Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Västergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Västergötland
Arrangörsorganisationer: OK Skogsstjärnan / SOK Träff
Datum: fredag 9 september 2016

D21

5 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin ClassonOK Orinto47:598:37
2Karin ThernOK Skogshjortarna52:15+4:169:23
3Kristin SkaarRyda SK54:00+6:019:42
4Linda HallbergBredareds IF56:34+8:3510:10
5Sara IvarssonOK Kullingshof1:06:54+18:5512:01
6Amanda HallénTrollhättans SOK1:07:20+19:2112:06
7Emma AnderssonUlricehamns OK1:26:40+38:4115:35

H21

7 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto55:557:02
2Andreas HolmqvistHestra IF56:10+0:157:03
3Martin LarssonHestra IF57:01+1:067:10
4Jesper NilssonUlricehamns OK57:22+1:277:12
5Peter ArnessonUlricehamns OK57:29+1:347:13
6Jesper SjögrenHestra IF1:00:14+4:197:34
7Max SuderbysIF Hagen1:02:23+6:287:50
8Åke LarssonIstrums SK1:12:08+16:139:04
Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Anton KarlssonOK Kullingshofej godkänd
Karl GellermanIF Hagenutom tävlan
Tobias JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Johan TörnrothHestra IFej start
Jesper LiderudLidköpings VSKej start

D20

4 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK38:028:29
2Josefine KristianssonTrollhättans SOK41:35+3:339:16
3Lina LandergrenHestra IF50:46+12:4411:19

H20

6 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LandergrenHestra IF44:247:09
2Ola HoltbringOK Amne1:09:22+24:5811:11
Samuel PlumppuHestra IFej start

D18

4 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida KristianssonTrollhättans SOK38:419:19
2Sofia KlassonHestra IF48:32+9:5111:41

H18

5 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WassénVänersborgs SK35:106:41
2Rickard DjerfTibro OK36:32+1:226:57
3Hampus NyströmIF Hagen38:59+3:497:25
4Albin AlsiöIF Hagen39:56+4:467:36
5Oscar StombergIF Hagen50:05+14:559:32
6Erik SvenssonOK Klyftamo54:42+19:3210:25
Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOKej start
Eskil TryggöTrollhättans SOKej start

D16

3 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK33:588:35
2Maja KindlundOK Tranan40:25+6:2710:13
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK42:22+8:2410:43
4Malin KristianssonTrollhättans SOK44:10+10:1211:10
5Sanna TolonenOK Amne52:29+18:3113:17
6Ida HelgessonHestra IF54:28+20:3013:47
7Tove ErikssonRyda SK1:04:09+30:1116:14
8Kajsa HomannOK Orinto1:31:49+57:5123:14
Elin JohanssonFrämmestads IKutom tävlan
Elsa LindeblomHestra IFej start

H16

4 860 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus CarlssonIF Hagen30:356:17
2Hugo SetthagenOK Tranan33:03+2:286:48
3Axel OlssonOK Skogsstjärnan33:05+2:306:48
4William LundstedtMullsjö SOK39:15+8:408:04
5Anders BjörklundTrollhättans SOK42:30+11:558:44
6Eric BerlinTrollhättans SOK42:42+12:078:47
7Linus KristianssonTrollhättans SOK43:02+12:278:51
8Gustav ÖstenssonOK Tranan45:04+14:299:16
9Johan KindbomIF Hagen48:35+18:009:59
10Oscar KarlssonTrollhättans SOK49:00+18:2510:04
11Klas JohanssonOK Tranan49:38+19:0310:12
12Joar TryggöTrollhättans SOK51:02+20:2710:30
13Anton KarlssonMariestads FK52:19+21:4410:45
14Hugo HåkanssonIK Ymer53:51+23:1611:04
15Petter BergstedtMarkbygdens OK53:53+23:1811:05
16Axel BerglundUlricehamns OK57:49+27:1411:53
17August AbrahamssonGällstadbygdens SOK59:10+28:3512:10
18Olle BergstedtMarkbygdens OK1:01:44+31:0912:42
Alfred PetterssonFalköpings AIK OKej godkänd
Markus SandinUlricehamns OKej godkänd

D14

3 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SkoogIF Hagen27:138:24
2Moa ErikssonTrollhättans SOK29:47+2:349:11
3Irma SvenssonOK Klyftamo30:49+3:369:30
4Emma IvarssonOK Kullingshof37:37+10:2411:36
5Johanna FredrixonOK Skogshjortarna41:54+14:4112:55
6Malin KindbomIF Hagen43:14+16:0113:20
7Sofia TolonenOK Amne47:43+20:3014:43
8Alma AppelgrenTrollhättans SOK56:26+29:1317:25
9Elina FredmanOK Skogshjortarna1:32:38+1:05:2528:35
Vera WallinFalköpings AIK OKej start
Alma HjertbergHestra IFej start

H14

3 240 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo MandingerTrollhättans SOK22:056:48
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan22:28+0:236:56
3Gustav OhlinOK Tranan22:32+0:276:57
4Arvid BjörkTrollhättans SOK24:03+1:587:25
5Anton CarlssonIF Hagen24:44+2:397:38
6Axel NalbinMullsjö SOK27:55+5:508:36
7Edvin HenryssonTibro OK30:17+8:129:20
8Olle MelénTrollhättans SOK32:41+10:3610:05
9Erik IngemarssonHestra IF33:34+11:2910:21
10Ludvig CarlbomUlricehamns OK42:22+20:1713:04
11Hjalmar KällIK Gandvik45:53+23:4814:09
12Linus BacklundTrollhättans SOK55:47+33:4217:13
13Adam SkoglundUlricehamns OK56:38+34:3317:28
14Anton LundOK Skogshjortarna1:29:40+1:07:3527:40
Lucas EfraimssonUlricehamns OKej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd

D12

2 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöIF Hagen24:189:27
2Ebba ThernOK Skogshjortarna24:53+0:359:40
3Elin AxelssonMullsjö SOK25:27+1:099:54
4Julia WesthMullsjö SOK31:31+7:1312:15
5Lisa ÖstenssonOK Tranan43:55+19:3717:05
Ellen ArneborgUlricehamns OKej start

H12

2 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BengtssonOK Skogshjortarna24:309:31
2Simon WesthMullsjö SOK25:40+1:109:59
3Filip IngemarssonHestra IF28:34+4:0411:06
4Alfred HallqvistUlricehamns OK29:54+5:2411:38
5Albin SundströmHestra IF31:57+7:2712:25
6Edvin OckbornTrollhättans SOK32:57+8:2712:49
7Robin AnderssonTrollhättans SOK35:17+10:4713:43
8Nils SörellOK Skogshjortarna42:40+18:1016:36
9Walter BodinGällstadbygdens SOK45:04+20:3417:32
10Oscar HallqvistVänersborgs SK1:09:41+45:1127:06

D10

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina ThernOK Skogshjortarna20:529:29
2Hanna WidegrenIK Gandvik23:56+3:0410:52
3Alva KarlssonMariestads FK47:00+26:0821:21

H10

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK18:318:25
2Nils MelénTrollhättans SOK27:23+8:5212:26
3Gabriel HogedalVänersborgs SK27:52+9:2112:39
4Erik ArneborgUlricehamns OK53:42+35:1124:24
Albin EfraimssonUlricehamns OKej godkänd

D35

4 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK39:167:57
2Malin SörstrandIstrums SK50:19+11:0310:12
3Maria SahlénIF Hagen51:31+12:1510:26

H35

6 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus KvarndalUlricehamns OK47:247:16
2Andréas ThernOK Skogshjortarna50:46+3:227:47
3Martin SchagerlindTrollhättans SOK56:04+8:408:35
4Patrik WallinFalköpings AIK OK1:00:30+13:069:16
5Peder HallbergIK Ymer1:01:57+14:339:30
6Andreas ClaessonOK Kullingshof1:03:07+15:439:40
7Morgan BodinGällstadbygdens SOK1:13:17+25:5311:14
8Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:18:32+31:0812:02

D40

4 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika WesthMullsjö SOK36:418:58
2Annika JohanssonOK Tranan39:59+3:189:46
3Angelica BrandqvistTibro OK55:13+18:3213:30
4Anna BerlinKungälvs OK56:22+19:4113:46
5Johanna HallqvistUlricehamns OK1:10:53+34:1217:19
6Lena AnderssonTrollhättans SOK1:16:28+39:4718:41
Martina StigssonTrollhättans SOKej godkänd

H40

6 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IngemarssonHestra IF45:067:29
2Tommy AnderssonVänersborgs SK47:18+2:127:51
3Magnus DahlinIK Gandvik51:55+6:498:37
4Jonas GustafssonTrollhättans SOK51:57+6:518:37
5Jan HjortFalköpings AIK OK54:24+9:189:02
6Daniel HägerstrandKungälvs OK58:01+12:559:38
7Martin HjertbergHestra IF1:00:41+15:3510:04
8Magnus BertilssonOK Skogshjortarna1:03:52+18:4610:36
9Alexander WickmanTibro OK1:12:49+27:4312:05
Robert SkoogIF Hagenej start

D45

3 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AnderssonIF Hagen41:5711:57
2Karin TorstenssonFalköpings AIK OK44:38+2:4112:42
3Kristina PatrikssonOK Klyftamo45:54+3:5713:04 Ladda ner rutt i gpx-format
4Nina GumaeliusTibro OK46:35+4:3813:16
5Anna StombergIF Hagen56:35+14:3816:07
6Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:10:56+28:5920:12

H45

5 560 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn KristianssonTrollhättans SOK43:367:50
2Magnus HomannOK Orinto45:47+2:118:14
3Mats KindlundOK Tranan46:01+2:258:16
4Kenneth JohanssonOK Tranan49:01+5:258:48
5Magnus SödervallIK Gandvik50:14+6:389:02
6Mikael BergstedtMarkbygdens OK53:14+9:389:34
7Mika TolonenOK Amne59:13+15:3710:39
8Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK59:35+15:5910:42
9Fredrik PlumppuHestra IF1:03:08+19:3211:21
10Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu1:03:31+19:5511:25
11Magnus NiklassonFalköpings AIK OK1:04:50+21:1411:39
12Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:06:14+22:3811:54
13Thomas LjungqvistTibro OK1:11:42+28:0612:53
14Johan LindeblomIK Omega1:11:55+28:1912:56
15Pär-Magnus BjurekTibro OK1:16:32+32:5613:45
16Tore WidegrenIK Gandvik1:17:36+34:0013:57
17Per CarlssonIF Hagen1:34:39+51:0317:01
Jonas NiklassonFalköpings AIK OKej godkänd
Jan HildingHestra IFutgått
Henrik PetterssonFalköpings AIK OKej start

D50

3 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SkogsbergMariestads FK25:477:41
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna32:51+7:049:48
3Nina SchmidtTrollhättans SOK33:49+8:0210:05
4Maria WidmarkIF Hagen33:50+8:0310:05
5Åsa AlsiöIF Hagen34:00+8:1310:08
6Agneta BerlinTrollhättans SOK38:28+12:4111:28
7Ewa HolmbergIF Hagen43:05+17:1812:51
8Jenny HomannOK Orinto48:33+22:4614:29
9Margareta MandingerTrollhättans SOK1:02:17+36:3018:35

H50

4 930 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens LindströmTibro OK39:077:56
2Janne MattssonTrollhättans SOK39:17+0:107:58
3Stefan AronengHestra IF39:50+0:438:04
4Lars HelgessonHestra IF40:05+0:588:07
5Kjell EinarssonOK Skogshjortarna41:20+2:138:23
5Kent KlassonHestra IF41:20+2:138:23
7Martin MandingerTrollhättans SOK41:35+2:288:26
8Erik LösethFalköpings AIK OK43:48+4:418:53
9Tony GustavsenIstrums SK45:02+5:559:08
10Mats KristianssonTrollhättans SOK45:15+6:089:10
11Peter BrämersonTibro OK46:38+7:319:27
12Magnus BlennowFalköpings AIK OK47:41+8:349:40
13Bo HallbergFalköpings AIK OK49:28+10:2110:02
14Per AnderssonUlricehamns OK51:16+12:0910:23
15Sören LarssonTibro OK53:55+14:4810:56
16Bo WesterbergTrollhättans SOK1:02:15+23:0812:37
17Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:08:19+29:1213:51
Jörgen HallénTrollhättans SOKej godkänd
Lars BjörkingOK Skogshjortarnaej start

D55

3 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla LarssonBredareds IF31:209:21
2Mona ÅkermanValbo AIF33:13+1:539:54
3Lotta StigsdotterIF Hagen34:52+3:3210:24
4Britta SahlinVänersborgs SK34:55+3:3510:25
5Ann NyströmIF Hagen37:08+5:4811:05
6Anita BodinGällstadbygdens SOK38:52+7:3211:36
7Kristin HanssonMarkbygdens OK40:48+9:2812:10
Ann Warma LaasOK Skogshjortarnaej start
Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarnaej start

H55

4 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HolmbergIF Hagen33:327:32
2Andres LaasOK Skogshjortarna35:11+1:397:54
3Håkan SchmidtTrollhättans SOK35:28+1:567:58
4Anders JohanssonHestra IF39:19+5:478:50
5Svante AndrénTibro OK42:05+8:339:27
6Ulf NyströmTrollhättans SOK45:31+11:5910:13
7Arne SääfGudhems IF48:30+14:5810:53
8Jerker NetzTrollhättans SOK52:28+18:5611:47
9Christer MannfolkUlricehamns OK1:00:04+26:3213:29
Ola LundhIF Hagenej start

D60

2 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK29:399:56
2Inger WesterbergIF Hagen38:37+8:5812:57
3Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu39:56+10:1713:24
4Gunilla HogedalVänersborgs SK44:43+15:0415:00
5Anne KaillIK Omega47:50+18:1116:03
6Monica MartinssonOK Tranan1:07:28+37:4922:38

H60

4 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK36:338:56
2Ulf PalmérUlricehamns OK37:27+0:549:09
3Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK42:18+5:4510:20
4Johan KarlssonTrollhättans SOK43:30+6:5710:38
5Tommy WesterbergIF Hagen44:25+7:5210:51
6Lennart HålsjöOK Skogshjortarna46:20+9:4711:19
7Owe TörnrothHjobygdens OK46:29+9:5611:21
8Arne PerssonMarkbygdens OK47:28+10:5511:36
9Tomas KarlssonOK Skogshjortarna49:19+12:4612:03
10Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK52:41+16:0812:52
11Tommy RoosFalköpings AIK OK1:04:29+27:5615:45
12Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:07:06+30:3316:24
13Börje GustavssonTrollhättans SOK1:09:56+33:2317:05
Ragnar OlssonTibro OKej godkänd
Tommy HoltbringOK Amneej godkänd

H65

3 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto34:039:42
2Karl Evert SvenssonIF Hagen34:18+0:159:46
3Hans-Gösta BernhardMariestads FK38:46+4:4311:02
4Bertil KarlssonHjobygdens OK40:47+6:4411:37
5Kjell MartinssonOK Tranan41:27+7:2411:48
6Lars HogedalVänersborgs SK44:32+10:2912:41
7Håkan OlssonHjobygdens OK46:00+11:5713:06
8Jonas LarssonOK Kullingshof48:17+14:1413:45
9Sten OlssonOK Klyftamo48:57+14:5413:56
10Torbjörn WikströmOK Orinto52:26+18:2314:56
11Håkan LööfMariestads FK53:00+18:5715:05
12Bo KlamfeltTibro OK59:10+25:0716:51
Bo HerderssonMarkbygdens OKej start

D70

2 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt RangertIK Ymer40:4216:01
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK47:26+6:4418:40
3Birgitta StenströmVänersborgs SK50:08+9:2619:44
4Barbro BörjessonOK Skogshjortarna53:31+12:4921:04

H70

3 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna28:288:29
2Christer OttossonOK P431:16+2:489:20
3Per-Arne JohanssonVänersborgs SK33:25+4:579:58
4Åke NordbergOK Klyftamo40:51+12:2312:11
5Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna43:18+14:5012:55
6Göran RubendahlOK Skogshjortarna43:43+15:1513:02
7Dag LorénOK Frisene43:44+15:1613:03
8Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo44:16+15:4813:12
9Jan-Olof AnderssonMariestads FK44:57+16:2913:25
10Kurt BodinGällstadbygdens SOK47:09+18:4114:04
11Lars WahlströmIstrums SK48:37+20:0914:30
12Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK49:07+20:3914:39
13Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:05:24+36:5619:31
Ingemar LindblomOK Orintoej godkänd

D75

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brita SärdquistIK Ymer59:0923:17
2Anne-Catrine PerssonMariestads FK1:04:01+4:5225:12

H75

2 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidOK Skogshjortarna36:3512:16
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna39:36+3:0113:17
3Lars-Erik LarssonOK Amne41:40+5:0513:58
4Ingemar HolmbergIF Hagen44:12+7:3714:49
5Roland LagessonOK Löftan47:26+10:5115:55
6Gunnar BrystHjobygdens OK58:28+21:5319:37
7Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu59:28+22:5319:57
8Ivan ErnvidUlricehamns OK1:10:38+34:0323:42

H80

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell PerssonMariestads FK1:01:0424:02
Bertil WiklundIK Wilskeej godkänd

U1

1 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav KarlssonUlricehamns OK18:329:27
2Anton KarlssonUlricehamns OK18:34+0:029:28
3Elsa IngemarssonHestra IF24:30+5:5812:30
4Noé Karlsson DoriaHjobygdens OK39:56+21:2420:22

U2

2 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tindra MolinFalköpings AIK OK23:479:47
2Oliver HammarFalköpings AIK OK23:48+0:019:47
3Elsa SödervallIK Gandvik24:54+1:0710:14
4Elsa KällIK Gandvik25:35+1:4810:31
5Nora KällIK Gandvik25:36+1:4910:32
6Saga SandbergSOK Träff28:57+5:1011:54
7Felix LidenMarkbygdens OK35:04+11:1714:25

Öppen motion 1

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica LööfMariestads FK25:0210:18
2Inger EismarkOK Orinto38:14+13:1215:44
3Vilma GrimmergårdBredareds IF40:08+15:0616:30

Öppen motion 3

2 570 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik CarlbomUlricehamns OK25:199:51
2Eva PedersenOK Skogshjortarna28:47+3:2811:11
3Monika SörellOK Skogshjortarna30:14+4:5511:45
4Samuel BökeOK Kullingshof31:46+6:2712:21
5Stefan IsakssonOK Kullingshof31:51+6:3212:23
6Magnus PedersenOK Skogshjortarna34:08+8:4913:16
7Annica BerglundUlricehamns OK34:47+9:2813:32
8Stefan HåkanssonIK Ymer35:54+10:3513:58
9Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK39:37+14:1815:24
10Martina GabrielssonTrollhättans SOK44:29+19:1017:18
11Melvin LundOK Skogshjortarna46:10+20:5117:57
12Christine LundOK Skogshjortarna46:13+20:5417:58
13Johanna KarlssonUlricehamns OK52:39+27:2020:29
Lars ArneborgUlricehamns OKej godkänd
Frida KjellmanLidköpings VSKej start

Öppen motion 6

5 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias LidénMarkbygdens OK47:489:21
2David RosénKlubblös1:01:11+13:2311:58
3Björn SahlIF Hagen1:01:17+13:2911:59
4Mikael PetterssonIK Gandvik1:01:18+13:3011:59
5Jessica HolstHjobygdens OK1:10:38+22:5013:49
Anders BjörkTrollhättans SOKej godkänd
Susanne ArneborgUlricehamns OKej start

Öppen motion 8

3 510 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan31:479:03
2Per HolmbergUlricehamns OK33:08+1:219:26
3Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu33:29+1:429:32
4Emil LarssonTibro OK38:40+6:5311:00
5Torbjörn LöfvingMullsjö SOK40:19+8:3211:29
5Svante BerglundUlricehamns OK40:19+8:3211:29
7Ella JohanssonTibro OK43:47+12:0012:28
8Victor ArvesvedTibro OK43:51+12:0412:29
9Mikael JohanssonAlingsås44:15+12:2812:36
10Tomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL50:14+18:2714:18
11Niclas KjellmanLidköpings VSK51:59+20:1214:48
12Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu59:55+28:0817:04
13Dan LundstedtMullsjö SOK59:57+28:1017:04
14Calle FogelstrandRyda SK1:02:33+30:4617:49
15Anders LundOK Skogshjortarna1:10:35+38:4820:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser