinOK Tranan23:02+2:247:25
4Theis MunktvedAllerød OK23:53+3:157:42
5Arvid KronmarKarlskrona SOK23:54+3:167:42
6Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK25:32+4:548:14
7Erik IngemarssonHestra IF25:56+5:188:21
8Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK26:11+5:338:26
9Albin WeidenSkåneslättens OL26:52+6:148:40
10Casper SkeppSävedalens AIK27:16+6:388:47
11Rasmus PetterssonOK Djerf28:09+7:319:04
12Emil JägstedtHalmstad OK28:12+7:349:05
13Klas LjungqvistLunds OK28:38+8:009:14
14Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK29:00+8:229:21
15Axel BechtelFK Friskus-Varberg29:19+8:419:27
16Anton TörnqvistKarlskrona SOK30:29+9:519:50
17Ivar HelmerssonHässleholms OK30:33+9:559:51
18Albin PerssonHalmstad OK30:59+10:219:59
19Willy FjällborgStenungsunds OK31:12+10:3410:03
20Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK31:13+10:3510:04
21Linus MalmKFUM Örebro OK31:41+11:0310:13
22Odin SætherFredrikstad SK32:00+11:2210:19
23Hannes RosendahlIF Marin Väst32:01+11:2310:19
24Jakob MobergOK Löftan32:51+12:1310:35
25Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna33:22+12:4410:45
26Olle ElfströmOK Orinto34:08+13:3011:00
27Alfred ErdeliusIF Rigor35:06+14:2811:19
28David MårtenssonGarphyttans IF35:17+14:3911:22
29Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK35:19+14:4111:23
30Erik LingJönköpings OK35:42+15:0411:30
31Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK36:58+16:2011:55
32Måns HenningssonIK Trenne Ullared37:20+16:4212:02
33Ludwig GertzellGarphyttans IF38:53+18:1512:32
34Gustav Vinther Østermark JensenKolding OK39:04+18:2612:36
35Arvid BacktemanLerums SOK39:10+18:3212:38 Ladda ner rutt i gpx-format
36Erik AlbinssonHjärnarps OL39:50+19:1212:50
37Jonas GabsOK Melfar39:52+19:1412:51
38Gustav BohmanOK Orinto43:00+22:2213:52
39Sivert PoppeFredrikstad SK43:24+22:4614:00
40Joel IngemarssonHestra IF43:39+23:0114:04
41David JohanssonFK Friskus-Varberg45:28+24:5014:40
42Kristoffer HelminsenFredrikstad SK49:32+28:5415:58
43Terje StormoGustavsbergs OK50:12+29:3416:11
44Emil RavakkoSävedalens AIK50:25+29:4716:15
45Malte KristianssonHalmstad OK50:27+29:4916:16
46Tiger LandénGustavsbergs OK53:02+32:2417:06
47Amadeus AhlstrandFK Friskus-Varberg57:45+37:0718:37
48Alfred ÖstergrenAlvesta SOK1:02:14+41:3620:04
Johan LundStenungsunds OKej godkänd
David AlménTrollhättans SOKej godkänd
Johan GertzellGarphyttans IFej godkänd
Lukas MalmströmGustavsbergs OKej start
Valter PetterssonOK Tisarenej start
Anton BirathGarphyttans IFej start
Alex JohanssonFK Friskus-Varbergej start
Mattias HanssonOK Djerfej start
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej start

D14 Kort

2 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid RuskOK Kontinent23:519:32
2Emelie RengmyrIF Rigor25:10+1:1910:04
3Elvira PerssonOK Kontinent27:23+3:3210:57
4Matilda FriskGustavsbergs OK27:28+3:3710:59
5Molly LindOK Lindéna28:20+4:2911:20
6Julia LindbladSävedalens AIK28:52+5:0111:32
7Isabella NiklassonFalköpings AIK OK29:30+5:3911:48
8Felicia DahlströmGustavsbergs OK33:28+9:3713:23
9Julia SörensenOK Kontinent36:16+12:2514:30
10Cornelia MöllerOK Kontinent40:18+16:2716:07
11Saga SchmidtOK Kontinent44:54+21:0317:57
12Julia ArvidssonIF Rigor47:59+24:0819:11
13Ada GulliksenIndre Østfold OK50:47+26:5620:18
14Cayenne BadhFalköpings AIK OK57:07+33:1622:50

H14 Kort

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar LampaIF Rigor21:478:42
2Albin KruseIF Rigor23:45+1:589:30
3Thomas BlomkvistFredrikstad SK27:11+5:2410:52
Hans Matias GlomsrudIndre Østfold OKej start

D12

2 500 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea RydlundHässleholms OK18:317:24
2Emma ZettervallKarlskrona SOK18:32+0:017:24
3Tuva NylundBredaryds SOK20:12+1:418:04
4Enni LindskogOK Älme21:22+2:518:32
5Filippa FagerströmIFK Göteborg21:53+3:228:45
6Jonna LindbladOK Djerf22:07+3:368:50
7Hanna AlsiöFalköpings AIK OK22:56+4:259:10
8Ida BruhnIF Rigor23:45+5:149:30
9Maja GraadIF Rigor23:46+5:159:30
10Matilda WallströmSävedalens AIK23:58+5:279:35
11Emma KarlssonOK Landehof24:58+6:279:59
12Emilia LundstedtSjövalla FK25:20+6:4910:08
13Sandra WiduchKarlskrona SOK25:56+7:2510:22
14Silje Halberg PetersenFIF Hillerød27:49+9:1811:07
15Annie ErikssonOK Löftan28:16+9:4511:18
16Sandra LingJönköpings OK29:01+10:3011:36
17Tuva ÖhgrenSävedalens AIK29:17+10:4611:42
18Anna SvenssonIF Rigor29:33+11:0211:49
19Ella PetterssonSävedalens AIK30:18+11:4712:07
20Maja KarmstigFK Friskus-Varberg32:01+13:3012:48
21Ester EricssonFK Friskus-Varberg39:51+21:2015:56
22Elsa BobergIF Rigor40:19+21:4816:07
23Kristina BohmanOK Orinto55:04+36:3322:01
Nathalie LangenbachOK Nackheej godkänd
Emia HjortFalköpings AIK OKej godkänd

H12

2 500 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK14:325:48
2Tobias JohanssonOK Löftan17:04+2:326:49
3Victor HanssonOK Löftan18:14+3:427:17
4Johan BjörckOK Älme18:27+3:557:22
5Hugo CedervallÖrkelljunga FK18:40+4:087:28
6Gunnar FovaeusSävedalens AIK19:03+4:317:37
7Isak BengtssonOK Lindéna19:06+4:347:38
8Emil SeldénIF Rigor19:12+4:407:40
9Niels DalgaardKolding OK19:39+5:077:51
10Simon BååthSävedalens AIK19:58+5:267:59
11Casper GunnarssonOK Lindéna20:59+6:278:23
12Jonathan RundqvistOK Nackhe21:15+6:438:30
13Emil LindbladSävedalens AIK21:31+6:598:36
14Arvid JohanssonOK Djerf21:41+7:098:40
15Victor BeischerIK Uven21:45+7:138:42
16Martin HanssonIF Rigor21:48+7:168:43
17Melwin WildheimFK Friskus-Varberg22:28+7:568:59
18William RönnborgIK Uven24:22+9:509:44
19Oskar BlomOK Löftan24:24+9:529:45
20Andreas HandinOK Löftan24:55+10:239:58
21Noah KrikströmHjärnarps OL26:10+11:3810:28
22Filip IngemarssonHestra IF26:35+12:0310:38
23Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg27:36+13:0411:02
24Isak HolmgårdKils OK29:37+15:0511:50
25Johan Wall JungbjerGöteborgs SK31:33+17:0112:37
26Albin PaulssonOK Löftan32:27+17:5512:58
26Love GaudenzHalmstad OK32:27+17:5512:58
28Magnus LundsgaardOK Kontinent35:27+20:5514:10
29Adam SjööarvOK Nackhe37:12+22:4014:52
30Melwin ArvidssonIF Rigor37:35+23:0315:02
31Olle FlorénIF Rigor40:18+25:4616:07
32Hugo ÅkerbergOK Löftan41:33+27:0116:37
33Isac SvenssonHalmstad OK1:00:23+45:5124:09
Moltas ÖstergrenAlvesta SOKej godkänd
Albin JägstedtHalmstad OKej godkänd
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start

D12 Kort

2 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ErikssonOK Landehof19:229:15
2Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg22:44+3:2210:52

H12 Kort

2 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus ZederinOK Nackhe15:117:15
2Arvid AlbinssonHjärnarps OL20:04+4:539:36
3Tim AnderssonOK Tranan21:15+6:0410:10

D10

2 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miranda WallströmSävedalens AIK15:317:25
2Sara LjungqvistLunds OK15:57+0:267:37
3Frida LindénVäxjö OK17:35+2:048:24
4Julia GustafssonKFUM Örebro OK18:16+2:458:44
5Lova JohanssonFK Friskus-Varberg18:24+2:538:48
6Signe JohanssonFK Friskus-Varberg20:27+4:569:47
7Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg21:55+6:2410:29
8Emma PerssonHalmstad OK22:51+7:2010:55
9Kajsa ElfströmOK Orinto23:04+7:3311:02
10Emma LindénVäxjö OK23:52+8:2111:25
11Emelina HolmqvistSjövalla FK26:10+10:3912:31
12Klara MöllerOK Kontinent31:21+15:5015:00

H10

2 090 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus LammFrölunda OL12:526:09
2Liam HogedalVänersborgs SK14:08+1:166:45
3Oliver CarlidenHalmstad OK16:27+3:357:52
4Hjalmar AxelssonFK Göingarna16:57+4:058:06
5Andy GranforsIF Rigor17:06+4:148:10
6Linus BååthSävedalens AIK18:48+5:568:59
7Filip HanssonOK Löftan18:51+5:599:01
8Isak ÖhgrenSävedalens AIK18:52+6:009:01
9Isak TörnströmFK Friskus-Varberg20:15+7:239:41
10Emil LingJönköpings OK21:30+8:3810:17
11Samuel DahlbergIK Trenne Ullared22:00+9:0810:31
12Simon HanssonIF Rigor26:03+13:1112:27
13Oskar HjertbergHestra IF27:53+15:0113:20
14Samuel RasmussenOK Kontinent29:13+16:2113:58
15Elliot JägstedtHalmstad OK33:31+20:3916:02
16Kurt SjöbergHelsingborgs SOK37:15+24:2317:49
17Mattias ReulOK Orinto47:11+34:1922:34
Gabriel EkströmHalmstad OKej godkänd
Mads Christian MaarupAllerød OKej start

D35

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GustafssonFalkenbergs OK33:569:25
2Jenny GreenOK Vivill34:45+0:499:39
3Terese RuderfeltIF Rigor41:06+7:1011:25
4Sofia HjortFalköpings AIK OK48:32+14:3613:28

H35

4 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SjööarvOK Nackhe34:107:40
1Lasse JanssonEksjö SOK34:107:40
3Peter WaldenströmJönköpings OK35:23+1:137:57
4Mikael TrofastJönköpings OK36:20+2:108:09
5Mikael PerssonFK Göingarna39:34+5:248:53
6Magnus WallinIK Trenne Ullared39:44+5:348:55

D40

3 580 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK27:547:47
2Jenny  ÅmanValbo AIF40:42+12:4811:22
3Kristina JosefssonAnderstorps OK42:06+14:1211:45
4Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK42:07+14:1311:45
5Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg42:40+14:4611:55
6Susanne BiörsOK Tranan43:08+15:1412:02
7Anna RönnborgIK Uven44:20+16:2612:23
8Ulrika GranforsIF Rigor45:49+17:5512:47 Ladda ner rutt i gpx-format
9Jessica BjörckOK Älme49:02+21:0813:41
10Catarina HardenFK Boken50:02+22:0813:58
11Anna JanssonOK Djerf50:43+22:4914:10
12Malin BrorsonOK Nackhe55:46+27:5215:34
13Anna LarssonOK Gipen58:09+30:1516:14
14Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:02:07+34:1317:21
15Mona LindénVäxjö OK1:03:31+35:3717:44
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej godkänd

H40

4 320 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IngemarssonHestra IF27:066:16
2Martin LarssonIFK Göteborg28:22+1:166:33
3Daniel EvaldssonVäxjö OK28:27+1:216:35
4Espen DanevadFredrikstad SK28:43+1:376:38
5Fredrik BartholdssonMölndal Outdoor IF28:55+1:496:41
6Martin HjertbergHestra IF29:08+2:026:44
7Anders DalgaardKolding OK30:32+3:267:04
8Henrik PetterssonFalköpings AIK OK30:55+3:497:09
9Magnus HanssonOK Löftan31:22+4:167:15
10Ola JodalGöteborg-Majorna OK31:27+4:217:16
11Magnus NiklassonFalköpings AIK OK31:54+4:487:23
12Ola MarkholmSkåneslättens OL32:44+5:387:34
13Jonas NiklassonFalköpings AIK OK34:36+7:308:00
14Jimmy HäggFK Friskus-Varberg34:57+7:518:05
15Jon LindskogOK Älme37:36+10:308:42
16Thomas LieFredrikstad SK37:55+10:498:46
17Niklas FlorénIF Rigor38:10+11:048:50
18Martin JohanssonFalkenbergs OK38:21+11:158:52
19Johan GranforsIF Rigor38:51+11:458:59
20Jan Olof Henrik SahlströmFrämmestads IK39:09+12:039:03
21Jan HjortFalköpings AIK OK39:15+12:099:05
22Magnus EliassonFK Friskus-Varberg40:33+13:279:23
23Daniel NiklassonFalköpings AIK OK41:20+14:149:34
24Erik KöllerströmFjärås AIK42:12+15:069:46
25Björn DavidssonOK Bävern43:01+15:559:57
26Jan GrahnIK Uven50:00+22:5411:34
27Per PalmqvistOK Kontinent51:40+24:3411:57
Jonny LindénVäxjö OKej start

D45

3 160 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina RydlundHässleholms OK26:588:32
2Åsa JosarpFK Friskus-Varberg27:24+0:268:40
3Anna LjungqvistLunds OK28:20+1:228:57
4Marie NordSol Tranås28:22+1:248:58
5Catarina BengtssonOK Nackhe29:17+2:199:16
6Anna ErikssonOK Landehof29:31+2:339:20
7Marina AxelssonMarkbygdens OK29:56+2:589:28
8Louise AxelssonFK Göingarna30:00+3:029:29
9Susanne WallenborgOK Kontinent30:03+3:059:30
10Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna30:09+3:119:32
11Sandra SimonsenFIF Hillerød30:30+3:329:39
12Annika SvärdOskarströms OK31:27+4:299:57
13Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK31:53+4:5510:05
14Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL32:13+5:1510:11
15Tone IngesenSarpsborg OL32:50+5:5210:23
16Malin LammFrölunda OL34:06+7:0810:47
17Marie MarkholmSkåneslättens OL34:17+7:1910:50
18Dorthe MunktvedAllerød OK34:51+7:5311:01
19Malin JohanssonFK Friskus-Varberg37:47+10:4911:57
20Anna-Karin RybergOK Klyftamo37:57+10:5912:00
21Lena TuressonBurseryds IF38:18+11:2012:07
22Malin WeidenSkåneslättens OL40:01+13:0312:39
23Pernilla KarlssonOK Landehof41:56+14:5813:16
24Anki BlennowFalköpings AIK OK42:00+15:0213:17
25Ulrica OlovssonLaholms IF OK46:25+19:2714:41
26Helene LöfströmJönköpings OK49:17+22:1915:35
27Anna HagströmFalkenbergs OK49:58+23:0015:48
28Carina ErikssonHjärnarps OL50:37+23:3916:01
Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OLej start

H45

4 320 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JanssonOK Djerf26:386:09
2Jan OlmKils OK26:40+0:026:10
3Martin BobergIF Rigor28:15+1:376:32
4Anders IngemarssonHestra IF28:36+1:586:37
5Magnus JohanssonOK Löftan29:37+2:596:51
6Gunnar ElveljungIFK Göteborg30:11+3:336:59
7Jens ArvidssonIF Rigor30:12+3:346:59
8Mikael BergstedtMarkbygdens OK30:24+3:467:02
9Thomas JosarpFK Friskus-Varberg30:30+3:527:03
10Filip SjöforsOK Älme30:41+4:037:06
11Anders ArfwedsonFrölunda OL31:11+4:337:13
12Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering31:12+4:347:13
13Thomas AnderssonOK Tranan31:31+4:537:17
14Håkan AxelssonFK Göingarna31:36+4:587:18
15Fabian LjungqvistLunds OK31:50+5:127:22
16Tobias BorgerKalmar OK31:52+5:147:22
17Gert WildheimFK Friskus-Varberg32:28+5:507:30
18Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti34:22+7:447:57
19Tommy JohanssonStångenäs AIS34:23+7:457:57
20Anders LingJönköpings OK34:44+8:068:02
21Göran NordSol Tranås35:05+8:278:07
22Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna35:36+8:588:14
23Patrik FriskGustavsbergs OK36:19+9:418:24
24Håkan LangenbachOK Nackhe36:50+10:128:31
25Martin SvenssonIF Rigor37:03+10:258:34
26Magnus RydlundHässleholms OK37:57+11:198:47
27Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK38:10+11:328:50
28Fredrik BrorsonOK Nackhe38:17+11:398:51
29Johan LindeblomIK Omega39:43+13:059:11
30Tobias Den BraverOK Gränsen39:44+13:069:11
31Jan HanssonOK Djerf40:15+13:379:19
32Anders GustafssonFK Friskus-Varberg40:45+14:079:25
33Lars MunktvedAllerød OK41:05+14:279:30
34Johan BökmanHelsingborgs SOK42:29+15:519:50
35Nils HelmerssonHässleholms OK42:35+15:579:51
36Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL42:39+16:019:52
37Mikael NilssonOK Löftan44:58+18:2010:24
38Tomas JonssonVandrarringen45:31+18:5310:32
39Fredrik UllmanSkåneslättens OL45:36+18:5810:33
40Kjell Reidar MydskeFredrikstad SK46:26+19:4810:44
41Mikael SvärdOskarströms OK46:42+20:0410:48
42Olle SjöforsOK Älme47:15+20:3710:56
43Henrik WeidenSkåneslättens OL49:21+22:4311:25
44Stephan ÖstergrenAlvesta SOK50:33+23:5511:42
45Jonas HultinOK Löftan52:58+26:2012:15
46Johan HanssonOK Löftan53:08+26:3012:17
47Mats RönnborgIK Uven1:00:55+34:1714:06
Jens Knud MaarupAllerød OKej start
Martin JohanssonOK Orintoej start

D50

3 160 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK27:148:37
2Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL29:02+1:489:11
3Annika EngelHässleholms OK30:50+3:369:45
4Annette BondeBallerup OK31:02+3:489:49
5Carina AnderssonFK Friskus-Varberg32:46+5:3210:22
6Åsa NybergGöteborg-Majorna OK33:05+5:5110:28
7Ingrid JohanssonLaholms IF OK33:16+6:0210:31
8Sari HåkanssonOK Gränsen34:12+6:5810:49
9Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK35:11+7:5711:08
10Gun RosendahlIF Marin Väst46:30+19:1614:42
11Anna KullbergLinköpings OK50:33+23:1915:59
12Tina Blach LaursenKolding OK51:44+24:3016:22
13Lena StrömbäckLinköpings OK1:04:29+37:1520:24
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Anette BernhedSävedalens AIKej godkänd
Anne SvantessonHjärnarps OLej godkänd
Lena CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Pia LundbergOK Bävernej start
Pia VångellLinköpings OKej start

H50

3 830 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SvantessonHjärnarps OL26:557:01
2Bo SimonsenFIF Hillerød26:56+0:017:01
3Joachim FribergFalköpings AIK OK27:26+0:317:09
4Johan HanssonJönköpings OK27:30+0:357:10
5Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu27:37+0:427:12
6Lars KarlssonValbo AIF27:54+0:597:17
7Magnus KarlssonOK Landehof28:11+1:167:21
8Mats NylundBredaryds SOK28:52+1:577:32
9Anders MolinBoxholm-Mjölby OL29:27+2:327:41
10Bo SvenssonIstrums SK29:35+2:407:43
11Stefan OlofssonOK Gisle30:46+3:518:01
12Jan TuressonBurseryds IF31:10+4:158:08
13Anders BrinkmanVandrarringen31:40+4:458:16
14Jonas BornetunSkillingaryds FK31:55+5:008:20
15Jörgen HallénTrollhättans SOK31:56+5:018:20
16Magnus BlennowFalköpings AIK OK32:15+5:208:25
17Marko VirtaTurun Suunnistajat32:33+5:388:29
18Janne NilssonCentrum OK33:57+7:028:51
19Björn SvenssonOK Djerf34:16+7:218:56
20Peter BadenfeltFalkenbergs OK35:34+8:399:17
21Håkan LindbergOK Djerf36:09+9:149:26
22Mikael MartinssonFalkenbergs OK36:22+9:279:29 Ladda ner rutt i gpx-format
23Peter LandénGustavsbergs OK36:28+9:339:31
24Ulf AlmehedFrölunda OL36:42+9:479:34
25Hans KööhlerTrollhättans SOK37:26+10:319:46
26David GabrielssonSävedalens AIK38:08+11:139:57
27Mats WelanderOK Djerf38:28+11:3310:02
28Stefan DahlHelsingborgs SOK38:56+12:0110:09
29Karl-Erik EngblomValbo AIF40:54+13:5910:40
30Jonas DetterfeltLinköpings OK41:14+14:1910:45
31Graham KempGöteborg-Majorna OK43:39+16:4411:23
32Pontus LöfströmJönköpings OK43:50+16:5511:26
33Sören BremerBoxholm-Mjölby OL47:08+20:1312:18
34Anders LarssonOK Nackhe47:19+20:2412:21
35Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK49:38+22:4312:57
36Peter RavnellGudhems IF50:48+23:5313:15
37Lars ErikssonHjärnarps OL52:36+25:4113:44
38Anders PetterssonVästerviks OK59:08+32:1315:26
Bengt OlssonEslövs FKej godkänd
Tomas NilssonHässleholms OKej godkänd
Patrick DjerfLerums SOKej start
Christer SvenssonRonneby OKej start
Lars HolmgårdKils OKej start

D55

3 160 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann NilssonMarkaryds FK27:598:51
2Christina SegerslättSkåneslättens OL31:06+3:079:50
3Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK31:33+3:349:59
4Lollo NybergOK Kontinent32:33+4:3410:18
5Nina BejbomUddevalla OK32:37+4:3810:19
6Christina SöderblomÄtrans IF32:46+4:4710:22
7Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK32:50+4:5110:23
8Lena RunessonOK Vivill34:27+6:2810:54
9Marianne KlassonUlricehamns OK39:37+11:3812:32
10Elisabeth FredrikssonGudhems IF43:56+15:5713:54
11Monica KnutssonSävedalens AIK45:48+17:4914:29
12Kerstin Haugen LundStenungsunds OK45:50+17:5114:30
13Tina HagårdRävetofta OK46:55+18:5614:50
14Ingvor JohanssonFalkenbergs OK47:25+19:2615:00
15Jette KreibergOK Roskilde53:01+25:0216:46
16Monika NilssonOK Alehof53:19+25:2016:52
17Ingrid RoosMotala AIF OL55:12+27:1317:28
18Karin HelmertzFrölunda OL1:19:03+51:0425:00
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd

H55

3 830 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK28:027:19
2Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK28:30+0:287:26
3Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL29:03+1:017:35
4Sten GustafssonEds SK29:29+1:277:41
5Ola LundhIF Hagen30:02+2:007:50
6Peter ValterssonAnderstorps OK31:05+3:038:06
7Andrew LagoGöteborg-Majorna OK31:55+3:538:20
8Göran MånssonKarlskrona SOK32:12+4:108:24
9Ingemar MånssonRonneby OK33:33+5:318:45
10Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK33:41+5:398:47
11Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK33:57+5:558:51
12Stefan SjöblomFrölunda OL34:03+6:018:53
13Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb34:30+6:289:00
14Roger DjupsjöOskarströms OK35:43+7:419:19
15Torsten BacktemanLerums SOK36:02+8:009:24
16Arne KlintbergEksjö SOK36:12+8:109:27
17Tomas AnderssonTrollhättans SOK36:32+8:309:32
18Gustav ErlandssonOK Vivill36:40+8:389:34
19Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OL36:45+8:439:35
20Lars RunessonOK Vivill37:34+9:329:48
21Göran OlesundOK Landehof38:18+10:1610:00
22Christer FranssonMotala AIF OL38:45+10:4310:07
23Christer MannfolkUlricehamns OK41:31+13:2910:50
24Terkel Knudsen GydesenOK Melfar41:39+13:3710:52
25Bengt KlassonUlricehamns OK43:55+15:5311:27
26Gregers JørgensenBallerup OK45:03+17:0111:45
27Stig NilssonOskarströms OK48:45+20:4312:43
28Arne LundStenungsunds OK52:55+24:5313:48
29Lars ErikssonMarkbygdens OK54:25+26:2314:12
30Ulf SundinGöteborg-Majorna OK57:41+29:3915:03
31Håkan HåkanssonOK Gränsen59:10+31:0815:26
32Sven-Olof PålssonKungälvs OK1:04:00+35:5816:42
Sören MaarupKolding OKej start
Christer JohanssonOK Ravinenej start
Thomas AttforsSävedalens AIKej start
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Torbjörn HalvarssonFjärås AIKej start
Jens Viktor NörgaardFIF Hillerødej start
Magnus JoelssonSOK 68ej start

D60

2 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva TykessonRävetofta OK25:179:36
2Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK27:56+2:3910:37
3Anita EklöfIK Ymer32:19+7:0212:17
4Kerstin AnderssonRyda SK32:30+7:1312:21
5Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad33:08+7:5112:35
6Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared35:38+10:2113:32
7Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK36:34+11:1713:54
8Ingrid JessenFrämmestads IK37:34+12:1714:17
9Solveig HedenblomSjövalla FK41:16+15:5915:41
10Barbro LiljequistOK Älme42:34+17:1716:11
11Gunilla HogedalVänersborgs SK44:45+19:2817:00
12Marita LarssonMarkbygdens OK44:46+19:2917:01
13Britt KarlssonStenungsunds OK50:06+24:4919:02
14Monica WassFalkenbergs OK50:26+25:0919:10
15Anita KarlssonOskarströms OK55:05+29:4820:56
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej start

H60

3 740 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas GeorgssonOK Nackhe28:487:42
2Urban LarssonOK Gipen29:22+0:347:51
3Inge JosefssonStångenäs AIS31:51+3:038:30 Ladda ner rutt i gpx-format
4Ulf PalmérUlricehamns OK32:05+3:178:34
5Jan-Ola KarlssonOK Njudung32:25+3:378:40
6Lennart HålsjöOK Skogshjortarna33:46+4:589:01
7Uno MagnussonIF Hagen34:39+5:519:15
8Håkan ForsmanRonneby OK35:02+6:149:22
9Pierre KarlssonOK Alehof37:49+9:0110:06
10Christer FolkessonEksjö SOK37:57+9:0910:08
11Robert JessenFrämmestads IK38:16+9:2810:13
12Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK38:18+9:3010:14
13Thomas AlbinssonBredaryds SOK39:51+11:0310:39
14Arne BogrenOK Vivill41:23+12:3511:03
15Tommy WesterbergIF Hagen42:35+13:4711:23
16Gunnar BejbomUddevalla OK44:47+15:5911:58
17Thomas AlmqvistVästerviks OK46:59+18:1112:33
18Hans TrofastTenhults SOK47:19+18:3112:39
19Bernt AnderssonIF Rigor47:47+18:5912:46
20Bernhard GrenaboHjobygdens OK50:07+21:1913:24
21Ulf NordzellOK Djerf51:50+23:0213:51
22Odd OlssonUddevalla OK53:07+24:1914:12
23Gert OlssonTockarps IK55:49+27:0114:55
24Börje GustavssonTrollhättans SOK1:02:48+34:0016:47
25Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:02:51+34:0316:48
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Björn NilssonOK Nackheej start
Alf B JohanssonFK Friskus-Varbergej start

D65

2 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK33:3512:46
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK33:46+0:1112:50
3Maj-Britt ByströmRävetofta OK34:20+0:4513:03
4Åsa StåhlHjärnarps OL34:57+1:2213:17
5Ulla LindellOK Hällen36:34+2:5913:54
6Karin PerssonOK Tyringe37:09+3:3414:07
7Kajsa TofténHjobygdens OK38:47+5:1214:44
8Britt-Marie GrönroosOK Alehof38:57+5:2214:48
9Ingegerd OlssonOK Alehof45:12+11:3717:11
10Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK48:23+14:4818:23
11Eva ErikssonFK Friskus-Varberg51:57+18:2219:45
12Kristina JohanssonVänersborgs SK1:10:01+36:2626:37
Sonja HammarOK Kompassenej godkänd
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H65

3 270 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BengtssonFalkenbergs OK26:168:01
2Janne BrunstedtOK Roskilde26:28+0:128:05
3Agne BengtssonOK Kompassen26:48+0:328:11
4Hasse ÅbergValbo AIF27:16+1:008:20
5Lars HogedalVänersborgs SK28:05+1:498:35
6Håkan WinnbergIK Trenne Ullared28:53+2:378:49
7Bengt JohanssonOK Skogshjortarna30:54+4:389:26
8Per-Erik WåhlbergOK Linné30:56+4:409:27
9Per FredrikssonOK Skogshjortarna31:06+4:509:30
10Lennart AnderssonGöteborgs SK31:56+5:409:45
11Hans M CarlssonIFK Göteborg32:03+5:479:48
12Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK32:10+5:549:50 Ladda ner rutt i gpx-format
13Kent ErikssonLerums SOK32:13+5:579:51
14Kenth SundgrenSkåneslättens OL32:42+6:2610:00
14Christer NordströmOK Älvsjö-Örby32:42+6:2610:00
16Bo TuressonOK Bävern33:20+7:0410:11
17Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK33:24+7:0810:12
18Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb33:59+7:4310:23
19Jan ÅsbergHäverödals SK34:02+7:4610:24
20Sören SvenssonSjövalla FK34:03+7:4710:24
21Mats KarlssonStenungsunds OK34:29+8:1310:32
22Håkan NilssonMalmö OK35:04+8:4810:43
23Gunnar ErikssonFK Finn36:26+10:1011:08
24Christer HåkanssonFalkenbergs OK36:38+10:2211:12
25Gösta ErikssonFK Friskus-Varberg37:01+10:4511:19
26Göran LarssonSala OK37:40+11:2411:31
27Jonas LarssonOK Kullingshof37:51+11:3511:34
28Kjell JeppsonIF Rigor38:34+12:1811:47
29Rune EliassonFalkenbergs OK38:57+12:4111:54
30Christer SamuelssonOK Löftan40:34+14:1812:24
31Anders HedinMotala AIF OL42:41+16:2513:03
32Bengt StåhlHjärnarps OL42:42+16:2613:03
33Leif AxelssonMålilla OK43:25+17:0913:16
34Benny IvarssonFjärås AIK46:56+20:4014:21
35Sten HelmertzFrölunda OL50:16+24:0015:22
36Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK53:52+27:3616:28
37Lars-Olof RönnqvistOK Löftan55:22+29:0616:55
38Nils-Erik BondessonFrosta OK56:30+30:1417:16
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej start
Anders KumlinIK Ymerej start

D70

2 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK27:5410:59
2Helen AndertoftMarkaryds FK29:52+1:5811:45
3Ingrid Rex WallströmOK Landehof34:01+6:0713:23
4Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL35:55+8:0114:08
5Gull SvenssonTockarps IK38:49+10:5515:16
6Berit ByströmOK Virdarna39:13+11:1915:26
7Margareta LarssonOK Njudung39:19+11:2515:28
8Eva HöijeOK Ravinen39:53+11:5915:42
9Britt RangertIK Ymer40:27+12:3315:55
10Astrid JohannessonHelsingborgs SOK40:31+12:3715:57
11Marie-Louise LundströmOK Löftan41:08+13:1416:11
12Monica LarssonOK Tranan42:33+14:3916:45
13Barbro BengtssonOskarströms OK42:56+15:0216:54
14Ingrid HermanssonIK Ymer43:13+15:1917:00
15Göta SeverinssonHylte OK48:53+20:5919:14
16Karin BengtssonOK Kompassen50:49+22:5520:00
17Ylva HäggströmIF Rigor51:13+23:1920:09
18Solbritt GustafssonOK Virdarna1:00:48+32:5423:56
19Annelise HansenFIF Hillerød1:03:19+35:2524:55
Gullevi SvenssonRonneby OKej godkänd
Christina SchedwinIK Sternej start
Gunnel SvenssonIK Ymerej start

H70

3 190 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna26:138:13
2Tommy OlssonKarlskrona SOK26:28+0:158:17
3Morgan LjungVaggeryds SOK28:37+2:248:58
4Dag LorénOK Frisene29:27+3:149:13
5Åke EckerbomIFK Sävsjö30:30+4:179:33
6Per-Arne JohanssonVänersborgs SK31:02+4:499:43
7Kjell MånssonKarlskrona SOK31:08+4:559:45
8Lennart HöijeOK Ravinen31:29+5:169:52
9Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK31:58+5:4510:01
10Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK32:56+6:4310:19
11Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben35:31+9:1811:08
12Kjell LindauOK Kompassen35:41+9:2811:11
13Roy OvessonHelsingborgs SOK37:17+11:0411:41
14Gunnar JohanssonOK Nackhe38:14+12:0111:59
15Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo38:18+12:0512:00
16Bengt GardOskarströms OK38:27+12:1412:03
17Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad38:42+12:2912:07
18Åke NordbergOK Klyftamo39:00+12:4712:13
19Erling SamuelssonOK Vilse 8739:35+13:2212:24
20Steffen HäggströmIF Rigor40:21+14:0812:38
21Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK41:16+15:0312:56
22John ÖstlundSundbybergs IK42:29+16:1613:19
23Roland NilssonFalköpings AIK OK42:43+16:3013:23
24Bengt-Åke SvenssonIK Ymer42:54+16:4113:26
25Ulf SkogtjärnOK Linné42:59+16:4613:28
26Waste ByströmOK Virdarna43:56+17:4313:46
27Olle HermanssonIK Ymer47:26+21:1314:52
28Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL49:17+23:0415:26
29Ingvar BengtssonOskarströms OK49:34+23:2115:32
30Christer WestbergIFK Göteborg50:05+23:5215:42
31Björn HolmerKungälvs OK55:39+29:2617:26
Ebbe MalmMarkaryds FKej start
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej start
Knut HöökOK Klyftamoej start

D75

2 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb30:1113:50
2Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK33:59+3:4815:35
3Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK34:51+4:4015:59
4Gunnel BörjessonIK Uven35:48+5:3716:25
5Lillemor HallinOK Landehof37:34+7:2317:13
6Birgitta BergGarda OK38:29+8:1817:39
7Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna38:43+8:3217:45
8Inger HallbergIK Uven41:49+11:3819:10
9Gunni EkbergÄtrans IF43:49+13:3820:05

H75

3 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK28:479:01
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna29:06+0:199:07
3Åke GatelidOK Skogshjortarna32:14+3:2710:06
4Magne HagströmFrölunda OL33:40+4:5310:33
5Sune LindellOK Hällen35:37+6:5011:09
6Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad37:05+8:1811:37
7Bernt JohanssonOK Gisle39:00+10:1312:13
8Bo SvenssonTockarps IK39:07+10:2012:15
9Gunnar BrystHjobygdens OK43:35+14:4813:39
10Göran OlofssonFjärås AIK43:50+15:0313:44
11Anders JohanssonNyköpings OK47:02+18:1514:44
12Lars-Åke LarssonOK Tranan47:23+18:3614:51
13Per LarssonJönköpings OK48:00+19:1315:02
14Allan SunnergrenHjärnarps OL48:05+19:1815:04
15Allan HammarOK Kompassen1:03:41+34:5419:57
16Bengt HanssonOK Löftan1:04:47+36:0020:18
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FKej godkänd
Göran ThourVärend GN OLej start

D80

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg36:5416:55
2Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK42:08+5:1419:19

H80

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo UllmanOK Pan-Kristianstad33:5913:22
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad36:30+2:3114:22
3Torsten HannrupOK Kompassen40:59+7:0016:08
4Anders AdlerLinköpings AIK42:56+8:5716:54
5Jan-Eric NelkingFK Åsen43:33+9:3417:08
6Carl-Henrik HallbergIK Uven45:45+11:4618:00
7Gunnar AnderssonIK Trenne Ullared47:48+13:4918:49
8Lasse OlssonIK Trenne Ullared49:57+15:5819:39

H85

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK44:3120:25
Bertil JohanssonMarkbygdens OKej start
Sven AnderssonOK Stigenej start
Helmer EkbergÄtrans IFej start

Inskolning

1 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Robin BjörkmanSK Graalfullföljt
Johan GusedFalkenbergs OKfullföljt
Alfred JanssonEksjö SOKfullföljt
Irene JohanssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Sandra JohanssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ivar  LejonKlubblösfullföljt
Emma LundsgaardOK Kontinentfullföljt
Alve NygrenOK Gläntanfullföljt
Liv PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Love PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Ella RuderfeltIF Rigorfullföljt
Alinda RundqvistOK Nackhefullföljt
Moa WallströmSävedalens AIKfullföljt
Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

U1

1 740 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg12:367:14
2Gabriel HogedalVänersborgs SK14:14+1:388:10
3Alice FagerströmIFK Göteborg15:49+3:139:05
4Olivia SvenssonFK Åsen15:56+3:209:09
5Emil SkeppSävedalens AIK16:30+3:549:28
6Erik ZettervallOK Dacke16:40+4:049:34
7Joar AnderssonFalkenbergs OK18:50+6:1410:49
8Teo HalmerUlricehamns OK19:29+6:5311:11
9Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg19:49+7:1311:23
10Måns PerssonEksjö SOK19:57+7:2111:27
10Noel AnderssonOK Tranan19:57+7:2111:27
12Elias PalmertzHelsingborgs SOK20:09+7:3311:34
13Molly GraadIF Rigor20:17+7:4111:39
14Jacob RuderfeltIF Rigor20:46+8:1011:56
15Axel PerssonGöteborg-Majorna OK21:45+9:0912:30
16Lukas MobergOK Löftan23:26+10:5013:28
17Lage StegmarkHalmstad Garnisons IF24:04+11:2813:49
18Edvin StegmarkHalmstad Garnisons IF24:05+11:2913:50
19Moa BartholdssonMölndal Outdoor IF24:11+11:3513:53
20Joel HolmgårdKils OK25:10+12:3414:27
21Ellen UllmanSkåneslättens OL25:46+13:1014:48
22Liv LundsgaardOK Kontinent26:46+14:1015:22
23Isak SvenssonFalkenbergs OK32:48+20:1218:51
24Hugo LarssonSjövalla FK38:21+25:4522:02
25Ebbe BergGarda OK39:32+26:5622:43
26Elsa BergGarda OK40:53+28:1723:29
27Johannes DahlbergIK Trenne Ullared43:47+31:1125:09
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start

U2

2 550 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara OhlinOK Tranan22:108:41
2Ville LindskogOK Älme26:53+4:4310:32
3Saga PalmertzHelsingborgs SOK30:12+8:0211:50
4Emil BrunnbergOK Kontinent32:15+10:0512:38
5Ronja GerardOK Kontinent34:36+12:2613:34
6Tindra MolinFalköpings AIK OK34:49+12:3913:39
7Alice WahlbergFalköpings AIK OK34:51+12:4113:40
8Gustaf GusedFalkenbergs OK35:00+12:5013:43
8Oliver HammarFalköpings AIK OK35:00+12:5013:43
10Gustav NilssonAlvesta SOK35:22+13:1213:52
11Ian sjöbergKlubblös38:01+15:5114:54
12Oskar MobergOK Löftan40:34+18:2415:54
13Maja SörensenOK Kontinent42:49+20:3916:47
14Ossian ÖstergrenAlvesta SOK44:26+22:1617:25
15Wilda SchmidtOK Kontinent48:09+25:5918:52
16My WallenborgOK Kontinent48:13+26:0318:54
17Julia LönnHalmstad OK53:24+31:1420:56
18Alexander BjärbyFrosta OK57:11+35:0122:25
Linnéa BjärbyFrosta OKej godkänd
Alice CarlqvistFK Friskus-Varbergej start
Benjamin ReulOK Orintoej start

Öppen motion 1

2 550 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella PerssonEksjö SOK22:238:46
2Philip AnderssonKalmar OK22:59+0:369:00
3Yvonne LiljelandVaggeryds SOK36:45+14:2214:24
4Lorenna GassiotKlubblös37:54+15:3114:51
5Frej GaudenzHalmstad OK39:35+17:1215:31
6Helena GaudenzHalmstad OK40:16+17:5315:47
7Martha NordgrenMarkbygdens OK40:23+18:0015:50
8Birgitta HåkanssonIK Ymer42:54+20:3116:49
9Christina VernerssonOK Orinto44:19+21:5617:22
10Bertil SvenssonIK Trenne Ullared52:37+30:1420:38
11Lotta BomanOK Orinto58:41+36:1823:00
12Annette ReulOK Orinto58:42+36:1923:01

Öppen motion 3

3 000 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jimmie KarlssonOskarströms OK28:369:32
2Daniel KarlssonOskarströms OK28:41+0:059:33
3Camilla StengrenFalkenbergs OK29:41+1:059:53
4Anna Thorell JönssonOK Kontinent30:32+1:5610:10
5Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK32:21+3:4510:47
6Madelene HanssonOK Löftan33:00+4:2411:00
7Adam ZervakosSävedalens AIK33:51+5:1511:17
8Emma SjonsKlubblös36:33+7:5712:11
9Britt-Marie EkbergOK Orinto37:46+9:1012:35
10Annette JohanssonIF Rigor37:57+9:2112:39
11Katarina AnderssonÄtrans IF38:54+10:1812:58
12Staffan RengmyrIF Rigor39:40+11:0413:13
13Jonas NorénHelsingborgs SOK40:27+11:5113:29
14Ola SvenssonFK Åsen41:14+12:3813:44
15Åsa PerssonEksjö SOK42:12+13:3614:04
16Emmelie GeorgssonOK Nackhe42:52+14:1614:17
17Elsa EkMarkbygdens OK43:10+14:3414:23
18Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad43:16+14:4014:25
19Lina SundqvistOK Tranan44:03+15:2714:41
20Ingela OlssonUddevalla OK46:31+17:5515:30
21Eva NordströmOK Älvsjö-Örby49:22+20:4616:27
22Carina LundhIF Hagen50:13+21:3716:44
23Lena FredénFalköpings AIK OK55:20+26:4418:26
24Åsa HanssonIF Rigor55:26+26:5018:28
25MariAnne MånssonRonneby OK56:04+27:2818:41
26Kerstin FränkelFK Snapphanarna56:32+27:5618:50
27Vera ElfströmOK Orinto59:03+30:2719:41
28Martin JohanssonOK Orinto59:14+30:3819:44
29Fredrik EnbergHalmstad OK59:17+30:4119:45
30Hans-Göran FredénFalköpings AIK OK1:00:18+31:4220:06
30Ayan LingJönköpings OK1:00:18+31:4220:06
32Kristin LindbergLunds OK1:00:49+32:1320:16
33Maria JohanssonLunds OK1:02:32+33:5620:50
34Vanja JinnemoHjärnarps OL1:05:05+36:2921:41
35Ditte MobergOskarströms OK1:07:25+38:4922:28
36Marie SöderströmOskarströms OK1:07:30+38:5422:30
37Gudrun OlofssonHjärnarps OL1:10:39+42:0323:33
38Ingvar LennerstedtLunds OK1:14:39+46:0324:53
Niclas EkMarkbygdens OKej godkänd

Öppen motion 5

3 570 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter KjellssonFalkenbergs OK35:169:52
2Anders ReimertzMarkbygdens OK36:34+1:1810:14
3Maria SibilevaKarlskrona SOK39:22+4:0611:01
4Anders IvarssonFK Friskus-Varberg40:33+5:1711:21
5Roy GjerdingOK Moss44:07+8:5112:21
6Jessica KarmetunOK Bävern45:11+9:5512:39
7Liselotte JohanssonOK Löftan46:04+10:4812:54
8Henrik WallermanKlubblös46:40+11:2413:04
9Fredrik HanssonIF Rigor48:12+12:5613:30
10Maria GusedFalkenbergs OK48:41+13:2513:38
11Katarina VartiaOK Löftan50:29+15:1314:08
12Emelie JohanssonOK Vivill51:29+16:1314:25
13Joel LundbladEksjö SOK54:00+18:4415:07
14Anna HammarFalköpings AIK OK54:05+18:4915:08
15Håkan NybergOK Kontinent54:50+19:3415:21
16Helena SonessonFalköpings AIK OK55:10+19:5415:27
17Håkan LejonKlubblös55:28+20:1215:32
18Andreas CarlssonNybro OK55:32+20:1615:33
19Mikael RuderfeltIF Rigor56:02+20:4615:41
20Ulrik JohanssonOK Bävern56:39+21:2315:52
21Therese WahlgrenSimlångsdalens IF56:59+21:4315:57
22Kerstin OlesundOK Landehof59:46+24:3016:44
23Linda SandellKlubblös1:01:34+26:1817:14
24Kajsa AspegrenOK Kontinent1:01:39+26:2317:16
25Marie AlbinssonHjärnarps OL1:05:20+30:0418:18
26Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:05:38+30:2218:23
27Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg1:05:58+30:4218:28
28Göran EklöfIK Ymer1:07:52+32:3619:00
29Pernille Halberg PetersenFIF Hillerød1:10:42+35:2619:48
30Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK1:15:45+40:2921:13
31Helena WallOK Räven1:27:34+52:1824:31
32Kristina JohanssonOK Djerf1:36:49+1:01:3327:07
Malin AlbrektssonIFK Göteborgej godkänd
Fredrik OlinderssonOK Löftanej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Camilla TinglövOK Gränsenej godkänd
Susanne BerganderEksjö SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 200 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad23:507:26
2Stefan GraadIF Rigor27:09+3:198:29
3Ronnie AnderssonFalkenbergs OK27:44+3:548:40
4Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK29:01+5:119:04
5Anders LammFrölunda OL30:17+6:279:27
6Sebastian SanellBurseryds IF31:21+7:319:47
7Clara MannfolkUlricehamns OK32:41+8:5110:12
8Hanna KarlssonMarkbygdens OK32:43+8:5310:13
9Helena LindmanNässjö OK33:16+9:2610:23
10Olle PenttinenIFK Hedemora OK33:32+9:4210:28
11Johanna SjonsIFK Hedemora OK33:51+10:0110:34
12Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK35:09+11:1910:59
13Jon JonssonGöteborgs SK35:34+11:4411:06
14Ingemar ArnessonIK Dran35:40+11:5011:08
15Kurt EkbergOK Orinto36:15+12:2511:19
16Vilma BlennowFalköpings AIK OK36:48+12:5811:30
17Sofia ÖstenssonOK Tranan38:10+14:2011:55
18Filip LemanGöteborgs SK38:17+14:2711:57
19Stefan G LarssonOK Njudung38:20+14:3011:58
20Anna AlmgrenOK Stigen38:23+14:3311:59
21Claes-Göran PeterssonBurseryds IF38:50+15:0012:08
22Monica JohanssonHjärnarps OL38:51+15:0112:08
23Ronnie BohmanOK Orinto38:52+15:0212:08
24Ann SvärmOK Gisle39:43+15:5312:24
25Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK39:56+16:0612:28
26Martin KruseIF Rigor40:35+16:4512:40
27Ingvar OlofssonFK Snapphanarna41:40+17:5013:01
28Lena StrandMarkaryds FK42:15+18:2513:12
29Bo Cederlöf.42:33+18:4313:17
30Pia JohanssonOK Landehof42:54+19:0413:24
31Martin JohanssonFK Friskus-Varberg42:56+19:0613:25
32Åsa DetterfeltLinköpings OK43:21+19:3113:32
33Sten OlssonOK Alehof43:41+19:5113:39
34Malin BruhnIF Rigor43:57+20:0713:44
35Jack GrönroosOK Alehof44:22+20:3213:51
36Bengt KlassonOK Orinto45:46+21:5614:18
37Sven ErikssonOK Landehof46:01+22:1114:22
38Marie SvenssonFK Åsen47:56+24:0614:58
39Margareta JohanssonHalmstad OK48:30+24:4015:09
40Anna HandinOK Löftan49:10+25:2015:21
41Johan BondessonFrosta OK49:17+25:2715:24
42Anders SwedinLidköpings VSK49:44+25:5415:32
43Gun LarssonOK Lindéna50:40+26:5015:50
44Tom LindbergLunds OK51:12+27:2216:00
45Karin Cederlöf.51:16+27:2616:01
46Ingvar PerssonOK Tyringe51:36+27:4616:07
47Karin ReimertzMarkbygdens OK51:48+27:5816:11
48Marie LindbladOK Djerf53:30+29:4016:43
49Anette SundqvistOK Tranan54:07+30:1716:54
50Krister KristianssonOK Lindéna54:27+30:3717:00
51Conny VernerssonOK Orinto55:13+31:2317:15
52Ingmar ErikssonFalkenbergs OK57:17+33:2717:54
53Hanna UllmanSkåneslättens OL57:19+33:2917:54
54Lars-Åke JohanssonIK Ymer57:44+33:5418:02
55Frida MannfolkUlricehamns OK58:01+34:1118:07
56Helena HjertbergIK Ymer58:07+34:1718:09
57Lucas TreldalOK Kontinent58:30+34:4018:16
58Rolf HallbergFK Finn59:16+35:2618:31
59Anna Ekbom OlsonIK Uven59:24+35:3418:33
60Inga-Lill EvaldssonSK Graal59:27+35:3718:34
61Emil BergGarda OK59:38+35:4818:38
62Sara GarpenlundKFUM Örebro OK59:59+36:0918:44
63Torbjörn ToresonOK Löftan1:00:31+36:4118:54
64Karin WahlgrenSjövalla FK1:00:51+37:0119:00
65Tommy PedersenIFK Hindås1:01:02+37:1219:04
66Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:02:15+38:2519:27
67Ingrid BrelindMarkbygdens OK1:08:00+44:1021:15
68Radka KühnelTrollhättans SOK1:08:06+44:1621:16
69Hans TofténHjobygdens OK1:09:29+45:3921:42
70Gunilla GlimténOK Löftan1:14:05+50:1523:09
71Johan Hjörne.1:16:10+52:2023:48
72Åsa GrenaboHjobygdens OK1:17:34+53:4424:14
73Göran LiljequistOK Älme1:18:16+54:2624:27
74Anna EkMarkbygdens OK1:18:40+54:5024:35
75Ingrid OlofssonFK Snapphanarna1:21:49+57:5925:34
Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OKej godkänd
Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sandra DavidssonOK Bävernej godkänd
Kristina LandgrenMalmö OKej godkänd
Pontus GustavssonOK Kontinentej godkänd
Lovisa MannfolkUlricehamns OKej godkänd
Camilla BjörklundSjövalla FKej start
Nina DjerfLerums SOKej start

Öppen motion 8

4 530 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nichlas WallströmSävedalens AIK31:166:54
2Henrik EricksonUlricehamns OK32:28+1:127:10
3Felix AlnervikHelsingborgs SOK33:46+2:307:27
4Mikael BogrenOK Vivill35:28+4:127:49
5Martin StegmarkHalmstad Garnisons IF36:18+5:028:00
6Per-Arne WahlgrenSjövalla FK36:21+5:058:01
7Lars DavidssonHalmstad OK36:51+5:358:08
8Magnus WallenborgOK Kontinent37:00+5:448:10
9Björn  LiljequistKlubblös37:04+5:488:10
10Magnus JosefssonSävedalens AIK37:12+5:568:12
11Adam FredénFalköpings AIK OK37:14+5:588:13
12Mattias BååthSävedalens AIK37:15+5:598:13
13Henrik NordholmSävedalens AIK37:56+6:408:22
14Erik SvenssonOK Klyftamo38:53+7:378:35
15Mats GustafssonKFUM Örebro OK39:06+7:508:37
16Thomas KarlssonOK Landehof39:08+7:528:38
17Erik KindlundhFK Finn41:28+10:129:09
18Mats NordahlHalmstad Garnisons IF41:58+10:429:15
19Björn MöllerOK Kontinent42:19+11:039:20 Ladda ner rutt i gpx-format
20Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo42:39+11:239:24
21Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF43:22+12:069:34
22Willie OlssonRävetofta OK43:27+12:119:35
23Claes SetthagenOK Tranan43:41+12:259:38
24Magnus KronmarKarlskrona SOK43:48+12:329:40
25Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK44:09+12:539:44
26Laust SörensenGöteborg-Majorna OK44:10+12:549:44
27Frida AnderssonLinköpings OK44:46+13:309:52
28Håkan BjörklundSjövalla FK45:01+13:459:56
29Henrik SvenssonOK Löftan45:09+13:539:58
30Martin BellanderGustavsbergs OK45:41+14:2510:05
31Björn ZettervallKarlskrona SOK46:25+15:0910:14
32Per KristianssonOK Kontinent46:31+15:1510:16
33Urban SchmidtOK Kontinent46:34+15:1810:16
34Daniel StunzKFUM Örebro OK47:28+16:1210:28
35Kristian SiverboOK Räven47:52+16:3610:33
36André BjärbyFrosta OK48:15+16:5910:39
37Julius KindlundhFK Finn48:37+17:2110:43
38Lotta EkbergÖrkelljunga FK49:21+18:0510:53
39Per SundqvistOK Tranan51:03+19:4711:16
40Viktor VallinGöteborg-Majorna OK51:39+20:2311:24
41Elin SundqvistOK Tranan51:41+20:2511:24
42Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad52:26+21:1011:34
43Björn FränkelFK Snapphanarna52:55+21:3911:40
44Maria HalvarssonFjärås AIK53:30+22:1411:48
45Martin EricssonFalkenbergs OK53:44+22:2811:51
46Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK53:59+22:4311:55
47Ann-Sophie OhlinOK Tranan54:19+23:0311:59
48Mats SjöbergFrosta OK56:49+25:3312:32
49Linda WesterlundFrosta OK56:53+25:3712:33
50Mattias SörensenOK Kontinent1:00:58+29:4213:27
51Stefan KarlssonFalköpings AIK OK1:02:44+31:2813:50
52Helena ÅhlinHelsingborgs SOK1:07:28+36:1214:53
53Carina NilssonTäby OK1:07:29+36:1314:53
54Anna BjärbyFrosta OK1:12:13+40:5715:56
55Arne SvärmOK Gisle1:12:15+40:5915:56
56Line LundsgaardOK Kontinent1:14:18+43:0216:24
57Phil MullinsSjövalla FK1:25:29+54:1318:52
Staffan LjungqvistIK Gandvikej godkänd
Jonas KarlssonMarkbygdens OKej godkänd

Challenge5

4 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas PalmertzHelsingborgs SOK38:047:41
2Lars-Magnus BjörckOK Älme38:59+0:557:52
3Helena GummessonOK Dacke39:00+0:567:52
4Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK41:49+3:458:26
5Peter BrobergIF Rigor42:19+4:158:32
6Kati NémethStigmännen Karlshamns OK46:28+8:249:23
7Ann-Sofi WelanderOK Djerf49:59+11:5510:05
8Anna BeischerIK Uven53:54+15:5010:53
9Annika PeterssonBurseryds IF54:12+16:0810:56
10Gertie SamuelssonIK Ymer1:07:43+29:3913:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser