Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering-Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering-Skatås
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: onsdag 27 maj 2015

Öppen motion 3

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JohanssonKlubblös25:288:29
2Erik LarssonKlubblös37:07+11:3912:22
3Ferderico BahaiKlubblös37:22+11:5412:27
4Jenny MalmkvistKlubblös38:08+12:4012:42
5Satu HjärtstamOticon38:16+12:4812:45
6Pille Strauss-RaatsKlubblös41:15+15:4713:45
7Jenny CarlströmKlubblös42:11+16:4314:03
8Jenny BengtssonGMOK42:42+17:1414:14
9Josefine EdhedenFalkenbergs OK50:42+25:1416:54
10Alexandra AnderssonFalkenbergs OK50:43+25:1516:54
11Azussa SunagaKlubblös52:22+26:5417:27

Öppen motion 5

3 700 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa SandströmOK Stigen34:229:17
2Johan HanssonKlubblös37:00+2:3810:00
3Arne ForsFrölunda OL38:27+4:0510:23
4David RosenlundGMOK39:51+5:2910:46
5Johan NilssonKlubblös41:11+6:4911:07
6Helena AlmkvistKlubblös41:57+7:3511:20
7Håkan EggertIF Hagen42:27+8:0511:28
8Jan SveideIF Hagen42:33+8:1111:30
9Eva BergMölndal Outdoor IF43:50+9:2811:50
10Oskar LidströmKlubblös46:20+11:5812:31
11Helen OlssonKlubblös50:25+16:0313:37
12Hanna GruchowKlubblös50:38+16:1613:41
13Guider Klubblös51:49+17:2714:00
14Lina LindahlIFK Göteborg51:51+17:2914:00
15Calle LjungbladKlubblös55:48+21:2615:04
16Malin RosquistKlubblös56:59+22:3715:24
17Erik KarlssonKlubblös58:26+24:0415:47
18Olle SvenssonFalkenbergs OK59:37+25:1516:06
19Hedvig SlomianKlubblös1:01:36+27:1416:38
20Bengt LindbergIK Stern1:04:28+30:0617:25
21Malin BringsvedKlubblös1:04:40+30:1817:28
22Ceclia TärnåsKlubblös1:04:41+30:1917:28
KarlHenning LöfGMOKej godkänd
John HolmerKlubblösutgått

Öppen motion 6

5 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laost SörensenGMOK40:338:06
2Stefan MadjarKlubblös44:27+3:548:53
3Olof SvenssonKlubblös47:29+6:569:29
4Andreas HerrmanssonKlubblös48:05+7:329:37
5Kristina LorentzonGMOK53:29+12:5610:41
6Martin LindeMölndal Outdoor IF58:26+17:5311:41
7Emma KarlssonKlubblös59:05+18:3211:49
8Josh MayersKlubblös1:00:34+20:0112:06
9Mattias KarlssonGMOK1:01:11+20:3812:14
10Michael GossimgKlubblös1:01:19+20:4612:15
11Elin WahlrbergGMOK1:03:53+23:2012:46
12Gustav SamuelssonBrattås CK1:09:36+29:0313:55
13Jojhan LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:18:04+37:3115:36
14Tore JensénKlubblös1:25:19+44:4617:03
15Madelene NykvistKlubblös1:36:24+55:5119:16

Öppen motion 7

3 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KaminskyMajornas IK23:406:45
2Gustav AlbertssonKlubblös33:10+9:309:28
3Erik LindgrenKlubblös34:22+10:429:49
4Gustav HolmquistIK Stern36:05+12:2510:18
5David GustafssonKlubblös37:52+14:1210:49
6Dennis LarssonKlubblös39:35+15:5511:18
7Kurt ErikssonKlubblös40:51+17:1111:40
8Fredrik GullstrandKlubblös43:38+19:5812:28
9Klas ErikssonKlubblös48:43+25:0313:55
10Mats JohanssonIstrums SK51:50+28:1014:48
11Maria PollMölndal Outdoor IF1:02:12+38:3217:46
12Barbro AndreassonFrölunda OL1:03:57+40:1718:16
13Anna BiescherIK Uven1:10:18+46:3820:05
14Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:18:37+54:5722:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser