Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: Göteborgs SK
Datum: onsdag 20 maj 2015

Öppen motion 3

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedwig SlomianKlubblös27:0410:39
2Tore JensenKlubblös28:34+1:3011:14
3Jonas LarssonDegerfors OK33:36+6:3213:13
4Malin RosqvistKlubblös34:14+7:1013:28
5Caroline LanetoftGöteborgs SK37:56+10:5214:56
6Jenny BengtssonGöteborg-Majorna OK43:51+16:4717:15
7Ingalill MullinsSjövalla FK43:52+16:4817:16
8Annalie MullinsSjövalla FK1:07:20+40:1626:30

Öppen motion 5

3 720 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa SandströmOK Stigen36:049:41
2Dennis LarssonKlubblös36:11+0:079:43
3Casper SkeppSävedalens AIK37:18+1:1410:01
4Johan HanssonKlubblös40:27+4:2310:52
5Martin KarlssonKlubblös41:25+5:2111:08
6Arvid SkeppSävedalens AIK41:47+5:4311:13
7Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK42:59+6:5511:33
8Johan NilssonKlubblös44:05+8:0111:51
9Gurda BerzinaKlubblös45:05+9:0112:07
10Elin JohanssonFjärås AIK49:23+13:1913:16
11Thomas TjellströmFK Herkules52:39+16:3514:09
12Henrik TjellströmKlubblös52:42+16:3814:10
13Lina LarssonGöteborg-Majorna OK54:00+17:5614:30
14Erik KarlssonKlubblös55:52+19:4815:01
15Carl MånssonIK Stern56:02+19:5815:03
16Therse von WachenfeldtMölndal Outdoor IF57:24+21:2015:25
17Helen OlssonKlubblös1:01:35+25:3116:33
18Fredrico BahiaKlubblös1:02:01+25:5716:40
19Andreas ErikssonGGS1:02:33+26:2916:48
20Åsa LindströmLeksands OK1:02:35+26:3116:49
21Karin WahlgrenSjövalla FK1:05:03+28:5917:29
22Bengt LindbergIK Stern1:07:48+31:4418:13

Öppen motion 6

5 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina SandströmOK Stigen47:068:04
2Andreas HermanssonKlubblös57:27+10:219:51
3Anders ÖstlingKlubblös1:00:27+13:2110:22
4Robert SvenssonKlubblös1:02:04+14:5810:38
5Jan SveideKlubblös1:19:32+32:2613:38
6Elin WalbergGöteborg-Majorna OK1:19:34+32:2813:38
7Josh MayirsKlubblös1:23:55+36:4914:23
8Jörgen AnderssonMalmö OK1:35:07+48:0116:18
9Emma KarlssonKlubblös1:37:54+50:4816:47
10Jenny BååthKlubblös1:38:15+51:0916:51
Niclas JonssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 130 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK21:496:58
2Carl MagnussonIFK Mora25:51+4:028:15
3Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK30:22+8:339:42
4Kurt ErikssonKlubblös30:31+8:429:44
5Arve OpheimMåren OK33:15+11:2610:37
6Mark UbbinkSävedalens AIK33:37+11:4810:44
7Johanna SjonsIFK Hedemora OK33:52+12:0310:49
8Mats JohanssonIstrums SK36:38+14:4911:42
9Maria GustafssonSävedalens AIK36:48+14:5911:45
10Sten BlomströmIK Stern37:40+15:5112:02
11David GufstavssonKlubblös42:15+20:2613:29
12Emma OlssonTorsås OK42:37+20:4813:36
13Stefan MadjarKlubblös43:10+21:2113:47
14Björn EngströmLerums SOK43:40+21:5113:57
15Maria PollMölndal Outdoor IF49:15+27:2615:44
16Fredrik GullstrandKlubblös50:22+28:3316:05
17Johannes LindgrenVärend GN OL50:35+28:4616:09
18Margareta JohanssonHalmstad OK51:42+29:5316:31
19Gustav AlbertssonKlubblös51:43+29:5416:31
20Jon JonssonGöteborgs SK1:01:58+40:0919:47
21Niklas AnderssonKlubblös1:03:07+41:1820:09
22Carl Magnus IsakssonMölndal Outdoor IF1:03:09+41:2020:10
23Linda SidebyGöteborg-Majorna OK1:18:50+57:0125:11
24Barbro AndreassonFrölunda OL1:22:16+1:00:2726:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser