Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GMOK:s höstmedel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GMOK:s höstmedel
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: söndag 23 oktober 2016

D21

3 650 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MagnussonSävedalens AIK31:138:33
2Amanda BlennowFalköpings AIK OK34:43+3:309:30
3Frida BrogrenSävedalens AIK35:43+4:309:47
4Elin ClassonOK Orinto36:47+5:3410:04
5Linda HallbergBredareds IF37:28+6:1510:15
6Emma AnderssonSävedalens AIK37:29+6:1610:16
7Amanda HanssonBredaryds SOK38:03+6:5010:25
8Madelene Bougas LööfMariestads FK39:11+7:5810:44
9Jenny BengtssonLånghundra IF39:12+7:5910:44
10Sara JonssonOK Orion39:49+8:3610:54
11Lovisa LemanGöteborgs SK40:42+9:2911:09
12Lisa GustafssonSävedalens AIK41:20+10:0711:19
13Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken41:21+10:0811:19
14Lovisa NilssonSävedalens AIK41:23+10:1011:20
15Hanna BrusSnättringe SK41:25+10:1211:20
16Frida WallströmSävedalens AIK42:19+11:0611:35
17Katya DzemaSävedalens AIK42:49+11:3611:43
18Klara PålssonSävedalens AIK43:31+12:1811:55
19Malin SettergrenHalmstad OK43:33+12:2011:55
20Amanda ClaessonSävedalens AIK43:40+12:2711:57
21Sofia EbermarkSävedalens AIK44:43+13:3012:15
22Annica EngIFK Göteborg45:06+13:5312:21
23Alicia FribergFalköpings AIK OK45:37+14:2412:29
24Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad46:24+15:1112:42
25Anna MartnerFrölunda OL46:51+15:3812:50
26Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3749:10+17:5713:28
27Sofia AnderssonCentrum OK53:31+22:1814:39
28Maria BengtssonLånghundra IF55:44+24:3115:16
29Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro56:01+24:4815:20
30Emma EkbergLidköpings VSK56:26+25:1315:27
31Karin FägerlindCentrum OK1:00:33+29:2016:35
32Tove UddMarkbygdens OK1:03:52+32:3917:29
33Linda MartinssonIF Marin Väst1:04:18+33:0517:36
34Maria PollMölndal Outdoor IF1:04:37+33:2417:42
35Joanna MalmkvistSävedalens AIK1:05:55+34:4218:03
36Johanna Lindgren GrimåsGöteborg-Majorna OK1:09:51+38:3819:08
37Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb1:15:35+44:2220:42
Filippa SpånérSävedalens AIKej godkänd
Louise BorgTrollhättans SOKej start
Jennie RybergFalkenbergs OKej start
Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubbej start
Märta MollénSävedalens AIKej start
Maria LundStenungsunds OKej start
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej start

H21

4 840 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil KinnebergIFK Göteborg33:466:58
2Jakob EngIFK Göteborg36:03+2:177:26
3Erik EngstrandIFK Göteborg36:16+2:307:29
4Jonas MartnerFrölunda OL36:42+2:567:34 Ladda ner rutt i gpx-format
5Rickard NorlinKungälvs OK37:40+3:547:46
6Gustav BoquistIK Uven37:46+4:007:48
7Vitaliy GichkoSävedalens AIK37:52+4:067:49
8Karl LevinSävedalens AIK38:09+4:237:52
9Arvid VågIFK Göteborg38:11+4:257:53
10Sergey FedatsenkaSävedalens AIK38:18+4:327:54
11Johan WikströmSävedalens AIK38:37+4:517:58
12Johan DelvertOK Orion38:39+4:537:59 Ladda ner rutt i gpx-format
13Rickard StoltHestra IF39:16+5:308:06
14Kristoffer TengrothSundbybergs IK39:32+5:468:10
15Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad39:34+5:488:10
16Jonatan FridolfssonOK Gränsen39:56+6:108:15
17Kevin StåhlOK Hammaren40:10+6:248:17
18Johnny HålsjöVänersborgs SK40:13+6:278:18
19Oskar GustafssonCentrum OK41:24+7:388:33 Ladda ner rutt i gpx-format
20Mikael AnderssonStora Tuna OK41:41+7:558:36
21Mattias NilssonOK Alehof41:47+8:018:37
22Fredrik AnderssonIF Rigor42:03+8:178:41
23Albin ThunbergOK Alehof42:39+8:538:48
24Albin PetterssonOK Tisaren42:48+9:028:50
25Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna43:01+9:158:53
26Fabian WennerbergOK Klyftamo43:05+9:198:54
27Johan LevinSävedalens AIK43:21+9:358:57
28Morgan KarlssonSundbybergs IK43:37+9:519:00
29Simon LarssonSävedalens AIK43:41+9:559:01
30Jonatan AnderssonFalkenbergs OK44:13+10:279:08
31Victor AxbomOK Landehof44:49+11:039:15
32Tobias JohanssonOK Skogshjortarna45:37+11:519:25
33Stefan RoosIFK Göteborg45:46+12:009:27
34Viktor TovessonOK Orion46:43+12:579:39
35Mårten LundqvistSundbybergs IK47:31+13:459:49
36Christoffer AndersenOK Alehof47:42+13:569:51
37Henrik BrusSävedalens AIK48:13+14:279:57
38Filip HolmHalmstad OK48:48+15:0210:04
39Anders BjörklundTrollhättans SOK49:20+15:3410:11
40Jonathan RhysHarlequins Orienteering Club50:06+16:2010:21
41David MellinSundbybergs IK50:48+17:0210:29
42Bengt NorrmanTrollhättans SOK51:20+17:3410:36 Ladda ner rutt i gpx-format
43Niclas WesterbergIF Hagen51:45+17:5910:41
44Vidar FaxénSävedalens AIK52:13+18:2710:47
45Simon MellinSundbybergs IK52:16+18:3010:47
46Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb53:17+19:3111:00
47Erik KvarnströmKils OK56:21+22:3511:38
48Pontus GustafssonBoxholm-Mjölby OL57:38+23:5211:54
49Håkan AnderssonHalmstad OK58:42+24:5612:07
50David HellerströmFK Friskus-Varberg1:10:52+37:0614:38
51Erik MüllersFK Herkules1:53:04+1:19:1823:21
Adam NymanHagaby GoIF Örebroej godkänd
Niklas CarlssonSundbybergs IKej godkänd
Tobias LidénMarkbygdens OKej start
Måns SandgrenOK Orionej start
Johan LarssonOK Skogshjortarnaej start
Jonatan StåhlSundbybergs IKej start
Johan HindérTolered-Utby Ol-klubbej start
Andreas HolmqvistHestra IFej start
Niklas HelmertzFrölunda OLej start

D20

3 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK32:349:08
2Klara AxelssonMarkbygdens OK32:47+0:139:12
3Emmi JokelaSuunta-Sepot35:11+2:379:52 Ladda ner rutt i gpx-format
4Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF35:17+2:439:54
5Hanna ÅbergOK Landehof37:59+5:2510:40
6Isis JernstigVänersborgs SK1:05:50+33:1618:29
Andrea SvenssonOK Tisarenej start

H20

3 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GrahnHestra IF22:096:30
2Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna23:43+1:346:58
3Olle AnderssonTullinge SK23:58+1:497:02
4Mattis HallbergIK Uven23:59+1:507:03
5Oskar LeinonenOK Kolmården24:29+2:207:12
6Markus LarssonHestra IF24:41+2:327:15
7Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK24:57+2:487:20
8Linus LandergrenHestra IF26:24+4:157:45
9Rasmus ArfwedsonFrölunda OL26:34+4:257:48
10Filip WadstenOK Landehof26:38+4:297:50
11Hampus LarssonFK Göingarna29:49+7:408:46
12David SvenssonSkåneslättens OL30:42+8:339:01
13John GabrielssonSävedalens AIK31:55+9:469:23
14Erik ForsHestra IF36:33+14:2410:45
Filip LemanGöteborgs SKej start
Arvid HammarFK Herkulesej start
Edvin SmedbergOK Skogsfalkenej start
Otto StuhlhoferOK Landehofej start

D18

3 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa HanssonBredaryds SOK37:5110:34
2Emelie KarlssonOK Landehof40:03+2:1211:11
3Hanna BoquistIK Uven42:23+4:3211:50
4Sara ForsbergIK Uven42:29+4:3811:52
5Sofia KlassonHestra IF43:32+5:4112:09
6Alice AronengHestra IF48:16+10:2513:28
7Frida JerlinFrölunda OL1:08:12+30:2119:03
Clara HagnerSilkeborg OKej godkänd
Tuva Carlsson WallumSävedalens AIKej start
Elin HermanssonKungälvs OKej start

H18

3 530 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OlsonIK Uven24:497:01
2Felix AxelssonMarkbygdens OK25:41+0:527:16
3Albin ClaessonSävedalens AIK27:17+2:287:43
4Mads Møller SkaugOK Pan Århus29:26+4:378:20
5Jonas LauriFK Herkules30:58+6:098:46
6Axel ForsmanFK Herkules31:24+6:358:53
7Hugo ThunbergOK Alehof33:22+8:339:27
8Anton MildtonIK Uven43:02+18:1312:11
9Ville GrahnIK Uven44:07+19:1812:29
10Martin LundStenungsunds OK45:45+20:5612:57
11Arvid JernstigVänersborgs SK49:37+24:4814:03
12Carl BörnstedtKungälvs OK52:06+27:1714:45
Immanuel StensötaFrölunda OLej start

D16

3 230 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa LindeblomHestra IF29:159:03
2Johanna NilssonKungälvs OK31:32+2:179:45
3Kajsa RaskKungälvs OK31:33+2:189:46
4Birka Øhlenschlæger NielsenOK Pan Århus32:35+3:2010:05
5Ellen BlennowFalköpings AIK OK33:33+4:1810:23
6Lisa BörnstedtKungälvs OK36:54+7:3911:25
7Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK37:03+7:4811:28
8Nora AronengHestra IF39:48+10:3312:19
9Elina HansonKungälvs OK40:26+11:1112:31
10Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK45:11+15:5613:59
11Katinka KildenOK Pan Århus52:09+22:5416:08
12Alberte ThyssenHorsens OK56:10+26:5517:23
13Matilda JohannessonFrölunda OL58:13+28:5818:01
Isa LundqvistJärfälla OKej godkänd
Klara SäfstenMölndal Outdoor IFej godkänd
Isabella AumoKungälvs OKej start
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OKej start
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej start
Selma MoqvistLerums SOKej start
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIKej start
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Elsa EricssonFK Friskus-Varbergej start
Kajsa NormanSävedalens AIKej start

H16

3 490 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan29:248:25
2Samuel PihlströmOK Landehof29:35+0:118:28
3Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb32:03+2:399:11
4Gabriel SturessonLerums SOK32:06+2:429:11
5Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus32:42+3:189:22
6Carl JosefssonSävedalens AIK34:17+4:539:49
7Jakob ZällHjärnarps OL35:57+6:3310:18
8Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus37:55+8:3110:51
9Arvid AronssonOK Kroppefjäll38:15+8:5110:57
10Martin LammFrölunda OL38:33+9:0911:02
11Jacob MobergHelsingborgs SOK41:10+11:4611:47
12Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK43:05+13:4112:20
13Petter BergstedtMarkbygdens OK44:40+15:1612:47
14Erik LundStenungsunds OK47:18+17:5413:33
15Axel OrrhedeHelsingborgs SOK49:10+19:4614:05
16William CollianderTolered-Utby Ol-klubb49:40+20:1614:13
17Herman Anker SkovbjergOK Pan Århus52:23+22:5915:00
18Olle BergstedtMarkbygdens OK52:42+23:1815:06
19Adam OlssonSjövalla FK53:36+24:1215:21
20Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK57:39+28:1516:31
21Andreas GrönvallHelsingborgs SOK1:22:31+53:0723:38
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Andreas Bagger HagnerSilkeborg OKej godkänd
Jeppe Kejser Dahl JensenOK Pan Århusej godkänd
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start
Nils HammarFK Herkulesej start
Daniel B. SchmidtOK Pan Århusej start
Filip JohanssonKungälvs OKej start
Tim JohanssonFK Friskus-Varbergej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start
Johan HjelmérSjövalla FKej start

D16 Kort

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katrine SpannerOK Pan Århus44:4815:20
Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubbej start

H16 Kort

3 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AnderssonFjärås AIK2:42:5849:41
Philip EkbergTrollhättans SOKej start

D14

2 920 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK24:108:16
2Eleonora AlinderSjövalla FK24:48+0:388:29
3Märta LjungbergSjövalla FK25:33+1:238:45
4Emma LingIK Hakarpspojkarna27:33+3:239:26
5Sabina AumoKungälvs OK27:53+3:439:32
6Olivia LundstedtSjövalla FK30:08+5:5810:19
7Alma GustafssonSOK Aneby31:20+7:1010:43
8Maria LogrenSjövalla FK31:21+7:1110:44
9Olivia AspIFK Göteborg31:32+7:2210:47
10Elsa KarlssonOK Landehof32:19+8:0911:04
11Thilda SeldénIF Rigor33:12+9:0211:22
12Lovisa MoqvistLerums SOK34:09+9:5911:41
13Laura Holm NielsenHorsens OK36:20+12:1012:26
14Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb40:57+16:4714:01
15Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb42:06+17:5614:25
16Elanor HenriksenHorsens OK43:00+18:5014:43
17Emma EliassonFK Friskus-Varberg43:19+19:0914:50
18Julia LindbladSävedalens AIK43:42+19:3214:57
19Ella Hedegaard RichardssonOK Pan Århus47:43+23:3316:20
20Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK52:42+28:3218:02
21Klara BourneGöteborg-Majorna OK59:13+35:0320:16
22Emilia KraftIK Uven1:34:24+1:10:1432:19
Anna Taagehøj NykjærOK Pan Århusej godkänd
Ida BruhnIF Rigorej godkänd
Rebecka PihlströmOK Landehofej start
Rebecca ThyssenHorsens OKej start
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubbej start
Lycka DrakengrenIF Marin Västej start

H14

3 280 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AxelssonLerums SOK28:238:39
2Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK28:29+0:068:41
3Willy FjällborgStenungsunds OK29:22+0:598:57
4Felix DrejmoOK Landehof29:49+1:269:05
5Hugo EricssonVäxjö OK29:52+1:299:06
6Casper SkeppSävedalens AIK30:06+1:439:10
7Jacob MikkelsenHorsens OK31:26+3:039:35
8Arvid SkeppSävedalens AIK31:32+3:099:36
9Albin NyqvistOK Landehof31:35+3:129:37
10Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK32:40+4:179:57
11Simon NordbergGöteborg-Majorna OK32:42+4:199:58
12Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK33:05+4:4210:05
13Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK33:57+5:3410:21
14Lukas GustafssonIK Ymer34:00+5:3710:21
15Jakob GunnarssonLerums SOK34:03+5:4010:22
16Alex JohanssonFK Friskus-Varberg34:29+6:0610:30
17Nils GrimbeckSävedalens AIK35:31+7:0810:49
18Arvid EkströmStenungsunds OK36:21+7:5811:04
19Erik LingIK Hakarpspojkarna36:23+8:0011:05
20Victor HanssonOK Löftan36:41+8:1811:11
21Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb38:18+9:5511:40
22Anton KastrupFK Herkules40:35+12:1212:22
23Arvid LundqvistHalmstad OK41:21+12:5812:36
24Søren Møller SkaugOK Pan Århus43:52+15:2913:22
25Albin PerssonHalmstad OK43:59+15:3613:24
26Asbjørn KaltoftOK Pan Århus47:03+18:4014:20
27Johan LundStenungsunds OK48:54+20:3114:54
28Jacob GrahnIK Uven51:52+23:2915:48
29Viktor JärnekullTolered-Utby Ol-klubb52:53+24:3016:07
30Zebastian ArfwedsonFrölunda OL55:33+27:1016:56
31Albin KruseIF Rigor56:11+27:4817:07
32Mads SkødtOK Pan Århus1:01:57+33:3418:53
33Fabian OdénFjärås AIK1:13:44+45:2122:28
34Albin SchmidtFrölunda OL1:20:17+51:5424:28
Ivar LampaIF Rigorej godkänd
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Olle ElfströmOK Orintoej start
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej start
Tom Axel EkenstråleFK Herkulesej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start
Mattias LauriFK Herkulesej start
William SturessonLerums SOKej start
Gustav BohmanOK Orintoej start
Tobias JohanssonOK Löftanej start

D14 Kort

2 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea Kejser Dahl JensenOK Pan Århus48:1418:28
2Ida KilnäsSjövalla FK50:08+1:5419:12
3Rebecka StenholdtFK Herkules52:53+4:3920:15
4Mathilde HøstOK Pan Århus55:52+7:3821:24
5Grace Soares Dos ReisTolered-Utby Ol-klubb1:09:05+20:5126:28
Thilde HartmannOK Pan Århusej start

H14 Kort

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon AlfredssonLerums SOK34:3814:40
2Oscar LundborgKungälvs OK35:12+0:3414:54
3Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb46:36+11:5819:44
Albin BackmanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D12

2 610 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina ReinholdssonOK Alehof25:359:48
2Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb26:45+1:1010:14
3Theresa SkouboeHorsens OK28:03+2:2810:44
4Matilda WallströmSävedalens AIK28:23+2:4810:52
5Audrey HanssonFrölunda OL28:55+3:2011:04
6Marta TörnströmFK Friskus-Varberg29:40+4:0511:21
7Ella PetterssonSävedalens AIK31:36+6:0112:06
8Emilia LundstedtSjövalla FK33:14+7:3912:43
9Ellen NormanSävedalens AIK33:22+7:4712:47
10Lisa SwartzOK Orion33:55+8:2012:59
11Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb34:19+8:4413:08
12Maja GraadIF Rigor34:50+9:1513:20
13Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK36:56+11:2114:09
14Matilda LekbergSävedalens AIK38:53+13:1814:53
15Emia HjortFalköpings AIK OK39:16+13:4115:02
16Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb47:36+22:0118:14
17Sara GuldmannOK Pan Århus50:33+24:5819:22
18Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb53:25+27:5020:27
19Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg56:59+31:2421:49
20Hannah Udklit KristensenOK Pan Århus59:52+34:1722:56
21Emilie Skov DalgaardOK Pan Århus1:12:50+47:1527:54
22Maria GergelyFK Herkules1:16:55+51:2029:28
23Regina KaltoftOK Pan Århus1:23:02+57:2731:48
24Alma LundbergTolered-Utby Ol-klubb2:06:57+1:41:2248:38
Amanda EckerlidSävedalens AIKej godkänd
Freja Hedegaard AndersenOK Pan Århusej godkänd
Sandra LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Juni DrakengrenIF Marin Västej godkänd
Signe LundqvistSjövalla FKej start
Vera ElfströmOK Orintoej start
Ida BengtssonOK Alehofej start
Kristina BohmanOK Orintoej start
Emma KarlssonOK Landehofej start
Elsa BobergIF Rigorej start
Ia AlgellTolered-Utby Ol-klubbej start

H12

2 360 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias NordbergGöteborg-Majorna OK20:398:45
2Victor BeischerIK Uven26:41+6:0211:18
3Linus BååthSävedalens AIK26:44+6:0511:19
4Ebbe HolmqvistSjövalla FK27:41+7:0211:43
5Fabian AlinderSjövalla FK28:43+8:0412:10
6Adam SjööarvOK Nackhe29:01+8:2212:17
7Hannes EssungerSjövalla FK34:15+13:3614:30
8Linus AlinderSjövalla FK36:38+15:5915:31
9Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb39:10+18:3116:35
10Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb40:54+20:1517:19
11Silas Ribergaard SkammelsenOK Pan Århus41:53+21:1417:44
12Jakob AspIFK Göteborg43:17+22:3818:20
13Martin EkFrölunda OL49:02+28:2320:46
14Nils SwartzOK Orion49:39+29:0021:02
15Axel BjörkmanSjövalla FK49:53+29:1421:08
16Atle Bjørn TrollehaveOK Pan Århus1:21:54+1:01:1534:42
17Gustav LundqvistHalmstad OK1:22:30+1:01:5134:57
18Viktor JanssonMölndal Outdoor IF1:22:50+1:02:1135:05
Linus ZederinOK Nackheej godkänd
Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Malte MåhlbergSjövalla FKej godkänd
Gideon EkholmIK Uvenej godkänd
Tim MartnerFrölunda OLej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Lucas BoströmOK Alehofej godkänd
Emil SeldénIF Rigorej godkänd
Simon BååthSävedalens AIKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Casper Staehelin BlakskjærOK Pan Århusej godkänd
Kristian WestfeldtGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Simon GrahnIK Uvenej godkänd
Marcus LammFrölunda OLej start
Erik KlerforsFK Herkulesej start
Karl GranforsOK Landehofej start
Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborgej start
Emil LindbladSävedalens AIKej start
Simon LjungkvistOK Alehofej start
Hannes PerssonFK Herkulesej start
Elias NyqvistOK Landehofej start
Axel GrimbeckSävedalens AIKej start
Albin KarlsmoIK Uvenej start
Lowe HammarFK Herkulesej start
Albin BoellIFK Göteborgej start
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start
Erik SlättOK Alehofej start

D12 Kort

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva AndreassonLerums SOK51:2824:37

H12 Kort

2 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip SchälinOK Alehof29:2413:56
2Fredrik HedlundFK Herkules43:46+14:2220:44
Johan ÖstlingKungälvs OKej start

D10

2 090 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK21:0610:05
2Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb21:19+0:1310:11
3Johanne SkouboeHorsens OK21:48+0:4210:25
4Miranda WallströmSävedalens AIK23:56+2:5011:27
5Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb25:08+4:0212:01
6Wilma ReinholdssonOK Alehof25:28+4:2212:11
7Lova JohanssonFK Friskus-Varberg26:04+4:5812:28
8Lovisa WrightLerums SOK26:36+5:3012:43
9Emma PerssonHalmstad OK26:45+5:3912:47
10Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK27:10+6:0412:59
11Clara LövgärdOK Alehof27:23+6:1713:06
12Hannah LandergrenHestra IF29:25+8:1914:04
13Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK30:08+9:0214:25
14Ella MikkelsenHorsens OK31:13+10:0714:56
15Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg31:41+10:3515:09
16Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb35:39+14:3317:03
17Hanna SchälinOK Alehof36:02+14:5617:14
18Frida OdénFjärås AIK37:45+16:3918:03
19Alice OlssonMölndal Outdoor IF50:13+29:0724:01
20Vilma JanssonMölndal Outdoor IF1:06:03+44:5731:36
Ella ArrheniusIF Hagenej start
Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OKej start
Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

H10

2 110 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK18:478:54
2Axel EkdalaKungälvs OK23:29+4:4211:07
3Isak TörnströmFK Friskus-Varberg27:09+8:2212:52
4Emil WalleniusFrölunda OL27:17+8:3012:55
5Axel EckerlidSävedalens AIK27:39+8:5213:06
6Björn DjupströmFrölunda OL29:20+10:3313:54
7Albin SvenssonFK Herkules30:35+11:4814:29
8Noah HedenblomMarkbygdens OK31:40+12:5315:00
9Ola LeireGöteborg-Majorna OK33:10+14:2315:43
10Einar BeckmanSjövalla FK37:27+18:4017:44
11Olof BjörkmanSjövalla FK37:48+19:0117:54
12Severin KildenOK Pan Århus40:23+21:3619:08
13Harald MartnerFrölunda OL41:21+22:3419:35
14Emil LingIK Hakarpspojkarna41:37+22:5019:43
15Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb41:56+23:0919:52
16Gustav RexOK Landehof43:32+24:4520:37
17Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb43:53+25:0620:47
18Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb46:21+27:3421:58
19Alexander FedjeFrölunda OL46:22+27:3521:58
20Elias LauriFK Herkules48:30+29:4322:59
21Edvin LanneKungälvs OK50:20+31:3323:51
22Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb51:54+33:0724:35
23William KraftIK Uven56:18+37:3126:40
24Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb56:41+37:5426:51
25Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb1:00:41+41:5428:45
Simon KilnäsSjövalla FKej godkänd
Ville KontturiTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Malte LjungkvistOK Alehofej start
Felix LidénMarkbygdens OKej start
Axel SlättOK Alehofej start
Emil SkeppSävedalens AIKej start

D35

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof40:5912:03
2Karin FedjeFrölunda OL59:59+19:0017:38
3Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:07+31:0821:12
Sofia HjortFalköpings AIK OKej godkänd

H35

4 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SjööarvOK Nackhe45:2210:20
2Daniel NybergMölndal Outdoor IF1:15:21+29:5917:09
Erik LindgrenSävedalens AIKej godkänd

D40

3 580 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK34:189:34
2Jeannette AumoKungälvs OK41:58+7:4011:43
3Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK44:44+10:2612:29
4Anna LövgärdOK Alehof45:33+11:1512:43
5Anna LundbergGöteborgs SK45:50+11:3212:48
6Sandra HanssonFrölunda OL47:27+13:0913:15
7Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb49:14+14:5613:45
8Irene MikkelsenHorsens OK50:56+16:3814:13
9Mari KraftIK Uven53:53+19:3515:03
10Maria PetterssonHalmstad OK1:00:23+26:0516:52
11Jenny JohanssonIK Ymer1:04:55+30:3718:07
12Karin AlthoffKungälvs OK1:08:02+33:4419:00
13Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb1:22:45+48:2723:06
Cecilia GrothKungälvs OKej godkänd
Katrin SkeppSävedalens AIKej start
Maria AspIFK Göteborgej start

H40

3 870 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola SkeppSävedalens AIK29:307:37
2Sven GranforsOK Landehof33:14+3:448:35
3Mikael LundqvistHalmstad OK33:30+4:008:39
4Magnus HanssonOK Löftan33:50+4:208:44
5Nicolaj NielsenHorsens OK36:30+7:009:25
6Marcus HanssonFrölunda OL37:05+7:359:34
7Anders LövgärdOK Alehof37:37+8:079:43
8Erik LauriFK Herkules38:03+8:339:49
9Erik AderstedtKungälvs OK38:05+8:359:50
10Jan JohanssonFrölunda OL39:10+9:4010:07
11Jan HjortFalköpings AIK OK41:53+12:2310:49
12Peter LekbergSävedalens AIK42:07+12:3710:52
13Fredrik PerssonHalmstad OK43:42+14:1211:17
14Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb45:40+16:1011:48
15Martin JohanssonHalmstad OK47:13+17:4312:12
16Magnus EliassonFK Friskus-Varberg49:39+20:0912:49
17Henrik HellborgCentrum OK55:50+26:2014:25
18Erik AndréGöteborg-Majorna OK1:01:57+32:2716:00
19Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:20:34+51:0420:49
20Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb1:22:58+53:2821:26
Magnus HedmanKungälvs OKej godkänd
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Henrik ArrheniusIF Hagenej start
Tobias HolmqvistSjövalla FKej start
Peter GrimbeckSävedalens AIKej start

D45

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules31:1710:05
2Rikke Holm JensenHorsens OK32:18+1:0110:25
3Kristin EkdalaKungälvs OK38:56+7:3912:33
4Susanne ThyssenHorsens OK45:53+14:3614:48
5Ing-Marie AronengBredareds IF45:55+14:3814:48
6Anki BlennowFalköpings AIK OK52:25+21:0816:54
7Sofia KarlssonOK Landehof52:52+21:3517:03
8Malin JohanssonFK Friskus-Varberg53:58+22:4117:24
9Helena BengtssonSävedalens AIK55:52+24:3518:01
10Agneta LarssonIK Uven1:01:19+30:0219:46
11Anna BeischerIK Uven1:05:51+34:3421:14
12Anna GrahnIK Uven1:17:31+46:1425:00
13Ulrika OdénFjärås AIK1:18:21+47:0425:16
14Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:19:34+48:1725:40
Anni SørensenOK Pan Århusej godkänd
Eva NilssonKungälvs OKej godkänd
Marie-louise PerssonFK Herkulesej start
Malin AlfredssonLerums SOKej start
Anneli KarlsmoIK Uvenej start
Pia JohanssonOK Landehofej start
Linda GunnarssonLerums SOKej start

H45

3 790 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jussi AumoKungälvs OK29:517:52
2Sören SturessonLerums SOK30:11+0:207:57
3Magnus HomannOK Orinto31:04+1:138:11
4Mikael BergstedtMarkbygdens OK33:32+3:418:50
5Martin BobergIF Rigor33:33+3:428:51
6Jan-Olof BogrenSundbybergs IK34:29+4:389:05
7Peter AspIFK Göteborg35:20+5:299:19
8Magnus JosefssonSävedalens AIK35:47+5:569:26
9Anders ArfwedsonFrölunda OL35:50+5:599:27
10Magnus JohanssonOK Löftan35:53+6:029:28
11Ronny FalkSundbybergs IK35:59+6:089:29
12Mats KarlfeldtSävedalens AIK36:08+6:179:32
13Fredrik BergIF Rigor36:39+6:489:40
14Thomas JosarpFK Friskus-Varberg37:14+7:239:49
15Anders LingIK Hakarpspojkarna39:29+9:3810:25
16Carsten ThyssenHorsens OK40:02+10:1110:33
17Mattias BååthSävedalens AIK40:09+10:1810:35
18Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL40:50+10:5910:46
19Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb41:55+12:0411:03
20Mads MikkelsenHorsens OK42:51+13:0011:18
21Per SöderbergTrosabygdens OK43:11+13:2011:23
22Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb43:24+13:3311:27
23Henrik EssungerSjövalla FK44:12+14:2111:39
24Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb44:14+14:2311:40
25Nichlas WallströmSävedalens AIK44:42+14:5111:47
26Ulf NyqvistOK Landehof45:12+15:2111:55
27Klas ÅströmMölndal Outdoor IF45:13+15:2211:55
28Pär MoqvistLerums SOK46:07+16:1612:10
29Anders GustafssonFK Friskus-Varberg48:21+18:3012:45
30Adam OdénFjärås AIK48:47+18:5612:52
31Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK49:14+19:2312:59
32Joakim SkantzeSundbybergs IK52:24+22:3313:49
33Jan GrahnIK Uven54:16+24:2514:19
34Mats OrrhedeHelsingborgs SOK55:01+25:1014:30
35Ronnie BohmanOK Orinto56:24+26:3314:52
36Stefan L JohanssonKungälvs OK59:24+29:3315:40
37Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:00:44+30:5316:01
38Johan MeullerFK Herkules1:01:51+32:0016:19
39Johan LindeblomIK Omega1:02:32+32:4116:29
40Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:06:09+36:1817:27
41Robert CummingGöteborgs SK1:07:10+37:1917:43
42Pär JohannessonFrölunda OL1:08:14+38:2318:00
43Peter Kilden JensenOK Pan Århus1:13:39+43:4819:25
Johan ÅbergOK Landehofej godkänd
Magnus EricssonVäxjö OKej godkänd
Odd WallumSävedalens AIKej start
Roger LundinFK Herkulesej start
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Martin JakobssonHammarkinds OKej start
Thomas KarlssonOK Landehofej start
Mogens  FinderupOK Pan Århusej start
Martin JohanssonOK Orintoej start
Axel HansonTolered-Utby Ol-klubbej start
Magnus Ö BernhedSävedalens AIKej start

D50

3 010 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules37:0312:18
2Lena SwartzOK Orion42:28+5:2514:06
3Marie HögstrandMarkbygdens OK44:14+7:1114:41
4Lena CarlssonSävedalens AIK50:28+13:2516:45
5Susanne JohanssonFjärås AIK51:29+14:2617:06
6Carina AnderssonFK Friskus-Varberg51:52+14:4917:13
7Agnetha Le ClaireFK Herkules52:56+15:5317:35
8Tuuli SaariFK Herkules1:03:37+26:3421:08
9Lena PeterssonOK Alehof1:09:35+32:3223:07
10Katarina AnderssonÄtrans IF1:11:32+34:2923:45
11Helena StensötaFrölunda OL1:12:47+35:4424:10
12Ulrika JohanssonOK Löftan1:15:20+38:1725:01
13Gun RosendahlIF Marin Väst1:16:05+39:0225:16
Anette BernhedSävedalens AIKej godkänd
Katarina AlmehedFrölunda OLej godkänd
Karin JägrydSkåneslättens OLej godkänd
Karin ÖhlinSOK Anebyej godkänd
Mariann KejserOK Pan Århusej godkänd
Karin BergdahlIK Uvenej start
Helen KarlbomIFK Göteborgej start
Maria DjupströmFrölunda OLej start

H50

3 560 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KlassonHestra IF31:558:57
2Per FlakbergIFK Göteborg32:42+0:479:11
3Carl NorinFrölunda OL33:25+1:309:23
4Stefan AronengHestra IF33:44+1:499:28
5Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg33:50+1:559:30
6Kennet HorvathHalmstad OK34:51+2:569:47
7Per-Arne WahlgrenSjövalla FK36:05+4:1010:08
8Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg36:40+4:4510:17
9Pär ClaessonSävedalens AIK36:41+4:4610:18
10Magnus WideFrölunda OL37:01+5:0610:23
11Magnus KarlssonOK Landehof37:04+5:0910:24
12Peter StrömdahlOK Skogsvargarna38:50+6:5510:54
13Hans WedbergSjövalla FK39:27+7:3211:04
14Mikael HanssonBredaryds SOK40:16+8:2111:18
15Joachim FribergFalköpings AIK OK40:17+8:2211:18
16Ragnar UppströmFK Herkules40:48+8:5311:27
17Mikael JungbjerGöteborgs SK41:10+9:1511:33
18Torbjörn GrahnIK Uven41:51+9:5611:45
19Magnus BlennowFalköpings AIK OK42:41+10:4611:59
20Anders JägrydSkåneslättens OL43:18+11:2312:09
21Per Dahl JensenOK Pan Århus43:21+11:2612:10
22Ulf AlmehedFrölunda OL46:03+14:0812:56
23David GabrielssonSävedalens AIK47:26+15:3113:19
24Lars LjungbergSjövalla FK47:54+15:5913:27
25Mats DahlrotIK Uven48:23+16:2813:35
26Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK53:44+21:4915:05
27Hans NilssonKungälvs OK57:17+25:2216:05
28Stefan HornebrantTrollhättans SOK59:01+27:0616:34
29Arne ForsFrölunda OL59:04+27:0916:35 Ladda ner rutt i gpx-format
30Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubb59:20+27:2516:40
31Phil MullinsSjövalla FK1:04:11+32:1618:01
32Gunnar HallOK Skogsvargarna1:05:49+33:5418:29
33Stig GustafssonIK Ymer1:06:24+34:2918:39
34Anders SjöbergOK Reftele1:15:22+43:2721:10
Magnus OhlssonSjövalla FKej godkänd
Anders KjellbergOK Flundrehofej start
Göran StuhlhoferOK Landehofej start
Ulf KokinskyIFK Göteborgej start
Magnus PedersenOK Skogshjortarnaej start
Torbjörn KjörkFrölunda OLej start
Roger CarlssonOK Trananej start
Erik RuotsalainenFrölunda OLej start
Anders LammFrölunda OLej start
Robert HallbergIK Uvenej start

D55

2 930 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb39:1813:24
2Christina BirathStenungsunds OK42:48+3:3014:36
3Maria ErikssonÅmåls OK43:20+4:0214:47
4Anne UddMarkbygdens OK43:51+4:3314:57
5Gunilla LarssonBredareds IF44:26+5:0815:09
6Birgit HanssonHerrestads AIF46:44+7:2615:56
7Nina BejbomUddevalla OK48:53+9:3516:41
8Pia HermanssonTolered-Utby Ol-klubb51:03+11:4517:25
9Ann Warma LaasOK Skogshjortarna55:54+16:3619:04
10Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF57:20+18:0219:34
11Anita BodinGällstadbygdens SOK1:00:10+20:5220:32
12Marianne KlassonUlricehamns OK1:02:57+23:3921:29
13Monica KnutssonSävedalens AIK1:04:43+25:2522:05
14Lisa LarssonSjövalla FK1:29:00+49:4230:22
15Maria VamlingFrölunda OL1:33:23+54:0531:52
16Karin HelmertzFrölunda OL1:49:20+1:10:0237:18
Monika NilssonOK Alehofej godkänd
Katarina ÖstlingOK Skogshjortarnaej start
Britta SahlinVänersborgs SKej start
Lena FromIK Sternej start

H55

3 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonHestra IF34:069:37
2Jan HanssonStenungsunds OK34:57+0:519:52
3Anders AxelssonTrollhättans SOK36:47+2:4110:23
4Andres LaasOK Skogshjortarna39:22+5:1611:07
5Magnus JoelssonSOK 6839:35+5:2911:10
6Stefan SjöblomFrölunda OL44:02+9:5612:26
7Thomas AttforsSävedalens AIK45:25+11:1912:49
8Karl SchneiderMölndal Outdoor IF47:25+13:1913:23
9Roy JohanssonOK Skogsvargarna49:35+15:2914:00
10Per-Martin JohanssonIF Rigor50:17+16:1114:12
11Jonas JerlinFrölunda OL51:46+17:4014:37 Ladda ner rutt i gpx-format
12Bengt KlassonUlricehamns OK58:37+24:3116:33
13Håkan WåhlanderFrölunda OL1:07:45+33:3919:08 Ladda ner rutt i gpx-format
14Magnus UppströmFK Herkules1:11:23+37:1720:09
15Christer MannfolkUlricehamns OK1:20:32+46:2622:44
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej godkänd
Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIFej godkänd
Klavs MadsenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Christer CarlssonIK Uvenej start
Svante LarssonOK Vargenej start
Lasse JohanssonEds SKej start

D60

2 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita AntonssonOK Löftan34:1513:58
2Solveig HedenblomSjövalla FK39:10+4:5515:59
3Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb41:46+7:3117:02
4Kerstin BurmanKvillebyns SK41:51+7:3617:04
5Gunilla HogedalVänersborgs SK47:22+13:0719:20
6Marita LarssonMarkbygdens OK49:28+15:1320:11
7Gun-Britt MolinMarkbygdens OK53:58+19:4322:01
8Eva KarlssonUddevalla OK54:23+20:0822:11
9Monica IvarssonOK Skogshjortarna57:47+23:3223:35
10My EngströmLerums SOK58:10+23:5523:44
11Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:04:20+30:0526:15
Britt KarlssonStenungsunds OKej start
Monica LööfMariestads FKej start

H60

3 580 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK33:399:23
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna35:41+2:029:58
3Thomas GeorgssonOK Nackhe35:46+2:079:59
4Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK39:38+5:5911:04
5Kjell NeroNässjö OK40:07+6:2811:12
6Christer KlintVänersborgs SK43:29+9:5012:08
7Mikael BodénMarkbygdens OK45:53+12:1412:48
8Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK46:48+13:0913:04
9Pierre KarlssonOK Alehof49:55+16:1613:56
10Tommy WesterbergIF Hagen49:57+16:1813:57
11Christer ErikssonÅmåls OK50:45+17:0614:10
12Tor UddMarkbygdens OK54:37+20:5815:15
13Sven-Åke AnderssonIF Rigor57:17+23:3816:00
14Gunnar BejbomUddevalla OK57:54+24:1516:10
15Per-Olof LarssonHestra IF58:02+24:2316:12
16Bernt AnderssonIF Rigor58:07+24:2816:14
17Hans EkbergTrollhättans SOK58:19+24:4016:17
18Lars EkbergTrollhättans SOK58:25+24:4616:19
19Thord EkströmTrollhättans SOK1:01:37+27:5817:12
20Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:05:17+31:3818:14
21Lennart VamlingFrölunda OL1:14:23+40:4420:46
22Lars LarssonSjövalla FK1:20:00+46:2122:20
23Erland SvenssonKvillebyns SK1:22:15+48:3622:58
Björn PetterssonUlricehamns OKej start
Kjell AnderssonMölndal Outdoor IFej start

D65

2 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordvallOK Kolmården35:1214:22
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK38:05+2:5315:32
3Marion HallstenUddevalla OK40:07+4:5516:22
4Rosa JohanssonIK Uven40:16+5:0416:26
5Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb41:15+6:0316:50
6Karin AxelssonIK Uven44:16+9:0418:04
7Beatrice MalmstenLynx48:32+13:2019:48
8Lotta BörjessonSävedalens AIK53:11+17:5921:42
9Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:03:04+27:5225:44
10Inger  EismarkOK Orinto1:36:50+1:01:3839:31
Gunilla LindkvistSjövalla FKej godkänd
Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OLej start

H65

3 010 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto32:5210:55
2Lars HogedalVänersborgs SK33:51+0:5911:14
3Hans AntonssonOK Löftan35:15+2:2311:42
4Kent KardellLjungskile FK35:57+3:0511:56
5Kent ErikssonLerums SOK37:38+4:4612:30
6Roalh KlevelandKvillebyns SK38:00+5:0812:37
7Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb38:58+6:0612:56
8Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL38:59+6:0712:57
9Per-Arne KällénUddevalla OK39:59+7:0713:17
10Per IvarssonTrollhättans SOK40:30+7:3813:27
11Yngve NilssonOK Gipen40:44+7:5213:31
12Mats KarlssonStenungsunds OK42:18+9:2614:03
13Benny IvarssonFjärås AIK43:20+10:2814:23
14Torgny PetterssonMarkbygdens OK44:40+11:4814:50
15Olle LindkvistSjövalla FK45:38+12:4615:09
16Lennart AnderssonGöteborgs SK46:08+13:1615:19
17Håkan LööfMariestads FK47:47+14:5515:52
18Johnny KarlssonUddevalla OK50:02+17:1016:37
19Lennart JanssonOK Alehof51:14+18:2217:01
20Hans M CarlssonIFK Göteborg51:16+18:2417:01
21Jan-Erik PålssonUddevalla IS52:05+19:1317:18
22Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:01:15+28:2320:20
23Christer SamuelssonOK Löftan1:01:42+28:5020:29
24Leif ÅkerblomStora Tuna OK1:04:26+31:3421:24
25Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:05:41+32:4921:49
26Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:09:28+36:3623:04
27Kjell JeppsonIF Rigor1:19:21+46:2926:21
28Jan AnderssonFjärås AIK2:33:41+2:00:4951:03
Björn EngströmLerums SOKej godkänd
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sten HelmertzFrölunda OLej godkänd
Torbjörn WikströmOK Orintoej start
Sten BlomströmIK Sternej start

D70

2 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer40:3016:15
2Eva HöijeOK Ravinen43:28+2:5817:27
3Britt RangertIK Ymer45:26+4:5618:14
4Ingrid Rex WallströmOK Landehof46:09+5:3918:32
5Ylva HäggströmIF Rigor49:49+9:1920:00
6Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK52:19+11:4921:00
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H70

2 670 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran27:2310:15
2Lars-Göran MolinMarkbygdens OK31:05+3:4211:38
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna31:35+4:1211:49
4Stellan AhnströmForserums SOK32:30+5:0712:10
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna33:45+6:2212:38
6Ingemar LindblomOK Orinto34:46+7:2313:01
7Ingemar ArnessonIK Dran34:55+7:3213:04
8Stig-Ove TollIK Stern34:59+7:3613:06
9Lennart AlmströmIK Stern35:04+7:4113:08
10Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK36:00+8:3713:28
11Dag LorénOK Frisene37:20+9:5713:58
12Olof KarlssonUddevalla OK37:30+10:0714:02
13Lars FinbomOK Landehof37:36+10:1314:04
14Bengt-Åke SvenssonIK Ymer39:05+11:4214:38
15Lennart HöijeOK Ravinen39:39+12:1614:51
16Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb41:53+14:3015:41
17Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK42:01+14:3815:44
18Steffen HäggströmIF Rigor42:22+14:5915:52
19Gösta LindqvistOK Löftan42:49+15:2616:02
20Roland NilssonFalköpings AIK OK43:15+15:5216:11
21Bengt BörjessonOK Alehof46:53+19:3017:33
22Karl-Axel JohanssonIK Uven49:53+22:3018:40
23Gunnar VallinOK Landehof50:32+23:0918:55
24Bert LuvöFK Herkules51:36+24:1319:19
25Christer WestbergIFK Göteborg51:43+24:2019:22
26Gösta MalmerIF Marin Väst53:14+25:5119:56
27Lars-Erik SällOK Alehof58:04+30:4121:44
28Bengt MattssonOK Orinto1:02:35+35:1223:26
29Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:06:28+39:0524:53
30Kjell BengtssonSävedalens AIK1:20:12+52:4930:02
Jan LarssonSävedalens AIKej godkänd
Rune SandbergUddevalla OKej start
Kalle JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Lennart OlssonIK Uvenej start
Bertil HermanssonStenungsunds OKej start

D75

1 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann KjellbergBredareds IF35:1018:42
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK37:48+2:3820:06
3Marianne GrahnSävedalens AIK41:02+5:5221:49
4Eivor Steen-OlssonKungälvs OK44:36+9:2623:43
5Barbro VallinKungälvs OK45:19+10:0924:06
6Gull-Britt GrönbergKungälvs OK57:50+22:4030:45
Gunnel BörjessonIK Uvenej start

H75

2 670 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andre AlexanderssonKungälvs OK37:5614:12
2Magne HagströmFrölunda OL40:00+2:0414:58
3Roland BrandshageSävedalens AIK40:42+2:4615:14
4Rune ArvidssonMarkbygdens OK42:34+4:3815:56
5Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK44:23+6:2716:37
6Ragnar BewertOK Landehof59:09+21:1322:09
7Ingmar ErikssonFalkenbergs OK59:38+21:4222:20
8Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:05:24+27:2824:29
9Gunnar BylundRydboholms SK1:05:47+27:5124:38
Bengt HanssonOK Löftanej godkänd
Ingemar AlfredssonIK Uvenej godkänd
Roland AasaIK Uvenej start
Hans KarlssonOK Orintoej start
Göran LefflerLerums SOKej start
Göran OlofssonFjärås AIKej start
Per-Hugo LundgrenLerums SOKej start

H80

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK1:00:1024:09
2Karl-Eric WannbergIK Omega1:02:00+1:5024:53
Nils JanssonSkattkärrs SOKej godkänd
Karleric FranssonTrollhättans SOKej godkänd

Inskolning

1 940 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emil Alenvik-DahlOK Alehoffullföljt
Vera BergquistSjövalla FKfullföljt
Maja BigstenKlubblösfullföljt
Lovisa CarlénIK Uvenfullföljt
Sigrid CarlénIK Uvenfullföljt
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Joel DavidssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Noa GrundbergSävedalens AIKfullföljt
John GruvefeldtKlubblösfullföljt
David GustafssonKlubblösfullföljt
Astrid HellerströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Jonas MikkelsenHorsens OKfullföljt
Albert NorbergKlubblösfullföljt
Kristine SkouboeHorsens OKfullföljt
Alma SundellKlubblösfullföljt
Felix WeihardSävedalens AIKfullföljt
Herman EngIFK Göteborgej godkänd
Ville SwenssonFrölunda OLej godkänd
Maja EliassonFK Friskus-Varbergej start

U1

2 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jarvis HanssonFrölunda OL27:1112:04
2Linus WeihardSävedalens AIK32:34+5:2314:28
3Maja Alenvik-DahlOK Alehof34:05+6:5415:08
4Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubb34:44+7:3315:26
5Moa LindgrenSävedalens AIK35:39+8:2815:50
6Emil NilssonTolered-Utby Ol-klubb40:18+13:0717:54
7Axel PerssonGöteborg-Majorna OK43:27+16:1619:18
8Elsa SchmidtFrölunda OL44:02+16:5119:34
9Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK46:17+19:0620:34
10Jonas LeireGöteborg-Majorna OK48:24+21:1321:30
11Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb49:46+22:3522:07
12Gry WallströmKlubblös57:27+30:1625:32
13Elsa HanssonOK Orinto58:15+31:0425:53
14Axel LydmarkSjövalla FK1:05:40+38:2929:11
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start
Elin JonssonSjövalla FKej start

U2

2 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip ValentinGöteborg-Majorna OK31:1414:52
2Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb33:29+2:1515:56
3Ebba LövgärdOK Alehof37:40+6:2617:56
4Wilhelm BjöremarkFjärås AIK43:21+12:0720:38
5Emilia WrightLerums SOK46:45+15:3122:15
6Arvid LanneKungälvs OK50:14+19:0023:55
7Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg56:50+25:3627:03
8Anton PaulinderSävedalens AIK59:46+28:3228:27
9Vidar EkdalaKungälvs OK1:01:43+30:2929:23
10Nils HallbergBredareds IF1:04:10+32:5630:33
11Simon HallbergIK Ymer1:04:13+32:5930:34
12Hugo HallbergIK Ymer1:10:03+38:4933:21
13Erik JohanssonIK Uven1:25:13+53:5940:34
14Anna HallOK Skogsvargarna1:52:49+1:21:3553:43
Herman PetterssonSävedalens AIKej start
Elin KarlssonOK Landehofej start
Bruno FovaeusSävedalens AIKej start
Nils LydmarkSjövalla FKej start

Öppen motion 1

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida JonssonSolängen58:0528:03
2Tilda LindbladSolängen58:07+0:0228:04
3Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg1:42:35+44:3049:33

Öppen motion 3

2 690 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa BäckströmHestra IF24:179:01
2Viktor TorstenssonÄtrans IF36:00+11:4313:22
3Gunnar FägerlindCentrum OK39:32+15:1514:41
4Filippa ZällHjärnarps OL40:55+16:3815:12
5Carin LöfGöteborg-Majorna OK43:16+18:5916:05
6Claes BjörkmanSjövalla FK50:57+26:4018:56
7Hans AlvebrattLerums SOK53:42+29:2519:57
8Eija LauriFK Herkules55:52+31:3520:46
9Anders EjewallSnättringe SK55:57+31:4020:47
10Kristina TörnströmFK Friskus-Varberg1:00:32+36:1522:30
11Rune JungbjerGöteborgs SK1:05:32+41:1524:21
12Nina HagmanKlubblös1:08:19+44:0225:23
13Åsa MattssonOK Kullingshof1:08:24+44:0725:25
14Barbro AlvebrattLerums SOK1:11:06+46:4926:25
15Anne Kristine AndreassonLerums SOK1:26:30+1:02:1332:09
16Alf KjellbergBredareds IF1:40:49+1:16:3237:28
Hanna MauritzsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Tintin SverredalFK Herkulesej godkänd
Irene KallinGöteborg-Majorna OKej start
Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 5

3 280 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik AxelssonKlubblös39:3712:04
2Magnus CarlssonKlubblös40:09+0:3212:14
3Anders MattssonOK Kullingshof42:47+3:1013:02
4Mattias BrännströmFK Herkules42:48+3:1113:02
5Allan SkouboeHorsens OK47:29+7:5214:28
6Rikard  AndreassonIFK Göteborg48:31+8:5414:47
7Henrik RosenkvistIF Rigor48:50+9:1314:53
8Erik JanssonOK Linné54:26+14:4916:35
9Karin BergquistSjövalla FK55:08+15:3116:48
10johan bengtssonGöteborg-Majorna OK56:06+16:2917:06
11Maria ÅbergOK Landehof56:46+17:0917:18
12Emelie RengmyrIF Rigor57:01+17:2417:22
13Per SundellKlubblös58:12+18:3517:44
14Mats GruvefeldtKlubblös58:33+18:5617:51
15Clas-Martin LundborgKungälvs OK59:41+20:0418:11
16Torgrim BrochmannHerrestads AIF1:00:14+20:3718:21
17Jenny AnderssonÄtrans IF1:00:21+20:4418:23
18Usman AfridiTrollhättans SOK1:02:17+22:4018:59 Ladda ner rutt i gpx-format
19Malin IvermarkFrölunda OL1:06:02+26:2520:07
20Jenny RönnqvistOK Löftan1:07:00+27:2320:25
21Peter GergelyFK Herkules1:08:40+29:0320:56
22Lena TornéusSävedalens AIK1:10:37+31:0021:31
23Frida RönnqvistOK Löftan1:11:23+31:4621:45
24Christina VestergrenIK Uven1:14:00+34:2322:33
25Anders BorheimIK Uven1:15:14+35:3722:56
26Johan KärnfeltFrölunda OL1:25:06+45:2925:56
27Ingrid AnderssonIF Rigor1:33:59+54:2228:39
28Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:34:23+54:4628:46
29Marie HallbergIF Marin Väst1:38:53+59:1630:08
30Håkan HåkanssonKungälvs OK1:41:06+1:01:2930:49
31Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:45:38+1:06:0132:12
32Daniel LundbergTolered-Utby Ol-klubb1:46:24+1:06:4732:26
Maria KilnäsSjövalla FKej godkänd
Staffan RengmyrIF Rigorej godkänd
Jonatan PålssonUddevalla ISej godkänd
Karin ArdboKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

2 970 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf BergquistSjövalla FK30:5410:24
2Maria JohanssonOK Löftan32:47+1:5311:02
3Sören MaarupKolding OK33:35+2:4111:18
4Stina BergSävedalens AIK36:36+5:4212:19
5Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK37:45+6:5112:42
6Anders HellgrenFrölunda OL37:46+6:5212:42
7Frida StoltHestra IF38:06+7:1212:49
8Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK38:14+7:2012:52
9Marie EckerlidSävedalens AIK38:53+7:5913:05
10Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb40:29+9:3513:37
11Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL40:38+9:4413:40
12Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb40:56+10:0213:46
13Johan MagnussonMölndal Outdoor IF41:01+10:0713:48
14Gunilla le DousMölndal Outdoor IF41:10+10:1613:51
15Therese AlfredssonSävedalens AIK41:59+11:0514:08
16Karin ErikssonTolered-Utby Ol-klubb42:43+11:4914:22
17Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna43:35+12:4114:40
18Tomas FridénOK Gränsen44:33+13:3915:00
19Helena AnderssonMarkbygdens OK45:30+14:3615:19
20Edvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb46:19+15:2515:35
21Rudolf BrogrenKungälvs OK46:52+15:5815:46
22Tomas CahierIK Uven48:20+17:2616:16
23Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK48:25+17:3116:18
24Arne AlfredssonUddevalla OK50:00+19:0616:50
25Jonatan LampaIF Rigor50:47+19:5317:05
26Mats FridénOK Gränsen52:48+21:5417:46
27Anna Ekbom OlsonIK Uven59:44+28:5020:06
28Marita FinderupGöteborg-Majorna OK1:02:11+31:1720:56
29Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:04:09+33:1521:35
30Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:04:51+33:5721:50
31Kurt BodinGällstadbygdens SOK1:04:52+33:5821:50
32Mats LogrenSjövalla FK1:05:44+34:5022:07
33Olof AnderssonIF Rigor1:10:33+39:3923:45
34Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:10:50+39:5623:50
35Karin ElfmanIF Marin Väst1:13:41+42:4724:48
36Nina KastrupFK Herkules1:14:58+44:0425:14
37Lena KollénIF Marin Väst1:28:13+57:1929:42
Elisabeth HöögKlubblösej godkänd
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start
Mats HanssonOK Alehofej start
Mie ÖstlingKungälvs OKej start

Öppen motion 8

4 140 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonMarkbygdens OK30:207:19
2Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK30:34+0:147:22
3David DjurbäckSävedalens AIK37:58+7:389:10
4Johan NilssonSävedalens AIK42:14+11:5410:12
5Olle SchälinOK Alehof46:16+15:5611:10
6Thomas BorneFrölunda OL46:28+16:0811:13
7Stefan JohanssonKungälvs OK46:58+16:3811:20
8Mattias IvermarkGöteborg-Majorna OK48:59+18:3911:49
9Robin LarssonFK Göingarna49:48+19:2812:01
10Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK49:58+19:3812:04
11Magnus AlinderSjövalla FK51:37+21:1712:28
12Carl AlvelidKalmar OK54:22+24:0213:07
13Linda HedenblomSjövalla FK56:06+25:4613:33
14Peter NyströmTolered-Utby Ol-klubb58:09+27:4914:02
15Thomas TjellströmFK Herkules58:15+27:5514:04
16Tobias  AndersonKlubblös58:44+28:2414:11
17Ola VesterdalKlubblös59:49+29:2914:26
18Lisa WeimannIK Uven1:03:07+32:4715:14
19Carl-Johan ArdboKlubblös1:07:05+36:4516:12
20Lotta EnbergHalmstad OK1:11:08+40:4817:10
21Richard LärkängKlubblös1:12:20+42:0017:28
22Linnéa CreaserSävedalens AIK1:12:44+42:2417:34
23Henrik WallermanBorås GIF1:12:57+42:3717:37
24Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:21:12+50:5219:36
25Jon JonssonGöteborgs SK1:23:23+53:0320:08
26Stefan NormanSävedalens AIK1:27:41+57:2121:10
27Axel NiklassonIK Uven1:32:04+1:01:4422:14
28Eleonora BäckelinTolered-Utby Ol-klubb1:38:20+1:08:0023:45
Lars ÖstlingKungälvs OKej start
Lars-Erik AnderssonLerums SOKej start

Öppen motion 9

5 140 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HöijeGöteborg-Majorna OK42:428:18
2Anton NilssonOK Tranan44:07+1:258:34
3Herman RosénGöteborg-Majorna OK45:57+3:158:56
4Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK54:35+11:5310:37
5Björn LindkvistSjövalla FK55:00+12:1810:42
6Karl LarssonUddevalla OK56:00+13:1810:53
7Aron DavidssonUddevalla OK59:13+16:3111:31
8Niclas StåhlIK Uven59:34+16:5211:35
9Irma HåkanssonOK Gränsen1:01:11+18:2911:54
10Frida BakkmanIFK Lidingö SOK1:02:15+19:3312:06
11Jakob LaurellOK Flundrehof1:02:43+20:0112:12
12Stefan OlofssonOK Gisle1:04:15+21:3312:30
13David AndréGöteborg-Majorna OK1:05:41+22:5912:46
14David HallbergIK Ymer1:06:15+23:3312:53
15Per NyfeldtIK Ymer1:11:58+29:1614:00
16Andreas KaverenKlubblös1:17:09+34:2715:00
17Olof BlombergGöteborg-Majorna OK1:18:43+36:0115:18
18Jonas Olsson MåhlbergMölndal Outdoor IF1:19:39+36:5715:29
19Malin LammFrölunda OL1:22:54+40:1216:07
20Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:26:54+44:1216:54
21Joakim ÖfverholmFK Herkules1:33:36+50:5418:12
22Håkan SalbergIK Uven1:34:50+52:0818:27
Malin WalleniusFrölunda OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser