Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallandspremiären, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallandspremiären, lång
Arrangörsorganisation: OK Lindéna
Datum: söndag 13 mars 2016

D21

8 090 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK54:566:47
2Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna57:32+2:367:06
3Agnes LeoGöteborg-Majorna OK57:51+2:557:09
4Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna59:33+4:377:21
5Emma LindénFK Friskus-Varberg1:00:08+5:127:25
6Johanna ErlandssonStora Tuna OK1:00:33+5:377:29
7Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:01:02+6:067:32
8Anna Maria RoubertOK Ravinen1:02:26+7:307:43
9Frida AnderssonFalkenbergs OK1:03:36+8:407:51
10Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:03:50+8:547:53
11Julia OlssonUddevalla OK1:04:24+9:287:57
12Elsa JanssonJärla Orientering1:05:10+10:148:03
13Sofia HolmgårdKils OK1:05:48+10:528:08
14Kristin SkaarRyda SK1:05:58+11:028:09
15Sofie SöderblomFalkenbergs OK1:12:14+17:188:55
16Agnes AdolfssonEksjö SOK1:14:46+19:509:14
17Linnéa BäckströmHestra IF1:15:47+20:519:22
18Åsa SöderblomFalkenbergs OK1:16:05+21:099:24
19Linnea GillbergCentrum OK1:21:35+26:3910:05
20Alicia FribergFalköpings AIK OK1:22:58+28:0210:15
21Sara BerganderEksjö SOK1:30:46+35:5011:13
Anna WallinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sofia AnderssonCentrum OKej start
Lotta FalkGöteborg-Majorna OKej start
Lisa RisbyOK Kåreej start

H21

10 690 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF59:565:36
2Mats NordbrødenHalden SK1:03:39+3:435:57
3Eskil KinnebergIFK Göteborg1:04:51+4:556:03
4Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:04:53+4:576:04
5Johan TörnrothHestra IF1:04:57+5:016:04
6Andreas BerganderEksjö SOK1:05:29+5:336:07
7Mattis HallbergIK Uven1:07:28+7:326:18
8Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:07:58+8:026:21
9Erik GustafssonNTNUI1:08:15+8:196:23
10Victor FlingmarkOK Kåre1:09:29+9:336:29
11Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK1:10:32+10:366:35
12Oscar VångellÄrla IF1:10:34+10:386:36
13Jan OlmKils OK1:12:31+12:356:47
14Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:13:28+13:326:52
15Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:14:56+15:007:00
16Per AspegrenOK Kontinent1:17:10+17:147:13
17Fredrik AnderssonIF Rigor1:21:43+21:477:38
18Andreas NilssonMarkaryds FK1:26:01+26:058:02
19Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF1:30:16+30:208:26
20Joel JohnssonOK Nackhe1:32:38+32:428:39
21Henrik BrusSävedalens AIK1:39:49+39:539:20
22Kevin MatrosovsSage Orienteering and Rogaining Club1:49:52+49:5610:16
23Johan GustafssonOK Nackhe1:52:46+52:5010:32
Andreas LundbladOK Nackheej godkänd
Kalle JohanssonHalmstad OKej godkänd
Joel BergkvistCentrum OKej godkänd
Johan LindbergIFK Mora OKej godkänd
Johan DavidssonSimlångsdalens IFej start
Fredrik WeihardSävedalens AIKej start
Simon NilssonEksjö SOKej start
Anders JanssonTäby OKej start
Halvor Eid NielsenÄrla IFej start
Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarnaej start

D21 Kort

5 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda LeoIK Hakarpspojkarna39:327:38
2Elisabet MöllerOK Nackhe51:01+11:299:52
3Sara SöderblomÄtrans IF55:20+15:4810:42
4Maria PollMölndal Outdoor IF1:06:12+26:4012:48
5Therese EkströmHalmstad OK1:06:58+27:2612:57
6Jennie RybergFalkenbergs OK1:08:31+28:5913:15
Cherie SjöblomFrölunda OLej start

H21 Kort

7 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HagströmFalkenbergs OK1:05:218:29
2Ola WallnäsFalkenbergs OK1:28:43+23:2211:31

D20

6 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena HagströmFalkenbergs OK1:06:4410:45
2Klara HolmgårdKils OK1:19:45+13:0112:51
3Benedicte PedersenSarpsborg OL1:35:14+28:3015:21

D18

5 170 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK37:557:20
2Tova HermodssonLunds OK40:15+2:207:47
3Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad40:45+2:507:52
4Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK42:16+4:218:10
5Nora TorgersenHalden SK43:52+5:578:29
6Kristin OttesenFredrikstad SK44:00+6:058:30
7Isabella LagoGöteborg-Majorna OK45:02+7:078:42
8Sigrid Saur ModahlFredrikstad SK45:38+7:438:49
9Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad46:08+8:138:55
10Alice HultinOK Löftan46:39+8:449:01
11Tine DalgaardKolding OK46:48+8:539:03
12Moa HenningssonIK Trenne Ullared47:17+9:229:08
13Emelie SvenssonIF Rigor50:20+12:259:44
14Emmy HelmerssonHässleholms OK51:18+13:239:55
15Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:05:13+27:1812:36
16Siri PedersenSarpsborg OL1:16:32+38:3714:48
Johanna RundqvistOK Nackheej godkänd
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKej start
Elsa HolmgårdKils OKej start

H18

6 970 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonOK Nackhe41:546:00
2Andreas UllerKils OK44:21+2:276:21
3Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna44:42+2:486:24
4Olle JosarpFK Friskus-Varberg44:49+2:556:25
5Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK46:05+4:116:36
6Edvin LjungbergSjövalla FK49:53+7:597:09
7Benjamin AasenSarpsborg OL51:24+9:307:22
8Erlend BrendstuenHalden SK51:25+9:317:22
9August Asheim  BirkelandHalden SK54:41+12:477:50
10Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK58:45+16:518:25
11Adam BrobergIF Rigor1:05:02+23:089:19
12Adam LöfströmJönköpings OK1:07:43+25:499:42
13Gustav NilssonHelsingborgs SOK1:12:08+30:1410:20
14Haakon JohannesenIndre Østfold OK1:14:55+33:0110:44
15Gustav HjellströmIK Hakarpspojkarna1:22:10+40:1611:47
16Alexander Skaug YtterbølHalden SK1:26:46+44:5212:26
Filip SvenssonOK Löftanej start

D17-20 Kort

4 580 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start
Moa AbrahamssonHalmstad OKej start

D16

4 580 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK29:546:31
2Annika SimonsenFIF Hillerød30:10+0:166:35
3Alva SonessonFalköpings AIK OK30:29+0:356:39
4Hedda Raadal BjørloHalden SK31:51+1:576:57
5Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK33:05+3:117:13
6Ebba HjertbergHestra IF34:53+4:597:36
7Elvira WildheimFK Friskus-Varberg37:08+7:148:06
8Tindra HjortFalköpings AIK OK37:47+7:538:14
9Lovisa WeidenSkåneslättens OL38:54+9:008:29
10Linnea SkalbergBredaryds SOK39:45+9:518:40
11Marie Helene HansenSarpsborg OL39:54+10:008:42
12Elin LindbladOK Djerf40:23+10:298:49
13Christa Blach MadsenKolding OK41:34+11:409:04
14Lovisa NordSol Tranås43:19+13:259:27
15Linnea BengtssonFalkenbergs OK43:26+13:329:28
16Trine Eg StaugaardKolding OK43:28+13:349:29
17Cecilie KreutzmannFIF Hillerød43:32+13:389:30
18Tilda BellanderGustavsbergs OK46:31+16:3710:09
19Emma DanevadFredrikstad SK46:36+16:4210:10
20Paulina JägstedtHalmstad OK47:43+17:4910:25
21Elisabeth BrækkeHalden SK48:24+18:3010:34
22Tova ErikssonOK Djerf48:35+18:4110:36
23Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK48:58+19:0410:41
24Lisa JenssenHalden SK49:36+19:4210:49
25Amanda JanssonOK Djerf50:06+20:1210:56
26Lina ErdeliusIF Rigor50:56+21:0211:07
27Lovisa RingHalmstad OK51:36+21:4211:15
28Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna51:37+21:4311:16
29Maren GulliksenIndre Østfold OK52:27+22:3311:27
30Ida-Synnøve KristiansenFredrikstad SK53:16+23:2211:37
31Elsa EricssonFK Friskus-Varberg54:43+24:4911:56
32Kaisa AntonsenFredrikstad SK1:01:14+31:2013:22
Frida JohanssonOK Djerfej godkänd
Ida Aabogen HauggaardIndre Østfold OKej godkänd
Stina JohanssonOK Bävernej start
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Lovisa LagerHalmstad OKej start
Hedvig GydesenOK Melfarej start

H16

5 660 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas OlmKils OK33:475:58
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK34:28+0:416:05
3Alfred PetterssonFalköpings AIK OK34:30+0:436:05
4Niels Christian HellerudHalden SK36:09+2:226:23
5Filip BengtssonOK Lindéna36:27+2:406:26
6Simon FriskGustavsbergs OK36:36+2:496:27
7Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö37:55+4:086:41
7Sören Eg StaugaardKolding OK37:55+4:086:41
9Victor HanssonJönköpings OK38:00+4:136:42
10Adrian VartiaOK Löftan38:03+4:166:43
11Melker ForsbergKFUM Örebro OK38:17+4:306:45
12Frederik Holm SplittorffFIF Hillerød39:25+5:386:57
13Bendik EliassenFredrikstad SK39:30+5:436:58
14Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna40:30+6:437:09
15Petter BergstedtMarkbygdens OK41:27+7:407:19
16Tim JohanssonFK Friskus-Varberg41:48+8:017:23
17Oliver Hagaseth MydskeFredrikstad SK41:56+8:097:24
18Runar Saur ModahlFredrikstad SK42:44+8:577:33
19Sondre OttesenFredrikstad SK42:58+9:117:35
20Axel OrrhedeHelsingborgs SOK43:12+9:257:37
21Thorsten SvenssonFinspångs SOK44:06+10:197:47
22Jonathan UllerKils OK44:29+10:427:51
23Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK44:51+11:047:55
24Jacob MobergHelsingborgs SOK45:15+11:287:59
25Erik LundStenungsunds OK45:34+11:478:03
26Eirik BlågestadIndre Østfold OK46:09+12:228:09
27Vegar SkinneIndre Østfold OK46:28+12:418:12
28Haakon Johann Slang-SundsetvikHalden SK47:02+13:158:18
29Olle BergstedtMarkbygdens OK48:00+14:138:28
30Felix FalkGöteborg-Majorna OK48:47+15:008:37
31Anton HanssonOK Djerf50:02+16:158:50
32Hugo HåkanssonIK Ymer50:55+17:088:59
33Eirik ImrikFredrikstad SK52:14+18:279:13
34Viktor KarlssonIK Trenne Ullared55:40+21:539:50
35Noah BechtelFK Friskus-Varberg57:18+23:3110:07
36Axel ErikssonOK Löftan1:11:47+38:0012:40
Jacob EnbergHalmstad OKej start
William LundstedtMullsjö SOKej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start

D16 Kort

3 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie Louise HenningKolding OK44:3011:22

H16 Kort

4 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver SchmidtOK Kontinent38:109:29
2Daniel AnderssonFjärås AIK1:53:28+1:15:1828:13

D14

3 910 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK27:587:09
2Freya Halberg PetersenFIF Hillerød30:27+2:297:47
3Tea MarkholmSkåneslättens OL30:47+2:497:52
4Vera PetterssonFalköpings AIK OK32:18+4:208:15
5Siri SimonsenFIF Hillerød32:25+4:278:17
6Alma HjertbergHestra IF32:51+4:538:24
7Nora HolmgårdKils OK33:33+5:358:34
8Sofia PalmFK Boken34:19+6:218:46
9Klara PerssonHalmstad OK34:34+6:368:50
10Rebecca HardenFK Boken34:44+6:468:52
11Thea BökmanHelsingborgs SOK35:32+7:349:05
12Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK35:36+7:389:06
13Thilda SeldénIF Rigor36:21+8:239:17
14Elsa SonessonFalköpings AIK OK36:59+9:019:27 Ladda ner rutt i gpx-format
15Unni GranforsIF Rigor37:59+10:019:42
16Vigga Graff FrederiksenFIF Hillerød40:51+12:5310:26
17Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL42:51+14:5310:57
18Johanna LaurinGustavsbergs OK43:02+15:0411:00
19Emma BellanderGustavsbergs OK43:14+15:1611:03
20Embla KamsvågGustavsbergs OK43:51+15:5311:12
21Nina PedersenSarpsborg OL44:14+16:1611:18
22Irma SvenssonOK Klyftamo45:47+17:4911:42
23Johanna PetterssonGustavsbergs OK46:11+18:1311:48
24Ylva JohanssonOK Djerf48:11+20:1312:19
25Julia BergKFUM Örebro OK49:36+21:3812:41
26Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL51:23+23:2513:08
27Emma EliassonFK Friskus-Varberg52:35+24:3713:26
28Erica MolinBoxholm-Mjölby OL52:40+24:4213:28
29Tilda HenningssonIK Trenne Ullared54:33+26:3513:57
30Vera WallinFalköpings AIK OK57:48+29:5014:46
31Eline Signore MyhrvoldSkaukameratene OL1:10:08+42:1017:56
32Alexandra AngvollFredrikstad SK1:17:32+49:3419:49
33Karin LindgrenKFUM Örebro OK1:17:34+49:3619:50
34Ada Helene GulliksenIndre Østfold OK1:39:10+1:11:1225:21
Johanna SvenssonOK Löftanej start

H14

4 020 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan24:436:08
2Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna26:33+1:506:36
3Theis MunktvedAllerød OK26:38+1:556:37
4Rasmus PetterssonOK Djerf28:22+3:397:03
5Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna29:03+4:207:13
6Albin PerssonHalmstad OK29:11+4:287:15
7Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK29:24+4:417:18
8Gustav Vinther Østermark JensenKolding OK29:55+5:127:26
9Albin WeidenSkåneslättens OL30:31+5:487:35
10Willy FjällborgStenungsunds OK31:24+6:417:48
11Ivar HelmerssonHässleholms OK33:06+8:238:14
12Odin SætherFredrikstad SK33:15+8:328:16
13Jonas GabsOK Melfar33:38+8:558:21
14Linus MalmKFUM Örebro OK33:43+9:008:23
15Alfred ErdeliusIF Rigor34:01+9:188:27
16Anton TörnqvistKarlskrona SOK34:17+9:348:31
17Klas LjungqvistLunds OK34:23+9:408:33
18Axel BechtelFK Friskus-Varberg34:24+9:418:33
19Emil JägstedtHalmstad OK35:25+10:428:48
20David AlménTrollhättans SOK35:47+11:048:54
21Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK35:53+11:108:55
22Måns HenningssonIK Trenne Ullared35:59+11:168:57
23Arvid LundqvistHalmstad OK36:31+11:489:05
24Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna36:52+12:099:10
25Hannes RosendahlIF Marin Väst37:30+12:479:19
26Jakob MobergOK Löftan38:43+14:009:37
27Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK38:46+14:039:38
28Johan GertzellGarphyttans IF39:19+14:369:46
29Erik LingJönköpings OK40:03+15:209:57
30Alexander JanssonOK Djerf40:14+15:3110:00
31Johan LundStenungsunds OK40:57+16:1410:11
32David MårtenssonGarphyttans IF42:07+17:2410:28
33Ludwig GertzellGarphyttans IF42:42+17:5910:37
34Olle ElfströmOK Orinto42:55+18:1210:40
35Sivert PoppeFredrikstad SK43:13+18:3010:45
36Kristoffer HelminsenFredrikstad SK43:58+19:1510:56
37Tiger LandénGustavsbergs OK45:35+20:5211:20
38Thomas BlomkvistFredrikstad SK48:10+23:2711:58
39Terje StormoGustavsbergs OK52:59+28:1613:10
40Lucas TreldalOK Kontinent53:49+29:0613:23
41Gustav BohmanOK Orinto55:42+30:5913:51
42Joel IngemarssonHestra IF58:31+33:4814:33
43Philip MartinssonFK Finn1:03:09+38:2615:42
Erik IngemarssonHestra IFej godkänd
Anton BirathGarphyttans IFej start
Valter PetterssonOK Tisarenej start
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej start
Lukas MalmströmGustavsbergs OKej start
Alex JohanssonFK Friskus-Varbergej start
Mattias HanssonOK Djerfej start

D14 Kort

2 870 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa WallenborgOK Kontinent27:499:41
2Cornelia MöllerOK Kontinent33:06+5:1711:31
3Felicia DahlströmGustavsbergs OK33:19+5:3011:36
4Julia SörensenOK Kontinent33:59+6:1011:50
4Matilda FriskGustavsbergs OK33:59+6:1011:50
6Isabella NiklassonFalköpings AIK OK34:12+6:2311:54
7Felicia LindbergFK Finn34:18+6:2911:57
8Emelie RengmyrIF Rigor34:32+6:4312:01
9Elvira PerssonOK Kontinent37:37+9:4813:06
10Molly LindOK Lindéna39:52+12:0313:53
11Astrid RuskOK Kontinent44:01+16:1215:20
12Saga SchmidtOK Kontinent50:44+22:5517:40
13Linnea AnderssonFK Finn52:53+25:0418:25
14Fanny CarlssonFK Finn1:08:48+40:5923:58

H14 Kort

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin KruseIF Rigor27:279:37
2Erik AlbinssonHjärnarps OL29:37+2:1010:23
3Ivar LampaIF Rigor34:32+7:0512:07

D12

2 870 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöFalköpings AIK OK24:408:35
2Emma ZettervallKarlskrona SOK24:42+0:028:36
3Emia HjortFalköpings AIK OK25:08+0:288:45
4Tuva NylundBredaryds SOK25:19+0:398:49
5Maja GraadIF Rigor27:20+2:409:31
6Sandra LingJönköpings OK27:27+2:479:33
7Emmy PalmFK Boken29:09+4:2910:09
8Ida BruhnIF Rigor33:30+8:5011:40
9Jonna LindbladOK Djerf33:34+8:5411:41
10Silje Halberg PetersenFIF Hillerød33:49+9:0911:46
11Annie ErikssonOK Löftan36:28+11:4812:42
12Ester EricssonFK Friskus-Varberg37:30+12:5013:03
13Sandra WiduchKarlskrona SOK43:52+19:1215:17
14Elsa BobergIF Rigor54:19+29:3918:55
15Kristina BohmanOK Orinto55:21+30:4119:17
Anna SvenssonIF Rigorej start
Ida AnderssonOK Löftanej start
Marta TörnströmFK Friskus-Varbergej start

H12

2 850 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HanssonOK Löftan19:336:51
2Isak BengtssonOK Lindéna21:29+1:567:32
3Niels DalgaardKolding OK21:54+2:217:41
4Victor BeischerIK Uven23:27+3:548:13
5Jonathan RundqvistOK Nackhe23:34+4:018:16
6Tobias JohanssonOK Löftan23:44+4:118:19
7Casper GunnarssonOK Lindéna24:13+4:408:29
8Emil SeldénIF Rigor24:31+4:588:36
9Adam SjööarvOK Nackhe24:34+5:018:37
10Noah KrikströmHjärnarps OL26:14+6:419:12
11David MorénHjärnarps OL26:30+6:579:17
12Arvid JohanssonOK Djerf26:31+6:589:18
13Filip IngemarssonHestra IF28:40+9:0710:03
14Love GaudenzHalmstad OK28:52+9:1910:07
15Martin HanssonIF Rigor29:34+10:0110:22
16Albin PaulssonOK Löftan29:48+10:1510:27
17Hugo MartinssonFK Finn30:38+11:0510:44
18Isak HolmgårdKils OK35:00+15:2712:16
19Albert NordSnättringe SK37:28+17:5513:08
20Melwin WildheimFK Friskus-Varberg40:52+21:1914:20
21Gustav LundqvistHalmstad OK43:27+23:5415:14
22Erik RexfeltFalkenbergs OK45:38+26:0516:00
23Magnus LundsgaardOK Kontinent51:23+31:5018:01
24Anton KarlssonFK Finn53:06+33:3318:37
Oskar BlomOK Löftanej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Hugo HedströmOK Bävernej start

D12 Kort

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia HultFK Finn34:0913:39
2Maja SörensenOK Kontinent45:24+11:1518:09

H12 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid AlbinssonHjärnarps OL30:3912:15
Benjamin ReulOK Orintoej start

D10

2 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LjungqvistLunds OK22:008:48
2Hanna MorénHjärnarps OL24:57+2:579:58
3Anna BenattiSkåneslättens OL25:01+3:0110:00
4Frida LindénVäxjö OK25:17+3:1710:06
5Lova JohanssonFK Friskus-Varberg25:19+3:1910:07
6Julia GustafssonKFUM Örebro OK25:57+3:5710:22
7Felicia PerssonHelsingborgs SOK27:11+5:1110:52
8Ebba RanbroHelsingborgs SOK31:44+9:4412:41
9Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg33:18+11:1813:19
10Emma PerssonHalmstad OK34:25+12:2513:46
11Kajsa ElfströmOK Orinto35:12+13:1214:04
12Emelina HolmqvistSjövalla FK43:01+21:0117:12
13Emma LindénVäxjö OK46:47+24:4718:42
14Klara MöllerOK Kontinent47:28+25:2818:59
15Signe JohanssonFK Friskus-Varberg1:01:20+39:2024:32

H10

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK19:197:43
2Isak TörnströmFK Friskus-Varberg25:59+6:4010:23
3Ludvig NordSnättringe SK27:56+8:3711:10
4Samuel RasmussenOK Kontinent28:01+8:4211:12
5Filip HanssonOK Löftan29:56+10:3711:58
6Simon HanssonIF Rigor31:15+11:5612:30
7Andy GranforsIF Rigor33:55+14:3613:34
8Emil LingJönköpings OK46:01+26:4218:24
9Kurt SjöbergHelsingborgs SOK55:55+36:3622:22
10Gabriel EkströmHalmstad OK58:57+39:3823:34
Oskar HjertbergHestra IFej godkänd
Mads Christian MaarupAllerød OKej start

D35

6 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK51:207:53
2Jenny GreenOK Vivill1:03:01+11:419:41
3Eva GustafssonFalkenbergs OK1:05:54+14:3410:08

H35

8 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas ErikssonLunds OK59:557:02
2Robert SöderbergTäby OK1:00:21+0:267:06
3Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:01:01+1:067:10
4Peter AnderssonSöders-Tyresö1:03:20+3:257:27
5Anders SjööarvOK Nackhe1:06:19+6:247:48
6Mikael TrofastJönköpings OK1:07:35+7:407:57
7Albin AnderssonFalkenbergs OK1:07:59+8:047:59
8Peter WaldenströmJönköpings OK1:09:55+10:008:13
Lasse JanssonEksjö SOKej start
Aaron PrinceMölndal Outdoor IFej start
Anders LeireGöteborg-Majorna OKej start

D40

5 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK39:407:05
2Frida PalmFK Boken44:45+5:058:00
3Linda RanbroHelsingborgs SOK48:50+9:108:44
4Anna JanssonOK Djerf51:21+11:419:11
5Ulrika GranforsIF Rigor54:02+14:229:39
6Catarina HardenFK Boken54:49+15:099:48
7Malin BrorsonOK Nackhe56:20+16:4010:04
8Kristina JosefssonAnderstorps OK1:01:42+22:0211:02
9Jessica KarmetunOK Bävern1:10:32+30:5212:37
10Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK1:11:53+32:1312:51
11Jenny Anna Cecilia ÅmanValbo AIF1:11:59+32:1912:52
12Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:51:58+1:12:1820:01
Kajsa BenattiSkåneslättens OLej godkänd

H40

8 040 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IngemarssonHestra IF54:026:43
2Mikael LundqvistHalmstad OK54:23+0:216:45
3Daniel EvaldssonVäxjö OK55:24+1:226:53
4Mattias KarlssonIK Trenne Ullared55:42+1:406:55
5Espen DanevadFredrikstad SK57:26+3:247:08
6Conny RaskHjärnarps OL59:50+5:487:26
7Fredrik BartholdssonMölndal Outdoor IF1:00:57+6:557:34
8Fredrik PerssonHalmstad OK1:00:59+6:577:35
9Martin HjertbergHestra IF1:02:46+8:447:48
10Mattias JägstedtHalmstad OK1:02:54+8:527:49
11Johan GranforsIF Rigor1:03:18+9:167:52
12Martin JohanssonFalkenbergs OK1:06:20+12:188:15
13Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK1:06:26+12:248:15
14Anders DalgaardKolding OK1:06:36+12:348:17
15Ola MarkholmSkåneslättens OL1:07:17+13:158:22
16Magnus WallenborgOK Kontinent1:09:32+15:308:38
17Mikael NilssonLunds OK1:09:41+15:398:40
18Jan Olof Henrik SahlströmFrämmestads IK1:11:43+17:418:55
19Magnus WallinIK Trenne Ullared1:12:17+18:158:59
20Björn DavidssonOK Bävern1:12:43+18:419:02
21Thomas LieFredrikstad SK1:12:45+18:439:02
22Urban SchmidtOK Kontinent1:13:23+19:219:07
23Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:14:13+20:119:13
24Björn MöllerOK Kontinent1:14:15+20:139:14
25Martin GummessonFK Finn1:15:38+21:369:24
26Jan GrahnIK Uven1:16:22+22:209:29
27Fredrik AugustssonOK Bävern1:17:38+23:369:39
28Erik KöllerströmFjärås AIK1:18:39+24:379:46
29Carl SvenssonFK Finn1:20:43+26:4110:02
30Mathias PerssonHelsingborgs SOK1:27:51+33:4910:55
Jan HjortFalköpings AIK OKej godkänd
Henrik PetterssonFalköpings AIK OKej godkänd
Ulrik MagnussonHalmstad OKej start
Magnus HanssonOK Löftanej start

D45

4 690 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna38:108:08
2Marie NordSol Tranås41:47+3:378:54
3Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL42:03+3:538:57
4Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK42:45+4:359:06
5Marie MarkholmSkåneslättens OL44:42+6:329:31
6Anna LjungqvistLunds OK45:33+7:239:42
7Sandra SimonsenFIF Hillerød45:45+7:359:45
8Malin WeidenSkåneslättens OL47:34+9:2410:08
9Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg52:08+13:5811:06
10Anki BlennowFalköpings AIK OK52:56+14:4611:17
11Tone IngesenSarpsborg OL53:50+15:4011:28
12Dorthe MunktvedAllerød OK55:55+17:4511:55
13Kerstin JensenSkåneslättens OL57:13+19:0312:11
14Anna-Karin RybergOK Klyftamo59:48+21:3812:45
15Ulrica OlovssonLaholms IF OK1:03:00+24:5013:25
16Anna HagströmFalkenbergs OK1:15:44+37:3416:08
Catarina BengtssonOK Nackheej start

H45

6 970 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JanssonOK Djerf44:226:21
2Martin BobergIF Rigor44:43+0:216:24
3Anders IngemarssonHestra IF44:48+0:266:25
4Gunnar ElveljungIFK Göteborg46:40+2:186:41
5Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna47:02+2:406:44
6Thomas JosarpFK Friskus-Varberg52:34+8:127:32
7Fredrik Berg IF Rigor52:53+8:317:35
8Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering54:31+10:097:49
9Fabian LjungqvistLunds OK54:40+10:187:50
10Jonas NiklassonFalköpings AIK OK55:01+10:397:53
11Göran NordSol Tranås55:20+10:587:56
12Gert WildheimFK Friskus-Varberg56:34+12:128:06
13Magnus NiklassonFalköpings AIK OK57:44+13:228:16
14Henrik NordVäsby OK58:40+14:188:25
15Patrik FriskGustavsbergs OK58:54+14:328:27
16Lars MunktvedAllerød OK1:01:32+17:108:49
17Jonas HöstHjärnarps OL1:02:20+17:588:56
18Fredrik BrorsonOK Nackhe1:03:28+19:069:06
19Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna1:03:53+19:319:09
20Johan JensenSkåneslättens OL1:04:13+19:519:12
21Anders LingJönköpings OK1:04:33+20:119:15
22Christer LiljaOK Stigen1:05:25+21:039:23
23Kjell Reidar MydskeFredrikstad SK1:05:32+21:109:24
24Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti1:05:48+21:269:26
25Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:06:03+21:419:28
26Johan BökmanHelsingborgs SOK1:06:15+21:539:30
27Jan HanssonOK Djerf1:07:11+22:499:38
28Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:12:04+27:4210:20
29Johan HanssonOK Löftan1:13:31+29:0910:32
30Björn RexfeltFalkenbergs OK1:17:01+32:3911:02
31Nils HelmerssonHässleholms OK1:17:06+32:4411:03
32Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:20:47+36:2511:35
33Jonas HultinOK Löftan1:21:52+37:3011:44
34Lennart MorénHjärnarps OL1:22:41+38:1911:51
35Henrik WeidenSkåneslättens OL1:23:37+39:1511:59
Magnus JohanssonOK Löftanej godkänd
Tomas JonssonVandrarringenej godkänd
Martin JohanssonOK Orintoej start
Martin SvenssonIF Rigorej start
Peter AronssonFK Friskus-Varbergej start

D50

4 060 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina SkalbergBredaryds SOK36:108:54
2Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK36:15+0:058:55
3Carina AnderssonFK Friskus-Varberg36:40+0:309:01
4Lena CarlssonSävedalens AIK36:50+0:409:04
5Ingrid JohanssonLaholms IF OK38:38+2:289:30
6Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK39:24+3:149:42
7Anette BernhedSävedalens AIK39:41+3:319:46
8Annette BondeBallerup OK41:59+5:4910:20
9Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL42:12+6:0210:23
10Pia LundbergOK Bävern44:05+7:5510:51
11Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK44:46+8:3611:01
12Charlott LiljaOK Stigen45:50+9:4011:17
13Annika EngelHässleholms OK46:38+10:2811:29
14Anna KullbergLinköpings OK47:17+11:0711:38
15Ann-Sofi WelanderOK Djerf49:10+13:0012:06
16Tina Blach LaursenKolding OK53:42+17:3213:13
17Gun RosendahlIF Marin Väst55:24+19:1413:38
18Lena StrömbäckLinköpings OK57:39+21:2914:11
Pia VångellLinköpings OKej start
Christina SternerOK Njudungej start
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start

H50

6 500 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo SimonsenFIF Hillerød42:506:35
2Anders YngströmGöteborg-Majorna OK43:24+0:346:40
3Lars KarlssonValbo AIF43:25+0:356:40
4Magnus AbrahamssonHalmstad OK43:48+0:586:44
5Mats NylundBredaryds SOK44:13+1:236:48
6Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu44:57+2:076:54
7Joachim FribergFalköpings AIK OK46:47+3:577:11
8Anders MolinBoxholm-Mjölby OL49:54+7:047:40
9Anders BrinkmanVandrarringen50:43+7:537:48
10Kennet HorvathHalmstad OK50:57+8:077:50
11Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg52:18+9:288:02
12Mats WelanderOK Djerf52:32+9:428:04
13Janne NilssonCentrum OK54:24+11:348:22
14Marko VirtaTurun Suunnistajat55:16+12:268:30
15Philip HjellströmGränna-Bygdens OK56:18+13:288:39
16Peter WilhelmssonKarlskrona SOK56:29+13:398:41
17Jonas BornetunSkillingaryds FK57:05+14:158:46
17Johan HanssonJönköpings OK57:05+14:158:46
19Magnus BlennowFalköpings AIK OK57:41+14:518:52
20Peter BadenfeltFalkenbergs OK58:22+15:328:58
21Bo SvenssonIstrums SK1:00:27+17:379:18
22Peter LandénGustavsbergs OK1:02:40+19:509:38
23Björn SvenssonOK Djerf1:02:54+20:049:40
24Håkan LindbergOK Djerf1:04:00+21:109:50
25Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:04:02+21:129:51
26Mikael MartinssonFalkenbergs OK1:08:08+25:1810:28
27Karl-Erik EngblomValbo AIF1:08:53+26:0310:35
28Graham KempGöteborg-Majorna OK1:20:04+37:1412:19
29Tomas NilssonHässleholms OK1:21:34+38:4412:32
30Pontus LöfströmJönköpings OK1:21:48+38:5812:35
31Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:25:23+42:3313:08
32Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:26:30+43:4013:18
33Stefan OlofssonOK Gisle1:29:38+46:4813:47
Ulf LinderfalkSkåneslättens OLej godkänd
Peter RavnellGudhems IFej godkänd
Lars HolmgårdKils OKej start
Stefan LundOK Linnéej start

D55

4 060 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK37:449:17
2Ann NilssonMarkaryds FK38:32+0:489:29
3Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK39:11+1:279:39
4Anne UddMarkbygdens OK42:08+4:2410:22
5Agneta OlivestamVimmerby OK42:26+4:4210:27
6Lena RunessonOK Vivill45:06+7:2211:06
7Anna Thorell JönssonOK Kontinent45:20+7:3611:09
8Elisabeth FredrikssonGudhems IF46:27+8:4311:26
9Monica KnutssonSävedalens AIK47:49+10:0511:46
10Marianne KlassonUlricehamns OK52:11+14:2712:51
11Maria AnderssonBredaryds SOK54:15+16:3113:21
12Nina BejbomUddevalla OK56:30+18:4613:54
13Ingvor JohanssonFalkenbergs OK1:01:41+23:5715:11
14Christina SegerslättSkåneslättens OL1:05:14+27:3016:04
15Tina HagårdRävetofta OK1:06:38+28:5416:24
16Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:07:15+29:3116:33
17Ingrid RoosMotala AIF OL1:08:40+30:5616:54
18Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:12:30+34:4617:51
19Jette KreibergOK Roskilde1:16:00+38:1618:43
Christina SöderblomÄtrans IFej godkänd
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOKej start
Monica JohanssonHjärnarps OLej start

H55

6 200 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL46:287:29
2Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK46:48+0:207:32
3Mats BrorssonTockarps IK48:20+1:527:47
4Andrew LagoGöteborg-Majorna OK49:40+3:128:00
5Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK49:46+3:188:01
6Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK49:49+3:218:02
7Magnus JoelssonSOK 6851:04+4:368:14
8Stefan SjöblomFrölunda OL54:10+7:428:44
9Torbjörn HalvarssonFjärås AIK54:21+7:538:45
10Lars RunessonOK Vivill54:25+7:578:46
11Tommy JohnssonOK Nackhe54:42+8:148:49
12Arne KlintbergEksjö SOK56:36+10:089:07
13Christer MannfolkUlricehamns OK59:30+13:029:35
14Sverker ErikssonOK Gynge59:50+13:229:39
15Bengt KlassonUlricehamns OK1:00:08+13:409:41
16Stig NilssonOskarströms OK1:02:27+15:5910:04
17Tomas AnderssonTrollhättans SOK1:03:26+16:5810:13
18Gregers JørgensenBallerup OK1:03:53+17:2510:18
19Ingemar MånssonRonneby OK1:04:28+18:0010:23
20Terkel Knudsen GydesenOK Melfar1:04:51+18:2310:27
21Christer FranssonMotala AIF OL1:07:10+20:4210:50
22Anders LarssonOK Nackhe1:12:59+26:3111:46
23Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:16:35+30:0712:21
24Arne LundStenungsunds OK1:34:48+48:2015:17
25Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:40:01+53:3316:07
Ola LundhIF Hagenej godkänd
Sören MaarupKolding OKej start
Evert JohanssonOK Bävernej start
Sten GustafssonEds SKej start
Jens Viktor NörgaardFIF Hillerødej start
Roy GjerdingOK Mossej start
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOKej start

D60

3 430 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK28:458:22
2Solveig HedenblomSjövalla FK37:20+8:3510:53
3Anita EklöfIK Ymer37:41+8:5610:59
4Ingela NelsénFalkenbergs OK38:13+9:2811:08
5Monica WassFalkenbergs OK40:35+11:5011:49
6Gunilla HogedalVänersborgs SK44:06+15:2112:51
7Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad44:12+15:2712:53
8Ingrid JessenFrämmestads IK47:17+18:3213:47
9Mona EnforsTockarps IK47:25+18:4013:49
10Britt KarlssonStenungsunds OK1:00:40+31:5517:41

H60

4 880 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK34:577:09
2Kjell Kenneth Valter ValterssonBredaryds SOK37:20+2:237:39
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK37:30+2:337:41
4Thomas GeorgssonOK Nackhe37:32+2:357:41
5Inge JosefssonStångenäs AIS40:35+5:388:18
6Christer FolkessonEksjö SOK40:45+5:488:21
7Urban LarssonOK Gipen42:27+7:308:41
8Håkan ForsmanRonneby OK42:58+8:018:48
9Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK45:08+10:119:14
10Arne BogrenOK Vivill45:41+10:449:21
11Gunnar BejbomUddevalla OK49:18+14:2110:06
12Ulf NordzellOK Djerf49:48+14:5110:12
13Arne AnderssonOK Torfinn49:54+14:5710:13
14Gert OlssonTockarps IK50:18+15:2110:18
15Robert JessenFrämmestads IK50:47+15:5010:24
16Stellan MartinssonOK Tyringe51:38+16:4110:34
17Bernt AnderssonIF Rigor51:46+16:4910:36
18Thomas AlmqvistVästerviks OK54:14+19:1711:06
19Olle EnforsTockarps IK54:21+19:2411:08
20Hans TrofastTenhults SOK55:20+20:2311:20
21Odd OlssonUddevalla OK56:00+21:0311:28
22Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby56:08+21:1111:30
23Arne AnderssonBredaryds SOK56:47+21:5011:38
24Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:05:39+30:4213:27
25Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:07:34+32:3713:50
26Tor UddMarkbygdens OK1:17:21+42:2415:51
Carl-Johan RoubertFK Finnej godkänd
Alf B JohanssonFK Friskus-Varbergej start

D65

3 430 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK35:5910:29
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK37:20+1:2110:53
3Eva AlsinIK Ymer37:22+1:2310:53
4Britt-Marie GrönroosOK Alehof39:50+3:5111:36
5Åsa StåhlHjärnarps OL41:38+5:3912:08
6Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK42:55+6:5612:30
7Kajsa TofténHjobygdens OK43:27+7:2812:40
8Ingegerd OlssonOK Alehof48:55+12:5614:15
9Lotta BörjessonSävedalens AIK53:20+17:2115:32
10Karin LarssonOK Kompassen55:57+19:5816:18
11Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL59:48+23:4917:26
12Eva ErikssonFK Friskus-Varberg1:01:23+25:2417:53
13Ulla LindellOK Hällen1:13:30+37:3121:25

H65

4 880 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hasse ÅbergValbo AIF39:208:03
2Bo HerderssonMarkbygdens OK39:31+0:118:05
3Håkan WinnbergIK Trenne Ullared44:04+4:449:01
4Lars HogedalVänersborgs SK44:31+5:119:07
5Göran LarssonSala OK45:17+5:579:16
6Janne BrunstedtOK Roskilde47:06+7:469:39
7Hans SvensonSOK Viljan48:22+9:029:54
8Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK49:05+9:4510:03
9Kenth SundgrenSkåneslättens OL49:22+10:0210:06
10Mats KarlssonStenungsunds OK49:42+10:2210:11
11Krister NilssonVäxjö OK49:52+10:3210:13
11Bengt JohanssonOK Skogshjortarna49:52+10:3210:13
13Hans M CarlssonIFK Göteborg50:08+10:4810:16
14Åke PerssonHjärnarps OL51:26+12:0610:32
15Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb51:34+12:1410:34
16Jan ÅsbergHäverödals SK53:22+14:0210:56
17Lars ÖsterbergSävedalens AIK53:26+14:0610:56
18Tommy PetersonHelsingborgs SOK53:52+14:3211:02
19Christer HåkanssonFalkenbergs OK54:07+14:4711:05
20Stig JohanssonHelsingborgs SOK54:09+14:4911:05
21Leif AxelssonMålilla OK54:19+14:5911:07
22Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK55:30+16:1011:22
23Bengt EkHalmstad OK55:47+16:2711:25
24Christer NordströmOK Älvsjö-Örby56:17+16:5711:32
25Per-Erik WåhlbergOK Linné57:14+17:5411:43
26Gunnar ErikssonFK Finn57:29+18:0911:46
27Håkan NilssonMalmö OK58:39+19:1912:01
28Kjell JeppsonIF Rigor59:46+20:2612:14
29Bengt StåhlHjärnarps OL1:00:09+20:4912:19
30Ronald Mc GrailHjärnarps OL1:02:19+22:5912:46
31Lars PerssonOK Kompassen1:04:43+25:2313:15
32Christer SamuelssonOK Löftan1:05:04+25:4413:20
33Anders HedinMotala AIF OL1:08:18+28:5813:59
34Nils-Erik BondessonFrosta OK1:17:02+37:4215:47
35Anders YngveOK Kontinent1:22:34+43:1416:55
Rune EliassonFalkenbergs OKej godkänd
Leif MalmMarkaryds FKej start
Gösta ErikssonFK Friskus-Varbergej start
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej start
Anders BengtssonFalkenbergs OKej start
Roger BergvikVäxjö OKej start

D70

2 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK30:4410:29
2Inga JohanssonNyköpings OK30:49+0:0510:31
3Gullevi SvenssonRonneby OK32:39+1:5511:08
4Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL34:01+3:1711:36
5Margareta LarssonOK Njudung34:42+3:5811:50
6Gull SvenssonTockarps IK38:02+7:1812:58
7Eva HöijeOK Ravinen40:58+10:1413:58
8Ylva HäggströmIF Rigor41:22+10:3814:07
9Ingrid Rex WallströmOK Landehof41:56+11:1214:18
10Annelise HansenFIF Hillerød43:32+12:4814:51
11Göta SeverinssonHylte OK44:52+14:0815:18
12Britt RangertIK Ymer47:51+17:0716:19
Christina SchedwinIK Sternej start
Gunnel SvenssonIK Ymerej start

H70

3 730 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy OlssonKarlskrona SOK34:569:21
2Ingvar PerssonFK Åsen38:29+3:3310:19
3Göran SvenssonFK Finn38:31+3:3510:19
4Lennart HöijeOK Ravinen38:48+3:5210:24
5Dag LorénOK Frisene38:59+4:0310:27
6Henrik BergmanOK Linné39:28+4:3210:34
7Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK41:06+6:1011:01
8Erling SamuelssonOK Vilse 8744:27+9:3111:55
9Steffen HäggströmIF Rigor45:39+10:4312:14
10Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben46:19+11:2312:25
11Åke NordbergOK Klyftamo49:30+14:3413:16
12Bengt GardOskarströms OK50:31+15:3513:32
13Bengt-Åke SvenssonIK Ymer50:39+15:4313:34
14Tom LindbergLunds OK58:20+23:2415:38
15Roland NilssonFalköpings AIK OK58:42+23:4615:44
16Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL59:03+24:0715:49
17Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo1:00:05+25:0916:06
18Kjell MånssonKarlskrona SOK1:01:28+26:3216:28
19Christer WestbergIFK Göteborg1:04:21+29:2517:15
20Ulf SkogtjärnOK Linné1:04:39+29:4317:19
21Björn HolmerKungälvs OK1:05:15+30:1917:29
22Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad1:09:06+34:1018:31
Stellan AhnströmForserums SOKej godkänd
Sören AnderssonIK Dranej start
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej start
Knut HöökOK Klyftamoej start
John ÖstlundSundbybergs IKej start

D75

2 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK40:2813:48
2Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb42:08+1:4014:22
3Birgitta BergGarda OK43:46+3:1814:56
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna44:43+4:1515:15
5Gunnel BörjessonIK Uven45:05+4:3715:23
6Karin LexellOK Torfinn49:16+8:4816:48
7Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK53:19+12:5118:11
8Lillemor HallinOK Landehof57:09+16:4119:30
9Gunni EkbergÄtrans IF57:23+16:5519:35
10Inger HallbergIK Uven1:01:53+21:2521:07

H75

3 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna37:5910:10
2Nils-Eric EricsonFK Åsen38:30+0:3110:19
3Roland KarlssonRonneby OK40:13+2:1410:46
4Magne HagströmFrölunda OL42:29+4:3011:23
5Sune LindellOK Hällen44:59+7:0012:03
6Hubert HugossonOK Gynge55:35+17:3614:54
7Anders JohanssonNyköpings OK55:42+17:4314:55
8Sven Olof FranssonOK Stigen1:03:10+25:1116:56
9Gunnar BrystHjobygdens OK1:15:56+37:5720:21
10Bengt HanssonOK Löftan1:19:14+41:1521:14
Bo SvenssonTockarps IKej godkänd

D80

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK42:0316:33
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd

H80

2 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo UllmanOK Pan-Kristianstad32:2711:04
2Werner TörnblomVäxjö OK36:38+4:1112:30
3Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad36:41+4:1412:31
4Johan JanssonVäxjö OK38:07+5:4013:00
5Stig FranssonOK Stigen38:16+5:4913:03
6Per LarssonJönköpings OK38:50+6:2313:15
7Anders AdlerLinköpings AIK41:01+8:3413:59
8Stig GustafssonHalmstad OK42:10+9:4314:23
9Lasse OlssonIK Trenne Ullared47:32+15:0516:13
10Bengt EdvardssonOK Torfinn54:11+21:4418:29
11Carl-Henrik HallbergIK Uven54:46+22:1918:41
12Jan-Eric NelkingFK Åsen55:41+23:1419:00

H85

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK50:2519:50
2Helmer EkbergÄtrans IF1:09:31+19:0627:22
Bertil JohanssonMarkbygdens OKej start

Inskolning

1 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Robin BjörkmanSK Graalfullföljt
Agnes BöregårdOK Gläntanfullföljt
Emma LundsgaardOK Kontinentfullföljt
Ella RuderfeltIF Rigorfullföljt
Casper RylinOK Gläntanfullföljt
Fredrik StamfjordFalkenbergs OKfullföljt
Gustav TagessonFK Finnfullföljt
Tuva  ThuressonHalmstad Garnisonfullföljt
Astrid TreptowAnderstorps OKfullföljt
Moa WallströmSävedalens AIKfullföljt

U1

2 010 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel HogedalVänersborgs SK19:409:47
2Olivia SvenssonFK Åsen21:38+1:5810:45
3Joar AnderssonFalkenbergs OK21:46+2:0610:49
4Frej GaundenzHalmstad OK21:57+2:1710:55
5Julia LönnHalmstad OK24:28+4:4812:10
6Johan GusedFalkenbergs OK26:02+6:2212:57
7Teo PalmérUlricehamns OK26:12+6:3213:02
8Erik ZettervallKarlskrona SOK26:47+7:0713:19
9Jacob RuderfeltIF Rigor27:34+7:5413:42
10Molly GraadIF Rigor27:50+8:1013:50
11Liv LundsgaardOK Kontinent29:01+9:2114:26
12Axel  PerssonGöteborg-Majorna OK32:18+12:3816:04
13Joel HolmgårdKils OK32:42+13:0216:16
14Oskar MobergOK Löftan32:44+13:0416:17
15Måns PerssonEksjö SOK32:58+13:1816:24
16Lukas MobergOK Löftan33:43+14:0316:46
17Max  BartholdssonMölndal Outdoor IF34:17+14:3717:03
18Eliott WeberKlubblös34:35+14:5517:12
19Moa BartholdssonMölndal Outdoor IF44:30+24:5022:08
20Ebbe BergGarda OK52:16+32:3626:00
21Elsa BergGarda OK52:51+33:1126:17
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start
Sixten TörnströmFK Friskus-Varbergej start

U2

2 440 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo WallinIK Trenne Ullared26:5111:00
2Frida GroossAlleröd32:40+5:4913:23
3My WallenborgOK Kontinent35:07+8:1614:23
4Emil BrunnbergOK Kontinent36:39+9:4815:01
5Edit TreptowAnderstorps OK38:12+11:2115:39
6Ronja GerardOK Kontinent39:06+12:1516:01
7Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK40:04+13:1316:25
8Klara PalmFK Boken42:12+15:2117:17
9Tindra MolinFalköpings AIK OK43:55+17:0417:59
10Alice WahlbergFalköpings AIK OK43:56+17:0518:00
11Oliver HammarFalköpings AIK OK44:00+17:0918:01
12Agnes PaulssonOK Löftan46:10+19:1918:55
13Love JonestrandFK Finn47:32+20:4119:28
14Isac LindbergFK Finn47:34+20:4319:29
15Beatrice PapFK Finn49:17+22:2620:11
16Josefine LindbergFK Finn49:18+22:2720:12
17Linnéa BjärbyFrosta OK51:19+24:2821:01
18Vincent WillbrinkFalkenbergs OK55:30+28:3922:44
19Wilda SchmidtOK Kontinent56:37+29:4623:12
20Alvar BroingOK Lindéna56:51+30:0023:17
21Mattias ReulOK Orinto1:14:32+47:4130:32

Öppen motion 1

2 440 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josephine RauOK Nackhe24:2510:00
2Erik JohanssonLaholms IF OK25:59+1:3410:38
3Ella PerssonEksjö SOK28:28+4:0311:40
4Catrine BöregårdOK Gläntan38:06+13:4115:36
5Rosa KaminskyGöteborg-Majorna OK43:09+18:4417:41
6Lotta  BomanOK Orinto45:20+20:5518:34
7Filip ErikssonOskarströms OK46:57+22:3219:14
8Edvin NilssonOskarströms OK46:58+22:3319:14
9Christina VernerssonOK Orinto49:15+24:5020:11
10Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK59:10+34:4524:14

Öppen motion 2

4 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa HanssonIF Rigor49:4012:21

Öppen motion 3

2 850 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert RoslundKlubblös27:339:40
2Lena FredénFalköpings AIK OK28:42+1:0910:04
3Hans-Göran FredénFalköpings AIK OK29:01+1:2810:10
4Jonas NorénHelsingborgs SOK31:18+3:4510:58
5Katarina AnderssonÄtrans IF33:41+6:0811:49
6Elin WelanderÖrkelljunga FK34:26+6:5312:04
7Ola SvenssonFK Åsen34:42+7:0912:10
8Clara SvenssonLaholms IF OK34:50+7:1712:13
9Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK34:56+7:2312:15
10Ayan LingJönköpings OK35:41+8:0812:31
11Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK36:42+9:0912:52
12Annette JohanssonIF Rigor37:01+9:2812:59
13Ingela OlssonUddevalla OK37:26+9:5313:08
14Britt-Marie EkbergOK Orinto37:27+9:5413:08
15Bengt JönssonHalmstad OK37:31+9:5813:09
16Gunilla BengtssonFalkenbergs OK37:42+10:0913:13
17Fanny HanssonFalkenbergs OK38:03+10:3013:21
18Emma SjonsKlubblös38:28+10:5513:29
19Susanne  BerganderEksjö SOK39:05+11:3213:42
20Maria JohanssonLunds OK39:42+12:0913:55
21Staffan RengmyrIF Rigor40:17+12:4414:08
22Sabine JonestrandFK Finn41:04+13:3114:24
23Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK41:45+14:1214:38
24Åsa PerssonEksjö SOK44:03+16:3015:27
25Gertie SamuelssonIK Ymer44:14+16:4115:31
26Carina LundhIF Hagen45:13+17:4015:51
27Vera ElfströmOK Orinto49:07+21:3417:14
28Lena ElfströmOK Orinto50:31+22:5817:43
29Margareta RingRonneby OK51:12+23:3917:57
30Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg53:40+26:0718:49
31Katarina HöstHjärnarps OL1:04:13+36:4022:31
32Ulla KarlssonOK Tyringe1:16:39+49:0626:53
Madelene HanssonOK Löftanej godkänd

Öppen motion 4

4 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna CarnegårdKlubblös48:179:48
2Anki PålbrinkOK Gynge53:16+4:5910:49
3Roger Persson OK Gynge54:09+5:5211:00
4Anders RylinOK Gläntan54:44+6:2711:07
5Ulrika RylinOK Gläntan1:10:22+22:0514:18
6Mika MorathHelsingborgs SOK1:20:01+31:4416:15
Cayenne BadhFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 5

4 020 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias SvenssonFK Finn31:077:44
2John-Patrik TreptowAnderstorps OK32:54+1:478:11
3Hedda GroossAlleröds35:20+4:138:47
4Mikael RuderfeltIF Rigor35:29+4:228:49
5Emelie JohanssonOK Vivill35:50+4:438:54
6Joel LundbladEksjö SOK36:20+5:139:02
7Håkan RundqvistOK Nackhe36:25+5:189:03
8Peter KjellssonFalkenbergs OK37:16+6:099:16
9Bengt MartinssonHylte OK37:52+6:459:25
10Camilla StengrenFalkenbergs OK40:06+8:599:58
11Marie AlbinssonHjärnarps OL40:25+9:1810:03
12Lukas RosénOK Vivill41:11+10:0410:14
13Lars ErikssonKalmar OK41:38+10:3110:21
14Arne ForsFrölunda OL42:27+11:2010:33
15Anders OlssonUddevalla OK43:44+12:3710:52
15Katarina VartiaOK Löftan43:44+12:3710:52
17Henrik RosenkvistIF Rigor44:46+13:3911:08
18Maria LönnHalmstad OK45:10+14:0311:14
19Fredrik HanssonIF Rigor46:08+15:0111:28
20Sandra DavidssonOK Bävern48:38+17:3112:05
21Helena SonessonFalköpings AIK OK49:08+18:0112:13
22Lotta MorénHjärnarps OL49:11+18:0412:14
23Oskar Andrén SkoglundOK Vivill51:06+19:5912:42
24Jan SkoglundOK Vivill51:08+20:0112:43
25Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg52:05+20:5812:57
26Kajsa AspegrenOK Kontinent53:43+22:3613:21
27Linda SandellKlubblös54:31+23:2413:33
28Kjell RosénOK Vivill58:52+27:4514:38
29Marita RosénOK Vivill1:01:17+30:1015:14
30Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:01:23+30:1615:16
31Johanna UlveklintGöteborg Majornas OK1:03:47+32:4015:51
32Jan AnderssonFjärås AIK1:04:41+33:3416:05
33Johanna AlmyrenFalköpings AIK OK1:08:48+37:4117:06
34Anna HammarFalköpings AIK OK1:08:53+37:4617:08
35Kristina JohanssonOK Djerf1:10:41+39:3417:34
36Lennart MagnussonLaholms IF OK1:13:37+42:3018:18
37Liv ErlandssonOK Vivill1:31:51+1:00:4422:50

Öppen motion 6

5 890 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Wallentin TärkHalmstad OK38:476:35
2Daniel SeverinssonHalmstad OK49:10+10:238:20
3Åsa ErikssonHalmstad OK49:11+10:248:21
4Susanne WallenborgOK Kontinent50:29+11:428:34
5Tony DellrosHjärnarps OL56:35+17:489:36
6Lotta EnbergHalmstad OK57:04+18:179:41
7Roy GjerdingOK Moss1:01:02+22:1510:21
8Axel BroholmKlubblös1:01:15+22:2810:23
9Ola AndertoftMarkaryds FK1:02:36+23:4910:37
10Emma WallbergFrosta OK1:26:42+47:5514:43
11Robin WallbergFrosta OK1:26:46+47:5914:43
12Johan HjörneKlubblös1:37:21+58:3416:31

Öppen motion 7

3 550 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frans SvenssonFK Finn26:127:22
2Markus NilssonOK Nackhe26:13+0:017:23
3Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad26:40+0:287:30
4Stefan GraadIF Rigor27:47+1:357:49
5Erik SvenssonOK Klyftamo28:01+1:497:53
6Eric TönsgårdKlubblös28:37+2:258:03
7Olle PenttinenIFK Hedemora OK30:32+4:208:36
8Per SundqvistOK Tranan33:08+6:569:20
9Peter ValterssonAnderstorps OK33:13+7:019:21
10Cristian OlivestamVimmerby OK33:33+7:219:27
11Jonas DetterfeltLinköpings OK33:37+7:259:28
12Clara MannfolkUlricehamns OK33:47+7:359:30
13Helena LindmanNässjö OK34:07+7:559:36
14Göran SvenssonFalkenbergs OK34:21+8:099:40
15Stefan G LarssonOK Njudung34:24+8:129:41
16Maria JohanssonOK Löftan35:19+9:079:56
16Mattis PerssonEksjö SOK35:19+9:079:56
18Elin SundqvistOK Tranan35:37+9:2510:01
19Bruno PeterssonHalmstad OK36:03+9:5110:09
20Daniel TorstenssonGöteborgs SK36:16+10:0410:12
21Annika BechtelFK Friskus-Varberg36:54+10:4210:23
21Wilma MarkholmSkåneslättens OL36:54+10:4210:23
23Helena HjerttbergYmer37:20+11:0810:30
24Johanna SjonsIFK Hedemora OK38:18+12:0610:47
25Kurt EkbergOK Orinto38:46+12:3410:55
26Ronnie BohmanOK Orinto39:27+13:1511:06
27Terese RuderfeltIF Rigor39:36+13:2411:09
28Lovisa MannfolkUlricehamns OK39:41+13:2911:10
29Anders PetterssonVästerviks OK39:42+13:3011:10
30Vilma BlennowFalköpings AIK OK40:10+13:5811:18
31Ulrika JohanssonOK Löftan40:34+14:2211:25
32Lena OlssonSkåneslättens OL40:57+14:4511:32
33Peter RuskOK Kontinent41:02+14:5011:33 Ladda ner rutt i gpx-format
34Ulf KristenssonHalmstad OK41:49+15:3711:46
35Anna LarssonOK Gipen42:15+16:0311:54
36Jon JonssonGöteborgs SK42:18+16:0611:54
37Sten Åke KvistIS Kullen42:19+16:0711:55
38Maria HelmerssonHässleholms OK42:36+16:2412:00
39Per-Olof NannessonSimlångsdalens IF43:24+17:1212:13
40Marie SvenssonFK Åsen43:32+17:2012:15
41Lena KarlssonHalmstad OK43:55+17:4312:22
42Stefan KarlssonFalköpings AIK OK45:01+18:4912:40
43Kerstin SegerLaholms IF OK45:06+18:5412:42
44Sten OlssonOK Alehof45:14+19:0212:44
45Gunilla MartinssonFalkenbergs OK45:22+19:1012:46
46Sara JägstedtHalmstad OK45:25+19:1312:47
47Ingvar OlofssonFK Snapphanarna45:56+19:4412:56
48Bo CederlöfKlubblös46:09+19:5713:00
49Per JohanssonOK Löftan46:34+20:2213:07
50Jack GrönroosOK Alehof47:04+20:5213:15
51Holger SigboOK Kompassen47:08+20:5613:16
52Lars-Åke JohanssonIK Ymer47:28+21:1613:22
53Marie LindbladOK Djerf47:34+21:2213:23
54Karin KarlssonHalmstad OK48:06+21:5413:32
55Monika HjellströmGränna-Bygdens OK48:18+22:0613:36
56Tommy PedersenIFK Hindås48:28+22:1613:39
57Karin CederlöfKlubblös48:51+22:3913:45
58Frida MannfolkUlricehamns OK49:14+23:0213:52
59Daniel NiklassonFalköpings AIK OK49:17+23:0513:52
60Åsa DetterfeltLinköpings OK49:20+23:0813:53
61Agne KarlssonSimlångsdalens IF49:26+23:1413:55
62Sara ErlanssonOK Vivill49:46+23:3414:01
63Margareta JohanssonHalmstad OK50:53+24:4114:20
64Sofia HjortFalköpings AIK OK50:57+24:4514:21
65Lars TorstenssonGöteborgs SK51:26+25:1414:29
66Emil BergGarda OK51:38+25:2614:32
67Lars-Olof RönnqvistOK Löftan51:51+25:3914:36
68Stefan HåkanssonIK Ymer52:11+25:5914:41
69Anna BeischerIK Uven53:00+26:4814:55
70Lena JönssonLaholms IF OK53:02+26:5014:56
71Katarina BengtssonHalmstad OK53:15+27:0315:00
72Camilla BjörklundSjövalla FK55:26+29:1415:36
73Eva ArvidssonAlvesta SOK55:34+29:2215:39
74Bo SenjeHalmstad OK56:30+30:1815:54
75Jan Eric PerssonOK Löftan57:33+31:2116:12
76Ingrid OlofssonFK Snapphanarna57:54+31:4216:18
77Olle RingRonneby OK58:22+32:1016:26
78Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:02:39+36:2717:38
79Kenneth WerlinSimlångsdalens IF1:04:15+38:0318:05
80Conny VernerssonOK Orinto1:05:19+39:0718:23
81Anette SundqvistOK Tranan1:07:33+41:2119:01
82Lina SundqvistOK Tranan1:07:34+41:2219:01
83Åsa GrenaboHjobygdens OK1:07:52+41:4019:07
84Kristin LindbergLunds OK1:10:10+43:5819:45
85Hans TofténHjobygdens OK1:15:57+49:4521:23
86Göran EklöfIK Ymer1:24:49+58:3723:53
87Barbro NilssonAlvesta SOK1:28:30+1:02:1824:55
88Anna BjärbyFrosta OK1:29:49+1:03:3725:18
89Alexander BjärbyFrosta OK1:29:52+1:03:4025:18
Martin KruseIF Rigorej godkänd
Malin BruhnIF Rigorej godkänd

Öppen motion 8

5 590 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik EricksonUlricehamns OK36:026:26
2Mats GustafssonKFUM Örebro OK36:54+0:526:36
3Pontus GustavssonOK Kontinent38:29+2:276:53
4Håkan HanssonFalkenbergs OK41:56+5:547:30
5Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK42:41+6:397:38
6Håkan FlingmarkUddevalla OK44:12+8:107:54
7Patrik FalkGöteborg-Majorna OK47:42+11:408:31
8Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF50:18+14:168:59
9Björn KarlssonHalmstad OK50:50+14:489:05
10Daniel StunzKFUM Örebro OK51:48+15:469:15
11Roger NilssonLaholms IF OK52:21+16:199:21
12Magnus EliassonFK Friskus-Varberg52:36+16:349:24
13Simon SvenssonLaholms IF OK53:03+17:019:29
14Sebastian SanellBurseryds IF54:02+18:009:39
15Kersti KernerAlleröds55:25+19:239:54
16Joanna MalmkvistSävedalens AIK58:00+21:5810:22
17Håkan BjörklundSjövalla FK58:28+22:2610:27
18Karin KarlssonHalmstad OK58:51+22:4910:31
19Linda WesterlundFrosta OK1:03:59+27:5711:26
20Mats SjöbergFrosta OK1:04:01+27:5911:27
21Martin EricssonFalkenbergs OK1:06:00+29:5811:48
22Mattias SörensenOK Kontinent1:06:24+30:2211:52
23Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg1:08:02+32:0012:10
24Björn ZettervallKarlskrona SOK1:09:49+33:4712:29
25Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:17:21+41:1913:50
Viktor SkönemanKlubblösej godkänd

Öppen motion 9

7 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter JönssonGöteborg-Majorna OK51:016:37
2Michael LönnHjärnarps OL52:59+1:586:52
3Håkan PalmFK Boken54:12+3:117:02
4Lennart BengtssonFalkenbergs OK56:54+5:537:23
5Ingela AlvmyrenHalmstad OK59:38+8:377:44
6Mikael BogrenOK Vivill1:00:09+9:087:48
7Staffan ÅkerlundJönköpings OK1:00:20+9:197:50
8Lars DavidssonHalmstad OK1:01:12+10:117:56
9Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:06:17+15:168:36
10Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:10:57+19:569:12
11Willie OlssonRävetofta OK1:15:49+24:489:50
12Martin StegmarkHalmstad Garnisons IF1:15:52+24:519:51
13André BjärbyFrosta OK1:18:52+27:5110:14
14Viktor VallinGöteborg-Majorna OK1:29:18+38:1711:35

Challenge 5 km

4 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin FredinKlubblös36:567:30
2Tobias BruhnIF Rigor1:01:07+24:1112:25
3Ann WillbrinkFalkenbergs OK1:21:12+44:1616:30

Challenge 10 km

9 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes AnderssonFalkenbergs OK1:04:236:27
2Helena GummessonKarlskrona SOK1:09:12+4:496:56
3Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:18:16+13:537:51
4Ulrik JohanssonOK Bävern1:30:10+25:479:03
5Hasse AdolfssonOK Gisle1:32:11+27:489:15
6Erik JohanssonHalmstad OK1:37:13+32:509:45
6Hans LjungströmHalmstad OK1:37:13+32:509:45
8Susanne JohanssonHalmstad OK1:37:19+32:569:46
9Therese WahlgrenSimlångsdalens IF1:37:23+33:009:46
10Peter BrobergIF Rigor1:37:42+33:199:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser