Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gripträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gripträffen
Arrangörsorganisation: OK Grip
Datum: lördag 30 april 2016

D21

4 130 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna EngströmOK Hällen30:127:18
2Lisa AnderssonÄrla IF33:17+3:058:03
3Linn AxelssonÄrla IF35:59+5:478:42
4Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF37:21+7:099:02
5Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro37:31+7:199:05
6Jenny ErikssonOK Kåre37:33+7:219:05
7Emelie LarssonÄrla IF37:58+7:469:11
8Maria WesterÄrla IF40:39+10:279:50
9Linda RinaldoOK Tor41:50+11:3810:07

H21

5 430 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF31:205:46
2Emil AnderssonÄrla IF31:58+0:385:53
3Simon HedlundÄrla IF32:13+0:535:55
4Patrik LindÄrla IF33:26+2:066:09
5Per EkNyköpings OK34:04+2:446:16
6Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro34:56+3:366:26
7Kalle LarssonÄrla IF35:08+3:486:28
8Tommy SöderbergOK Hällen35:51+4:316:36
9Henrik AnängenNyköpings OK39:15+7:557:13
10Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL39:35+8:157:17
11Johan MarkstedtOK Södertörn40:32+9:127:27
12Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF43:39+12:198:02
13Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF44:17+12:578:09
14Ulf HylanderNyköpings OK44:36+13:168:12
15Lars SoldaggOK Klemmingen46:08+14:488:29
16Ida HylanderNyköpings OK46:13+14:538:30
17Arvid Axel RinaldoOK Tor47:31+16:118:45
18Magnus ÖhlingOK Tor49:07+17:479:02 Ladda ner rutt i gpx-format
19Erik HellstenNyköpings OK57:16+25:5610:32
20Gabriel JanssonOK Linné1:05:24+34:0412:02
Tobias KjellOK Hällenej godkänd
Erik ÅhlinLånghundra IFutgått
Jefta LangerakJärfälla OKej start

D20

3 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF33:168:33 Ladda ner rutt i gpx-format
2Sara MagnussonOK Måsen46:31+13:1511:57
Johanna HenrikssonOK Tisarenej start

D18

3 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OL37:529:44
2Linnéa CarlssonOK Hällen45:29+7:3711:41
3Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL53:03+15:1113:38
4Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF1:01:20+23:2815:46
Norna MolinOK Klemmingenutgått

H18

4 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EkNyköpings OK26:576:22
2Carl CarlssonNyköpings OK28:22+1:256:42
3Johan HerbertTäby OK28:57+2:006:50
4Gustav JonssonOK Tor29:16+2:196:55
5Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF32:19+5:227:38
6Arvid LinderOK Hällen36:10+9:138:33

D16

3 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida ZeijlonOK Hällen36:1310:26
2Linnéa GustafssonOK Hällen44:04+7:5112:41
3Signe NilssonNyköpings OK44:47+8:3412:54
4Wilma LarssonOK Tor48:03+11:5013:50
5Nadja Dixon KassmanNyköpings OK50:18+14:0514:29

H16

3 890 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip CarlssonNyköpings OK26:196:45
2Pontus BierfeldtÄrla IF31:08+4:498:00
3Ludvig HolmqvistOK Tor34:00+7:418:44
4Casper HedarOK Tor37:54+11:359:44
5Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF48:12+21:5312:23
6William NilssonNyköpings OK52:08+25:4913:24
7Oskar KällmanOK Hällen55:22+29:0314:13
8Viktor GranströmVingåkers OK56:16+29:5714:27
9Christopher AnderssonVingåkers OK1:18:28+52:0920:10
Axel LjungkvistÄrla IFutgått

D16 Kort

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tua WigforssArboga OKutgått

D14

3 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL34:2511:23
2Malin BierfeldtÄrla IF35:17+0:5211:40
3Caroline GuttkeNyköpings OK39:25+5:0013:03
4Felicia Von LindernÅkers IF43:30+9:0514:24
5Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF45:19+10:5415:00
6Elsa LinderOK Hällen50:18+15:5316:39
7Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OL50:37+16:1216:45
8Agnes LjungkvistÄrla IF55:51+21:2618:29
9Alice EkNyköpings OK59:04+24:3919:33
10Tilda WigforssArboga OK1:04:14+29:4921:16
11Vera CarlssonOK Hällen1:05:39+31:1421:44
12Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF1:10:15+35:5023:15
13Cajsa VånsjöArboga OK1:13:50+39:2524:26

H14

3 020 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF22:217:24
2Karl LundinKatrineholms OK25:28+3:078:25
3Edvin HellstenNyköpings OK26:38+4:178:49
4Hugo KindbornOK Hällen26:51+4:308:53
5Joel MagnussonOK Tor28:20+5:599:22
6Melker LundinKatrineholms OK28:34+6:139:27
7Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL32:25+10:0410:44
8Tobias SjöstedtOK Måsen34:28+12:0711:24
9Sven SjöqvistOK Måsen34:40+12:1911:28
10Axel LindgrenNyköpings OK35:05+12:4411:37
11Andreas HolmqvistNyköpings OK39:42+17:2113:08
12Jonas MusslinderNyköpings OK46:25+24:0415:22
13Patrik ErikssonSträngnäs-Malmby OL46:27+24:0615:22
14Filip BäckArboga OK51:19+28:5816:59
15Kasper LagerströmNyköpings OK53:00+30:3917:32
16Johan VestinOK Tor56:07+33:4618:34
17Georg BlixtStora Sundby GoIF1:04:51+42:3021:28
18Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL1:08:45+46:2422:45
Linus SandströmNyköpings OKej godkänd
Isak AnängenNyköpings OKej start
Emil JanssonVingåkers OKej start
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start
Carl JanssonVingåkers OKej start

D14 Kort

2 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma WesterlundNyköpings OK35:5915:26

H14 Kort

2 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik RoslundÅkers IF26:5011:30
Hampus GyllenbergSkogsluffarnas OKej start

D12

2 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF21:549:23
2Miranda FredrikssonNyköpings OK26:02+4:0811:10
3Katja GustafssonTrosabygdens OK27:04+5:1011:36
4Hanna AnängenNyköpings OK28:01+6:0712:01
5Lovis HellstenNyköpings OK34:15+12:2114:41
6Meja AleniusNyköpings OK34:33+12:3914:49
7Annika KällmanOK Hällen40:22+18:2817:19
8Liana LagervikNyköpings OK46:17+24:2319:51

H12

2 330 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK21:089:04
2Oscar EkenborgNyköpings OK22:27+1:199:38
3Casper KarlssonOK Tor25:37+4:2910:59
4Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF26:50+5:4211:30
5Emil BrunbergNyköpings OK35:45+14:3715:20
6Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF36:11+15:0315:31
7Olof MusslinderNyköpings OK38:11+17:0316:23
8Pablo MagnussonOK Tor38:52+17:4416:40
9Emanuel ErikssonNyköpings OK42:43+21:3518:20
10Albin StenssonNyköpings OK42:45+21:3718:20
11Eric BäckArboga OK43:22+22:1418:36
12Samuel ResmalmOK Hedströmmen45:22+24:1419:28
13Melker BerggrenNyköpings OK48:53+27:4520:58
14Rasmus HedarOK Tor49:43+28:3521:20
Peter VestinOK Torej godkänd
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OFej start

D12 Kort

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida GustavssonStora Sundby GoIF31:1115:03
2Elin JärvallNyköpings OK33:20+2:0916:06
3Lina Von LindernÅkers IF48:49+17:3823:34
Malva Habana LindénOK Klemmingenutgått

H12 Kort

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan VånsjöArboga OK38:5218:46
2Oskar RoslundÅkers IF44:24+5:3221:26
3Filip EliassonOK Hällen48:34+9:4223:27

D10

2 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa GuttkeNyköpings OK22:0710:41
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF24:34+2:2711:52
3Cajsa AleniusNyköpings OK28:10+6:0313:36
4Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL30:16+8:0914:37
5Molly EliassonOK Hällen31:58+9:5115:26
6Ida WesterlundNyköpings OK32:11+10:0415:32
7Elsa BrunbergNyköpings OK35:51+13:4417:19
8Tilde TimlövStora Sundby GoIF40:13+18:0619:25
9Amanda BäckArboga OK45:50+23:4322:08
10Malva BerggrenNyköpings OK53:01+30:5425:36
Miriam GustafssonTrosabygdens OKej start

H10

2 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel Björnberg FärdigNyköpings OK20:329:55
2Emil ClashammarNyköpings OK25:43+5:1112:25
3Valle LarssonIF Thor30:35+10:0314:46
4Jonathan AnderssonVingåkers OK37:57+17:2518:20
Valdemar HamiltonNyköpings OKdiskvalificerad
Gustav RaskVingåkers OKutgått

H35

4 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL44:099:20

D40

3 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia JonssonOK Tor36:2010:10

H40

4 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats GustafssonTrosabygdens OK41:549:48
2Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK43:29+1:3510:11
3Mathias LindgrenNyköpings OK44:34+2:4010:26
4Mikael GuttkeNyköpings OK44:46+2:5210:29
5Fredrik EkenborgNyköpings OK47:19+5:2511:04
Stefan MusslinderNyköpings OKutgått

D45

3 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette LarssonOK Tor31:348:50
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF32:17+0:439:02
3Eva KindlundhTrosabygdens OK36:08+4:3410:07
4Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF36:58+5:2410:21
5Charlotta AskeljungOK Klemmingen38:06+6:3210:40
6Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF40:46+9:1211:25
7Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF42:17+10:4311:50
8Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF42:29+10:5511:54

H45

4 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JonssonOK Tor31:337:27
2Kenneth JönssonTullinge SK32:06+0:337:35
3Ingemar MagnussonOK Måsen32:51+1:187:45
4Roger HaapaniemiOK Tor36:10+4:378:33
5Urban RisbergEskilstuna OL38:57+7:249:12 Ladda ner rutt i gpx-format
6Håkan OlofssonÄrla IF42:35+11:0210:04
7Greger BäckströmOK Klemmingen52:30+20:5712:24 Ladda ner rutt i gpx-format

D50

3 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL28:158:41
2Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF29:23+1:089:02
3Mia BierfeldtÄrla IF30:18+2:039:19
4Inger OnsbringEskilstuna OL32:27+4:129:59
5Anna EkSödertälje-Nykvarn OF35:45+7:3011:00
6Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL35:48+7:3311:00
7Karina LangerakJärfälla OK37:29+9:1411:32
8Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF38:53+10:3811:57
9Marie BjörklundEskilstuna OL39:54+11:3912:16
10Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF43:41+15:2613:26
11Kjerstin MarkstedtOK Södertörn57:14+28:5917:36

H50

4 130 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF28:106:49
2Mikael KindbornOK Hällen33:08+4:588:01
3Gunnar KindlundhTrosabygdens OK33:22+5:128:04
4Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF33:49+5:398:11
5Ian HamiltonNyköpings OK33:57+5:478:13
6Dan NilssonNyköpings OK34:11+6:018:16
7Arne JanssonOK Klemmingen34:16+6:068:17
8Mats FryxellTullinge SK34:18+6:088:18
9Carl-Johan ThorellOK Ravinen35:34+7:248:36
10Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL36:24+8:148:48
11Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL36:37+8:278:51
12Per CarlssonNyköpings OK39:20+11:109:31
13Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL40:27+12:179:47
14Örjan SahlOK Klemmingen40:37+12:279:50
15Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL41:34+13:2410:03
16Björn CarlssonOK Hällen44:18+16:0810:43
17Peter AskeljungOK Klemmingen44:28+16:1810:46
18Jan ViklundVästerås SOK45:52+17:4211:06 Ladda ner rutt i gpx-format
19Nils LinderOK Hällen47:24+19:1411:28
20Tomas BäckTrosabygdens OK49:52+21:4212:04
Mats KällTumba-Mälarhöjden OKej start

D55

3 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn35:0810:48
2Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF39:27+4:1912:08

H55

3 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per SkyllbergOK Klemmingen37:349:32
2Stefan GustafssonOK Hällen39:32+1:5810:02
3Kjell EricssonSträngnäs-Malmby OL40:24+2:5010:15
4Tomas AnderssonOK Tor43:15+5:4110:58
5Håkan GustafsonEskilstuna OL45:34+8:0011:33
6Bo NeidenströmFrölunda OL46:56+9:2211:54
7Werner KöhlerTullinge SK58:32+20:5814:51
Mikael EgnebladKjula IFej start

D60

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne LissEskilstuna OL30:3810:44
2Monika SvärdOK Klemmingen40:28+9:5014:11

H60

3 620 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar NäsholmÄrla IF34:109:26
2Kent BergendahlNyköpings OK37:45+3:3510:25
3Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF39:38+5:2810:56
4Weine WolterÅkers IF41:23+7:1311:25
5Lennart LundquistOK Nalle42:59+8:4911:52 Ladda ner rutt i gpx-format
6Lars SilvervretOK Hedströmmen44:10+10:0012:12
7Peter RasmussenNyköpings OK45:20+11:1012:31
8Ove ErikssonNyköpings OK58:31+24:2116:09
9Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:05:31+31:2118:05
Conny NilssonNyköpings OKej start

D65

2 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin PalmKjula IF31:0112:30
2Britta EklundTrosabygdens OK31:52+0:5112:50
3Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL34:44+3:4314:00
4Kerstin LissEskilstuna OL35:04+4:0314:08
5Birgitta WallinTrosabygdens OK42:19+11:1817:03
6Gittan JonssonKjula IF42:52+11:5117:17
7Margareta JönssonÅkers IF46:48+15:4718:52
8Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL48:26+17:2519:31
9Görel SvedestamEskilstuna OL56:07+25:0622:37
10Irene ÖhlingÄrla IF57:02+26:0122:59

H65

3 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran DavidssonOK Klemmingen34:069:33
2Kenneth JohanssonEskilstuna OL35:04+0:589:49
3Sven-Olov WiklundArboga OK35:41+1:359:59
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor36:22+2:1610:11
5Jan JohanssonIF Thor36:34+2:2810:14
6Bo SegerEskilstuna OL39:54+5:4811:10
7Bendy WallinTrosabygdens OK47:46+13:4013:22
8Knut-Åke HallebroOK Klemmingen48:36+14:3013:36
9Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF50:20+16:1414:05
10Göran SvärdOK Klemmingen51:55+17:4914:32
11Göran EklundTrosabygdens OK1:05:45+31:3918:25

D70

2 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja JedarÅkers IF34:1315:28
2Anita JohanssonOK Tor34:37+0:2415:39
3Berit EdengrenNyköpings OK56:49+22:3625:42

H70

3 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK24:237:30
2Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF26:00+1:378:00
3Stig LandstorpOK Tor28:17+3:548:42
4Alf LindbergKöping-Kolsva OK28:54+4:318:53
5Curt KarlssonNyköpings OK32:45+8:2210:04
6Erik RundströmOK Tjärnen33:41+9:1810:21
7Sven-Arne NilssonOK Klemmingen36:26+12:0311:12
8Ulf SvedestamEskilstuna OL38:40+14:1711:53
9Bengt JönssonÅkers IF40:34+16:1112:28
10Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL43:24+19:0113:21
11Ingemar GustafssonOK Tjärnen43:43+19:2013:27
12Jouko O PajulampiOK Tjärnen45:29+21:0613:59
13Arne KarlssonOK Tor1:26:07+1:01:4426:29
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd

D75

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF31:5515:38
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby36:35+4:4017:55

H75

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK31:1910:59
2Jerry HolmEskilstuna OL38:44+7:2513:35
3Lars NordSödertälje IF45:25+14:0615:56
Lars JohanssonOK Torej godkänd
Bo NorenvikOK Torej start

D80

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny AnderssonOK Tjärnen45:3922:22
2Ingrid LundinEskilstuna OL1:04:12+18:3331:28

H80

2 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK29:4912:01
2Nils JohanssonOK Tjärnen32:02+2:1312:55
3Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF32:14+2:2512:59
4Sixten WesterlundSödertälje IF34:17+4:2813:49
5Alf LundkvistOK Tor40:38+10:4916:23
6Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby45:21+15:3218:17
7Stig LundinEskilstuna OL51:03+21:1420:35

Inskolning

1 860 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Theo AleniusNyköpings OKfullföljt
Klara BjällhageOK Torfullföljt
Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Titus HernvaldVingåkers OKfullföljt
Loh LagervikNyköpings OKfullföljt
Evelina PeterssonNyköpings OKfullföljt
Fredric RydbergSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Andre ÖhlingOK Torfullföljt
Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OLutgått
Ebba HjelmÅkers IFej start

U1

1 990 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus FlodqvistSödertälje-Nykvarn OF22:4511:25
2Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL24:02+1:1712:04
3Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK24:35+1:5012:21
4Tilde Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OF26:43+3:5813:25
5Isak Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OF26:46+4:0113:27
6Valdemar WestbomSödertälje-Nykvarn OF26:47+4:0213:27
7Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL26:49+4:0413:28
8Rasmus VånsjöArboga OK27:59+5:1414:03
9Melker ClashammarNyköpings OK28:25+5:4014:16
10Alicia LarssonVingåkers OK29:17+6:3214:42
11Klara JedarOK Tor31:30+8:4515:49
12Arvid HellbergSundbybergs IK32:11+9:2616:10
13Molly LindelöfSträngnäs-Malmby OL33:16+10:3116:43
14Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF33:23+10:3816:46
15Wilmer LarssonNyköpings OK37:55+15:1019:03
16Sigge RinaldoOK Tor38:13+15:2819:12
17Nike RinaldoOK Tor38:58+16:1319:34
18Elsa NorwaldOK Tor39:04+16:1919:37
19Alice NorwaldOK Tor39:07+16:2219:39
20Agnes LarssonVingåkers OK43:22+20:3721:47
21Johannes HernvaldVingåkers OK46:26+23:4123:20
22Laura RaskVingåkers OK55:13+32:2827:44
Anders PeterssonNyköpings OKej godkänd

U2

2 070 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander RydbergSödertälje-Nykvarn OF24:3511:52
2Elliot VikströmOK Tor25:21+0:4612:14
3Filip MagnussonStora Sundby GoIF26:40+2:0512:52
4Saga SannertNyköpings OK42:33+17:5820:33
5Moa EnellNyköpings OK42:43+18:0820:38
6Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL43:11+18:3620:51
7Johan ErikssonVingåkers OK46:21+21:4622:23
8Vilgot HellstenNyköpings OK49:59+25:2424:08
9Cara CunnighamOK Tor51:48+27:1325:01
10Liam LarssonNyköpings OK55:32+30:5726:49
11Adam JareniusSträngnäs-Malmby OL55:47+31:1226:56
12Tuva DahlgrenNyköpings OK1:02:04+37:2929:59
13Emilia AnderssonEskilstuna OL1:11:13+46:3834:24
Birk LagervikNyköpings OKutgått
Arvid MagnussonStora Sundby GoIFutgått
Tove ErikssonVingåkers OKej start
Tim AnderssonVingåkers OKej start

Öppen motion 1

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OF28:4813:54
2Mia FlodqvistSödertälje-Nykvarn OF36:22+7:3417:34
3Kristina HolmströmNyköpings OK40:20+11:3219:29
4Helena CunninghamOK Tor40:22+11:3419:30
Erika RaskVingåkers OKej start

Öppen motion 3

2 560 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BerggrenNyköpings OK27:0710:35
2Julia AnderssonEskilstuna OL31:15+4:0812:12
3Inda GarinSträngnäs-Malmby OL31:54+4:4712:27
4Tobias HernvaldVingåkers OK35:06+7:5913:42
5Anna GustafssonTrosabygdens OK38:30+11:2315:02
6Eva Lander PerssonOK Enen44:11+17:0417:15
7Jenny SvärdSträngnäs-Malmby OL45:16+18:0917:40
8Håkan KassmanNyköpings OK48:41+21:3419:01
9Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF52:42+25:3520:35
10Kristina BäckArboga OK54:05+26:5821:07
11Mika StensonNyköpings OK55:00+27:5321:29
12Anna GuttkeNyköpings OK55:03+27:5621:30
13Anders HedarOK Tor56:38+29:3122:07
14Bertil HallSträngnäs-Malmby OL58:20+31:1322:47
15Robert LindelöfSträngnäs-Malmby OL59:39+32:3223:18
16Stefan JärnevallNyköpings OK1:00:33+33:2623:39
17Johan VånsjöArboga OK1:01:24+34:1723:59
18Erik NilssonOK Tjärnen1:02:28+35:2124:24
19Mattias NilssonOK Tjärnen1:02:32+35:2524:25
20Maja KarlssonOK Klemmingen1:03:46+36:3924:54
21Malin HenrikssonEskilstuna OL1:04:49+37:4225:19
22Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK1:05:25+38:1825:33
23Siv BergOK Klemmingen1:06:07+39:0025:49
24Jesper AnderssonVingåkers OK1:08:40+41:3326:49
25Göran R WallénIFK Lidingö SOK1:23:39+56:3232:40
26Doris NilssonOK Klemmingen1:37:00+1:09:5337:53
Lisen BäckTrosabygdens OKej godkänd
Mikael AnderssonEskilstuna OLej godkänd
Per ÅbergNyköpings OKej godkänd
Mira BäckTrosabygdens OKutgått
John LarssonNyköpings OKutgått

Öppen motion 5

3 510 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JedarÅkers IF38:3711:00
2Christian BjörkmanÅkers IF43:11+4:3412:18
3Jarl Erik PalmKjula IF1:00:32+21:5517:14
4Karin OlssonArboga OK1:00:44+22:0717:18
5Bart Van WijngaanenOK Klemmingen1:04:28+25:5118:21
6Sofia DosanOK Klemmingen1:09:13+30:3619:43
7Niclas BjällhageOK Tor1:09:22+30:4519:45
8Åsa CarlssonOK Hällen1:09:34+30:5719:49
9Johanna JonssonIK Gandvik1:11:01+32:2420:13
10Sven AnderssonOK Hällen1:14:20+35:4321:10 Ladda ner rutt i gpx-format
11Monica AnderssonVingåkers OK1:15:22+36:4521:28
12Kamilla KjellOK Hällen1:15:23+36:4621:28
13Fredrik RoslundÅkers IF1:18:09+39:3222:15
14Carina ErikssonNyköpings OK1:19:45+41:0822:43
15Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF1:20:25+41:4822:54
16Ida KarlssonOK Klemmingen1:24:44+46:0724:08
17Monika VedinSödertälje-Nykvarn OF1:26:31+47:5424:38
18Gustav NorbergOK Hällen1:29:06+50:2925:23
19Åsa LarssonOK Hällen1:30:17+51:4025:43
20Vanja PetterssonKlubblös1:59:39+1:21:0234:05
21Katarina LjungkvistÄrla IF1:59:40+1:21:0334:05
Pär VestinOK Torutgått
Ejvin Von LindernÅkers IFutgått

Öppen motion 7

3 250 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF24:117:26
2Jesper HedarOK Tor27:59+3:488:36
3Marie HedarOK Tor29:23+5:129:02
4Håkan SjögrenSödertälje-Nykvarn OF30:36+6:259:24
5Stefan VikströmOK Tor32:39+8:2810:02
6Sören SandNyköpings OK32:58+8:4710:08
7Anna FrankssonSödertälje-Nykvarn OF33:18+9:0710:14
8Carin MagnussonOK Tor33:34+9:2310:19
9Valdemar AskeljungOK Klemmingen35:18+11:0710:51
10Peter BäckArboga OK36:44+12:3311:18
11Sofie HagbergNyköpings OK37:36+13:2511:34
12Lennart GustafssonOK Tisaren39:15+15:0412:04
13Gun JanssonOK Klemmingen39:48+15:3712:14
14Johanna SundelöfNyköpings OK39:53+15:4212:16
15Nora StålbergOK Hällen40:15+16:0412:23
16Lars AnderssonSödertälje-Nykvarn OF40:43+16:3212:31
17Johan ErikssonOK Hällen44:00+19:4913:32
18Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF44:19+20:0813:38
19Tommy LjungkvistÄrla IF45:07+20:5613:52
20Lena KarlssonOK Måsen46:29+22:1814:18
21Erika JedarOK Tor46:35+22:2414:20
22Eva HogréusOK Tor47:32+23:2114:37
23Mikael HogréusOK Tor47:33+23:2214:37
24Arne WesterlundNyköpings OK47:40+23:2914:40
25Weronica BäckTrosabygdens OK48:56+24:4515:03
26Vivianne AxtonOK Klemmingen49:49+25:3815:19
27Rolf LindblomOK Klemmingen52:34+28:2316:10
28Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL53:06+28:5516:20
29Boel RystedtSödertälje-Nykvarn OF54:16+30:0516:41
30Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL55:28+31:1717:04
31Eva KindbornOK Hällen55:48+31:3717:10
32Centh PåledalSträngnäs-Malmby OL56:22+32:1117:20
33Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF58:31+34:2018:00
34Maria FredrikssonNyköpings OK58:38+34:2718:02
35Veronika ErikssonOK Hällen59:20+35:0918:15
36Leif JönssonKlubblös1:00:44+36:3318:41
37Margareta ErikssonOK Klemmingen1:00:46+36:3518:41
38Bo EklundIF Thor1:08:00+43:4920:55
39Folke HolmgrenSträngnäs-Malmby OL1:09:45+45:3421:27
40Tomas BlixtStora Sundby GoIF1:14:25+50:1422:53
41Erik-Olov ClothTullinge SK1:45:40+1:21:2932:30
42Sigrid BlomTullinge SK1:46:30+1:22:1932:46
Patrik LanderOK Enenej godkänd
Gunilla SahlOK Klemmingenej godkänd
Caroline GyllenbergSkogsluffarnas OKej start

Öppen motion 8

4 730 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob LindstamOK Ravinen28:306:01
2Per JanzonArboga OK29:11+0:416:10
3Magnus AnderssonSundbybergs IK38:48+10:188:12
4Sten SvanbergOK Södertörn40:02+11:328:27
5Niklas WansölinOK Ravinen41:55+13:258:51
6Rasmus MöllerArboga OK42:25+13:558:58
7Matias AnderssonIK Gandvik42:40+14:109:01
8Johan KarlssonOK Tor42:43+14:139:01
9Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF44:15+15:459:21
10Kristina JohanderSödertälje-Nykvarn OF44:21+15:519:22
11Roland JanssonOK Linné44:39+16:099:26
12Pontus TimlövStora Sundby GoIF46:35+18:059:50 Ladda ner rutt i gpx-format
13Anders BorgKlubblös47:50+19:2010:06
14Göran PolhedeÄrla IF50:01+21:3110:34
15Jörgen OlausenVingåkers OK50:20+21:5010:38
16Thomas FrändenOK Tor50:38+22:0810:42
17Micael StammOK Klemmingen52:42+24:1211:08
18Torbjörn PetterssonSträngnäs-Malmby OL54:23+25:5311:29
19Johan KammargårdenBjörkfors GOIF55:47+27:1711:47
20Daniel NorwaldOK Tor56:25+27:5511:55
21Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:02:33+34:0313:13
22Simon MartinssonOK Klemmingen1:05:20+36:5013:48
23Sara HellstenNyköpings OK1:14:10+45:4015:40
24Erik SjöqvistOK Måsen1:16:48+48:1816:14
25Helen MagnussonOK Tor1:20:30+52:0017:01
26Arvid BergOK Klemmingen1:20:57+52:2717:06
27Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL1:20:59+52:2917:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser