Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Djerfstugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Djerfstugan
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 26 maj 2015

Korta Lätta

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena ErikssonOK Djerf28:37
2Christian KarlssonOK Djerf28:43+0:06
3Edvard PelanderOK Djerf34:40+6:03
4Lina OK Djerf36:49+8:12
5Alice ThelanderOK Djerf36:51+8:14
6Hanna RyenOK Djerf41:42+13:05
7Hugo SjöstrandOK Djerf41:44+13:07
8Isabella HolmOK Djerf42:13+13:36
8Sigvard ÅbergOK Djerf42:13+13:36
10Alexander KarlssonKlubblös43:39+15:02
11Paulina ÖjenOK Djerf53:21+24:44
12Mårten MalmgrenOK Djerf53:25+24:48
13Veronica WienerKlubblös55:57+27:20
14Jessica WienerKlubblös55:58+27:21
15Axel LindbladOK Djerf1:02:33+33:56
16Linus ForsbergOK Djerf1:02:41+34:04

Korta Svåra

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter OlssonKlubblös35:19
2Håkan BeijarDegerfors OK36:21+1:02
3Lars BroströmDegerfors OK46:46+11:27
4Lina JansOK Djerf50:59+15:40
5Selma ErikssonOK Djerf54:11+18:52
6Britt-Marie KarlssonOK Djerf1:09:45+34:26
Ulrika HenrikssonKlubblösej godkänd
Hugo AnderssonOK Djerfej godkänd
Ulrika MalmgrenOK Djerfej godkänd
Mattias JohanssonOK Djerfej godkänd

Mellan

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders ElofssonOK Djerf40:17
2Kjell ErikssonOK Djerf41:31+1:14
3Evert KjellgrenOK Djerf41:40+1:23
4Ulf NordzellOK Djerf42:22+2:05
5Christer NälemarkOK Djerf45:20+5:03
6Amanda JanssonOK Djerf45:43+5:26
7Alexander JanssonOK Djerf45:48+5:31
8Bo WinqvistOK Djerf50:04+9:47
9Tova ErikssonOK Djerf51:24+11:07
10Maja WelanderOK Djerf52:36+12:19
11Johan FriskOK Djerf57:00+16:43
12Håkan HåkanssonOK Gränsen59:05+18:48
13Bo HävertDegerfors OK1:00:21+20:04
Linnea WahlströmOK Djerfej godkänd
Anders WahlströmOK Djerfej godkänd
Hans-Eric JanssonOK Djerfutgått

Långa

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik LindbladOK Djerf45:35
2Arvid JohnsonDegerfors OK50:22+4:47
3Frida JohanssonOK Djerf52:25+6:50
4Anders HaglundOK Djerf53:31+7:56
5Hannes WelanderOK Djerf55:50+10:15
6Elin LindbladOK Djerf1:04:05+18:30
7Magnus SjöstrandKlubblös1:04:24+18:49
8Anders HagbergKlubblös1:18:56+33:21
Tord KarlssonOK Djerfej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser