Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Norhammar

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Norhammar
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 23 juni 2015

Korta Lätt

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linus Bodin LiliegrenOK Djerf31:58
2Edvard PelanderOK Djerf32:13+0:15
3Hugo PelanderSnättringe SK40:38+8:40
4Lina HernstigenOK Djerf43:03+11:05
5Alice TelanderOK Djerf43:44+11:46
6Vidar ThelanderOK Djerf44:42+12:44
7Isabelle HolmOK Djerf49:08+17:10
8Lukas Bodin LiljegrenOK Djerf51:51+19:53
9Ingela ÅgrenKlubblös56:37+24:39
10Ragnar PetterssonOK Djerf1:10:28+38:30

Korta Svår

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rasmus PetterssonOK Djerf26:30
2Rolf LarssonDegerfors OK35:05+8:35
3Lars BroströmDegerfors OK36:17+9:47
4Britt GunnarssonKristinehamns OK37:30+11:00
5Åke IvanssonDegerfors OK39:10+12:40
6Gunnar NymanOK Djerf41:30+15:00
7Mats VogelOK Djerf46:02+19:32
8Rebecka NylénDegerfors OK46:20+19:50
9Patrik NylénDegerfors OK46:23+19:53
10Amanda NylénDegerfors OK46:46+20:16
11Arne VelanderOK Djerf50:25+23:55
12Bengt DavidsonOK Djerf59:19+32:49
13Ingrid GunnarssonTäby OK1:06:37+40:07
14Elisabet SavefjordKlubblös1:22:42+56:12

Mellan

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stefan GunnarssonKristinehamns OK35:32
2Anders ElofssonOK Djerf35:46+0:14
3Björ SvenssonOK Djerf38:53+3:21
4Catarina CarlqvistOK Djerf44:02+8:30
5Maja WelanderOK Djerf44:30+8:58
6Anton HanssonOK Djerf48:11+12:39
7Oliwer MolinDegerfors OK56:07+20:35
8Anton HolmOK Djerf57:30+21:58
9Matilda HolmOK Djerf1:10:35+35:03
10Anders WahlströmOK Djerf1:10:53+35:21
11Emma WahlströmOK Djerf1:10:56+35:24
12Patrik MolinDegerfors OK1:11:49+36:17
13Marcus NylénDegerfors OK1:17:48+42:16
14Linnea WahlströmOK Djerf1:22:28+46:56

Långa

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per JanssonOK Djerf36:55
2Filip JakobssonDegerfors OK40:05+3:10
3Arvid JohnsonDegerfors OK42:29+5:34
4Henrik LindbladOK Djerf44:49+7:54
5Johan LövgrenDegerfors OK52:23+15:28
6Andres ErikssonFrösö IF53:44+16:49
7Lars JakobssonDegerfors OK56:46+19:51
8Jan HanssonOK Djerf1:00:25+23:30
9Amanda JakobssonDegerfors OK1:01:46+24:51
10Kjell ErikssonOK Djerf1:02:04+25:09
11Evert KjellgrenOK Djerf1:02:25+25:30
12Tord KarlssonOK Djerf1:03:16+26:21
13Stina LindbergOK Djerf1:12:04+35:09
14Håkan LindbergOK Djerf1:12:06+35:11
15Viktoria LindbergOK Djerf1:12:09+35:14
16Anders HagbergOK Djerf1:15:48+38:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser