Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Småland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Småland
Arrangörsorganisation: OK Bävern
Datum: lördag 28 maj 2016

D21

2 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:385:56
2Josefine KlintbergOK Ravinen16:21+0:436:13
3Anna EnvallIK Hakarpspojkarna17:04+1:266:29
4Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK18:14+2:366:55
5Lovisa LjungOK Njudung18:15+2:376:56
6Karin HåkanssonOK Gränsen18:26+2:487:00
7Anna JohanssonAnkarsrums OK18:46+3:087:08
8Ylva GunnarsdotterTenhults SOK20:00+4:227:36
9Leena KuusipohjaLahden Suunnistajat-3722:00+6:228:21
10Lisa ElmbladBredaryds SOK22:05+6:278:23

H21

3 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik KarlssonVäxjö OK16:234:58
2Kalle BergmanOK Ravinen18:02+1:395:28
3Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna18:26+2:035:36
4Viktor AntonssonEksjö SOK18:50+2:275:43
5Patrik JohanssonKexholms SK19:09+2:465:49
6Johan SandlundOK Njudung19:28+3:055:55
7Andreas BerganderEksjö SOK20:43+4:206:17
8Erik KarlssonOK Ravinen21:01+4:386:23
9Johan  LöfströmJönköpings OK21:22+4:596:29
10Robert LarssonGamleby OK27:13+10:508:16

D20

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petra GunnarsdotterTenhults SOK27:3110:44
2Emma AuseliusBredaryds SOK30:58+3:2712:05

H20

3 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas PeterssonBurseryds IF16:475:31
2Edvin AnderssonOK Norrvirdarna17:48+1:015:51
3Markus NordmarkNässjö OK21:38+4:517:06
4Daniel SahlinNässjö OK27:09+10:228:55
Arvid NordIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D18

2 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova OlssonIK Hakarpspojkarna13:406:17
2Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna15:13+1:337:00
3Amanda RangertIK Hakarpspojkarna16:15+2:357:29
4Klara ElmbladBredaryds SOK16:53+3:137:46
5Moa ErlandssonVimmerby OK17:24+3:448:01
6Kajsa IsidorssonOK Vivill23:31+9:5110:50

H18

2 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid ClaessonJönköpings OK14:495:06
2Nils Hammaräng GripKalmar OK15:27+0:385:19
3Elias AnderssonOK Norrvirdarna16:23+1:345:38
4Eric LöfqvistOK Njudung16:45+1:565:46
5Pontus ErlandssonSOK Viljan17:33+2:446:03
6Benjamin SturekSOK Viljan17:36+2:476:04
7Adam LöfströmJönköpings OK18:15+3:266:17
8Carl EkbringKexholms SK18:49+4:006:29
9Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna18:54+4:056:31
10Carl JohanssonBredaryds SOK20:22+5:337:01
11Albin LagerNässjö OK22:54+8:057:53

D16

1 920 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna11:326:00
2Ella PalmIK Hakarpspojkarna12:57+1:256:44
3Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK13:01+1:296:46
4Elin SvenssonOK Älme13:09+1:376:50
5Stina JohanssonOK Bävern13:13+1:416:53
6Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna13:36+2:047:05
7Klara HöglundEksjö SOK14:02+2:307:18
7Linnea SkalbergBredaryds SOK14:02+2:307:18
9Lovisa NordSol Tranås14:11+2:397:23
10Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna14:23+2:517:29
11Kajsa Den BraverOK Gränsen14:24+2:527:30
12Sara ErlandssonOK Vivill15:00+3:287:48
13Julia ArvidssonVimmerby OK15:04+3:327:50
14Martina BraunVäxjö OK15:09+3:377:53
15Alma HaagOK Gränsen15:10+3:387:53
16Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna15:15+3:437:56
17Emma NilssonAlvesta SOK15:23+3:518:00
17Lovisa BlomgrenSOK Aneby15:23+3:518:00
19Hedvig SeverinssonBredaryds SOK15:41+4:098:10
20Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK15:56+4:248:17
21Wilma BerganderEksjö SOK16:36+5:048:38
22Vendela LönkvistOK Vivill16:56+5:248:49
23Vilma PeterssonSOK Viljan17:01+5:298:51
24Elisabet MikkelsenSOK Viljan18:58+7:269:52
25Hanna HenningssonBredaryds SOK19:36+8:0410:12
26Isabell IsidorssonOK Vivill20:28+8:5610:39
Julia RangertIK Hakarpspojkarnaej start

H16

2 400 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac EricssonVäxjö OK13:145:30
2Emil AuseliusBredaryds SOK13:58+0:445:49
3Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:28+1:146:01
4Joar HertinVästerviks OK14:35+1:216:04
5Loke ÖstangårdGamleby OK14:46+1:326:09
6Hugo DjurstedtEksjö SOK14:59+1:456:14
7Victor HanssonJönköpings OK15:06+1:526:17
8Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna15:10+1:566:19
9Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna15:28+2:146:26
10Simon FreylandEksjö SOK15:46+2:326:34
11Linus LundbergOK Bävern15:47+2:336:34
12Hugo JakobssonEksjö SOK16:04+2:506:41
13Axel JohanssonSol Tranås16:11+2:576:44
14Oskar SvahnEksjö SOK16:16+3:026:46
15Mattis PerssonEksjö SOK16:38+3:246:55
16Albin TollOK Njudung16:46+3:326:59
17Melker ElofssonOK Njudung17:40+4:267:21
18Simon SvahnEksjö SOK17:46+4:327:24
19Simon ErikssonEmmaboda Verda OK18:03+4:497:31
20Jonathan PetterssonSOK Viljan18:31+5:177:42
20Edvin SchillerOK Njudung18:31+5:177:42
22Oliver ValleriusGamleby OK19:13+5:598:00
23Hampus FyhrSOK Aneby19:14+6:008:00
24Edvin StrandbergKalmar OK19:51+6:378:16
25Adrian SkobeKalmar OK20:06+6:528:22
26Gustaf NilssonVimmerby OK20:12+6:588:25
27Oscar NilssonAlvesta SOK20:34+7:208:34
28Erik ErlandssonVimmerby OK20:57+7:438:43
29Simon BjörnehällOK Gränsen21:08+7:548:48
30Isak HultbergSOK Viljan21:44+8:309:03
31Hugo AlmquistIK Hakarpspojkarna27:26+14:1211:25
Gustav RuneforsVäxjö OKej godkänd
Filip RosjöJönköpings OKej godkänd

D14

1 930 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK12:596:43
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna14:04+1:057:17
3Alma GustafssonSOK Aneby14:26+1:277:28
4Amanda KarmetunOK Njudung14:46+1:477:39
5Elin RindstigSOK Viljan15:02+2:037:47
6Nike PruthIK Hakarpspojkarna15:39+2:408:06
7Eira HertinVästerviks OK15:51+2:528:12
8Ellen SigvardsonBredaryds SOK16:24+3:258:29
9Clara SamuelssonOK Vivill16:45+3:468:40
10Thea AbajiEksjö SOK16:53+3:548:44
11Stina LindSOK Viljan16:54+3:558:45
12Elin JennerstrandOK Njudung16:57+3:588:46
13Emma ErikssonAnnebergs GIF17:00+4:018:48
14Ida EdvardssonEksjö SOK17:01+4:028:49
15Hanna OlssonIFK Sävsjö17:16+4:178:56
16Tuva LövdahlSOK Viljan17:26+4:279:01
17Elin RahmOK Norrvirdarna17:46+4:479:12
18Moa SahlstedtSol Tranås18:17+5:189:28
19Hanna SkoglundSol Tranås18:38+5:399:39
20Olivia GrönkvistJönköpings OK18:55+5:569:48
21Tove den BraverOK Gränsen19:14+6:159:57
22Filippa SöderbergKalmar OK19:25+6:2610:03
23Emma IsidorssonOK Vivill19:29+6:3010:05
24Ella PerssonEksjö SOK19:39+6:4010:10
25Nora AnderssonOK Norrvirdarna19:46+6:4710:14
26Bella PalmqvistIFK Sävsjö20:21+7:2210:32
27Annie GleisnerKalmar OK21:11+8:1210:58
28Ellinor LihvOK Gränsen21:46+8:4711:16
29Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK23:35+10:3612:13
30Ebba PetterssonMålilla OK24:12+11:1312:32
31Elin JohanssonSOK Viljan25:37+12:3813:16
32Nicolina SöderbergAlvesta SOK26:45+13:4613:51
33Rebecca BoestadGränna-Bygdens OK33:32+20:3317:22
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Tilda PalmIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H14

2 040 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PetersénOK Njudung12:266:05
2Axel ElmbladBredaryds SOK12:27+0:016:06
3Noel BraunVäxjö OK12:28+0:026:06
4Aron ÖstangårdGamleby OK12:42+0:166:13
5Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna13:10+0:446:27
6Benjamin ClaessonJönköpings OK13:13+0:476:28
7Anton GunnarssonBredaryds SOK13:25+0:596:34
8Hugo EricssonVäxjö OK13:31+1:056:37
9Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK13:38+1:126:40
10William BjörkmanVäxjö OK13:41+1:156:42
11Erik ÅkessonVäxjö OK14:08+1:426:55
12Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:16+1:506:59
13Hugo UnossonKalmar OK14:45+2:197:13
14Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna15:14+2:487:28
15Isak LiljeholmGamleby OK15:49+3:237:45
16Erik LingJönköpings OK15:54+3:287:47
17Lucas RostedtBodafors OK16:20+3:548:00
18Oscar HultgrenOK Njudung16:24+3:588:02
19Axel EvebornSOK Viljan16:32+4:068:06
20Fabian ValleriusGamleby OK17:09+4:438:24
21Oscar OlinIK Hakarpspojkarna17:24+4:588:31
22Henrik PetterssonGamleby OK17:25+4:598:32
23Jonathan KonradssonKalmar OK17:46+5:208:42
24Lucas JohanssonBredaryds SOK18:36+6:109:07
25Sebastian BjörkBodafors OK19:10+6:449:23
26Fabian EvertssonLessebo OK19:25+6:599:31
27Isak HagbergKalmar OK19:26+7:009:31
28Olle ErlandssonSOK Viljan20:12+7:469:54
29Gustav RibbholmOK Njudung20:40+8:1410:07
30Johan HanssonSOK Viljan20:43+8:1710:09
31Hugo DahlénOK Njudung21:15+8:4910:25
32Olle EkbringKexholms SK21:28+9:0210:31
33Hugo AuseliusBredaryds SOK21:36+9:1010:35
34Simon KringstadOK Norrvirdarna21:53+9:2710:43
35Filip JennerstrandOK Njudung22:09+9:4310:51
36Adam NelsonKalmar OK23:00+10:3411:16
37Carl SvenssonOK Norrvirdarna23:05+10:3911:18
38Isac PerssonOK Gränsen23:11+10:4511:21
39Emil WahlströmSOK Viljan23:25+10:5911:28
40Hannes KolmodinOK Njudung23:30+11:0411:31
41Hannes DegermanGamleby OK24:05+11:3911:48
42Alfred ÖstergrenAlvesta SOK24:30+12:0412:00
43David HaagOK Gränsen31:02+18:3615:12
44Hugo LinderöIK Hakarpspojkarna32:53+20:2716:07
Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Oskar KarlssonMålilla OKej godkänd
Anton GerleBredaryds SOKej start

D12

1 820 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove ValleriusGamleby OK11:426:25
2Tuva NylundBredaryds SOK11:54+0:126:32
2Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna11:54+0:126:32
4Sandra LingJönköpings OK12:36+0:546:55
5Tilda RosanderSOK Aneby12:38+0:566:56
6Vendela SturekSOK Viljan13:14+1:327:16
7Stella RangertIK Hakarpspojkarna13:36+1:547:28
8Felicia FyhrSOK Aneby13:57+2:157:39
9Enni LindskogOK Älme14:23+2:417:54
10Emma OlinIK Hakarpspojkarna14:38+2:568:02
11Ellen TollOK Njudung14:52+3:108:10
12Hanna ÖbergGamleby OK14:53+3:118:10
13Lizen BergströmOK Bävern14:57+3:158:12
14Emma RindstigSOK Viljan15:10+3:288:20
15Ida RosjöJönköpings OK15:32+3:508:32
16Tuva ÖstangårdGamleby OK15:43+4:018:38
17Tilda HagelbergEksjö SOK15:56+4:148:45
18Jenny JanssonTenhults SOK16:22+4:408:59
19Linda SahlinNässjö OK16:32+4:509:05
20Agnes HertzTenhults SOK16:49+5:079:14
21Tova RangertIK Hakarpspojkarna16:54+5:129:17
22Vera GerhardssonOK Bävern17:27+5:459:35
23Alice HallOK Bävern17:40+5:589:42
24Selma HedströmTenhults SOK18:21+6:3910:04
25Allis NilssonVimmerby OK18:43+7:0110:17
26Tuva JohanssonNässjö OK19:41+7:5910:48
27Smilla LennartssonNässjö OK21:12+9:3011:38
28Maja LindénVäxjö OK21:34+9:5211:50
29Moa SälebyNässjö OK24:22+12:4013:23
30Maja FredrikssonKalmar OK24:45+13:0313:35
31Maja JosefssonOK Bävern29:25+17:4316:09
32Elaine AugustssonLessebo OK37:04+25:2220:21
33Emmie NordströmLessebo OK39:39+27:5721:47
34Isabel JonssonAlvesta SOK51:24+39:4228:14
Olivia KarlssonLessebo OKej start
Lea FribergOK Vivillej start

H12

1 820 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna10:195:40
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna10:24+0:055:42
3Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna10:43+0:245:53
4Filip BrolingBredaryds SOK11:03+0:446:04
5Johan BjörckOK Älme11:55+1:366:32
6Hugo HedströmOK Bävern11:59+1:406:35
7Theo LövdahlSOK Viljan12:21+2:026:47
8Anton JohanssonSOK Aneby12:36+2:176:55
9Lukas HagbergKalmar OK13:04+2:457:10
10Elias ThunbergOK Vivill13:12+2:537:15
11Alexander GustavssonOK Njudung13:45+3:267:33
12Aron RudbergOK Bävern13:52+3:337:37
13Olle PetersénOK Njudung13:53+3:347:37
14Markus LjungqvistKexholms SK13:54+3:357:38
15Emil AnderssonOK Virdarna14:59+4:408:13
16Hugo MartinssonFK Finn15:20+5:018:25
17Martin ErikssonAnnebergs GIF15:31+5:128:31
18Emil KreutnerSOK Viljan16:09+5:508:52
19Gustav EvebornSOK Viljan16:21+6:028:59
20Noel RostedtBodafors OK17:02+6:439:21
21Melvin HildorssonOK Bävern18:25+8:0610:07
22Albin BardhOK Njudung19:17+8:5810:35
23Anton KarlssonFK Finn19:53+9:3410:55
24Simon PerssonOK Gränsen27:58+17:3915:21
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D10

1 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna11:046:55
2Filippa BraunVäxjö OK12:07+1:037:34
3Linnéa EdvardssonEksjö SOK12:32+1:287:50
4Frida LindénVäxjö OK12:37+1:337:53
5Meja EnvallIK Hakarpspojkarna12:42+1:387:56
6Alva HagelbergEksjö SOK13:03+1:598:09
7Felicia GustafssonOK Njudung13:32+2:288:27
8Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna14:00+2:568:45
9Hilda LindénVäxjö OK15:11+4:079:29
10Julia AbajiEksjö SOK16:20+5:1610:12
11Emma LindénVäxjö OK17:05+6:0110:40
12Maja LaxNässjö OK17:21+6:1710:50
13Linnéa SigfridssonOK Bävern17:30+6:2610:56
14Elsa HallOK Bävern17:32+6:2810:57
15Loviza KarlssonOK Bävern17:48+6:4411:07
16Alice DegermanGamleby OK18:32+7:2811:35
17Agnes ErlandssonVimmerby OK18:47+7:4311:44
18Wilma ErikssonNässjö OK19:14+8:1012:01
19Ida SälebyNässjö OK19:54+8:5012:26
20Meja KarlssonLessebo OK20:50+9:4613:01
21Ebba StenhagNässjö OK22:42+11:3814:11
22Elma FribergOK Vivill22:57+11:5314:20
23Tilde LennartssonNässjö OK23:10+12:0614:28
24Josefine JohnssonNässjö OK25:44+14:4016:05
Tindra DavidssonOK Bävernej godkänd

H10

1 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingJönköpings OK9:436:04
2Carl ÖbergGamleby OK10:54+1:116:48
3Wilhelm KarmetunOK Njudung11:14+1:317:01
4Max OlssonIFK Sävsjö13:24+3:418:22
5Emil KarlssonOK Bävern13:46+4:038:36
6Henning LindebergVästerviks OK14:56+5:139:20
7Edvin NelsonKalmar OK16:04+6:2110:02
8Elliott RehnGränna-Bygdens OK16:12+6:2910:07
9Elias SamuelssonOK Vivill16:15+6:3210:09
10Axel ErikssonKexholms SK16:31+6:4810:19
11Måns SandahlIK Hakarpspojkarna18:47+9:0411:44
12Vilmer HagelbergEksjö SOK19:23+9:4012:06
13Hannes HolmbergOK Gränsen21:50+12:0713:38
14Ossian ÖstergrenAlvesta SOK23:22+13:3914:36
15Albin ThunbergOK Vivill25:38+15:5516:01
Ville LindskogOK Älmeej start

D35

2 170 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liselotte KlemmingKalmar OK16:507:45
2Sara AnderssonVäxjö OK17:13+0:237:56
3Elisabeth HagelbergEksjö SOK17:28+0:388:02
4Jenny GreenOK Vivill17:49+0:598:12
5Jennie GustavssonVäxjö OK19:10+2:208:49
6Sofia SkördeBredaryds SOK22:24+5:3410:19
7Hanna EDVARDSSONEksjö SOK23:42+6:5210:55
8Annika IsidorssonOK Vivill28:52+12:0213:18

H35

2 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus FranssonSOK Aneby17:366:14
2Henrik KroksmyrVäxjö OK17:55+0:196:21
3Jari HuttunenSOK Aneby18:08+0:326:25
4Petter ValleriusGamleby OK18:13+0:376:27
5Martin RosénOK Stigen20:28+2:527:15
6Mikael FyhrSOK Aneby22:52+5:168:06
7Mattias RundgrenVäxjö OK24:00+6:248:30
8Henrik JohanssonSOK Aneby24:15+6:398:35

D40

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SandahlIK Hakarpspojkarna14:156:28
2Maria BraunVäxjö OK14:57+0:426:47
3Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna15:38+1:237:06
4Anneli ArvidssonVimmerby OK15:48+1:337:10
5Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK15:49+1:347:11 Ladda ner rutt i gpx-format
6Jessica BjörckOK Älme16:31+2:167:30
7Maria SundbergOK Njudung18:27+4:128:23
8Anna LennartssonNässjö OK18:32+4:178:25
9Caroline PerssonFK Finn18:44+4:298:30
10Marie MikkelsenSOK Viljan19:53+5:389:02
11Mona LindénVäxjö OK21:39+7:249:50

H40

2 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus OlinIK Hakarpspojkarna16:165:36
2Daniel EvaldssonVäxjö OK16:33+0:175:42
3Magnus ErikssonKexholms SK17:38+1:226:04
4Mattias GunnarssonBredaryds SOK17:46+1:306:07
5Marcus AlexanderssonKalmar OK17:51+1:356:09
6Per ThunbergOK Vivill18:06+1:506:14
7Marcus JohanssonMålilla OK18:48+2:326:28
8Mattias RehnGränna-Bygdens OK19:11+2:556:36
9Daniel AxelssonMålilla OK20:39+4:237:07
10Jon LindskogOK Älme22:25+6:097:43
11Tobias GustavssonVäxjö OK23:26+7:108:04
12Niklas PetterssonSOK Viljan23:39+7:238:09
13Jonny LindénVäxjö OK24:26+8:108:25
14Andreas GabrielssonSOK Viljan25:01+8:458:37
15Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK26:11+9:559:01
16Arne ErlandssonSOK Viljan27:33+11:179:30
17Patrik WahlströmSOK Viljan32:32+16:1611:13

D45

2 230 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna13:416:08
2Carina SvenssonBredaryds SOK13:50+0:096:12
3Lena RegnellVäxjö OK15:43+2:027:02
4Anna EkbringKexholms SK15:53+2:127:07
5Susanna DjurstedtEksjö SOK17:03+3:227:38
6Carin RosjöJönköpings OK17:11+3:307:42
7Ulrika RibbholmOK Njudung17:12+3:317:42
7Marina JohanssonOK Njudung17:12+3:317:42
9Helena RangertIK Hakarpspojkarna17:24+3:437:48
10Helene LöfströmJönköpings OK18:02+4:218:05
11Anna SvenssonSOK Viljan18:05+4:248:06
12Carina BerganderEksjö SOK18:49+5:088:26
13Susanne GranGamleby OK19:18+5:378:39
14Petra OlssonIFK Sävsjö20:00+6:198:58
15Helena AnderssonSOK Aneby20:22+6:419:07
16Anette OlssonEksjö SOK21:52+8:119:48
17Susanne LinderöIK Hakarpspojkarna22:39+8:5810:09
18Monika HjellströmGränna-Bygdens OK22:50+9:0910:14
19Christina EvertssonLessebo OK23:15+9:3410:25
20Maria AuseliusBredaryds SOK26:09+12:2811:43
Karolina KarlssonNybro OKej start

H45

2 530 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna14:345:45
2Fredrik SvenssonJönköpings OK14:41+0:075:48
3Patrik RosénVäxjö OK14:55+0:215:53
4Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna15:29+0:556:07
5Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna15:33+0:596:08
6Andreas RangertIK Hakarpspojkarna15:52+1:186:16
7Peter ThelinBredaryds SOK16:00+1:266:19
8Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna16:05+1:316:21
9Per ErlandssonVimmerby OK16:10+1:366:23
10Klas GrönkvistJönköpings OK16:26+1:526:29
11Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna16:40+2:066:35
12Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna16:42+2:086:36
13Tobias BorgerKalmar OK17:07+2:336:45
14Matti EnvallIK Hakarpspojkarna17:12+2:386:47
15Anders PeterssonOK Njudung17:23+2:496:52
16Magnus TrofastBredaryds SOK17:35+3:016:56
17Thomas JohanssonGamleby OK17:45+3:117:00
18Ulf HonethVäxjö OK18:05+3:317:08
18Magnus ClaessonJönköpings OK18:05+3:317:08
18Dennis TollOK Njudung18:05+3:317:08
21Johan EvebornSOK Viljan18:12+3:387:11
22Tobias HaagOK Gränsen18:15+3:417:12
23Michael AdamssonNybro OK18:29+3:557:18
24Anders LingJönköpings OK18:44+4:107:24
25Tomas KarlssonKexholms SK19:30+4:567:42
26Håkan KarlssonFK Finn19:41+5:077:46
27Tobias Den BraverOK Gränsen19:44+5:107:47
28Thomas PerssonOK Gränsen20:14+5:407:59
29Björn KarlssonKexholms SK20:40+6:068:10
30Anders NilssonVimmerby OK21:36+7:028:32
31Kent LindbladKalmar OK21:50+7:168:37
32Mats HolmbergOK Gränsen22:09+7:358:45
33Anders MårtenssonKalmar OK22:20+7:468:49
34Ola SamuelssonOK Vivill23:16+8:429:11
35Ola NilssonAlvesta SOK23:35+9:019:19
36Stephan ÖstergrenAlvesta SOK24:14+9:409:34
37Jimmy NicklassonKexholms SK25:28+10:5410:03
Lars-Magnus BjörckOK Älmediskvalificerad
Peter BraunVäxjö OKej godkänd
Hans LundgrenIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Stefan PeterssonKalmar OKej start

D50

1 930 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby15:157:54
2Maritha HenrikssonJönköpings OK15:42+0:278:08
3Ina SkalbergBredaryds SOK15:48+0:338:11
4Anna RosénOK Njudung16:11+0:568:23
5Anne LindellKalmar OK17:10+1:558:53
6Anneli KarlssonFK Finn17:34+2:199:06
7Åsa Flink-SvenssonNässjö OK17:47+2:329:12
7Madeleine KarlssonOK Norrvirdarna17:47+2:329:12
9Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK17:48+2:339:13
10Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF19:12+3:579:56
11Marita FilipssonMarkaryds FK20:43+5:2810:44
12Karin FreylandSOK Aneby21:21+6:0611:03
13Elisabeth WalfridssonSOK Aneby21:57+6:4211:22
Sari HåkanssonOK Gränsendiskvalificerad
Anna JohanssonJönköpings OKej start

H50

2 170 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HanssonJönköpings OK13:376:16
2Elis BengtssonOK Norrvirdarna13:45+0:086:20
3Peter EkdahlEmmaboda Verda OK13:47+0:106:21
4Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna13:53+0:166:23
5Per FranssonOK Njudung14:28+0:516:40
6Jonas BornetunSkillingaryds FK14:37+1:006:44 Ladda ner rutt i gpx-format
7Mats LjungqvistKexholms SK14:47+1:106:48
8John KarlssonOK Norrvirdarna14:49+1:126:49
9Philip HjellströmGränna-Bygdens OK14:50+1:136:50
10Sven MikkelsenSOK Viljan15:17+1:407:02
11Tony Peder ZetterströmMålilla OK15:27+1:507:07
12Clas LöfqvistOK Njudung16:12+2:357:27
13Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna16:15+2:387:29
14Jonas AnderssonOK Norrvirdarna16:20+2:437:31
15Gert JonssonIK Hakarpspojkarna16:31+2:547:36
16Micael ElmbladBredaryds SOK17:22+3:458:00
17Lars HagelbergEksjö SOK17:31+3:548:04
18Kjell SvenssonOK Älme17:43+4:068:09
19Ulf PerssonBottnaryds IF17:59+4:228:17
20Lars KreutnerSOK Viljan18:43+5:068:37
21Per-Olof ClaéssonTenhults SOK20:52+7:159:36
22Pontus LöfströmJönköpings OK23:45+10:0810:56
Krister RosjöJönköpings OKej godkänd

D55

1 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK13:347:39
2Mariann JohanssonKexholms SK13:39+0:057:42
3Eva EklundVäxjö OK14:20+0:468:05
4Karina SvenssonVimmerby OK14:24+0:508:08
5Kristina JohanssonKalmar OK14:40+1:068:17
6Ann NilssonMarkaryds FK14:56+1:228:26
7Lena RunessonOK Vivill15:07+1:338:32
8Mona PalmLessebo OK16:27+2:539:17
9Maria AnderssonBredaryds SOK17:46+4:1210:02
10Eva TollsternVäxjö AIS18:33+4:5910:28
11Elisabeth SkoglundOK Gränsen30:06+16:3217:00
Monica HenrikssonEksjö SOKdiskvalificerad
Agneta OlivestamVimmerby OKej start

H55

2 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK13:185:54
2Ove LernåKalmar OK14:19+1:016:21
3Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna14:33+1:156:28
4Arne KlintbergEksjö SOK15:09+1:516:44
5Gunnar KarlssonMålilla OK15:18+2:006:48
6Leif SandahlOK Tyr17:19+4:017:41
7Håkan HåkanssonOK Gränsen39:52+26:3417:43

D60

1 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro LiljequistOK Älme15:279:02
2Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås15:35+0:089:06
3Eva PetterssonVäxjö OK17:25+1:5810:11
4Gunvor ArbinAnnebergs GIF17:42+2:1510:21
5Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK18:30+3:0310:49
6Vivianne LindstamSol Tranås19:59+4:3211:41
7Siv LarssonVäxjö AIS22:23+6:5613:05

H60

2 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna13:326:04
2Kent GranqvistVästerviks OK14:44+1:126:36
3Christer FolkessonEksjö SOK15:21+1:496:53
4Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF15:33+2:016:58
5Jan-Ola KarlssonOK Njudung15:34+2:026:58
6Kjell NeroNässjö OK15:36+2:046:59
7Lennart GustafssonJönköpings OK15:38+2:067:00
8Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna16:20+2:487:19
9Björn PetterssonUlricehamns OK18:00+4:288:04
10Thomas AlmqvistVästerviks OK19:42+6:108:50
11Stefan ArbinAnnebergs GIF19:48+6:168:52
12Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK20:32+7:009:12
Lars EklundVäxjö OKdiskvalificerad
Göran SvensonSOK Viljanej start

D65

1 560 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna14:559:33
2Britt-Mari KarlssonVäxjö OK15:46+0:5110:06
3Lisa KumlinVäxjö OK16:03+1:0810:17
4Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK16:12+1:1710:23
5Agneta GranströmSOK Aneby16:21+1:2610:28
6Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK16:49+1:5410:46
7Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK19:06+4:1112:14
8Gunilla HolstBottnaryds IF19:27+4:3212:28
9Monica BerggrenBodafors OK23:34+8:3915:06
10Majvie AnnegårdSOK Viljan24:20+9:2515:35

H65

1 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SödergrenSOK Viljan14:277:29
2Hans SvensonSOK Viljan14:51+0:247:41
3Jan WingstedtBodafors OK16:25+1:588:30
4Leif AxelssonMålilla OK16:52+2:258:44
5Gunnar EnbergMålilla OK17:06+2:398:51
6Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK17:36+3:099:07
7Sven-Olof LarssonVäxjö AIS17:46+3:199:12
8Lars-Åke SjökvistVärend GN OL20:17+5:5010:30
9Sven-Olof FranssonSOK Aneby22:07+7:4011:27
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanej godkänd
Roger BergvikVäxjö OKej start
Johnny GustafssonGamleby OKej start
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej start

D70

1 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK15:5210:38
2Margareta LarssonOK Njudung15:56+0:0410:41
3Kerstin GunnarssonNässjö OK16:43+0:5111:13
4Ulla LingJönköpings OK18:43+2:5112:33
5Ros-Mari KarlssonNybro OK20:29+4:3713:44
6May-Sofie OlssonForserums SOK20:44+4:5213:54
7Margareta WikströmVäxjö AIS22:10+6:1814:52
8Ulla NilssonSOK Viljan22:27+6:3515:04
9Solbritt GustafssonOK Virdarna22:36+6:4415:10
10Berit ByströmOK Virdarna24:25+8:3316:23
11Eva BergstrandVärend GN OL24:38+8:4616:31
12Rosita KarlssonVäxjö AIS45:20+29:2830:25
Laila ErlandssonMålilla OKej start

H70

1 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK14:148:02
2Åke EckerbomIFK Sävsjö14:30+0:168:11
3Nils KarlssonVäxjö AIS14:51+0:378:23
4Morgan LjungVaggeryds SOK14:57+0:438:26
5Stellan AhnströmForserums SOK15:31+1:178:45 Ladda ner rutt i gpx-format
6Stefan G LarssonOK Njudung15:33+1:198:47
7Roland NilssonSOK Viljan16:40+2:269:24
8Lars FranssonBottnaryds IF17:26+3:129:50
9Nils-Birger JohanssonSol Tranås17:54+3:4010:06
10Waste ByströmOK Virdarna18:05+3:5110:12
11Leif LindströmNybro OK18:08+3:5410:14
12Gunnar AnderssonIK Vista18:38+4:2410:31
13Åke BorgerAnkarsrums OK19:05+4:5110:46
14Agne PerssonTenhults SOK19:27+5:1310:59
15Jan-Ulf KarlssonMålilla OK20:52+6:3811:47
16John-Erik BergstrandVärend GN OL26:04+11:5014:43
Anders BuhréNybro OKej start

D75

1 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK19:0613:10
2Ann-Marie BirgerssonForserums SOK20:22+1:1614:02

H75

1 560 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK15:4610:06
2Sivert AxelssonKalmar OK16:39+0:5310:40
3Rune AhlanderJönköpings OK17:49+2:0311:25
4Rune GunnarssonNässjö OK18:09+2:2311:38
5Mats BirgerssonForserums SOK22:12+6:2614:13
6Torgny JonssonVäxjö AIS22:40+6:5414:31
7Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK22:50+7:0414:38
8Göran ThourVärend GN OL25:34+9:4816:23
9Gunnar BrystHjobygdens OK27:26+11:4017:35
Alf OlssonForserums SOKej godkänd

H80

1 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt LifSol Tranås16:2010:57
2Torild BornetunSkillingaryds FK16:28+0:0811:03
3Tore JohanssonSOK Aneby19:30+3:1013:05
4Per LarssonJönköpings OK20:29+4:0913:44

H85

1 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle LifSol Tranås24:3317:39
2Mattias RundgrenSol Tranås27:27+2:5419:44
3Sture JanssonEmmaboda Verda OK33:32+8:5924:07
4Harald HåkanssonOK Gränsen34:07+9:3424:32
Olof WalfridssonSOK Anebyej godkänd

Inskolning

1 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils AbrahamssonEksjö SOKfullföljt
Selma AbrahamssonEksjö SOKfullföljt
William AnderssonVäxjö OKfullföljt
Lucy BjörkBodafors OKfullföljt
Alex BrinkhammarOK Bävernfullföljt
Noel BrinkhammarOK Bävernfullföljt
Albin EhrnborgOK Bävernfullföljt
Gustav FlinkOK Bävernfullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Tilda HarrieLunds OKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Elise JohanssonNässjö OKfullföljt
Alvin KajanderKlubblösfullföljt
Leo KajanderKlubblösfullföljt
Oskar MagnussonKexholms SKfullföljt
Eledin MelicOK Bävernfullföljt
Sixten ThunbergOK Vivillfullföljt
Leo HolmquistOK Bävernej start
Elin KvarnstrandOK Bävernej start
Felix MagnussonOK Bävernej start
Emma SigfridssonOK Bävernej start
Hilma SigfridssonOK Bävernej start

U1

1 030 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin StormOK Njudung11:4711:26
2Nellie NilssonOK Vivill12:42+0:5512:19
3Tiio LivfKexholms SK13:04+1:1712:41
4Olof HertinVästerviks OK13:06+1:1912:43
5Felix SvenssonJönköpings OK13:17+1:3012:53
6Matilda AronssonOK Bävern13:53+2:0613:28
7André HildorssonOK Bävern13:56+2:0913:31
8Måns PerssonEksjö SOK14:30+2:4314:04
9Evanna JohanssonOK Njudung14:58+3:1114:31
10Hampus KarlssonOK Bävern15:30+3:4315:02
11Siri RehnGränna-Bygdens OK15:34+3:4715:06
12Malte StenhagNässjö OK15:45+3:5815:17
13Elias KarlssonOK Bävern16:04+4:1715:35
14Olle HedströmTenhults SOK17:06+5:1916:36
15Tove JakobssonEksjö SOK17:50+6:0317:18
16Pelle JakobssonEksjö SOK18:47+7:0018:14
17Nils LinderIFK Sävsjö21:37+9:5020:59
18Olivia AnderssonVäxjö OK23:44+11:5723:02
19Agnes ErikssonKexholms SK23:46+11:5923:04
20Lukas SvenssonIFK Sävsjö26:47+15:0026:00
Isak HertzTenhults SOKej godkänd
Thea WallstenOK Bävernej godkänd
Ebba KvarnstrandOK Bävernej start
Nova MagnussonOK Bävernej start

U2

1 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LindénVäxjö OK14:039:33
2Alvin AlmbergOK Gränsen14:44+0:4110:01
3Frida BjörnLessebo OK17:21+3:1811:48
4Amanda GustavssonVäxjö OK17:35+3:3211:57
5Emrik EvebornSOK Viljan17:50+3:4712:07
6William StormOK Njudung18:13+4:1012:23
7Wilma KroksmyrVäxjö OK18:33+4:3012:37
8Lovisa KroksmyrVäxjö OK19:13+5:1013:04
9Malte LaxNässjö OK20:07+6:0413:41
10Gustav NilssonAlvesta SOK21:08+7:0514:22
11Kajsa BoestadGränna-Bygdens OK21:52+7:4914:52
12Neo LivfKexholms SK22:52+8:4915:33
13Benjamin KlemmingKalmar OK24:11+10:0816:27
14Isak ErikssonNässjö OK24:43+10:4016:48
15Matti JohanssonOK Njudung27:02+12:5918:23
16Rasmus JohnssonEksjö SOK33:15+19:1222:37

Öppen motion 2

1 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika LjungqvistKexholms SK13:349:54
2Karin HedströmTenhults SOK15:56+2:2211:37
3Kaisa RehnGränna-Bygdens OK16:35+3:0112:06
4Gith HöglundEksjö SOK18:41+5:0713:38
5Cecilia MellstedtMålilla OK19:59+6:2514:35
6Angelica LivfKexholms SK26:07+12:3319:03
7Yasmin SojuzaMålilla OK30:10+16:3622:01
8Ulf HalmqvistIFK Sävsjö35:53+22:1926:11

Öppen motion 6

1 790 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna14:187:59
2Helena LindmanNässjö OK14:30+0:128:06
3Tobias HedströmTenhults SOK15:40+1:228:45
4Marie KrantzSOK Aneby15:51+1:338:51
5Carl-Fredrik NelsonKalmar OK15:59+1:418:55
6Rose-Marie HjalmarssonOK Njudung17:13+2:559:37
7Annete Von HaugwitzOK Njudung18:13+3:5510:10
8Ida ThunbergOK Vivill18:46+4:2810:29
9Sören RobertssonOK Njudung18:59+4:4110:36
10Anette HertzTenhults SOK19:24+5:0610:50
11Maria PetterssonOK Njudung19:33+5:1510:55
12Anna MagnussonKexholms SK19:37+5:1910:57
13Jörgen StenhagNässjö OK19:52+5:3411:05
14Cecila ElofssonOK Njudung20:32+6:1411:28
15Maria KroksmyrVäxjö OK20:59+6:4111:43
16Lina LiljeholmAnkarsrums OK21:28+7:1011:59
17Ayan LingJönköpings OK22:30+8:1212:34
18Johanna LindénVäxjö OK22:58+8:4012:49
19Lena JohanssonIFK Sävsjö23:48+9:3013:17
20Sven KäckSol Tranås24:03+9:4513:26
21Anna NelsonKalmar OK25:23+11:0514:10
22Joakim JohnssonNässjö OK28:23+14:0515:51
23Maria LenneborgNässjö OK28:34+14:1615:57
24Emma JohnssonNässjö OK28:38+14:2015:59
25Camilla TinglövOK Gränsen29:51+15:3316:40
26Ingela KlassonNässjö OK31:00+16:4217:19

Öppen motion 8

2 520 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil HjalmarssonIFK Lidingö SOK15:386:12
2Alexander LivfKexholms SK16:40+1:026:36
3Michael HertinVästerviks OK16:49+1:116:40
4Jonathan MagnussonKexholms SK19:07+3:297:35
5Dennis GustafssonOK Njudung19:21+3:437:40
6Patrik ArvidssonVimmerby OK20:23+4:458:05
7Björn HertzTenhults SOK21:20+5:428:27
8Niclas EnlundGamleby OK21:48+6:108:39
9Johan SjödinIK Hakarpspojkarna22:08+6:308:46
10Andreas KarlssonNässjö OK22:45+7:079:01
11Johan BjörnlingerIK Vista23:02+7:249:08
12Tommy JohanssonForserums SOK23:32+7:549:20
13Thomas ElofssonOK Njudung24:37+8:599:46
14Pelle HöglundEksjö SOK24:54+9:169:52
15Elin NeckénOK Älme25:52+10:1410:15
16Tomas PetersénOK Njudung26:26+10:4810:29
17Cecilia KarmetunOK Njudung26:49+11:1110:38
18Jan EliassonTenhults SOK27:16+11:3810:49
19Göran ErikssonKexholms SK28:40+13:0211:22
20Maria HarrieLunds OK30:06+14:2811:56
21Sofie SchillerOK Njudung37:39+22:0114:56
22Lotta PetersénOK Njudung37:42+22:0414:57
23Stina AnderöNässjö OK38:04+22:2615:06
24Kenneth LindblomVäxjö OK38:14+22:3615:10
25Göran LiljequistOK Älme44:21+28:4317:35
Alexander BerggrenBredaryds SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser