Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vänersborgsdubbeln, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vänersborgsdubbeln, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: lördag 1 oktober 2016

D21

3 970 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise BorgTrollhättans SOK37:429:29
2Josefine KristianssonTrollhättans SOK38:07+0:259:36
3Kristin SkaarRyda SK38:40+0:589:44
4Malin WidénUddevalla OK39:15+1:339:53
5Agnes WesterbergTrollhättans SOK39:55+2:1310:03
6Linda ErikssonOK Skärmen43:27+5:4510:56
7Johanna HagströmFalköpings AIK OK44:16+6:3411:09
8Maria HolmstrandOK Landehof45:16+7:3411:24
9Malin KristianssonTrollhättans SOK46:26+8:4411:41
10Alicia FribergFalköpings AIK OK46:54+9:1211:48
11Ida KristianssonTrollhättans SOK48:02+10:2012:05
12Pernilla OlssonSkåneslättens OL48:56+11:1412:19
13Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK53:07+15:2513:22
14Frida StrömgårdUddevalla OK57:28+19:4614:28
Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OKej start

H21

4 720 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan StrandGöteborg-Majorna OK28:105:58
2Tobias NobornIFK Göteborg30:08+1:586:23
3Martin HogedalOK Alehof30:50+2:406:31
4Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK32:53+4:436:58
5Jonas MerzOK Tisaren33:11+5:017:01
6Mattias NilssonOK Alehof33:39+5:297:07
7Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad33:46+5:367:09
8Victor FlingmarkOK Kåre33:56+5:467:11
9Niclas TjernlundSkåneslättens OL35:12+7:027:27
10Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK35:51+7:417:35
11Daniel BrohedeOK Tyr35:55+7:457:36
12Fabian WennerbergOK Klyftamo36:51+8:417:48
13Gunnar ElveljungIFK Göteborg36:53+8:437:48
14Björn KristianssonTrollhättans SOK37:00+8:507:50
15Rasmus LarssonOK Alehof37:01+8:517:50
16Björn ÖbergRyda SK37:10+9:007:52
17Jonatan LarssonUddevalla OK37:12+9:027:52
18Anders LindbergOK Tyr38:56+10:468:14
19Linus KristianssonTrollhättans SOK39:25+11:158:21
20Tomas AxelsonOK Löftan40:04+11:548:29
21Mattihas KjellFrämmestads IK40:37+12:278:36
22Jesper LiderudLidköpings VSK40:53+12:438:39
23Johan SandströmTrollhättans SOK41:00+12:508:41
24Erik HogedalGöteborg-Majorna OK42:03+13:538:54
25Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK43:11+15:019:08
26Christoffer OlssonUddevalla OK43:16+15:069:10
27Anders OlssonUddevalla OK47:45+19:3510:06
28Tommy StenkvistRyda SK47:48+19:3810:07
29Nils PatrikssonOK Klyftamo54:39+26:2911:34
30Magnus VedinTrollhättans SOK59:33+31:2312:36
31David AndréGöteborg-Majorna OK1:01:46+33:3613:05
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej start
Joakim AxelssonTrollhättans SOKej start

D20

3 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma KindbomIF Hagen37:1510:12
2Sara HägnanderLidköpings VSK41:12+3:5711:17
3Maja AnderssonTrollhättans SOK1:10:11+32:5619:13

H18

3 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil TryggöTrollhättans SOK27:337:55
2Axel HalvarssonKarlskrona SOK29:47+2:148:33
3Tim OlssonBrattås CK32:16+4:439:16
4Henrik HamreforsVästerås SOK40:06+12:3311:31
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start

D16

3 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma LiderudLidköpings VSK38:1811:38
2Elin JohanssonFrämmestads IK42:50+4:3213:01

H16

3 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar TryggöTrollhättans SOK30:539:23
2Anders BjörklundTrollhättans SOK30:56+0:039:24
3Filip JohanssonTrollhättans SOK32:36+1:439:54
4Felix SandbergOK Skogsvargarna49:05+18:1214:55
Philip EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Eric BerlinTrollhättans SOKej start

D14

2 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa ErikssonTrollhättans SOK25:448:48
2Elina ReinholdssonOK Alehof29:34+3:5010:07
3Ida JohanssonFrämmestads IK32:56+7:1211:16
4Malin KindbomIF Hagen34:52+9:0811:56
5Louise JohanssonStenungsunds OK35:03+9:1912:00
6Alma AppelgrenTrollhättans SOK36:19+10:3512:26
7Elin HelmerssonOK Skogsvargarna45:11+19:2715:28
8Sara HelmerssonOK Skogsvargarna47:03+21:1916:06
Rebecka RundbladFrämmestads IKej start

H14

2 920 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob GunnarssonLerums SOK22:057:33
2Emil AxelssonLerums SOK23:32+1:278:03
3Victor HanssonOK Löftan24:20+2:158:20
4Arvid AronssonOK Kroppefjäll24:54+2:498:31
5Arvid EkströmStenungsunds OK25:11+3:068:37
6Willy FjällborgStenungsunds OK25:17+3:128:39
7Olle MelénTrollhättans SOK27:05+5:009:16
8Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK28:49+6:449:52
9Tage KinellIFK Göteborg29:06+7:019:57
10Johan LundStenungsunds OK29:53+7:4810:14
11Isak OlssonStigsökarna30:13+8:0810:20
12Alfred LeonTrollhättans SOK31:11+9:0610:40
13Axel BrönnestamOK Gipen32:25+10:2011:06
14Linus AhlénIF Hagen35:00+12:5511:59
15Holger PatrikssonOK Klyftamo37:54+15:4912:58
Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej start
David AlménTrollhättans SOKej start

D12

2 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AxelssonLerums SOK13:086:24
2Wilma ReinholdssonOK Alehof14:50+1:427:14
3Alva BjörkTrollhättans SOK15:42+2:347:39
4Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna17:17+4:098:25
5Emilia SandinOK Skärmen18:02+4:548:47
6Felicia SandinOK Skärmen19:27+6:199:29
7Anna BackmanLidköpings VSK19:51+6:439:40
8Jennifer StigssonTrollhättans SOK26:29+13:2112:55
Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

H12

2 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin OllanderOK Landehof13:166:28
2Ebbe HolmqvistSjövalla FK13:54+0:386:46
3Danilo MobergOK Tyr14:42+1:267:10
4Albert BrohedeOK Tyr14:43+1:277:10
5Alfred JohanssonOK Alehof15:07+1:517:22
6Lukas ErdalenIFK Göteborg15:54+2:387:45
7Oskar WesterbergTrollhättans SOK15:58+2:427:47
8Johan ErikssonOK Skogsvargarna16:11+2:557:53
9Edvin OckbornTrollhättans SOK17:02+3:468:18
10Hjalmar OlssonUddevalla OK17:17+4:018:25
11Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg17:22+4:068:28
12Albin BoellIFK Göteborg18:37+5:219:04
13Hugo NobornIFK Göteborg19:21+6:059:26
14Simon LjungkvistOK Alehof19:45+6:299:38

D12 Kort

1 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba BackmanLidköpings VSK20:0610:21

H12 Kort

1 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian KorpiUddevalla OK16:478:39

D10

1 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin AxelssonLerums SOK13:517:08
2Emelina HolmqvistSjövalla FK14:27+0:367:26
3Emma ChristianssonUddevalla OK14:45+0:547:36
4Emma AhlénIF Hagen15:10+1:197:49
5Edith HolmstrandOK Landehof16:51+3:008:41
6Elin NobornIFK Göteborg19:06+5:159:50
7Anna-Lisa KinellIFK Göteborg20:00+6:0910:18
8Hilma EkströmStenungsunds OK20:39+6:4810:38
Ida SylvanVänersborgs SKej godkänd

H10

1 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo AnderssonTrollhättans SOK12:046:13
2Nils MelénTrollhättans SOK13:06+1:026:45
3Eskil LeonTrollhättans SOK14:12+2:087:19
4Matteo MobergOK Tyr15:15+3:117:51
5Felix JohanssonOK Alehof15:26+3:227:57
6Malte LjungkvistOK Alehof15:33+3:298:00
7Johannes AnderssonVänersborgs SK15:50+3:468:09
8Vilgot ÅhlundVänersborgs SK16:41+4:378:35
9Nore ModénVänersborgs SK17:39+5:359:05
10Emil WalleniusFrölunda OL18:58+6:549:46
11Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb22:52+10:4811:47
12Alexander LännhultEds SK28:36+16:3214:44

D40

3 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK31:509:08
2Kristina PatrikssonOK Klyftamo47:02+15:1213:30
3Sofia GustafssonTrollhättans SOK52:44+20:5415:09
4Nina AhlénIF Hagen53:56+22:0615:29
5Linda GunnarssonLerums SOK56:08+24:1816:07
6Martina GabrielssonTrollhättans SOK1:13:12+41:2221:02
Malin ChristianssonUddevalla OKej start

H40

4 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HanssonOK Löftan34:588:18
2Stefan KinellIFK Göteborg36:39+1:418:42
3Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK39:02+4:049:16
4Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb48:52+13:5411:36
5Greger AhlénIF Hagen50:25+15:2711:58
Tobias HolmqvistSjövalla FKej start

H45

4 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik SvantessonTrollhättans SOK37:118:49
2Jonas AxelssonLerums SOK37:33+0:228:55
3Jonas MelénTrollhättans SOK48:23+11:1211:29
4Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL1:01:26+24:1514:35

D50

3 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK34:5710:00
2Eva HägnanderLidköpings VSK39:37+4:4011:21
3Christina HalvarssonOK Kroppefjäll39:53+4:5611:25
4Agneta ErikssonUddevalla OK40:44+5:4711:40
5Helen KarlbomIFK Göteborg44:28+9:3112:44
6Karin LaurellOK Flundrehof50:06+15:0914:21
7Lena PeterssonOK Alehof52:17+17:2014:58
8Marita FilipssonMarkaryds FK55:13+20:1615:49
9Anita DavalliusUddevalla IS58:39+23:4216:48
10Bettina GjeddeMariager Fjord OK1:02:47+27:5017:59
11Eva BerndtssonOK Kroppefjäll1:09:02+34:0519:46
Margareta MandingerTrollhättans SOKutgått

H50

3 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HagströmFalköpings AIK OK34:288:40 Ladda ner rutt i gpx-format
1Janne MattssonTrollhättans SOK34:288:40
3Hans MelinGöteborg-Majorna OK34:33+0:058:42
4Fredrik BarrulfOK Tyr35:54+1:269:02
5Anders YngströmGöteborg-Majorna OK41:54+7:2610:33
6Martin MandingerTrollhättans SOK43:02+8:3410:50
7Peter StrömdahlOK Skogsvargarna43:20+8:5210:54
8Mats HallstenOK Skärmen44:34+10:0611:13
9Joachim FribergFalköpings AIK OK44:57+10:2911:19 Ladda ner rutt i gpx-format
10Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna51:46+17:1813:02
11Mats LindströmOK Skärmen52:41+18:1313:16
12Johan LiderudLidköpings VSK1:06:05+31:3716:38
13Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:12:05+37:3718:09
14Bo WesterbergTrollhättans SOK1:13:02+38:3418:23
Åke AnderssonTrollhättans SOKej godkänd
Ulf DanielssonÅmåls OKej start

D55

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta AnderssonFrämmestads IK41:0513:28
2Nina BejbomUddevalla OK42:23+1:1813:53
3Birgit HanssonHerrestads AIF47:44+6:3915:39
4Jane MelinGöteborg-Majorna OK53:06+12:0117:24
5Monika LarssonSkarpnäcks OL53:35+12:3017:34
6Monika NilssonOK Alehof58:03+16:5819:01
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Carola KarlssonOK Tyrutgått
Catharina KarlssonTrollhättans SOKej start
Mona OlssonBrattås CKej start

H55

3 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AxelssonTrollhättans SOK33:569:45
2Jörgen BatzSkarpnäcks OL39:36+5:4011:22
3Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK40:22+6:2611:35
4Ulf HamreforsVästerås SOK40:52+6:5611:44
5Tomas NilssonOK Gipen45:00+11:0412:55
6Leif SandahlOK Tyr47:07+13:1113:32
7Stefan JohanssonTrollhättans SOK48:27+14:3113:55
8Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK59:31+25:3517:06
9Arne LundStenungsunds OK1:20:35+46:3923:09
Anders KjellbergOK Flundrehofej godkänd

D60

2 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brande StrandGöteborg-Majorna OK24:4811:10
2Kerstin AnderssonRyda SK30:20+5:3213:39
3Kerstin BurmanKvillebyns SK31:51+7:0314:20
4Inger SvenssonLidköpings VSK41:32+16:4418:42
5Eva KarlssonUddevalla OK42:51+18:0319:18
6Kerstin Haugen LundStenungsunds OK46:27+21:3920:55
7Inger JohanssonOK Klyftamo46:52+22:0421:06
8Berit IvarssonOK Skogshjortarna52:28+27:4023:38
Ingrid JessenFrämmestads IKej godkänd
Susanne BerglundSävedalens AIKej godkänd

H60

3 720 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BerglundSävedalens AIK34:129:11
2Urban LarssonOK Gipen35:47+1:359:37
3Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK41:12+7:0011:04
4Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro41:26+7:1411:08
5Johan KarlssonTrollhättans SOK41:50+7:3811:14
6Robert JessenFrämmestads IK42:00+7:4811:17 Ladda ner rutt i gpx-format
7Thomas KarlssonFrämmestads IK43:02+8:5011:34
8Per IvarssonTrollhättans SOK43:32+9:2011:42
9Hans EkbergTrollhättans SOK44:58+10:4612:05
10Bror WidénUddevalla OK45:00+10:4812:05
11Dan WidercrantzOK Skärmen47:23+13:1112:44
12Börje SundbergOK Gipen48:00+13:4812:54
13Kjell KaminskyIF Hagen49:35+15:2313:19
14Tommy RoosFalköpings AIK OK49:42+15:3013:21
15Reine SpetzStenungsunds OK52:28+18:1614:06
16Gunnar BejbomUddevalla OK54:43+20:3114:42
17Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK55:41+21:2914:58
18Lars HolmOK Gipen1:33:29+59:1725:07
Pierre KarlssonOK Alehofej godkänd
Bengt AnderssonFrämmestads IKej godkänd
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKutgått
Peter LarssonTrollhättans SOKej start

D65

2 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marion HallstenUddevalla OK38:3017:20
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK42:36+4:0619:11
3Kajsa TofténHjobygdens OK44:19+5:4919:57
4Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL45:05+6:3520:18
5Ingrid TengelandIK Gandvik58:30+20:0026:21

H65

3 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Örjan SvahnIFK Mora OK39:1811:15
2Yngve NilssonOK Gipen41:32+2:1411:54
3Conny JidetoftStångenäs AIS43:50+4:3212:33
4Ronald Mc GrailHjärnarps OL45:21+6:0312:59
5Kent ErikssonLerums SOK45:39+6:2113:04
6Jimmy NordliTrøsken IL46:51+7:3313:25
7Bo KarlssonLjungskile FK48:43+9:2513:57
8Bengt LarssonTrollhättans SOK51:27+12:0914:44
9Johnny KarlssonUddevalla OK52:39+13:2115:05
10Roalh KlevelandKvillebyns SK58:16+18:5816:41
11Lars-Evan PetterssonKolbotn & Skimt OL1:03:02+23:4418:03
12Per-Arne KällénUddevalla OK1:04:04+24:4618:21

D70

2 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern32:0714:28
2Eva IsakssonOK Skogshjortarna39:45+7:3817:54
3Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK43:32+11:2519:36
4Ingrid Rex WallströmOK Landehof44:33+12:2620:04
5Berith IvehagFrämmestads IK47:42+15:3521:29
6Rigmor SchouMariager Fjord OK48:30+16:2321:50
7Eva OlofssonOK Flundrehof52:19+20:1223:33
8Eva HöijeOK Ravinen55:31+23:2425:00
9Lena WaernTrollhättans SOK1:00:50+28:4327:24
10Eva EskilssonHässleholms OK1:09:00+36:5331:04
Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orienteringej godkänd

H70

3 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna37:5412:25
2Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS38:45+0:5112:42
3Henrik HvoslefIK Stern39:52+1:5813:04
4Kenneth IvehagFrämmestads IK42:16+4:2213:51
5Göran BengtssonTockarps IK42:35+4:4113:57
6Rune SandbergUddevalla OK43:18+5:2414:11
7Olof KarlssonUddevalla OK43:52+5:5814:22
8Lennart HöijeOK Ravinen48:14+10:2015:48
9Per-Olof JohanssonOK Klyftamo53:28+15:3417:31
10Lennart KarlssonTrollhättans SOK55:20+17:2618:08
11Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orientering57:16+19:2218:46
12Leif OlofssonOK Flundrehof1:04:00+26:0620:59
Kjell MånssonKarlskrona SOKej godkänd
Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarnautgått
Bo BengtssonOK Alehofej start

D75

1 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta JohanssonTrollhättans SOK40:2423:05
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna52:34+12:1030:02
Gull-Britt GrönbergKungälvs OKej godkänd

H75

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna43:4314:20
2Kent FredrikssonOK Skogsvargarna49:29+5:4616:13
3Leif JohanssonTrollhättans SOK52:08+8:2517:05
4Ivan ErnvidUlricehamns OK1:00:53+17:1019:57
5Arne PedersenMariager Fjord OK1:13:34+29:5124:07
6Bengt HanssonOK Löftan1:52:50+1:09:0736:59
Gunnar WaernTrollhättans SOKej godkänd

H80

2 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK43:1619:29
2Atte HeikkiläOK Gipen48:09+4:5321:41
3Ove KilbornUddevalla IS56:14+12:5825:19
4Gunnar LarssonUddevalla IS56:36+13:2025:29
5Karleric FranssonTrollhättans SOK57:20+14:0425:49
Anders NilssonRyda SKej start

Inskolning

1 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Erik IvarssonVänersborgs SKfullföljt
Natan KarlsonLidköpings VSKfullföljt
Astrid LindgrenLidköpings VSKfullföljt
Max SylvanVänersborgs SKfullföljt
Viktor ZachrissonOK Alehoffullföljt
Ida ÖrbergTrollhättans SOKfullföljt

U1

1 580 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David ErdalenIFK Göteborg14:409:16
2Joakim SöderbomSävedalens AIK15:33+0:539:50
3Hjalmar JohanssonOK Alehof15:53+1:1310:03
4Isac AnderssonFrämmestads IK16:00+1:2010:07
5Nils ErikssonBrattås CK16:22+1:4210:21
6Egon KarlsonLidköpings VSK16:36+1:5610:30
7Ivar HolmstrandOK Landehof17:53+3:1311:19
8Evelina LindgrenLidköpings VSK24:03+9:2315:13
9Elvira ÅhlundVänersborgs SK24:09+9:2915:17
10Noah Nilsson-DagEds SK26:09+11:2916:33
11Stina CarlssonKlubblös26:31+11:5116:46
12Adrian PerssonOK Flundrehof27:28+12:4817:23
13Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb32:07+17:2720:19
14Oskar GustafssonTrollhättans SOK34:38+19:5821:55

U2

2 810 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah OlssonStigsökarna25:559:13
2Albert FredrikssonStigsökarna26:00+0:059:15
3Malte AnderssonTrollhättans SOK27:18+1:239:42
4Maja FredrikssonStigsökarna30:22+4:2710:48
5William LännhultEds SK30:58+5:0311:01
6Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg33:12+7:1711:48
7Tor LindénUddevalla OK33:35+7:4011:57
8Olivia GustafssonTrollhättans SOK35:01+9:0612:27
9Vilhelm OlssonStigsökarna35:28+9:3312:37
10Lina ÖrbergTrollhättans SOK38:57+13:0213:51
11Tilda SåbyOK Flundrehof41:08+15:1314:38
12Johanna LenbergKlubblös41:42+15:4714:50
13Maja CarlssonKlubblös42:15+16:2015:02
14Selma LeonTrollhättans SOK45:46+19:5116:17
Elina ChristianssonUddevalla OKej start
Alexander VedinTrollhättans SOKej start

Öppen motion 1

2 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonOK Flundrehof28:3910:11
2Rasmus PerssonOK Flundrehof31:45+3:0611:17
3Carina SåbyOK Flundrehof37:51+9:1213:28
4Ingegerd FrickTrollhättans SK38:18+9:3913:37

Öppen motion 3

2 970 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matts LarssonTrollhättans SOK26:459:00
2Marcus SöderbomSävedalens AIK33:08+6:2311:09
3Annika LännhultEds SK36:16+9:3112:12
4Johan MobergVänersborgs SK37:56+11:1112:46
5Ulf KokinskyIFK Göteborg39:25+12:4013:16
6Charlotta Edquist MobergOK Tyr40:23+13:3813:35
7Bosse UlrikssonRyda SK43:21+16:3614:35
8Linna NybergIFK Göteborg43:56+17:1114:47
9Erik HasselqvistTrollhättans SOK45:53+19:0815:26
10Helena HasselqvistTrollhättans SOK46:07+19:2215:31
11Gunilla BrännmanTrollhättans SOK46:36+19:5115:41
12Mattias TörnblomOK Alehof47:47+21:0216:05
13Åse KinellIFK Göteborg49:35+22:5016:41
14Bengt HogedalOK Gipen50:05+23:2016:51
15Liv LindOK Skärmen58:43+31:5819:46
16Bertil SagnerOK Gipen1:01:45+35:0020:47
17Anna-Karin SandbergOK Skogsvargarna1:02:10+35:2520:55
18Marian MånssonRonneby OK1:02:46+36:0121:08
19Andreas HedenskogKlubblös1:03:28+36:4321:22
20Irene KallinGöteborg-Majorna OK1:11:12+44:2723:58
21Malin HelmerssonOK Skogsvargarna1:28:17+1:01:3229:43
22Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna1:28:19+1:01:3429:44

Öppen motion 5

3 460 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David HellerströmFK Friskus-Varberg27:337:57
2Håkan LarssonLjungskile FK33:51+6:189:46
3Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK34:48+7:1510:03
4Johanna HoltetOK Tyr35:07+7:3410:08
5ÅKE ERIKSSONGöteborg-Majorna OK36:24+8:5110:31
6Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK38:13+10:4011:02
7Maria AlfredssonKlubblös38:57+11:2411:15
8Mats HelmerssonOK Skogsvargarna41:27+13:5411:58
9Linus LännhultEds SK45:42+18:0913:12
10Martin AlfredssonKlubblös45:54+18:2113:15
11Matilda RenlundStigsökarna46:10+18:3713:20
12Fredrik OlssonUddevalla OK47:31+19:5813:43
13Annie UllmanOK Skogsvargarna49:13+21:4014:13
14Sara LindgrenLidköpings VSK49:22+21:4914:16
15Anna KristofferssonIstrums SK50:19+22:4614:32
16Hans HellströmGöteborg-Majorna OK51:26+23:5314:51
17Sara DahlbergVimmerby OK52:09+24:3615:04
18Lena FredénFalköpings AIK OK53:47+26:1415:32
19Fredrik LeonTrollhättans SOK55:13+27:4015:57
20Gert IvarssonOK Skogshjortarna55:14+27:4115:57
21Camilla LiderudLidköpings VSK55:55+28:2216:09
22Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:00:00+32:2717:20
23Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:00:49+33:1617:34
24Omid NaemaeiKlubblös1:01:30+33:5717:46
25Martin IveströmKlubblös1:01:33+34:0017:47
26Kristina HellerströmFK Friskus-Varberg1:02:29+34:5618:03
27Torgrim BrochmannHerrestads AIF1:02:55+35:2218:11
28Hans BernhardssonOK Skärmen1:08:56+41:2319:55
29Jerry RasmussonHerrestads AIF1:18:50+51:1722:47
30Sophie StridhOK Gipen1:20:08+52:3523:09
Bert-Olov LarssonOK Skogsvargarnaej start
Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

Öppen motion 7

3 040 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin NobornIFK Göteborg31:0710:14
2Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK37:51+6:4412:27
3Morten JohansenOK Moss41:41+10:3413:42
4Josef HåkanssonOK Skärmen44:51+13:4414:45
5Lars KarlssonTrollhättans SK45:22+14:1514:55
6Bo KarlssonTrollhättans SOK46:02+14:5515:08
7Elisabeth JohansenOK Moss51:16+20:0916:51
8Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro54:15+23:0817:50
9Anna JohanssonFrämmestads IK57:00+25:5318:45
10Liselotte LarssonLjungskile FK57:29+26:2218:54
11Petra JohanssonTrollhättans SOK57:45+26:3818:59
12Kenneth OlssonOK Skärmen58:31+27:2419:14
13Birgitta KarlsonRyda SK58:56+27:4919:23
14Samuel BökeOK Kullingshof1:00:04+28:5719:45
15Hans AnderssonIK Gandvik1:06:07+35:0021:44
16Karl Eric BackmanLidköpings VSK1:08:19+37:1222:28
17Linda WänströmFinspångs SOK1:09:01+37:5422:42
18Sara HamreforsVästerås SOK1:12:48+41:4123:56
19Krister WessmarkOK Flundrehof1:14:17+43:1024:26
20Anders SwedinLidköpings VSK1:15:43+44:3624:54
21Monica BrönnestamOK Gipen1:20:34+49:2726:30
22Klas SkogOK Gipen1:21:20+50:1326:45
23Betty LisonMariager Fjord OK1:28:36+57:2929:08
24Bo CederlöfKFUM Örebro OK1:30:39+59:3229:49
25Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:32:57+1:01:5030:34
Karin CederlöfKFUM Örebro OKej godkänd
Lillemor HallinOK Landehofej godkänd
Stefan IsakssonOK Kullingshofej godkänd
Magnus SöderbomSävedalens AIKej godkänd
Fredrik LilljeqvistStigsökarnautgått
Bibbi GustafssonOK Gipenutgått
Inge IversenMariager Fjord OKutgått
Jenny OlssonStigsökarnautgått

Öppen motion 8

4 540 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BjörkTrollhättans SOK42:029:15
2Simon OlivestamVimmerby OK46:03+4:0110:08
3Björn CarlssonKungälvs OK46:38+4:3610:16
4Mats ChristianssonUddevalla OK47:23+5:2110:26
5Andreas MobergOK Tyr47:42+5:4010:30
6Lisa AxelssonHjobygdens OK48:42+6:4010:43
7Nils GustavssonLidköpings VSK50:21+8:1911:05
8Håkan FlingmarkUddevalla OK50:25+8:2311:06
9Håkan LindénUddevalla OK52:10+10:0811:29
10Joel AnderssonIK Gandvik55:29+13:2712:13
11Olle MellbournKlubblös56:06+14:0412:21
12Gustav GustafssonKlubblös58:12+16:1012:49
13Johan WänströmFinspångs SOK58:45+16:4312:56
14Erik SkaarRyda SK59:07+17:0513:01
15Ola HoltOK Tyr1:01:35+19:3313:33
16Martin ChristensenMariager Fjord OK1:01:47+19:4513:36
17Oskar KarlsonLidköpings VSK1:05:50+23:4814:30
18Staffan OlssonStigsökarna1:09:38+27:3615:20
19Søren MuntheMariager Fjord OK1:10:17+28:1515:28
20Lars MelanderLidköpings VSK1:10:55+28:5315:37
21Keld OstergårdMariager Fjord OK1:15:28+33:2616:37
22Edo DrenthHelsingborgs SOK1:16:04+34:0216:45
23Jens ChristensenMariager Fjord OK1:16:39+34:3716:52
24Gustav SvantessonKlubblös1:19:58+37:5617:36
25Niels Jorgen IversenMariager Fjord OK1:46:04+1:04:0223:21
Adam FredénFalköpings AIK OKej godkänd
Tomas KristofferssonIstrums SKutgått

Öppen motion Trail

4 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne ErikssonEds SK37:107:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser