Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Svartnatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Svartnatta
Arrangörsorganisationer: Katrineholms OK / Vingåkers OK
Datum: fredag 1 april 2016

Herrar

41 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Orienteringsklubben Hällen OK Hällen 11:25:36
1. Jonas Engström43:37343:373
2. Peter Öberg41:5921:25:361-2
2Orienteringsklubben Rodhen OK Rodhen 11:26:37+1:01
1. Martin Jansson44:501344:5013
2. Henrik Jonsson41:4711:26:372-11+1:01
3Ärla Idrottsförening Ärla IF 21:26:43+1:07
1. Petter Eriksson43:47543:475
2. Emil Andersson42:5631:26:433-2+1:07
4Orienteringsklubben Linné OK Linné 11:27:29+1:53
1. Henrik Löfås43:35243:352
2. Jan Troeng43:5441:27:294+2+1:53
5Järla IF Orienteringsklubb Järla Orientering 11:28:30+2:54
1. David Bejbom43:51743:517
2. Oscar Björck44:3961:28:305-2+2:54
6Orienteringsklubben Hällen OK Hällen 21:29:42+4:06
1. Simon Larsson44:401144:4011
2. Per Öberg45:0281:29:426-5+4:06
7Ärla Idrottsförening Ärla IF 11:29:49+4:13
1. Viktor Silvemark44:561444:5614
2. Robbin Kantarp44:5371:29:497-7+4:13
8Orienteringsklubben Linné OK Linné 21:29:55+4:19
1. Olof Eriksson45:261745:2617
2. Mats Troeng44:2951:29:558-9+4:19
9Orienteringsklubben Denseln OK Denseln 31:30:06+4:30
1. Mathias Hallmén43:52843:528
2. Erik Pettersson46:14101:30:069+1+4:30
10Attunda Orienteringsklubb Attunda OK 11:30:49+5:13
1. Daniel Roos44:421244:4212
2. Oskar Daniels46:0791:30:4910-2+5:13
11Orienteringsklubben Roxen OK Roxen 11:32:03+6:27
1. Hugo Lillieström45:201545:2015
2. Albin Lillieström46:43121:32:0311-4+6:27
12Ärla Idrottsförening Ärla IF 31:32:08+6:32
1. Oscar Vångell43:28143:281
2. Simon Hedlund48:40131:32:0812+11+6:32
13Orienteringsklubben Denseln OK Denseln 11:33:13+7:37
1. Per Brolund43:38443:384
2. Hans Brolund49:35141:33:1313+9+7:37
14Orienteringsklubben Denseln OK Denseln 41:34:04+8:28
1. Emil Kalered47:262347:2623
2. Harri Karlsson46:38111:34:0414-9+8:28
15Orienteringsklubben Södertörn OK Södertörn 41:36:45+11:09
1. Fredrik Larsson45:211645:2116
2. Josh Beech51:24151:36:4515-1+11:09
16Hagaby Gymnastik och Idrottsfö Hagaby GoIF Örebro 11:40:25+14:49
1. Johan Eriksson45:391945:3919
2. Johan Persson54:46191:40:2516-3+14:49
17Finspångs Skid och Orientering Finspångs SOK 11:41:09+15:33
1. Simon Lundin47:212147:2121
2. Per Lindman53:48161:41:0917-4+15:33
18Orienteringsklubben Tisaren OK Tisaren 41:41:21+15:45
1. Magnus Persson47:052047:0520
2. Dan Larsson54:16171:41:2118-2+15:45
19Orienteringsklubben Hällen OK Hällen 31:42:44+17:08
1. Tommy Söderberg47:242247:2422
2. Arvid Linder55:20201:42:4419-3+17:08
20Ärla Idrottsförening Ärla IF 41:42:53+17:17
1. Jonathan Rosendahl43:53943:539
2. Oskar Backlund59:00251:42:5320+11+17:17
21Orienteringsklubben Roxen OK Roxen 21:48:41+23:05
1. Nils Nedfors54:003254:0032
2. Henrik Marmelid54:41181:48:4121-11+23:05
22Orienteringsklubben Tisaren OK Tisaren 21:49:29+23:53
1. Anton Hallor44:011044:0110
2. Johan Aronsson1:05:28311:49:2922+12+23:53
23KFUM Örebro Orienteringsklubb KFUM Örebro OK 11:49:42+24:06
1. Oskar Arlebo45:291845:2918
2. Oskar Axelsson1:04:13301:49:4223+5+24:06
24Orienteringsklubben Södertörn OK Södertörn 11:51:23+25:47
1. Jonny Malley50:323050:3230
2. John Svanberg1:00:51271:51:2324-6+25:47
25Köping-Kolsva Orienteringsklub Köping-Kolsva OK 21:51:38+26:02
1. Janne Selkälä50:032550:0325
2. Thomas Ek1:01:35281:51:38250+26:02
26Orienteringsklubben Södertörn OK Södertörn 21:53:23+27:47
1. Linus Backlund57:423357:4233
2. Georg Eklöw55:41211:53:2326-7+27:47
27Köping-Kolsva Orienteringsklub Köping-Kolsva OK 11:53:38+28:02
1. Jonas Vikström50:012450:0124
2. Johan Celander1:03:37291:53:3827+3+28:02
28Linköpings Orienteringsklubb Linköpings OK 11:55:23+29:47
1. Johan Åtting59:063459:0634
2. Johan Otterström56:17221:55:2328-6+29:47
29Orienteringsklubben Tisaren OK Tisaren 11:57:44+32:08
1. Jacob Bolin59:103559:1035
2. Jan Sjödin58:34241:57:4429-6+32:08
30Orienteringsklubben Roxen OK Roxen 41:58:35+32:59
1. Anders Lillieström50:082750:0827
2. Hugo Dalhammer1:08:27331:58:3530+3+32:59
31Orienteringsklubben Roxen OK Roxen 52:05:59+40:23
1. Sören Nilsson Påledal50:162950:1629
2. Adam Thellsén1:15:43342:05:5931+2+40:23
32Orienteringsklubben Klemmingen OK Klemmingen 12:11:25+45:49
1. Carl Pramlid50:102850:1028
2. Per Skyllberg1:21:15352:11:2532+4+45:49
33Orienteringsklubb Älvsjö-Örby OK Älvsjö-Örby 12:23:09+57:33
1. Magnus Nordström53:513153:5131
2. Stefan Nordström1:29:18362:23:0933+2+57:33
34Orienteringsklubben Södertörn OK Södertörn 32:04:02+38:26
1. Hugo Lindbärg1:03:46371:03:4637
2. Jesper Lagerberg1:00:16262:04:0234-3+38:26
35NAIS Orienteringsklubb 12:22:20+56:44
1. Erik Kjellgren1:16:09401:16:0940
2. Simon Nyberg1:06:11322:22:2035-5+56:44
36Orienteringsklubben Klemmingen OK Klemmingen 22:28:40+1:03:04
1. Edvard Davidsson1:31:01411:31:0141
2. Jonas Svensson57:39232:28:4036-5+1:03:04
Långhundra Idrottsförening Långhundra IF 1utgått
1. Hugo Lindell43:48643:486
2. Anton Sundgrenej startutgått
Orienteringsklubb Älvsjö-Örby OK Älvsjö-Örby 2utgått
1. Erik Larsson1:15:27391:15:2739
2. Conny Ekstrandej startutgått
Orienteringsklubben Denseln OK Denseln 2utgått
1. Björn Karlsson50:042650:0426
2. David Modigej startutgått
Orienteringsklubben Roxen OK Roxen 3utgått
1. Mattias Zachrisson1:02:46361:02:4636
2. Erik Helanderej startutgått
Orienteringsklubben Södertörn OK Södertörn 5utgått
1. Simon Österling1:11:12381:11:1238
2. Johan Sisellej startutgått
Orienteringsklubben Klemmingen OK Klemmingen 3ej start
1. Greger Bäckströmej startej start
2. Simon Martinssonej startej start
Orienteringsklubben Linné OK Linné 3ej start
1. Henrik Löfåsej startej start
2. Mats Troengej startej start
Orienteringsklubben Tisaren OK Tisaren 3ej start
1. N.N.ej startej start
2. N.N.ej startej start

Damer

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Orienteringsklubben Hällen OK Hällen 11:10:02
1. Johanna Engström34:54534:545
2. Johanna Öberg35:0811:10:021-4
2Ärla Idrottsförening Ärla IF 21:14:18+4:16
1. Linn Axelsson35:01635:016
2. Emma Kantarp39:1741:14:182-4+4:16
3Orienteringsklubben Kolmården OK Kolmården 11:16:33+6:31
1. Lisa Berggren32:48332:483
2. Moa Hedegård43:4561:16:3330+6:31
4Ärla Idrottsförening Ärla IF 11:18:01+7:59
1. Susen Lösch42:011042:0110
2. Julia Davidsson36:0021:18:014-6+7:59
5Orienteringsklubben Denseln OK Denseln 11:18:18+8:16
1. Jenny Björk41:53941:539
2. Hanna Eriksson36:2531:18:185-4+8:16
6Orienteringsklubben Denseln OK Denseln 21:18:54+8:52
1. Linnéa Claesdotter34:15434:154
2. Anneli Berggren44:3981:18:546+2+8:52
7Hagaby Gymnastik och Idrottsfö Hagaby GoIF Örebro / Lin1:19:05+9:03
1. Kajsa Hammarström32:10232:102
2. Karin Persson46:5591:19:057+5+9:03
8Hagaby Gymnastik och Idrottsfö Hagaby GoIF Örebro / IFK1:23:22+13:20
1. Erica Pettersson40:34840:348
2. Karin E Gustafsson42:4851:23:2280+13:20
9Ärla Idrottsförening Ärla IF 31:25:31+15:29
1. Emelie Larsson38:14738:147
2. Lisa Andersson47:17101:25:319+2+15:29
10Orienteringsklubben Hällen OK Hällen 22:11:46+1:01:44
1. Natalie Josefsson57:391157:3911
2. Maiken Sandberg1:14:07112:11:4610-1+1:01:44
11Orienteringsklubben Klemmingen OK Klemmingen 12:01:34+51:32
1. Norna Molin1:17:15121:17:1512
2. Diana Soldagg44:1972:01:3411-1+51:32
Orienteringsklubben Södertörn OK Södertörn 1utgått
1. Hanna Lagerberg32:03132:031
2. Tilde Backlundej startutgått
Ärla Idrottsförening Ärla IF 4ej start
1. Maria Westerej startej start
2. Alexandra Forssej startej start
Orienteringsklubben Södertörn OK Södertörn 2ej start
1. Louise Markstedtej startej start
2. Helena Markstedtej startej start

Öppen

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Katrineholms Orienteringsklubb Katrineholms OK 11:07:17
1. Karl Lundin31:55231:552
2. Melker Lundin35:2221:07:171-1
2Orienteringsklubben Tisaren OK Tisaren 21:17:00+9:43
1. Peter Sjödin34:03334:033
2. Nils Aronsson42:5741:17:002-1+9:43
3Ärla Idrottsförening Ärla IF 21:17:59+10:42
1. Kalle Larsson31:49131:491
2. Donald McCarthy46:10111:17:593+2+10:42
4Leksands Orienteringsklubb Leksands OK / Korsnäs IF1:18:41+11:24
1. Peter Edman43:331543:3315
2. Erica Edman35:0811:18:414-11+11:24
5Almby Idrottsklubb Almby IK 21:23:26+16:09
1. Malin Wiklund44:501944:5019
2. Per Håstlund38:3631:23:265-14+16:09
6NAIS Orienteringsklubb 21:25:48+18:31
1. Gustav Träff41:36741:367
2. Stefan Träff44:1271:25:486-1+18:31
7Lunds Orienteringsklubb FK Åsen / Lunds OK 11:27:43+20:26
1. Britt-Marie Bengtsson44:221744:2217
2. Johnny Nimvik43:2161:27:437-10+20:26
8Orienteringsklubben Tisaren OK Tisaren 11:28:17+21:00
1. Valter Pettersson41:44941:449
2. Jonas Pettersson46:33121:28:178-1+21:00
9Hagaby Gymnastik och Idrottsfö Hagaby GoIF Örebro 11:29:17+22:00
1. Roger Engman44:091644:0916
2. Lars Persson45:0891:29:179-7+22:00
10Markaryds Friluftsklubb Karlskrona SOK / Markary1:29:33+22:16
1. Göran Månsson38:11438:114
2. Ann-Sofie Brink51:22191:29:3310+6+22:16
11Orienteringsklubben Södertörn OK Södertörn 11:30:23+23:06
1. Göran Hellgren41:07641:076
2. Nils Eklöw49:16131:30:2311+5+23:06
12Orienteringsklubben Rodhen OK Rodhen 11:31:04+23:47
1. Albin Olausson39:58539:585
2. Anna Algotsson51:06181:31:0412+7+23:47
13Skattkärrs Skid- och Orienteri Skattkärrs SOK 11:32:01+24:44
1. Jonas Bergenfur41:471041:4710
2. Ann Hyvönen50:14161:32:0113+3+24:44
14IK Vikings Orienteringsklubb IK Vikings OK 11:32:43+25:26
1. Mats Bergenfur43:061343:0613
2. Hannes Bergenfur49:37141:32:4314+1+25:26
15Ärla Idrottsförening Ärla IF 11:33:29+26:12
1. Willie Kantarp43:211443:2114
2. Ivar Näsholm50:08151:33:2915+1+26:12
16Valbo Allmänna Idrottsförening Valbo AIF 11:34:48+27:31
1. Robin Offermo50:152150:1521
2. Jens Åkerman44:3381:34:4816-5+27:31
17Skattkärrs Skid- och Orienteri Skattkärrs SOK 21:35:14+27:57
1. Lina Rööhs42:521242:5212
2. Mikael Larsson52:22201:35:1417+5+27:57
18Orienteringsklubben Denseln OK Denseln 11:35:25+28:08
1. Gísli Örn Bragason44:582044:5820
2. Christer Broström50:27171:35:2518-2+28:08
19Köping-Kolsva Orienteringsklub Köping-Kolsva OK 11:42:43+35:26
1. Kenneth Larsson44:281844:2818
2. Pelle Höök58:15221:42:4319+1+35:26
20Orienteringsklubben Hällen OK Hällen 11:46:07+38:50
1. Mattias Zeijlon41:43841:438
2. Mikael Larsson1:04:24231:46:0720+12+38:50
21Idrottsklubben Hakarpspojkarna Malmö OK / IK Hakarpspoj1:55:57+48:40
1. Sebastian Giese42:361142:3611
2. Bengt Olsson1:13:21241:55:5721+10+48:40
22NAIS Orienteringsklubb / Ljusdals OK 11:55:56+48:39
1. Lennart Kjellgren1:12:53231:12:5323
2. Vesa Jussila43:0351:55:5622-1+48:39
23Södertälje-Nykvarn Orientering Södertälje-Nykvarn OF 12:01:30+54:13
1. Pål Skogtjärn1:15:42241:15:4224
2. Barbara Skogtjärn45:48102:01:3023-1+54:13
24Köping-Kolsva Orienteringsklub Köping-Kolsva OK 22:14:07+1:06:50
1. Anders Waldemarsson1:17:56251:17:5625
2. Lars Fogelberg56:11212:14:0724-1+1:06:50
Kristinehamns OK Kristinehamns OKutgått
1. Stefan Gunnarsson50:152150:1521
2. N.N.ej startutgått
Almby Idrottsklubb Almby IK 1ej start
1. Karl-Göran Wahlströmej startej start
2. Per-Åke Hullej startej start

HD14

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1KFUM Örebro Orienteringsklubb KFUM Örebro OK49:33
1. Julia Berg24:46124:461
2. Lovisa Gustafsson24:47149:3310
2Nyköpings Orienteringsklubb Nyköpings OK1:29:00+39:27
1. Caroline Guttke44:30244:302
2. Frida Jarding44:3021:29:0020+39:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser